Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.III - Strona 84 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-07-08, 01:49   #2491
mlodziudka85
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 1 329
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez Sheraa Pokaż wiadomość
Moje pierwsze zamówienie złożyłam ponad miesiąc temu i myślę, ze moge juz nieco powiedzieć Wam o moich spostrzeżeniach zacznę może od tego, że mam cere tłustą, skłonna do wyprysków i zaskórników a do tego naczynkową, więc bardzo problematyczna jak dla mnie. Uzywałam:

Serum AZELO-oliwkowe - przyznam szczerze, ze wiązałam z nim duże nadzieje, ale za każdym razem kiedy nałożylam go na twarz, na następny dzień wyskakiwały mi podskórne guzy. myślalam, ze to moze zbieg okoliczności, ale przy każdej kolejnej aplikacji było to samo i w końcu go odstawiłam. szkoda mi go wyrzucać, więc może sprobuje go używać na końcówki włosów. co o tym myslicie? któras z Was probowała?
Oj nie wiem czy kwas z tego serum dobrze wpłynie na włosy, ale zawsze można zużyć na nogi/pięty .

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2012-07-08 o 12:15 Powód: Poprawienie cytatu
mlodziudka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-08, 10:54   #2492
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d 386552d742cc4ca Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Na mnie działało świetnie, chociaż na początku stosowałam je razem z toniekiem AHA/BHA, a potem samo serum na podtrzymanie. Podrażnień nie miałam, za to stan skóry bardzo się poprawił. Tylko że ja stosowałam te prosukty z kwasami o wiele częściej, niż jest to zalecane w opisie

Myślę, że różnica w efektach pewnie zależy od tolerancji skóry na kwasy i od przyczyn trądziku i zaskórników. U mnie na pewno są spowodowane przynajmniej w większości nieprawidłowym złuszczaniem, bo w sumie każdy rodzaj peelingu czy złuszczania w sposób widoczny poprawia mi stan cery, a np. żele z anytbiotykami, oleki herbaciane itp. wcale.
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-09, 10:16   #2493
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Ja bym jeszcze zapach przebolała. Ale to co ten olej robi z moją cerą, jest niewyobrażalne. Następnego dnia po zastosowaniu w stężeniu 40% wszystkie dziurki, blizenki są dwa razy większe, głębsze i ciemniejsze. Do tego zrobiły mi się krwiaczki w miejscach po krostkach, które były już praktycznie zupełnie zagojone. Nie obyło się również bez nietypowych ropnych krostek. Nigdy żaden olej nie zadziałał w taki sposób na moją cerę. Dam mu szansę, jak mnie dopadnie opryszczka, do pielęgnacji twarzy nie odważę się go więcej stosować.
Szok! W życiu bym nie spodziewała się.Ja chyba jeszcze nie spotkałam się z żadną naturalną mazią co by wywołała u mnie taką reakcję. Jedne po prostu coś robią a inne nie robią nic, ale nie zauważyłam jeszcze żadnej, szkodliwej reakcji.

Edytowane przez earthpace
Czas edycji: 2012-07-09 o 10:17
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-09, 10:33   #2494
Aimee_J
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 360
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Dziewczyny... Czym rozcieńczyć sok aloesowy? Tzn domyślam sie, że woda, ale jaką? Przegotowaną, mineralną, destylowaną, kranówa?
Aimee_J jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-09, 12:01   #2495
201607231719
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 525
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez Aimee_J Pokaż wiadomość
Dziewczyny... Czym rozcieńczyć sok aloesowy? Tzn domyślam sie, że woda, ale jaką? Przegotowaną, mineralną, destylowaną, kranówa?
Ja rozcieńczam przegotowaną
201607231719 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-10, 07:25   #2496
Indicolite
Raczkowanie
 
Avatar Indicolite
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 87
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez tisiphone Pokaż wiadomość
Ja rozcieńczam przegotowaną
ja po pierwszym zastosowaniu zauważyłam, że po soku z aloesu piecze mnei trochę skóra, więc teraz powoli dodaję go po parę kropli do kremu do twarzy, i jak narazie jest OK
Indicolite jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-10, 09:46   #2497
agnszp
Rozeznanie
 
Avatar agnszp
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 851
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

na mnie sok z aloesu działał świetnie, a hydrolat z drzewa oliwkowego mnie zapcha niemiłosiernie......a szkoda bo ma taki fajny zapach i wydawało mi się że redukuje zaczerwienienia, a potem wysyp
agnszp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-07-10, 10:30   #2498
Aimee_J
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 360
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Ja chcę używać go zamiast hydrolatu oczarowego - tymczasowo. Ale myślę, ze stężenie 100% jest bez sensu więc chce go rozcieńczyć.
Nie wiem czemu - ale najbardziej bezpieczne wydawały mi się wody mineralna niegazowana i destylowana Ale skoro przygotowana wystarczy to tak spróbuję
Aimee_J jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-10, 20:19   #2499
soonik
Raczkowanie
 
Avatar soonik
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 219
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

chciałam tylko zameldować że hydrolat z BU z pszenicy bardzo dobrze działa na mnie i moją mamę, często po nim nawet nie musimy kremować twarzy nie używałam wcześniej innych dlatego nie mam porównania ale ten polecam.. no chyba że ktoś nie lubi specyficznego zapachu ale nie jest jakiś tragiczny;p
soonik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-11, 09:42   #2500
agnszp
Rozeznanie
 
Avatar agnszp
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 851
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez soonik Pokaż wiadomość
chciałam tylko zameldować że hydrolat z BU z pszenicy bardzo dobrze działa na mnie i moją mamę, często po nim nawet nie musimy kremować twarzy nie używałam wcześniej innych dlatego nie mam porównania ale ten polecam.. no chyba że ktoś nie lubi specyficznego zapachu ale nie jest jakiś tragiczny;p
a masz cerę skłonną do zapychania (lub Twoja mama) czy nie bardzo?
agnszp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-11, 11:47   #2501
izulla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 272
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez Sheraa Pokaż wiadomość

Olej tamanu - zamówiłam go w celu nakladania na plamki potrądzikowe i na mojego podskórnego guza na policzku, który utrzymuje się od kilku miesięcy (!) i niczym nie mogłam go zniszczyć. i powiem szczerze, że po aplikowaniu go na guzka 2-3 razy dziennie przez okres 3tyg. wyraźnie go zmiejszył, ale przestałam go używac ze względu na zapach. dla mnie jest straszny, mimo, ze prałam pościel z 3 razy w gorącej wodzie to zapach nadal mnie prześladuje :p i kojarzy mi się z psimi sikami - fuj. może kiedys będe go dodawać do olejku myjącego, jeszcez nie wiem
Olej tamanu mam, używam punktowo na przebarwienia i ewentualne wypryski. Zapach kojarzy mi się ze starym, zjełczałym, tłustym rosołem, więc nie dodaje go do maziania buzi, w końcu mazianie ma mi dostarczać przyjemności...
__________________

izulla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-11, 13:42   #2502
Melmania
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 114
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Ja już do zapachu serum Lemon EKO się przyzwyczaiłam, ale na początku myślałam, że zaraz po posmarowaniu twarzy wszystko zmyje, bo inaczej nie zasnę
Melmania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-12, 01:24   #2503
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 331
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Na mnie działało świetnie, chociaż na początku stosowałam je razem z toniekiem AHA/BHA, a potem samo serum na podtrzymanie. Podrażnień nie miałam, za to stan skóry bardzo się poprawił. Tylko że ja stosowałam te prosukty z kwasami o wiele częściej, niż jest to zalecane w opisie

Myślę, że różnica w efektach pewnie zależy od tolerancji skóry na kwasy i od przyczyn trądziku i zaskórników. U mnie na pewno są spowodowane przynajmniej w większości nieprawidłowym złuszczaniem, bo w sumie każdy rodzaj peelingu czy złuszczania w sposób widoczny poprawia mi stan cery, a np. żele z anytbiotykami, oleki herbaciane itp. wcale.
Na mnie serum migdalowe tez swietnie dziala. Na poczatku dal cudowne rezultaty, pozniej mialam tak,ze nie dzialal wcale i cera sie troche pogorszyla. Dopiero jak wrocilam do niego po jakims czasie to juz caly czas fajnie dzialal.

Roznica w efektach nie jest uzalezniona tylko od tolerancji na kwasy. Moja cera na poczatku w ogole nie lubila kwasow, reagowala podraznieniem, uczuciem goraca. Dopiero po jakims czasie takich walk cera sie przyzwyczaila, zaczela uspokajac a ja mialam cudownie gladka ,jedrna cere o rownomiernym kolorycie .

Jeszcze ktos sie wypowiadal na temat olejow zmieszanych z zelem hialuronowym. Moim zdaniem taka mieszanka nie jest do konca wystarczajaca dla skory. Ten sposob pielegnacji stosowalam przez ponad rok zamiast kremow etc. ale moja cera nigdy dobrze nie wygladala po takich mieszankach tj. byla jakas taka szara, swiecaca, jak zle wymieszalam propocje to sciagnieta. Natomiast fajne efekty w mire mialam jak krem zmieszalam z zelem i z olejem w odpowiednich proporcjach.
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-12, 08:29   #2504
Melmania
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 114
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

I znowu potwierdza się, że każdemu odpowiada co innego
Ja po mieszankach żelu z olejkiem mam cerę właśnie dużo lepszą niż po jakimkolwiek kremie. Jest zdrowa i na taką wygląda Może po roku zmienię zdanie, ale póki co mojej skórze to bardzo odpowiada.
Melmania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-12, 08:39   #2505
maleeva
Raczkowanie
 
Avatar maleeva
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 150
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez pseudofeministka Pokaż wiadomość

Jeszcze ktos sie wypowiadal na temat olejow zmieszanych z zelem hialuronowym. Moim zdaniem taka mieszanka nie jest do konca wystarczajaca dla skory. Ten sposob pielegnacji stosowalam przez ponad rok zamiast kremow etc. ale moja cera nigdy dobrze nie wygladala po takich mieszankach tj. byla jakas taka szara, swiecaca, jak zle wymieszalam propocje to sciagnieta. Natomiast fajne efekty w mire mialam jak krem zmieszalam z zelem i z olejem w odpowiednich proporcjach.
Cytat:
Napisane przez Melmania Pokaż wiadomość
I znowu potwierdza się, że każdemu odpowiada co innego
Ja po mieszankach żelu z olejkiem mam cerę właśnie dużo lepszą niż po jakimkolwiek kremie. Jest zdrowa i na taką wygląda Może po roku zmienię zdanie, ale póki co mojej skórze to bardzo odpowiada.

Mnie pielęgnacja olejami + kw. HA też na początku odpowiadała, później okazała się niewystarczająca. Skóra po jakimś czasie czasie była odwodniona, taka mieszanka tylko natłuszczała skórę, jakby nie wnikała głębiej, choć początkowo działała na cerę fantastycznie- skóra była jakby jakby pogrubiona, wypełniona od środka. Teraz efekt jest odwrotny i musiałam wrócić do kremów, które u mnie sprawdzają się o niebo lepiej.
maleeva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-12, 08:45   #2506
ktsw
Zakorzenienie
 
Avatar ktsw
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 667
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

a ja miałam dzis pierwszy raz z serum granat eko + żel HA i powiem, ze na razie jestem mile zaskoczona, nie za tłusto, cera ładnie nawilżona, w zasadzie nie trzeba nic wiecej
ktsw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-12, 09:52   #2507
Kata_rina
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 6
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez ktsw Pokaż wiadomość
a ja miałam dzis pierwszy raz z serum granat eko + żel HA i powiem, ze na razie jestem mile zaskoczona, nie za tłusto, cera ładnie nawilżona, w zasadzie nie trzeba nic wiecej
heja co oprócz tego jeszcze używasz? ja używam tonik AHA 10% + serum olejek z witaminą C na noc i zastanawiam się właśnie czy ten granat eko zamówić i nie zacząć stosować ranoJak sądzisz będzie dobry rezultat całośćiowy??

---------- Dopisano o 10:52 ---------- Poprzedni post napisano o 10:44 ----------

Jeszcze ktos sie wypowiadal na temat olejow zmieszanych z zelem hialuronowym. Moim zdaniem taka mieszanka nie jest do konca wystarczajaca dla skory. Ten sposob pielegnacji stosowalam przez ponad rok zamiast kremow etc. ale moja cera nigdy dobrze nie wygladala po takich mieszankach tj. byla jakas taka szara, swiecaca, jak zle wymieszalam propocje to sciagnieta. Natomiast fajne efekty w mire mialam jak krem zmieszalam z zelem i z olejem w odpowiednich proporcjach.

heja co sądzisz o stosowaniu serum-olejków np z wit. C albo granat eko? na zmianę??lepsza alternatywa niż olej +HA? w temacie jest nowa od pół miesiąca powoli wprowadzam kosmetyki z BU i chętnie poczytam sugestie dziewczyn bardziej doświadczonych w temacie kosmetyków naturalnych
Kata_rina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-12, 10:19   #2508
ktsw
Zakorzenienie
 
Avatar ktsw
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 667
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez Kata_rina Pokaż wiadomość
heja co oprócz tego jeszcze używasz? ja używam tonik AHA 10% + serum olejek z witaminą C na noc i zastanawiam się właśnie czy ten granat eko zamówić i nie zacząć stosować ranoJak sądzisz będzie dobry rezultat całośćiowy??

---------- Dopisano o 10:52 ---------- Poprzedni post napisano o 10:44 ----------

heja co sądzisz o stosowaniu serum-olejków np z wit. C albo granat eko? na zmianę??lepsza alternatywa niż olej +HA? w temacie jest nowa od pół miesiąca powoli wprowadzam kosmetyki z BU i chętnie poczytam sugestie dziewczyn bardziej doświadczonych w temacie kosmetyków naturalnych
serum-olejek z wit. C to jeden z moich ulubienców . Stosuje go w zimie, w lecie elikisr wynogronowy - elikisir tez lubie ale musze go wspomagac bo troche mi sciąga twarz. Serum granat dzis ładnie mi nawilżylo cere, co w moim przyadku jest bardzo dobrym osiągnięciem (zazwyczaj kosmetyki z bu są dla mnie za mało nawilżające), ale wiecej to napisze jak troche dłużej poużywam
ktsw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-12, 11:09   #2509
Kata_rina
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 6
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

serum-olejek z wit. C to jeden z moich ulubienców . Stosuje go w zimie, w lecie elikisr wynogronowy - elikisir tez lubie ale musze go wspomagac bo troche mi sciąga twarz. Serum granat dzis ładnie mi nawilżylo cere, co w moim przyadku jest bardzo dobrym osiągnięciem (zazwyczaj kosmetyki z bu są dla mnie za mało nawilżające), ale wiecej to napisze jak troche dłużej poużywam

Dzięki piękne za odpowiedź zamówię sobie te serum z granatem bo po przesledzeniu wpisów zauważyłam,że ma bardzo dobre opinie tymbardziej ,że piszesz,iż niektóre kosmetyki z BU są dla Ciebie mało nawilżające,a te spełniło oczekiwania pozdrwaiam serdecznie!!
Kata_rina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-12, 21:55   #2510
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 331
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez maleeva Pokaż wiadomość
Mnie pielęgnacja olejami + kw. HA też na początku odpowiadała, później okazała się niewystarczająca. Skóra po jakimś czasie czasie była odwodniona, taka mieszanka tylko natłuszczała skórę, jakby nie wnikała głębiej, choć początkowo działała na cerę fantastycznie- skóra była jakby jakby pogrubiona, wypełniona od środka. Teraz efekt jest odwrotny i musiałam wrócić do kremów, które u mnie sprawdzają się o niebo lepiej.
Ja z tego co pamietam to mi taka mieszanka fajnie zmarszczki mimiczne redukowala i sprawiala,ze cera byla gesciejsza i bardziej nawilzona. Ale z drugiej strony powodowala,ze cera byla bardziej ziemista niz jest i to nie wygladalo zbyt korzystnie. Poza tym moja cera miala problem z wchlanalnoscia takiej mieszanki i mozna bylo odniesc wrazenie ze sie slizga po mojej cerze,wiec ostatecznie ja odrzucilam i teraz smaruje sie zelem aloesowym jednej ze znanych polskich firm.

Natomiast najfaniej na moja cere podzialaly kwasy. Pamietam tonik bha w polaczeniu z kremem bha,pozniej serum migdalowe
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-13, 09:07   #2511
Melmania
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 114
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Oprócz żelu z olejem stosuję co drugą noc serum lemon, raz na jakiś czas piling enzymatyczny, oczywiście hydrolaty i myję twarz olejkiem.
Póki co udało mi się zwalczyć mój największy problem - trądzik i strasznie przetłuszczającą się skórę. Jak taki stan będzie mi się dłużej utrzymywał, może rzeczywiście sięgnę po coś bardziej treściwego.
Teraz się po prostu boję, że zaprzepaszczę efekty - a wtedy byłabym na prawdę wściekła
Melmania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-13, 19:42   #2512
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez pseudofeministka Pokaż wiadomość
Na mnie serum migdalowe tez swietnie dziala. Na poczatku dal cudowne rezultaty, pozniej mialam tak,ze nie dzialal wcale i cera sie troche pogorszyla. Dopiero jak wrocilam do niego po jakims czasie to juz caly czas fajnie dzialal.

Roznica w efektach nie jest uzalezniona tylko od tolerancji na kwasy. Moja cera na poczatku w ogole nie lubila kwasow, reagowala podraznieniem, uczuciem goraca. Dopiero po jakims czasie takich walk cera sie przyzwyczaila, zaczela uspokajac a ja mialam cudownie gladka ,jedrna cere o rownomiernym kolorycie .

Jeszcze ktos sie wypowiadal na temat olejow zmieszanych z zelem hialuronowym. Moim zdaniem taka mieszanka nie jest do konca wystarczajaca dla skory. Ten sposob pielegnacji stosowalam przez ponad rok zamiast kremow etc. ale moja cera nigdy dobrze nie wygladala po takich mieszankach tj. byla jakas taka szara, swiecaca, jak zle wymieszalam propocje to sciagnieta. Natomiast fajne efekty w mire mialam jak krem zmieszalam z zelem i z olejem w odpowiednich proporcjach.
A to serum migdałowe ( mam z BU) można przyrządzić bez tego alkoholu czy to sensu nie ma ? I konstruować je teraz czy na wrzesień?
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-13, 22:04   #2513
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 331
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
A to serum migdałowe ( mam z BU) można przyrządzić bez tego alkoholu czy to sensu nie ma ? I konstruować je teraz czy na wrzesień?
A czego sie boisz w tym alkoholu? Ze wysuszy? Skladniki w BU nie sa przypadkowo, podejrzewam ze alkohol pelni tutaj role konserwantu i rozpuszczalnika. W sumie najlepiej byloby jakbys napisala do BU.

Jezeli boisz sie tego,ze wysuszy to nic takiego nie bedzie mialo miejsca.

Ja pamietam,ze jak chcialam zamienic w serum z retinolem 0.5 % bodajze mleczko oliwkowe to BU odpowiedzialo,ze niczym go nie da sie zastapic poniewaz cos tam wiaze i jest niejako baza. Wiec mysle,ze i tutaj alkohol nie znalazl sie przypadkiem.

Odnosnie drugiej czesci pytania to w sumie nie wiem. Podobno serum migdalowe i tak nie powoduje powstawania przebarwien poslonecznych wiec mozna je uzywac spokojnie w okresie letnim oczywiscie pod warunkiem ze bedziesz uzywac filtrow antyUV. Wiec jezeli nie masz w planach sie opalac i chce Ci sie bawic w wysokie filtry to nic nie stoi na przeszkodzie bys teraz zaczela stosowac to serum.

Ja w sumie na okres letni (bo chcialam sie opalac) odstawilam to serum i stan twarzy bardzo mi sie pogorszyl,wiec wole juz byc mega blada niz pozniej od nowa zaczynac walke z niedoskonalosciami.
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-14, 06:58   #2514
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Alkohol mi się kojarzy raz, że z wysuszaniem (na policzkach) dwa, że z wypryskami i podkreślaniem podskórnych przebarwień. Niemniej jednak fakt, że receptury po coś są, więc zrobię z alkoholem. Ale myślę, że jednak dopiero na jesień, teraz mam wrażenie, że im mniej używam tym lepiej dla cery - przez te upały itd.
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-14, 16:21   #2515
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez pseudofeministka Pokaż wiadomość
Na mnie serum migdalowe tez swietnie dziala. Na poczatku dal cudowne rezultaty, pozniej mialam tak,ze nie dzialal wcale i cera sie troche pogorszyla. Dopiero jak wrocilam do niego po jakims czasie to juz caly czas fajnie dzialal.

Roznica w efektach nie jest uzalezniona tylko od tolerancji na kwasy. Moja cera na poczatku w ogole nie lubila kwasow, reagowala podraznieniem, uczuciem goraca. Dopiero po jakims czasie takich walk cera sie przyzwyczaila, zaczela uspokajac a ja mialam cudownie gladka ,jedrna cere o rownomiernym kolorycie .

Jeszcze ktos sie wypowiadal na temat olejow zmieszanych z zelem hialuronowym. Moim zdaniem taka mieszanka nie jest do konca wystarczajaca dla skory. Ten sposob pielegnacji stosowalam przez ponad rok zamiast kremow etc. ale moja cera nigdy dobrze nie wygladala po takich mieszankach tj. byla jakas taka szara, swiecaca, jak zle wymieszalam propocje to sciagnieta. Natomiast fajne efekty w mire mialam jak krem zmieszalam z zelem i z olejem w odpowiednich proporcjach.
A u mnie taka mieszanka właśnie sprowadza sie lepiej niż kremy, moja skóra praktycznie nie toleruje kremów, mogę ich używać tylko okazjonalnie. Jak potrzebuję dodatkowego natłuszczenia, sprawdza się tłustsze serum.
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-16, 13:24   #2516
agnszp
Rozeznanie
 
Avatar agnszp
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 851
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

dziewczyny, a jak te nowe hydrolaty, stosowalyście, jak działają? nie zapychają?
agnszp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-16, 15:44   #2517
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 331
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez agnszp Pokaż wiadomość
dziewczyny, a jak te nowe hydrolaty, stosowalyście, jak działają? nie zapychają?
W hydrolatach niebardzo co mialoby zapychac. Ewentualnie moga podrazniac ze wzgledu na obecnosc naturalnych ekstraktow.
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-16, 16:55   #2518
fredka86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 93
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez agnszp Pokaż wiadomość
dziewczyny, a jak te nowe hydrolaty, stosowalyście, jak działają? nie zapychają?
Mnie nowy hydrolat z liści oczaru podrażnił, tak samo jak ten z czarnej porzeczki, no ale ten drugi ma ponoć intensywne działanie i nie jest zalecany do cery bardzo wrażliwej (tyle że ja do tej pory nie miałam jakoś specjalnie wrażliwej cery).
fredka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-17, 09:14   #2519
Kata_rina
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 6
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Hydrolat oczarowy ma bardzo specyficzny zapach mocno leśny bym powiedziała nie wiem jak pachną inne i jakie mają działanie,ale do zapachu zdążyłam się już przyzwyczaić poznając go z tej lepszej strony...bo jak dla mnie super się sprawdzafajnie wygładza i przygotowuje skórę do dalszych zabiegów) Jednak kiedy za dużo go zaaplikuje ściąga mi twarz co nie jest zbyt komfortowe jak dla mnie!
Kata_rina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-18, 11:57   #2520
Melmania
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 114
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Po testach mogę już coś napisać o hydrolacie z czarnej porzeczki.
Na pewno ma działanie odkażające - moją buzię lekko podrażnił w niektórych miejscach, ale zaczerwienienie szybko przeszło za to pozostało przyjemne uczucie dobrego "doczyszczenia" (choć w sumie hydrolaty nie są do tego ).
Wydaje się, że twarz ma bardziej wyrównany koloryt, i nie wiem czy to dzięki hydrolatowi, ale udało mi się bardzo szybko zaleczyć tworzący się wyprysk (w końcu ma antybakteryjne działanie).
Zapach jest bardzo przyjemny i w ogóle jestem bardzo z niego zadowolona.
Wydaje mi się nawet lepszy od oczarowego.
Melmania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-04-25 20:03:47


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:07.