Tęgość obuwia mniejsza niż G??? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-02-28, 18:42   #31
eifersucht
Zadomowienie
 
Avatar eifersucht
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 769
Dot.: Tęgość obuwia mniejsza niż G???

Ehh...mam ten sam problem. Zimą chodzę w glanach, latam w addidasach i nic innego kupić nie mogę, bo spada mi z nogi Może już pojawiła się jakaś firma, która produkuje buty na wąższe stopy?
__________________

eifersucht jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-29, 12:41   #32
eifersucht
Zadomowienie
 
Avatar eifersucht
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 769
Dot.: Tęgość obuwia mniejsza niż G???

Up up
__________________

eifersucht jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-29, 20:58   #33
cheshire-cat
Zadomowienie
 
Avatar cheshire-cat
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 149
Dot.: Tęgość obuwia mniejsza niż G???

venezia ma dosyć wąskie butki, w ryłko też były
cheshire-cat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-29, 22:51   #34
cranberi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 74
GG do cranberi
Dot.: Tęgość obuwia mniejsza niż G???

Hmm mam dokładnie ten sam problem! (jejku, a myślałam już, ze jestem osamotniona :P ) Jeśli chodzi o balerinki to nawet po włożeniu grubej wkładki, ew. żelowej podkładki pod palce (a raczej i tego i tego) rzadko które mi nie spadają z nóg masakra. Mam nadzieję,że coś w koncu znajdę dla siebie. Btw. w diversie w tamtym roku były całkiem szczupłe , pewnie w tym roku tez je będa mieć
cranberi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-29, 22:57   #35
Jula
Zakorzenienie
 
Avatar Jula
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: wizaż
Wiadomości: 4 671
Dot.: Tęgość obuwia mniejsza niż G???

A ja mam odwrotny problem A kupno butów to nie lata wyzwanie. Co się stało z tęgościami?! - kiedyś buty oprócz długości miały też szerokość.
__________________
"Była jednak za duża na złodziejkę, zbyt uczciwa na skrytobójczynię, zbyt inteligentna na żonę i zbyt dumna, by podjąć jedyną powszechnie dostępną damską profesję.
Dlatego została wojowniczką.

/T.Pratchett, "Blask Fantastyczny"/


Jula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-01, 21:10   #36
cookiemonster
Wtajemniczenie
 
Avatar cookiemonster
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 2 904
GG do cookiemonster
Dot.: Tęgość obuwia mniejsza niż G???

Cytat:
Napisane przez Jula Pokaż wiadomość
A ja mam odwrotny problem A kupno butów to nie lata wyzwanie. Co się stało z tęgościami?! - kiedyś buty oprócz długości miały też szerokość.

tęgosci zostały ograniczone ze względu na koszty. Coraz wicej firm produkujace ubrania chce miec w sojej ofercie również obuwie, ale każda tegośc wymaga innego kopyta (a raczej pary) co w fabryce rowna sie około setki kopyt razy każda tegośc, takze dośc kosztowny biznes, nie mówiąc o tym ze kazda tegośc wymaga innych szablonów, czyli znowu koszta, i noży do wycinania skóry. także robienie roznych tegości jest poprostu mało opłacalne, ale jak chcecie zawsze mozna pójść i zrobic buty dokładnie na wymiar u szewca. Niewiele firm zajmuje się robieniem różnych tegości, a te co robia to nei mjaą zbyt duzego wyboru wzorow
__________________
cookiemonster jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-11, 13:45   #37
eifersucht
Zadomowienie
 
Avatar eifersucht
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 769
Dot.: Tęgość obuwia mniejsza niż G???

Dziś odkryłam buty Image. Co prawda tylko w dwóch sklepach widziałam, ale są wyraźnie węższe, niż innych firm.
__________________

eifersucht jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-10-16, 17:34   #38
yarshiva
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 39
Dot.: Tęgość obuwia mniejsza niż G???

No niby można iść do szewca - o ile się znajdzie takiego, który będzie chciał się podjąć wyzwania. Ja odwiedziłam 7-miu (słownie - siedem sztuk) i żaden nie chciał mi zrobić butów, bo "musiałby sobie kopyto zniszczyć, a kopyta tanie nie są", ewentualnie "nie opłaca mi się niszczyć kopyta dla jednej pary butów". Jeden tylko mi powiedział, że mógłby się podjąć, ale głupie sandałki z kilkoma paseczkami kosztowałyby mnie około 400-500zł, jeszcze na takiej podeszwie, jaką on zaproponuje (czyli głównie 3-cm szpileczki, czyli nic, co by mnie interesowało). Więc póki co nadal pozostaję przy glanach i adidaskach na lato.
yarshiva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-04, 11:44   #39
aguar
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 236
Dot.: Tęgość obuwia mniejsza niż G???

Sandaly scholla maja tegosc F - ja je uwielbiam, wlasnie bede kupowac juz kolejna pare nie dosc ze wygodne to dopasowane, na lato super, napewno lepsze niz adidasy (noga sie nie poci) do kupienia w aptekach albo sklepach z leczniczym obuwiem, sandaly model heaven, poszukaj tez na allegrze moze beda. (wiem ze nie sa 'stylowe' ale sie nie ma wyboru to co zrobic
ja tez mam waska stope i czasem dopasuje cos w Ryłko ostatnio tez odkryłam firme exbut nie wiem czy maja tegosci ale sa waskie, sprobowac mozna, maja chyba strone internetowa i widzialam ich buty w galeri krakowskiej w quickshoes chyba i w galeri solvay na gorze jakis sklep z butami w rogu.
aguar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-02, 14:26   #40
cioteczkaJili
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1
Question Dot.: Tęgość obuwia mniejsza niż G???

Cytat:
Napisane przez cookiemonster Pokaż wiadomość
tęgosci zostały ograniczone ze względu na koszty. Coraz wicej firm produkujace ubrania chce miec w sojej ofercie również obuwie, ale każda tegośc wymaga innego kopyta (a raczej pary) co w fabryce rowna sie około setki kopyt razy każda tegośc, takze dośc kosztowny biznes, nie mówiąc o tym ze kazda tegośc wymaga innych szablonów, czyli znowu koszta, i noży do wycinania skóry. także robienie roznych tegości jest poprostu mało opłacalne, ale jak chcecie zawsze mozna pójść i zrobic buty dokładnie na wymiar u szewca. Niewiele firm zajmuje się robieniem różnych tegości, a te co robia to nei mjaą zbyt duzego wyboru wzorow
Witam
Wiem, że bardzo cofam się w tył, ale poszukuję szefca który uszyje buty specjalnie dla mnie, a raczej na moją nogę. W necie znalazłam jedynie Twoją konkretną odpowiedź . Mieszkam w 3mieście i szczeże nie mam pojęcia gdzie takiego szukać?? Czy wogóle się tym ktoś jeszcze zajmuje? Jeśli posiadasz chociaż jakikolwiek adres lub telefon, to byłabym wdzięczna. Fajnie, że jest ktoś kto tak dobrze zna się na obuwiu.
cioteczkaJili jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-02, 15:41   #41
madiaa
Raczkowanie
 
Avatar madiaa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 368
Dot.: Tęgość obuwia mniejsza niż G???

Czy coś do tej pory sie zmieniło na polskim rynku? Kupno butó to dla mnie katorga i nienawidzę kupować butów.
Ostatnio w CCC dostałam buty r.35, idealnie na mnie dopasowane. Pierwszy raz po za adidaasami w zyciu buty na mnie pasowały i to bez skarpetki
madiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-13, 15:26   #42
eifersucht
Zadomowienie
 
Avatar eifersucht
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 769
Dot.: Tęgość obuwia mniejsza niż G???

Znalazłam jakąś firmę, która ma różne tęgości butów

http://www.polska.ara-shoes.com/pl/ara.html

Niestety buty według mnie nie za ładne, ale jeśli ktoś byłby zainteresowany to wklejam. Chociaż wygląda na to, że w sklepach mogą mieć coś ciekawszego.
__________________


Edytowane przez eifersucht
Czas edycji: 2011-02-13 o 16:09
eifersucht jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-18, 15:40   #43
rovdyr
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1
Dot.: Tęgość obuwia mniejsza niż G???

Również mam wąską i dłuugą stopę (aż 41), ale wiosną kupiłam buty wygodne, jak kapcie i do tego dopasowane. Jeszcze nigdy w życiu tyle na buty nie wydałam, ale było warto. Firma Clarks produkuje dużo obuwia w tęgości D, ale jak oglądałam ich ofertę w internecie, to nic innego oprócz moich "kapci" mi się nie spodobało Kwestia gustu jak mniemam, może wam coś się spodoba
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg hara_crocus_tobacco.jpg (53,7 KB, 15 załadowań)
rovdyr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-13, 22:36   #44
zozia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 1
Dot.: Tęgość obuwia mniejsza niż G???

Witam,
Trochę późno się tu pojawiłam, ale mam również ten sam problem. Nosze rozmiar 37, natomiast w butach zimowych i adidasach 38. Szeroskosc mojej stopy w pkt haluksa to 20 (w prawej, nawet 19,8), więc nawet nie klasyfikuje się do żadnej tęgości w przypadku rozmiaru 38, w 37 do najmniejszej tęgości (E). Jednak takich butów nigdzie nie ma, fajnie jak znajdę jakieś F. Tak że nie ma mowy o balerinach, szpikach, jakich kolwiek butach bez sznurowadeł, albo paska w kostce. Buty muszę sznurować mocno, zawsze wyglądają na za duże, wszyscy mówią kup mniejsze, nikt nie może zrozumieć ze mniejsze strasznie gniotą mnie w palce. Jest to męczące, niewygodne a zaraz nie estetyczne, ponieważ jestem niską osobą i takie buty na obcasach z paskiem w kostce skracają dodatkowo moje nogi.
W tym linku zawarte są odpowiednie dla każdego rozmiaru tęgości http://www.akces.biz/gif/miary/TABELA%20TEGOSCI.gif.
zozia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-17, 09:36   #45
anetaste
Przyczajenie
 
Avatar anetaste
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 6
Dot.: Tęgość obuwia mniejsza niż G???

Dzisiaj dopiero dowiedziałam się, że jest coś takiego jak tęgość obuwia

Jeśli chodzi o szycie butów na miarę to słyszałam o firmie Sensatiano k. Krakowa (Mogilany). Cena od 200-300 zł. w zależności jaki materiał, dodatki itp. Jeszcze tam nie szyłam, ale zamierzam . Mają grupę na facebooku, gdzie dodawana są projekty klientek. I są mega dobre opinie!
anetaste jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-06-17 10:36:27


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:06.