Cera trądzikowa - porady eksperta! - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-07-19, 09:24   #91
Nikita...
Zakorzenienie
 
Avatar Nikita...
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Praga
Wiadomości: 3 930
Dot.: Cera trądzikowa - porady eksperta!

Cytat:
Napisane przez Piekna_ Pokaż wiadomość
A ja bym chciała się dowiedzieć jak można szybko zwalczyć jednego dużego pryszcza . Prosze o pomoc :/
Na pojedyncze dziady u mnie najlepiej dziala Epiduo lub Aknemycin+
__________________
Moja walka z tradzikiem!!!

http://cosmeticsblogging.blogspot.com/
Nikita... jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-24, 20:03   #92
paola31
Raczkowanie
 
Avatar paola31
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 125
Dot.: Cera trądzikowa - porady eksperta!

A co z pryszczami na plecach?
paola31 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-24, 21:11   #93
Nikita...
Zakorzenienie
 
Avatar Nikita...
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Praga
Wiadomości: 3 930
Dot.: Cera trądzikowa - porady eksperta!

Cytat:
Napisane przez paola31 Pokaż wiadomość
A co z pryszczami na plecach?
Zalezy czy masz ich bardzo duzo czy tylko pojedyncze. Ja kiedys mialam duzo ,teraz juz raczej nic ale powiem ci, ze po prostu zostawilam je samopas, nie robilam z tym po prostu nic. Bo mozna sie bawic w peelingi oraz smarowanie masciami ale mi wystarczy, ze juz mordke mam do obrobki
__________________
Moja walka z tradzikiem!!!

http://cosmeticsblogging.blogspot.com/
Nikita... jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-26, 09:02   #94
julink
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 309
Dot.: Cera trądzikowa - porady eksperta!

Dziewczyny! Mam powazny problem i mam nadzieje,ze jakos mi pomozecie.Wczoraj chcialam wycisnąc sobie wągra nad ustami-wiem,nie powinnam byla robic tego sama,ale mialam go juz 3 miesiac i zadne specyfiki nie pomagaly. Nietsety pomimo prob lekkiego wyciskania,nie dalam rady,staralam sie lekko nakłuć skórę,ale rowniez,beskutecznie. Niby mialam lekko opuchniete to miejsce i posmarowalam je kremem na wypryski,pryszcze itd. Po paru godzinach w obolalym miejscu zaczal robic mi sie strupek i troszke wyciekla ropa. Jestem przerazona dzisiaj rano mam juz maly strupek w tym miejscu i troszke ropy.Czy moglam cos 'uszkodzic'?

Edytowane przez julink
Czas edycji: 2012-07-26 o 09:12
julink jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-26, 20:19   #95
Stysiaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 84
Dot.: Cera trądzikowa - porady eksperta!

Witam.
Zastanawiam się nad zabiegiem u kosmetyczki (mianowicie chodzi mi o moją cere - trądzikową) chciałabym jakoś polepszyć jej stan.
Byłaby mi w stanie polecić pani jakiś zabieg ?
Stysiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-27, 15:26   #96
Nikita...
Zakorzenienie
 
Avatar Nikita...
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Praga
Wiadomości: 3 930
Dot.: Cera trądzikowa - porady eksperta!

Cytat:
Napisane przez julink Pokaż wiadomość
Dziewczyny! Mam powazny problem i mam nadzieje,ze jakos mi pomozecie.Wczoraj chcialam wycisnąc sobie wągra nad ustami-wiem,nie powinnam byla robic tego sama,ale mialam go juz 3 miesiac i zadne specyfiki nie pomagaly. Nietsety pomimo prob lekkiego wyciskania,nie dalam rady,staralam sie lekko nakłuć skórę,ale rowniez,beskutecznie. Niby mialam lekko opuchniete to miejsce i posmarowalam je kremem na wypryski,pryszcze itd. Po paru godzinach w obolalym miejscu zaczal robic mi sie strupek i troszke wyciekla ropa. Jestem przerazona dzisiaj rano mam juz maly strupek w tym miejscu i troszke ropy.Czy moglam cos 'uszkodzic'?
Jezeli zbiera sie ropa to tylko i wylacznie dlatego, ze wagier/pryszcz zostal nieumiejetnie wycisniety. Najlepiej juz go nie ruszaj i sa teraz 2 opcje: albo sie sam zasuszy albo zrobi sie z niego pryszcz ropny.
A o wyciskaniu pisalalam u siebie na blogu wiec doczytaj dlaczego nie warto tego robic i jak to wlasciwie dziala.

Cytat:
Napisane przez Stysiaa Pokaż wiadomość
Witam.
Zastanawiam się nad zabiegiem u kosmetyczki (mianowicie chodzi mi o moją cere - trądzikową) chciałabym jakoś polepszyć jej stan.
Byłaby mi w stanie polecić pani jakiś zabieg ?
Bardzo dobre efekty przynosza zabiegi zluszczania naskorka kwasami.
Polecam.
__________________
Moja walka z tradzikiem!!!

http://cosmeticsblogging.blogspot.com/
Nikita... jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-28, 11:08   #97
julink
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 309
Dot.: Cera trądzikowa - porady eksperta!

Cytat:
Napisane przez Nikita... Pokaż wiadomość
Jezeli zbiera sie ropa to tylko i wylacznie dlatego, ze wagier/pryszcz zostal nieumiejetnie wycisniety. Najlepiej juz go nie ruszaj i sa teraz 2 opcje: albo sie sam zasuszy albo zrobi sie z niego pryszcz ropny.
A o wyciskaniu pisalalam u siebie na blogu wiec doczytaj dlaczego nie warto tego robic i jak to wlasciwie dziala.



Bardzo dobre efekty przynosza zabiegi zluszczania naskorka kwasami.
Polecam.

Wiem,juz mam nauczkę na całe życie. W tym miejscu zrobil mi sie strupek.Bylam u kosmetyczki,ktora stwierdzila,ze mam to zostawic i jak strupek spadnie,wtedy spokojnie sprawdzi,czy mozna cos tam wycisnac(a mozna,bo jestem pewna,ze nie udalo mi sie tego wągra do konca wydobyć).Boje sie,ze moze mi w tym miejscu zostac blizna,ale pani powiedziala mi,ze raczej powinno sie zagoic
julink jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-08-01, 19:16   #98
Jacqueline27
Raczkowanie
 
Avatar Jacqueline27
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 479
Dot.: Cera trądzikowa - porady eksperta!

Witam,
Mam pytanie odnośnie mojej cery trądzikowej i zarazem naczynkowej. Umówiłam się na mikrodermabrazje z opcją z + kwas. Czy mojej płytko unaczynionej cerze nie zaszkodzi kwas migdałowy?
Pozbycie się pryszczy to jedno, ale nie mam ochoty znowu zamykać naczynek laserem (tym bardziej że niedawno je zamykałam).
Z góry dziękuję!
Jacqueline27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-06, 17:01   #99
szlamek1000
Raczkowanie
 
Avatar szlamek1000
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 64
Dot.: Cera trądzikowa - porady eksperta!

Czy może mi któraś z Was podpowiedzieć co TO jest? Ja stawiam, że to pewna forma rozszerzonych porów albo zaskórników ale już sama nie wiem. Takie mini grudki, skora wygląda na grubą, 'nosorożcową' . Mam taką skórę tylko w tym miejscu, reszta policzków jest gładziutka, broda i czolo ze standardowymi zaskórnikami, które już na szczęście schodzą. 'To' też mi się niekiedy wygładza - przy porządnym oczyszczaniu, a zwłaszcza przy maseczce aspirynowej. Czasem pomaga nawilżanie, ale nie zawsze, czasem przesuszenie. Teraz znowu wyskoczyło, chyba przez wprowadzenie OCM... Będę wdzięczna za każdą podpowiedź.

Na zdjęciu (przepraszam, że straszę ) stan krytyczny, chociaż i tak bywało gorzej. Widać też kilka stanów zapalnych, które niekiedy się tam pojawiają. I widać też 'grudkową' skórę pod oczami która jest offtopowa ale może też ktoś coś będzie wiedział

Edytowane przez szlamek1000
Czas edycji: 2012-08-23 o 19:23 Powód: Zdjęcie
szlamek1000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-06, 17:06   #100
szlamek1000
Raczkowanie
 
Avatar szlamek1000
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 64
Dot.: Cera trądzikowa - porady eksperta!

Cytat:
Napisane przez paola31 Pokaż wiadomość
A co z pryszczami na plecach?
Polecam szczotę na kiju (codziennie), Afronis po całości, (na twarz nie radzę ale plecki jak najbardziej) plus ew. coś punktowego. No i oczywiście peeling min 2x w tyg
szlamek1000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-11, 21:14   #101
Ciapna
Przyczajenie
 
Avatar Ciapna
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 28
Dot.: Cera trądzikowa - porady eksperta!

Przeczytałam sobie wszystkie wypowiedzi z tego tematu. Otóż odkąd pamiętam leczyłam trądzik,teraz mam 21 lat i odpukać coraz mniejszą ilość wyprysków. Nie wierzę w pomoc dermatologów. Przez kilka pierwszych lat występowania trądziku(bardzo silnego)często leczyłam się u dermatologów i prywatnie i na NFZ. Zapisywano mi początkowo leki do zrobienia w aptece,jakieś papki, mazidła; dodatkowo musiałam przyjmować antybiotyki. Nic mi nie pomagało. Po jakimś czasie zaczęłam się malować, bo było mi wstyd chodzić z cerą, która nie należała do najpiękniejszych. Na pewno wiele z Was doświadczyło nieuprzejmych, nawet wulgarnych i chamskich odzywek na temat stanu Waszej skóry. Dzieci, a już nastolatki potrafią być okrutne. Szczególnie jak człowiek chce się podobać, to bardzo bolą różne komentarze.
Jeśli chodzi o leki to stosowałam ich masę, począwszy od tych bez recepty, czyli np. brevoxyl,benzacne, a skończywszy na m.in. Isotrexie,Isotrexinie, Differinie itd. W zeszłym roku po odstawieniu Yasminelle(stosowałam kilka lat z przyczyn ginekologicznych)tak mnie wysypało na twarzy,że musiałam udać się do dermatologa po 2 latach "abstynencji dermatologicznej".Lekarz zapisał mi Tetralysal(swoją drogą znam go do znudzenia) razem z Epiduo. Ten drugi to najgorsza rzecz jaka mi się przytrafiła w walce z trądzikiem. Od razu zaczęło wszystko wyłazić,a naiwnie myślałam, że tak ma być. Po 3 tygodniach lekarz zlecił mi badania krwi, które nic nie wykazały i zaproponował kurację Izotekiem. Nie zgodziłam się i od tego momentu biorę Diane 35 przepisaną przez panią ginekolog oraz stosuję własną kurację. Używam kosmetyków aptecznych. Co ostatnio? Od kilku dni stosuję krem-żel DermoPurifyer, czekam na większe efekty i wtedy napiszę recenzję na kwc. Czekam także na żel do mycia twarzy Effaclar i wodę termalną Bioderma Sensibio. Używam także korektora, chociaż nie mogę trafić na swojego ulubieńca, który będzie działał antybakteryjnie oraz tuszował czerwone miejsca i ewentualne wypryski. Używam podkładu Revlona Colorstay, ale ostatnio przez pomyłkę kupiłam wersję dla normalnej i suchej skóry, stąd też nie jestem z takiej zadowolona. Słyszałam, że podkład Dermablend jest dobry, ale boję się że będzie "za tępy".
Niestety tak już mam, że nie wierzę w żadną pomoc dermatologa. Na jednych działa dany produkt, na innych już nie. Trzeba cierpliwości i szukać produktów, które zaakceptuje nasza cera.
__________________
Ciapna
Ciapna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-13, 19:31   #102
panna lucy
Raczkowanie
 
Avatar panna lucy
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 260
Dot.: Cera trądzikowa - porady eksperta!

Cytat:
Napisane przez szlamek1000 Pokaż wiadomość
Czy może mi któraś z Was podpowiedzieć co TO jest? Ja stawiam, że to pewna forma rozszerzonych porów albo zaskórników ale już sama nie wiem. Takie mini grudki, skora wygląda na grubą, 'nosorożcową' . Mam taką skórę tylko w tym miejscu, reszta policzków jest gładziutka, broda i czolo ze standardowymi zaskórnikami, które już na szczęście schodzą. 'To' też mi się niekiedy wygładza - przy porządnym oczyszczaniu, a zwłaszcza przy maseczce aspirynowej. Czasem pomaga nawilżanie, ale nie zawsze, czasem przesuszenie. Teraz znowu wyskoczyło, chyba przez wprowadzenie OCM... Będę wdzięczna za każdą podpowiedź.

Na zdjęciu (przepraszam, że straszę ) stan krytyczny, chociaż i tak bywało gorzej. Widać też kilka stanów zapalnych, które niekiedy się tam pojawiają. I widać też 'grudkową' skórę pod oczami która jest offtopowa ale może też ktoś coś będzie wiedział
Polecam dobrą kosmetyczkę. Seria zabiegów powinna znacznie polepszyć stan Twojej cery; to trądzik, który powstał najpewniej tylko przez zanieczyszczenia/ nieodpowiednią pielęgnację. Nawet dermatolodzy polecają wizyty u kosmetyczek. Czasem lepiej wydać pieniądze na zabiegi niż wysuszać skórę równie drogimi lekami, które działają dużo wolniej.

---------- Dopisano o 19:31 ---------- Poprzedni post napisano o 19:28 ----------

Cytat:
Napisane przez szlamek1000 Pokaż wiadomość
Polecam szczotę na kiju (codziennie), Afronis po całości, (na twarz nie radzę ale plecki jak najbardziej) plus ew. coś punktowego. No i oczywiście peeling min 2x w tyg
Peelingi i różnego typu ostre szczoty czy gąbki niestety bardzo często "roznoszą" tylko krostki na większe obszary ciała. Tak to już jest, że skóra skłonna do trądziku jest najczęściej równocześnie delikatna. Peelingi dla skóry z trądzikiem owszem, ale enzymatyczne, nie mechaniczne.

Edytowane przez panna lucy
Czas edycji: 2012-08-13 o 19:34
panna lucy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-13, 20:32   #103
1bladzia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2
Dot.: Cera trądzikowa - porady eksperta!

na szczęście nie mam tego problemu
1bladzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-13, 21:09   #104
szlamek1000
Raczkowanie
 
Avatar szlamek1000
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 64
Dot.: Cera trądzikowa - porady eksperta!

Cytat:
Napisane przez panna lucy Pokaż wiadomość
Polecam dobrą kosmetyczkę. Seria zabiegów powinna znacznie polepszyć stan Twojej cery; to trądzik, który powstał najpewniej tylko przez zanieczyszczenia/ nieodpowiednią pielęgnację. Nawet dermatolodzy polecają wizyty u kosmetyczek. Czasem lepiej wydać pieniądze na zabiegi niż wysuszać skórę równie drogimi lekami, które działają dużo wolniej.

---------- Dopisano o 19:31 ---------- Poprzedni post napisano o 19:28 ----------



Peelingi i różnego typu ostre szczoty czy gąbki niestety bardzo często "roznoszą" tylko krostki na większe obszary ciała. Tak to już jest, że skóra skłonna do trądziku jest najczęściej równocześnie delikatna. Peelingi dla skóry z trądzikiem owszem, ale enzymatyczne, nie mechaniczne.
Oj wybieram się do kosmetyczki zdecydowanie, niestety wakacje to wyjątkowo niekorzystna pora dla mojego portfela ale nie używam żadnych wysuszających substancji, przeciwnie, staram się dzialać jak najdelikatniej (mam tendencję do przesuszania i unikam tego jak ognia). No i czekam na jesień i aspirynkę
A co do peelingow - u mnie dopiero taka drastyczna metoda pomogla na plecy, ale fakt faktem, że miałam tylko problem przez zanieczyszczenie skóry, którą na plecach trudniej jest domyć Bardzo dziękuję za odpowiedź

A moglabyś może podpowiedzeć jaki zabieg u kosmetyczki wybrać? Peeling kawitacyjny, mikrodermabrazję, oczyszczanie manualne? Szczerze mówiąc nigdy u kosmetyczki nie byłam....

Edytowane przez szlamek1000
Czas edycji: 2012-08-13 o 21:10
szlamek1000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-14, 18:02   #105
panna lucy
Raczkowanie
 
Avatar panna lucy
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 260
Unhappy Dot.: Cera trądzikowa - porady eksperta!

Cytat:
Napisane przez 1bladzia Pokaż wiadomość
na szczęście nie mam tego problemu

Zapewne wszystkim tutaj, którzy go mają ta informacja wiele pomogła

---------- Dopisano o 18:02 ---------- Poprzedni post napisano o 17:48 ----------

Cytat:
Napisane przez szlamek1000 Pokaż wiadomość
Oj wybieram się do kosmetyczki zdecydowanie, niestety wakacje to wyjątkowo niekorzystna pora dla mojego portfela ale nie używam żadnych wysuszających substancji, przeciwnie, staram się dzialać jak najdelikatniej (mam tendencję do przesuszania i unikam tego jak ognia). No i czekam na jesień i aspirynkę
A co do peelingow - u mnie dopiero taka drastyczna metoda pomogla na plecy, ale fakt faktem, że miałam tylko problem przez zanieczyszczenie skóry, którą na plecach trudniej jest domyć Bardzo dziękuję za odpowiedź

A moglabyś może podpowiedzeć jaki zabieg u kosmetyczki wybrać? Peeling kawitacyjny, mikrodermabrazję, oczyszczanie manualne? Szczerze mówiąc nigdy u kosmetyczki nie byłam....
Aspirynkę, czyli? Mówisz tak ogólnie o jej działaniu czy konkretnym wykorzystaniu? Ja stosuję przez lato maseczkę aspirynową, uważam, że jest bardzo dobra, lepsza niż gotowe, dostępne maseczki ( a mam fioła na punkcie chomikowania maseczek, bo to wiadomo, kilka złociszy kosztuje, a zawsze mamy nadzieję, że choć na chwilę polepszy stan cery). Czytałam, że po zabiegach z aspiryną trzeba uważać na słońce, ale nie zrezygniwałam z niej, po prostu zakupiłam sobie filtr 50 (Pollena Eva, który jest tak mały, że zmieści się do każdej torebki, dodatkowo nie tłuści mi twarzy, wręcz mam wrażenie, że dzięki niej jest z tym świeceniem latem lepiej).
Kosmetyczce nigdy sama bym nie zaufała, ale ponieważ zaufałam swojej pani dermatolog, a ona mi ją poleciła, spróbowałam. I nie żałuję. Po sezonie ze znacznym pogorszeniem stanu cery (skończyło się kuracją antybiotykiem doustnym, 2 tyg) przyszedł czas na małe krostki na policzkach (+ odwieczne zaskórniki w strefie T). Pani dr doradziła oczyszczanie manualne. Co prawda niektóre kosmetyczki będą się spierać, że ta metoda już jest przestarzała, że szkodzi, że naczynka, etc., , jednak byłam bodajże na 3 lub 4 zabiegach i to widocznie pomogło mojej cerze. Nie jest to przyjemny zabieg, to na pewno nie. Ale za cenę efektu byłam w stanie to przeboleć. Oczywiście nie jest tak, że nagle przestanie się cokolwiek pojawiać (zresztą od różnorodnych maści jestem już chyba uzależniona), ale po przemęczeniu się z czerwonym ryjkiem i niewielkimi śladami (które bardzo szybko się goją, gdyż w salonie profesjonalnie wszystko dezynfekują) cera jest dużo gładsza. Zresztą kiedyś chyba na wizażu przeczytałam, że kupowanie kolejnych drogich preparatów kosmetycznych na nieoczyszczoną uprzednio twarz to jak zakładanie czystych firanek na brudne okna... I to tak jest.
Pani dr poleciła mi zabieg manualnego oczyszczania raz w miesiącu, ale wiadomo, student pieniędzy nigdy nie ma... Teraz mam to samo co Ty- brak funduszy przez okres wakacji no i wściekam się. Kilka dni temu próbowałam z parówką rumiankową i samooczyszczaniem, ale...Już żałuję.
Po stosowaniu Duacu (obok Pimafucortu najlepsze, co miałam) i tych paru zabiegach zaczęłam mieć dużo ładniejszy ryjec. Aż któregoś razu, już z przyzwyczajenia poszłam na manualne i kosmetyczka mi to odradziła, wykonała mikrodermabrazję, uznając, że cera jest zbyt ładna na tamten zabieg. Efekty hm... Z pewnośćią mniej bolesny zabieg, skóra była wygładzona, jednak musiałabym chyba wykonać tych zabiegów parę, żeby ocenić jego prawdziwy efekt. To, co zauważyłam, to rozjaśniona bardzo cera, taka...błyszcząca, ale pozytywnie (w końcu zdzierają ci lekko naskórek, więc otrzymujesz na chwilę nową twarz ), odmłodzona (więc w moim przypadku przez te pierwsze parę dni prawie że dziecięca).
Jak zwykle się rozgadałam, ale myślę, że Ci trochę pomogłam. Dobrze jest poszukać odpowiednich ludzi, którzy pomogą, zarówno dermatologa jak i kosmetyczki.

Edytowane przez panna lucy
Czas edycji: 2012-08-14 o 18:12
panna lucy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-15, 16:36   #106
szlamek1000
Raczkowanie
 
Avatar szlamek1000
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 64
Dot.: Cera trądzikowa - porady eksperta!

Cytat:
Napisane przez panna lucy Pokaż wiadomość
Zapewne wszystkim tutaj, którzy go mają ta informacja wiele pomogła

---------- Dopisano o 18:02 ---------- Poprzedni post napisano o 17:48 ----------



Aspirynkę, czyli? Mówisz tak ogólnie o jej działaniu czy konkretnym wykorzystaniu? Ja stosuję przez lato maseczkę aspirynową, uważam, że jest bardzo dobra, lepsza niż gotowe, dostępne maseczki ( a mam fioła na punkcie chomikowania maseczek, bo to wiadomo, kilka złociszy kosztuje, a zawsze mamy nadzieję, że choć na chwilę polepszy stan cery). Czytałam, że po zabiegach z aspiryną trzeba uważać na słońce, ale nie zrezygniwałam z niej, po prostu zakupiłam sobie filtr 50 (Pollena Eva, który jest tak mały, że zmieści się do każdej torebki, dodatkowo nie tłuści mi twarzy, wręcz mam wrażenie, że dzięki niej jest z tym świeceniem latem lepiej).
Kosmetyczce nigdy sama bym nie zaufała, ale ponieważ zaufałam swojej pani dermatolog, a ona mi ją poleciła, spróbowałam. I nie żałuję. Po sezonie ze znacznym pogorszeniem stanu cery (skończyło się kuracją antybiotykiem doustnym, 2 tyg) przyszedł czas na małe krostki na policzkach (+ odwieczne zaskórniki w strefie T). Pani dr doradziła oczyszczanie manualne. Co prawda niektóre kosmetyczki będą się spierać, że ta metoda już jest przestarzała, że szkodzi, że naczynka, etc., , jednak byłam bodajże na 3 lub 4 zabiegach i to widocznie pomogło mojej cerze. Nie jest to przyjemny zabieg, to na pewno nie. Ale za cenę efektu byłam w stanie to przeboleć. Oczywiście nie jest tak, że nagle przestanie się cokolwiek pojawiać (zresztą od różnorodnych maści jestem już chyba uzależniona), ale po przemęczeniu się z czerwonym ryjkiem i niewielkimi śladami (które bardzo szybko się goją, gdyż w salonie profesjonalnie wszystko dezynfekują) cera jest dużo gładsza. Zresztą kiedyś chyba na wizażu przeczytałam, że kupowanie kolejnych drogich preparatów kosmetycznych na nieoczyszczoną uprzednio twarz to jak zakładanie czystych firanek na brudne okna... I to tak jest.
Pani dr poleciła mi zabieg manualnego oczyszczania raz w miesiącu, ale wiadomo, student pieniędzy nigdy nie ma... Teraz mam to samo co Ty- brak funduszy przez okres wakacji no i wściekam się. Kilka dni temu próbowałam z parówką rumiankową i samooczyszczaniem, ale...Już żałuję.
Po stosowaniu Duacu (obok Pimafucortu najlepsze, co miałam) i tych paru zabiegach zaczęłam mieć dużo ładniejszy ryjec. Aż któregoś razu, już z przyzwyczajenia poszłam na manualne i kosmetyczka mi to odradziła, wykonała mikrodermabrazję, uznając, że cera jest zbyt ładna na tamten zabieg. Efekty hm... Z pewnośćią mniej bolesny zabieg, skóra była wygładzona, jednak musiałabym chyba wykonać tych zabiegów parę, żeby ocenić jego prawdziwy efekt. To, co zauważyłam, to rozjaśniona bardzo cera, taka...błyszcząca, ale pozytywnie (w końcu zdzierają ci lekko naskórek, więc otrzymujesz na chwilę nową twarz ), odmłodzona (więc w moim przypadku przez te pierwsze parę dni prawie że dziecięca).
Jak zwykle się rozgadałam, ale myślę, że Ci trochę pomogłam. Dobrze jest poszukać odpowiednich ludzi, którzy pomogą, zarówno dermatologa jak i kosmetyczki.
Pomogłaś pomogłaś, też nie umiem się lakonicznie wypowiadać

A gdzie mieszkasz? Może przypadkiem w Krakowie albo Warszawie? Ja się właśnie boję trafić na niesprawdzony salon, juz chyba wolę sama podziałać Z aspirynką właśnie o maseczkę mi chodziło, z tym że jakoś mam opory przed tymi 5otkami... Jakoś wolę chociaż minimalnie ze słonka skorzystać i kurację zacznę jesienią. Używam sobie 30 z Sorayi i jest ok A co do mikrodermabrazji to słyszałam że własnie tak jest, dopiero seria ok 5 zabiegów daje pełny rezultat.
szlamek1000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-23, 18:41   #107
SchwarzAngel
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8
Dot.: Cera trądzikowa - porady eksperta!

Hej. Piszę z zapytaniem czy warto zainwestować w serię kosmetyków antytrądzikowych z effaclar? Taką pełną serie typu: żel, tonik, krem i jakiś preparat punktowy. Czytałam, że pomaga, ale tylko na początku kuracji, potem skóra się przyzwyczaja ( jak na wiekszość specyfików) i problem powraca. Dodatkowo obecnie łykam skrzyp polny i witaminy z grupy B firmy Humavit oraz zewnętrznie użwyam ekologicznych olejów: macerat z marchewki i nagietka - codziennie wieczorem po umyciu buzi mydłem węglowym i przetarciu krostek afroisem. Raz w tygodniu stosuje peeling krem nivea soft + korund do mikrodermabrazji a po tym jakas maska. Może ktoś coś mi doradzi. Dziękuję i pozdrawiam.
SchwarzAngel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-24, 15:03   #108
panna lucy
Raczkowanie
 
Avatar panna lucy
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 260
Unhappy Dot.: Cera trądzikowa - porady eksperta!

Cytat:
Napisane przez SchwarzAngel Pokaż wiadomość
Hej. Piszę z zapytaniem czy warto zainwestować w serię kosmetyków antytrądzikowych z effaclar? Taką pełną serie typu: żel, tonik, krem i jakiś preparat punktowy. Czytałam, że pomaga, ale tylko na początku kuracji, potem skóra się przyzwyczaja ( jak na wiekszość specyfików) i problem powraca. Dodatkowo obecnie łykam skrzyp polny i witaminy z grupy B firmy Humavit oraz zewnętrznie użwyam ekologicznych olejów: macerat z marchewki i nagietka - codziennie wieczorem po umyciu buzi mydłem węglowym i przetarciu krostek afroisem. Raz w tygodniu stosuje peeling krem nivea soft + korund do mikrodermabrazji a po tym jakas maska. Może ktoś coś mi doradzi. Dziękuję i pozdrawiam.
Kosmetyki z Effeclaru są podobno dość inwazyjne, tzn. podrażniają, wysuszają etc. Takie słyszałam opinie, sama nie używałam (parokrotnie odradzano mi kupna Effeclaru- dermstolog, pani w aptece). Każdy ma jednak inny typ cery...Ja obecnie zabrałam się za testowanie na swojej cerze serii Eucerinu do trądzikowej i powiem szczerze, że odkąd ją stosuję z moją twarzą robią się dziwne rzeczy...Pojawiają się problemy, o których już zdążyłam zapomnieć, i to z niezłą siłą... Myślę, że w wypadku dermokosmetyków warto jest jednak zasięgnąć opinii specjalisty- dermatologa, gdyż coś, co doskonale wpływa na czyjąś skórę niekoniecznie jest odpowiednie dla naszej własnej.

---------- Dopisano o 15:03 ---------- Poprzedni post napisano o 14:57 ----------

Cytat:
Napisane przez szlamek1000 Pokaż wiadomość
Pomogłaś pomogłaś, też nie umiem się lakonicznie wypowiadać

A gdzie mieszkasz? Może przypadkiem w Krakowie albo Warszawie? Ja się właśnie boję trafić na niesprawdzony salon, juz chyba wolę sama podziałać Z aspirynką właśnie o maseczkę mi chodziło, z tym że jakoś mam opory przed tymi 5otkami... Jakoś wolę chociaż minimalnie ze słonka skorzystać i kurację zacznę jesienią. Używam sobie 30 z Sorayi i jest ok A co do mikrodermabrazji to słyszałam że własnie tak jest, dopiero seria ok 5 zabiegów daje pełny rezultat.
Mądrze jest komuś radzić, a samemu ryzykować Kosmetyczki nie odwiedzałam już ze 3 mies. no i zaczyna wyglądać znów nie tak, jakbym tego chciała...Wybieram się na wizytę, mam nadzieję, że to będzie kompetentna osoba, która doradzi mi najlepszy w tej chwili zabieg dla mojej cery. Myślę, że rezultaty są po każdym zabiegu, także tym pierwszym, tyle że to jest zależne od tego, jak bardzo spektakularnych efektów się spodziewamy... Ważne jest, żeby w miarę możliwości (PIENIĄDZE...;( ) powtarzać zabiegi, które nam służą. Sądziłam, że zaoszczędzę wybierając nową linię dermokosmetyków, a tymczasem pogorszyłam tylko sprawę.
W odpowiedzi na pytanie: nie, jestem z Kalisza. Myślę, że pomocne okaże się po prostu przeglądanie ofert salonów, które mają swoje strony internetowe, ew. opinii o danych kosmetyczkach (jakie są najlepsze w Twoim mieście)
panna lucy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-03, 11:25   #109
Mirabe
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 14
Dot.: Cera trądzikowa - porady eksperta!

ja dziewczyny też próbowałam już różnych zabiegów i byłam u różnych kosmetyczek i powiem wam nic, moja cera dalej była powiedzmy sobie młodzieżowa, i nie pozostało mi nic innego jak wybrać się do dermatologa i obecnie jestem na antybiotyku i widzę minimalną poprawę, czasami nie da się wyleczyć inaczej jak farmakologicznie
Mirabe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-09, 19:45   #110
joannajj
Wtajemniczenie
 
Avatar joannajj
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: okolice Lublina
Wiadomości: 2 647
Dot.: Cera trądzikowa - porady eksperta!

moim ostatnim odkryciem jest maść tribiotic, na prawde moze zdziałać wiele dobrego
joannajj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-12, 22:36   #111
panna lucy
Raczkowanie
 
Avatar panna lucy
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 260
Dot.: Cera trądzikowa - porady eksperta!

Cytat:
Napisane przez joannajj Pokaż wiadomość
moim ostatnim odkryciem jest maść tribiotic, na prawde moze zdziałać wiele dobrego
Maść triobiotic to lek zawierający w składzie trzy substancje, które faktycznie w połączeniu pomagają, ale leczą drobne ranki. Poza tym maść jest tłusta i nie wyobrażam sobie stosować jej przy tłustej, młodzieńczej cerze. Nie jest to na pewno specyfik typowo przeciwtrądzikowy.

---------- Dopisano o 22:36 ---------- Poprzedni post napisano o 22:29 ----------

Cytat:
Napisane przez Mirabe Pokaż wiadomość
ja dziewczyny też próbowałam już różnych zabiegów i byłam u różnych kosmetyczek i powiem wam nic, moja cera dalej była powiedzmy sobie młodzieżowa, i nie pozostało mi nic innego jak wybrać się do dermatologa i obecnie jestem na antybiotyku i widzę minimalną poprawę, czasami nie da się wyleczyć inaczej jak farmakologicznie
Jasne, Mirabe, w swoich wcześniejszych postach poruszyłam kwestię pomocy farmakologicznej i kosmetycznej.
Podstawą jest ocena wielkości problemu. Sądzę, że jest każda z nas tak naprawdę ma taką umiejętność. W napływie nadmiaru informacji i nastawienia na jak najszybszy rezultat, pozwalamy sobie jednak na niedorzeczne pomysły... I tak, błąkamy się od jednej osoby do drugiej. Dlatego według mnie warto na początek znaleźć DOBREGO lekarza dermatologa. On już sam zadecyduje, czy przepisać nam leki czy poradzi wybrane zabiegi kosmetyczne (i DOBRY dermatolog to zrobi, wierzcie mi).Należy tylko mieć nadzieję, że trafi się na kogoś kompetentnego...:rolleyes :
panna lucy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-14, 14:02   #112
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Cera trądzikowa - porady eksperta!

Cytat:
Napisane przez SchwarzAngel Pokaż wiadomość
Hej. Piszę z zapytaniem czy warto zainwestować w serię kosmetyków antytrądzikowych z effaclar? Taką pełną serie typu: żel, tonik, krem i jakiś preparat punktowy. Czytałam, że pomaga, ale tylko na początku kuracji, potem skóra się przyzwyczaja ( jak na wiekszość specyfików) i problem powraca. Dodatkowo obecnie łykam skrzyp polny i witaminy z grupy B firmy Humavit oraz zewnętrznie użwyam ekologicznych olejów: macerat z marchewki i nagietka - codziennie wieczorem po umyciu buzi mydłem węglowym i przetarciu krostek afroisem. Raz w tygodniu stosuje peeling krem nivea soft + korund do mikrodermabrazji a po tym jakas maska. Może ktoś coś mi doradzi. Dziękuję i pozdrawiam.
Ja niue polecam bo wysuszyły i podrażniły mi buzię te kosmetyki. Mogę polecić ziaja med kuracja antybakteryjna krem i żel myjący. Załagodził mi stany zapalne, zaczerwienienia, ujednolicił mi trochę cerę, nie wysuszył i nie podrażniłł
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-19, 22:33   #113
joannajj
Wtajemniczenie
 
Avatar joannajj
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: okolice Lublina
Wiadomości: 2 647
Dot.: Cera trądzikowa - porady eksperta!

panna lucy
tribiotic nakładany punktowo wiec nie ma obawy,
a po za tym nadmierne przesuszenie cery tłustej(np.alkohol, który jest skladnikiem wielu specyfików na trądzik)powoduje wzmozony łojotok więc błędne koło, kazdą cerę trzeba nawilżać, nawet tłustą,
wazne jest dokładny demakijaż przed snem, codzienna tonizacja, stosowanie kosmetyków o działaniu matującym, 1x w tygodniu peelin, w tym wypadku enzymatyczny, zeby dodatkowo nie podrazniać, przemywanie buzi przegotowana wodą, zdrowa dieta itp
warto tez odwiedzic gabinet kosmetyczny, jest szereg zabiegów, które mozma wykonać przy cerze trądzikowej i zlagodzic objawy, np darsonwalizacja, galwanizacja amodowa, mikrodermabrazja, kawitacja.
niektóre substancje dodawane do kosmetyków moga powodować zaostrzenie objawów-masło kakaowe, skwalen, olej lniany, olej z kiełków pszenicy,
jak ze wszystkim, nie ma jednego antidotum na trądzik, skóra różnie reaguje, sama musiałam sie tego nauczyć, odpowiedniej pielegnacji, teraz stosuje tylko dermokosmetyki i wszystko to o czym pisałam wczesniej, no z wyjatkiem wiekszosci zabiegow kosmetycznych wykonywanych w salonach, ale tylko ze wzgledu na brak czasu, moze kiedyś...
joannajj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-25, 00:25   #114
chabkat
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1
Dot.: Cera trądzikowa - porady eksperta!

Witam,
Dopiero co się zalogowałam, więc tak naprawdę dopiero zaczynam moją przygodę z wizaz.pl. Piszę akurat na tym wątku, ponieważ chciałabym się dowiedziec, jakich kremów, toników powinnam stosowac na moją twarz.
1.Mój typ cery:
Ogólnie to mam cerę trądzikową z licznymi zaskórnikami i niedoskonałościami, jednakże nie jest ona tłusta. Po całym dniu chodzenia w makijażu o rzeczywiście błyszczy się w okolicy T, ale na ogół jest dosyc sucha i czuję ogromny dyskomfort , jeżeli nie nałożę zwykłego kremu nawilżającego. Swój typ cery określiłabym chyba jako mieszany
Chciałabym w końcu znależc swój harmonogram pielęgnacji i dowiedziec się , co najlepiej jest stosowac.

2.Czytałam Wasze wypowiedzi na innym wątku dotyczącym pielegnacji. Wiele z Was pisało, że rano stosuje tonik oczyszczający, odświeżający i następnie krem matujący na trądzik. Natomiast wieczorem płyn micelarny do domakijażu, następnie żel oczyszczający, potem tonik do uzupełnienia działania żelu i ostatecznie krem. Uważam, że krem na noc powinnam sosowac nawilżający. I byłabym wdzięczna gdybyście pomogły mi wybrac firmę tych kosmetyków, ewentualnie rodzaje. I czy lepiej kupic kosmetyki z apteki (np. firmy pharmaceris, vichy , bioderma, eucerin) czy zainwestowac w biochemię i kupic produkty np. z biochemii urody, o których czytałam wiele pozytywnych opinii.

3. co używałam do tej pory?
Zaczęłam ostatnio troche interesowac się składem moich kosmetyków i nie jestem zadowolona z nich. Używałam do tej pory żelu la roche effaclar, no i przeczytałam , że nie jest wart swojej ceny, bo na drugim miejscu w składzie zwyczajnie stoi detergent SLS, a jako kremu używałam kremu nawilżającego nivea.
chabkat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-26, 22:19   #115
joannajj
Wtajemniczenie
 
Avatar joannajj
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: okolice Lublina
Wiadomości: 2 647
Dot.: Cera trądzikowa - porady eksperta!

chabkat krem nivea to mało, trzeba czegoś treściwszego, odżywczego, no i pamietaj o filtrach, ja testuję krem Ivostin intensywnie nawilzający https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...cy-spf-20.html, jak na razie najlepszy z wszyskich, które stosowalam, najbardziej jesli chodzi o czerwone policzki, z którymi od bardzo dawna mialam problem, a teraz jest o wiele lepiej
joannajj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-27, 15:57   #116
disajna
Raczkowanie
 
Avatar disajna
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 135
Dot.: Cera trądzikowa - porady eksperta!

Z trądzikiem nie ma co walczyć samemu, bo można nabawić się większych ran i blizn. Ja już od jakiegoś czasu chodzę na zabieg contra acne, trochę pomaga. Nie spodziewam się efektów od razu, ale jest lepiej w każdym bądź razie
__________________
Pieniądze szczęścia nie dają, dopiero zakupy.
disajna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-27, 19:14   #117
2b_beauty
Przyczajenie
 
Avatar 2b_beauty
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Praga Południe
Wiadomości: 22
Dot.: Cera trądzikowa - porady eksperta!

Cytat:
Napisane przez chabkat Pokaż wiadomość
Witam,
Dopiero co się zalogowałam, więc tak naprawdę dopiero zaczynam moją przygodę z wizaz.pl. Piszę akurat na tym wątku, ponieważ chciałabym się dowiedziec, jakich kremów, toników powinnam stosowac na moją twarz.
1.Mój typ cery:
Ogólnie to mam cerę trądzikową z licznymi zaskórnikami i niedoskonałościami, jednakże nie jest ona tłusta. Po całym dniu chodzenia w makijażu o rzeczywiście błyszczy się w okolicy T, ale na ogół jest dosyc sucha i czuję ogromny dyskomfort , jeżeli nie nałożę zwykłego kremu nawilżającego. Swój typ cery określiłabym chyba jako mieszany
Chciałabym w końcu znależc swój harmonogram pielęgnacji i dowiedziec się , co najlepiej jest stosowac.

2.Czytałam Wasze wypowiedzi na innym wątku dotyczącym pielegnacji. Wiele z Was pisało, że rano stosuje tonik oczyszczający, odświeżający i następnie krem matujący na trądzik. Natomiast wieczorem płyn micelarny do domakijażu, następnie żel oczyszczający, potem tonik do uzupełnienia działania żelu i ostatecznie krem. Uważam, że krem na noc powinnam sosowac nawilżający. I byłabym wdzięczna gdybyście pomogły mi wybrac firmę tych kosmetyków, ewentualnie rodzaje. I czy lepiej kupic kosmetyki z apteki (np. firmy pharmaceris, vichy , bioderma, eucerin) czy zainwestowac w biochemię i kupic produkty np. z biochemii urody, o których czytałam wiele pozytywnych opinii.

3. co używałam do tej pory?
Zaczęłam ostatnio troche interesowac się składem moich kosmetyków i nie jestem zadowolona z nich. Używałam do tej pory żelu la roche effaclar, no i przeczytałam , że nie jest wart swojej ceny, bo na drugim miejscu w składzie zwyczajnie stoi detergent SLS, a jako kremu używałam kremu nawilżającego nivea.
Jeżeli rzeczywiście masz cerę trądzikową, to powinnaś używać kremu nawilżającego, przeznaczonego do tej właśnie cery. Krem Nivea jest teoretycznie uniwersalny, ale głównie dla osób bez problemów skórnych.
__________________
"Zdrowie jest najpierwszym dobrem, uroda drugim, a bogactwo trzecim" - Platon

http://www.2b-beauty.pl
2b_beauty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-07, 16:40   #118
MagdaP5345
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 3
Dot.: Cera trądzikowa - porady eksperta!

Czy to prawda, że kremy nawilżające to ściema? Czy aby nie truć skóry powinno się stosować po prostu wazelinę?
__________________
Wiem jak założyć firmę w Niemczech - Zapraszam !
MagdaP5345 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-08, 15:48   #119
breenda
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 1
Dot.: Cera trądzikowa - porady eksperta!

Cytat:
Napisane przez Ekspert Eucerin Pokaż wiadomość
Witajcie Wizażanki

Od dziś przez 3 tygodnie na forum będę odpowiadać na Wasze pytania, dotyczące niedoskonałości skóry i trądziku. Jestem lekarzem dermatologiem, ekspertem marki Eucerin.

Zapraszam do pytań, dzielenia się wątpliwościami, na które będę będzie sukcesywnie odpowiadać!

mam 24 lata a wciaz mam tradzik moze nie az tak duzo ale go widac co robic?boje sie isc do skornego i zabardzo nie mam jak bo jestem za granica.....boje sie bo moja siostra(starsza)chodzila i po jego wizytach jej twarz wygladala okropnie, nie wiem isc na oczyszczanie twarzy????bede miala blizny?albo znaki???

---------- Dopisano o 15:48 ---------- Poprzedni post napisano o 15:45 ----------

Cytat:
Napisane przez breenda Pokaż wiadomość
mam 24 lata a wciaz mam tradzik moze nie az tak duzo ale go widac co robic?boje sie isc do skornego i zabardzo nie mam jak bo jestem za granica.....boje sie bo moja siostra(starsza)chodzila i po jego wizytach jej twarz wygladala okropnie, nie wiem isc na oczyszczanie twarzy????bede miala blizny?albo znaki???
aha oprucz tego slyszalam ze warto myc twarz plynem do higieny imtymnej to prawda?czekam na szybka odpowiedz:/
breenda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-12, 21:16   #120
joannajj
Wtajemniczenie
 
Avatar joannajj
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: okolice Lublina
Wiadomości: 2 647
Dot.: Cera trądzikowa - porady eksperta!

Cytat:
Napisane przez mariolitta Pokaż wiadomość
zwykłe mydło strasznie wysusza skórę, a poza tym jak dla mnie na twarz powinno się stosować kosmetyki z górnej półki bo takimi zwykłymi to można sobie tylko pogorszyć sprawę!
nigdy nie sugerowałam sie ceną tylko składem kosmetyków
joannajj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-06-15 20:05:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:17.