Czy to paradontoza? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zamknięte > Fora sponsorowane > Stomatologia

Notka

 
 
Narzędzia
Stary 2010-08-14, 21:04   #1
HappyBunny
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 14

Czy to paradontoza?


Od podstawówki(dziś mam 17 lat) mam na dolnych jedynkach i dwójkach problemy z dziąsłami.Są one tam bardziej czerwone i takie jakby za duże,"przerośnięte"?Nie wiem od czego to?Czy może mieć to związek z małopłytkowością i powiększoną śledzioną?Jestem zapisana na września do periodontologa, ale chciałabym wiedzieć czy już teraz mogę coś zrobić i czy będę mogła mieć kiedyś normalne dziąsła?Wspomnę że one nie krwawią i nie bolą, lecz odchodzą od zęba gdy dotknę.Dotyczy to tylko dolnych dwójek i jedynek.Martwię się.Proszę o jakieś rady...
__________________
Co masz zrobić jutro, zrób dziś!
HappyBunny jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-15, 11:47   #2
Stomatolog Blend-A-Med
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 138
Dot.: Czy to paradontoza?

Wszelkie zmiany zabarwienia, kształtu i funkcji dziąseł spowodowane są przede wszystkim czynnikiem miejscowym (płytka bakteryjna) jak i ogólnym czyli między innymi chorobami układu krwiotwórczego, a także innymi chorobami ogólnoustrojowymi. Zatem zmiany o jakich Pani pisze mają związek przede wszystkim z zaniedbaniami w higienie jamy ustnej, a także z ogólnym stanem zdrowia. Zatem wizyta u lekarza periodontologa jest konieczna, aby podjąć właściwe leczenie i postępowanie higienizacyjne, które zapewni ochronę dziąseł i zębów. Od zaraz należy systematycznie szczotkować zęby 2 razy dziennie pastą z fluorem (1450 ppm) oraz koniecznie stosować płukankę, która w sposób zdecydowany obniży ilość bakterii chorobotwórczych.
Stomatolog Blend-A-Med jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Stomatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:56.