Socjologia na uj czy prawo na umcs? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-08-14, 13:29   #1
Kiniadc
Raczkowanie
 
Avatar Kiniadc
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 224

Socjologia na uj czy prawo na umcs?


Cześć dziewczyny, pytanie jak w temacie, bo w ogóle nie mogę się zdecydować, wiadomo są plusy i minusy i tu i tu. Mieszkam w Lublinie więc nie musiała bym się wyprowadzac i prawo to dobry kierunek i na umcsie ma wysoki poziom. Z kolei socjologia to raczej kiepski kierunek, ale dobra uczelnia, dlatego się waham. Znajomy mówił, że jakby się dostał na socjologię na uj to nawet by się nie zastanawiał tylko tam szedł, bo w Krakowie większe możliwości i horyzonty ni w Lublinie. Z drugiej strony inny znajomy twierdzi, że gdyby nie miał znajomości, szedłby na prawo. W Lublinie i tak nie chcę potem zostawać, bo tu pracy raczej nie ma. Proszę doradzcie mi i wyraźcie swoje opinie, ponieważ ja tylko gdybam, nie wiem jak z tym jest.

Edytowane przez Kiniadc
Czas edycji: 2013-08-14 o 13:30
Kiniadc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-14, 14:00   #2
red high heels
Rozeznanie
 
Avatar red high heels
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 613
Dot.: Socjologia na uj czy prawo na umcs?

Rozważasz zupełnie różne kierunki, zastanów się przede wszystkim co Cię bardziej interesuje - czy któraś z tych dwóch dziedzin w ogóle? Od tego moim zdaniem powinnaś zacząć.
A jeśli nie wiążesz przyszłości ze swoim rodzinnym miastem to planuj studia tam, gdzie widzisz siebie w przyszłości. Nawet w trakcie studiów warto zdobywać doświadczenie i nawiązywać kontakty w mieście, gdzie chciałabyś pracować. Znajomość lokalnego rynku, w zasadzie bez względu na branżę, to duży atut.
__________________
Prawdziwi mężczyźni nie jedzą miodu, oni żują pszczoły.

Edytowane przez red high heels
Czas edycji: 2013-08-14 o 14:04
red high heels jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-14, 14:03   #3
Kiniadc
Raczkowanie
 
Avatar Kiniadc
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 224
Dot.: Socjologia na uj czy prawo na umcs?

Cytat:
Napisane przez red high heels Pokaż wiadomość
Rozważasz zupełnie różne kierunki, zastanów się przede wszystkim co Cię bardziej interesuje - czy któraś z tych dwóch dziedzin w ogóle? Od tego moim zdaniem powinnaś zacząć.
I to i to jest ciekawe, socjologia może bardziej, dlatego najbardziej mnie interesują perspektywy potem, co z pracą.
Kiniadc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-14, 14:07   #4
red high heels
Rozeznanie
 
Avatar red high heels
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 613
Dot.: Socjologia na uj czy prawo na umcs?

Im większe miasto, tym na ogół większe możliwości.
__________________
Prawdziwi mężczyźni nie jedzą miodu, oni żują pszczoły.
red high heels jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-14, 14:15   #5
niegramatyczna
Raczkowanie
 
Avatar niegramatyczna
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 338
Dot.: Socjologia na uj czy prawo na umcs?

Mając twój wybór ani chwili bym się nie wahała i szła na prawo. Po socjologii nie masz nic prócz papierka i mgr przed nazwiskiem. Nawet UJ nie pomoże w tym przypadku. Wiem, bo studiuję na tej uczelni i sama zastanawiałam się nad socjologią i dziennikarstwem, ale w porę ostrzegli mnie studenci ze starszych roczników.
niegramatyczna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-14, 14:22   #6
Kiniadc
Raczkowanie
 
Avatar Kiniadc
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 224
Dot.: Socjologia na uj czy prawo na umcs?

Cytat:
Napisane przez niegramatyczna Pokaż wiadomość
Mając twój wybór ani chwili bym się nie wahała i szła na prawo. Po socjologii nie masz nic prócz papierka i mgr przed nazwiskiem. Nawet UJ nie pomoże w tym przypadku. Wiem, bo studiuję na tej uczelni i sama zastanawiałam się nad socjologią i dziennikarstwem, ale w porę ostrzegli mnie studenci ze starszych roczników.
A możesz napisac co ci dokładnie powiedzieli jak z pracą po socjologi po uj? Podobno w Krakowie łatwiej o praktyki, a jak masz doświadczenie latwiej o pracę, w Lublinie myślę, że będzie mi trudniej załapać się do jakiejś kancelarii, niż w Krakowie do jakiejś firmy badawczej.
Kiniadc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-14, 14:23   #7
Justine1989
Zakorzenienie
 
Avatar Justine1989
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Bel Air ;)
Wiadomości: 3 579
Dot.: Socjologia na uj czy prawo na umcs?

wybór wydaje się być prosty-prawo
ale przejrzyj sobie plan studiów, poczytaj trochę fora, czy to aby studia dla Ciebie
po studiach też nie jest łatwo, to zawód wymagający nauki przez całe życie, dość odpowiedzialny i trzeba mieć dobrą pamięć
popytaj starszych koleżanek, może kogoś z rodziny, żebyś po pierwszym roku nie stwierdziła, że to nie Twoja bajka, bo szkoda czasu
Justine1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-08-14, 14:26   #8
slow_motion
Raczkowanie
 
Avatar slow_motion
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 280
Dot.: Socjologia na uj czy prawo na umcs?

Lublin to też bardzo studenckie miasto, a w tym przypadku nie ma co patrzeć na uczelnię, tylko na kierunek, bo po socjologii nie masz zbyt wielkich perspektyw i naprawdę ciężko o pracę. Idź na prawo
__________________
Did you say it? "I love you. I don't ever want to live without you. You changed my life." Did you say it? Make a plan. Set a goal. Work toward it, but every now and then, look around. Drink it in 'cause this is it. It might all be gone tomorrow.
slow_motion jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-14, 14:31   #9
red high heels
Rozeznanie
 
Avatar red high heels
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 613
Dot.: Socjologia na uj czy prawo na umcs?

Wszystko to prawda. Jestem prawnikiem, więc mogę się podzielić doświadczeniami ze swoich studiów. Na początku dużo, dużo, dużo zniechęcającej pamięciówki (wcale nie prawniczej...). Potem duża ilość prawdziwego studiowania, tzn. własnej pracy. Trzeba wyćwiczyć umiejętność czytania prawa, kojarzenia przepisów i sytuacji, wyszukiwania informacji w wielkim gąszczu różnych poglądów. Do tego warto jak najwcześniej zacząć zdobywać praktyczne doświadczenia, bo to właśnie jest najcenniejsze.
Ja z mojego wyboru jestem zadowolona, a pracę nad prawnymi problemami zupełnie poważnie uwielbiam
__________________
Prawdziwi mężczyźni nie jedzą miodu, oni żują pszczoły.
red high heels jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-14, 14:37   #10
Claire_Anne
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 58
Dot.: Socjologia na uj czy prawo na umcs?

Moja znajoma dostała się na dzienną socjologię na UJ, jednak wybrała zaoczne prawo na UŚ, bo stwierdziła, że po socjologii studiowanej nawet na jednej z lepszych uczelni w Polsce nie ma zbyt dużych perspektyw.
Moim zdaniem (chociaż ja osobiście też mam mętlik w głowie ;P ), poszłabym na UMCS na prawo, zwłaszcza, że jesteś z Lublina. Zawsze możesz spróbować przenieść się na inną uczelnię po roku studiów (na stronie UJ wyczytałam, że warunkiem przeniesienia się do Krakowa jest średnia 4,0 z egzaminów), a nawet jeśli nie - zawód prawnika nawet bez aplikacji jest opłacalny, a o aplikację zawsze możesz starać się w innym mieście, niezależnie od tego, że studiowałaś w Lublinie. Poza tym UMCS jest (o ile dobrze pamiętam) piątą uczelnią w Polsce pod względem nauczania prawa.
Życzę pewności w podejmowaniu decyzji i odwagi !

---------- Dopisano o 15:37 ---------- Poprzedni post napisano o 15:35 ----------

Cytat:
Napisane przez niegramatyczna Pokaż wiadomość
Mając twój wybór ani chwili bym się nie wahała i szła na prawo. Po socjologii nie masz nic prócz papierka i mgr przed nazwiskiem. Nawet UJ nie pomoże w tym przypadku. Wiem, bo studiuję na tej uczelni i sama zastanawiałam się nad socjologią i dziennikarstwem, ale w porę ostrzegli mnie studenci ze starszych roczników.
Studiujesz na UJ dziennikarstwo ?
Claire_Anne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-14, 14:47   #11
Kiniadc
Raczkowanie
 
Avatar Kiniadc
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 224
Dot.: Socjologia na uj czy prawo na umcs?

Cytat:
Napisane przez red high heels Pokaż wiadomość
Wszystko to prawda. Jestem prawnikiem, więc mogę się podzielić doświadczeniami ze swoich studiów. Na początku dużo, dużo, dużo zniechęcającej pamięciówki (wcale nie prawniczej...). Potem duża ilość prawdziwego studiowania, tzn. własnej pracy. Trzeba wyćwiczyć umiejętność czytania prawa, kojarzenia przepisów i sytuacji, wyszukiwania informacji w wielkim gąszczu różnych poglądów. Do tego warto jak najwcześniej zacząć zdobywać praktyczne doświadczenia, bo to właśnie jest najcenniejsze.
Ja z mojego wyboru jestem zadowolona, a pracę nad prawnymi problemami zupełnie poważnie uwielbiam
Mnie prawo nawet interesuje, tylko boję się o to doświadczenie, że w Lublinie może byc kiepsko, bo Kraków to jednak dużo większe miasto.

Cytat:
Napisane przez Claire_Anne Pokaż wiadomość
Poza tym UMCS jest (o ile dobrze pamiętam) piątą uczelnią w Polsce pod względem nauczania prawa.


Właśnie prawo na umcsie jest bardzo dobre, dlatego myślę, czy jest sens wyjeżdżać do Krakowa na socjologię, gdyby to jeszcze było prawo.

Myślę tylko jak to jest z tym doświadczeniem, bo w Lublinie ciężko będzie mi się załapać do jakiejś kancelarii, a w Krakowie do firmy badawczej na pewno łatwiej Bo na jakimś wątku wyczytałam, że ciężko z praca po prawie na umcsie, ale chyba tylko tym, którzy jej nie szukają tak mi się wydaje, ale nie wiem jak o jest dlatego pytam

W przyszłości na pewno chcę wyjechać, ale chyba prawo to prawo mimo wszystko. Po prawie mogę pracować tam gdzie po socjologii, a nawet więcej. Ale troche mi szkoda, bo w Krakowie bym się usamodzielniła i poczuła takie prawdziwe studenckie życie.

Edytowane przez Kiniadc
Czas edycji: 2013-08-14 o 14:50
Kiniadc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-14, 14:53   #12
slow_motion
Raczkowanie
 
Avatar slow_motion
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 280
Dot.: Socjologia na uj czy prawo na umcs?

Za kilka lat z aplikacją będzie problem po każdej uczelni, bo miejsc jest mało, a studentów niestety o wiele za dużo. Namnożyło się prywatnych uczelni, gdzie prawo studiują nagle przeciętniacy, którzy w liceum ciągnęli na trójach. Jednak jeśli ktoś jest dobry i zaradny, da sobie radę. Co do doświadczenia w Lublinie, nie przesadzaj, przecież to miasto wojewódzkie, jest kilka sądów, zapewne sporo wszelkiej maści kancelarii, a jeśli to jednak za mało, możesz robić wakacyjne praktyki w innym mieście.
__________________
Did you say it? "I love you. I don't ever want to live without you. You changed my life." Did you say it? Make a plan. Set a goal. Work toward it, but every now and then, look around. Drink it in 'cause this is it. It might all be gone tomorrow.
slow_motion jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-14, 15:01   #13
micraneska
Zadomowienie
 
Avatar micraneska
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 1 760
Dot.: Socjologia na uj czy prawo na umcs?

Nie tylko prywatne uczelnie kształtują przeciętniaków na prawie ale też sam UJ - przecież to jedna wielka paranoja żeby na zaoczne mogła dostać się osoba tylko ze zdaną maturą, nie wspominając o tym że wielką głupotą jest przyjmować ponad 1000 osób na pierwszy rok na UJ.
__________________
Śmiech jest dla duszy tym samym, czym tlen dla płuc

Louis de Funès
micraneska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-14, 15:15   #14
slow_motion
Raczkowanie
 
Avatar slow_motion
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 280
Dot.: Socjologia na uj czy prawo na umcs?

To samo dzieje się na UW, gdzie studenci wieczorowi są przyjmowani na potęgę, aby podreperować sytuację finansową wydziału. Niestety, prawo nie jest już prestiżowym kierunkiem. W ogóle studia przestały być czymś docenianym, kiedy studiują niemal wszyscy.
__________________
Did you say it? "I love you. I don't ever want to live without you. You changed my life." Did you say it? Make a plan. Set a goal. Work toward it, but every now and then, look around. Drink it in 'cause this is it. It might all be gone tomorrow.
slow_motion jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-14, 15:16   #15
Kiniadc
Raczkowanie
 
Avatar Kiniadc
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 224
Dot.: Socjologia na uj czy prawo na umcs?

Cytat:
Napisane przez slow_motion Pokaż wiadomość
Za kilka lat z aplikacją będzie problem po każdej uczelni, bo miejsc jest mało, a studentów niestety o wiele za dużo. Namnożyło się prywatnych uczelni, gdzie prawo studiują nagle przeciętniacy, którzy w liceum ciągnęli na trójach. Jednak jeśli ktoś jest dobry i zaradny, da sobie radę. Co do doświadczenia w Lublinie, nie przesadzaj, przecież to miasto wojewódzkie, jest kilka sądów, zapewne sporo wszelkiej maści kancelarii, a jeśli to jednak za mało, możesz robić wakacyjne praktyki w innym mieście.
Jeśli chodzi o aplikację to nie chcę jej robić, a przynajmniej na razie w ciągu tych 5 lat wszystko się może zmienić

Podobno po socjologii można znaleźć pracę jeśli kogoś to naprawdę kręci i chce, a takze dorobi sobie jakiś kurs czy 2 kierunek, więc nie wiem. No ale większośc osób, a także znajomy, po socjologii na UW twierdzi, że raczej po tm pracy nie ma, chociaż chętniej zatrudnią socjologa niż kogoś po kulturoznawstwie czy psychologii. A inny znajomy, po socjologii na Kulu mówi, że mozna po tym znaleźc pracę, więc co człowiek to opinia, dlatego już sama nie wiem, a muszę się zdecydować, bo jeśli w Krakowie to już trzeba zaczac szukać mieszkania.
Kiniadc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-14, 15:18   #16
micraneska
Zadomowienie
 
Avatar micraneska
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 1 760
Dot.: Socjologia na uj czy prawo na umcs?

po prawie bez aplikacji już teraz pracy też nie znajdziesz, jest dużo za dużo absolwentów
__________________
Śmiech jest dla duszy tym samym, czym tlen dla płuc

Louis de Funès
micraneska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-14, 15:28   #17
Charrlotka
Raczkowanie
 
Avatar Charrlotka
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 88
Dot.: Socjologia na uj czy prawo na umcs?

Prawo nie jest kierunkiem, który na 100 % da Ci zatrudnienie. Czytałam ostatnio artykuł, nie mogę go niestety znaleźć w historii wyszukiwarki, że socjologia wcale nie jest taka kiepska, jakby się mogło wydawać. Jednak ważne jest, jaki program ma uczelnia, bo teraz szukają ludzi, którzy znają bardzo dobrze programy statystyczne typu statistica.
Charrlotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-14, 15:35   #18
Kiniadc
Raczkowanie
 
Avatar Kiniadc
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 224
Dot.: Socjologia na uj czy prawo na umcs?

Cytat:
Napisane przez micraneska Pokaż wiadomość
po prawie bez aplikacji już teraz pracy też nie znajdziesz, jest dużo za dużo absolwentów
Wydaje mi się, że jak się chce to mozna znaleźc i bez aplikacji, zresztą jeszcze nie wiem czy ją będę robić tak jak pisałam, pewnie mi się zmieni w ciagu 5 lat, to sporo czasu

Cytat:
Napisane przez Charrlotka Pokaż wiadomość
Prawo nie jest kierunkiem, który na 100 % da Ci zatrudnienie. Czytałam ostatnio artykuł, nie mogę go niestety znaleźć w historii wyszukiwarki, że socjologia wcale nie jest taka kiepska, jakby się mogło wydawać. Jednak ważne jest, jaki program ma uczelnia, bo teraz szukają ludzi, którzy znają bardzo dobrze programy statystyczne typu statistica.
Ja po socjologii chciałabym pracować w HR, albo agencji reklamowej, więc nie wiem czy tam by mi się to przydało, ale słyszałam, że po prawie tez mogę w HR i agencji reklamowej, a nawet więcej więc. No już sama nie wiem każdy mówi co innego
Kiniadc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-14, 15:46   #19
Charrlotka
Raczkowanie
 
Avatar Charrlotka
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 88
Dot.: Socjologia na uj czy prawo na umcs?

Cytat:
Napisane przez Kiniadc Pokaż wiadomość
Ja po socjologii chciałabym pracować w HR, albo agencji reklamowej, więc nie wiem czy tam by mi się to przydało, ale słyszałam, że po prawie tez mogę w HR i agencji reklamowej, a nawet więcej więc. No już sama nie wiem każdy mówi co innego
Jeśli chcesz pracować w HR albo agencji reklamowej to chyba lepszym wyborem byłoby zarządzanie zasobami ludzkimi czy marketing, ale te kierunki obecnie uważane są za mało przyszłościowe
Charrlotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-14, 15:58   #20
bentkuff
Zadomowienie
 
Avatar bentkuff
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: McKinsey’s Hellenic Office
Wiadomości: 1 759
Dot.: Socjologia na uj czy prawo na umcs?

Wszyscy moi znajomi po socjologii pracują- wszyscy w HR. Może to nei jakaś duża próba, ale kilka osób skończyło socjo i daje sobie świetnie radę.
Prawo- większość (ci którzy nie mają rodziców/dziadków/wujów prawników) wylądowała w korporacjach tj. BIG4- przede wszystkim doradztwo podatkowe lub działy prawne/kancelarie prawnicze przy dobrych korpo. Paru szęściarzom udało się dostać do tych 'lepsiejszych' korpo czyli do McKinsey & Company (np. ja- ale ja nie po socjo ani po prawie), Boston Consulting Group czy A.T. Kearney. Moja stara klasa licealna zawyża średnią zarobków w PL- niemalże wszyscy zarabiali po mgr dwukrotność średniej krajowej, niektórzy czterokrotność. To zależy od szczęścia + inteligencji + zdolności. Dobre studia, ciekawe staże, wymiany zagraniczne i 2 biegłe języki otwierają wiele drzwi- wystarczy tylko wybierać te właściwe.

Ja bym wybrała prawo- daje jednak większe możliwości- zawsze mozna zaczepic sięw MSZ, jakiś fajny staż w Bruskseli, korporacje też wolą prawo (analityczne myślenie i e sprawy). Tylko postaraj się o ciekawe cv- tak aby w 5 roku nie obudzić się z nudną cefałką. Staże, praktyki, wymiany, nawet MOST na UW czy UJ.
bentkuff jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-14, 17:24   #21
Kiniadc
Raczkowanie
 
Avatar Kiniadc
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 224
Dot.: Socjologia na uj czy prawo na umcs?

Cytat:
Napisane przez Charrlotka Pokaż wiadomość
Jeśli chcesz pracować w HR albo agencji reklamowej to chyba lepszym wyborem byłoby zarządzanie zasobami ludzkimi czy marketing, ale te kierunki obecnie uważane są za mało przyszłościowe
Bo pewnie do socjo musiałabym jeszcze jakiś kurs do tego dorobić?

Cytat:
Napisane przez bentkuff Pokaż wiadomość
Wszyscy moi znajomi po socjologii pracują- wszyscy w HR. Może to nei jakaś duża próba, ale kilka osób skończyło socjo i daje sobie świetnie radę.
Prawo- większość (ci którzy nie mają rodziców/dziadków/wujów prawników) wylądowała w korporacjach tj. BIG4- przede wszystkim doradztwo podatkowe lub działy prawne/kancelarie prawnicze przy dobrych korpo. Paru szęściarzom udało się dostać do tych 'lepsiejszych' korpo czyli do McKinsey & Company (np. ja- ale ja nie po socjo ani po prawie), Boston Consulting Group czy A.T. Kearney. Moja stara klasa licealna zawyża średnią zarobków w PL- niemalże wszyscy zarabiali po mgr dwukrotność średniej krajowej, niektórzy czterokrotność. To zależy od szczęścia + inteligencji + zdolności. Dobre studia, ciekawe staże, wymiany zagraniczne i 2 biegłe języki otwierają wiele drzwi- wystarczy tylko wybierać te właściwe.

Ja bym wybrała prawo- daje jednak większe możliwości- zawsze mozna zaczepic sięw MSZ, jakiś fajny staż w Bruskseli, korporacje też wolą prawo (analityczne myślenie i e sprawy). Tylko postaraj się o ciekawe cv- tak aby w 5 roku nie obudzić się z nudną cefałką. Staże, praktyki, wymiany, nawet MOST na UW czy UJ.
Czyli generalnie lepszy wybór prawo, no właśnie o moscie na UJ myślałam, albo na UAM chętniej
Kiniadc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-14, 19:35   #22
20160901857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 21 098
Dot.: Socjologia na uj czy prawo na umcs?

W jakimkolwiek dziale prawnym prędzej czy później i tak będą od ciebie wymagać aplikacji. Bez tego nie masz żadnych uprawnień.
20160901857 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-14, 19:57   #23
Charrlotka
Raczkowanie
 
Avatar Charrlotka
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 88
Dot.: Socjologia na uj czy prawo na umcs?

Cytat:
Napisane przez Kiniadc Pokaż wiadomość
Bo pewnie do socjo musiałabym jeszcze jakiś kurs do tego dorobić?
Zawsze możesz zrobić podyplomowe, kilku moim znajomym, którzy dostali pracę w korpo, podyplomówki zostały opłacone przez pracodawcę, jeden nawet dostał awans i podwyżkę, bo zdecydował się zrobić zaocznie mgr z ekonomii, a tego właśnie wymagał szef.

Wydaje mi się, że tak jak podaje Bentkuff, po prawie bardziej możliwe jest zatrudnienie w dziale podatkowym czy ubezpieczeniowym danej firmy. Poza tym po licencjacie z socjologii zawsze możesz zrobić mgr właśnie np. z zarządzania, jeśli widzisz się konkretnie w HR.
Charrlotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-14, 20:48   #24
Kiniadc
Raczkowanie
 
Avatar Kiniadc
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 224
Dot.: Socjologia na uj czy prawo na umcs?

Cytat:
Napisane przez Charrlotka Pokaż wiadomość
Zawsze możesz zrobić podyplomowe, kilku moim znajomym, którzy dostali pracę w korpo, podyplomówki zostały opłacone przez pracodawcę, jeden nawet dostał awans i podwyżkę, bo zdecydował się zrobić zaocznie mgr z ekonomii, a tego właśnie wymagał szef.

Wydaje mi się, że tak jak podaje Bentkuff, po prawie bardziej możliwe jest zatrudnienie w dziale podatkowym czy ubezpieczeniowym danej firmy. Poza tym po licencjacie z socjologii zawsze możesz zrobić mgr właśnie np. z zarządzania, jeśli widzisz się konkretnie w HR.
Po prostu możliwośći pracy po socjologii wydają mi się ciekawsze niż po prawie.
Kiniadc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-14, 21:18   #25
Japanication
Zadomowienie
 
Avatar Japanication
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Gdzie Petru tam i ja
Wiadomości: 1 369
Dot.: Socjologia na uj czy prawo na umcs?

Cytat:
Cześć dziewczyny, pytanie jak w temacie, bo w ogóle nie mogę się zdecydować, wiadomo są plusy i minusy i tu i tu.
To wymień mi chociaż jeden plus socjologii...tylko taki żebym z krzesła nie spadł.

Cytat:
Po prostu możliwośći pracy po socjologii wydają mi się ciekawsze niż po prawie.
Wtf...

Cytat:
Napisane przez nouvelle90 Pokaż wiadomość
W jakimkolwiek dziale prawnym prędzej czy później i tak będą od ciebie wymagać aplikacji. Bez tego nie masz żadnych uprawnień.
Podatki?

Cytat:
po prawie bez aplikacji już teraz pracy też nie znajdziesz, jest dużo za dużo absolwentów
Podatki.

Generalnie jest tak - egzamin na doradce + biegła znajomość angielskiego + korporacje ( Big4 np. ) = żyjesz jak panisko.

Problem w tym, że to elita umysłowa jest.

Inne opcje po prawie to MSZ ( też nie trzeba aplikacji, no jest - ale to nie aplikacja prawnicza, tylko dyplomatyczna ), lub jakaś nisza prawna - wtedy już aplikacja jest potrzebna ( chociaż w banku czy jakimś przedsiębiorstwie nie trzeba mieć, ale nie jestem pewien ).

Socjologia = Tesco, Lidl, Biedronka i takie tam. :F
__________________
Początkujący specjalista ds. bazodanowych, aczkolwiek porad w tym zakresie udzielam tylko na forach tematycznych pod innym nickiem, ew. na pw.

Edytowane przez Japanication
Czas edycji: 2013-08-14 o 21:20
Japanication jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-14, 21:35   #26
Typicalk
Raczkowanie
 
Avatar Typicalk
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 215
Dot.: Socjologia na uj czy prawo na umcs?

Nie rozumiem dlaczego wszyscy uważają, że prawo to taki dobry kierunek. Być może jak na humanistyczny to nie najgorszy, ale...
Po prawie, być może nieco lepiej niż po socjologii, lecz też sporo bezrobotnych. Dużo czytałam o jednym i o drugim. Wystarczy poczytać tu i tam...
__________________
"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona."
Typicalk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-14, 21:42   #27
micraneska
Zadomowienie
 
Avatar micraneska
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 1 760
Dot.: Socjologia na uj czy prawo na umcs?

Wystarczy zobaczyć ile co rok przyjmują osób na prawo i osoba myśląca wyciągnie wnioski, że po prawie może mieć duże problemy z pracą
__________________
Śmiech jest dla duszy tym samym, czym tlen dla płuc

Louis de Funès
micraneska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-14, 21:50   #28
oliwia_b
Raczkowanie
 
Avatar oliwia_b
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 95
Dot.: Socjologia na uj czy prawo na umcs?

dla mnie wybor jest prosty, studiowałam socjologię na UW i zrezygnowałam po pierwszym roku, nie tylko ja, bo ze 120 studentów została może połowa. studia są nudne, jezeli naprawdę Cię to nie interesuje to nie warto. no i z pracą bywa różnie..
prawo wg mnie daje większe możliwości, i dla mnie byłoby mało ważne czy studiuję prawo w Lublinie czy w Krakowie czy w Warszawie, jesli się chce to można sobie poradzić, wybić się i mieć dobrą pracę. wszystko zalezy tylko od Ciebie.
oliwia_b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-14, 21:51   #29
Japanication
Zadomowienie
 
Avatar Japanication
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Gdzie Petru tam i ja
Wiadomości: 1 369
Dot.: Socjologia na uj czy prawo na umcs?

Cytat:
Napisane przez micraneska Pokaż wiadomość
Wystarczy zobaczyć ile co rok przyjmują osób na prawo i osoba myśląca wyciągnie wnioski, że po prawie może mieć duże problemy z pracą
Tylko jeśli nie zrobi dobrego resercza.

Adwokat, Radca, Notariusz, Sędzia, Prokurator - zapomnij...b. duża szansa na bezrobocie, czy prace niewolniczą za 900 zł brutto - ot zapchany rynek.

Prawo podatkowe - nie da się z tym zginąć, za mało ludzi to ogarnia/ma uprawnienia, nadal jest spore zapotrzebowanie, szczególnie w korporacjach typu Big4.

Problem w tym, że...znaczna część studentów prawa ( większość? ) - nawet nie wie, że coś takiego istnieje.
Nie było tego w "Prawie Agaty", więc nie ma czegoś takiego.

Cytat:
prawo wg mnie daje większe możliwości, i dla mnie byłoby mało ważne czy studiuję prawo w Lublinie czy w Krakowie czy w Warszawie, jesli się chce to można sobie poradzić, wybić się i mieć dobrą pracę. wszystko zalezy tylko od Ciebie.
Nah - to ma duże znaczenie właśnie.
Przy prawie jest tak:

Warszawa >>>>>>>>>>>>>>> ( dłuuuuugo, dłuuugo nic ) > Poznań=Wrocław=Kato > reszta.

Miasto jest ważniejsze niż uczelnia, w tej branży.
__________________
Początkujący specjalista ds. bazodanowych, aczkolwiek porad w tym zakresie udzielam tylko na forach tematycznych pod innym nickiem, ew. na pw.

Edytowane przez Japanication
Czas edycji: 2013-08-14 o 21:53
Japanication jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-14, 23:35   #30
zapalniczka89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 377
Dot.: Socjologia na uj czy prawo na umcs?

Możesz iść do Lublina na prawo i wybrać się do Krk na most.
__________________
Wymiana:

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post42596287


PROSZĘ, ODPISZ U MNIE

Edytowane przez zapalniczka89
Czas edycji: 2013-08-14 o 23:37
zapalniczka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:35.