Zmarszczkom- od młodości NIE !!! - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-02-15, 16:44   #61
Czarindia
Rozeznanie
 
Avatar Czarindia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Orzech
Wiadomości: 520
GG do Czarindia
Dot.: Zmarszczkom- od młodości NIE !!!

byłam dzisiaj na poszukiwaniu kremu na noc,na dzień i najważniejszego,pod oczy poszłam do Natury i kolejny raz Pani chciała mi dać pod oczy łagodną Niveę,Prventi z Dermici lub Skin Mood z Erisa-akurat wszystkie miałam i z żadnego nie jestem zadowolona...po paru minutach tłumaczenia,że mam za młodą skórę na kremy dla 30+ (mam 24lata) i że dla 25+ nie ma kremów przeciw zmarszczkom mimicznym,zaproponowała parodniowe kuracje czymś mocniejszym,tj 30+ a później powrót do łagodnych
Piszę to,bo denerwuje mnie,że panie w sklepach nie patrzą na stan skóry tylko na moją metrykę
Bądz co bądz poszłam do innego sklepu i kupiłam:na dzień taniutką Perfectę nawilżającą,na noc Olay Age Defying,a pod oczy Olay total effects7X...
Zobaczymy co z tego wyniknie na drugi miesiąc planuję kupić z dermiki maseczkę do powiek z płatków róż i Peptidiq na noc -jako inensywne kuracje parodniowe
Czarindia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-20, 21:28   #62
blush
Zadomowienie
 
Avatar blush
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: najcieplejsze miasto :)
Wiadomości: 1 506
Dot.: Zmarszczkom- od młodości NIE !!!

C0 można zrobić zeby bruzdy koło nosa stały się mniej widoczne?? Ostatnio zauwazyłam że jak się uśmiechne to robią mi się takie dwie linie na granicy policzka (koło nosa). Czy można je jakoś wypełnić żeby z czasem się nie pogłębiły??
__________________
blush jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-21, 08:59   #63
niepełnosprawna kobietka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 17
Dot.: Zmarszczkom- od młodości NIE !!!

Cześć jakich kremów pod oczy powinnam używać mając 22 lata jak się uśmiecham mam zmarszczki mimiczne Chce się tego pozbyć.Poradźcie mi jakiś specyfik odpowiedni do mojego wieku Dzięki
niepełnosprawna kobietka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-21, 11:54   #64
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Zmarszczkom- od młodości NIE !!!

jak sie usmiecha to praktycznie kazdy ma mimiczne, inni mniejsze inni wieksze, na dzien krem z filtrem polecam!
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-21, 12:14   #65
Akszeinga
Zadomowienie
 
Avatar Akszeinga
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 1 764
Dot.: Zmarszczkom- od młodości NIE !!!

Zmarszczki mimiczne jak sama nazwa wskazuje powstają z mimiki twarzy,ona cały czas pracuje, rusza sie więc wiadomo że z czasem pewne miejsca będą naznaczone. Niestety nie mamy wielu możliwośći aby temu zapobiec. Mozna je wypełnić, można zastosować botox ale po co? Tak jest nasza natura. Wolę miec parę zmarszczek na ekspresyjnej twarzy niż nieruchomą maskę.
__________________
Zapuszczam włoski i mówię NIE prostownicy

Kochasz zwierzęta ? Uratuj im
życie.To tylko parę zł.
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=135520
Akszeinga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-21, 12:58   #66
truheart
Zakorzenienie
 
Avatar truheart
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 4 261
Dot.: Zmarszczkom- od młodości NIE !!!

Akszeinga zgadzam się z tobą! moja koleżanka nazywa swoje zmarszczki wokół oczu "śmieszkami", bo robią się od częstego śmiania się i mówi, że tylko smutasy nie mają zmarszczek
truheart jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-21, 13:39   #67
201704051255
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 9 276
Dot.: Zmarszczkom- od młodości NIE !!!

Czytam, czytam i czuje sie coraz głupsza
Retitocostam uzywam na noc, miłość z Ystheal chyba po grob, ale mam problem z filtrami, bo mam bardzo problemowa cere, kazdy wydaje sie ohydnie ciezki, zatykajacy pory, wygladam jak wysmarowana masłem i świece sie jak lusterko. Na dzien uzywam tylko hydrance legre i kremu pod oczy avene, ale wiem, ze to za mało. Jakie stosowane przez was filtry były najdelikatniejszej konsystencji?
201704051255 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-02-21, 13:45   #68
BabciaWeatherwax
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 5 504
Dot.: Zmarszczkom- od młodości NIE !!!

Cytat:
Napisane przez pushit Pokaż wiadomość
Jakie stosowane przez was filtry były najdelikatniejszej konsystencji?
La Roche Posay, Anthelios XL Fluide Extreme SPF 50+
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=15553
__________________
liberalny
<tolerancyjny, nie stosujący przymusu, wolnościowy, nierygorystyczny>
(Słownik Języka Polskiego PWN)

Jędrek ma...

Forum techniczne dla katalogu kosmetyków
BabciaWeatherwax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-21, 13:58   #69
Olencjaaa
Organizatorkaaa :)
 
Avatar Olencjaaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Trzcianka
Wiadomości: 8 896
GG do Olencjaaa
Dot.: Zmarszczkom- od młodości NIE !!!

Mimo ze mam 20lat to mam wokol oczow lekkie zmarszczki i do tego since pod oczami dlatego zastanawiam sie nad kupnem Garnier NutriDermist tylko ze jest on od 25 lat wiec nie wiem czy moge juz uzywac takiego kremu (teraz smaruje sie na noc kremem odzywczym Olay)



Garnier NutriDermist Krem pod oczy 15ml

z kofeiną, która zmniejsza opuchnięcia i cienie pod oczami

Krem dla kobiet w wieku od 25+

SKŁADNIKI:


  • Omega 3+6 - kwasy tłuszczowe będące podstawowymi elementami składowymi błony komórkowej, pozyskane z olejku dzikiej róży, aby wzmocnić naturalne mechanizmy obronne skóry.
  • Magnez - otrzymany z kiwi, który dodaje energii komórkom i stymuluje ich wzrost.
REZULTAT :
  • <LI style="FONT-FAMILY: Arial">wygładzone pierwsze zmarszczki <LI style="FONT-FAMILY: Arial">promienna cera
  • trwały efekt matujący
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg image_func.jpg (17,4 KB, 22 załadowań)
Olencjaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-21, 20:48   #70
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 16 089
Dot.: Zmarszczkom- od młodości NIE !!!

a czy jak uzywam kremu ktory ma filtr 15 i podkladu ktory ma 20 to jestem w dzien w miare dobrze zabezpieczona przed szkodliwym promieniowaniem?
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-21, 20:57   #71
sammsara
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 21
Dot.: Zmarszczkom- od młodości NIE !!!

witam.
Czytam Wasze posty i postanowiłam dodać swoje trzy grosze. Ze zmarszczkami mimicznymi wokół oczy walczyłam od 23 roku życia. Kremy, kremiki, maseczki. Walka z góry przegrana, choć zdaję sobie sprawę, że gdyby nie ten cały kremowy cyrk pewnie wyglądałabym gorzej. Dziś mam 36 lat i już po drugim botoxie. Nieprawdą jest, że tworzy się maska. Wyglądam bardzo naturalnie i koleżanki mówią, że mam wypełnione powieki dolne. Oczywiści zniknęły kurze łapki, ale bruzdki pod oczami wynikające z pracy mięśni twarzy tj w czasie uśmiechu podnoszą się policzki zostały. I tak już będzie. Piszecie, że dodają uroku i nie przeszkadzają. Jane w wieku 25 lat nie, ale w dalszym etapie, kiedy ujawnią się w czasie makijażu już będą przeszkadzać. Wchodzący w bruzdy podkład, wizja "zmęczenie" .itd.
jeśli macie jakieś pytania chętnie odpowiem. Z zawodu jestem biotechnologiem i przetestowałam wszystkie możliwe kremy pod oczy, służę poradą
sammsara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-02-21, 21:16   #72
kami828
Zadomowienie
 
Avatar kami828
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 1 237
Dot.: Zmarszczkom- od mlodosci NIE !!!

ehhh na czole mam krechy ale bardziej mnie wkurzają zmarszki pod oczami :/ mam 20 lat i je od dawna,widać zwłaszcza jak sie śmieje ale nie tylko...nie lubie jak ktoś mi na to zwraca uwage...
kami828 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-21, 21:31   #73
mariolasl
Zakorzenienie
 
Avatar mariolasl
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 10 668
Dot.: Zmarszczkom- od młodości NIE !!!

Cytat:
Napisane przez sammsara Pokaż wiadomość
Z zawodu jestem biotechnologiem i przetestowałam wszystkie możliwe kremy pod oczy, służę poradą
Bede bardzo wdzieczna za opinie. Jaki wedlug ciebie jest najlepszy krem pod oczy dla osoby tuz po 30-stce, cera sucha, bez sklonnosci do alergii i bez rozszerzonych naczynek. Zdaje sobie sprawe, ze w oczeta trzeba inwestowac. Niestety nie mam dostepu do polskich kosmetykow. Ostanio zakupilam Guerlain Issima Hyppology Glowing Eye Care Action On 1st Wrinkles... Moze masz jakies sugestie?
mariolasl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-21, 21:57   #74
sammsara
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 21
Dot.: Zmarszczkom- od młodości NIE !!!

hmm...myślę. Trudno odpowiedzieć na pytanie,bo zależy to od wymagań Twojej skóry.Ja obecnie jestem na etapie Shisheido Benefiance i powiem nie zachwycił mnie.
Przede wszystkim jeśli masz skórę pod oczami silnie wysuszoną to trzeba silnego nawilżacza, jeżeli z tendencjami do wiotczenia to coś silniejszego. Próbowałaś coś z serii Chanell Precision, Rectifiance Intense Eye lub Eye Lift??Ten pierwszy silnie regeneruje.
Był świetny krem z HR z Retinolem Power A..niestety wycofany. Nie zachwyciły mnie także Lancome i La Prairie. Poza tym stosuj maseczki specjalne pod oczy i zabiegi kosmetyczne
sammsara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-21, 22:41   #75
mariolasl
Zakorzenienie
 
Avatar mariolasl
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 10 668
Dot.: Zmarszczkom- od młodości NIE !!!

Cytat:
Napisane przez sammsara Pokaż wiadomość
hmm...myślę. Trudno odpowiedzieć na pytanie,bo zależy to od wymagań Twojej skóry.Ja obecnie jestem na etapie Shisheido Benefiance i powiem nie zachwycił mnie.
Przede wszystkim jeśli masz skórę pod oczami silnie wysuszoną to trzeba silnego nawilżacza, jeżeli z tendencjami do wiotczenia to coś silniejszego. Próbowałaś coś z serii Chanell Precision, Rectifiance Intense Eye lub Eye Lift??Ten pierwszy silnie regeneruje.
Był świetny krem z HR z Retinolem Power A..niestety wycofany. Nie zachwyciły mnie także Lancome i La Prairie. Poza tym stosuj maseczki specjalne pod oczy i zabiegi kosmetyczne
Moja skora pod oczami nie jest silnie wysuszona, raczej ma tendencje do wiotczenia. Robie przymiarke do Chanel Precision na dzien i na noc + serum nawilzajace i regenerujace. Kremu pod oczu z tej linii nie probowalam. O ile mnie pamiec nie myli ma konsystencje zelu, a ja jakos nie wierze zelowej konsystencji, bo mam wrazenie jakbym wcale kremu nie nalozyla. Dlatego zakupilam Guerlain. Shisheido Benefiance stosowala moja przyjaciolka i tez ja nie zachwycil. Ale jesli mowisz, ze Chanell jest ok, to moze sprobuje. A tak ogolnie moje zmory to drobne linie pod oczami i niestety zmarszczki na czole. Maseczki pod oczy stosuje, a masz jakies swoje ulubione i sprawdzone? I jeszcze jedno pytanie: Czesto w sklepie kosmetycznym odradzaja mi kupowanie kremow po 35rz, bo mam 32. Czy maja racje? Kremy do 35rz moim zdaniem sa czesto dla mnie za slabe, szczegolnie, ze mam tendecje do zmarszczek.
I bardzo dziekuje ci za pomoc...
mariolasl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-21, 22:48   #76
Olencjaaa
Organizatorkaaa :)
 
Avatar Olencjaaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Trzcianka
Wiadomości: 8 896
GG do Olencjaaa
Dot.: Zmarszczkom- od młodości NIE !!!

sammsara czy moglabys odpowiedziec na mojego wczesniejszego posta bo nie wiem czy moge kupic ten krem jak mam 20lat a on jest od 25
Olencjaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-21, 22:57   #77
soni
Raczkowanie
 
Avatar soni
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 316
Dot.: Zmarszczkom- od mlodosci NIE !!!

Cytat:
Napisane przez yoona Pokaż wiadomość
a co ze zmarszczkami mimicznymi na czole? da sie cos z nimi zrobic?
zna ktos jakies sposoby zeby nie marszczyc czola? bo to silniejsze ode mnie...a zmarszczki coraz glebsze
niestety najskuteczniejszym sposobem przeciwko zmarszczkom mimicznym na czole sa podobno zastrzyki z botoksu , a to troche kosztuje . czytalam gdzies wypowiedz specjalisty , ze warto robic zastrzyki z botoksu co pol roku juz od 25 roku zycia , profilaktycznie . botoks ogranicza mimike twarzy i sprawia , ze jest ona bardziej rozluzniona i gladka . przez te pol roku , kiedy botoks dziala , oprocz efektu tymczasowego w postaci wyprasowania zmarszczek zapobiegamy glebszym zmianom , ktore powstalyby wlasnie na skutek mimicznego marszczenia twarzy . nie pamietam juz dokladnie ceny zabiegu , ale mysle , ze na czolo bylo to cos w okolicach 1200 zl .
soni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-21, 23:04   #78
kasiahan
Rozeznanie
 
Avatar kasiahan
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 936
Dot.: Zmarszczkom- od mlodosci NIE !!!

Cytat:
Napisane przez truheart Pokaż wiadomość
Używam Dirosealu od 4 miesięcy, ale punktowo na naczynka, dopiero teraz zostałam uświadomiona, że on tez na zmarchy dobry jest I z tym łączy się moje pytanie-czy mogę posmarować nim całą twarz, np okolice oka mnie martwią, bo nie wiem czy ten krem migruje Dodam, że nie mam skłonności do zapychania
Uzywam Dirosealu pod oczy i nie migrowal jeszcze nigdzie to czy bedzie zapychal niestety musisz sama przetestowac. Ma niestety takie podloze, ze moze zapchac.



Cytat:
Napisane przez truheart Pokaż wiadomość
Retinol to postać witaminy A, a retinaldehyd proszę oświeć mi, bo już mi się wszystko pomieszało
Retinaldehyd to tez pochodna wit. A, tylko silniejsza od retinolu Ma ja w swoich kremach tylko Avene.

Cytat:
Napisane przez truheart Pokaż wiadomość
A ten Iwostin to sprawdzony przez Ciebię Emilio? Bo ja kiedyś miałam krem na noc tej firmy i bardzo szybko mi się zwarzył. Od tej pory jakoś się uprzedziłam do ich produktów..
Iwostin jest ok i w rozsadnej cenie, tansze i stabilne sa jeszcze filtry Loreala i Garnira chyba, tylko ze ciezko znalezc takie z wyzszymi faktorami (np.40)



Cytat:
Napisane przez Olencjaaa Pokaż wiadomość
Mimo ze mam 20lat to mam wokol oczow lekkie zmarszczki i do tego since pod oczami dlatego zastanawiam sie nad kupnem Garnier NutriDermist tylko ze jest on od 25 lat wiec nie wiem czy moge juz uzywac takiego kremu (teraz smaruje sie na noc kremem odzywczym Olay)
A masz moze pelny sklad tego kremu?
Moim zdaniem wskazaniem do uzywania jakiegos kremu nie jest wiek, tylko stan skory i jej potrzeby. mysle, ze moglabys go uzywac, tymbardziej, ze kremy pod oczy sa mniej aktywne i zawieraja mniejsze stezenie substancji, zeby nie powodowac podraznien.



[1=7623cb0b746b4d40e529fc1 23bf669aade741778_65822f0 7d8014;3756538]a czy jak uzywam kremu ktory ma filtr 15 i podkladu ktory ma 20 to jestem w dzien w miare dobrze zabezpieczona przed szkodliwym promieniowaniem?[/quote]

Im wyzszy filtr tym lepiej, a do tego musi byc jeszcze fotostabilny. Chodzi o to, ze zmarszki powoduje glownie promieniowanie UVA (80%) a im wyzszy filtr, tym ochrona przed UVA jest wieksza, dlatego najlepiej stosowac przez caly rok faktor 40 lub 50 fotostabilnych filtrow (np. Iwostin, Loreal, Vichy, Avene, Bioderma, La Roche Posay)
__________________
Living my dreams, not to dream my life!


kasiahan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-21, 23:07   #79
kasiahan
Rozeznanie
 
Avatar kasiahan
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 936
Dot.: Zmarszczkom- od młodości NIE !!!

dubel
__________________
Living my dreams, not to dream my life!


kasiahan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-02-22, 08:21   #80
sammsara
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 21
Dot.: Zmarszczkom- od młodości NIE !!!

Cytat:
Napisane przez mariolasl Pokaż wiadomość
Moja skora pod oczami nie jest silnie wysuszona, raczej ma tendencje do wiotczenia. Robie przymiarke do Chanel Precision na dzien i na noc + serum nawilzajace i regenerujace. Kremu pod oczu z tej linii nie probowalam. O ile mnie pamiec nie myli ma konsystencje zelu, a ja jakos nie wierze zelowej konsystencji, bo mam wrazenie jakbym wcale kremu nie nalozyla. Dlatego zakupilam Guerlain. Shisheido Benefiance stosowala moja przyjaciolka i tez ja nie zachwycil. Ale jesli mowisz, ze Chanell jest ok, to moze sprobuje. A tak ogolnie moje zmory to drobne linie pod oczami i niestety zmarszczki na czole. Maseczki pod oczy stosuje, a masz jakies swoje ulubione i sprawdzone? I jeszcze jedno pytanie: Czesto w sklepie kosmetycznym odradzaja mi kupowanie kremow po 35rz, bo mam 32. Czy maja racje? Kremy do 35rz moim zdaniem sa czesto dla mnie za slabe, szczegolnie, ze mam tendecje do zmarszczek.
I bardzo dziekuje ci za pomoc...
już odpowiadam po pierwsze nieprawda, że krem przeznaczony dla 35latki nie nadaje się dla 30 latki. Panuje taki mit o przyzwyczajaniu się skóry Kremy te są bogatsze w substancje i jeśli Twoja skóra ich nie potrzebuje to ich po prostu nie wykorzysta, ale nie ma czegoś takiego jak przyzwyczajenie!! Jestem jak najbardziej za stosowaniem takich kremów, tzn w sytuacjach kiedy mamy mniej lat niż jest napisane na opakowaniu. Można zrobić kuracje silniejsze, bo zdarza się ,że dwudziestoparolatki mają przesuszoną skórę wymagającą silnej regeneracji.
Sprawa druga to na znane mi bruzdy pod oczami niestety już nic nie pomoże. Tak już zostanie, ale nie oznacza to,że masz zostawić je w świętym spokoju. Nawilżać, nawilżać i jeszcze raz nawilżać.
ps Trzymajcie kciuki jutro bronię pracę doktorską, więc ubogo mnie dziś będzie
sammsara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-22, 10:35   #81
Olencjaaa
Organizatorkaaa :)
 
Avatar Olencjaaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Trzcianka
Wiadomości: 8 896
GG do Olencjaaa
Dot.: Zmarszczkom- od mlodosci NIE !!!

Cytat:
Napisane przez kasiahan Pokaż wiadomość
A masz moze pelny sklad tego kremu?
Moim zdaniem wskazaniem do uzywania jakiegos kremu nie jest wiek, tylko stan skory i jej potrzeby. mysle, ze moglabys go uzywac, tymbardziej, ze kremy pod oczy sa mniej aktywne i zawieraja mniejsze stezenie substancji, zeby nie powodowac podraznien.
Sklad:
aqua, zea mays/corn starch, glycerin, cyclopentasiloxane, hydrogenated polyisobutene, actinidia chinensis/kiwi fruit water, rosa canina/rosa canina fruit oil, caffeine, glycine soja/soybean oil, panthenol, tocopherol, guanosine, hydroxyproline, magnesium pca, manganese pca, sodium pca, zinc pca, ammonium polyacryloyl-dimethyl taurate, acrylates/c10-30 alkyl acrylate crosspolymer, carbomer, cl 77891/titanium dioxide, sodium edta, mica, aluminium hydroxide, imidazolidinyl urea, methylparaben, phenoxyethanol, sodium hydroxide

mam lekkie zmarszczki mimiczne i do tego since pod oczami, 20 lat czy ten krem nie bedzie dla mnie za silny? dodam ze chodze na solarium dlatego szukam jakiegos kremu pod oczu bo ten co stosuje na cala twarz czuje ze mi nie wystarcza
Olencjaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-22, 10:49   #82
mariolasl
Zakorzenienie
 
Avatar mariolasl
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 10 668
Dot.: Zmarszczkom- od młodości NIE !!!

Cytat:
Napisane przez sammsara Pokaż wiadomość
już odpowiadam po pierwsze nieprawda, że krem przeznaczony dla 35latki nie nadaje się dla 30 latki. Panuje taki mit o przyzwyczajaniu się skóry Kremy te są bogatsze w substancje i jeśli Twoja skóra ich nie potrzebuje to ich po prostu nie wykorzysta, ale nie ma czegoś takiego jak przyzwyczajenie!! Jestem jak najbardziej za stosowaniem takich kremów, tzn w sytuacjach kiedy mamy mniej lat niż jest napisane na opakowaniu. Można zrobić kuracje silniejsze, bo zdarza się ,że dwudziestoparolatki mają przesuszoną skórę wymagającą silnej regeneracji.
Sprawa druga to na znane mi bruzdy pod oczami niestety już nic nie pomoże. Tak już zostanie, ale nie oznacza to,że masz zostawić je w świętym spokoju. Nawilżać, nawilżać i jeszcze raz nawilżać.
ps Trzymajcie kciuki jutro bronię pracę doktorską, więc ubogo mnie dziś będzie
Przede wszystkim powodzenia i bede bardzo mocno trzymac kciuki!!! Bardzo dziekuje za rozwiane wszelkich moich watpliwosci.
mariolasl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-22, 13:27   #83
kasiahan
Rozeznanie
 
Avatar kasiahan
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 936
Dot.: Zmarszczkom- od mlodosci NIE !!!

Cytat:
Napisane przez Olencjaaa Pokaż wiadomość

mam lekkie zmarszczki mimiczne i do tego since pod oczami, 20 lat czy ten krem nie bedzie dla mnie za silny? dodam ze chodze na solarium dlatego szukam jakiegos kremu pod oczu bo ten co stosuje na cala twarz czuje ze mi nie wystarcza
Nie widze jakis silnych substancji w tym kremie, wiec mysle ze nie jest za silny.
zgadzam sie z sammsara, ze skora nie przyzwyczaja sie do skladnikow zawartych w kremie, bo bierze te, ktorych potrzebuje, reszty poprostu nie wchlania.


Cytat:
Napisane przez sammsara Pokaż wiadomość
po pierwsze nieprawda, że krem przeznaczony dla 35latki nie nadaje się dla 30 latki. Panuje taki mit o przyzwyczajaniu się skóry Kremy te są bogatsze w substancje i jeśli Twoja skóra ich nie potrzebuje to ich po prostu nie wykorzysta, ale nie ma czegoś takiego jak przyzwyczajenie!!


A jesli chodzi o zmarszki i solarium, to tak jak wyzej pisalam, ze ok.80% zmarszczek powoduje promieniowanie UVA, a w solarium jest tylko UVA i to jeszcze w dawce takiej, ze hoho Wiec wniosek nasuwa sie sam
__________________
Living my dreams, not to dream my life!


kasiahan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-22, 13:32   #84
truheart
Zakorzenienie
 
Avatar truheart
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 4 261
Dot.: Zmarszczkom- od młodości NIE !!!

kasiahan, stokrotne dzięki już starciłam nadzieję, że ktoś mi odpowie z ty ava zmieniłaś?
A propos tego Iwostinu - uzywałaś może go? jest klejącym smarowidłem czy wchłania się przyzwoicie?chodzi mi o emulcję, faktor chyba 40 to jest.
truheart jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-22, 13:34   #85
sammsara
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 21
Dot.: Zmarszczkom- od mlodosci NIE !!!

Cytat:
Napisane przez Olencjaaa Pokaż wiadomość
Sklad:
aqua, zea mays/corn starch, glycerin, cyclopentasiloxane, hydrogenated polyisobutene, actinidia chinensis/kiwi fruit water, rosa canina/rosa canina fruit oil, caffeine, glycine soja/soybean oil, panthenol, tocopherol, guanosine, hydroxyproline, magnesium pca, manganese pca, sodium pca, zinc pca, ammonium polyacryloyl-dimethyl taurate, acrylates/c10-30 alkyl acrylate crosspolymer, carbomer, cl 77891/titanium dioxide, sodium edta, mica, aluminium hydroxide, imidazolidinyl urea, methylparaben, phenoxyethanol, sodium hydroxide

mam lekkie zmarszczki mimiczne i do tego since pod oczami, 20 lat czy ten krem nie bedzie dla mnie za silny? dodam ze chodze na solarium dlatego szukam jakiegos kremu pod oczu bo ten co stosuje na cala twarz czuje ze mi nie wystarcza
olencjo...skład który wymieniłaś w kremie między innymi kofeina wpływa na zmniejszenie obrzęku wokół oczu. Jeśli masz z tym problemy to taki drenaż przyda się. Jeszcze małe sprostowanie do wypowiedzi. Kremy dla starszej cery można stosować , ale w formie kuracji-nie na stałe. Oczywiście w przypadku gdy tego potrzebuje nasza cera. Nie czarujmy się jednak. Nawet w kremach znanych firm stężenia retinolu, kwasów czy witaminy C są minimalne. U mnie na wydziale same sobie robią dziewczyny kremy. Furorę robi tretinoina. Pozdrawiam wszystkich
sammsara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-22, 13:44   #86
kasiahan
Rozeznanie
 
Avatar kasiahan
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 936
Dot.: Zmarszczkom- od młodości NIE !!!

Cytat:
Napisane przez truheart Pokaż wiadomość
kasiahan, stokrotne dzięki już starciłam nadzieję, że ktoś mi odpowie z ty ava zmieniłaś?
A propos tego Iwostinu - uzywałaś może go? jest klejącym smarowidłem czy wchłania się przyzwoicie?chodzi mi o emulcję, faktor chyba 40 to jest.
Zmienilam, zmienilam

Osobiscie nie uzywalam Iwostinu, bo jakos od razu trafilam na filtry, ktore mi podpasowaly (emulsja Avene i na lato Fluide Extreme z LRP) , wiec nie bradzo pomoge w tej kwestii. Na Biochemii jest caly watek o filtrach Iwostinu. Zawsze wchlanialnosc filta mozna zwiekszyc stosujac pod niego krem z silikonami, np. Active C.

Iwostin --> http://www.wizaz.pl/forum/showthread...hlight=iwostin
__________________
Living my dreams, not to dream my life!


kasiahan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-22, 13:50   #87
Olencjaaa
Organizatorkaaa :)
 
Avatar Olencjaaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Trzcianka
Wiadomości: 8 896
GG do Olencjaaa
Dot.: Zmarszczkom- od mlodosci NIE !!!

Cytat:
Napisane przez sammsara Pokaż wiadomość
olencjo...skład który wymieniłaś w kremie między innymi kofeina wpływa na zmniejszenie obrzęku wokół oczu. Jeśli masz z tym problemy to taki drenaż przyda się. Jeszcze małe sprostowanie do wypowiedzi. Kremy dla starszej cery można stosować , ale w formie kuracji-nie na stałe. Oczywiście w przypadku gdy tego potrzebuje nasza cera. Nie czarujmy się jednak. Nawet w kremach znanych firm stężenia retinolu, kwasów czy witaminy C są minimalne. U mnie na wydziale same sobie robią dziewczyny kremy. Furorę robi tretinoina. Pozdrawiam wszystkich
dziekuje za odpowiedz to czyli kupie sobie ten krem i bede go mogla uzywac codziennie czy lepiej po jakims czasie odstawic?
Olencjaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-22, 13:57   #88
kasiahan
Rozeznanie
 
Avatar kasiahan
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 936
Dot.: Zmarszczkom- od mlodosci NIE !!!

Cytat:
Napisane przez sammsara Pokaż wiadomość
olencjo...skład który wymieniłaś w kremie między innymi kofeina wpływa na zmniejszenie obrzęku wokół oczu. Jeśli masz z tym problemy to taki drenaż przyda się. Jeszcze małe sprostowanie do wypowiedzi. Kremy dla starszej cery można stosować , ale w formie kuracji-nie na stałe. Oczywiście w przypadku gdy tego potrzebuje nasza cera. Nie czarujmy się jednak. Nawet w kremach znanych firm stężenia retinolu, kwasów czy witaminy C są minimalne. U mnie na wydziale same sobie robią dziewczyny kremy. Furorę robi tretinoina. Pozdrawiam wszystkich
Zgadzam sie z Toba Sammsaro
Szczegolnie firmy wysokopolkowe nie podaja stezenia retinolu i wit. c na opakowaniach i czesto wit. C nie jest tez stabilna w kremach lub jej postac jest watpliwa. Ale np. firmy apteczne podaja stezenie , np. Active C czy Redermic maja 5% wit. C., w kremach SVR jest 3%.
Jesli chodzi o kremy z retinolem, to w kremach jest go zazwyczaj tyle, co kot naplakal Ale w Dirosealu czy Diacnealu jest retinaldehyd, ktory jest duzo silniejszy i ma lepsze dzialanie, niz retinol. I takie stezenie jest na poczatek jak najbardziej ok.

tretinoina jest juz silna postacia wit.A i jest np. w Atredermie, ktory jest juz lekiem a nie kremem, bo ma silne dzialanie i lepiej stosowac go po przyzwyczajeniu skory do takiej pielegnacji, czyli zaczac najpierw od retinaldehydu.

__________________
Living my dreams, not to dream my life!


kasiahan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-22, 14:57   #89
kasiahan
Rozeznanie
 
Avatar kasiahan
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 936
Dot.: Zmarszczkom- od mlodosci NIE !!!

Cytat:
Napisane przez Olencjaaa Pokaż wiadomość
Sklad:
aqua, zea mays/corn starch, glycerin, cyclopentasiloxane, hydrogenated polyisobutene, actinidia chinensis/kiwi fruit water, rosa canina/rosa canina fruit oil, caffeine, glycine soja/soybean oil, panthenol, tocopherol, guanosine, hydroxyproline, magnesium pca, manganese pca, sodium pca, zinc pca, ammonium polyacryloyl-dimethyl taurate, acrylates/c10-30 alkyl acrylate crosspolymer, carbomer, cl 77891/titanium dioxide, sodium edta, mica, aluminium hydroxide, imidazolidinyl urea, methylparaben, phenoxyethanol, sodium hydroxide

tocopherol -wit. E
glycerin - nawilża
cyclopentasiloxane - silikon
carbomer- zageszczacz
methylparaben, phenoxyethanol - konserwant
glycine soja/soybean oil - wyciag z soji

tutaj jest więcej o skladzie tego kremu :
http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...&postcount=110

mysle, ze z powodzeniem mozesz go stosowac
__________________
Living my dreams, not to dream my life!


kasiahan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-22, 15:42   #90
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Zmarszczkom- od mlodosci NIE !!!

całkiem gdyby nie na 2 miejscu gliceryna...
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:27.