Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III - Strona 45 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-12-17, 10:17   #1321
CrazyButterfly
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: z kwiatka na kwiatek :P
Wiadomości: 143
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Neni1984 Pokaż wiadomość
Zauważyłam, że Methylparaben oraz Propylparaben są w wielu kosmetykach na końcu składu. Jeśli zapchały mnie w Humektanie to powinnam ich kategorycznie unikać w innych kosmetykach?
I jeszcze do powyższego postu - widzę, że w Antheliosie, Biodermie oraz Dax Cosmetics powtórzył się Propylene Glycol - może on jest winowajcą?
Specjalistka nie jestem, ale z tego co slyszalam parabeny - konserwanty moga zapychac, pogarszac stan cery, dlatego najlepiej jest ich unikać
CrazyButterfly jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-17, 18:07   #1322
ania z wzgórza marzeń
Zakorzenienie
 
Avatar ania z wzgórza marzeń
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 3 392
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

kupiłam dziś nowy krem, czy mogłabym prosic o analizę składników? ja jestem laikiem, wiem tylko, ze parabeny są be . Nie ma jego analizy na pewno, a nawet recenzja jest tylko jedna. Co moze zapachac? lub zaszkodzic? A co jest na plus?
Dzięki

Aqua, C10-30 cholesterol/Lanosterol Esters, Petrolatum, Urea, Coco-Caprylate/Caprate, Propylene Glycol, Caprylic/Capric Triglyceride, Ethylhexyl Stearate, Cyclopentasiloxane, Sodium Lactate, LActic Acid, Cetyl PEG/PPG-10/1, Dimethicone, Arginine, CeraMicrocristallina, Allantoin, Tocopheryl Acetale, Panthenol, Propylparaben, Sodium Chloride, Hydrogenated Castor Oil, Methylparaben, DMDM Hydantoin, Phenoxyethanol.
__________________
należy kochac rzeczywistość, a nie urojenia...

Przerzuć kartkę, zaryzykuj, bądź dziwakiem
Nie idź ścieżką, własną depcz, otwórz głowę
Zanim powiesz, zrozum, bądź
Nigdy nie burz, buduj, twórz
Smakuj, milcz, myśl i czuj
ania z wzgórza marzeń jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-21, 09:30   #1323
ranka
Kici kici miau miau
 
Avatar ranka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: 3 city
Wiadomości: 26 574
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

dzien dobry
prosze o analize skladu podkladu - wyskakuja mi zaskorniki otwarte i nie wiem kto jest winowajca. od razu powiem ze gliceryna mnie nie zapycha ( pisze bo jest w skladzie )

NARS - The Sheer Glow Foundation

Skladniki:
aqua,cyclopentasiloxane,b utylene glycol,glycerin,polymethy lsilsesquioxane,dimethico ne,dimethicone/vinyl,dimethicone crosspolymer,thrietyl-hexanoin,peg-10 dimethicone,bis-butyldimethicone polyglyceryl-3,disteardimonium hectorite,sodium glutamate,sorbitan sesquisostearate,1-methylhydantoin-2-imide,phenoxyethanol,sodi um dehydroacetate,triethoxyc aprylylsilane,polysilicon e,seralysin,curcuma longa,glucosyl hesperid,ascorbyl glucoside,tocopheryl,
__________________
wymienię

Instagram mój

Edytowane przez ranka
Czas edycji: 2009-12-22 o 14:51
ranka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-22, 14:08   #1324
dagna1
Zakorzenienie
 
Avatar dagna1
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 444
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Max Factor, Panstik (Podkład korygujący w sztyfcie)

Mineral oil, kaolin, copernicia cerifera wax, beeswax, paraffin, ozokerite, fragnance, propylparaben, sorbic acid, methylparaben, titanium dioxide,iron oxides.

moze pozapychac?
__________________
za Tęczowym Mostem


pusta miska.. ale możesz ją napełnić!
dagna1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-22, 20:14   #1325
kasia9513
Zakorzenienie
 
Avatar kasia9513
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 369
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez dagna1 Pokaż wiadomość
Max Factor, Panstik (Podkład korygujący w sztyfcie)

Mineral oil, kaolin, copernicia cerifera wax, beeswax, paraffin, ozokerite, fragnance, propylparaben, sorbic acid, methylparaben, titanium dioxide,iron oxides.

moze pozapychac?
jeśli masz skłonności do zapychania to odradzam Ci go, może znacznie pozapychać
__________________
Idealistka z własnymi marzeniami





Świeżynka
kasia9513 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-22, 20:34   #1326
aaaania1989
Zakorzenienie
 
Avatar aaaania1989
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 6 386
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez dagna1 Pokaż wiadomość
Max Factor, Panstik (Podkład korygujący w sztyfcie)

Mineral oil, kaolin, copernicia cerifera wax, beeswax, paraffin, ozokerite, fragnance, propylparaben, sorbic acid, methylparaben, titanium dioxide,iron oxides.

moze pozapychac?
oj może..to chyba taki silnie kamuflujący i nie nadający się na codzien,ciężki podkład
__________________
aaaania1989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-22, 21:55   #1327
dagna1
Zakorzenienie
 
Avatar dagna1
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 444
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

oj dziekuje za szybka odpowiedz. nie ukrywam,ze mnie zmartwilyscie,ze moze pozapychac. szukam czegos mocno kryjacego (przebarwienia potradzikowe) i myslalam,ze kupie wreszcie cos dobrego
__________________
za Tęczowym Mostem


pusta miska.. ale możesz ją napełnić!
dagna1 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-12-23, 09:19   #1328
kasia9513
Zakorzenienie
 
Avatar kasia9513
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 369
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez dagna1 Pokaż wiadomość
oj dziekuje za szybka odpowiedz. nie ukrywam,ze mnie zmartwilyscie,ze moze pozapychac. szukam czegos mocno kryjacego (przebarwienia potradzikowe) i myslalam,ze kupie wreszcie cos dobrego
może używaj go jako korektora a nie na całą twarz
__________________
Idealistka z własnymi marzeniami





Świeżynka
kasia9513 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-26, 19:38   #1329
tynas
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 378
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

prośba o analizę skladu
Bourjois, 10 Hours Sleep Effect (Fluid walczacy z oznakami zmeczenia cery):
Skład: Water, Dimethicone, Cyclopentasiloxane, PEG-10 Dimethicone, Butylene Glycol, Propylene Glycol, Phenoxyethanol, Sodium Chloride, Methylparaben, Disteardimonium Hectorite, Disodium Stearoyl Glutamate, Tocopheryl Acetate, Propylparaben, Laminaria Digitata Extract, Fragrance, Alcohol Denat, Glyceryl Linoleate, Panthenol, Aluminium Hydroxide, Glyceryl Linolenate, Tocopherol +/- (CI 77491/CI 77492/CI 77499/Iron Oxides, CI 77891/Titanium Dioxide, CI 77019/Mica)
i
La Roche Posay, Unifiance, Creme (Podkład do cery suchej i bardzo suchej)
Skład: aqua, cyclohexasiloxane, glycerin, dimethicone, talc, silica, cetyl peg / ppg-10/1 dimethicone, butyrospermum parkii, cyclopentasiloxane, magnesium sulfate, polyglyceryl-4 isostearate, acetylated glycol stearate, tristearin, silica dimethyl silylate, diphenyl dimethicone, disodium stearoyl glutamate, phenoxyethanol, chlorhexidine digluconate, methylparaben, butylparaben, aluminum hydroxide, (+/- may contain, ci 77891 / titanium dioxide, ci 77499, ci 77492, ci 77491 / iron oxides)

który będzie lepszy do skóry suchej i nie będzie zapychal?
z góry dzięki
__________________
ODWYK KOSMETYCZNY,mam:
próbki: bylo18,jest 5 dąże do 0
kolorowe: bylo27,jest 28 dąże do 15
pielęgnacja: bylo54,jest 46 dąże do 35

Wkręcam się w mineraly

WYMIANA :
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=411397
tynas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-26, 19:44   #1330
aggie82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 706
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Co myślicie o tym:
Clinique, Super City Block SPF 25

Skład: Składnik aktywny: Titanium Dioxide.
Water (Aqua Purificata) Purified, Octyldodecyl Neopentanoate, Titanium Dioxide, Butylene Glycol, Cyclomethicone, Steareth-2, Silica, Behenoxy Dimethicone, Zinc Oxide, Tricaprylin, Lecithin, Magnesium Ascorbyl Phosphate, Bisabolol, Pantethine, Polyglyceryl-6 Ricinoleate, Isopropyl Titanium Triisostearate, Trifluoromethyl C1-4 Alkyl Dimethicone, Tricaprylyl Citrate, Sorbitan Tristearate, Fish (Pisces) Collagen, Tocopheryl Acetate, Sodium Chondroitin Sulfate, Ubiquinone, Silver Borosilicate, Carnosic Acid, Carnosol Extract, Tococysteamide, PEG-40 Stearate, Ceteth-2, Dimethicone Copolyol, Steareth-20, Sodium Stearate, Aluminum Stearate, Barium Sulfate, Magnesium Aluminum Silicate, Carbomer, Xanthan Gum, Citric Acid, Disodium EDTA, BHT, Iron Oxides (CI 77491, CI 77492, CI 77499) [ILN 10389]
aggie82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-26, 21:12   #1331
dodus89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 375
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Witam,
bardzo proszę o analizę emulsji o poniższym składzie,
chodzi mi czy nada się do cery mieszanej z niedoskonałościami?
Czy ma dobry skład i warta jest wysokiej ceny?

Lierac, Aqua-D+ Multivitamine Fluide Teinte (Multiwitaminowa emulsja tonująca)
Sklad:Water (Aqua), Mineral Oil (Paraffinum Liquidum), Sorbiotol Sorbitan Sesquioleate, Cyclopentasiloxane, Caprylic / Capric Trigliceryde,
7-dehydrocholesterol, Polyacrylamid, C13-14 Isoparaffin, Laureth-7, Potassium myristate, Triethanolamine, Acrylates/C 10-30 Alkyl Acrylate
Crosspolymer, Tetrasodium EDTA, Carbomer, Nylon-12, Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Juice, Fragrance (Parfum), Pentoxyethanol, Methylparaben,
Propylparaben, Ethylparaben, Butylparaben, Isobutylparaben, Triclosan, Titanum Dioxide (CI 77891) Iron Oxides (CI77491, CI77492, CI 77499) Botanical Orgin (D'Orgine Vegetale) Preservative(Conservateur )
dodus89 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-12-27, 12:28   #1332
freekate77
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 28
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Witam wszystkich gdyż jest to mój pierwszy post na forum

Chcialabym prosić o analizę ponizeszej oliwki Prosiłabym też o objasnienie poszczególnych składników gdyż częsci nazw nie mogę znaleść a zupełnie się na tym nie znam

Cien, Olejek do masażu
skład:
oryza sativa ger oil
glicyne soja oil
zea mays germ oil
olea europaea fruit oli
parfum
limonene
citral
linalool
eugenol
geraniol
citronellol
zingiber officinale oil
lecithin
ascorbyl palmitate
tocopherol
hydrogenated palm glucerides citrate


Oliwki chciałabym ewentualnie uzywać na twarz przesuszoną po kuracji złuszczającej, jednak wolałabym się nią nie skrzydzić, dlatego wolę zapytać co w niej wogole siedzi i czy bedzie przydatna w tym celu

dziękuję
freekate77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-28, 08:54   #1333
sylwiasss
Przyczajenie
 
Avatar sylwiasss
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4
Dot.: Lierac Night peel - jak długo można używać?

Cytat:
Napisane przez sylwiasss Pokaż wiadomość
Przekopiuję swoje pytanie z działu pytania do kometyczki, może tutaj pomożecie

Witajcie
Mam pytanie, bo nie jestem pewna czy mogłabym używać Lierac nigh peel cały czas? Używałam go przez ostatnie 4 miesiące codziennie na noc. Moja cera się bardzo poprawiła i zastanawiam się czy można go używać non-stop? Teraz właśnie mi się skończyła buteleczka i nie wiem czy kupić następną, czy takie używanie może być szkodliwe?
Bardzo proszę o podpowiedzi

I co ewentualnie na noc mogłabym używać zamiast lieraca? Coś o podobnym działaniu oczywiście

Pozdrawiam!


Jeszcze podaję skład skopiowany z opisu na KWC:
Skład: Aqua, ppg-1-peg-9 Lauryl Glycol Ether, Peg-7 glyceryl Cocoate, Urea, Salicylic Acid, Glycolic Acid, Orange Oil (citrus aurantium dulcis), Sodium Citrate, Glycine, Glycyrrhetinic Acid, Fragrance (parfum).


Aktualnie nie używam go od prawie półtora miesiąca. Zastanawiam się czy powrócić, czy wybrać coś innego?Przede wszystkim chciałabym podtrzymać efekt mniejszego wysypu krostek, chciałabym spłycić grudki podskórne (zaskórniki?) i zmniejszyć rozszerzone pory.
UP

Nie dostałam podpowiedzi co do moich wcześniejszych zapytań, prosze o pomoc
sylwiasss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-28, 09:33   #1334
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Lierac Night peel - jak długo można używać?

Cytat:
Napisane przez sylwiasss Pokaż wiadomość
UP
Nie dostałam podpowiedzi co do moich wcześniejszych zapytań, prosze o pomoc
Zamiast Lieraca możesz używać jakieś 50 preparatów. Najpopularniejszymi na Wizażu są kwasowe serie apteczne: Effaclar, Cleanance i Lysalpha oraz półprodukty.

Więcej: TUTAJ.

---------- Dopisano o 10:33 ---------- Poprzedni post napisano o 10:32 ----------

Cytat:
Napisane przez freekate77 Pokaż wiadomość
dlatego wolę zapytać co w niej wogole siedzi i czy bedzie przydatna w tym celu
Będzie przydatna, ale może Cię też konkursowo zapchać.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-28, 11:28   #1335
dodus89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 375
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez dodus89 Pokaż wiadomość
Witam,
bardzo proszę o analizę emulsji o poniższym składzie,
chodzi mi czy nada się do cery mieszanej z niedoskonałościami?
Czy ma dobry skład i warta jest wysokiej ceny?

Lierac, Aqua-D+ Multivitamine Fluide Teinte (Multiwitaminowa emulsja tonująca)
Sklad:Water (Aqua), Mineral Oil (Paraffinum Liquidum), Sorbiotol Sorbitan Sesquioleate, Cyclopentasiloxane, Caprylic / Capric Trigliceryde,
7-dehydrocholesterol, Polyacrylamid, C13-14 Isoparaffin, Laureth-7, Potassium myristate, Triethanolamine, Acrylates/C 10-30 Alkyl Acrylate
Crosspolymer, Tetrasodium EDTA, Carbomer, Nylon-12, Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Juice, Fragrance (Parfum), Pentoxyethanol, Methylparaben,
Propylparaben, Ethylparaben, Butylparaben, Isobutylparaben, Triclosan, Titanum Dioxide (CI 77891) Iron Oxides (CI77491, CI77492, CI 77499) Botanical Orgin (D'Orgine Vegetale) Preservative(Conservateur )
Bardzo proszę o pomoc.
dodus89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-28, 21:31   #1336
moniar83
Zadomowienie
 
Avatar moniar83
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 1 139
GG do moniar83
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Z góry przepraszam jeśli powtarzam prośbę o rozszyfrowanie składu, ale szukałam i nie mogłam znaleźć

Na początek krem, który mnie uczulił, wypryski zaatakowały, cera przesuszona. Masakrator Effaclar Duo:
Skład: Aqua/Water, Glycerin, Cyclohexasiloxane, Hydrogenated Polyisobutene, Niacinamide, Isopropyl Lauroyl Sarcosinate, Ammonium Polyacryldimethyltauramid E/Ammonium Polyacryloyldimethyl Taurate, Silica, Methyl Methacrylate Crosspolymer, Sodium Hydroxide, Salicylic Acid, Nylon-12, Zinc PCA, Linoleic Acid, Pentaerythrityl Tetra-Di-T-Butyl, Hydroxyhydrocinamate, Capryloyl Glycine, Capryloyl Salicylic Acid, Caprylyl Glycol, Piroctone Olamine, Myristyl Myristate, Potassium Cetyl Phosphate, Glyceryl Stearate SE, Parfum/Fragrance.


Krem, ktory mnie odratował: Ziaja, Calma HLC, Krem nawilżający
Skład: aqua, hexyl laurate, isohexadecane, glycerin, ethylhexyl methoxycinnamate, bacopa monniera extraxt, PEG-8, hydroxythylcellulose, PEG-20 stearate, glyceryl stearate, hydrogenated palm kernel oil, sodium acrylate/acryolyldimethyl taurate copolymer, isohexadecane, polysorbate 80, glyceryl stearete citrate, propylene glycol, butyrospermum parkii, glyceryl stearate, dimethicone, ethylhexyl palmitate, luffa cylindrica (seed) oil, panthenol, sodium hyaluronete, tocopheryl acetate, acrylates/C10-30 alkyl acrylate crosspolymer, methylparaben, ethylparaben, butylparaben, propylparaben, isopropylparaben, potassium sorbate, diazolidinyl urea, parfum, sodium hydroxide.

Moja prośba o zweryfikowanie jeszcze:
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produk...-z-wapniem.htm

http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produk...-z-wapniem.htm

http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produk...zymatyczny.htm

Mam cerę problematyczną na brodzie. Na codzień używam toniku effaclar, płynu micelarnego AA (czasami płynu effaclar).

Z góry dziękuję
__________________
WYMIANA
moniar83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-28, 22:47   #1337
Callitus
Zakorzenienie
 
Avatar Callitus
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 461
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...&postcount=151

oraz

http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...&postcount=629

Podsumowanie Hexxany jak najbardziej trafne, seria Calma naprawdę udana
Niestety, nie ma innych produktów w spisie, linki nie działają
__________________
Sooner or later you have to stop being a victim and be a victor. You have to stop being a whiner and start being a winner. Take control of your shit, regardless of your circumstances. If it’s more difficult for you that's good, cause that makes your story better.
Callitus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-29, 07:35   #1338
freekate77
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 28
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Szugarbejb Dzięki za odpowiedź
Udało mi się jakoś odnaleźć na necie większość składników tej oliwki, czy ktoś mógłby mi wyjaśnić co jest w niej najbardziej zapychające??

Z góry dziękuję
freekate77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-29, 13:40   #1339
marcheweczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 239
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Ostatnio mam fioła na punkcie składników wydzielających formaldehyd, mam problem z jednym z nich: DMDM Hydantoin, który występuje w tak ogromnej ilości produktów, że zredukował moją listę zakupów o połowę! W tym temacie jest sporo specjalistek, mam więc pytanie, czy DMDM Hydantoin naprawdę jest bardzo szkodliwy, czy może nie wyróżnia się na tle parabenów, silikonów itd. i nie powinnam go unikać? Jakie jest Wasze zdanie na temat srakotwórczości niektórych substancji w kosmetykach?
__________________
Wygraj z depresją!
www.wygrajzdepresja.pl/wordpress
marcheweczka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-12-29, 13:57   #1340
dodus89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 375
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez dodus89 Pokaż wiadomość
Bardzo proszę o pomoc.
Przypominam się...
dodus89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-29, 15:19   #1341
syrenka
Wtajemniczenie
 
Avatar syrenka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 907
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez dodus89 Pokaż wiadomość
Przypominam się...

Dodus, nie przypominaj się, zwróć uwagę, że od dłuższego czasu nikt niczego nie analizuje, widać dziewczyny nie mają czasu...
syrenka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-30, 21:46   #1342
crawik15
Raczkowanie
 
Avatar crawik15
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Dokładnie to lewy,górny róg dużego pokoju :P
Wiadomości: 248
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

A czy ja mogę prosić o przeanalizowanie składu fluidu matującego Hean Mat Effect pod względem zapychania? niestety nie znalazłam w internecie składu a że jest on baardzo długi to napisze kilka pierwszych składników (czyli w sumie najistotniejszych):

mineral oil,cyclomethicone,glycer in,octyldodecanol,stearic acid,ceteareth-20 (and) cetearyl alcohol,PVP,Talc,Cetyl Alcohol,Isopropyl Myristate,Propylene Glycol,Mica
crawik15 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-01, 22:11   #1343
poiglot91
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 277
Pytanie-Avon Solutions

Hey wizazanki
mam pytanie wlasnie dotyczace kosmetyku
Avon solutions firm & sculpt
bust contouring cream
zapewne wiekszosc z was zna ten kosmetyk
a mianowicie chodzi o to ze chcialam zaczac go uzywac
jednak napotkalam sie z opiniami ze na mloda skore nie powinno sie uzywac takich liftingujacych ,sicgajacych kosmetykow bo mozna zamiast pomoc sobie tylko zaszkodzic
Co prawda mam 18 lat jednak 8 miesiecy karmilam piersia swoje dziecko
przez ciaze karmienie, wyglad piersi nieco sie pogorszyl
Czy moge normalnie stosowac ten krem? ?
moze pytanie banalne jednak nie chce zaszkodzic sobie iz wiem ze skora w tym miejscu jest bardzo delikatna...
z Gory dziekuje za odpowiedzi
__________________
[/SIZE][/RIGHT]
poiglot91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-02, 01:10   #1344
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Pytanie-Avon Solutions

Cytat:
Napisane przez poiglot91 Pokaż wiadomość
Hey wizazanki
mam pytanie wlasnie dotyczace kosmetyku
Avon solutions firm & sculpt
bust contouring cream
zapewne wiekszosc z was zna ten kosmetyk
a mianowicie chodzi o to ze chcialam zaczac go uzywac
jednak napotkalam sie z opiniami ze na mloda skore nie powinno sie uzywac takich liftingujacych ,sicgajacych kosmetykow bo mozna zamiast pomoc sobie tylko zaszkodzic
Co prawda mam 18 lat jednak 8 miesiecy karmilam piersia swoje dziecko
przez ciaze karmienie, wyglad piersi nieco sie pogorszyl
Czy moge normalnie stosowac ten krem? ?
moze pytanie banalne jednak nie chce zaszkodzic sobie iz wiem ze skora w tym miejscu jest bardzo delikatna...
z Gory dziekuje za odpowiedzi
Przydalby sie sklad INCI
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-02, 10:11   #1345
syrenka
Wtajemniczenie
 
Avatar syrenka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 907
Dot.: Pytanie-Avon Solutions

Cytat:
Napisane przez poiglot91 Pokaż wiadomość
Hey wizazanki
mam pytanie wlasnie dotyczace kosmetyku
Avon solutions firm & sculpt
bust contouring cream
zapewne wiekszosc z was zna ten kosmetyk
a mianowicie chodzi o to ze chcialam zaczac go uzywac
jednak napotkalam sie z opiniami ze na mloda skore nie powinno sie uzywac takich liftingujacych ,sicgajacych kosmetykow bo mozna zamiast pomoc sobie tylko zaszkodzic
Co prawda mam 18 lat jednak 8 miesiecy karmilam piersia swoje dziecko
przez ciaze karmienie, wyglad piersi nieco sie pogorszyl
Czy moge normalnie stosowac ten krem? ?
moze pytanie banalne jednak nie chce zaszkodzic sobie iz wiem ze skora w tym miejscu jest bardzo delikatna...
z Gory dziekuje za odpowiedzi
Kremy dostosowuje się raczej do potrzeb skóry a nie wieku, nie zawsze jedno idzie w parze z drugim.

Jeśli idzie o biust kluczowy jest również dobór dobrego rozmiarowo stanika. Jeśli nie jesteś pewna czy nosisz dobry rozmiar zerknij na piersiówkę lub do małej ściągi stanikowej, którą zrobiłam.

Edit:

Skład jest podany na KWC:

Avon Solutions Body, Bust Contouring Cream (Modelująco-liftingujący krem do biustu)

Skład: Water, isopropyl palmitate, glycerin, propylene glicol, hamamelis virginiana (witch hazel) extract, peg-40 stearate, cetyl alcohol, steareth-2, lauryl laccate, propylene glycol dicaprylate/dicaprate, stearyl alcohol, benzyl alcohol, carbomer, phytol, silica, methylparaben, dimethicone, sodium hydroxide, fragrance, trimethylsiloxysilicate, disodium edta, macrocystis pyrifera extract, tocopheryl acetate, phenoxyethanol, biosaccharide gum-1, xymenynic acid, phosphoric acid, galactoarabinan, arginine/lysine polipeptide, butylene glycol, vitis vinifera (grape) fruit extract, pyrus malus (apple) fruit extract, eucalyptus globulus leaf extract, lecithin, saccharomyces/calcium ferment, sodium metabisulfate, sodium sulfate, c12-15 alkyl benzoate, centaurea cyanus flower extract, panax ginseng root extract, humulus lupulus (hops) extract, sodium pca, butylparaben, propylparaben, ethylparaben, glycine soja (soybean) lipids, hydrogenated lecithin, saxifraga sarmentosa extract, isobutylparaben, arginine, bht, glicine, proline, saccharomyces/copper ferment, xanthan gum, morus nigra root extract, saccharomyces/potassium ferment, scutellaria baicalensis root extract, isopropylparaben, retinyl palpitate, saccharomyces/magnesium ferment, saccharomyces/zinc ferment, sorbic acid, ascorbyl palmitate, beta-carotene, helianthus annuus (sunflower) seed oil, saccharomyces/iron ferment, saccharomyces/manganese ferment, saccharomyces/silicon ferment, tocopherol.

Edytowane przez syrenka
Czas edycji: 2010-01-02 o 11:42
syrenka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-02, 12:29   #1346
poiglot91
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 277
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

dzieki dziewczyny
nosze dobrze dobrany biustonosz mierzono mnie w sklepie co prawda w czasie karmienia.. ale jak chcialam kupic sobie mniejszy to byl zamaly wiec nosze ten rozmiar co w czasie laktacji..
Czyli ten krem moge normalnie stosowac?
__________________
[/SIZE][/RIGHT]
poiglot91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-02, 12:52   #1347
syrenka
Wtajemniczenie
 
Avatar syrenka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 907
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez poiglot91 Pokaż wiadomość
dzieki dziewczyny
nosze dobrze dobrany biustonosz mierzono mnie w sklepie co prawda w czasie karmienia.. ale jak chcialam kupic sobie mniejszy to byl zamaly wiec nosze ten rozmiar co w czasie laktacji..
Czyli ten krem moge normalnie stosowac?
Mnie się wydaje, że tak, sama go stosowałam kilka lat temu (koło 20tki).
syrenka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-02, 13:06   #1348
klada
Zakorzenienie
 
Avatar klada
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 16 740
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez dusiaaa Pokaż wiadomość
bardzo proszę o analizę pod kątem zapychaczy oraz ewentualnych skladnikow wplywajacych na poprawe cery tradzikowej. krem polecila mi p. dermatolog ale nie jestem przekonana czy upora sie z moim problemem (tradzik grudkowo-zaskornikowy)


Ziaja Med, Kuracja Antybakteryjna, Krem redukujący trądzik
Skład: Aqua (Water), Octyldodecanol, Cyclopentasiloxane, Glycerin, Butylene Glycol, Enantia Chlorantha (Bark) Extract, Oleanolic Acid, Cetearyl Alcohol, PEG-20 Stearate, Propylene Glycol, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Sodium Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, lsohexadecane, Polysorbate 80, Saccharamyces/Zinc Ferment, Glyceryl Stearate Citrate, Sodium Polyacrylate, Citrus Medica Limonum (Lemon) Fruit Extract, Saccharum Officinarum (Sugar Cane) Extract Vaccinium Myrtillus Extract, Vitis Vinifera (Grape) Fruit Extract, Pyrus Malus (Apple) Fruit Extract, Lactic Acid, Citric Acid, Glycolic Acid, Malic Acid, Tartaric Acid, Allantoin, Panthenol, Retinyl Palmitate, Phenoxyethanol, Methylparaben, Propylparaben, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Diazolidinyl Urea, CI 42090 (FD&C Blue No.1). (23.04.2009)
moze ktos przeanalizowac ten krem? Duzo osob sie podpinalo pod te recenzje strone wczesniej
__________________
Języki!
Angielski B1/B2
Francuski A1
Hiszpański A1


Włosomaniaczka


klada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-02, 16:02   #1349
poiglot91
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 277
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez syrenka Pokaż wiadomość
Mnie się wydaje, że tak, sama go stosowałam kilka lat temu (koło 20tki).
oki super, jestem mloda ale piersi troche przeszly wiec mysle ze powinno byc ok
i jak efekty???
__________________
[/SIZE][/RIGHT]
poiglot91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-02, 18:59   #1350
syrenka
Wtajemniczenie
 
Avatar syrenka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 907
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez poiglot91 Pokaż wiadomość
oki super, jestem mloda ale piersi troche przeszly wiec mysle ze powinno byc ok
i jak efekty???
Nawilżenie całkiem, całkiem, cudów oczekiwać nie można, teraz bawię się w mazidłowe kosmetyki, a stan biustu poprawił mi się najbardziej po poprawnym ostanikowaniu i odkąd śpię w staniku
syrenka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:21.