Myje wlosy codzienie, czy nie będe przez to łysy? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-01-13, 00:42   #1
hairlacquer
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 18

Myje wlosy codzienie, czy nie będe przez to łysy?


Już od 4 lat myje dzien w dzien wlosy, oczywiscie zdarzaly sie wyjatki. Ale to bardzo rzadko, z raz na miesiac kiedy jednego dnia nie umyje wlosów. Ostatnio dowiedziałem sie, ze mycie wlosów codzienie jest niezdrowe, gdyz nie mogą sie zamknąc cebulki wlosa. A na to potrzeba trzy dni. Do tego od tej chemi wyłysieje i będe łysy Koleżanka mi powiedziała, że jak już myje codzienie włosy to abym sobie kupil jakis naturalny szampon w aptece, albo nawet szampon dla dzieci gdyz nie jest w nim duzo chemii ze wzgledu ze szampon naturalny jest dosc drogi. Co mam zrobic? Niestety ale wloski musze myc codzienie, bo inaczej fryzura mi sie nie ulozy, albo nie bedzie taka jak chce... A wlosy mam normalne, bez sklonosci do wysuszania czy tez przetluszczenia sie.... Wiec pytam jeszcze raz, co mam zrobic
__________________
Co inni o mnie myślą to mnie to nie interesuje, ważne co ja wiem o sobie...
hairlacquer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-13, 00:48   #2
pani-jesień
Zakorzenienie
 
Avatar pani-jesień
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 429
Dot.: Myje wlosy codzienie, czy nie będe przez to łysy?

Cytat:
Napisane przez hairlacquer Pokaż wiadomość
Już od 4 lat myje dzien w dzien wlosy, oczywiscie zdarzaly sie wyjatki. Ale to bardzo rzadko, z raz na miesiac kiedy jednego dnia nie umyje wlosów. Ostatnio dowiedziałem sie, ze mycie wlosów codzienie jest niezdrowe, gdyz nie mogą sie zamknąc cebulki wlosa. A na to potrzeba trzy dni. Do tego od tej chemi wyłysieje i będe łysy Koleżanka mi powiedziała, że jak już myje codzienie włosy to abym sobie kupil jakis naturalny szampon w aptece, albo nawet szampon dla dzieci gdyz nie jest w nim duzo chemii ze wzgledu ze szampon naturalny jest dosc drogi. Co mam zrobic? Niestety ale wloski musze myc codzienie, bo inaczej fryzura mi sie nie ulozy, albo nie bedzie taka jak chce... A wlosy mam normalne, bez sklonosci do wysuszania czy tez przetluszczenia sie.... Wiec pytam jeszcze raz, co mam zrobic


Gwarantuję Ci, że od codziennego mycia włosów nie wyłysiejesz
__________________
Jesteś!
pani-jesień jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-13, 00:48   #3
Aggie125
Zakorzenienie
 
Avatar Aggie125
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 348
GG do Aggie125
Dot.: Myje wlosy codzienie, czy nie będe przez to łysy?

Nie wyłysiejesz, ale dwie rzeczy:

- jesli nie masz skłonności do przetłuszczania się, to czemu myjesz włosy codziennie? Powinno sie myc głowę tak często, jak potrzeba - codziennie lub co kilka dni.
- przy codziennym myciu glowy dobrze jest stosowac łagodne szampony, które nie zawierają dużej ilości chemii, ale niektóre szampony dziecięce sa tak "zjadliwe", że az strach umyć głowę dorosłemu, a co dopiero dziecku. Dobym i łagodnym szamponem jest polecany na Wizażu "Bebi" firmy Barwa.

Kto Ci naopowiadał takich glupot o wyłysieniu z powodu codziennego myci awłosów?
__________________

Wymiana -lakiery do paznokci (OPI, MySecret, LA Colors, Sinful Colors, Revlon, Essence) oraz perfumy (Voile d'Ambre YR, Cedre SL)
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229655
Aggie125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-13, 00:54   #4
hairlacquer
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 18
Dot.: Myje wlosy codzienie, czy nie będe przez to łysy?

Powiedziała mi o tym koleżanka, i tez poczytałem troszke o tym na różnych stronach internetowych. Ale zarejejstrowałem się tutaj, aby wszelkie moje wątpliwosci rozwiac. Cżęsto bywałem już wczesniej na stronie wizaz.pl aby dowiedziec sie o recencjach i ocenach różnych kosmetyków. Dzięki czemu wiele kupiłem i też wiele nie kupiłem z powodu złych opin
__________________
Co inni o mnie myślą to mnie to nie interesuje, ważne co ja wiem o sobie...
hairlacquer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-13, 00:56   #5
Aggie125
Zakorzenienie
 
Avatar Aggie125
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 348
GG do Aggie125
Dot.: Myje wlosy codzienie, czy nie będe przez to łysy?

Możesz się nie martwić. Zresztą wykonany podczas mycia włosów masaż skóry głowy opuszkami palców wręcz wzmacnia włosy, gdyż pobudza ukrwienie skóry głowy
__________________

Wymiana -lakiery do paznokci (OPI, MySecret, LA Colors, Sinful Colors, Revlon, Essence) oraz perfumy (Voile d'Ambre YR, Cedre SL)
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229655
Aggie125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-13, 00:56   #6
All_that_jazz
Zakorzenienie
 
Avatar All_that_jazz
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 330
Dot.: Myje wlosy codzienie, czy nie będe przez to łysy?

Nie bój się,od codziennego mycia się nie łysieje.Ja myję codziennie bo muszę.Mam włosy cienkie, przetłuszczające się szybciej u nasady i nic na to nie poradzę.Jeśli ktoś myje codzinnie warto poszukać delikatnego szamponu do codziennego mycia lub kupić szampon apteczny.Najdelikatniejsz y szampon jaki znam to chyba Neutrogena.
Jeśli natomiast chodzi o profilaktykę przeciw łysieniu to polecam szampon vichy z aminexilem dla mężczyzn i stosowanie wyłącznie szamponów dla mężczyzn bo mężczyźni mogą łysieć od szamponów dla kobiet bo do nich dodawane są hormony, które u mężczyzn mogą po dłuższym okresie stosowania mogą powodować łysienie.Dlatego dla mężczyzn prodoukuje się inne szampony niż dla kobiet.Szkodzi też cebulkom włosów przechłodzenie-czyli chodzenie bez czapki lub mycie głowy zbyt zimną wodą.To może prowadzić do obumarcia cebulki i w efekcie przestanie ona wytwarzać włos i na dłuższą metę może to prowadzić do łysienia.
All_that_jazz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-13, 01:14   #7
hairlacquer
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 18
Dot.: Myje wlosy codzienie, czy nie będe przez to łysy?

wiec jak rozumiem, moge myc codziennie glowe? bez zadnych zlych skutkow ubocznych, jezeli bede robic tak jak wy mi piszecie?
__________________
Co inni o mnie myślą to mnie to nie interesuje, ważne co ja wiem o sobie...
hairlacquer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-01-13, 01:23   #8
All_that_jazz
Zakorzenienie
 
Avatar All_that_jazz
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 330
Dot.: Myje wlosy codzienie, czy nie będe przez to łysy?

Możesz-byle łagodnymi, męskimi szamponami .Bardzo fajna jest np. męska Nivea i Elseve. Do codziennej pielęgnacji nie bardzo nadają się szampony przeciwłupieżowe bo mogą nadmiernie przesuszać skórę głowy i wywoływać suchy łupież. Ja je stosuję ale co 3 mycia, nie częściej. Co 2-3 mycia warto na włosy od połowy długości nałożyć odżywkę do spłukiwania lub maskę (np. kallos) bo częste mycie wysusza końcówki włosów i włosy są podatniejsze na uszkodzenia mechaniczne,zwłąszcza jeśli są dłuższe.
All_that_jazz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-13, 01:25   #9
hairlacquer
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 18
Dot.: Myje wlosy codzienie, czy nie będe przez to łysy?

a ja wlasnie chce teraz sobie troszke zapuscic wloski
__________________
Co inni o mnie myślą to mnie to nie interesuje, ważne co ja wiem o sobie...
hairlacquer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-13, 01:31   #10
All_that_jazz
Zakorzenienie
 
Avatar All_that_jazz
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 330
Dot.: Myje wlosy codzienie, czy nie będe przez to łysy?

To co 2-3 mycia dobra odżywka (elseve,NIVEA, gliss kur) i raz w tygodniu maska (np. Gloria, WAX, kallos, kerastase) i będzie dobrze. Polecam też odżywiać włosy od środka łykając tabletki Revalid albo Vitapil.
All_that_jazz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-13, 01:47   #11
hairlacquer
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 18
Dot.: Myje wlosy codzienie, czy nie będe przez to łysy?

ok. Dzieki
__________________
Co inni o mnie myślą to mnie to nie interesuje, ważne co ja wiem o sobie...
hairlacquer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-13, 09:12   #12
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Myje wlosy codzienie, czy nie będe przez to łysy?

Cytat:
Napisane przez All_that_jazz Pokaż wiadomość
Jeśli natomiast chodzi o profilaktykę przeciw łysieniu to polecam szampon vichy z aminexilem dla mężczyzn i stosowanie wyłącznie szamponów dla mężczyzn
Ja bym nie polecała Aminexil sam w sobie może i działa pozytywnie na cebulki, ale po odstawieniu można czasem doznać masowej migracji.

Cytat:
Napisane przez All_that_jazz Pokaż wiadomość
bo mężczyźni mogą łysieć od szamponów dla kobiet bo do nich dodawane są hormony, które u mężczyzn mogą po dłuższym okresie stosowania mogą powodować łysienie.Dlatego dla mężczyzn prodoukuje się inne szampony niż dla kobiet.

W drogeryjnych szamponach raczej hormonów nie znajdziesz, w aptecznych też sporadycznie [o ile w ogóle].

Cytat:
Napisane przez All_that_jazz Pokaż wiadomość
Możesz-byle łagodnymi, męskimi szamponami .Bardzo fajna jest np. męska Nivea i Elseve.
To nie są łagodne szampony.

Cytat:
Napisane przez hairlacquer Pokaż wiadomość
wiec jak rozumiem, moge myc codziennie glowe? bez zadnych zlych skutkow ubocznych, jezeli bede robic tak jak wy mi piszecie?
Możesz. Ale jak pisała Aggie125, zastanów się, czy musisz.
Dodatkowo na wzmocnienie i nawilżenie skóry głowy polecałabtm pomyśleć nad jakąś treściwą wcierką
__________________
Myślałam, że śmierć będzie zimna i straszna. Nie taka jak Ty...

'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-13, 16:31   #13
hairlacquer
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 18
Dot.: Myje wlosy codzienie, czy nie będe przez to łysy?

Wcierką, czyli? Przepraszam, ale nie rozumiem
__________________
Co inni o mnie myślą to mnie to nie interesuje, ważne co ja wiem o sobie...
hairlacquer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-13, 16:38   #14
dusia139
Wtajemniczenie
 
Avatar dusia139
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: mój mały pokoik na drugim piętrze...
Wiadomości: 2 624
Dot.: Myje wlosy codzienie, czy nie będe przez to łysy?

a proponuję rano zamiast umycia włosów, poprostu namoczyć je. Wtedy będziesz je układać jak chcesz i nie będziesz mieć niepotrzebnych obaw
__________________
Jest już za późno!
Nie jest za późno!
Jest już za późno!
Nie jest za późno!
dusia139 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-14, 08:58   #15
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Myje wlosy codzienie, czy nie będe przez to łysy?

Cytat:
Napisane przez hairlacquer Pokaż wiadomość
Wcierką, czyli? Przepraszam, ale nie rozumiem
Czyli kosmetyk do wcierania w skórę głowy.
Np. Seboradin Lotion albo Farmona, Jantar, Odżywka do włosów i skóry głowy i inne tego typu.
__________________
Myślałam, że śmierć będzie zimna i straszna. Nie taka jak Ty...

'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-15, 11:47   #16
dressy
Zadomowienie
 
Avatar dressy
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1 229
Dot.: Myje wlosy codzienie, czy nie będe przez to łysy?

bez problemu, używaj specjalnego szamponu do codziennego mycia.
dressy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-21, 10:28   #17
kellunia1984
Raczkowanie
 
Avatar kellunia1984
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 85
Dot.: Myje wlosy codzienie, czy nie będe przez to łysy?

Na pewno nie wyłysiejesz. Uzywaj delikatnych szamponów, albo mocz włosy, zanim ułożysz. Uzywasz żel??
__________________
Zapuszczam...ale jeszcze nie mierzyłam
Piję pokrzywę, łykam tran i skrzyp

Ilonka jestem


Odchudzanie 22.01.2009
53 52 51 50 - 49 - 48 - 47 -46- 45
kellunia1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-29, 02:16   #18
slimboy8
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: londyn
Wiadomości: 12
Dot.: Myje wlosy codzienie, czy nie będe przez to łysy?

o to może ja tez się dołązce drogie dziewczęta?? Mam podobny problem. Mam 30 lat w tym roku i zauważyłem ze niestety ale moje włosy się przeżedzają..Dodam,zę dbam o sibie chodzę 4 razy w tygodniu na siłownie i saune, używa,m dobrych kosmetyków m.in. Kerastese i Vichy , imprezuję tylko raz w tygodniu. Czasem zdarza misie jakos proch przyjąc..ale czy to może być od tego??dodam ze całkowicie to kontroluje i poza tym dbam bardzo os iebie, jestem wymuskany ze tak powiem. Weekend to dla mnie odskocznia od busy tygodnia, nioe umiem inaczej. Czy ja od tego łysiej?
slimboy8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-29, 09:26   #19
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Myje wlosy codzienie, czy nie będe przez to łysy?

Cytat:
Napisane przez slimboy8 Pokaż wiadomość
o to może ja tez się dołązce drogie dziewczęta?? Mam podobny problem. Mam 30 lat w tym roku i zauważyłem ze niestety ale moje włosy się przeżedzają..Dodam,zę dbam o sibie chodzę 4 razy w tygodniu na siłownie i saune, używa,m dobrych kosmetyków m.in. Kerastese i Vichy , imprezuję tylko raz w tygodniu. Czasem zdarza misie jakos proch przyjąc..ale czy to może być od tego??dodam ze całkowicie to kontroluje i poza tym dbam bardzo os iebie, jestem wymuskany ze tak powiem. Weekend to dla mnie odskocznia od busy tygodnia, nioe umiem inaczej. Czy ja od tego łysiej?
Skoro już mowa o łysieniu - to może ma podłoże androgenowe?
"Sprzyja" temu i wiek i treningi na siłowni...

BTW, o wypadających włosach jest oddzielny wątek [a nawet dwa], polecam lekturę
__________________
Myślałam, że śmierć będzie zimna i straszna. Nie taka jak Ty...

'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-03-22, 12:05   #20
16Bella16
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 127
mycie wlosów :) czy można myć częśćiej? niż tylko dwa razy w tygodniu :(

Cześć wszystkim chciałam się spytać ile razy w tygodniu można myć włosy?
ja myje dwa razy w tygodniu (ostatnio chciałam zacząć myć 3 razy) ale rodzice powiedzieli mi, że jak będę myc tak często to z czasem nie będę miała nic na głowie (włosy mi powypadają) chyba to trochę absurdalne.
Powiedzieli również, że to niezdrowe.
Choć dodam, iż mam słabe włosy Są jednak grube i jest ich dużo
Dużo jednak ich wypada podczas mycia i szczotkowanie) ;/ mam również lekki łupież i myje włosy Heden Shoulders . Ponoć to silny szampon wysuszający glowe.
Mogę myć włosy częściej? Czy rodzice mają rację?
16Bella16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-22, 12:11   #21
Aggie125
Zakorzenienie
 
Avatar Aggie125
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 348
GG do Aggie125
Dot.: mycie wlosów :) czy można myć częśćiej? niż tylko dwa razy w tygodniu :(

Wybacz, że to piszę, ale Twoi rodzice gadają głupoty. Nie znaja się, a się niepotrzebnie mądrzą.
Wlosy trzeba myć tak często, jak tego potrzebują, nawet codziennie. A wypadać to wlosy moga nie od częstego mycia, ale wręćz odwrotnie - od zbyt rzadkiego mycia. Tluszcz i łój zalega na skórze głowy, przez co oslabia cebulki włosów i wtedy dopiero moga Ci zacząć wypadać.

Do częstszego mycia stosuj raczej szampony ziołowe, np. z czarną rzepą, lub delikatne szampony dziecięce (Bebi, Hipp). A wypadanie włosów może miec związek z wiosennym przesileniem.

Rodzicom powiedz, że to Twoja sprawa jak często myjesz włosy i żeby sie nie wtrącali. (Swoją droga, jak często ONI myja włosy? Chyba nie chcę znac odpowiedzi)
__________________

Wymiana -lakiery do paznokci (OPI, MySecret, LA Colors, Sinful Colors, Revlon, Essence) oraz perfumy (Voile d'Ambre YR, Cedre SL)
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229655
Aggie125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-22, 12:36   #22
aanika
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 529
Dot.: mycie wlosów :) czy można myć częśćiej? niż tylko dwa razy w tygodniu :(

A jak szybko przetłuszczają Ci się włosy? Chodzi mi o to, w jakim odstępie czasowym od mycia na skórze pojawia się warstwa łoju i zaczynasz czuć się "nieświeżo"?
Ja myję włosy codziennie i nie narzekam na ich kondycję. Wybieram delikatne szampony, najczęściej dziecięce (Babydream, mam zamiar spróbować Bebi Barwy). Ostatnio używam Ziai z jojobą, która chociaż nie jest przeznaczona do przetłuszczających się włosów, przedłuża mi świeżość włosów. Dobrze sprawdzała się też Ziaja ryżowa. Szampony ziołowe, w moim przypadku Barwa pokrzywowa, wysuszały mi skórę głowy, więc osobiście nie polecam (ale to nie musi być regułą i nie chcę nikogo tym zniechęcać).
Być może Twój łupież jest spowodowany zbyt agresywnym szamponem, jakim jest Head&Shoulders. Na początku radziłabym wypróbować szampony dziecięce, które ukoją skórę głowy i być może dzięki temu usuną łupież.
aanika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-22, 12:44   #23
Dziamma
Raczkowanie
 
Avatar Dziamma
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 300
Dot.: mycie wlosów :) czy można myć częśćiej? niż tylko dwa razy w tygodniu :(

Cytat:
Napisane przez Aggie125 Pokaż wiadomość
Wlosy trzeba myć tak często, jak tego potrzebują, nawet codziennie.
Warto to zapamietac! Złota zasada
Dziamma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-22, 12:44   #24
Iwus2107
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Racibórz
Wiadomości: 14
Dot.: mycie wlosów :) czy można myć częśćiej? niż tylko dwa razy w tygodniu :(

ucze się jako fryzjer i z tego co mi wiadomo to nie ma znaczenia ile razy w tygodniu myjesz włosy niktórzy myją codziennie i nic im nie jest. Wypadanie przy myciu i szczotkowaniu włosów nie jest powodem częstego mycia włosów. Jesli chodzi o Twój łupież, który zwalczasz tym szamponem to uwarzam, że nie powinnaś myć nim włosy ciągle tylko np raz w tygodniu myślę, że to jest tak jak z lekarstwem jeśli często go bierzesz to przestaje pomagać...więc nie bój się łysa nie zostaniesz...

Edytowane przez Iwus2107
Czas edycji: 2009-03-22 o 12:47
Iwus2107 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-22, 12:59   #25
rubinka123
Raczkowanie
 
Avatar rubinka123
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 346
Dot.: mycie wlosów :) czy można myć częśćiej? niż tylko dwa razy w tygodniu :(

Zanim weszłam na ten wątek, myślałam, że ten tytuł to jakiś żart albo prowokacja

Cytat:
Wlosy trzeba myć tak często, jak tego potrzebują, nawet codziennie.
Otóż to Ja myję głowę codziennie, moje włosy w ogóle na tym nie ucierpiały.

Co do szamponu Head&Shoulders jest on przeznaczony do zwalczania łupieżu. Jeśli Ci nie pomaga może powinnaś zmienić szampon? Head&Shoulders rzeczywiście może wysuszać włosy. Mam koleżankę, która myję tym szamponem włosy niezmiennie kilka lat, nie stosuje żadnej odżywki - włosy ma jak kupa siana
__________________
Walka o zdrowe i piękne włosy part 2


Who is it?
rubinka123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-22, 13:32   #26
karmeloo
Raczkowanie
 
Avatar karmeloo
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 275
Dot.: mycie wlosów :) czy można myć częśćiej? niż tylko dwa razy w tygodniu :(

ja też myję włosy codziennie już od 5 klasy szkoły podstawowej, a mam juz 27 lat moje włosy są w doskonałej kondycji...nie wyobrazam sobie myć głowy 2 razy w tygodniu....przecież na włosach zbiera się najwięcej zanieczyszczeń
__________________
"To jeszcze nie koniec..."
karmeloo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-22, 14:41   #27
tigresska
Zakorzenienie
 
Avatar tigresska
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Między Niebem a Piekłem :)
Wiadomości: 3 668
Dot.: mycie wlosów :) czy można myć częśćiej? niż tylko dwa razy w tygodniu :(

Cytat:
Napisane przez Aggie125 Pokaż wiadomość
Wlosy trzeba myć tak często, jak tego potrzebują, nawet codziennie.
Amen!!!
tigresska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-22, 16:15   #28
Nerchie
Zakorzenienie
 
Avatar Nerchie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 661
Dot.: mycie wlosów :) czy można myć częśćiej? niż tylko dwa razy w tygodniu :(

Nie chce tworzyć nowego wątku, a moje pytanie zachacza o mity związane z myciem włosów.
Właśnie sa głowy w mojej klasie, które twierdzą, że nie należy zmieniać szamponu, którym sie myje włosy, bo one się do niego przyzwyczajają i lepiej go tolerują. Sama nie wiem jak się do tego odnieść, co mycie myje innym i nie widzę, aby cierpiały, ale jestem ciekawa co o tym sądzicie.
__________________
Włosy: 75/100
Waga: 68/55

„Prawdopodobnie nie powiedziałbym wszystkiego, o czym myślę, ale na pewno przemyślałbym wszystko, co powiedziałem.”
Nerchie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-22, 16:33   #29
Aggie125
Zakorzenienie
 
Avatar Aggie125
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 348
GG do Aggie125
Dot.: mycie wlosów :) czy można myć częśćiej? niż tylko dwa razy w tygodniu :(

Cytat:
Napisane przez Nerchie Pokaż wiadomość
Nie chce tworzyć nowego wątku, a moje pytanie zachacza o mity związane z myciem włosów.
Właśnie sa głowy w mojej klasie, które twierdzą, że nie należy zmieniać szamponu, którym sie myje włosy, bo one się do niego przyzwyczajają i lepiej go tolerują. Sama nie wiem jak się do tego odnieść, co mycie myje innym i nie widzę, aby cierpiały, ale jestem ciekawa co o tym sądzicie.
Jeśli włosy sie nie buntują, to widać taka zmiana szamponow im odpowiada. Co do zdania koleżanek z klasy, to ja sie spotkalam raczej z odwrotnym twierdzeniem - że nalezy zmieniać często szampony, bo włosy przyzwyczajaja sie do szamponu i potem już gorzej na niego reaguja...
__________________

Wymiana -lakiery do paznokci (OPI, MySecret, LA Colors, Sinful Colors, Revlon, Essence) oraz perfumy (Voile d'Ambre YR, Cedre SL)
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229655
Aggie125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-22, 17:06   #30
16Bella16
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 127
Dot.: mycie wlosów :) czy można myć częśćiej? niż tylko dwa razy w tygodniu :(

Cytat:
Napisane przez aanika Pokaż wiadomość
A jak szybko przetłuszczają Ci się włosy? Chodzi mi o to, w jakim odstępie czasowym od mycia na skórze pojawia się warstwa łoju i zaczynasz czuć się "nieświeżo"?
No to po jakiś dwóch czasami trzech dniach, wcześniej nosiłam prawie cały czas związane włosy, ale ostatnio byłam u fryzjera i sobie ładnie wycieniowałam
od tej pory chciałam nosić rozpuszczone (bo w nich ładniej)
ale po trzech czasami dwóch dniach nie mycia włosów, moje włosy nie wyglądają ładnie są oklapnięte w ogóle do kitu przecież jestem w wieku dojrzewania (16 lat) włosy chyba w takim wieku sie bardziej przetłuszczają
(mi się włosy przetłuszczają tylko przy skórze głowy)
tak mi się przynajmniej wydaje na dole są bardziej suche ;/
oczywiście nie farbowałam ani nic z tych rzeczy, nawet nie prostuje a susze to już w ogóle rzadko ! (susze tylko grzywkę )

A co do szamponu to chyba za dużo nie pomaga, myje tym Head&Shoulders od jakiś dwóch lat tylko oczywiście różne rodzaje, ale ta sama firma pewnie źle, że cały czas tej samej firmy ;/
czasem kupuje też CLEAR ale i tak łupież jest ;/ czasem znika na trochę ale po jakimś czasie znowu wraca...
16Bella16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:12.