Jak podkreślić jasną cerę? część VIII - Strona 25 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-07-05, 12:24   #721
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VIII

Cytat:
Napisane przez Ingran Pokaż wiadomość
Jak na razie, to dla mnie najlepszy filtr choć wiele nie testowałam swoją drogą, więc nie będę mieć żadnego porównania do jakichkolwiek aptecznych. Konsystencja po wyciśnięciu jest dość "puszysta", ale jest to ciężkie kremowe tłuste mazidło. Wchłania się do satyny, nie świeci się oleistym blaskiem zawsze nakładam przepisową ilość, więc z każdego podkładu robi mi kupę na twarzy na ciele się nie klei, zapach neutralny, ogólnie produkt bardzo spoko.
Co do tych cudownych azjatyckich filtrów, które wchłaniają się do matu, miałam okazję przetestować jeden, z Misshy. Na wątku było pisane, że ochrona przed UVA jest chyba bardzo słaba... Ale ręki nie dam uciąć
To w takim razie będę musiała wypróbować ta Lirene, bo ja właśnie lubię takie bogate kremy Na szyje i dekolt używam teraz Sorai dla dzieci, więc pewnie tłustość będzie podobna.
No właśnie tego się obawiam, że komfort stosowania jest bardzo wyskoki, ale to się niestety odbija na ochronie:/
Co ciekawe, tutaj bardzo popularne są też takie pudrowe 'mgiełki', czyli filtry w spreju, których po rozsmarowaniu w ogóle nie widać na skórze. No i oczywiście wszystkie oznaczone spf 50+ z trzema, czterema plusami...
__________________
Mój blog o dbaniu o urodę w Japonii i Korei: www.kiyora.pl
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-05, 12:35   #722
iamsolucky
Wtajemniczenie
 
Avatar iamsolucky
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 566
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VIII

Cytat:
Napisane przez loss_lauri Pokaż wiadomość
I jakie wrażenia z tej Lirene? Pamiętam, że kiedyś używałam jakichś filtrów Lirene do ciała, ale do twarzy jakoś nie. Ostatnio za to zobaczyłam, że tą Lirene można kupić na stronie Biochemii Urody i mnie to zaciekawiło, bo ją tam bardzo zachwalają - że stabilna, dobry skład i w ogóle.
Zastanawia mnie jeszcze coś innego. Obecnie mieszkam w Japonii, ale jako że nie mam zaufania do nowych kosmetyków to wzięłam ze sobą zapas filtrów, które używałam w Polsce - Ducray Melascreen.
Ale, z ciekawości przeglądałam filtry, które są tutaj dostępne i to, co mnie zdziwiło to ich konsystencja - tak lekka, że czasami filtr wchłania się nie pozostawiając żadnego śladu. Zero połysku, zero bielenia. Oczywiście poniekąd to zasługa alkoholu, ale jednak. I nasuwa mi się pytanie - skoro te filtry są prawie niewidzialne na skórze, to czy chronią? Wszystkie mają spf 50, 50+ i tą azjatycką skalę oznaczająca ochronę anty-UVA w wysokości +++ lub ++++ PA.
No i wszystko fajnie i ładnie, ale pytanie o skuteczność tych filtrów nie daje mi spokoju. Kupiłam sobie nawet jeden taki filtr - L'Oreal Revitalift UV Block (linia Revitalift w Japonii jest poszerzona o 4 rodzaje filtrów) i on naprawdę jest prawie niewidoczny na skórze. użyłam go kilka razy w zimie, ale teraz nie zdecydowałabym się nim posmarować, bo boję się, że ochrona jest niewystarczająca (a słońce w Japonii jest bardzo silne).
Co więc sądzicie o takich filtrach?
też już kiedyś poruszałam temat skuteczności filtrów azjatyckich, bo patrzyłam na składy i praktycznie zawsze przewija się tylko(i w filtrach i w bb) tlenek cynku, dwutlenek tytanu i ethylhexyl methoxycinnamate i deklarowana jest ochrona na poziomie spf50, natomiast "nasze" z takim składem mają ochronę deklarowana ok.spf25/30.
Pod kątem ochrony przed przebarwieniami nie wiem jak się sprawdzają bo na szczęście w ogóle nie mam skłonności do piegów, plam. Używałam już Biore w palącym słońcu i nic się nie opaliłam, nie wiem natomiast jak by się sprawdził u osób stosujących kwasy, retinoidy czy po prostu dostające przebarwień od słońca. Sofina ma chyba lepsze(składowo) filtry od tych tanich jak HadaLabo czy Biore. Trzeba by się składom przyjrzeć ale alkoholowe mocno to one są


jeśli ten skład jest prawdziwy to bida z nędzą
http://www.cosme-de.com/en/product/p...html?pdid=5139

---------- Dopisano o 13:35 ---------- Poprzedni post napisano o 13:28 ----------

Cytat:
Napisane przez loss_lauri Pokaż wiadomość
To w takim razie będę musiała wypróbować ta Lirene, bo ja właśnie lubię takie bogate kremy Na szyje i dekolt używam teraz Sorai dla dzieci, więc pewnie tłustość będzie podobna.
No właśnie tego się obawiam, że komfort stosowania jest bardzo wyskoki, ale to się niestety odbija na ochronie:/
Co ciekawe, tutaj bardzo popularne są też takie pudrowe 'mgiełki', czyli filtry w spreju, których po rozsmarowaniu w ogóle nie widać na skórze. No i oczywiście wszystkie oznaczone spf 50+ z trzema, czterema plusami...
Soraya jest zdecydowanie cięższa od Lirene ja tą Lirene zaczęłam polecać na wątku bo jest bardzo dobry i niedrogi filtr jak na warunki drogeryjne, do ciała super a dla suchszych cer nawet do twarzy. Soraya raz że ma mocny zapach to mazała się i bieliła.
Kiedyś czytałam że trzy plusy oznaczają PPD na poziomie chyba 8, teraz ponoć filtry japońskie mają po 5 plusików.
Ta nowa LRP deklaruje ochronę PPD42. Ale wiadomo że testy in vitro a in vivo to inna bajka.

Edytowane przez iamsolucky
Czas edycji: 2014-07-05 o 12:30
iamsolucky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-05, 12:35   #723
Ingran
Blessed be the fruit
 
Avatar Ingran
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Gilead
Wiadomości: 9 232
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VIII

Cytat:
Napisane przez loss_lauri Pokaż wiadomość
To w takim razie będę musiała wypróbować ta Lirene, bo ja właśnie lubię takie bogate kremy Na szyje i dekolt używam teraz Sorai dla dzieci, więc pewnie tłustość będzie podobna.
No właśnie tego się obawiam, że komfort stosowania jest bardzo wyskoki, ale to się niestety odbija na ochronie:/
Co ciekawe, tutaj bardzo popularne są też takie pudrowe 'mgiełki', czyli filtry w spreju, których po rozsmarowaniu w ogóle nie widać na skórze. No i oczywiście wszystkie oznaczone spf 50+ z trzema, czterema plusami...
O kurczę, dopiero zauważyłam, że zapomniałam dodać "nie" miało być "to nie jest ciężkie tłuste mazidło", przepraszam filtr jest kremowy i lekki jednocześnie, ciężko mi to opisać
__________________
I'll show you...
... the dark side.
Ingran jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-05, 12:58   #724
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VIII

Cytat:
Napisane przez iamsolucky Pokaż wiadomość
też już kiedyś poruszałam temat skuteczności filtrów azjatyckich, bo patrzyłam na składy i praktycznie zawsze przewija się tylko(i w filtrach i w bb) tlenek cynku, dwutlenek tytanu i ethylhexyl methoxycinnamate i deklarowana jest ochrona na poziomie spf50, natomiast "nasze" z takim składem mają ochronę deklarowana ok.spf25/30.
Pod kątem ochrony przed przebarwieniami nie wiem jak się sprawdzają bo na szczęście w ogóle nie mam skłonności do piegów, plam. Używałam już Biore w palącym słońcu i nic się nie opaliłam, nie wiem natomiast jak by się sprawdził u osób stosujących kwasy, retinoidy czy po prostu dostające przebarwień od słońca. Sofina ma chyba lepsze(składowo) filtry od tych tanich jak HadaLabo czy Biore. Trzeba by się składom przyjrzeć ale alkoholowe mocno to one są


jeśli ten skład jest prawdziwy to bida z nędzą
http://www.cosme-de.com/en/product/p...html?pdid=5139

---------- Dopisano o 13:35 ---------- Poprzedni post napisano o 13:28 ----------



Soraya jest zdecydowanie cięższa od Lirene ja tą Lirene zaczęłam polecać na wątku bo jest bardzo dobry i niedrogi filtr jak na warunki drogeryjne, do ciała super a dla suchszych cer nawet do twarzy. Soraya raz że ma mocny zapach to mazała się i bieliła.
Kiedyś czytałam że trzy plusy oznaczają PPD na poziomie chyba 8, teraz ponoć filtry japońskie mają po 5 plusików.
Ta nowa LRP deklaruje ochronę PPD42. Ale wiadomo że testy in vitro a in vivo to inna bajka.
Dla mnie Soraya na twarz jest za ciężka (ta dla dzieci jest bezzapachowa, pomarańczowa dla mnie taż za mocno pachniała), dlatego daję ją na szyję, ale w tutaj czasami zaczyna się wałkować:/
LRP miałby dobre filtry, gdyby nie alkohol, którego moja skóra nie toleruje:/ dlatego na razie nie znalazłam nic lepszego na twarz niż ten Ducray (jego problemem za to jest dostępność)
co do tych plusów PA to mi nie udało się znaleźć informacji, jak to się ma do PPD, więc jakoś trudno mi zaufać. No i dochodzi jeszcze kwestia tego, że ta 'niewidzialność' może się też brać z dużego zmikronizowania, a takie filtry są podobno niezdrowe... eh, pozostaje używać sprawdzonych, europejskich filtrów
Cytat:
Napisane przez Ingran Pokaż wiadomość
O kurczę, dopiero zauważyłam, że zapomniałam dodać "nie" miało być "to nie jest ciężkie tłuste mazidło", przepraszam filtr jest kremowy i lekki jednocześnie, ciężko mi to opisać
to będę musiała wypróbować
__________________
Mój blog o dbaniu o urodę w Japonii i Korei: www.kiyora.pl
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-05, 13:01   #725
Ingran
Blessed be the fruit
 
Avatar Ingran
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Gilead
Wiadomości: 9 232
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VIII

Cytat:
Napisane przez loss_lauri Pokaż wiadomość
Dla mnie Soraya na twarz jest za ciężka (ta dla dzieci jest bezzapachowa, pomarańczowa dla mnie taż za mocno pachniała), dlatego daję ją na szyję, ale w tutaj czasami zaczyna się wałkować:/
LRP miałby dobre filtry, gdyby nie alkohol, którego moja skóra nie toleruje:/ dlatego na razie nie znalazłam nic lepszego na twarz niż ten Ducray (jego problemem za to jest dostępność)
co do tych plusów PA to mi nie udało się znaleźć informacji, jak to się ma do PPD, więc jakoś trudno mi zaufać. No i dochodzi jeszcze kwestia tego, że ta 'niewidzialność' może się też brać z dużego zmikronizowania, a takie filtry są podobno niezdrowe... eh, pozostaje używać sprawdzonych, europejskich filtrów

to będę musiała wypróbować
Na pewno warto
__________________
I'll show you...
... the dark side.
Ingran jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-05, 17:42   #726
LadyMadalena
Wtajemniczenie
 
Avatar LadyMadalena
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 145
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VIII

Cytat:
Napisane przez loss_lauri Pokaż wiadomość
I jakie wrażenia z tej Lirene? Pamiętam, że kiedyś używałam jakichś filtrów Lirene do ciała, ale do twarzy jakoś nie. Ostatnio za to zobaczyłam, że tą Lirene można kupić na stronie Biochemii Urody i mnie to zaciekawiło, bo ją tam bardzo zachwalają - że stabilna, dobry skład i w ogóle.
Zastanawia mnie jeszcze coś innego. Obecnie mieszkam w Japonii, ale jako że nie mam zaufania do nowych kosmetyków to wzięłam ze sobą zapas filtrów, które używałam w Polsce - Ducray Melascreen.
Ale, z ciekawości przeglądałam filtry, które są tutaj dostępne i to, co mnie zdziwiło to ich konsystencja - tak lekka, że czasami filtr wchłania się nie pozostawiając żadnego śladu. Zero połysku, zero bielenia. Oczywiście poniekąd to zasługa alkoholu, ale jednak. I nasuwa mi się pytanie - skoro te filtry są prawie niewidzialne na skórze, to czy chronią? Wszystkie mają spf 50, 50+ i tą azjatycką skalę oznaczająca ochronę anty-UVA w wysokości +++ lub ++++ PA.
No i wszystko fajnie i ładnie, ale pytanie o skuteczność tych filtrów nie daje mi spokoju. Kupiłam sobie nawet jeden taki filtr - L'Oreal Revitalift UV Block (linia Revitalift w Japonii jest poszerzona o 4 rodzaje filtrów) i on naprawdę jest prawie niewidoczny na skórze. użyłam go kilka razy w zimie, ale teraz nie zdecydowałabym się nim posmarować, bo boję się, że ochrona jest niewystarczająca (a słońce w Japonii jest bardzo silne).
Co więc sądzicie o takich filtrach?
Nie wszystkie azjatyckie filtry są kiepskie. Akurat loreal jest chyba bardzo ok, używają tych samych filtrów co w europie. Trzeba patrzeć na składy.
Zresztą, niektórzy sobie właśnie sprowadzają azjatyckie filtry bo na europejskie można złapać wszystkie okoliczne muchy, pyłki, kurz i włosy.

polecam stronę http://www.ratzillacosme.com/category/sun/page/2/

Chyba mówiłaś o tym
Skład filtrowo zacny. PA++++ znaczy PPD powyżej 16.
Zazdroszczę bardzo dostępu do tego filtra

---------- Dopisano o 18:42 ---------- Poprzedni post napisano o 18:31 ----------

Cytat:
Napisane przez iamsolucky Pokaż wiadomość
Sofina ma chyba lepsze(składowo) filtry od tych tanich jak HadaLabo czy Biore. Trzeba by się składom przyjrzeć ale alkoholowe mocno to one są


jeśli ten skład jest prawdziwy to bida z nędzą
http://www.cosme-de.com/en/product/p...html?pdid=5139
Czemu Hada Labo/Biore uważasz, że jest kiepskie?
http://www.ratzillacosme.com/sun/bio...mousse-4-plus/
oprócz alkoholu, który w naszych lpr jest w równie dużej ilości jest bardzo ok.
__________________
Stosuję bardziej lub mniej pokracznie zasady CG od 22.07.10r

Moja fragrantica

Edytowane przez LadyMadalena
Czas edycji: 2014-07-05 o 17:35
LadyMadalena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-05, 20:52   #727
iamsolucky
Wtajemniczenie
 
Avatar iamsolucky
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 566
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VIII

Cytat:
Napisane przez LadyMadalena Pokaż wiadomość
Nie wszystkie azjatyckie filtry są kiepskie. Akurat loreal jest chyba bardzo ok, używają tych samych filtrów co w europie. Trzeba patrzeć na składy.
Zresztą, niektórzy sobie właśnie sprowadzają azjatyckie filtry bo na europejskie można złapać wszystkie okoliczne muchy, pyłki, kurz i włosy.

polecam stronę http://www.ratzillacosme.com/category/sun/page/2/

Chyba mówiłaś o tym
Skład filtrowo zacny. PA++++ znaczy PPD powyżej 16.
Zazdroszczę bardzo dostępu do tego filtra

---------- Dopisano o 18:42 ---------- Poprzedni post napisano o 18:31 ----------


Czemu Hada Labo/Biore uważasz, że jest kiepskie?
http://www.ratzillacosme.com/sun/bio...mousse-4-plus/
oprócz alkoholu, który w naszych lpr jest w równie dużej ilości jest bardzo ok.
Jeśli chodzi o ilość filtrów chemicznych azjatyckie nie są tak "bogate" jak nasze. Rzadko kiedy mają w składzie oprócz tlenku cynku i dwutlenku tytanu dodatkowo tinosorby czy mexoryle. Biore UV milk akurat miałam dawno temu i jak ktoś nie ma skłonności do przesuszeń to jest to dobry miejski filtr do cery tłustej, robi od razu za matującą baze pod makijaż ale z chemicznych filtrów ma tylko ethylhexyl methoxycinnamate. Oczywiście jest mnóstwo innych wersji ale ogólnie nie szaleją Mi alkohol szkodzi jak jest właśnie w formułach żelowych, nie ma co go demonizować bo jest dobrym przewodnikiem innych substancji i nie zawsze wysusza. Z tymi stronami typu ratzilla lepiej uważać bo czasem złe składy są podane/przetłumaczone tak zdaje się nawsiwjaponii(dwa koty) pisała. Biore i HL podałam za przykład "gorszych" bo to jedne z najtańszych filtrów japońskich. Mi ochrona azjatyckich w zupełności wystarcza, ale ja mogę sam podkład nałożyć i się przypudrować i już się nie opalę ale jak ktoś ma mega skłonność do przebarwień że chroni go dopiero krem z fizycznymi i pięcioma chemicznymi filtrami to wtedy takim filtrom jak właśnie Biore UV Milk bym nie ufała. Najlepszy wybór to chyba właśnie L'oreal na rynek azjatycki bo mają te swoje Mexoryle dodatkowo
iamsolucky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-07-05, 21:45   #728
LadyMadalena
Wtajemniczenie
 
Avatar LadyMadalena
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 145
Na stronie, którą tu podałam są prawie wszystkie składy. Nierzadko filtrami użytymi są tinosorb czy uvinul.(niestety nigdy nie miałam głowy do nauczenia się wszystkich filtrów ale kiedy widzę choćby te dwa to jestem spokojna.) Mówisz bardziej o koreańskich kosmetykach. Tam faktycznie ciężko o coś poza filtrami fizycznymi. alkohol jest za to faktycznie w prawie wszystkich
__________________
Stosuję bardziej lub mniej pokracznie zasady CG od 22.07.10r

Moja fragrantica

Edytowane przez LadyMadalena
Czas edycji: 2014-07-06 o 10:20
LadyMadalena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-06, 10:14   #729
iamsolucky
Wtajemniczenie
 
Avatar iamsolucky
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 566
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VIII

Cytat:
Napisane przez LadyMadalena Pokaż wiadomość
Na stronie, którą tu podałam są prawie wszystkie składy. Nierzadko filtrami użytymi są tinosorb czy uvinul.(niestety nigdy nie miałam głowy do nauczenia się wszystkich filtrów ale kiedy widzę choćby te dwa to jestem spokojna.) Mówisz bardziej o koreańskich kosmetykach. Tam faktycznie ciężko o coś poza filtrami mechanicznymi. alkohol jest za to faktycznie w prawie wszystkich
Tak, koreańskie te z dolnej i średniej drogeryjnej półki filtrowo prezentuja się gorzej niż dla porównania nawet nasze drogeryjne, choć i tak komfort stosowania wyższy. Japońskie mają faktycznie większą ochronę. Biore moją mamę (skóra normalna) mocno wysuszyło po tygodniu stosowania.

dzisiaj rozpoczęłam użytkowanie LRP 50-tkę I tak, porównując konsystencję: aqua gel ma lepką, dość rzadką kremożelową, trzeba odczekać ok. 15 minut aż się wchłonie, w ciągu dnia mam wrażenie że jeszcze mocniej wchłania się w skórę, zastyga i trochę zmniejsza u mnie przetłuszczanie. Co do tej lekkiej emulsji konsystencja mega rzadka, przeciekająca przez palce, oleisto emulsyjna. Na początku chyba źle wstrząsnęłam bo wręcz sam olejek wyszedł Jest leciutka, nie bieli ale zdecydowanie bardziej tłusta coś w stylu suchy olejek. U mnie do matu się nie wchłania tylko do lekkiej połyskującej satyny. O ile żelowa wersja mam wrażenie że może wysuszać tak ta jest wręcz pielęgnująca i nie szczypie nic przy nakładaniu. Buzię mam elastyczna i miękką (po żelowej zdecydowanie bardziej sucha) Na dniach będę jeszcze z różnymi bb ją łączyć i odczekiwać ok. 20 minut bo dzisiaj już po 10 min. nałożyłam makijaż i trochę się świecę choć nie ma mowy o bieleniu czy ciężkości. Pierwsze wrażenie mam takie że chyba wolę żelową ale być może na dniach zmienię zdanię. Jest to jednak dobry filtr, miałam z LRP całe mnóstwo próbeczek różnych filtrów i były straszne w porównaniu do tej Dla cery normalnej i suchej to będzie bomba. Dla skóry bardzo tłustej jeszcze się waham

Edytowane przez iamsolucky
Czas edycji: 2014-07-06 o 10:17
iamsolucky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-06, 10:44   #730
Ingran
Blessed be the fruit
 
Avatar Ingran
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Gilead
Wiadomości: 9 232
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VIII

Głupio spytam - skąd bierzecie próbki filtrów?
__________________
I'll show you...
... the dark side.
Ingran jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-06, 12:43   #731
iamsolucky
Wtajemniczenie
 
Avatar iamsolucky
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 566
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VIII

Cytat:
Napisane przez Ingran Pokaż wiadomość
Głupio spytam - skąd bierzecie próbki filtrów?
z apteki trzeba się dowiadywać wczesną wiosną bo w pełni sezonu apteki zwykle nie mają chyba że trafimy na aptekę która rozsądnie rozdaje klientom próbki a panie farmaceutki nie sprzedają ich na allegro Jednak w 80% apteki nigdy nie mają żadnych próbek(do niektórych sieci aptek próbki faktycznie dostarczane nie są, reszta może ściemniać) W niektórych dają próbki tylko przy większych zakupach ale zdarzały mi się sytuacje że spytałam tylko o jakiś konkretny filtr a pani z zaplecza przynosiła mi trzy garści mini tubeczek i saszetek

Są osoby które wyłudzają duże ilości-wszystko jedno czego i same sprzedają więc też nie dziwię się że farmaceutki nie chcą dawać, z drugiej strony apteczne filtry czy w ogóle kremy są drogie a ja też w ciemno nie chcę kupować skoro jednak możliwość przetestowania teoretycznie jest a producenci w tym celu dają swoim konsultantkom próbki. Ja jestem zawsze bardzo zadowolona już z jednej saszetki bo daje mi "ogląd na sytuację" i czasem dokonuję później dzięki temu zakupu.
Denerwuje mnie natomiast nagminny brak próbek czy chociażby testerów podkładów aptecznych, bo o ile krem kupię w ciemno tak fluid nie

Edytowane przez iamsolucky
Czas edycji: 2014-07-06 o 12:45
iamsolucky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-07-06, 13:03   #732
Ingran
Blessed be the fruit
 
Avatar Ingran
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Gilead
Wiadomości: 9 232
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VIII

Będę musiała popytać kiedyś pytałam o próbkę podkładu Vichy, to nie było ale później pani przyniosła koszyk wszelkich próbek i powiedziała bierz co chcesz

Wysłano z Mrocznego Końca Świata
__________________
I'll show you...
... the dark side.
Ingran jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-06, 14:31   #733
loua
Raczkowanie
 
Avatar loua
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Knurów/Guangzhou
Wiadomości: 127
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VIII

Cytat:
Napisane przez LadyMadalena Pokaż wiadomość
Na stronie, którą tu podałam są prawie wszystkie składy. Nierzadko filtrami użytymi są tinosorb czy uvinul.(niestety nigdy nie miałam głowy do nauczenia się wszystkich filtrów ale kiedy widzę choćby te dwa to jestem spokojna.) Mówisz bardziej o koreańskich kosmetykach. Tam faktycznie ciężko o coś poza filtrami fizycznymi. alkohol jest za to faktycznie w prawie wszystkich
Nie jest aż tak źle z tymi koreańskimi filtrami, nie jest ciężko o coś poza filtrami fizycznymi, patrząc na składy chemicznych filtrów jest sporo. Ja akurat jestem wierna koreańskim, bo w przeciwieństwie do japońskich w większości nie ma w nich alkoholu.
loua jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-06, 14:54   #734
iamsolucky
Wtajemniczenie
 
Avatar iamsolucky
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 566
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VIII

Cytat:
Napisane przez loua Pokaż wiadomość
Nie jest aż tak źle z tymi koreańskimi filtrami, nie jest ciężko o coś poza filtrami fizycznymi, patrząc na składy chemicznych filtrów jest sporo. Ja akurat jestem wierna koreańskim, bo w przeciwieństwie do japońskich w większości nie ma w nich alkoholu.
miałam próbkę jakiegoś filtra z Sulwhasoo hydro aid coś tam, nie pamiętam już i był bardzo przyjemny, miałam wręcz wrażenie że po całym dniu skóra jaśniejsza była, skład very good- jak to Sulwhasoo ale dla mnie właśnie wciąż za ciężki miałam też próbki z OHUI barwionego i bardzo źle wspominam-był widoczny i zapychał momentalnie.
Wychodzę z założenia że dobry stabilny filtr tak jak podkład czy bb musi więcej kosztować. Na pewno jest wiele świetnych filtrów koreańskich i japońskich ale "u nas" nie popularnych bo raz że słabo dostępnych dwa że dość drogich. O filtrach Hada Labo na zagranicznych blogach sporo czytałam i niektóre serie były bardzo krytykowane jako straszne "zapychacze".
Smutne jest to że szukając idealnego kremu z filtrem nie patrzę w pierwszej kolejności na ochronę tylko na komfort stosowania na co dzień
Zainteresowały mnie też filtry które zmniejszają nagrzewanie skóry, coś na YT oglądałam z pomidorkiem. Nie pamiętam już o jakie koreańskie firmy chodziło
iamsolucky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-06, 15:51   #735
loua
Raczkowanie
 
Avatar loua
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Knurów/Guangzhou
Wiadomości: 127
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VIII

Cytat:
Napisane przez iamsolucky Pokaż wiadomość
Zainteresowały mnie też filtry które zmniejszają nagrzewanie skóry, coś na YT oglądałam z pomidorkiem. Nie pamiętam już o jakie koreańskie firmy chodziło
Sulwhasoo Renodigm EX Dual Care Cream z Thermal Protection Factor? Nic mi innego nie przychodzi do głowy.
Właśnie próbuję go używać, ale jest za ciężki, na przetłuszczającej się skórze zupełnie mi się nie sprawdza, po kilku godzinach wyglądam jakbym miała mokrą twarz. Plus taki, że ten Thermal Protection Factor chyba działa, bo skóra lepiej znosi wysoką temperaturę.

Teraz jeszcze używam Hanyul White Chrysanthemum Sun Screen SPF 50+/PA +++, skład bez szaleństw, z filtrów ma Ethylhexile Methoxycinnamate, Titanium Dioxide, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate i Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, ale skóra po jego zmyciu pięknie jasna
loua jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-07, 10:11   #736
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VIII

Cytat:
Napisane przez LadyMadalena Pokaż wiadomość
Nie wszystkie azjatyckie filtry są kiepskie. Akurat loreal jest chyba bardzo ok, używają tych samych filtrów co w europie. Trzeba patrzeć na składy.
Zresztą, niektórzy sobie właśnie sprowadzają azjatyckie filtry bo na europejskie można złapać wszystkie okoliczne muchy, pyłki, kurz i włosy.

polecam stronę http://www.ratzillacosme.com/category/sun/page/2/

Chyba mówiłaś o tym
Skład filtrowo zacny. PA++++ znaczy PPD powyżej 16.
Zazdroszczę bardzo dostępu do tego filtra

---------- Dopisano o 18:42 ---------- Poprzedni post napisano o 18:31 ----------


Czemu Hada Labo/Biore uważasz, że jest kiepskie?
http://www.ratzillacosme.com/sun/bio...mousse-4-plus/
oprócz alkoholu, który w naszych lpr jest w równie dużej ilości jest bardzo ok.
No właśnie będę musiała przetłumaczyć skład tego revitalifta jak będę miała wolną chwilę. Skład to jedno, ale mnie jeszcze zastanawia mikronizacja tych azjatyckich filtrów, bo chyba tutaj tkwi tajemnica ich 'niewidzialności' na skórze.
Cytat:
Napisane przez loua Pokaż wiadomość
Nie jest aż tak źle z tymi koreańskimi filtrami, nie jest ciężko o coś poza filtrami fizycznymi, patrząc na składy chemicznych filtrów jest sporo. Ja akurat jestem wierna koreańskim, bo w przeciwieństwie do japońskich w większości nie ma w nich alkoholu.
Alkohol to zmora większości japońskich kosmetyków, oni mają manię na punkcie alkoholu...
__________________
Mój blog o dbaniu o urodę w Japonii i Korei: www.kiyora.pl
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-07, 12:46   #737
iamsolucky
Wtajemniczenie
 
Avatar iamsolucky
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 566
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VIII

Cytat:
Napisane przez loua Pokaż wiadomość
Sulwhasoo Renodigm EX Dual Care Cream z Thermal Protection Factor? Nic mi innego nie przychodzi do głowy.
Właśnie próbuję go używać, ale jest za ciężki, na przetłuszczającej się skórze zupełnie mi się nie sprawdza, po kilku godzinach wyglądam jakbym miała mokrą twarz. Plus taki, że ten Thermal Protection Factor chyba działa, bo skóra lepiej znosi wysoką temperaturę.

Teraz jeszcze używam Hanyul White Chrysanthemum Sun Screen SPF 50+/PA +++, skład bez szaleństw, z filtrów ma Ethylhexile Methoxycinnamate, Titanium Dioxide, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate i Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, ale skóra po jego zmyciu pięknie jasna
A tak, to było Sulwhasoo. Szukam innych filtrów z tym TPF ale nic znaleźć nie mogę na hope in a blog faktycznie wygląda tłusto po posmarowaniu.
A Hanyul i tak lepiej filtrowo wypada od OHUI
iamsolucky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-08, 13:15   #738
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VIII

skoro już mówicie o azjatyckich filtrach: miałyście styczność z pudrami SPF 50? jest ich parę na e-bayu, korci mnie żeby kupić ale nie wiem na który się zdecydować...
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-08, 15:18   #739
iamsolucky
Wtajemniczenie
 
Avatar iamsolucky
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 566
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VIII

Cytat:
Napisane przez fiasco Pokaż wiadomość
skoro już mówicie o azjatyckich filtrach: miałyście styczność z pudrami SPF 50? jest ich parę na e-bayu, korci mnie żeby kupić ale nie wiem na który się zdecydować...
ja nie miałam niestety, a puder z filtrem z kolorówki już się u Ciebie nie sprawdza?

Za mną kolejny dzień z filtrem LRP spf50. Wciąż mnie do siebie nie przekonał zdecydowanie wizualnie, pod makijaż o niebo lepiej sprawdza się aquagel ale ma za niski filtr no i cena zdecydowanie za wysoka jak na spf30- w internetowych aptekach różnica cenowa między tymi dwoma filtrami to zaledwie parę złotych co dla mnie jest skandalem
Wracając do emulsji, nie nakładam przepisowej(zalecanej laboratoryjnej) ilości- zresztą chyba nikt nie jest w stanie w warunkach miejskich(a nawet plażowych)nałożyć 2ml na 1cm kwadratowy skóry jeszcze na twarz. Emulsja mimo to jest tłusta, niby te olejki miały się "ulotnić" i filtr miał wsiąknąć ale u mnie tego nie ma,tzn wchłania się, nie bieli, nie proszkuje, nie smuży ale zostaje ewidentnie tłusta warstewka. Dla cery suchej, dla osób nie noszących makijażu owszem, jest to chyba obecnie najbardziej sensowna propozycja. Dla cery tłustej, w upalne dni, w celu stosowania pod makijaż nie bardzo. Do tego mam wrażenie że działa zaskórnikotwórczo, przy aquagel tego nie odnotowałam. Myślę że w chłodniejsze dni lepiej się spisze ale jak będzie chłodniej to i filtr mogę mieć niższy więc to mija się z celem.
Przy tym filtrze nie ma potrzeby stosowania pod spód kremu(jest pielęgnujący) -czego ja akurat i tak nigdy nie robię bo na chłopski rozum mija się to z celowością stosowania filtrów chemicznych które działają dopiero gdy się wchłoną w skórę a kremy nawilżające itp przecież tworzą mniejszą lub większą okluzję i zdecydowanie zmniejszają dobre wchłonięcie się filtrów chemicznych.
Także rewolucji nie ma, LRP coś tam działa, jest lepiej z roku na rok jednak ja jestem wciąż nie usatysfakcjonowana
iamsolucky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-07-08, 15:22   #740
Ingran
Blessed be the fruit
 
Avatar Ingran
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Gilead
Wiadomości: 9 232
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VIII

Cytat:
Napisane przez iamsolucky Pokaż wiadomość
ja nie miałam niestety, a puder z filtrem z kolorówki już się u Ciebie nie sprawdza?

Za mną kolejny dzień z filtrem LRP spf50. Wciąż mnie do siebie nie przekonał zdecydowanie wizualnie, pod makijaż o niebo lepiej sprawdza się aquagel ale ma za niski filtr no i cena zdecydowanie za wysoka jak na spf30- w internetowych aptekach różnica cenowa między tymi dwoma filtrami to zaledwie parę złotych co dla mnie jest skandalem
Wracając do emulsji, nie nakładam przepisowej(zalecanej laboratoryjnej) ilości- zresztą chyba nikt nie jest w stanie w warunkach miejskich(a nawet plażowych)nałożyć 2ml na 1cm kwadratowy skóry jeszcze na twarz. Emulsja mimo to jest tłusta, niby te olejki miały się "ulotnić" i filtr miał wsiąknąć ale u mnie tego nie ma,tzn wchłania się, nie bieli, nie proszkuje, nie smuży ale zostaje ewidentnie tłusta warstewka. Dla cery suchej, dla osób nie noszących makijażu owszem, jest to chyba obecnie najbardziej sensowna propozycja. Dla cery tłustej, w upalne dni, w celu stosowania pod makijaż nie bardzo. Do tego mam wrażenie że działa zaskórnikotwórczo, przy aquagel tego nie odnotowałam. Myślę że w chłodniejsze dni lepiej się spisze ale jak będzie chłodniej to i filtr mogę mieć niższy więc to mija się z celem.
Przy tym filtrze nie ma potrzeby stosowania pod spód kremu(jest pielęgnujący) -czego ja akurat i tak nigdy nie robię bo na chłopski rozum mija się to z celowością stosowania filtrów chemicznych które działają dopiero gdy się wchłoną w skórę a kremy nawilżające itp przecież tworzą mniejszą lub większą okluzję i zdecydowanie zmniejszają dobre wchłonięcie się filtrów chemicznych.
Także rewolucji nie ma, LRP coś tam działa, jest lepiej z roku na rok jednak ja jestem wciąż nie usatysfakcjonowana
To ile ml wychodzi na całą twarz?
__________________
I'll show you...
... the dark side.
Ingran jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-08, 15:42   #741
iamsolucky
Wtajemniczenie
 
Avatar iamsolucky
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 566
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VIII

Cytat:
Napisane przez Ingran Pokaż wiadomość
To ile ml wychodzi na całą twarz?
bardzo dużo testy in vitro zawsze "mówiły" że filtry chronią np. taki spf50 to chyba w 98,7%(nie jestem pewna) tylko jeśli się je nakłada w ilości 2ml na centymetr kwadratowy i ponawia aplikację co 2h. Dlatego in vitro a in vivo to tak jak już pisałam dwie różne bajki, nie wiem o ile mniejsza jest ochrona w realu ale już dawno temu się przestałam tym przejmować
iamsolucky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-08, 15:47   #742
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VIII

Cytat:
Napisane przez iamsolucky Pokaż wiadomość
ja nie miałam niestety, a puder z filtrem z kolorówki już się u Ciebie nie sprawdza?
Sprawdza się, jest super jako puder ogólnie z tym że na stronie informują, że można uzyskać SPF 25-30, a myślę że na lato nie zaszkodziłby wyższy faktor
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-08, 15:54   #743
iamsolucky
Wtajemniczenie
 
Avatar iamsolucky
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 566
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VIII

Cytat:
Napisane przez fiasco Pokaż wiadomość
Sprawdza się, jest super jako puder ogólnie z tym że na stronie informują, że można uzyskać SPF 25-30, a myślę że na lato nie zaszkodziłby wyższy faktor
wiesz co, musiałabyś sobie wygooglać te pudry które Cię interesują i sprawdzić ich skład bo bardzo ciekawe czy poza fizycznymi oferują jeszcze chemiczne może też oparte są tylko na dwutlenku tytanu i tlenku cynku

skład pudru spf 50 Luview:

One Touch Brush Sun Powder - Talc, Mica, Titanium Dioxide, Aluminium Starch Octenylsuccinate, Nylon-12, Silica, Acrylates / Tridecyl Acrylate / Triethoxysilylpropyl Methacrylate / Dimethicone Methacrylate Copolymer, Zinc Oxide, Magnesium Stearate, Iron Oxides (CI 77492), Triethoxycaprylylsilane, Hexyl Laurate, Diisostearyl Malate, Iron Oxides (CI 77491), Aqualane, Methicone, Dimethicone / Methicone Crosspolymer, Methylparaben, Fragrance, Iron Oxides (CI 77499), Dipentaerythrityl Hexahydroxystearate / Hexastearate / Hexarosinate, Propylparaben, Butylparaben, Aloe Barbadensis Leaf extract, Centella Asiatica Extract, Portulaca Oleracea Extract, Pearl Powder, Coral Powder, Amethyst Powder, Tocopheryl Acetate.

Edytowane przez iamsolucky
Czas edycji: 2014-07-08 o 16:03
iamsolucky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-08, 16:19   #744
loua
Raczkowanie
 
Avatar loua
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Knurów/Guangzhou
Wiadomości: 127
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VIII

Cytat:
Napisane przez iamsolucky Pokaż wiadomość
wiesz co, musiałabyś sobie wygooglać te pudry które Cię interesują i sprawdzić ich skład bo bardzo ciekawe czy poza fizycznymi oferują jeszcze chemiczne może też oparte są tylko na dwutlenku tytanu i tlenku cynku
Rok temu myślałam o kupieniu Belif Almighty Sun Powder SPF50+/PA+++, w jego składzie jest dwutlenek tytanu, tlenek cynku, a także Ethylhexyl Methoxycinnamate i Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol. TonyMoly My Sunny Tok Tok Sun Powder ma w składzie oprócz dwutlenku tytanu i tlenku cynku jeszcze Ethylhexyl Methoxycinnamate.
loua jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-08, 16:29   #745
Ingran
Blessed be the fruit
 
Avatar Ingran
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Gilead
Wiadomości: 9 232
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VIII

Cytat:
(...)2mg produktu z filtrami na kazdy cm2 skory.
Jak to wyglada w praktyce?
Na twarz i szyje razem - 1/2 tsp (teaspoon) czyli wynosi to ok. 2-2,5 ml
Na sama twarz ok. 1,5-1,8ml
No to ja już zgłupiałam
__________________
I'll show you...
... the dark side.
Ingran jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-08, 16:48   #746
iamsolucky
Wtajemniczenie
 
Avatar iamsolucky
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 566
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VIII

Cytat:
Napisane przez loua Pokaż wiadomość
Rok temu myślałam o kupieniu Belif Almighty Sun Powder SPF50+/PA+++, w jego składzie jest dwutlenek tytanu, tlenek cynku, a także Ethylhexyl Methoxycinnamate i Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol. TonyMoly My Sunny Tok Tok Sun Powder ma w składzie oprócz dwutlenku tytanu i tlenku cynku jeszcze Ethylhexyl Methoxycinnamate.
Jeszcze Innisfree w kompakcie ma oprócz fizycznych ethylhexyl methoxycinnamate Więc Luview to kiepska propozycja

---------- Dopisano o 17:48 ---------- Poprzedni post napisano o 17:47 ----------

Cytat:
Napisane przez Ingran Pokaż wiadomość
No to ja już zgłupiałam
ja też (doczytałam, ślepa wcześniej byłam, 2mg/1cm2, a ja kiedyś czytałam o 2ml/1cm2, pewnie literówka albo moja ślepota wychodzi na to że takiej rzadkiej emulsji jak LRP trzeba by nałozyć dwa razy-ze 4ml tyle niż np. takiej gęstej Lirene)
jedno jest pewne najważniejszy jest współczynnik ochrony przed UVA, filtry z spf30 mają zwykle PPD ok. 16

Edytowane przez iamsolucky
Czas edycji: 2014-07-08 o 17:21
iamsolucky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-08, 19:17   #747
Ingran
Blessed be the fruit
 
Avatar Ingran
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Gilead
Wiadomości: 9 232
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VIII

Pomyśleć, że większość nie stosuje ich wcale i ma święty spokój i zaoszczędzony czas

Wysłano z Mrocznego Końca Świata
__________________
I'll show you...
... the dark side.
Ingran jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-08, 23:06   #748
enn_
Zakorzenienie
 
Avatar enn_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 5 296
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VIII

Ingran, no, ja sie poddalam, uznalam, ze to nie dla mnie.
Rozwazam znalezienie jakiegos kremu z SPF30 i uzywanie w normalnych ilosciach, to by bylo na tyle.

Odnosnie filtrow, co polecacie na wakacje do ciala? Moze byc mniej niz SPF50.
__________________
...
enn_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-08, 23:50   #749
Ingran
Blessed be the fruit
 
Avatar Ingran
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Gilead
Wiadomości: 9 232
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VIII

Ja cierpię, by nie złapać opalenizny, która wygląda jak brud no i profilaktycznie
__________________
I'll show you...
... the dark side.
Ingran jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-09, 11:06   #750
LadyMadalena
Wtajemniczenie
 
Avatar LadyMadalena
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 145
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VIII

Cytat:
Napisane przez iamsolucky Pokaż wiadomość
bardzo dużo testy in vitro zawsze "mówiły" że filtry chronią np. taki spf50 to chyba w 98,7%(nie jestem pewna) tylko jeśli się je nakłada w ilości 2ml na centymetr kwadratowy i ponawia aplikację co 2h. Dlatego in vitro a in vivo to tak jak już pisałam dwie różne bajki, nie wiem o ile mniejsza jest ochrona w realu ale już dawno temu się przestałam tym przejmować
2mg na 1cm2 skóry. Wychodzi ok 1ml na twarz przy założeniu 1m~1g.
Na twarz plus szyję wychodzi 1,5-1,8ml
Można sobie samemu w przybliżeniu policzyć.
__________________
Stosuję bardziej lub mniej pokracznie zasady CG od 22.07.10r

Moja fragrantica

Edytowane przez LadyMadalena
Czas edycji: 2014-07-09 o 11:08
LadyMadalena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-03-23 16:12:49


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:59.