B.częste wypróżnianie się i oddawanie moczu, wzdęcia-co może być powodem? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-01-09, 22:20   #1
sympatyczna_wizazanka
Przyczajenie
 
Avatar sympatyczna_wizazanka
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 3
Question

B.częste wypróżnianie się i oddawanie moczu, wzdęcia-co może być powodem?


Witajcie,
jestem nowa na tym forum, wybaczcie więc, jeśli zamieściłam ten temat w złym miejscu. Otóż problem wygląda następująco i mam nadzieję, że może ktoś, kto zna się na tych sprawach ciut lepiej niż ja doradzi, gdzie szukać przyczyn tego stanu rzeczy. Wiem, że najlepiej udać się do lekarza i tak też zamierzam zrobic w przyszlym tygodniu. Chcialam się jednak wcześniej troszkę doradzić.

Kilka słów o mnie i moim zdrowiu:
Mam 26 lat, choruję na niedoczynność tarczycy(leczona od kilku lat). Miewam problemy z miesiączką (nieregularność lub jej brak, policystyczne jajniki itp sprawy)
, był czas, że podejrzewano u mnie lekką anemię, ale już wszystko raczej ok.. Poza lekami na tarczycę nie zażywam żadnych innych.
Nie wiem, czy to istotne, ale na 1.57m wzrostu ważę ok. 67kg. więc nadwaga dość spora. Prowadzę siedzący tryb życia, aktywność minimalna(lub jak kto woli-jej brak).

Kilka słów o problemie:
Wypróżniam się kilka razy dziennie(co mnie mocno zastanawia, bo czytałam gdzieś, że powinno się max 2 razy dziennie), oddaję mocz również bardzo często (nie liczyłam, ale podejrzewam, że nawet kilkanaście razy dziennie)
bardzo często mam biegunki(bywają dość ostre)przy których aż mi słabo, mam wzdęcia, nad ktorymi ciężko mi zapanować (zwłaszcza wieczorami i nocą) i bóle brzucha. Przy stresujących momentach MUSZĘ po ptrostu skorzystac z wc i wtedy zazwyczaj konczy sie to ostrą biegunką.
Zawsze po wypiciu kawy z mlekiem lub np potraw z olejem (wystarczy zwykły chleb z jego dodatkiem) i już coś niedobrego się dzieje w moim organizmie.
Męczy mnie ta kwestia dość mocno, bo utrudnia funkcjonowanie.
Czy to mogą być objawy pasożytów w organizmie (np owsików)? Zgrzytam zębami a to ponoć jeden z objawów obecności owsików w organizmie.

Zamierzam wybrać się z tym problemem do lekarza rodzinnego (tak na początek) ale nie wiem nawet, jak tę sprawę ugryźć, jak to wszystko przedstawić w jak najlepszym świetle. Lekarze, wiadomo, mają skłonność do bagatelizowania wszystkiego zwłaszcza jak dziewczyna wygląda na zdrową i silną.

Moja dieta wygląda chyba zapewne nieciekawie, ale czesto jest tak, ze nawet wtedy, gdy jem o tych samych porach co np moj partner i to samo co on, ja przeżywam męczarnie w wc, on czuje sie znakomicie.
Nie wiem co o tym myśleć. Pomóżcie mi proszę.
Dajcie jakieś wskazówki, bym wiedziała, gdzie szukać powodów tego stanu rzeczy. Męczy mnie to już bardzo i będę wdzięczna za każdą odpowiedź..

Edytowane przez sympatyczna_wizazanka
Czas edycji: 2012-01-09 o 23:31
sympatyczna_wizazanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-10, 06:53   #2
exoexo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 289
Dot.: B.częste wypróżnianie się i oddawanie moczu, wzdęcia-co może być powodem?

A moze to jakas nietolerancja pokarmowa? Np. mleko - większość osób dorosłych ma na nie uczulenie - ja na mleko reaguje tak jak Ty + boli mnie głowa... Czy są produkty po których funkcjonujesz normalnie? Jeśli tak, to postaraj się te po których odczuwasz ww objawy wyrzucic z diety - i przerzucic sie na diete lekkostrawna

To moga byc i pasozyty i cos nie tak w jamie brzusznej, moze zoladek, moze zespol jelita drazliwego, moze polipy... Powodów może być wiele...

Powiedz o tych silnych bolach brzucha, ostrych i czestych biegunkach - lekarz nie powinien tego bagatelizowac! jak bedzie - zmien lekarza...

Warto zrobic najpierw USG jamy brzusznej, jesli nic nie wykaze to moze kolonoskopie... Mozesz tez poprosic o badanie kału (ale ono przewaznie nic nie wykazuje - chyba, ze w dobrym laboratorium)

Edytowane przez exoexo
Czas edycji: 2012-01-10 o 06:55
exoexo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-10, 12:35   #3
Jola1971
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4
Dot.: B.częste wypróżnianie się i oddawanie moczu, wzdęcia-co może być powodem?

Mogą to byc problemy ginekologiczne (np. endometrioza -ciągły ból), napuchnięte narządy napierają na pęcherz i jelita.
Jola1971 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-10, 14:59   #4
sympatyczna_wizazanka
Przyczajenie
 
Avatar sympatyczna_wizazanka
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 3
Dot.: B.częste wypróżnianie się i oddawanie moczu, wzdęcia-co może być powodem?

Dziękuję wam za odpowiedzi.
Probuje umowic sie na jakies wizyty u lekarzy, ale strasznie ciężko przez nfz. eh..
ale nie poddaję się.
sympatyczna_wizazanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-10, 18:34   #5
boangelina
Rozeznanie
 
Avatar boangelina
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: ślązaczka-śpiewaczka
Wiadomości: 641
Dot.: B.częste wypróżnianie się i oddawanie moczu, wzdęcia-co może być powodem?

Czym się leczysz na niedoczynność? Euthyrox? W jakiej dawce?
To, co opisujesz, wygląda jak objawy lekkiej nadreaktywności na hormony tarczycy... zgrzytanie zebami, czeste wyproznianie...
Oczwiście powinien obejrzeć Cię lekarz, a na własną rękę radzę zrobic morfologie + glukoze + elektrolity na początek.

__________________
Aga walczy o idealną sylwetkę !
-> cel: 54 kg

moje recenzje -> https://wizaz.pl/kosmetyki/recenzent...ent=boangelina
boangelina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-12, 18:51   #6
Lia89
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 017
Dot.: B.częste wypróżnianie się i oddawanie moczu, wzdęcia-co może być powodem?

IBS - zespół jelita wrażliwego. Nic przyjemnego, warto poczytać.
Lia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-12, 22:44   #7
sympatyczna_wizazanka
Przyczajenie
 
Avatar sympatyczna_wizazanka
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 3
Dot.: B.częste wypróżnianie się i oddawanie moczu, wzdęcia-co może być powodem?

Cytat:
Napisane przez boangelina Pokaż wiadomość
Czym się leczysz na niedoczynność? Euthyrox? W jakiej dawce?
To, co opisujesz, wygląda jak objawy lekkiej nadreaktywności na hormony tarczycy... zgrzytanie zebami, czeste wyproznianie...
Oczwiście powinien obejrzeć Cię lekarz, a na własną rękę radzę zrobic morfologie + glukoze + elektrolity na początek.

Tak, Euthyrox, dawka 75 przez cały tydzień. a czemu pytasz?
o co chodzi z tą 'nadreaktywnością na hormony tarczycy' ? mogłabyś rozwinąć ten temat? bede ci bardzo wdzieczna.
sympatyczna_wizazanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:28.