Problem - znajomi, obce osoby, a nasze perfumy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-09-25, 20:25   #1
ropuszka
Zakorzenienie
 
Avatar ropuszka
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 5 118

Problem - znajomi, obce osoby, a nasze perfumy


Co myslicie o wystawianiu perfum na polke w lazience? Czesto, kiedy kogos odwiedzam i wchodze wlasnie do lazienki spotykam sie z takim widokiem: flakon lub kilka flakonow perfum zdobi polke przy lustrze. Bywa, ze sa zakurzone i wygladaja strasznie a innym razem stoja pojedyncze, wielkie "flachy" np. Chanel czy Guerlain. Byl tu juz kiedys watek o miejscach przechowywania perfum. Ale ciekawi mnie co myslicie o takiej pokazowie? Czy to Waszym zdaniem wygodne miejsce dla perfum czy moze manifestacja ze strony gospodarza domu? Czy uwazacie, ze perfumy powinno sie "wystawiac" tak, zeby kazdy gosc mogl sobie dokladnie zobaczyc, czego uzywa pan/pani domu czy raczej jest to rzecz osobista? I jeszcze jedno: czy macie w zwyczaju obwachiwanie flakonow w obcych domach?
ropuszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-25, 20:31   #2
alraune
Zadomowienie
 
Avatar alraune
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 281
GG do alraune
Dot.: Co myslicie...

Szczerze mówiąc to u mnie w domu spora część perfum (szczególnie matki - bo ja lubię się psiknąć przed snem, wiec czesto flaszki stoją przy łóżku) stoi właśnie na szafce w łazience, bo niestety szafka wisząca, która miała byc docelowo na takie rzeczy okazała sie za płytka - nie pytajcie mnie dlaczego akurat taka wybral iszanowni rodziciele - najprawdopodobniej estetyka zwycieżyła nad zdrowym rozsądkiem.... generalnie w szafce lustrzanej mieszczą sie lakiery do paznokci, 2 rządki pachindeł i szminki.....
__________________
When I sin, I sin real good
When I sin, I sin for sure
alraune jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-25, 20:32   #3
layla_lbn
Zakorzenienie
 
Avatar layla_lbn
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa (czasem Lublin)
Wiadomości: 17 437
GG do layla_lbn Send a message via Skype™ to layla_lbn
Dot.: Co myslicie...

Jeżeli flakonik jest przykurzony-to wiadomo chodzi tylko o to, żeby pokazać, czego się używa. U mnie też flakon stoi w łazience, razem z kremami, tonikami itd. , ale lubię sobie zobaczyć w innych domach, czego ludzie używają -fajna sprawa pozdrawiam
__________________
Gdy już posmakowałeś lotu,
zawsze będziesz chodzić po ziemi z oczami utkwionymi w niebo,
bo tam właśnie byłeś i tam zawsze będziesz pragnął powrócić.

Chciałbym poznać człowieka, który wymyślił seks, żeby zobaczyć nad czym teraz pracuje


layla_lbn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-25, 21:25   #4
hybris
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 1 727
Dot.: Co myslicie...

Cytat:
Napisane przez ropuszka
Co myslicie o wystawianiu perfum na polke w lazience? Czesto, kiedy kogos odwiedzam i wchodze wlasnie do lazienki spotykam sie z takim widokiem: flakon lub kilka flakonow perfum zdobi polke przy lustrze. Bywa, ze sa zakurzone i wygladaja strasznie a innym razem stoja pojedyncze, wielkie "flachy" np. Chanel czy Guerlain. Byl tu juz kiedys watek o miejscach przechowywania perfum. Ale ciekawi mnie co myslicie o takiej pokazowie? Czy to Waszym zdaniem wygodne miejsce dla perfum czy moze manifestacja ze strony gospodarza domu? Czy uwazacie, ze perfumy powinno sie "wystawiac" tak, zeby kazdy gosc mogl sobie dokladnie zobaczyc, czego uzywa pan/pani domu czy raczej jest to rzecz osobista? I jeszcze jedno: czy macie w zwyczaju obwachiwanie flakonow w obcych domach?
Jakoś nie wydaje mi się, żeby trzymanie perfum w łazience wiązało się z jakąkolwiek ostentacją, no ale może oceniam innych według siebie. Samo przechowywanie perfum w łazience najmądrzejszym pomysłem nie jest, no, ale jeśli ktoś ma 2-3 flaszki, których używa cały czas to jest szansa, że zużyje, zanim zdąży im się stać krzywda - ja nie mogłabym sobie na to pozwolić, bo bardzo mi zależy, żeby moje skarby "żyły" jak najdłużej. Zresztą muszę przyznać, że jest to i wygodne, nie raz, nie dwa narzekałam na konieczność wybiegania z łazienki w bieliźnie [zwłaszcza zimą], żeby się w przedpokoju wyperfumować.
Przykurzone flaszki perfum? Wtedy mogę sobie tylko pomyśleć, że właściciel danej łazienki dosyć lekko traktuje sprawy sprzątania, a mnie nic do tego.
Czy wącham flakony w obcych domach? Nie, nigdy, o ile nie zapytam wcześniej o zgodę właściciela, tak samo, jak nie głaszczę obcego zwierzęcia, nie zaglądam do szafki, czy do lodówki. Tak mnie wychowano, tego nauczyło mnie też mieszkanie w akademiku, czy wynajmowanie mieszkania z obcymi bądź co bądź dziewczynami, gdzie na małej przestrzeni każda chciała zachować maksimum prywatności.
Jest taka mądra rzymska sentencja: si in alienum domum intras, mutus et surdus esto - jeśli wchodzisz do cudzego domu, bądź ślepy i głuchy. Mądrzy, kurcze, byli ci Rzymianie
__________________
było, minęło.
hybris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-25, 22:32   #5
aga79
Zakorzenienie
 
Avatar aga79
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 3 911
Dot.: Co myslicie...

Ja perfum w łazience nie trzymam z obawy przed stłuczeniem Jedyne rzeczy, kóre tam trzymam to szmpony, odżywki, peelingi, itp, kolorówka i reszta pielęgnacji jest w moim pokoju, z tej racji, że moja łazienka by nie pomiesciła wszystkich rzeczy Jedynie mój tata trzyma pachnidła w łazience.
Co do obwąchiwania... przyznam się bez bicia, że czasmi mi się zdarza niuchnąc czyjeś perfumki Napewno bym się nie wypsikała ale w wąchnięciu korka nie widzę niczego złego
__________________
Insta https://instagram.com/aagawuu/
aga79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-25, 22:35   #6
sitc
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 902
Dot.: Co myslicie...

Ja nigdy jakoś nie zastanawiałam się czy właściciel perfum trzyma je w danym miejscu, dlatego że jest mu wygodnie, czy dlatego aby wszyscy mogi je podziwiać.
Ja sama w łazience perfum nie trzymam z tego prostego powodu, że szafek jest w niej niewiele, ze stojącej która ma blat na wysokości umywalki, pewnie odrazu bym je zrzuciła, półeczka pod lustrem, jest zawsze zawalona moimi malowidłami, na szafce która w znaczącej mierze składa się z półek stoją typowo łazienkowe utensylia typu żele pod prysznic, balsamy szampony.
W sumie dokładnie tak samo, że trzymam perfumy na pokaz, mógłby pomyśleć ktoś odwiedzający mnie jeszcze dwa miesiące temu, bo zanim wymieniłam meble w pokoju, perfumy u mnie stały na najzwyklejszej otwartej półce w segmencie, z tylko tego względu, że zamykane szafki zajmowały ubrania, gazety, sterty niezbędnych papierzysk, itp
sitc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-25, 23:21   #7
elve
Rozeznanie
 
Avatar elve
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 990
Dot.: Co myslicie...

Cytat:
Co myslicie o wystawianiu perfum na polke w lazience?
Myślę, że to dla perfum miejsce dobre jak każde inne, pod warunkiem, że się je zużywa na bieżąco.
Cytat:
Ale ciekawi mnie co myslicie o takiej pokazowie?
Mnie bardziej ciekawi, czemu zakładasz, że to musi być pokazówa. Myślę, że po prostu wygodnie mieć flakon ulubionych perfum w łazience
Cytat:
Czy uwazacie, ze perfumy powinno sie "wystawiac" tak, zeby kazdy gosc mogl sobie dokladnie zobaczyc, czego uzywa pan/pani domu czy raczej jest to rzecz osobista?
Hm, coż za dziwne pytania. Nie mam zwyczaju mówić innym, co powinni a czego nie robić w swoim własnym domu
Jak chce niech wystawia, mnie to może ewentualnie rozśmieszyć, jeśli wiem, że to takie ontestacyjne pokazywanie, co kto ma. Przyznam, że to dla mnie dość abstrakcyjne rozważania, bo wsród moich znajomych nie mam takich przypadków.
Cytat:
I jeszcze jedno: czy macie w zwyczaju obwachiwanie flakonow w obcych domach?
Nie. A ty?
elve jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-09-26, 07:58   #8
evee
Wtajemniczenie
 
Avatar evee
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 997
GG do evee
Dot.: Co myslicie...

I jeszcze jedno: czy macie w zwyczaju obwachiwanie flakonow w obcych domach?[/QUOTE]

rownie dobrze- mozna sie wysmarowac kremem wlascicielki lazienki, ewentualnie zrobic sobie makijaz jej kosmetykami.. Moze ogolic nogi maszynka ktora lezy na ktorejs polce?

Jesli cos mnie zaciekawi- poprostu nawiazuje rozmowe o danej rzeczy- z niej sama przez sie wynika moja ciekawosc i chec poznania zapachu.Zreszta podobnie jest w moim mieszkaniu przy odwiedzinach znajomych.

Co do trzymania flakonow na polce- owszem trzymam- te ktorymi perfumowalam sie dzisiaj, wczoraj.Sukcesywnie zmieniajac je co pare dni z tymi ktore stoja w szafce.
evee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-26, 10:08   #9
ropuszka
Zakorzenienie
 
Avatar ropuszka
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 5 118
Dot.: Co myslicie...

Do zalozenia tego watku z "dziwnymi" pytaniami sklonil mnie artykul, ktory kiedys przeczytalam w babskiej gazecie. Dotyczyl on wlasnie tego, co trzymamy i wystawiamy w lazience. Oczywiscie bohaterkami artykulu byly znane osoby (same kobiety). Ktoras z nich wymienila to, czego uzywa w lazience, ale zaznaczyla, ze trzyma to wszystko w zamknietych szafkach, poniewaz denerwuje ja "pokazowa", uwaza, ze to jest chwalenie sie przed goscmi i nikomu nic do tego, czego ona uzywa, nie pokazuje nawet perfum, zeby nie zdradzic czym pachnie. Nie pytam tutaj kto ma racje, tylko zastanawiam sie, co o tym myslicie. Ja sama chetnie trzymalabym perfumy na polce przy lustrze, ale uzywam roznych na zmiane, wiec po prostu by sie nie zmiescily i polka bylaby przeladowana. Uwazam to miejsce za bardzo wygodne - przynajmniej wtedy nie zapomina sie o psikaniu Co do przegladania asortymentu pani domu to nie obwachuje cudzych perfum. jesli cos mnie interesuje to zapamietuje nazwe. Z reguly jednak kojarze zapachy znanych perfu, wiec nie mam potrzeby testowania ich u kogos
ropuszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-26, 17:58   #10
madziarra
Zakorzenienie
 
Avatar madziarra
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 011
GG do madziarra
Dot.: Co myslicie...

Nie trzymam flakoników przy łazienkowym lustrze. Wolę je przechowywać u siebie w pokoju na półce lub w szafce. Nie wącham cudzych perfum (chyba, że wcześniej spytam o zgodę lub właścicielka sama mi je pokaże). Tak samo nie zglądam po cudzych szafkach łazienkowych, kiedy jestem u kogoś. Rok temu miałam niezbyt miłą sytuację, kiedy to moja dobra znajoma pomieszkiwała u mnie przez tydzień (rodzice wyjechali wtedy za granicę ) Otóż owa przyjaciółka zrobiła przegląd chyba wszystkich kosmetyków w mojej łazience (a to były czasy kiedy trzymałam tam też kolorówkę) Nie czepiałabym się, (w końcu to moja psiapsióła )gdyby nie to, że sporo rzeczy uszkodziła i zostawiała po sobie "lekki" nieład. Począwszy pękniętego słoiczka z kremem skończywszy na zostawionej na wierzchu wkładce higienicznej.
__________________

Enough optimism to sustain hope
and enough pessimism to motivate concern.
madziarra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-26, 18:09   #11
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Dot.: Co myslicie...

Jaka tam manifestacja... mój eks zawsze trzymał perfumy w łazience bo miał ich kilka flakonów - ja miałam dużo więcej, i nie lubię ich trzymać na widoku. Po pierwsze prowokują komentarze innych - ja mam naprawdę dużą kolekcję i zrozumie to tylko inny pasjonat, reszcie się wydaje że jestem stuknięta albo zarabiam krocie (nie jest to prawdą). Poza tym moim zdaniem łazienka nie jest dobrym miejscem dla perfum - wolę miejsca bardziej suche. No i ja bałabym się, że jakiś cenny flakon z hukiem zleci na ziemię i strzaska się w drobny mak... A tak przy okazji nie uważam iż trzymanie perfum na zewnątrz to obnoszenie się jak ktoś ma kilka flakonów to wygodniej mu trzymac je w miejscu gdzie łatwo po nie sięgnąć
Perfumy trzymam w szafce, część w kartonikach, w miejscu suchym i ciemnym - w ten sposób przedłużam ich żywot właściwie przechowywane perfumy nie popsują się szybko
Nigdy nie ruszam niczego w łazience nawet u bardzo zaprzyjaźnionych ludzi. Jeśli coś gdzieś dojrzę i mnie to zainteresuje, to zawsze proszę o możliwość niuchnięcia
__________________

Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-09-26, 18:16   #12
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: Co myslicie...

Wg mnie perfumy powinny stać tam gdzie właścielowi wygodniej,a czy to będzie łazienka,pokój czy kuchnia to już jego sprawa.U nas zapachy stoją najczęściej przy lustrze na korytarzu.Ostatnie zerknięcie w lustro przed wyjściem i ostatni psik
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-26, 18:23   #13
Hanka20
Zakorzenienie
 
Avatar Hanka20
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 8 972
Dot.: Co myslicie...

u mnie mama przechowuje perfumy w lazience, ale po ostatnim incydencie juz je usunęła(spadły jej perfumki na kafelki w łazience i sie potłukły i rozlały i była jedna wielka rozpacz) wiec teraz trzyma w pokoju u siebie. ja swoje to w ogóle nie wyciągam z pudełka, cały czas je w nim przechowuje i oczywiscie u mnie w pokoju. Slyszalam, ze jak sie trzyma w pudełku, to dłuzej zapach bedzie trwał, wiec tak juz robie
__________________
"Są rzeczy na tym świecie zbyt piękne, aby podziwiać je samemu. Zbyt cudowne, aby się nimi nie dzielić z innymi"

Nasz Filipek jest z nami od 19.04
Hanka20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-27, 09:11   #14
Meriamon
Rozeznanie
 
Avatar Meriamon
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: Tu i tam Tamtaram :-)
Wiadomości: 876
Exclamation Dot.: Co myslicie...

Ja swoje trzymam w szafce z ubraniami na kilku regałach nie wyobrazam sobie wystawiania ich na światło dzienne... świeżość perfum jest dla mnie priorytetem...
Nie chciałabym aby ktoś bez mojej wiedzy oglądał moje perfumki...nie daj Boże... by się psikał bez mojej zgody...oj skłonnam
Sama innym nie zaglądam...z godnie z przysłowiem :"Nie rób drugiemu co Tobie nie miłe" . . .
Jeśli ktoś je wystawia na widok to jego osobista sprawa... widocznie takie ma upodobania...ja mam swoje zboczenie w tym temacie i raczej szybko sie ono nie zmieni...
__________________
Boże, obdarz mnie spokojem...
Bym zaakceptował(a) rzeczy, których nie mogę zmienić
Odwagą, bym zmienił(a) rzeczy, które zmienić mogę
I mądrością, bym umiał(a) je rozróżnić...
Meriamon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-27, 09:49   #15
Nutka
Nutka nie gryzie!
 
Avatar Nutka
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 3 757
Dot.: Co myslicie...

pochowałam do zamykanych szafek bo moje koleżanki mialy zwyczaj wychodzic z mojej łazienki wypsikane a mam dosyć drogi gust

....wiem jestem sknera
__________________

_________________________ _________________________ _
_________________________ _________________________ _


WYSZUKIWARKA nie gryzie


Nutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-27, 10:06   #16
E
Zakorzenienie
 
Avatar E
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 8 227
Dot.: Co myslicie...

U mnie kilka sztuk jest na półce w łazience, a reszta w szafkach (w innych pomieszczeniach).

Mnie się zdarzyło gościć po raz pierwszy (i jak do tej pory jedyny ) dziewczynę znajomego i po jej wizycie w łazience usłyszałam: "Oooo...??? Widzę, że masz testery! (powiedziane z bezczelną, kpiącą miną, a tester miałam tylko jeden!). Naprawdę podobają Ci się te perfumy? Nikomu znajomemu się nie podobają!".
Dodam tylko, że jej nie stać na markowe perfumy. Tylko po co takie komentarze, jakby była nie wiem jakim znawcą???
E jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-27, 10:06   #17
kajkaka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 69
Dot.: Co myslicie...

Cytat:
Napisane przez ropuszka
Czy uwazacie, ze perfumy powinno sie "wystawiac" tak, zeby kazdy gosc mogl sobie dokladnie zobaczyc, czego uzywa pan/pani domu czy raczej jest to rzecz osobista? I jeszcze jedno: czy macie w zwyczaju obwachiwanie flakonow w obcych domach?
Szczerze mówiąc, dziwi mnie bardzo takie ujęcie tematu... Nie raz widywałam flakony perfum w łazienkach znajomych osób (jest to bądź co bądź miejsce dobre jak każde inne), i przyznam, że nigdy nie przeszło mi przez myśl, że miałaby to być specjalnie dla mnie przygotowana pokazówka!!

W imię tolerancji, apeluję o zdrowy rozsądek! Pozwólmy bliźnim urządzać swoje domy i przechowywać w nich rzeczy zgodnie z własnym upodobaniem, i nie zarażajmy innych swoimi teoriami spiskowymi

A swoją drogą, przechowując perfumy w łazience (jak słusznie zauważyła ropuszka) narażamy się na to, że będą one służyły naszym gościom jako testery!!! -- Co kto lubi

Pzdr
Kajka
kajkaka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-27, 10:36   #18
koko
Zakorzenienie
 
Avatar koko
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 3 637
GG do koko
Dot.: Co myslicie...

U mnie dotychczas perfumy stały w łazience, głównie z rozpędu, to miejsce wydawało mi się dla nich najnaturalniejsze, w końcu to też kosmetyki. Ale kiedy ilość flakonów zaczęła wyglądać niepokojąco, postanowiłam je przeprowadzić ( ze względu na to, że jak się ma dużo, to się wolniej zużywa- zaczęłam się bać, że się zepsują,w końcu w łazience nie ma najlepszych warunków do przechowywania perfum).Teraz trzymam je w kartonikach w pudle w pokoju obok komputera.
Jeśli perfumy u kogoś stoją w łazience, to niech stoją- nie widzę w tym nic złego, ani dziwnego.Nie tykam cudzych flaszek, no chyba że jestem w domu kogoś naprawdę zaprzyjaźnionego, ale wtedy po wyjściu z łazienki oznajmiam mu, że myszkowałam po półce z zapachami.
koko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-27, 10:55   #19
oaza
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 558
Dot.: Co myslicie...

Moim zdaniem trzymanie prfum w łazience nie oznacza ze osoba chwali sie swoim zbiorem, myśle ze raczej chowa je od świata. Uważam ze łazienka jest dobrym miejscem na kosmetyki i perfumy, ale niestety nie u mnie. U mnie w łazience działa "zasada domina" czyli jak coś jednego trące to......łatwo sobie wyobrazić wszystko leci jak klocki w domino.
Ja swoje trzymam w pokoju na szwce i nie mysle o tym co ktoś sobie pomysli mi jest tak wygodnie.
oaza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-09-27, 10:59   #20
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: Co myslicie...

wg mnie łazienka to miejsce dobre, jak każde inne - skoro ktoś trzyma w łazience wszystkie swoje kosmetyki, to dlaczego miałby ukrywać perfumy? przecież równie dobrze za "pokazówkę" można by uznać trzymanie w łazience kremów Dior czy La Prairie. ktoś ma je ukrywać, żeby bliźnich nie kłuły w oczy? uważam flakony za ozdobę łazienki - oczywiście pod warunkiem, że nie są zakurzone no i można je sobie w łazience spokojnie powąchać ja akurat ze względu na wielkość łazienki większość kosmetyków trzymam w pokoju, więc perfumy również. ale nie wykluczam, że kiedyś, gdy będę miała wymarzoną łazienkę, znajdzie się w niej kilka flakonów dla ozdoby.
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-27, 12:31   #21
ewena
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 32
Dot.: Co myslicie...

Nie trzymam perfum w łazience, bo miałam już przygodę z rozbitą na terakocie flaszką, ale jak ktoś lubi...jego sprawa. Nigdy nie pomyślałbym, że ktoś może trzymać je na pokaz, dla mnie to bardzo osobista sprawa i trzymam je zamknięte w szufladzie, również ze względu na sporą ich ilość, która niestety, niektórych kłuje w oczy. Trzymam je "w ukryciu"również dlatego, by uniknąć nieprzyjemnych komentarzy lub dziwnych min.
Obwąchuję perfumy u kogoś tylko wtedy, gdy właściciel podstawi mi je pod nos. Obwąchiwanie perfum w cudzej łazience, a już nie daj Boże perfumowanie sie cudzymi perfumami bez zgody właściciela uważam za objaw złego wychowania
ewena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-27, 12:49   #22
Kasiulka22
Zakorzenienie
 
Avatar Kasiulka22
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: U Pana Boga za piecem... :)
Wiadomości: 17 816
Smile Dot.: Co myslicie...

Sama nie trzymam perfum w łazience, ponieważ to miejsce należy do mojej mamy Swoje zapachy ulokowałam na półce Osobiście lubię, gdy ktoś trzyma perfumy w łazience, ponieważ bardzo ładnie się tam prezentują i przyjemność sprawia samo patrzenie na nie. Dla mnie to nie jest pokazówka, a świadomy wybór danej osoby, która ma do niego pełne prawo. Nigdy jednak nie dotykam cudzych buteleczek bez pozwolenia, nie wspominając już o psikaniu się nie swoimi zapachami.
Kasiulka22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-10, 13:41   #23
Małgosia791
spin doctor
 
Avatar Małgosia791
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 7 514
Dot.: Co myslicie...

Odkopałam wątek, bo jakoś tak mnie zaciekawił . Ja trzymam swoją całkiem sporą kolekcję w szafie w kartonikach.Raz na jakiś czas wszystko wyciągam, oglądam, wącham, kontempluję...A co do "testowania" perfum u znajomych bez ich wiedzy, to miałam kiedyś współlokatorkę, która "po cichu" podbierała mi z szafy kosmetyki i perfumy .Nigdy nie mogłam jej na tym nakryć i napisałam kartkę"Proszę nie używać moich kosmetyków" i położyłam ją na półce.Poskutkowało!
__________________
"Wybrałam osobę, którą chcę być, i nią jestem."
Małgosia791 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-10, 14:12   #24
eiri
Wtajemniczenie
 
Avatar eiri
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Łódź/Linkoping
Wiadomości: 2 487
GG do eiri
Dot.: Co myslicie...

Większość moich zapachów spoczywa w szufladzie, natomiast te najczęściej używane stoją na komodzie pod lustrem w przedpokoju- a więc pokazówa jak nic Sęk w tym, że ja lubię mieć je na widoku, cieszyć nimi oko
Czasem miewam też świeżo kupiony flakonik przy monitorze- kiedy surfuję po necie, lub pracuję, lubię sobie niuchnąć korek
To nie koniec- mój mężczyzna też trzyma perfumy na wierzchu- aktualnie na półce w pokoju (zgroza, nie? hehe), tuż obok pięknie wyeksponowanego pudełka po zestawie Euphoria+balsam
Jeśli goście mają z tym problem, to trudno... ja po protu nie widzę powodu, by schodzić z moim hobby do podziemia
eiri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-11, 07:54   #25
Eenax
Zakorzenienie
 
Avatar Eenax
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Pętla Wron
Wiadomości: 7 141
GG do Eenax
Dot.: Co myslicie...

Ja swoje "flaszki" trzymam w szafeczce w zacieniomym miejscu.
Chronię moje zapachy przed słoncem i przegrzaniem.
Jak bym trzymała na wierzchu lub w łazience to bym dośc szybko je straciłą.
Mój ogonek (kotka) strancał by je na potęgę. W pokoju na wukładzinie by moze przezyły ale nie na posadzkę w łazience.
Eenax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-11, 10:23   #26
321981125346
Raczkowanie
 
Avatar 321981125346
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 310
Dot.: Co myslicie...

Perfumy zazwyczaj przechowuję w kartonikach(poza małymi torebkowymi) i dlatego najczęsciej chowam je w szufladach. Kilka lat temu miałam perę flakonów na szafeczce i zdażały się niedyskretne pytania o ilość perfum Odnośnie przechowywania perfum w łazience mam mieszane uczucia... ze względu na moją kuzynkę, ktora lubi składać niezapowiedziane wizyty kilkudniowe(!), a z rzeczy osobistych swoją ma tylko szczoteczkę i maleńki bagaż. Nie muszę dodawać, że chętnie i bez pytania korzysta wtedy z moich kosmetyków.
__________________
Mam tajną misję do wykonania jako agent 321981125346
321981125346 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-11, 10:38   #27
homyk
Zakorzenienie
 
Avatar homyk
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 5 039
Dot.: Co myslicie...

Kiedyś trzymałam w łazience Jednak kochane forumki skutecznie mnie do tego zniechęciły i flaszeczki powędrowały do małej ciemnej szafki. Wielki dla Was, Dziewczyny.
homyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-06, 14:46   #28
Sol Magda
Rozeznanie
 
Avatar Sol Magda
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 654
Angry Problem-znajomi, obce osoby a nasze perfumy

Wiem że gdzieś o tym było, szukałam ale nie znalazłam

No ale do rzeczy. Wczoraj u mojej siostry była koleżanka i zaczeła się psiukać moimi perfumami po koleji bez pytania Normalnie myślałam że jej nie wiem co zrobię. I tylko było tak:
"A to teraz tymi się spryskam"

Nie cierpięczegoś takiego!!!!!
Sol Magda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-06, 15:09   #29
ewis4
ewisek
 
Avatar ewis4
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 232
Dot.: Problem-znajomi, obce osoby a nasze perfumy

Och! Ja też tego nie znoszę Kiedyś koleżanka też robiła to samo.... za każdym razem psikała się moją całą kolekcją bez pytania.Wzięłam się na sposób a mianowicie ukochane pachnidełka z najwyższej półki pochowałam do szafki w mojej sypialni.... I od tamtej pory mam spokój..... nie tylko z perfumami ale i z nietaktowną koleżanką
ewis4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-06, 15:33   #30
hanka_s
Raczkowanie
 
Avatar hanka_s
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 43
GG do hanka_s
Dot.: Problem-znajomi, obce osoby a nasze perfumy

ja wogóle nie znosze jak ktoś bezczelnie grzebie w moich rzeczach do moich kosmetykow dopuszczam jedynie moja najlepsza kumpelke ale tylko przed jakas impreza
hanka_s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:45.