Reakcja uczuleniowa na kwas glikolowy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2023-01-14, 09:43   #1
H1ov_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2023-01
Wiadomości: 1

Reakcja uczuleniowa na kwas glikolowy


Dzień dobry, mam pytanie dotyczące kwasu glikolowego. Stosuję go od naprawde wielu miesięcy w formie toniku (5% kwasu) oraz sporadycznego peelingu (15% kwasu). Nigdy nie działo się nic niepokojącego, skóra drastycznie się poprawiła, jest mega gładka, nie wyskakują mi już zaskórniki zamknięte a otwarte na nosie są doskonale oczyszczone, cera się nie przetłuszcza jak kiedyś, ogólnie wszystko super, jednakże pod koniec grudnia mam wrażenie, że zaczęłam mieć złą reakcję na ten kwas, twarz jest czerwona, schodzi z niej skóra i strasznie, ale to strasznie swędzi. Jest tak tylko po użyciu tego kwasu. Moje pytanie brzmi, czy jest możliwe, że po takim czasie stosowania kwasu nagle zaczęła dawać o sobie znać reakcja alergiczna? Przed występowaniem takich reakcji zaczęłam brać lek Amotaks i moja mama powiedziała że kiedyś miałam na to uczulenie, jednak lek ten odstawiłam na początku stycznia i reakcja uczuleniowa na niego (również podrażenienie i swędzenie twarzy) już nie występowała, ale podrażnienia po kwasie nadal się pojawiają. Czy jest taka możliwość, że stosowanie tego leku oraz kwasu ma jakiś związek?
H1ov_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-01-14 10:43:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:08.