Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Auto Marianna

Notka

Auto Marianna Mania bardzo lubi czar czterech i dwóch kółek i szuka przyjaciółek.
Mania podpowie, Mania doradzi, Mania nigdy was nie zdradzi! ;-)

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2017-07-03, 19:48   #1
zdrowa_babka
Przyczajenie

kobiecy miejski samochód

Kobietki, nadeszła pora na autko dla mnie. Nie mam już siły parkować wielkim land roverem w mieście, szukam zgrabnego, zwinnego, małego i niedrogiego autka. polecajcie please!!
zdrowa_babka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-11, 11:13   #2
Mracina
Przyczajenie

Dot.: kobiecy miejski samochód

Na szczescie nastały takie czasy ze nie trudno znalezc fajne male autko Ja osobiscie polecam smarta z doswiadczenia, szczegolnie teraz kiedy sa naprawde fajne oferty leasingowe na niego.
Mracina jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-11, 12:49   #3
Rysia16
Wtajemniczenie

nie wiem, czy renault clio jest kobiece, ale jest dosyć zgrabne, małe, a jeszcze mniejsze, ale trochę sportowe jest megane coupe. A z ceną to już wiadomo, zależy jaki rocznik i czy używane czy z salonu no i co dla Pani znaczy 'niedrogie'
Rysia16 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-12, 07:53   #4
EnergyMan
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Rysia16 Pokaż wiadomość
jeszcze mniejsze, ale trochę sportowe jest megane coupe. A z ceną to już wiadomo, zależy jaki rocznik i czy używane czy z salonu no i co dla Pani znaczy 'niedrogie'
Ta kupetka jest fajna, jesli trochę sportowego zaciecia się ma ale znowu taki smart wszędzie wejdzie w wielkim mieście i co nie bez znaczenia ma serwis mercedesa, jeden numer telefonu w całym kraju i pewność jakosci.
EnergyMan jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-12, 08:28   #5
Mracina
Przyczajenie

+ rzadkie naprawy
Stary 2017-07-13, 15:13   #6
zdrowa_babka
Przyczajenie

Mercedes smart? A jak sie go prowadzi? Zmieści sie do niego wózek dla dziecka? Mieszkam niedaleko salonu to podpytam o te promocje
Stary 2017-07-14, 06:18   #7
bdkacz
Przyczajenie

Smart to jest trumna na kółkach Nie wiem ludzie myślą,że wypadki zdarzają się wszystkim tylko nie nim...wyobraź sobie co zostanie z Ciebie po wypadku w takim smarcie

Dla pobudzenia wyobraźni https://www.youtube.com/watch?v=9iKGfo1wmOM
bdkacz jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-15, 20:45   #8
201707171618
Konto usunięte

Nie wiem czy taki kobiecy, ale polecam toyotę yaris w wersji dwudrzwiowej. Jest dość tani w utrzymaniu i wyjątkowo bezawaryjny. Wszyscy moi znajomi, którzy też ją mieli podzielają moje zdanie
201707171618 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-17, 15:48   #9
moniacsl
Przyczajenie

Wiesz.. to oczywiście twój wybór jakim autem chcesz jeździć ale z doświadczenia wiem że takie malutkie auto wcale nie jest idealne (a doświadczenie mam spore, na co dzień jeżdżę autobusem miejskim). Fakt łatwiej się nim przecisnąć, zaparkować itd ale za to mają mniejsze opony, mniejszy prześwit, gorzej znoszą wysokie krawężniki, są mało stabilne przy większych prędkościach (szczególnie na zakrętach)i przeważnie są oferowane z silnikami 1.0-1.2 i mocą ok 60-75 km, a co za tym idzie gdy zajdzie taka potrzeba nie ma czym "przycisnąć".
Mimo wszystko to oczywiście twój wybór jakim autem chcesz jeździć. Z tych mniejszych aut mogę polecić ci z czystym sumieniem Skodę Citigo, miałam okazję nią jeździć, pali 4,5-5,5 litra na 100 km a koszty eksploatacji (silnik bez turbiny) są naprawdę zadowalające.
Powodzenia w poszukiwaniu
moniacsl jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-17, 20:35   #10
urszulaB28
Przyczajenie

Jeżdżę tivoli i to takie dość zwinne i obrotne autko jest. Nie jest aż tak strasznie malutkie, bo jednak i z tyłu i z przodu miejsca w aucie musi być. I w trasy się nim dobrze jeździ i po mieście. Co do parkowania to ułatwienia są bo kamerka cofania jest.
urszulaB28 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-18, 09:05   #11
kuki9
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez moniacsl Pokaż wiadomość
1.0-1.2 i mocą ok 60-75 km, a co za tym idzie gdy zajdzie taka potrzeba nie ma czym "przycisnąć".
Jak się jeździ głównie po mieście to i tak tam nie ma miejsca, żeby "przyciskać".
Owszem masz rację, że mniejsze samochody są mniej stabilne na zakrętach itepe. Ale to ma znaczenie głównie w trasie albo na autostradzie. W mieście trochę mniej.

Trzeba się zastanowić czy właśnie jeździmy głównie po mieście czy w trasy.
Idealnym rozwiązaniem są imho dwa samochody a skoro autorka posiada już Land Rovera to drugie małe, miejskie auto do wciskania się wszędzie jest dobrym rozwiązaniem.

kuki9 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-23, 15:25   #12
Cytrynowy_Sorbet24
Zadomowienie

Ze swojej strony mogę polecić toyotę yaris, volkswagena polo i audi A3. Są to dość małe auta, ale nie najmniejsze wózek się zmieści, bagaży też całkiem sporo jak się dobrze poukłada, jazda w 5 osób nie jest męcząca.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cytrynowy_Sorbet24 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-28, 15:08   #13
Tola101
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Rysia16 Pokaż wiadomość
nie wiem, czy renault clio jest kobiece, ale jest dosyć zgrabne, małe, a jeszcze mniejsze, ale trochę sportowe jest megane coupe. A z ceną to już wiadomo, zależy jaki rocznik i czy używane czy z salonu no i co dla Pani znaczy 'niedrogie'
Jeździłam megane coupe. Było super i na pewno jest trochę większe i dłuższe od clio, a nie na odwrót (przynajmniej to nowe). I to autko polecam. Ale piszecie tu o Smarcie i wydaje mi się, że to też super opcja. No to to już jest malutkie, idealne miejskie autko. Jak do miasta to smarta.
Tola101 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-31, 08:41   #14
Mracina
Przyczajenie

Hmmm tez nie zawsze. Czasami nawet do miasta potrzeba jakiegos bagaznika, smart to nie za bardzo... CHYBA ZE pojdziesz w smarta forfour i tam masz miejsce na 4 osoby + bagaznik
Stary 2017-08-03, 17:48   #15
Tola101
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Mracina Pokaż wiadomość
Hmmm tez nie zawsze. Czasami nawet do miasta potrzeba jakiegos bagaznika, smart to nie za bardzo... CHYBA ZE pojdziesz w smarta forfour i tam masz miejsce na 4 osoby + bagaznik
No to też fajny pomysł. Pytanie jaka cena tego autka? Ale sam pomysł fajny. W ogóle to mi sie wydaje, że jak ktoś ma mozliwość wzięcia w leasing to taka opcja jest najlepsza.
Tola101 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-11, 20:44   #16
zdrowa_babka
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez Tola101 Pokaż wiadomość
No to też fajny pomysł. Pytanie jaka cena tego autka? Ale sam pomysł fajny. W ogóle to mi sie wydaje, że jak ktoś ma mozliwość wzięcia w leasing to taka opcja jest najlepsza.
podbijam, patrzylam wlasnie jak on wyglada... idealny!!!! ciekawe jaka roznica w cenie, jakby sie miescil w 500 zl miesiecznie w leasingu to idealnie do kwadratu
Stary 2017-10-14, 19:36   #17
scary_mary
Raczkowanie

Co do bagazow i wozka ludzie sobie chwala VW Polo, pod wzgledem pakownosci i niezawodnosci.
Widze, ze nie szukasz najtanszych samochodow: mini cooper moze byc opcja...(chociaz nie jest az tak maly). Nie wiem jak w Polsce, ale dobre mini autka to suzuki alto czy VW up/skoda citigo. Jednak na ich ogladanie wzielabym wozek, ktory checesz wozic w bagazniku, aby miec pewnosc, ze sie zmiesci.

Znajoma ma Mazde 2, super samochod, miejski ale nie super maly.
scary_mary jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Auto Marianna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości