Błyszcząca, przetłuszczająca się cera. Nadmiar sebum. Świecący nos, czoło. ZBIORCZY! - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-09-06, 19:13   #151
guia
Zadomowienie
 
Avatar guia
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Północ-Południe ;)
Wiadomości: 1 120
GG do guia
Dot.: straaasznie przetłuszczająca sie cera,

idziesz do apteki i mowisz: poprosze cynk w tabletkach i juz, gotowe ja lykam cynk walmarku, wiec mozesz poprosic o tabletki konkretnie tego producenta.
Pozdrawiam
guia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-06, 19:28   #152
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: straaasznie przetłuszczająca sie cera,

dobry i niedrogi jest Zincas Forte (mocniejszy niż zwykły Zincas), tylko teoretycznie na receptę, ale możesz spróbować ładnie poprosić
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-06, 19:33   #153
greenmagda
Raczkowanie
 
Avatar greenmagda
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 217
Dot.: straaasznie przetłuszczająca sie cera,

jutro wybiore sie do apteki, kupie krem biodermine (zobaczymy jak przejdzie 'ekstremalny' test na mojej twarzy) no i cynk w tabletkach (nigdy go nie lykalam, moze bedą z tego jakies efekty),,, oby
dziekuje za rady,
greenmagda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-06, 20:53   #154
donotsearchme
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Żywiec
Wiadomości: 32
GG do donotsearchme
Dot.: straaasznie przetłuszczająca sie cera,

PROTEX, PROTEX i jeszcze raz PROTEX
donotsearchme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-06, 21:22   #155
greenmagda
Raczkowanie
 
Avatar greenmagda
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 217
Dot.: straaasznie przetłuszczająca sie cera,

a coż to jest ten protex ??
greenmagda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-06, 22:11   #156
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Dot.: straaasznie przetłuszczająca sie cera,

Cytat:
Napisane przez wunia83
Ja wpradzie nie Miiee, ale przykładowe tabletki z cynkiem to Salfazin, niesety nie pamiętam ile kosztowały , ale może ktoś inny pomoże Tutaj możesz poczytać:

http://www.holbex.pl/index.php?optio...d=25&Itemid=25
Sam Salfazin w takiej walce nie pomoże, trzeba by tu włączyć arsenał poważnych leków, specyfików regulujących sebum, ale faktem jest że Salfazin jest bardzo pomocny, ja sama używałam i używam nadal od czasu do czasu, jestem b. zadowolona z efektów. Parę dni temu kupiłam nowe opakowanie, 100 tabletek kosztuje ok. 25 zł.
Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-06, 22:16   #157
miiee
Rozeznanie
 
Avatar miiee
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 608
Dot.: straaasznie przetłuszczająca sie cera,

Cytat:
Napisane przez greenmagda
ide do apteki i mowie, ze chcialabym tabletki z cynkiem, ? czy moze mają one jakąs swoją nazwe, ? a i jeszcze jedno, ile one kosztują? odpisz jesli mozesz, bede wdzieczna
to nie są tabletki z cynkiem, ale cynk do łykania w tabletkch ... nie wiem, czy ci go sprzedadzą bez recepty. Kosztują około 7 zł.
miiee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-09-06, 22:43   #158
greenmagda
Raczkowanie
 
Avatar greenmagda
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 217
Dot.: straaasznie przetłuszczająca sie cera,

ok.
nigdy o nim nie slyszalam, dlatego napisalam 'tabletki z cynkiem'
bo myslalam, ze jest on dodatkowym skladnikem owych tabletek, a nie po prostu cynkiem samym w sobie, ...wybaczcie
pozdr. dla wszyssstkich.
greenmagda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-07, 19:21   #159
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: straaasznie przetłuszczająca sie cera,

Cytat:
Napisane przez greenmagda
a coż to jest ten protex ??
mydło antybakteryjne.
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-07, 19:28   #160
różowiutka
Zakorzenienie
 
Avatar różowiutka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Tu i tam
Wiadomości: 5 422
Dot.: straaasznie przetłuszczająca sie cera,

moja siostra używa protex mydełka i NiC a NIC jej nie pomaga...
różowiutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-07, 20:42   #161
miiee
Rozeznanie
 
Avatar miiee
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 608
Dot.: straaasznie przetłuszczająca sie cera,

Cytat:
Napisane przez greenmagda
ok.
nigdy o nim nie slyszalam, dlatego napisalam 'tabletki z cynkiem'
bo myslalam, ze jest on dodatkowym skladnikem owych tabletek, a nie po prostu cynkiem samym w sobie, ...wybaczcie
pozdr. dla wszyssstkich.

spoko spoko...tak sobie tylko zażartowałam... nic złego się pomylić
miiee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-10-13, 18:55   #162
malineczka86
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 4
Unhappy Zatkane pory i błyszcząca twarz

Moja buzia świeci się i jest tłusta. Ponadto od 4 lata coraz bardziej zatykają mi się pory. Nie długo moja twarza cała pokryje się wągrami Po pewnym czasie w tych wągrów wyrastają olbrzymie wypryski tzn. czuć pod palcami i widać bułę, nie pojawiają się białe wypryski (czasami ale rzadko). Wygląda to okropnie. Dermatolog nie pomógł, kosmetyczka też. Srosuje regularnie peeling 1-2 razy w tygodniu, maseczkę z glinki. Ponad to używam żelów do cery tłustej, specjalnych kremow matujących, ale nic nie pomaga. Nie używam fluidów!
Niech ktoś pomoże, bo już mi wstyd wychodzić do ludzi
malineczka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-13, 19:22   #163
blue18
Raczkowanie
 
Avatar blue18
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 160
Dot.: Zatkane pory i błyszcząca twarz

Zacznij korzystac z jakis kwasow , na poczatek jakies lagodniejsze oczywiscie. Ja sama jak narazie korzystam z acne-dermu (polski odpowiednik skinorenu) ktory zawiera kwas azelainowy. Jak narazie wygladzil mi buzie troche i w ogole chyba troche pomaga na te zaskorniki. Takze glowa do gory, bedzie dobrze
A na swiecaca buzie - mąka ziemniaczana wbrew pozorom wcale nie zatyka porow, a buzia nie dosc ,ze sie nie swieci ,to jeszcze lepiej moim zdaniem wyglada
blue18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-13, 19:43   #164
malineczka86
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 4
Dot.: Zatkane pory i błyszcząca twarz

Używałam kwasów m.in. acne-dermu, ale po tym świece się jak bombka. Kwasy zabardzo wysuszają mi twarz :/ . Bardziej mi na zaskóniakach zależy.

Czytałam w dziale dermatologia, ale nie skuteczne są dla mnie te sposoby a zaskórniaków coraz więcej
malineczka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-13, 19:49   #165
blue18
Raczkowanie
 
Avatar blue18
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 160
Dot.: Zatkane pory i błyszcząca twarz

no a jak korzystalas z tego acne-dermu to czyms sie jeszcze smarowalas (na to) ?? no a jesli juz to Ci nie pomaga.. no to nie wiem, moze cos z nadtlenkiem benzoilu (np. akneroxid 5) mnie na nosek pomaga ) albo sprobuj mieszanki- nafta kosmetyczna +olejek pichtowy , niektorym bardzo pomaga. To jest chyba w dziale dermatologia tez -' czym wyleczyc zaskorniki '
blue18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-13, 20:05   #166
malineczka86
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 4
Dot.: Zatkane pory i błyszcząca twarz

Wyprubuję w tkaim razie jak najszybciej. A cyz podrażnia skórę lub wyszusza ją?
malineczka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-14, 14:31   #167
blue18
Raczkowanie
 
Avatar blue18
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 160
Dot.: Zatkane pory i błyszcząca twarz

ale co wyprobujesz ? mieszanke czy akneroxid 5? i jedno i drugie moze wysuszac, dlatego ja na to stosuje kremik i jest oki a co do podraznien, no to po mieszance, na poczatku jak sie mocno trze, moze wystapic zaczerwienienie , ale szybko minie
blue18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-16, 17:02   #168
jagoda622
Raczkowanie
 
Avatar jagoda622
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 177
błyszcząca cera

hejka! znacie może jakieś sposoby na to by tłuta cera mniej się błyszczał?za wszystkie porady bardzo dziękuje
jagoda622 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-16, 18:27   #169
miiee
Rozeznanie
 
Avatar miiee
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 608
Dot.: błyszcząca cera

wpisz w wyszukiwarkę był na ten temat już wątek.... jest tam kilka rad. np łykaj cynk, używaj skrobii....
miiee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-10-16, 18:31   #170
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie
 
Avatar In_ThE_ShAdOwS
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 2 907
Dot.: błyszcząca cera

Możesz używać najwyklejszej mąki ziemniaczanej pod makijaż i bez makijazu chyba tez. No i przede wszystkim nawilzaj, nawilżaj i jeszcze raz nawilżaj.... no i reszta w wyszukiwarce
In_ThE_ShAdOwS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-16, 19:03   #171
blue18
Raczkowanie
 
Avatar blue18
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 160
Dot.: błyszcząca cera

popieram - maka najlepsza
blue18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-17, 13:22   #172
jagoda622
Raczkowanie
 
Avatar jagoda622
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 177
preparaty zmiejszające błysk

hejka!znacie może preparaty tzn.żele kremy toniki itp. które zmniejszą błysk na twarzy i zapobiegną pryszcza?za odpowiedzi dzięki
jagoda622 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-17, 14:12   #173
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 045
Dot.: błyszcząca cera

Cytat:
Napisane przez jagoda622
hejka! znacie może jakieś sposoby na to by tłuta cera mniej się błyszczał?za wszystkie porady bardzo dziękuje
TU :
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...yft+matuj%B1cy
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...yft+matuj%B1cy
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...yft+matuj%B1cy
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...yft+matuj%B1cy
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...yft+matuj%B1cy
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...yft+matuj%B1cy
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg wyszukiwarka.jpg (19,9 KB, 36 załadowań)
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda
Noor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-17, 14:31   #174
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: preparaty zmiejszające błysk

już dostałaś odpowiedź, po co dublujesz wątek?
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=77020
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-25, 19:46   #175
MigdalEder
Raczkowanie
 
Avatar MigdalEder
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 143
Dot.: Zatkane pory i błyszcząca twarz

Nie wysuszaj twarzy zbytnio, bo im bardziej wysuszona tym bardziej sie tłuści. Myj czymś łagodnym, nie wysuszającym, moze nawet płatkami owsianymi (ludzie bardzo sobie chwalą, do tego dodają często rumianku lub olejku miętowego dla odświeżenia i jest git).
Kremy matujące? A jakie, może w tych kremach jest jakiś składnik, który Ci pory zapycha. Z kremów matujących polecam tylko biodermine, ale może zamiast kremu matującego, użyj nawilżającego, a skórę matuj mąką ziemniaczaną?
I bardzo ostrożnie dobieraj kremy, bo właśnie one mogą być przyczyną zatkanych porów. Spróbuj ten mikstury z olejkiem pichtowym, często jest skuteczna (szkoda, ze nie u mnie )
MigdalEder jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-26, 20:15   #176
stelena
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 57
Dot.: Zatkane pory i błyszcząca twarz

Mam pytanie co do tej miesznki. Znalazłam w wyszukiwarce proporcje: 5-10 ml olejku i 50 ml nafty. Wychodzi tego dosyć dużo jak długo można używać taki tonik i czy w lodówce go trzymać.

Edytowane przez stelena
Czas edycji: 2005-10-27 o 07:45
stelena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-26, 20:21   #177
MigdalEder
Raczkowanie
 
Avatar MigdalEder
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 143
Dot.: Zatkane pory i błyszcząca twarz

W lodówce raczej nie trzeba i myślę, że można używać tyle, ile trwałości mają składniki toniku.
MigdalEder jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-27, 11:09   #178
balla_baby
Przyczajenie
 
Avatar balla_baby
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 14
Dot.: Zatkane pory i błyszcząca twarz

boshe ...teraz to mi słabo od tego co napisały niektóre dziewczyny...maka ziemniaczana, jakies domowe wyroby watpliwej dzialalnosci. najwazniejsza jest PIELEGNACJA...5 kroków do zdrowej skory: oczyszczanie, zluszczanie, odswieżanie, nawilżanie ochrona...tez mialam kilka lat problemy z moja cera...ale zawsze interesowalam sie kosmetyka, teraz studiuje kosmetologie i w koncu wiem jak nalezy zadbac o skore i jak ja pielegnowac aby zachowala dobra kondycje i wyglad...musisz zaczac od dobrania odpowiedniego programu pielegnacyjnego do twojej skory i koniecznie kosmetyki z jadnej firmy!!! zeby ich skladniki wzajemnie sie uzupelnialy a nie wykluczaly i podraznialy skore twarzy...żadnego stosowania maki, produktow ze spirytusem...niestety nie znam twojego typu skory i nie widze stanu w jakim ona jest, ale rozumiem że pewnie jest to typ miszanej skory lub tlustej...moze masz tradzik i nie wiesz jak postepowac z takim problemem...jesli blizej mi opiszesz jaki masz typ skory napewno postaram ci sie pomoc...co do dermatalogow i kosmetyczek...to tak jak ze znalezieniem dobrego ginekologa zdarza sie raz na 1000...do kosmetyczki nie masz po co chodzic bo ona moze ci tylko oczyscic twarz...Nie wskazane jest mechaniczne czyszczenie skóry czyli tak zwane wyciskanie wągrów. Działanie takie nie likwiduje przyczyny powstawania zaskórników, prowadzi do mikro uszkodzeń skóry i do wtórnych infekcji. Mało tego, wągier „wyciśnięty” odtwarza się na nowo po 2 tygodniach. Istotą nowoczesnej pielęgnacji skóry łojotokowej jest stosowanie preparatów lekko złuszczających, zapobiegających tworzeniu się wągrów...zreszta nie ma sie co rozpisywac jesli jestes zainteresowana pomoca chetnie pomoge oto moj e-mail : balla.baby@buziaczek.pl. Pozdrawiam
balla_baby jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-27, 13:10   #179
MigdalEder
Raczkowanie
 
Avatar MigdalEder
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 143
Dot.: Zatkane pory i błyszcząca twarz

Taaa Ciekawe dlaczego mój "nowoczesny program pielęgnacyjny" stosowany przez dobrych, renomowanych, polecanych spacjalistów nic mi nie dał. Ciekawe dlaczego nic nie dał moim znajomym? Nadmiar kosmetyków szkodzi (łatwo się o tmy przekonać), ponadto zajrzyjmy w składy kosmetyków, a przekonamy się, że o niebo lepsza mąka ziemniaczana aniżeli nawalony chemią puder. Poza tym - trądziku kosmetykami nie wyleczysz! A spirytus salic. stosować można, ale z głową tak, aby nie gryzł się z innymi składnikami. Spirytus salicylowy tak się składa takze działa złuszczająco.
Osobiście sprawdziłam na sobie wiele metod i wiem jedno - stosowanie drogich kosmetyków jednej firmy i to w nadmiarze nic nie daje tylko wali w portfel. Większość tych cudownych preparatów da się zastąpić czymś innym, lepszym i tańszym.
A zresztą - nie moja sprawa. Wiem to, czego nauczyłam się na sobie.

Pozdrawiam.
MigdalEder jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-27, 14:21   #180
balla_baby
Przyczajenie
 
Avatar balla_baby
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 14
Dot.: Zatkane pory i błyszcząca twarz

no to powazna sprawa...ze kosmetyki szkodza??? hmmm...to po co ja studiowalam chemie kosmetyczna??? skoro kazdy po przeczytaniu tego postu sie wystraszy...przestana ludzie kosmetyki kupowac !!! grubo sie dzieje na tym swiecie zalezy jakich kosmetykow uzywasz, po drugie kazdy kto ma z kosmetykami do czynienia powie ci jedno pielegnacja i systematycznosc to klucz do sukcesu!!! ciekawe zatem czym zniwelujesz efekt skorki pomaranczowej, wygladzisz skore wokol oczu, zniwelujesz widocznosc rozstepow, pozbedziesz sie workow pod oczami, wzmocnisz slabe paznokcie!!! pewnie na wszytsko dobra maka ziemniaczana...szczerze mowiac myslalam ze to zart jakis...ale widze ze nie ...zreszta wszytsko zalezy jakich kosmetykow uzywasz, czy dobierasz je odpowiednio do typu cery??? ciekawi mnie tez teza, ze tradziku nie da sie wyleczyc kosmetykami??? bo ja mialam w wieku 23 lat tradzik i udalo mi sie go pozbyc z powodzeniem po 6 miesiacach??? faktycznie REWELACJE wypisujesz tak samo jak z tym spirytusem...chyba kazdy wie ze spirytus dziala wysuszajaco a co za tym idzie reakcja obronna skory jest natychmiastowa i wzmaga wydzielanie gruczolow lojowych w celu ponownego jej natluszczenia...gdzie zatem sens i logika??? wysuszyc po to aby potem sama brdziej sie natluscila??? to nie ma nic wspolnego ze zluszczaniem...zapewne nawet nie wiesz jak powstaje i co jest przyczyna tradziku ani jakie sa jego rodzaje...a jak wiadomo ciezko sie wypowiadac na takie tematy komus kto nie zna przyczyny, patogenezy i skutkow danego schorzenia skory. Pozdrawiam
balla_baby jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-09-20 22:31:01


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:00.