Maroko??? Był ktoś?? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-02-01, 11:54   #1
blanka2blanka
Raczkowanie
 
Avatar blanka2blanka
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 67

Maroko??? Był ktoś??


Marzy mi się Maroko albo Monako? Czy ktoś już był??? Co wybrać? Czytałam w Essence o Monako, no i wygląda na to, że jest to luksusowa opcja, czy któraś z Was była albo jacyś znajomi?

Edytowane przez blanka2blanka
Czas edycji: 2008-02-02 o 22:01
blanka2blanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-05, 15:58   #2
hania811
Zakorzenienie
 
Avatar hania811
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 15 709
Dot.: Maroko??? Był ktoś??

Cytat:
Napisane przez blanka2blanka Pokaż wiadomość
Marzy mi się Maroko albo Monako? Czy ktoś już był??? Co wybrać? Czytałam w Essence o Monako, no i wygląda na to, że jest to luksusowa opcja, czy któraś z Was była albo jacyś znajomi?
Duza rozbierzność...Maroko a Monako
Mnie na wczasy w Monako nie stać i moich znajomych również.
hania811 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-07, 21:29   #3
sysecka
Raczkowanie
 
Avatar sysecka
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Nibylandia ;)
Wiadomości: 242
Dot.: Maroko??? Był ktoś??

Byłam w Maroko 2 tygodnie. Powiem Ci tak. Zależy czego oczekujesz. Jeśli liczysz na spektakl turystyczny w postaci sztucznie nawadnianych terenów, dosadzanych palm i całego tego przerabiania kraju pod turystów (jak np. w Egipcie) to tutaj nie ma tego absolutnie.
Kraj jest typowo arabski. Im głębiej się zapuścisz tym bardziej to widać. W większych miastach wydzielone są tzw. "strefy turystyczne" gdzie na pewno nic Ci nie grozi, ale gdzie równocześnie nie zobaczysz prawdziwego arabskiego świata. Jest co zwiedzać, można się opalić (choć nie jest jakoś potwornie gorąco- ba, jak wysiadłam z samolotu to kropiło-ale to była noc).

Ja miałam to szczęście, że Maroko pokazał mi ktoś, kto zna je najlepiej. Zaprzyjaźniony Marokańczyk. Nie musiałam jeździć na wycieczki z biurem, a powiem, że to czasami straszna chała. Zwłaszcza Marrakech, lepiej wynająć sobie auto i pojechać samemu. (Z grupą pół dnia spędzacie w berberyjskiej aptece, przez największy souk z niesamowitymi towarami przebiegacie, a potem do autokaru i do hotelu). W Casablance jest jedyny meczet do którego można wejść, ale poza tym właściwie nic do oglądania. Są też wodospady, quady, buggiesy. Dla każdego coś się znajdzie.

Gdybym mogła tam w tym roku pojechać, nie wahałabym się ani chwili. Ale w tym roku wybrałam Emiraty Arabskie.
sysecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-08, 17:26   #4
Eva ID
ForceIsStrongInThisOne...
 
Avatar Eva ID
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: أبو ظبي
Wiadomości: 7 439
GG do Eva ID
Dot.: Maroko??? Był ktoś??

Cytat:
Napisane przez sysecka Pokaż wiadomość
Byłam w Maroko 2 tygodnie. Powiem Ci tak. Zależy czego oczekujesz. Jeśli liczysz na spektakl turystyczny w postaci sztucznie nawadnianych terenów, dosadzanych palm i całego tego przerabiania kraju pod turystów (jak np. w Egipcie) to tutaj nie ma tego absolutnie.
Kraj jest typowo arabski. Im głębiej się zapuścisz tym bardziej to widać. W większych miastach wydzielone są tzw. "strefy turystyczne" gdzie na pewno nic Ci nie grozi, ale gdzie równocześnie nie zobaczysz prawdziwego arabskiego świata. Jest co zwiedzać, można się opalić (choć nie jest jakoś potwornie gorąco- ba, jak wysiadłam z samolotu to kropiło-ale to była noc).

Ja miałam to szczęście, że Maroko pokazał mi ktoś, kto zna je najlepiej. Zaprzyjaźniony Marokańczyk. Nie musiałam jeździć na wycieczki z biurem, a powiem, że to czasami straszna chała. Zwłaszcza Marrakech, lepiej wynająć sobie auto i pojechać samemu. (Z grupą pół dnia spędzacie w berberyjskiej aptece, przez największy souk z niesamowitymi towarami przebiegacie, a potem do autokaru i do hotelu). W Casablance jest jedyny meczet do którego można wejść, ale poza tym właściwie nic do oglądania. Są też wodospady, quady, buggiesy. Dla każdego coś się znajdzie.

Gdybym mogła tam w tym roku pojechać, nie wahałabym się ani chwili. Ale w tym roku wybrałam Emiraty Arabskie.
Rowniez bylam w Maroku... kilka razy bo zakochalam sie w tym kraju... za kazdym razem odkrywalam w Maroku cos nowego.... ale atmosfera jest wspaniala zawsze.

Monako - jest slicznie ale mozna go zwiedzic dokladnie w dwa dni.... mnie tyle wystarczylo a plaza jest lepsza w innych miejscowosciach na Lazurowym Wybrzezu

Teraz mieszkam w Emiratach Arabskich.... sysecka.... polecam zwiedzenie Abu Dhabi i Emirat Palace.... a moze uda Wam sie przekroczyc granice z Omanem i zobaczyc Muscat... naprawde warto!

blanka2blanka .... dlaczego taki dylemat Maroko - Monako ? Ze wzgledu na podobnie brzmiaca nazwe ? Bo to kompletnie rozne kraje, rozumiem dylemat Maroko - Egipt albo Monako - Andora....
__________________
Wealth, Income & Power

I`m Proud to Be a Christian - Jestem Dumna, że Jestem Chrześcijanką



55 kg
Eva ID jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-15, 18:24   #5
Goldi13
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Kraków/Kokotów
Wiadomości: 616
Dot.: Maroko??? Był ktoś??

ja bym chciala strasznie pojechac na Maroko ale moze najpierw zrealizuje marzenie u Tunezji
__________________
"Być może dla świata jesteś tylko człowiekiem, ale dla niektórych ludzi jesteś całym światem."
-Gabriel Garcia Marquez

Goldi13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-15, 18:24   #6
Goldi13
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Kraków/Kokotów
Wiadomości: 616
Dot.: Maroko??? Był ktoś??

Własnie duzy rozrzut Maroko a Monako
__________________
"Być może dla świata jesteś tylko człowiekiem, ale dla niektórych ludzi jesteś całym światem."
-Gabriel Garcia Marquez

Goldi13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-16, 19:37   #7
kabira
Raczkowanie
 
Avatar kabira
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 280
GG do kabira
Wink Dot.: Maroko??? Był ktoś??

Witam serdecznie,
widzę że mamy więcej podrózniczek po północnej Afryce. Zapraszam na wczesniejszy wątek gdzie można znależc także ciekawe informacje o Marocco.
ORIENTALNE MAROKO
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=157927
kabira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-08-18, 09:41   #8
frodo75
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 99
Maroko

Kto był w tym kraju i jaki hotel może mi polecić? Wybieram się pod koniec września i zbieram informacje. Z góry dzięki.
frodo75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-18, 21:30   #9
boinnenazwybylyzajete
Zakorzenienie
 
Avatar boinnenazwybylyzajete
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 4 588
Dot.: Maroko

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=157927
__________________


Mother
Tell your children not to walk my way
Tell your children not to hear my words
boinnenazwybylyzajete jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-24, 13:06   #10
piopal56
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 1
Maroko z jakim biurem jechać?

Szukaliśmy na forum i szukaliśmy jednak nie ma zbyt dużo wpisów na ten temat, ale chyba Maroko ze względu na cenę jest mniej popularne. Stad wątek i pytanie ktoś był jeśli tak to czy warto wydać około 4k na wycieczkę 14 dniową i gdzie, aby było malowniczo, przyjemnie i niezapominanie Pozostaje jeszcze kwetia biura podróży wiele ofert przeglądałem wiele opinii czytałem ale nie wiem czemu jeśli chodzi o Maroko zawsze są zgrzyty od 24h spędzonych na lotnisku po zmianę hoteli problemy z animacjami a nawet z pomocą lekarską co mnie wręcz bulwersuje? Macie jakieś biuro z którym nie było wcześniej problemów i możecie powiedzieć? Tak! To był udany wypoczynek!? Piszcie wszytko co wiedzie!
piopal56 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-24, 21:03   #11
dorka1980
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Nowa Alexandria
Wiadomości: 2 627
GG do dorka1980
Dot.: Maroko z jakim biurem jechać?

zerknij na wątek Orientalne Maroko i Biura Podróży

gdzie? póki co biura proponują tylko Agadir na pobyt+ewentualnie objazd

a co do problemów-mogą zdarzyć się zawsze, wszędzie i każdemu
dorka1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-25, 19:25   #12
bebel99
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 1
Dot.: Maroko z jakim biurem jechać?

Żadne nawet najlepsze biuro podróży nie da gwarancji 100% sukcesu bo co człowiek to inne wymagania, dochodzą czartery i zmiany lotów, warunki atmosferyczne to jest ruletka przynajmniej patrząc na Maroko.
Mi się udało bez jakichkolwiek złych przeżyć w zeszłym roku, leciałem z Viva Club do Agadiru. Czy warto wydać 4k moim zdaniem tak! Po pierwsze inna mentalność ludzi brak naciągaczy wyciągających ręce po napiwki i kasy, czystość naprawdę zaskakuje tym bardziej porównując Maroko a Egipt bagatelna różnica. Plaża bajka nie kamień ;D że sobie poleczysz stopy. Koniecznie podjedz na Kazbę- to ich góra, która jako jedyna pozostała po trzesieniu ziemi w latach 60-tych. Jest stamtad
przepiękny widok na cały Agadir. Ja miałem o tyle szczęście, że moje biuro dało mi naprawdę super rezydenta potrafiący pomóc doradzić wypełnić czas.
W Maroko na co trzeba uważać to na złudzenie chmurek poświaty oddzielającej niebo od słońca nawet jak jest przymglone to można bardzo spalić skórę, bez mocnego kremu ani rusz, testowane na moich plecach niestety.
bebel99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-26, 10:05   #13
womanontheway
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 198
Dot.: Maroko z jakim biurem jechać?

Sluchaj, daj mi 3 tysiace i ja Ci zorganizuje super wycieczkę
ja bylam w Maroku 3 razy. W zyciu nie wydalabym 4 tysiace na wycieczke tam !
Lecialam Ryanairem koszt 300zł), na miejscu nie potrzebujesz duzo, ladny pokoik dwuuosobowy 10 euro, pociagi sa ladniejsze od naszych!

no ale jak juz koniecznie chcesz z biurem to nie wiem: ja tam bym wybrala inny kierunek
__________________
podróze http://womanontheway.wordpress.com/


fitness blog: http://elizasylwia.blogspot.ie/
TRENUJE...WSZYSTKO CO SIE DA
bylo: 82kg, jest 58kg
womanontheway jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-26, 11:21   #14
dorka1980
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Nowa Alexandria
Wiadomości: 2 627
GG do dorka1980
Dot.: Maroko z jakim biurem jechać?

Cytat:
Napisane przez womanontheway Pokaż wiadomość
Sluchaj, daj mi 3 tysiace i ja Ci zorganizuje super wycieczkę
ja bylam w Maroku 3 razy. W zyciu nie wydalabym 4 tysiace na wycieczke tam !
Lecialam Ryanairem koszt 300zł), na miejscu nie potrzebujesz duzo, ladny pokoik dwuuosobowy 10 euro, pociagi sa ladniejsze od naszych!

no ale jak juz koniecznie chcesz z biurem to nie wiem: ja tam bym wybrala inny kierunek
popieram-ale chciałam być bardziej poprawna politycznie (czyt. chce/ma to niech wyda i 10tys)
a wystarczy ciut samoogarnięcia wiary i odwagi i nawet za pół ceny womanontheway da się tam spędzić 2tyg (oczywiście Twoja cena była z narzutem za trud organizacjipopieram)
dorka1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-09, 23:42   #15
RXN
Raczkowanie
 
Avatar RXN
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 170
Maroko wycieczki fakultatywne

Interesują mnie wyc. fakultatywne z Agadiru, lokalne biura? Macie coś godnego polecenia? Co koniecznie muszę zobaczyc?
Ewentualnie podróże na własną rękę
jakieś porady?
__________________
...a te jej oczy, pełne milczących sekretów...
RXN jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-10, 08:25   #16
dorka1980
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Nowa Alexandria
Wiadomości: 2 627
GG do dorka1980
Dot.: Maroko wycieczki fakultatywne

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...34#post4161734
dorka1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-10, 22:57   #17
RXN
Raczkowanie
 
Avatar RXN
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 170
Dot.: Maroko wycieczki fakultatywne

dzieki, ale to już czytałam
__________________
...a te jej oczy, pełne milczących sekretów...
RXN jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-11, 10:03   #18
dorka1980
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Nowa Alexandria
Wiadomości: 2 627
GG do dorka1980
Dot.: Maroko wycieczki fakultatywne

Cytat:
Napisane przez RXN Pokaż wiadomość
dzieki, ale to już czytałam
to tym bardziej-tam zadajesz pytania a nie tworzysz pojedyncze wątki
dorka1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-18, 18:30   #19
passionfruit
Zakorzenienie
 
Avatar passionfruit
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 471
Dot.: Maroko wycieczki fakultatywne

Cytat:
Napisane przez RXN Pokaż wiadomość
Interesują mnie wyc. fakultatywne z Agadiru, lokalne biura? Macie coś godnego polecenia? Co koniecznie muszę zobaczyc?
Ewentualnie podróże na własną rękę
jakieś porady?
Wypożycza się auto i prosto przed siebie.
__________________
Jak spakować 3 osoby do jednego plecaka na 3 tyg w Tajlandii i Kambodży???
passionfruit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:14.