Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II - Strona 83 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-09-26, 20:03   #2461
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Klolcia Pokaż wiadomość
A mi ten balsam nie odpowiada. Dodałam do niego oleje i wraz mi nie pasuje, bardzo słabo nawilża, ciężko się wchłania i na dodatek dla mnie śmierdzi, a mało co mi nie pasuje Dziwne
doprawdy dziwne... mialam juz pare naturalnych i nienaturalnych smarowidel do ciala i z tych naturalnych ten wchlanial sie najlepiej, a przy tym poradzil sobie nawet z wysuszona po sloncu i morzu skora... widac co skora, to upodobania
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-26, 20:27   #2462
Klolcia
Zadomowienie
 
Avatar Klolcia
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 1 442
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
doprawdy dziwne... mialam juz pare naturalnych i nienaturalnych smarowidel do ciala i z tych naturalnych ten wchlanial sie najlepiej, a przy tym poradzil sobie nawet z wysuszona po sloncu i morzu skora... widac co skora, to upodobania
No to naprawdę dziwne. Najważniejsze, że Tobie odpowiada Jako balsam do ciała używam masła shea i jestem baaardzo zadowolona

Edytowane przez Klolcia
Czas edycji: 2011-09-26 o 20:28
Klolcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-26, 20:42   #2463
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

maslo shea tez bardzo lubie tylko przy porannym smarowaniu to bym sie niezle namachala... wole je na mniejsze powierzchnie - np. dlonie
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-26, 20:55   #2464
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
kretka, ale skoro skora glowy sucha, to co chcesz rozprowadzac na wlosach? poza tym ten smalec ze skory glowy jest niefajny. nie nablyszcza, tylko daje efekt oblepionych, matowych wlosow. wiec sie ciesz a co do suchej skory - to na pewno denerwuje... moze by tak na jakis czas przed myciem nalozyc cos kojacego, nawilzajacego? cos czytalam, ze niektore wizazanki nakladaja zel aloesowy na skalp. nie wszystkim to sluzy, ale jak dobry aloes, to powinien ladnie ukoic

malgosiu, ten balsam alterra jest swietny! stosuje albo sam, albo mieszam z olejami. mozna tez z jakimis pachnidlami wymieszac - ogolnie ciesze sie, ze zrobili go bezzapachowego - mozna z niego zrobic sobie rozne cudenka
Nie wiem co tam rozprowadzam, ale są trochę mniej suche Może to przez tą szczotkę? Taka magiczna jest?
A na jak długi czas przed myciem? Bo myję rano, a wstaję jakieś 40 minut przed wyjściem Więc dużo czasu to nie ma. Na noc może, tą noc przed myciem głowy?

A ten balsam ma alkohol w składzie? Może i bym też sobie taki sprawiła, tani jest... Czy lepsze masło shea? Na coś się muszę zdecydować, masło shea niby dobre dla wrażliwców i sucharów, czyli dla mnie bomba.

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
maslo shea tez bardzo lubie tylko przy porannym smarowaniu to bym sie niezle namachala... wole je na mniejsze powierzchnie - np. dlonie
Rano to ja się nawet nie smaruję, czasu i ochoty nie mam Dlatego wybieram treściwe balsamy, masła na noc.
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-26, 21:38   #2465
kijanka89
Raczkowanie
 
Avatar kijanka89
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 255
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez _Sarenka_ Pokaż wiadomość
bielutka jestem, bo się nie opalam i filtruję. A ile byś za niego chciałą?
mam odcień sinnie 1. zobacz sobie tu jak on wygląda http://allegro.pl/podklad-mineralny-...837641629.html
i napisz mi na priv czy chcesz.
oczywiście nic za to nie chce, to tylko mała próbka
kijanka89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-26, 21:52   #2466
Klolcia
Zadomowienie
 
Avatar Klolcia
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 1 442
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
maslo shea tez bardzo lubie tylko przy porannym smarowaniu to bym sie niezle namachala... wole je na mniejsze powierzchnie - np. dlonie
Obecnie też nie muszę się rano smarować, ale już po południu tak Jako osoba z AZS momentami muszę się smarować na okrągło, więc się przyzwyczaiłam i masła się najlepiej spisują

Tutaj jest skład tego balsamu. Właściwie to mleczko jest, zapomniałam
Klolcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-26, 22:02   #2467
kijanka89
Raczkowanie
 
Avatar kijanka89
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 255
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Zadowolenie z naturalnych kosmetyków pustoszy kieszenie i konto A jak Ci sie podoba olej nigella?
Powiem Ci, że ja też jestem pod wrażeniem swojej Młodej - idzie jak burza!
Cały czas staram sie nie zwariować
kurcze jak to jest, że jak mamy zdrowe dziecko to dla nas to, że ono mówi chodzi jest po prostu naturalne. życie biegnie tak szybko a my na takie szczegóły nie zwracamy uwagi. a ty teraz na pewno cieszysz sie z każdego jej kroku, każdego uśmiechu, doceniasz to co ci przyniósł los i jesteś szczęśliwa. chciałabym żeby każda historia tak szczęśliwe sie kończyła, ale niestety tak sie nie da..

na razie jestem bardzo zadowolona z oleju nigella. fajna jest po nim buzia, pomaga na wypryski, choć troszke wysusza. najlepiej go stosować zamiennie z innymi nawilżaczami, dlatego kupiłam ten koncentrat AMB

byłam dziś drugi raz w sephorze po ten balsam do ust który kotwilka zachwalała na blogu. jak byłam poprzednio to były tylko smaki mięta i cytryna. a ja chciałm berry!! albo chociaż melon jakby był.. ale cóż..
dziś jak byłam to nadal nie było żadnych nowych smaków tylko te co zostały i pani powiedziała, że już nie będzie. że te cytrynowe i miętowe wyprzedają i już tych balsamów nie będzie. ale przyszły jakieś nowe lekko koloryzujące! droższe bo nie 19 tylko 29 zł ale dostałam smsa ze zniżką 15% więc troszke mniej zapłaciłam. używałam go dziś i na razie sprawuje sie dobrze. fajnie nawilża i daje leciutki kolor

wstawie fotke i przy okazji wstawie też mu podkład mineralny bo ostatnio o nim zapomniałam

musiałam wstawić ten pędzelek! jest śliczny
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC00004.jpg (101,6 KB, 46 załadowań)
kijanka89 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-09-26, 22:45   #2468
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Klolcia Pokaż wiadomość
Obecnie też nie muszę się rano smarować, ale już po południu tak Jako osoba z AZS momentami muszę się smarować na okrągło, więc się przyzwyczaiłam i masła się najlepiej spisują

Tutaj jest skład tego balsamu. Właściwie to mleczko jest, zapomniałam
Na szczęście mam łagodną formę AZS, przyzwyczaiłam się do uczucia swędzenia (powiedzmy ) i w ten sposób nie muszę się smarować niczym w ciągu dnia Jeśli miałabym to robić za każdym razem, gdy coś mi jest - z 3-4 razy dziennie na pewno by balsam szedł w ruch. A ja nie lubię, brrr. Wolę wieczorem, przed spaniem.

Bu, ma alkohol. Ty go używałaś i zadowolona nie byłaś, nie? Nadałby się na wieczornego natłuszczaczo-nawilżacza? Czy lepsze shea jest?
__________________
Mydła, oleje, no poo

Edytowane przez Kretka666
Czas edycji: 2011-09-26 o 22:47
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-26, 23:25   #2469
Klolcia
Zadomowienie
 
Avatar Klolcia
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 1 442
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Na szczęście mam łagodną formę AZS, przyzwyczaiłam się do uczucia swędzenia (powiedzmy ) i w ten sposób nie muszę się smarować niczym w ciągu dnia Jeśli miałabym to robić za każdym razem, gdy coś mi jest - z 3-4 razy dziennie na pewno by balsam szedł w ruch. A ja nie lubię, brrr. Wolę wieczorem, przed spaniem.

Bu, ma alkohol. Ty go używałaś i zadowolona nie byłaś, nie? Nadałby się na wieczornego natłuszczaczo-nawilżacza? Czy lepsze shea jest?
Obecnie też mi się dużo cofnęło AZS, ale obawiam się, że zimą będzie wielki come back

Ja nie jestem z niego zadowolona mimo dodania olei, ale dziewczyny wyżej mają pozytywne opinie. Może to ze mną coś jest nie tak Ja wolę 100 razy bardziej shea, zwłaszcza na noc. To mleczko alterry to raczej na dzień, bo nie zostawia tłustego filmu.
Klolcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-27, 06:27   #2470
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Klolcia Pokaż wiadomość
A co to za sklep ? Co tam jeszcze ciekawego mają ?
TUTAJ
To Kotwilka go znalazła,ten sklep

---------- Dopisano o 07:23 ---------- Poprzedni post napisano o 07:20 ----------

Cytat:
Napisane przez aga89s Pokaż wiadomość
a to helfy odpada, a w tym Twoi co podałaś co jest ciekawego?
Powyżej ten sklep warszawski.
Co do tego internetowego - nie wiem,co tam potrzebujesz...

---------- Dopisano o 07:26 ---------- Poprzedni post napisano o 07:23 ----------

Cytat:
Napisane przez gayenka Pokaż wiadomość
Małgosiu jakie piękne zakupy! Za jakiś czas będę bywać w Warszawie, wtedy się przejdę zobaczyć te cuda z P A balsam będziesz mieszała z olejkami eterycznymi może? Sama mam taki plan, jak zużyje kilka smarowidełek
Dzięki Choć po prawdzie,to jestem trochę załamana swoją nadpobudliwością zakupową
Co do balsamu Alterry - na razie samego użyłam( na newralgiczne miejsca wcześniej dałam olejek różany) i jest ok. Dziś mam zamiar z części zrobić balsam bardziej ujędrniający - dodam kofeinę i kompleks antycellulitowy

---------- Dopisano o 07:27 ---------- Poprzedni post napisano o 07:26 ----------

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
doprawdy dziwne... mialam juz pare naturalnych i nienaturalnych smarowidel do ciala i z tych naturalnych ten wchlanial sie najlepiej, a przy tym poradzil sobie nawet z wysuszona po sloncu i morzu skora... widac co skora, to upodobania
Jak dla mnie też spoko Ładnie się wchłonął,zapach rzeczywiście trochę odczuwalny,ale minimalnie.
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-27, 07:10   #2471
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez aga89s Pokaż wiadomość
nie miałam okazji tego jeszcze napisać ale myślę, że Twojej Młodej można zazdrościć takiej matuli jak Ty, od początku czytania przeze mnie wątku byłam pod wrażeniem jak się o nią troszczysz, jak dbasz o każdy rozstęp i w ogóle tego jak dzielnie radzisz sobie z jej chorobą. Wierzę w to, że to ostatnie doświadczenia tylko umocnią tą więź. I też się cieszę, że jest już lepiej, bo wprawdzie wtedy tylko obserwowałam wątek i nie udzielałam się, ale przejęłam się tym co Was spotkało.


Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
male zwatpienie w nature? nie przejmuj sie... pudry nienaturalne moga byc czasem i przyjazniejsze dla skory niz te naturalne. i pociesz sie faktem, ze nie dosc, jak juz pisalas, nakladasz go dopiero jako ktoras tam warstwe, to naturalnego musialabys nakladac znacznie wiecej. bo przeciez te cholery nie chca zmatowic jak trzeba. i tym samym wiecej talku sobie bys ladowala na mordke. a procz talku i innych mineralow to w takim pudrze z reguly wiele wiecej nie ma
a co do postow o mlodej: my tu wszystkie czekalysmy na info - jak komus te posty przeszkadzaly, to nie musial czytac - byly przeciez w innym kolorze i w ogole... no i w ogole to nie czytalam, zeby ktos byl z tego powodu niezadowolony. wiec sie nie przejmuj tylko pisz o postepach z palcami, no i co powiedza lekarze

ohhh, a ja sie zastanawiam, czy nie sciac moich klaczyn (do polowy lopatki), bo i tak je musze myc codziennie - i to z rana, bo po polowie doby sa juz do niczego u mnie takie przeczesanie/wyczesanie efekt ma taki, ze tluszcz ze skory glowy przenosi sie jeszcze lepiej na wlosy na calej dlugosci i zlepia je w piekne, dlugie straki, o takie:
wowczas nawet upiecie nie pomoze
powstrzymuje mnie od sciecia tylko to, ze wlosy kompletnie nie chca mi sie ukladac. i jak mam bad hair day, to po prostu je jakos spinam w cos w stylu koka. a z krotkimi juz bym nie mogla... bym musiala walczyc, az fryz bylby zadowalajacy... echh... no i co tu z nich zrobic...
Właśnie takiego rozgrzeszenia potrzebowałam co do pudru dzięki!!
będę pisać
I żadne maski ani odżywki nie pomagają z trudno układającymi sie włosami? Jak testowałam odżywke cytrusową jmo to włosy praktycznie same sie układały i fryzura trzymała sie całe 2 dni.
Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
Oto co wizaz robi z ludżmi: poszłam do Phenome, oblukać, co tam mają za zniżki i zniżka - drugi (tańszy ) produkt do pielęgnacji twarzy za -70% okazało się,że dobiega dziś końca.
Więc rzutem na taśmę skusiłam się na krem (Dusia,to przez Ciebie
nawilżający i maseczkę antywrinkle
(Jeszcze w życiu nie kupiłam sobie takiej drogiej maseczki
To są właśnie impulsywne zakupy.
Żeby sprawiedliwości stało się zadość kupiłam też dwie tanie rzeczy w pobliskim Rossmanie - mydło do rąk i balsam bezzapachowy do ciała (zamierzam wykorzystać go jako bazę do mieszania)

I w ogóle trochę się głupio czuję,bo jednak coś widzę,że niebezpiecznie zbaczam ze słusznie obranej drogi niewydawania fortuny na pielęgnację :yyy:

Padłam - za karę, że wydałaś kupę kasy w phenome wydałaś jeszcze trochę kasy w rossie??? no po prostu cudne

Kotwilka mam szampon z olejkiem herbacianym i niestety nie pomaga, musze znaleźć jakis taki typowy przeciwłupieżowy.

Gayenka -
A napiszesz, które konkretnie szampony powodują, że masz dłużej świeże włosy? Bo ja ciągle na takie poluję

Kijanka jeśłi wersja bio nigelli Cię wysusza (ja miałam to samo) ale działanie Ci odpowiada i polubisz sie z tym olejem, to następnym razem zamów tą zwykłą wersję. Ta zwykła jest zupełnie inna - ciemna, bardziej tłusta i nie wysusza mnie tak jak bio. Mam ją od kilku dni (znaczy tz ma ) i podoba mi sie bardziej niż bio.
Twoje zakupy oprócz tego, że bardzo fajne to jeszcze cudne kolorystycznie pixie ma prześliczne opakowania i pędzle.
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-09-27, 08:29   #2472
magnesita
Zadomowienie
 
Avatar magnesita
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 660
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Dzień dobry Naturomaniaczki
Chciałam powiedzieć że po wczorajszym położeniu oleju wspaniałego na twarz dzisiaj rano skóra bardzo nawilżona mięciutka, no miodzio mam na razie próbeczkę od cudownej Wizażanki ale jak mnie nie zapcha to go nabędę
holuś a Ty nie miodziuj mi tu mydłem z różową glinką bo ja już chcę mieć to mydełkoa muszę czekać A i wczoraj pierwszy raz wypróbowałam mydełko tuli z zieloną glinką-baaardzo przyjemne w użyciu raz na jakiś czas będę stosować żeby skóry nie przesuszyć
anulka a Ty mogłabyś porównać olej wspaniały do oleju nigella? Któryś z nich bardziej lubisz czy oba są równie dobre?
__________________
Radości życia rodzinnego,są najpiękniejsze na świecie, a radość, jakiej rodzice doświadczają na widok swych dzieci, jest najświętsza.
Johann Heinrich Pestalozzi

Spełniona w związku.Szczęśliwa w życiu.
magnesita jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-27, 08:37   #2473
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość


Padłam - za karę, że wydałaś kupę kasy w phenome wydałaś jeszcze trochę kasy w rossie??? no po prostu cudne
Prawda,że dobrze pomyślane ???
Kupiłam ten krem z Phenome bo ma w składzie oba posiadane przeze mnie oleje (róża i jojoba) z zamysłem,że będę domieszywać sobie - by mi się moje olejki nie zmarnowały i by krem dłużej posłużył
Po pierwszej nocy (krem+ olej z róży) zupełnie inaczej,niż ostatnio! Żadnego ściągnięcia i niedowilżenia nie ma
Pomijam już fakt,że mogłam poszukać podobnego efektu z innej półki cenowej ale już trudno,przynajmniej skorzystałam z promocji (coś widzę ciągle mnie to gnębi,skoro się tak tłumaczę

A !! Ja też mam mydełko Tuli z różową glinką (Dusiu
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-27, 08:39   #2474
Pusia84
Rozeznanie
 
Avatar Pusia84
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 503
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Czy któras z włosowych maniaczek próbowała już szamponu lub odżywki z organicum o tego http://www.helfy.pl/szampon-organiczny-organicum ?
__________________
<embed src="http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Kasia&ye ar=2013&month=5&day=31&ba bycount=1" type="application/x-shockwave-flash" wmode="transparent" width="120" height="180"></embed>
Pusia84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-27, 08:52   #2475
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez magnesita Pokaż wiadomość
Dzień dobry Naturomaniaczki
Chciałam powiedzieć że po wczorajszym położeniu oleju wspaniałego na twarz dzisiaj rano skóra bardzo nawilżona mięciutka, no miodzio mam na razie próbeczkę od cudownej Wizażanki ale jak mnie nie zapcha to go nabędę
holuś a Ty nie miodziuj mi tu mydłem z różową glinką bo ja już chcę mieć to mydełkoa muszę czekać A i wczoraj pierwszy raz wypróbowałam mydełko tuli z zieloną glinką-baaardzo przyjemne w użyciu raz na jakiś czas będę stosować żeby skóry nie przesuszyć
anulka a Ty mogłabyś porównać olej wspaniały do oleju nigella? Któryś z nich bardziej lubisz czy oba są równie dobre?
Hmmmm....
Oba oleje inaczej działają, nigella na problemy skórne, wspaniały na wszystko
Wspaniały ma w składzie nigellę, jest bardziej wszechstronny i ma szersze spektrum działania (przeciwzmarszkowe na przykład). Natomiast nigella jest świetna własnie w przypadku kłopotów ze skórą - czysta nigelle działa wówczas dużo szybciej niż jako składnik wspaniałego. Tak naprawdę wszystko zalezy od tego, czego wymagasz od oleju? Wspaniały to taki super kwartet i zaspokaja różne potrzeby skóry, nigella głownie leczy (mi bardziej pasuje zwykła wersja niż bio - bio mnie wysuszała). Mój tż nie może żyć bez nigelli - jego tłusta i bardzo problematyczna skóra ma się o niebo lepiej odkąd używa własnie nigelli


Pusia nie używałam organiqum, ale tez ciekawa jestem

Póki co przymierzam sie do zakupu:
- olejek sesa przeciwłupieżowy i szampon khadi szafran, tulsi, reetha też o działaniu przeciwłupieżowym
- szampony faith in nature (z olejkiem z dzrewa herbacianego, lawenda+geranium, rozmaryn?)
Co o tym myślicie? Chętnie bym zmniejszyła zamówienie......
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-27, 08:56   #2476
dusia65
Zakorzenienie
 
Avatar dusia65
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 4 779
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Małgoś ciesze się że Ci podeszło, mi też służy
A spróbuj jeszcze dosypać do porcji kremu bezpośrednio przed nałożeniem(tak w zagłębieniu dłoni jak juz Ci pisałam) ciutkę mocznika, wymieszaj do rozpuszczenia, daj na buźkę, zaczekaj chwilke i dopiero na to jakikolwiek olej, u mnie miodzio nawilżenia
dusia65 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-27, 09:02   #2477
Pusia84
Rozeznanie
 
Avatar Pusia84
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 503
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość

Pusia nie używałam organiqum, ale tez ciekawa jestem
No właśnie nie wiem czy zamówić sobie odżywke z JMO czy z organicum... Nadal mi wypadają włosy i bardziej na to jhakby powinnien działać organicum z drugiej strony w czwartek promocja z JMO, ah te dylematy zakupowe
__________________
<embed src="http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Kasia&ye ar=2013&month=5&day=31&ba bycount=1" type="application/x-shockwave-flash" wmode="transparent" width="120" height="180"></embed>
Pusia84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-27, 09:20   #2478
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Pusia84 Pokaż wiadomość
No właśnie nie wiem czy zamówić sobie odżywke z JMO czy z organicum... Nadal mi wypadają włosy i bardziej na to jhakby powinnien działać organicum z drugiej strony w czwartek promocja z JMO, ah te dylematy zakupowe
Z moich doświadczeń wynika,że niestety na wypadanie włosów kosmetyki (jakiekolwiek) średnio pomagają,niestety
Miałam taki spray z JMO (taki ziołowy wzmacniający za ok.105pln) i niestety żaden efekt,jedynie co,to że zniknął ekspresowo
Miałam rozmarynowy tonik z BU,też nic specjalnego
Ale nie ustaję w walce,zaraz jadę po Sesę (Anula część z tego,co pisałaś powyżej - o ile się nie mylę - jest w tym sklepie shea na Woli)

Dusiu dzięki za wszystkie rady
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-27, 09:28   #2479
Klolcia
Zadomowienie
 
Avatar Klolcia
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 1 442
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Póki co przymierzam sie do zakupu:
- olejek sesa przeciwłupieżowy i szampon khadi szafran, tulsi, reetha też o działaniu przeciwłupieżowym
- szampony faith in nature (z olejkiem z dzrewa herbacianego, lawenda+geranium, rozmaryn?)
Co o tym myślicie? Chętnie bym zmniejszyła zamówienie......
Ja też się przymierzam właśnie do zakupów różnych maseczek i szamponów Hesh. A tu jeszcze kotwilka odkryła sklep w Warszawie

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
TUTAJ
To Kotwilka go znalazła,ten sklep [COLOR="Silver"]
Niedobra kotwilka Teraz będę mogła zamówić więcej, bo nie zapłacę za przesyłkę
Klolcia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-09-27, 09:50   #2480
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
Z moich doświadczeń wynika,że niestety na wypadanie włosów kosmetyki (jakiekolwiek) średnio pomagają,niestety
Miałam taki spray z JMO (taki ziołowy wzmacniający za ok.105pln) i niestety żaden efekt,jedynie co,to że zniknął ekspresowo
Miałam rozmarynowy tonik z BU,też nic specjalnego
Ale nie ustaję w walce,zaraz jadę po Sesę (Anula część z tego,co pisałaś powyżej - o ile się nie mylę - jest w tym sklepie shea na Woli)

Dusiu dzięki za wszystkie rady
Ale ja właśnie w shea robię zamówienie (przez Kotwilkę zbłądziłam znowu ).
Tyle, że ja taka mało czasowa jestem i nie wybiorę się raczej osobiście od sklepu, więc po prostu zamówię pocztą.
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-27, 09:57   #2481
niczka
Raczkowanie
 
Avatar niczka
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 77
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Póki co przymierzam sie do zakupu:
- olejek sesa przeciwłupieżowy i szampon khadi szafran, tulsi, reetha też o działaniu przeciwłupieżowym
- szampony faith in nature (z olejkiem z dzrewa herbacianego, lawenda+geranium, rozmaryn?)
Co o tym myślicie? Chętnie bym zmniejszyła zamówienie......
Z tego co wymieniłaś, stosowałam jedynie olejek sesa przeciwłupieżowy, to znaczy stosuję go na TŻ.
Na regularnie odnawiające się problemy z łupieżem podziałał wspaniale. Dosłownie po jednym użyciu było lepiej, po kilku problem zniknął. Teraz stosuje około raz w tygodniu i efekty się utrzymują, w przeciwieństwie do efektów po szamponach przeciwłupieżowych (nienaturalnych). No i małżonek bardzo lubi jak mu się łepek wieczorem pomasuje . Poza tym na mój gust sesa przeciwłupieżowa pachnie ładniej niż zwykła (którą stosuję ja).
niczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-27, 10:07   #2482
gayenka
Zakorzenienie
 
Avatar gayenka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 3 269
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez anula_ga;29647474


[B
Gayenka[/B] -
A napiszesz, które konkretnie szampony powodują, że masz dłużej świeże włosy? Bo ja ciągle na takie poluję

.
Aniu na mnie tak działa cała Alterra z nienaturalnych działają świetnie na mnie szampony z barwy, takie taniutkie w śmiesznych buteleczkach, szapon hipp.. i mydła do włosów LF najpierw myję mydełkiem, potem delikatnie szamponem jeszcze raz i widzę różnicę

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
Prawda,że dobrze pomyślane ???
Kupiłam ten krem z Phenome bo ma w składzie oba posiadane przeze mnie oleje (róża i jojoba) z zamysłem,że będę domieszywać sobie - by mi się moje olejki nie zmarnowały i by krem dłużej posłużył
Po pierwszej nocy (krem+ olej z róży) zupełnie inaczej,niż ostatnio! Żadnego ściągnięcia i niedowilżenia nie ma
Pomijam już fakt,że mogłam poszukać podobnego efektu z innej półki cenowej ale już trudno,przynajmniej skorzystałam z promocji (coś widzę ciągle mnie to gnębi,skoro się tak tłumaczę

A !! Ja też mam mydełko Tuli z różową glinką (Dusiu
A ja myślę, że ci się kremik należy, zwłaszcza w promocjia co!
Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
Z moich doświadczeń wynika,że niestety na wypadanie włosów kosmetyki (jakiekolwiek) średnio pomagają,niestety
Miałam taki spray z JMO (taki ziołowy wzmacniający za ok.105pln) i niestety żaden efekt,jedynie co,to że zniknął ekspresowo
Miałam rozmarynowy tonik z BU,też nic specjalnego
Ale nie ustaję w walce,zaraz jadę po Sesę (Anula część z tego,co pisałaś powyżej - o ile się nie mylę - jest w tym sklepie shea na Woli)
Mi na wypadanie włosów pomogła bardzo wcierka z Rzepy firmy Joanna, i zestaw BIOWAX do wypadających..ale to nie są naturalne rzeczy niestety;/ teraz kupię sobie Capitavit

Ukręciłam sobie też tonik z octu fajny śmierdziuszek z niego używam też od niedzieli kremu sanoflore
__________________
Se spánky z břidlicových střech
se zády rtutě na oknech,
páry z broušenýho skla,
se stehny váhy, tě každej zná,
tě každej zná, tě každej zná
a když Tě ochutná,
ví, že víš, že...



gayenka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-27, 10:20   #2483
Pusia84
Rozeznanie
 
Avatar Pusia84
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 503
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

A mnie chyba szkodzi na włosy ten tonik z BU wzmacniajacy. Chyba jest za agresywny. Swędzi mnie po nim skóra głowy. Musze to jeszcze poobserowoać ale oststanio umyłam włosy identycznie jak zawsze i tylko nakoniec użyłam tego toniku więc to chyba on jest winowajcą
__________________
<embed src="http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Kasia&ye ar=2013&month=5&day=31&ba bycount=1" type="application/x-shockwave-flash" wmode="transparent" width="120" height="180"></embed>
Pusia84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-27, 10:24   #2484
kotwilka
Wtajemniczenie
 
Avatar kotwilka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 167
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
TUTAJ
To Kotwilka go znalazła,ten sklep

Cytat:
Napisane przez Klolcia Pokaż wiadomość
Ja też się przymierzam właśnie do zakupów różnych maseczek i szamponów Hesh. A tu jeszcze kotwilka odkryła sklep w Warszawie



Niedobra kotwilka Teraz będę mogła zamówić więcej, bo nie zapłacę za przesyłkę
Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Ale ja właśnie w shea robię zamówienie (przez Kotwilkę zbłądziłam znowu ).
Tylko kotwilka i kotwilka - nie to nie, nie będę Wam już nowych promocji i sklepów podrzucać, foch
__________________

kotwilka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-27, 10:27   #2485
magnesita
Zadomowienie
 
Avatar magnesita
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 660
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Hmmmm....
Oba oleje inaczej działają, nigella na problemy skórne, wspaniały na wszystko
Wspaniały ma w składzie nigellę, jest bardziej wszechstronny i ma szersze spektrum działania (przeciwzmarszkowe na przykład). Natomiast nigella jest świetna własnie w przypadku kłopotów ze skórą - czysta nigelle działa wówczas dużo szybciej niż jako składnik wspaniałego. Tak naprawdę wszystko zalezy od tego, czego wymagasz od oleju? Wspaniały to taki super kwartet i zaspokaja różne potrzeby skóry, nigella głownie leczy (mi bardziej pasuje zwykła wersja niż bio - bio mnie wysuszała). Mój tż nie może żyć bez nigelli - jego tłusta i bardzo problematyczna skóra ma się o niebo lepiej odkąd używa własnie nigelli
Dziękuję za opinię w takim razie na początek wezmę ten wspaniały

Dziewuszki mam do Was pytanie-te które używają olejów-musze zrobić zamółienie na zsk bo brakuje mi pojemniczków no a przecież samych pojemniczków zamawiać nie będę i pomyślałam że może wezmę tam jakieś oleje- i w związku z tym mam pytanie-czy Wy widzicie różnicę w olejach z BU, ZSK czy mazideł? Czy np.olej jojoba różni się czymś w zależności od kogo zamawiamy? Nic nie zamawiałam na zsk i dlatego pytam jaka jest jakość tych produktów
__________________
Radości życia rodzinnego,są najpiękniejsze na świecie, a radość, jakiej rodzice doświadczają na widok swych dzieci, jest najświętsza.
Johann Heinrich Pestalozzi

Spełniona w związku.Szczęśliwa w życiu.
magnesita jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-27, 10:28   #2486
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez niczka Pokaż wiadomość
Z tego co wymieniłaś, stosowałam jedynie olejek sesa przeciwłupieżowy, to znaczy stosuję go na TŻ.
Na regularnie odnawiające się problemy z łupieżem podziałał wspaniale. Dosłownie po jednym użyciu było lepiej, po kilku problem zniknął. Teraz stosuje około raz w tygodniu i efekty się utrzymują, w przeciwieństwie do efektów po szamponach przeciwłupieżowych (nienaturalnych). No i małżonek bardzo lubi jak mu się łepek wieczorem pomasuje . Poza tym na mój gust sesa przeciwłupieżowa pachnie ładniej niż zwykła (którą stosuję ja).
To juz sie cieszę, że go będe miała
A oprócz działania przeciwłupieżowego tak samo ładnie pielęgnuje włosy jak zwykła sesa?

Gayenka, dziękuję za info o szamponach ciekawa metoda z tym myciem włosów mydłem....Zaintrygowała mnie


Byłam zainteresowana pełnym składem szamponu jiva i wysłałam zapytanie do helfy.... Pani odpisała mi, że skład jest podany na stronie. Jakby był, to bym nie pytała..... na stronie sa tylko wymienione zawartości procentowe poszczególnych składników (ekstrakty, zioła jakieś itd), które dają ok. 20% składu... Ale jak nie to nie
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-27, 10:30   #2487
magnesita
Zadomowienie
 
Avatar magnesita
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 660
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez niczka Pokaż wiadomość
Poza tym na mój gust sesa przeciwłupieżowa pachnie ładniej niż zwykła (którą stosuję ja).
Dla Anuli to żaden problem gdyż ta zwykła sesa i tak pachnie jej cudownie także pewnie ta przeciwłupieżowa to będzie dla niej niczym perfumy
__________________
Radości życia rodzinnego,są najpiękniejsze na świecie, a radość, jakiej rodzice doświadczają na widok swych dzieci, jest najświętsza.
Johann Heinrich Pestalozzi

Spełniona w związku.Szczęśliwa w życiu.
magnesita jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-27, 10:30   #2488
gayenka
Zakorzenienie
 
Avatar gayenka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 3 269
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez kotwilka Pokaż wiadomość
Tylko kotwilka i kotwilka - nie to nie, nie będę Wam już nowych promocji i sklepów podrzucać, foch
Kotwilko kochana podawaj nam promocje jak najczęściej! Dzięki tobie kupiłam krem Sanoflore! wrzucaj, wrzucaj

Anulko Ja uwielbiam szałwiowe do mycia włosów z LF niedługo będę robiła zamówienie i czaję się jeszcze na inne kosteczki
__________________
Se spánky z břidlicových střech
se zády rtutě na oknech,
páry z broušenýho skla,
se stehny váhy, tě každej zná,
tě každej zná, tě každej zná
a když Tě ochutná,
ví, že víš, že...




Edytowane przez gayenka
Czas edycji: 2011-09-27 o 10:32
gayenka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-27, 10:33   #2489
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez kotwilka Pokaż wiadomość
Tylko kotwilka i kotwilka - nie to nie, nie będę Wam już nowych promocji i sklepów podrzucać, foch
Tak, tak, tak...... Akurat
Jesteś urodzona Kusicielką i nie wytrzymasz
A przy okazji - myslisz, że ten szampon może obciążać?

---------- Dopisano o 11:33 ---------- Poprzedni post napisano o 11:31 ----------

Cytat:
Napisane przez magnesita Pokaż wiadomość
Dla Anuli to żaden problem gdyż ta zwykła sesa i tak pachnie jej cudownie także pewnie ta przeciwłupieżowa to będzie dla niej niczym perfumy
jest dokładnie tak jak piszesz
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-27, 10:53   #2490
Klolcia
Zadomowienie
 
Avatar Klolcia
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 1 442
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Tak, tak, tak...... Akurat
Jesteś urodzona Kusicielką i nie wytrzymasz
A przy okazji - myslisz, że ten szampon może obciążać?[COLOR="Silver"]

Tylko ten szampon ma w składzie paraben :/
Cytat:
Napisane przez kotwilka Pokaż wiadomość
Tylko kotwilka i kotwilka - nie to nie, nie będę Wam już nowych promocji i sklepów podrzucać, foch
Jasne, jasne Co my byśmy bez Ciebie zrobiły tak naprawdę. Dziękujemy za te kuszące promocje


Pamiętacie nasz klub nieumiejących posługiwać się różem ? Otóż kupiłam sobie w końcu pędzel do różu i zamierzam nauczyć się nakładać ten nieszczęsny kosmetyk

Któraś opanowała tę sztukę ?
Klolcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:48.