Zwątpienie minerałowe - Strona 10 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Kosmetyki mineralne

Notka

Kosmetyki mineralne Lubisz kosmetyki mineralne? Chcesz pogłębić swoją wiedzę? Wiemy wszystko o kosmetykach mineralnych. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-02-02, 23:12   #271
Jaco
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 124
Dot.: Zwątpienie minerałowe

Cytat:
Napisane przez ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d 386552d742cc4ca Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Kwestia definicji - dla każdego "namiętnie" oznacza co innego . Ja po dwóch paczkach w ciągu miesiąca mam średnią ochotę inwestować dalej w cudze testy.
Jaco jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-03, 02:32   #272
inc0rrect
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 298
Dot.: Zwątpienie minerałowe

Cytat:
Napisane przez Jaco Pokaż wiadomość
Niestety i ja muszę się poskarżyć na minerały. Moje pierwsze podejście - Lauress i cała buzia w krostach. Trudno mi się przekonywać, że skóra musi się oczyścić, bo stan wyjściowy po ponad 1,5 roku stosowania Diacnealu i Atredermu był wręcz idealny - bez żadnego stresu mogłam iść do pracy bez makijażu. A teraz tragedia.

Innych podkładów nie mam cierpliwości testować - paczki ze Stanów namiętnie giną a szukanie odpowiedniego koloru niestety kosztuje. Jestem więc niepocieszona . Jakby ktoś wiedział jaki kolor z innej, mniej micowej firmy będzie odpowiadał Lauressowemu Soft Tan to będę wdzięczna - może udałoby mi się upolować na allegro.

ale to normalne, też miałam spory wysyp na początku
__________________
Dziewczyny, bardzo proszę o wypełnienie krótkiej ankiety, która jest badaniem rynku usług dietetycznych.

Tutaj link: profitest.pl/s/12254/Tu4ydm2K3ha4YKAM

W ramach podziękowania dla dwóch z Was oferuję bezpłatne konsultacje dietetyczne
inc0rrect jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-03, 07:26   #273
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 3 240
Dot.: Zwątpienie minerałowe

Treść usunięta
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-07, 21:35   #274
washingpowder
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 208
Dot.: Zwątpienie minerałowe

a ja nie mam wysypu, troszeczkę mi się pory otworzyły, ale wierzę, że szybko minie.

Zrobiło mi się jedynie mini-coś pod okiem, jakby maleńkie uczulenie, które wczoraj piekło a dzisiaj prawie zniknęło. Postaram się uwierzyć, że to od czegoś innego

Edit: Tycząc się tematu NIE zwątpiłem w minerały i nadal je uwielbiam ^^.

Edytowane przez washingpowder
Czas edycji: 2010-02-07 o 21:36 Powód: zapomniałem o najważniejszym ;p
washingpowder jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-10, 19:19   #275
aljaka
szyciowa specjalistka :)
 
Avatar aljaka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 795
Dot.: Zwątpienie minerałowe

Cytat:
Napisane przez Jaco Pokaż wiadomość
Kwestia definicji - dla każdego "namiętnie" oznacza co innego . Ja po dwóch paczkach w ciągu miesiąca mam średnią ochotę inwestować dalej w cudze testy.
ja Cie rozumiem pod tym względem ... 2x zamawiałam w ORM, dwa razy paczka nie doszła ... dwa razy wysłali ponowne i tez nie doszły .... i pomimo, że to podobno świetna firma .. powiedziałam jej wielkie dziękuje i żegnam
różnica w tym, że u mnie to tylko nie dla jednej firmy ... ale nie wiem co bym zrobiła gdyby, to było moje pierwsze zamówienie .... kurcze
__________________
w Świecie gardzących snem
arkusz
wymiana

pialjaka to kraina taka
a tu ja, sama ja
aljaka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-23, 14:14   #276
bociek1709
Raczkowanie
 
Avatar bociek1709
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 303
Dot.: Zwątpienie minerałowe

To i ja dołączę.
Napaliłam się na minerały jak szczerbaty na suchary. Oczywiście na pierwszy ogień poszedł EDM. Wszystko się waży, spływa, lampa po godzinie od nałożenia, w dodatku źle dobrany kolor (zamówiony Big niestety) i intensive w ogóle nie kryje . Krosty mi się wylęgły, ale już widzę, że to się powoli uspokaja - przynajmniej jedno.
Poza tym primery puder bambusowy z jedwabiem z BU, Sunlight Kaolin i pozostałe finishing dusty z EDM też jakoś mi nie bardzo podeszły (ale jeszcze dam im szansę). Korektory Dawn (Mint) wyłazi spod podkładu, Sunlight wcale nie maskuje a włazi w zmarszczki. Ogólnie EDM jakoś mi nie chce przypasować. Jeszcze nakładam na twarz, ale z coraz większą niechęcią. Raczej pójdzie na wymiankowy albo allegro (bigi).
EDM mówię stanowcze i kategoryczne NIE
Już już miałam porzucić porzucić minerały, bo i paszczur paskudny, efekt znikomy, za to kasa z konta jakoś delikatnie sobie wypływa, co dodatkowo powoduje u mnie nastroje depresyjne, ale jak poczytałam co piszecie to stwierdziłam, że jak się męczę miesiąc to mogę jeszcze poćwiczyć, nia mam nic do stracenia oprócz kasy
Efekt:
czekam na próbki EGM do testowania plus ich pielęgnacja
przetestowałam Lumiere i całkiem pasuje mi Cashmere - no kurczę lepiej kryje i jakoś dłużej wytrzymuje na paszczy, kolor co prawda nie najlepszy, ale póki co sprawdza się deczko lepiej niż EDM i to już wielki plus
A więc zgadzam się, że trzeba sobie dopasować firmę. Lumiere to jeszcze nie strzał w 10, ale naprawdę pozwala mi patrzeć na sprawę bardziej optymistycznie.
I będę jeszcze testować różne primery
Oraz nawilżać, nawilżać, nawilżać, bo jak widzę większość kłopotów bierze się z kiepskiej pielęgnacji, a w pewnym wieku to już nawet nie wypada nie używać kremów
__________________
Czarownicujaco dzis wygladam




bociek1709 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-23, 14:50   #277
kamilawu
Zakorzenienie
 
Avatar kamilawu
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Przemyśl
Wiadomości: 5 755
Dot.: Zwątpienie minerałowe

Cytat:
Napisane przez bociek1709 Pokaż wiadomość
To i ja dołączę.
Napaliłam się na minerały jak szczerbaty na suchary. Oczywiście na pierwszy ogień poszedł EDM. Wszystko się waży, spływa, lampa po godzinie od nałożenia, w dodatku źle dobrany kolor (zamówiony Big niestety) i intensive w ogóle nie kryje . Krosty mi się wylęgły, ale już widzę, że to się powoli uspokaja - przynajmniej jedno.
Poza tym primery puder bambusowy z jedwabiem z BU, Sunlight Kaolin i pozostałe finishing dusty z EDM też jakoś mi nie bardzo podeszły (ale jeszcze dam im szansę). Korektory Dawn (Mint) wyłazi spod podkładu, Sunlight wcale nie maskuje a włazi w zmarszczki. Ogólnie EDM jakoś mi nie chce przypasować. Jeszcze nakładam na twarz, ale z coraz większą niechęcią. Raczej pójdzie na wymiankowy albo allegro (bigi).
EDM mówię stanowcze i kategoryczne NIE
Już już miałam porzucić porzucić minerały, bo i paszczur paskudny, efekt znikomy, za to kasa z konta jakoś delikatnie sobie wypływa, co dodatkowo powoduje u mnie nastroje depresyjne, ale jak poczytałam co piszecie to stwierdziłam, że jak się męczę miesiąc to mogę jeszcze poćwiczyć, nia mam nic do stracenia oprócz kasy
Efekt:
czekam na próbki EGM do testowania plus ich pielęgnacja
przetestowałam Lumiere i całkiem pasuje mi Cashmere - no kurczę lepiej kryje i jakoś dłużej wytrzymuje na paszczy, kolor co prawda nie najlepszy, ale póki co sprawdza się deczko lepiej niż EDM i to już wielki plus
A więc zgadzam się, że trzeba sobie dopasować firmę. Lumiere to jeszcze nie strzał w 10, ale naprawdę pozwala mi patrzeć na sprawę bardziej optymistycznie.
I będę jeszcze testować różne primery
Oraz nawilżać, nawilżać, nawilżać, bo jak widzę większość kłopotów bierze się z kiepskiej pielęgnacji, a w pewnym wieku to już nawet nie wypada nie używać kremów
Bociek, skoro nie pasuje ci proszkowe edm, a w miarę dobrze leży lumiere, to moje typy dla ciebie to kremowe lauress i blusche
kamilawu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-02-23, 21:59   #278
Immaginary
Zadomowienie
 
Avatar Immaginary
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Poznań/Kielce
Wiadomości: 1 270
Dot.: Zwątpienie minerałowe

A ja mam pytanie, do wszystkich użytkowniczek mineralnych kosmetyków.
Ja jestem na tej płaszczyźnie totalnym żółtodziobem, ale zachęcona recenzjami zaopatrzyłam się w pędzel Flat Top, oraz słoiczek 5 ml podkładu kryjącego EdM. I pomimo tego, że staram się nakładać go równomiernie, to i tak podkład bardzo odznacza się na mojej twarzy, szczególnie na nosie. Przed chwilą z przerażeniem zarejestowałam, że wyglądam, jakbym się tymże podkładem posypała Jaki mogę popełniać błąd w aplikowaniu tego kosmetyku?
__________________
Poszukuję odlewek!
Dark Extacy, Chocolovers i Angel Violette
Immaginary jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-23, 22:04   #279
Callitus
Zakorzenienie
 
Avatar Callitus
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 461
Dot.: Zwątpienie minerałowe

Cytat:
Napisane przez Immaginary Pokaż wiadomość
A ja mam pytanie, do wszystkich użytkowniczek mineralnych kosmetyków.
Ja jestem na tej płaszczyźnie totalnym żółtodziobem, ale zachęcona recenzjami zaopatrzyłam się w pędzel Flat Top, oraz słoiczek 5 ml podkładu kryjącego EdM. I pomimo tego, że staram się nakładać go równomiernie, to i tak podkład bardzo odznacza się na mojej twarzy, szczególnie na nosie. Przed chwilą z przerażeniem zarejestowałam, że wyglądam, jakbym się tymże podkładem posypała Jaki mogę popełniać błąd w aplikowaniu tego kosmetyku?
Ja w tych okolicach zawsze dość 'porządnie' rozcieram minerały (bo często mi się w skrzydełkach nosa podkład warzy). Może też za dużo nakładasz w jednej warstwie?
__________________
Sooner or later you have to stop being a victim and be a victor. You have to stop being a whiner and start being a winner. Take control of your shit, regardless of your circumstances. If it’s more difficult for you that's good, cause that makes your story better.
Callitus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-23, 22:19   #280
Immaginary
Zadomowienie
 
Avatar Immaginary
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Poznań/Kielce
Wiadomości: 1 270
Dot.: Zwątpienie minerałowe

Cytat:
Napisane przez Callitus Pokaż wiadomość
Ja w tych okolicach zawsze dość 'porządnie' rozcieram minerały (bo często mi się w skrzydełkach nosa podkład warzy). Może też za dużo nakładasz w jednej warstwie?
U mnie waży się nie tyle w samych skrzydełkach, co na samym środku nosa niestety... A zawsze przed aplikacją, lekko otrzepuję pędzel i strząsam przy tym nadmiar podkładu, więc chyba nie nawalam go w zbyt dużej ilości
__________________
Poszukuję odlewek!
Dark Extacy, Chocolovers i Angel Violette
Immaginary jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-23, 22:31   #281
kamilawu
Zakorzenienie
 
Avatar kamilawu
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Przemyśl
Wiadomości: 5 755
Dot.: Zwątpienie minerałowe

Cytat:
Napisane przez Immaginary Pokaż wiadomość
U mnie waży się nie tyle w samych skrzydełkach, co na samym środku nosa niestety... A zawsze przed aplikacją, lekko otrzepuję pędzel i strząsam przy tym nadmiar podkładu, więc chyba nie nawalam go w zbyt dużej ilości
Immaginary, wklejam zdjęcie zapożyczone z blogu Cathy. To ilość proszku, która powinna wystarczyć na aplikację jednej warstwy na całą twarz.
kamilawu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-02-23, 22:44   #282
Mika-m
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: boat city
Wiadomości: 78
GG do Mika-m
Dot.: Zwątpienie minerałowe

To musicie mieć ładne cery
Mika-m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-23, 22:47   #283
kamilawu
Zakorzenienie
 
Avatar kamilawu
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Przemyśl
Wiadomości: 5 755
Dot.: Zwątpienie minerałowe

Cytat:
Napisane przez Mika-m Pokaż wiadomość
To musicie mieć ładne cery
Mika, możesz nakładać dowolną ilość takich warstw, aż do osiągnięcia pożądanego poziomu krycia. Chodzi o to, żeby jednorazowo nie nakładać zbyt dużo
kamilawu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-23, 22:56   #284
Immaginary
Zadomowienie
 
Avatar Immaginary
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Poznań/Kielce
Wiadomości: 1 270
Dot.: Zwątpienie minerałowe

Kamilawu, dziękuje za to zdjęcie, może rzeczywiście jednorazowo nawalam tego podkładu zbyt dużo
__________________
Poszukuję odlewek!
Dark Extacy, Chocolovers i Angel Violette
Immaginary jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-24, 18:43   #285
jin
Raczkowanie
 
Avatar jin
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 243
Dot.: Zwątpienie minerałowe

Witam. Od niedawna używam podkładu, cieni i bronzera Edm, a dzisiaj pierwszy raz nałożyłam róż waffel cone i dostałam czerwonej swędzącej wysypki
Porównałam skład i różni się on tylko iron oxides 77489, z tego co wyczytałam to chyba czerwony tlenek żelaza, możliwe żebym miała na niego uczulenie??
Mam jeszcze jedno pytanie jak w składzie edm oznaczone są błyszczące drobinki miki, chyba każdy produkt zawiera Mica 77019, natomiast tylko niektóre produkty są z drobinkami( np. róże), natomiast np. soft bronzer jest zupełnie ich pozbawiony. Pytam, bo one także mogą być powodem mojej wysypki....
jin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-24, 18:46   #286
pastereczka
Organizatorka
 
Avatar pastereczka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 942
Dot.: Zwątpienie minerałowe

Cytat:
Napisane przez jin Pokaż wiadomość
Witam. Od niedawna używam podkładu, cieni i bronzera Edm, a dzisiaj pierwszy raz nałożyłam róż waffel cone i dostałam czerwonej swędzącej wysypki
Porównałam skład i różni się on tylko iron oxides 77489, z tego co wyczytałam to chyba czerwony tlenek żelaza, możliwe żebym miała na niego uczulenie??
Mam jeszcze jedno pytanie jak w składzie edm oznaczone są błyszczące drobinki miki, chyba każdy produkt zawiera Mica 77019, natomiast tylko niektóre produkty są z drobinkami( np. róże), natomiast np. soft bronzer jest zupełnie ich pozbawiony. Pytam, bo one także mogą być powodem mojej wysypki....
ja tez tego wafla nie moge oraz new car smell z edm tez jest taki- wiec owszem ten dodatek Ci uczulil raczej
liczby oznaczaja kolory w zestawieniu redakcyjnym byc powinno co nieco
__________________
Mój skromny blog o Chinach

Dziewiąty rok na wizażu
pastereczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-24, 19:00   #287
raus
Raczkowanie
 
Avatar raus
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Pruszków
Wiadomości: 272
GG do raus
Dot.: Zwątpienie minerałowe

Cytat:
Napisane przez pastereczka Pokaż wiadomość
ja tez tego wafla nie moge oraz new car smell z edm tez jest taki- wiec owszem ten dodatek Ci uczulil raczej
liczby oznaczaja kolory w zestawieniu redakcyjnym byc powinno co nieco
tylko nie to właśnie do mnie leci waffle czy ten tlenek żelaza uczula trale, czy jest to tylko przejściowe uczulenie, które znika kiedy skóra przyzwyczai się do produktu?? taki mini purging?
mam nadzieję, że tak bo ma taki ładny kolor...
__________________
dbam o włosy (Jantar)
dbam o cerę (minerały, Himalaya Herbals Antisceptic)
dbam o siebie (Chodakowska, Michaels, Mel B)

raus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-24, 19:13   #288
jin
Raczkowanie
 
Avatar jin
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 243
Dot.: Zwątpienie minerałowe

Cytat:
Napisane przez pastereczka Pokaż wiadomość
ja tez tego wafla nie moge oraz new car smell z edm tez jest taki- wiec owszem ten dodatek Ci uczulil raczej
liczby oznaczaja kolory w zestawieniu redakcyjnym byc powinno co nieco
Dziękuję za odpowiedz, a używasz może raw sugar, zastanawiam się czy zamówić, a boję się, że będzie to samo( on nie zawiera tego tlenku), oczywiście wiem że każdy reaguje inaczej.

raus, przecież wiele dziewczyn go używa i nic się nie dzieje. Moim zdaniem jest jednak zbyt czerwony jak się nim posmarowałam to byłam koloru cegły.

Edytowane przez jin
Czas edycji: 2010-02-24 o 19:18
jin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-24, 19:38   #289
pastereczka
Organizatorka
 
Avatar pastereczka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 942
Dot.: Zwątpienie minerałowe

Cytat:
Napisane przez raus Pokaż wiadomość
tylko nie to właśnie do mnie leci waffle czy ten tlenek żelaza uczula trale, czy jest to tylko przejściowe uczulenie, które znika kiedy skóra przyzwyczai się do produktu?? taki mini purging?
mam nadzieję, że tak bo ma taki ładny kolor...
jesi juz uczula to na stale, ale tak jak pisze jin wiekszosc osob go uzywa z powodzeniem

Cytat:
Napisane przez jin Pokaż wiadomość
Dziękuję za odpowiedz, a używasz może raw sugar, zastanawiam się czy zamówić, a boję się, że będzie to samo( on nie zawiera tego tlenku), oczywiście wiem że każdy reaguje inaczej.

raus, przecież wiele dziewczyn go używa i nic się nie dzieje. Moim zdaniem jest jednak zbyt czerwony jak się nim posmarowałam to byłam koloru cegły.
raw mialam ze dwa lata temu (nim wycofali i wrocil) i nic mi nie bylo
__________________
Mój skromny blog o Chinach

Dziewiąty rok na wizażu
pastereczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-02-24, 19:47   #290
jin
Raczkowanie
 
Avatar jin
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 243
Dot.: Zwątpienie minerałowe

pastereczko wielki dzięki
jin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-25, 00:00   #291
raus
Raczkowanie
 
Avatar raus
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Pruszków
Wiadomości: 272
GG do raus
Dot.: Zwątpienie minerałowe

pastereczko, dziękuję za pocieszenie
__________________
dbam o włosy (Jantar)
dbam o cerę (minerały, Himalaya Herbals Antisceptic)
dbam o siebie (Chodakowska, Michaels, Mel B)

raus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-25, 14:17   #292
Pampelina
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 65
Smile Dot.: Zwątpienie minerałowe

Witam
jestem tu nowa, już od jakiegoś czasu podczytywałam to forum i dzięki niemu natknęłam się na kosmetyki mineralne. I nie wiem czy odpuszczac, czy dalej próbowac.
Cera-30+, mocno wrazliwa, atopowa, lekko naczynkowa, ostatnio mieszana z silnie błyszcząca strefa T i niedoskonałościami na niej ( jeden dermatolog twierdzi że to trądzik, inny że to uczulenie pokarmowe).
Jakis czas temu wypróbowałam minerałów Bare Escentuals - i jedna wielka tragedia- silne uczulenie, tzw. wyprysk kontaktowy ( Zyrtec i żel aloesowy z Forever dały rade sie z tym uporac w 4-5 dni). W życiu buzia n=mnie tak nie piekła jak wtedy. Wyczytwałam w składzie Bismuth. I pewnie to on był winowajcą.
Od jakiegoś miesiąca używam podkladu EDM w formule o-glo. Trzyma się fajnie , ladnie wtapia i maskuje tez calkiem nieźle. Jest jedno ale- po kilku godzinach czuję ściąganie i takie jakby wysuszenie ( które ustepuje po demakijażu micelem i nałożeniu Physiogelu),zaraz po demakijazu jest tez lekko zaczerwieniona ale to mija po 2,3 godz. na nastepny dzień rano cera jest taka świeża jakby wygładzona.
I teraz nie wiem- czy szukac ideału w formułach z innych firm (Intensive EDM ściągal mnie strasznie), czy to może winna jest pielegnacja ( niedostateczne nawilżenie- mój odiweczny problem, zwlaszcza zimą), a może tlenek cynku zawarty w o-glo EDM?
Za wszelkie rady będę wdzięczna, może ktos kto ma podobną do mnie cerę i znalazł już idealny podklad mineralny który nie wysusza dodatkowo?
Pampelina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-25, 22:49   #293
lieselotte
Raczkowanie
 
Avatar lieselotte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 109
Dot.: Zwątpienie minerałowe

Wprawdzie nie mam podobnej cery, ale za to niezłe porównanie minerałów różnych firm i najbardziej kremową i komfortową formułę ma w moim odczuciu podkład Lucy Minerals. Należy on do tych mocno kryjących, więc nie wiem czy o taki Ci chodzi. Jest natomiast bardzo łagodzący, zawiera ekstrakt z kawy, wit. C i allantoinę. Ładnie się wtapia i zmiękcza rysy, ale trzeba uważać z nakładaną ilością. No i mega plus - darmowa przesyłka na cały świat
lieselotte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-25, 23:16   #294
pastereczka
Organizatorka
 
Avatar pastereczka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 942
Dot.: Zwątpienie minerałowe

Cytat:
Napisane przez Pampelina Pokaż wiadomość
Witam
jestem tu nowa, już od jakiegoś czasu podczytywałam to forum i dzięki niemu natknęłam się na kosmetyki mineralne. I nie wiem czy odpuszczac, czy dalej próbowac.
Cera-30+, mocno wrazliwa, atopowa, lekko naczynkowa, ostatnio mieszana z silnie błyszcząca strefa T i niedoskonałościami na niej ( jeden dermatolog twierdzi że to trądzik, inny że to uczulenie pokarmowe).
Jakis czas temu wypróbowałam minerałów Bare Escentuals - i jedna wielka tragedia- silne uczulenie, tzw. wyprysk kontaktowy ( Zyrtec i żel aloesowy z Forever dały rade sie z tym uporac w 4-5 dni). W życiu buzia n=mnie tak nie piekła jak wtedy. Wyczytwałam w składzie Bismuth. I pewnie to on był winowajcą.
Od jakiegoś miesiąca używam podkladu EDM w formule o-glo. Trzyma się fajnie , ladnie wtapia i maskuje tez calkiem nieźle. Jest jedno ale- po kilku godzinach czuję ściąganie i takie jakby wysuszenie ( które ustepuje po demakijażu micelem i nałożeniu Physiogelu),zaraz po demakijazu jest tez lekko zaczerwieniona ale to mija po 2,3 godz. na nastepny dzień rano cera jest taka świeża jakby wygładzona.
I teraz nie wiem- czy szukac ideału w formułach z innych firm (Intensive EDM ściągal mnie strasznie), czy to może winna jest pielegnacja ( niedostateczne nawilżenie- mój odiweczny problem, zwlaszcza zimą), a może tlenek cynku zawarty w o-glo EDM?
Za wszelkie rady będę wdzięczna, może ktos kto ma podobną do mnie cerę i znalazł już idealny podklad mineralny który nie wysusza dodatkowo?
polowa tu 30+
masz uczulenie na edm, ja mialam takie sciaganie po blusche, Bismuth jest strasznie rzadko uzywany, sklady pszczegolnych marek zestawila Lorri w posy=tach informacyjnych, niektore sa bez miki, byc moze Ty jej nie tolerujesz choc to rzadkosc. Unikaj moze ryzu i silica ktore dodatkowo podsuszaja skore lub uzywaj primera- warstwy miedzy buzai a mineralkami

Cytat:
Napisane przez lieselotte Pokaż wiadomość
Wprawdzie nie mam podobnej cery, ale za to niezłe porównanie minerałów różnych firm i najbardziej kremową i komfortową formułę ma w moim odczuciu podkład Lucy Minerals. Należy on do tych mocno kryjących, więc nie wiem czy o taki Ci chodzi. Jest natomiast bardzo łagodzący, zawiera ekstrakt z kawy, wit. C i allantoinę. Ładnie się wtapia i zmiękcza rysy, ale trzeba uważać z nakładaną ilością. No i mega plus - darmowa przesyłka na cały świat
nie ma chyba zbyt duzo opinii o tej firmie, moze na ogolnym jakies zdjecia dasz? i kilka słow
__________________
Mój skromny blog o Chinach

Dziewiąty rok na wizażu
pastereczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-26, 09:01   #295
Pampelina
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 65
Dot.: Zwątpienie minerałowe

[QUOTE=pastereczka;1745962 2]polowa tu 30+
masz uczulenie na edm, ja mialam takie sciaganie po blusche, Bismuth jest strasznie rzadko uzywany, sklady pszczegolnych marek zestawila Lorri w posy=tach informacyjnych, niektore sa bez miki, byc moze Ty jej nie tolerujesz choc to rzadkosc. Unikaj moze ryzu i silica ktore dodatkowo podsuszaja skore lub uzywaj primera- warstwy miedzy buzai a mineralkami

Dzieki za odp. pastereczko
nie wiem czy to uczulenie, czy po prostu zbyt sucha skóra moja bo zawsze po większości pudrów normalnych miałam takie uczucie ściągnięcia. Wydaje mi sie że muszę sie wziąc za lepsze nawilzanie buzi. Choc może i to prawda że inna firma nie bedzie u mnie tego powodowala. Czyli pomimo że składniki będą identyczne jak w EDM ( tlenek cynku, tlenek żelaza, ultramaryna, mica) to będą inaczej sie zachowywac na buzi? Czy chodzi o jakośc czy o ilośc składową tychże składników?Na razie uzywam edm o-glo jako takiego korektora bo lepszej alternatywy nie mam do tuszowania zaczerwienien i krostek ( zamówiłam biga z podkładu- eh najwyzej pójdzie na wymiankowy jak się okaże że to jednak rodzaj uczulenia).
A jakie firmy warte sa wypróbowania? Ostatnio spodobały mi się buff'd (mica na ostatnim miejscu w original) i EGM Youthul Glow. Może tych spróbowac? Lumiere mialam próbki i okazały się zbyt "suche" takie jak puder. Lecą do mnie jeszcze Lauress ale chyba nie dotra bo juz miesiąc a paczuszki nie widac. Oh, juz sama nie wiem czy dalej próbowac czy sie poddac. Na razie będę próbowac w nawilżaniu hydrolatów i żelu hialuronowego, zobaczymy co z tego wyjdzie.
Pampelina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-26, 10:39   #296
pastereczka
Organizatorka
 
Avatar pastereczka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 942
Dot.: Zwątpienie minerałowe

YG z egm warto sprobowac, z lauraessa tez szczegonie minimalist, wieczorem Ci moge z kolorami pomoc bo bede miala roszke czasu, ja uwazam ze joppa fom=rmula morning dew moglabybyc ok dla Ciebie
__________________
Mój skromny blog o Chinach

Dziewiąty rok na wizażu
pastereczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-26, 11:13   #297
Ewula4
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 223
Dot.: Zwątpienie minerałowe

Witajcie!

Jestem na początku dłuugiej drogi (na to wygląda) bo jakoś straśnie mnie te minerałki wciągneły ale coś jest nie tak i nie wiem co
Od dwóch tygodni testuje EDM i wreszcie udało mi się dobrać odpowiedni dla mnie kolor (fairly light neutral czy jakoś tak, ślicznie współgra z całością) ale formuła chyba nie leży bo strasznie mi pory uwidoczniło!
Rano myję buziola olejkiem, potem hydrolat, na to LRP activ c, od dwóch dni puder bambusowy z jedwabiem z BU (jako primer) i na to podkład. Nie stosowałam jeszcze filtra.
Wczoraj póżnym popołudniem poczułam swędzenie w dolnej częsci policzka. Po demakijażu moim oczom ukazały się śliczne nie duże swędzące krosty (kilka) które dziś rano zrobiły się białe więc nie mogłam się oprzeć policzek już nie swędzi. I teraz nie wiem czy to po minerałach (ale dopiero po dwóch tygodniach?)
Dzień przed, na noc, połarzyłam na twarz serum z olejkiem z BU (dodałam odrobinkę żelu h.)czy to on mógł być winowajcą powstałych krostek??
I jeszcze jedno. dziś rano po nałożeniu minerałów zrobiło się straśśnie sucho i pudrowo!o matko kochana i teraz nie wiem czy to bambus mnie tak wysusza?czy zbyt mało się nawilżam?jeśli nie bambus to jaki primer radzicie?szczerze mówiąc myślałam że może primer zniweluje problem porów ale nic z tego. Przez tydzień nakładałam minerały bez primera i nie było tak sucho.
Sucho, pudrowo jak by mnie ktoś zakonserwował a pory?jakby podkład został wessany do środka powodując efekt małych dziurek;-(
Poszperałąm troszkę i wypróbuję czegoś z Lauress?może EGM? sama nie wiem
Proszę pomóżcie!
PS: Cera sucha, strefa T, lekko zaczerwienione policzki, na torcie odpalono już 30;-(
__________________
...

Edytowane przez Ewula4
Czas edycji: 2010-02-26 o 13:01
Ewula4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-26, 18:24   #298
lieselotte
Raczkowanie
 
Avatar lieselotte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 109
Dot.: Zwątpienie minerałowe

Cytat:
Napisane przez pastereczka Pokaż wiadomość
nie ma chyba zbyt duzo opinii o tej firmie, moze na ogolnym jakies zdjecia dasz? i kilka słow
Pastereczko, ano nie ma jeszcze, a i ja dopiero testuję próbkę kilka dni - póki co jestem zachwycona i mimo, że mam już podkładów na 2 lata to myślę o bigu Zdjęć nie mam, bom niewyposażona sprzętowo, ale postaram się coś skrobnąć na ogólnym.

Dziewczyny, które mają problem z EDM - nie wszystkie minerały takie są! I owszem, trzeba próbować dalej Jeśli czujecie dyskomfort, swędzenie, pieczenie, pojawiają się krostki, skóra mocno się przetłuszcza to coś jest nie tak (moja skóra reaguje tak na EDM), ten produkt nie jest dla Was. Nie wiem czy EDM używa jakiejś innej miki czy wynika to z mocniejszego zmielenia tych minerałów.
lieselotte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-27, 23:04   #299
Pampelina
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 65
Smile Dot.: Zwątpienie minerałowe

Cytat:
Napisane przez pastereczka Pokaż wiadomość
YG z egm warto sprobowac, z lauraessa tez szczegonie minimalist, wieczorem Ci moge z kolorami pomoc bo bede miala roszke czasu, ja uwazam ze joppa fom=rmula morning dew moglabybyc ok dla Ciebie
Dzięki Pastereczko za podpowiedzi. Chętnie skorzystam z Twoich typów kolorystycznych ( z EDM pasuje mi najbardziej Multi-Tasking Neutral, nie idealny ale udaje sie tym kolorkiem tuszowac różne niespodzianki). Szkoda mi tego Edm bo formuła o-glo daje u mnie taki efekt rozświetlenia, takiej aksamitnej cery- eh tylko to ściąganie po paru godzinach ( i jakoś cera chyba troche gorsza więcej niespodzianek pomimo leczenia od wewnątrz tego "trądziku" ( "niedoskonałości typowe po 30 roku życia). Z Lauressa ma przyleciec do mnie Elemental bo wyczytałam że do suchej cery, najwyżej zamówię jeszcze Minimalist z EGM to musze się dopiero zarejestrowac ( ale jaki kolor to kompletnie nie mam pojęcia), a z Joppy myślalam o Simple Radiance ? ( Morning Dew podobno ma brązujący efekt ?- a ja blada raczej i nigdy brązerów nie używam).
Pampelina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-27, 23:23   #300
pastereczka
Organizatorka
 
Avatar pastereczka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 942
Dot.: Zwątpienie minerałowe

Ewula bambus pewno nie dla Ciebie, ja wogole nie uzywam primera

Pampelina z lauraess odpowiednim kolorem jest soft tan, z joppa cream puff lub cream brulee w formule simple radiance, morning dew jest fantastyczna formulą, to tak jak jednoczesnie bronzer plus podklad, ale w danej jasnosci, czyli blada musnieta sloncem np dla Ciebie sandstone, z egm zerkne przy okazji
__________________
Mój skromny blog o Chinach

Dziewiąty rok na wizażu
pastereczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kosmetyki mineralne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-08-21 20:30:10


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:16.