jak się pozbyć nieprzyjemnego zapachu z mieszkania? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-10-05, 20:51   #1
paolla
Zadomowienie
 
Avatar paolla
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 378

jak się pozbyć nieprzyjemnego zapachu z mieszkania?


z pewną taką nieśmiałością zakładam ten wątek.

od kilku dni mieszkam w starej kamienicy. niestety, w mieszkaniu pachnie nie najlepiej - po wejściu uderza w nos stęchły zapach starości (ciężko ubrać mi to w słowa, jednak pewnie wiecie, o co mi chodzi).
wietrzenie nic nie daje, elektryczny Brise zapachowy jedynie pogorszył sytuację - powstała mieszanina zapachów, która przyprawiała mnie o mdłości. dlatego obawiam się, że inne próby zagłuszenia woni mogą skończyć się podobnie.

czy znacie jakiś sposób pozbycia się takiego zapachu z mieszkania? będę wdzięczna za wszelkie rady i pomysły.

szczerze mówiąc, na ten moment wydaje mi się, że pomógłby tylko generalny remont, a na to nie możemy sobie pozwolić, poza tym jest to mieszkanie jedynie tymczasowe.

oczywiście nie jest to jakiś straszny problem, jednak wolałabym mieszkać we wnętrzu, którego zapach nie zniechęca do wejścia
paolla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-05, 22:09   #2
nine_inch_nails
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 25
Dot.: jak się pozbyć nieprzyjemnego zapachu z mieszkania?

hm...
chodzi ci o taki zapach niedogrzania?
taki, kiedy się robi, kiedy przez dłuższy czas mieszkanie było niedogrzane?
jeśli to to to prawdopodobnie tylko remont by właśnie poprawił tą sprawę :/
nine_inch_nails jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-06, 07:43   #3
tymena
Zakorzenienie
 
Avatar tymena
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 15 280
GG do tymena
Dot.: jak się pozbyć nieprzyjemnego zapachu z mieszkania?

Paollo, może to przejściowe, może jak namocno nagrzejesz i mieszkanie się wysuszy to ten nieprzyjemny zapach minie. Gorzej, jeżeli cały budynek jest zawilgocony i wszedł grzyb. Wtedy to jest gorsza sprawa Ja też mieszkam starej komienicy z z lat 20-tych i na przełomie lata i jesieni robi się niepprzyjemnie - szybko się wychładza i mury łapią wilgoć. Ale mój budynek jest suchy i po ogrzaniu wszystko mija. W tym roku ogrzewanie już włanczałam pod koniec sierpnia.
tymena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-06, 11:41   #4
Seler
Raczkowanie
 
Avatar Seler
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 283
Dot.: jak się pozbyć nieprzyjemnego zapachu z mieszkania?

dziewczyny maja racje, porzadnie podgrzac mieszkanie, alee spotkalam sie z tym ze np sciany smierdzialy ale te od strony gdzie byly pionu wodno-kanalizacyjne, niestety stare rury,wilgoc i kiepska wentylacja robi swoje , radykalnzm rozwiazaniem bylo wymiana rur, albo i naklejenie na to folii izolacyjnej i plyte gipsowo kartonowa/ale to juz jest wieksza inwestycja/ musisz zlokalizowac skad ten smrod,
moze pomoze wyszarowanie szczota podlogi i umycie scian /ale szczerze to raczej to nie pomoze/
Seler jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-06, 14:46   #5
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: jak się pozbyć nieprzyjemnego zapachu z mieszkania?

Tak jak poprzedniczki wydaje mi się że jest to kwestia zawilgocenia lub grzyba.
Jeżeli wygrzanie nie da efektów to słyszałam że jonizatory likwidują brzydkie zapachy. Na allegro sprzedają takie sprzęty, choć nie wiem jaka jest ich skuteczność.
W Poznaniu ostatnio spalił sie Rossmann no i wiadomo mają tam pełno plastiku więc śmierdziało nieziemsko no i smród wgryzł sie w ściany. Wiem że zastosowali jakąś maszynę która wytwarza ozon i smród zlikwidowała prawie w całości, nie wiem niestety co to za firma im robiła oraz jakie mogą być koszy.
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-06, 18:44   #6
paolla
Zadomowienie
 
Avatar paolla
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 378
Dot.: jak się pozbyć nieprzyjemnego zapachu z mieszkania?

bardzo dziękuję Wam za rady

sama na to nie wpadłam, a całkiem możliwe, że to zapach wynikający z wilgoci i niedogrzania - podobno wcześniej długo tam nikt nie mieszkał, więc raczej zimą nie było włączane ogrzewanie. grzyby na ścianie też w niektórych miejscach były, niestety.
nie wiem tylko, czy nasze ogrzewanie (trzy piece kaflowe przerobione na prąd, które da się włączyć tylko na taryfie nocnej) da sobie radę.

pociesza mnie jedynie fakt, że dwa pokoje, które pomalowałyśmy, pachną lepiej niż reszta mieszkania
paolla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-06, 22:20   #7
tymena
Zakorzenienie
 
Avatar tymena
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 15 280
GG do tymena
Dot.: jak się pozbyć nieprzyjemnego zapachu z mieszkania?

Są specjalne preparaty antygrzybiczne - nakładasz na scianę jak farbę. Warto to zrobic bo grzyb pomalowany zwykła farbą i tak zaraz wyjdzie. Jeżeli to tylko wina niedogrzania mieszkania to pół biedy ale jeżeli cały budynek jest zawilgocony i mieszkańcy nic z tym nie zrobią (okopanie i wysuszenie fundamentów) to radzę pakować manatki

Paollo a to mieszkanie jest Wasze czy wynajmujecie? Pytam bo skoro jest to Wasza własność to radziłabym zmianę ogrzewania na gazowe W dużej, wysokiej kamienicy pomarzniecie grzejąc się tylko w nocy A wilgocią nawet ubrania będa nieprzyjemnie pachnieć

Koszt montażu ogrzewania gazowego będzie nieporównywalnie mniejszy (oczywiście na przestrzeni czasu) od rachunków za prąd, który zuzyjecie.
tymena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-10-06, 22:48   #8
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: jak się pozbyć nieprzyjemnego zapachu z mieszkania?

Nie zawsze można zrobić ogrzewanie gazowe, znajomy miał pecha sąsiedzi sobie takie porobili i pozajmowali wszystkie kominy, a jeszcze niedawno przepis mówił że na każdy piec musi być osobny komin (nie wiem czy tak jest nadal), no i jemu pozostało tylko ogrzewanie na prąd.

paolla pisałaś że mieszkanie jest tymczasowe, może postarajcie się szybciej poszukać czegoś innego bo faktycznie ogrzewanie elektryczne jest przerażająco drogie, a grzanie tylko w nocy spowoduje ze będziecie strasznie marznąć w dzień. Sama mieszkałam w domu gdzie palono piecem, jak rodzice napalili wieczorem to rano gdy wstawałam można było zamarznąć, a to tylko kilka godzin w nocy, cały dzień bez ogrzewania to tragedia.
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-07, 11:44   #9
paolla
Zadomowienie
 
Avatar paolla
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 378
Dot.: jak się pozbyć nieprzyjemnego zapachu z mieszkania?

Tymeno, psikałyśmy ściany takim preparatem, więc mam nadzieję, że grzyb sobie już poszedł. mieszkanie wynajmujemy, ja mam zamiar tam mieszkać jedynie do stycznia - lutego, bo kończę już studia.

zdaję sobie sprawę z kosztów ogrzewania, bo kilka lat temu mieszkałam w innej kamienicy, gdzie ogrzewanie było podobnie rozwiązane. koszty prądu rekompensuje nam jednak niski czynsz.
czy będziemy marznąć - to się okaże. w tym poprzednim było strasznie zimno, to obecne jest jednak mniejsze, okna są bardziej szczelne, więc na razie żyję nadzieją, że jakoś to będzie.
przerobienie ogrzewania na gaz jest niemożliwe, bo budynek stoi na szkodach górniczych i gaz ziemny został w ogóle odcięty. pozostaje tylko prąd.

jeszcze raz wielkie dzięki za wszystkie wskazówki

Edytowane przez paolla
Czas edycji: 2007-10-07 o 12:42
paolla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-07, 12:03   #10
kilianna
Zakorzenienie
 
Avatar kilianna
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 6 023
Dot.: jak się pozbyć nieprzyjemnego zapachu z mieszkania?

niestety ja miałam podobny problem kiedy wprowadzałam się do mieszkania po babci (ulokowanego właśnie w starej kamienicy), panował tam taki nieprzyjemny zapach, takiej właśnie staroci. Pomogło porządnego ogrzanie mieszkania, później jeszcze zrobiliśmy remont, i zainwestowałam w porządne środki zapachowe , zapach takiej stęchlizny zanikł, chociaż na klatce wciąż to czuć. Ale w moim mieszkanku na szczęście już nie .
kilianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-15, 14:50   #11
synonim
Raczkowanie
 
Avatar synonim
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 240
GG do synonim
Dot.: jak się pozbyć nieprzyjemnego zapachu z mieszkania?

dobrym sposobem jest zapalenie paru świeczek, mogą być nawet zwykłe, a nie takie zapachowe, tylko, że to likwiduje tylko takie "chwilowe" nieprzyjemne zapachy, np. zapach kotka lub pieska
__________________
[link=http://www.suwaczek.pl/][image noborder]http://www.suwaczek.pl/cache/68079cbb02.png[/image][/link]
synonim jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-10-16, 13:34   #12
stealingbeauty
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 252
Dot.: jak się pozbyć nieprzyjemnego zapachu z mieszkania?

Ja też mieszkam w starym mieszkaniu, tyle że nie w kamienicy. Wcześniej zajmowała je babcia. Mieliśmy straszny problem z kuchnią - śmierdziało właśnie taką starocią, czy stęchlizną. Nie pomagało dosłownie nic. Przez przypadek odkryłam, że to szafka babcina, w której trzymała jeszcze przez jakiś czas od wyprowadzki swoje rzeczy. Szafkę usunęliśmy i od razu były efekty - zero smrodku.

jeśli macie jakiś stary mebel, to może on być źródłem nieprzyjemnego zapachu, zwłaszcza jeśli są w nim umieszczone np. stare ubrania itp.

a jeśli chodzi o zapaszki tymczasowe, to ja pozbywam się ich przy pomocy wietrzenia i palenia kadzidełek
__________________

stealingbeauty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-05, 09:14   #13
calyswiat
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1
Dot.: jak się pozbyć nieprzyjemnego zapachu z mieszkania?

skuteczne usuwanie odoru wszelkiej maści wykonuje sie przez ozonowanie (utlenianie związków/spalanie) uzywane jest w przemysle, medycynie, nawet wode która pijemy ozonuja. Ozon dziala 50 x skuteczniej i 3000 x szybciej niz chlor.

problem nie jest jak odor zlikwidowac tylko znalesc jego zrodlo, jezeli jest to zapach "starej babci" to ozon zalatwi problem, jezeli odor zwiazany jest z grzybem, plesnia, kanalizacja niezbedan jest jeszcze dezynfekcja chemiczna poprez natrysk. Hitem jest ostatnio srodek Virkon. Uzywa sie go w szpitalach zakażnych.

kto wykonuje takie rzeczy mozna znalesc w internecie po hasłem "ozonatory" jest tego sporo.

pozdr.
calyswiat
calyswiat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-11, 13:36   #14
martuuska
Raczkowanie
 
Avatar martuuska
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Chojnice
Wiadomości: 64
Dot.: jak się pozbyć nieprzyjemnego zapachu z mieszkania?

Kiedy pozbędziesz się już chociaż częściowo brzydkiego zapachu, możesz wypróbować domowy sposób na świeży zapach:
Do szklanego naczynia wsypujesz 2 łyżeczki sody oczyszczonej,
następnie dodajesz z 10 kropli ulubionych olejków eterycznych. Naczynie kładziesz na wysokiej półce.
Zapach będzie świeży i nada przyjemną atmosferę w Twoim mieszkaniu. Powodzenia!
__________________

"Gdziekolwiek jesteś, Twój świat tworzą Twoi przyjaciele."

/William James/

martuuska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-24, 00:15   #15
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: jak się pozbyć nieprzyjemnego zapachu z mieszkania?

Jedyne co mi przychodzi do glowy to solidne wietrzenie, wypranie wszystkich rzeczy z materialu, typu zaslona, firanka kapa, koc itp, bo material silnie pochlania zapachy. Smierdziec moze tez dywan, bo np w przeszlosci byl przemoczony - warto to zbadac i jak tak, to chyba mozna sie go juz tylko pozbyc. Meble i grzyb na scianie moze byc jak najbardziej przyczyna smrodu. Szafy - jesli to one, mozna w takim przypadku potraktowac podobnie jak dywan. Sciany do kapitalnego remontu, ale jesli to wynajmowane mieszkanie, to moze sie to kompletnie nie oplacac.

Brise elektryczny nie nadaje sie do malych powierzchni, wiem bo mnie kiedys po nim glowa bolala, ale zastosowalam w niewielkim pokoju, zupelnie inaczej bylo, gdy zrobilam to samo w wiekszym. Sam producent na opakowaniu to zaznacza, a ja to potwierdzam. Brise ma rozne zapachy, mozna dobrac.

Zupelnie nie sprawdzaja sie spraye zapachowe, ja raczej nei polecam, no chyba, ze do lazienki. Mozesz kupic za to takie zapachy jak do lazienki i poukladac je w pokoju, w malo widocznych katach. Mowie o takich odswiezaczach w zelu: http://www.lulex.com.pl/img/produkty/1098.jpg

I podobno kadzidelka dosc niezle usuwaja zapachy, ale to dla koneserow.

Jednak najlepiej byloby usunac przyczyne. A jak to wszystko nie pomoze, to po co sie meczyc, znajdz inne, a jak Twoje to sprzedaj, uprzedzajac, ze wymaga kapitalnego remontu (jak np nie chcesz/nie masz za co remontowac).
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-24, 11:25   #16
paolla
Zadomowienie
 
Avatar paolla
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 378
Dot.: jak się pozbyć nieprzyjemnego zapachu z mieszkania?

dziękuję za wszystkie rady

ogrzewanie pomogło, w pokoju pachnie już w porządku, zapach stęchlizny sobie poszedł, a elektryczny Ambi Pur go zastąpił (zapach Winter Cośtam subtelny i piękny)

za smrodek na przedpokoju odpowiedzialna okazała się być kurtka współlokatora, która pralki nie widziała od baaaardzo dawna. po naszych ostentacyjnych narzekaniach na smród współlokator zaczął kurtkę zabierać do swojego pokoju.

da się jakoś żyć
paolla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-30, 17:20   #17
ktsw
Zakorzenienie
 
Avatar ktsw
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 667
Dot.: jak się pozbyć nieprzyjemnego zapachu z mieszkania?

up

dziewczyny gdzie mozna kupic sodę oczyszczoną? pytalam w paru sklepach z proszami do prania itd i nie ma, a moze macie cos na smród papierosowy (bo to chyba u mnie jest najwiekszy problem)
ktsw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-30, 21:36   #18
paolla
Zadomowienie
 
Avatar paolla
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 378
Dot.: jak się pozbyć nieprzyjemnego zapachu z mieszkania?

A w zwykłym spożywczaku? Sody używa się czasem zamiast proszku do pieczenia (który też zawiera sodę).
paolla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-01, 22:40   #19
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: jak się pozbyć nieprzyjemnego zapachu z mieszkania?

Stanowczo zwykły spożywczak jest najodpowiedniejszym miejscem.
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-08-02, 08:30   #20
ktsw
Zakorzenienie
 
Avatar ktsw
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 667
Dot.: jak się pozbyć nieprzyjemnego zapachu z mieszkania?

kupilam troche pomaga, u mnie chyba smierdzi tak stara, zniszczona, niepolakierowana podloga niestety mieszkanie wynajmuje i raczej nic z nia nie zrobie,buu
ktsw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-23, 12:28   #21
ozonowanie
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 1
Dot.: jak się pozbyć nieprzyjemnego zapachu z mieszkania?

spam

Edytowane przez zlosliwiec
Czas edycji: 2010-04-24 o 06:15
ozonowanie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-23, 15:48   #22
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: jak się pozbyć nieprzyjemnego zapachu z mieszkania?

ozonowanie reklama na wizażu jest płatna
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-06, 21:06   #23
mourice
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 7
Dot.: jak się pozbyć nieprzyjemnego zapachu z mieszkania?

Trafiłam w ten wątek z wyszukiwarki, być może powtarzam temat, ale nie mogłam znaleźć pasującego do mojego problemu. Mam nadzieję, że ktoś odpowie i mi pomoże Ktoś w nocy rzucał w blok jajkami, niestety jedno trafiło w moje okno. Parapet, szybę i wszystko wokół wyczyściłam dokładnie, ale niestety nieprzyjemny smród surowego jaja pozostał. Czy ktoś wie jak mogę się go pozbyć? Najlepiej by było gdyby w grę wchodziły domowe sposoby.
mourice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-06, 21:11   #24
mourice
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 7
Dot.: jak się pozbyć nieprzyjemnego zapachu z mieszkania?

Wyczytałam gdzieś o sposobie czyszczenia sodą ale nic nie dało.

Edytowane przez mourice
Czas edycji: 2011-08-07 o 15:09
mourice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-08, 12:13   #25
Szarosc Teczy
Zadomowienie
 
Avatar Szarosc Teczy
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Pod laskiem
Wiadomości: 1 598
Dot.: jak się pozbyć nieprzyjemnego zapachu z mieszkania?

Witam,

Wynajmuję nowe mieszkanie, niezamieszkane od kilku miesięcy.
Ze zlewu w kuchni wydobywał się przykry zapach. TŻ wyczyścił syfony, zapach z rur zniknął, ale w szafce pod zlewem ciągle się unosi.

Znajcie jakieś sprawdzone sposoby na jego usunięcie?

Wietrzenie nie pomaga, a smród jest bardzo uciążliwy
__________________
...zmiany na lepsze...



spryciula
Szarosc Teczy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-08, 16:13   #26
sandrina
Zadomowienie
 
Avatar sandrina
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: centrum
Wiadomości: 1 700
Dot.: jak się pozbyć nieprzyjemnego zapachu z mieszkania?

mourice
ja spróbowałabym octem

Cytat:
Napisane przez Szarosc Teczy Pokaż wiadomość
Witam,

Wynajmuję nowe mieszkanie, niezamieszkane od kilku miesięcy.
Ze zlewu w kuchni wydobywał się przykry zapach. TŻ wyczyścił syfony, zapach z rur zniknął, ale w szafce pod zlewem ciągle się unosi.

Znajcie jakieś sprawdzone sposoby na jego usunięcie?

Wietrzenie nie pomaga, a smród jest bardzo uciążliwy
U mnie jest tak samo - jedyny sposób zakryć odpływ korkiem i napuścić troszkę wody -zapach nie będzie się ulatniał. Z TŻtem doszliśmy do wniosku, że to chyba wina budynku i tego jak rury, odpływy zrobili .
Jeżeli zapach unosi się tylko pod zlewem to może syfon lub połączenia z rurami są nieszczelne.
__________________

sandrina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-08, 19:02   #27
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: jak się pozbyć nieprzyjemnego zapachu z mieszkania?

Cytat:
Napisane przez Szarosc Teczy Pokaż wiadomość
Witam,

Wynajmuję nowe mieszkanie, niezamieszkane od kilku miesięcy.
Ze zlewu w kuchni wydobywał się przykry zapach. TŻ wyczyścił syfony, zapach z rur zniknął, ale w szafce pod zlewem ciągle się unosi.

Znajcie jakieś sprawdzone sposoby na jego usunięcie?

Wietrzenie nie pomaga, a smród jest bardzo uciążliwy
Ja polecam umycie domestosem, do rur też można go wlać. Co do szafki to istnieje ryzyko że jest zbutwiała i "zapach" jest w płytach z których jest zrobiona. No i dobrze by było dostać się pod szafkę i tam sprzątnąć.
A rury dobrze się czyści kretem czy innym udrażniaczem z biedronki, ja sypię sporo granulek i zalewam wrzątkiem, szybko uciekam z pomieszczenia i zamykam na 15 minut bo po wlaniu wrzątku zaczyna mocno buzować i unoszą się opary, ale takie czyszczenie nawet włosy pod prysznicem wyżera.
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-08, 19:14   #28
sandrina
Zadomowienie
 
Avatar sandrina
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: centrum
Wiadomości: 1 700
Dot.: jak się pozbyć nieprzyjemnego zapachu z mieszkania?

Cytat:
Napisane przez asiulkaa Pokaż wiadomość
Ja polecam umycie domestosem, do rur też można go wlać. Co do szafki to istnieje ryzyko że jest zbutwiała i "zapach" jest w płytach z których jest zrobiona. No i dobrze by było dostać się pod szafkę i tam sprzątnąć.
A rury dobrze się czyści kretem czy innym udrażniaczem z biedronki, ja sypię sporo granulek i zalewam wrzątkiem, szybko uciekam z pomieszczenia i zamykam na 15 minut bo po wlaniu wrzątku zaczyna mocno buzować i unoszą się opary, ale takie czyszczenie nawet włosy pod prysznicem wyżera.
__________________

sandrina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-09, 07:26   #29
Szarosc Teczy
Zadomowienie
 
Avatar Szarosc Teczy
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Pod laskiem
Wiadomości: 1 598
Dot.: jak się pozbyć nieprzyjemnego zapachu z mieszkania?

Ślicznie dziękuję za odpowiedzi. Dziś lecę do sklepu po kreta, może spróbuję jeszcze poczyścić szafki wodą z octem. Oby to pomogło
__________________
...zmiany na lepsze...



spryciula
Szarosc Teczy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-09, 08:49   #30
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: jak się pozbyć nieprzyjemnego zapachu z mieszkania?

Cytat:
Napisane przez Szarosc Teczy Pokaż wiadomość
Ślicznie dziękuję za odpowiedzi. Dziś lecę do sklepu po kreta, może spróbuję jeszcze poczyścić szafki wodą z octem. Oby to pomogło
Ja bym zamiast octu zastosowała domestos (lub tańszy zamiennik no name- byle w składzie był podchloryn sodu, np. biedronka sprzedaje pod nazwą "Agent", ale kupowałam też odpowiednik w tesco), on utlenia wszystkie substancje organiczne, a większość zapaszków ma właśnie pochodzenie organiczne.
__________________
asia

Edytowane przez asiulkaa
Czas edycji: 2011-08-09 o 08:52
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-11-18 16:21:38


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:47.