Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII - Strona 51 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Kosmetyki mineralne

Notka

Kosmetyki mineralne Lubisz kosmetyki mineralne? Chcesz pogłębić swoją wiedzę? Wiemy wszystko o kosmetykach mineralnych. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-05-16, 14:45   #1501
Gwen_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 140
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Co robicie, aby jakiś minerał Wam się nie wysypywał>?

Mam kilka cieni, brazerow z silk naturals, nie mogę dopasować do nich puszka, naklejka po jakimś czasie straci klej i co wtedy? Zwłaszcza w podróży... Może będę musiała bawić się w wycinanie płatków kosmetycznych .
__________________

Gwen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-16, 20:37   #1502
brzozka88
Zadomowienie
 
Avatar brzozka88
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 879
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Drogie Minerałoholiczki probowalam znalezc odpowiedz na swoje pytanie w poprzednich wątkach, ale cos nie wyszlo (chyba, ze filtrowałam nie po tym hasle...).
Jak wytwarza się minerały? Tzn jaką drogę "produkcyjną" przechodzą, aby powstał proszek do maziania się?
brzozka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-16, 21:26   #1503
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Cytat:
Napisane przez brzozka88 Pokaż wiadomość
Drogie Minerałoholiczki probowalam znalezc odpowiedz na swoje pytanie w poprzednich wątkach, ale cos nie wyszlo (chyba, ze filtrowałam nie po tym hasle...).
Jak wytwarza się minerały? Tzn jaką drogę "produkcyjną" przechodzą, aby powstał proszek do maziania się?
i sama jestem ciekawa
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-17, 12:49   #1504
Soph
Zakorzenienie
 
Avatar Soph
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 17 053
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Cytat:
Napisane przez brzozka88 Pokaż wiadomość
Drogie Minerałoholiczki probowalam znalezc odpowiedz na swoje pytanie w poprzednich wątkach, ale cos nie wyszlo (chyba, ze filtrowałam nie po tym hasle...).
Jak wytwarza się minerały? Tzn jaką drogę "produkcyjną" przechodzą, aby powstał proszek do maziania się?
Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
i sama jestem ciekawa
polecam post Lorri : klik
__________________

Kontakt - zamówienia:
sophmineralnie@gmail.com
Arkusz rozliczeń: klik


Soph jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-17, 15:55   #1505
brzozka88
Zadomowienie
 
Avatar brzozka88
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 879
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Cytat:
Napisane przez Soph Pokaż wiadomość
polecam post Lorri : klik
i wszystko stało się jasne dziekuje
brzozka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-17, 19:43   #1506
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Cytat:
Napisane przez Soph Pokaż wiadomość
polecam post Lorri : klik
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-19, 12:44   #1507
dzolls
Zakorzenienie
 
Avatar dzolls
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Bad Königsdorff
Wiadomości: 5 676
Pomoc w wyborze podkładu mineralnego - koloru i marki

Cześć

Zwracam się bezpośrednio na podforum mineralnym, ponieważ kto będzie lepiej potrafił mi pomóc niż wy?

Chciałabym wrócić do minerałów, z którymi miałam przyjemność zetknąć się kilka lat temu. Używałam próbek EDM i wtedy będącego w sprzedaży mineralnego pudru Essence. Kolorów niestety nie pamiętam, a to znacznie utrudnia poszukiwania. Jak wspomniałam, chciałabym wrócić, jednak nie wiem, jaka firma, jakie kolory i w ogóle jestem dziecko we mgle (przez te parę lat się ta gałąź strasznie rozrosła, jest tego tak dużo, że nie wiem nawet jak ogarnąć :O ).

Moje parametry cery: mieszana/tłusta, z porami, z bardzo różowymi policzkami, ale za to z lekko żółtawą resztą. Z klasycznych podkładów Bourjous healthy mix serum 51 jest dla mnie za żółty, za to najlepszy do tej pory okazał się Catrice Infinite Matt 010 ivory - mało żółty (zdjęcia z sieci: http://2.bp.blogspot.com/-K4ByGHzHOw.../Obraz+138.jpg i https://lh6.googleusercontent.com/-8...1837517633.jpg oraz zdjęcie mojego autorstwahttp://2.bp.blogspot.com/-TbrFfgFldj...0/DSC_0166.jpg).

Zależy mi na średnim kryciu, wyrównaniu kolorytu (żeby moje fest różowe poliki się straciły), no i na macie, ale to już niekoniecznie. Kolor raczej neutralny, może coś doradzicie
__________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny


curl it, baby!

Edytowane przez dzolls
Czas edycji: 2013-05-19 o 16:14
dzolls jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-05-20, 08:26   #1508
jaxxxie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 173
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Polecałabym Ci zamówić na początek z Annabelle minerals z formuły - neutral, golden i beige - chyba fairest wszystkie skoro H.Mix był ok pod wzdlędem jasności.
Ja np mam lekko żółtą cerę, bardzo jasną i mieszam golden i neutral fairest pół na pół i jest idealnie. Myślę, że z takim zestawem dojdziesz do tego jakiego koloru dokładnie potrzebujesz, i później będzie Ci już łatwiej szukać w innych firmach jeśli AM ci nie podpasuje. Poza tym próbki są dość duże co daje możliwość poeksperymentować, pomieszać w różnych proporcjach itp.
__________________
Berry Extraordinary - blog
jaxxxie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-22, 08:58   #1509
motylemJestemm
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 278
Dlaczego produkty MINERALNE np:Annabelle itp nie moga miec swoich stoisk w drogeriach

Dlaczego produkty z mineralami z AnnaBell,Amine itp --nie moga miec swoich stoisk w marketach,drogeriach (np: w Rossanie,stoiska w maketach,Natura ),zeby byly dla kazdego dostepne detalicznie na zywo mozna by bylo dopasowac odcienie ? co to hamuje ?
motylemJestemm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-22, 09:40   #1510
Isilindil
Jestem groszek... ;)
 
Avatar Isilindil
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 5 870
Dot.: Dlaczego produkty MINERALNE np:Annabelle itp nie moga miec swoich stoisk w drog

Po co osobny wątek? Poza tym to pytanie do dystrybutorów a nie do Nas... sprzedaż detaliczna to także internetowa.
__________________
Wymiana
Zakupy z Is mail do adresów: zakupyzis@gmail.com podaj nick w tytule!


Za ciemny podkład? Tapeta? Zajrzyj na forum mineralne



Edytowane przez Isilindil
Czas edycji: 2013-05-22 o 09:41
Isilindil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-22, 10:01   #1511
motylemJestemm
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 278
Dot.: Dlaczego produkty MINERALNE np:Annabelle itp nie moga miec swoich stoisk w drog

Cytat:
Napisane przez Isilindil Pokaż wiadomość
Po co osobny wątek? Poza tym to pytanie do dystrybutorów a nie do Nas... sprzedaż detaliczna to także internetowa.
ale to nie to samo... widziec cos na zywo,a w necie..
motylemJestemm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-22, 15:55   #1512
_Kari_
Zakorzenienie
 
Avatar _Kari_
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 6 523
Dot.: Dlaczego produkty MINERALNE np:Annabelle itp nie moga miec swoich stoisk w drog

Cytat:
Napisane przez motylemJestemm Pokaż wiadomość
Dlaczego produkty z mineralami z AnnaBell,Amine itp --nie moga miec swoich stoisk w marketach,drogeriach (np: w Rossanie,stoiska w maketach,Natura ),zeby byly dla kazdego dostepne detalicznie na zywo mozna by bylo dopasowac odcienie ? co to hamuje ?
Co hamuje - stosunkowo małe zainteresowanie zarówno klientek jak i sprzedawców - ponad to żeby było stoisko np w Rossie czy Naturze to trzeba niezły marketing uskutecznić i przedstwić owemy Rosowi że to im się bedzie opłacać że na tym zarobią... a dla kilku klientek które przyją bo wiedzą co to się poprostu po ludzku nie opłaca .
Ponad to w małych drogeriach jest to również nie opłacalne bo taka mała drogeria musi to wykupić, musi przeszkolić pracownika (w rossie też) dodać swoją marże - i przyszła by taka potencjalna klientka przyjdzie pomaca i kupi w necie bo taniej.
A ostatnie zazwyczaj firmy z minerałami to małe firmy np 2-3osobowe nie mające ogromnego kapitału a co za tym idzie możliwości przerobowych, i atowarowania co drugiej drogerii w Polsce ;/
Cytat:
Napisane przez motylemJestemm Pokaż wiadomość
ale to nie to samo... widziec cos na zywo,a w necie..
Od tego są mini sample - kosztują grosze i można sprawdzić
_Kari_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-22, 23:53   #1513
motylemJestemm
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 278
Dot.: Dlaczego produkty MINERALNE np:Annabelle itp nie moga miec swoich stoisk w drog

Cytat:
Napisane przez _Kari_ Pokaż wiadomość
Co hamuje - stosunkowo małe zainteresowanie zarówno klientek jak i sprzedawców - ponad to żeby było stoisko np w Rossie czy Naturze to trzeba niezły marketing uskutecznić i przedstwić owemy Rosowi że to im się bedzie opłacać że na tym zarobią... a dla kilku klientek które przyją bo wiedzą co to się poprostu po ludzku nie opłaca .
Ponad to w małych drogeriach jest to również nie opłacalne bo taka mała drogeria musi to wykupić, musi przeszkolić pracownika (w rossie też) dodać swoją marże - i przyszła by taka potencjalna klientka przyjdzie pomaca i kupi w necie bo taniej.
A ostatnie zazwyczaj firmy z minerałami to małe firmy np 2-3osobowe nie mające ogromnego kapitału a co za tym idzie możliwości przerobowych, i atowarowania co drugiej drogerii w Polsce ;/

Od tego są mini sample - kosztują grosze i można sprawdzić
sadze ze lepiej kupic cien do powiek, roz do policzkow,podklad mineralny ,blyszczyk niz firmy essence..
motylemJestemm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-24, 13:42   #1514
olkie
Zakorzenienie
 
Avatar olkie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: kraków-stce
Wiadomości: 4 186
GG do olkie
Odp: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Dziewczynki mam pytanie: ktora marka oferuje roz do policzkow w kolorze tzw GUMY BALONOWEJ? Kupilam jeden co na zdjeciach dawal wlasnje taki efekt ale na zywo jest bardziej malinowy:/ potrzebubuje wlasnie cukierkowego rozu obojetnie czyblyszczacy czy matowy.

Wysłane z mojego GT-I8190 za pomocą Tapatalk
__________________
mgr inż. sztuki ogrodowej:
olkie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-25, 09:13   #1515
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Mam problem z trwałością makijażu mineralnego (LL i Annabelle). Zawsze nakładałam je na sucho, teraz próbuję na mokro, ale jest jeszcze gorzej.

Używam flat topa (Bdellium Tools, EDM, Hakuro), pryskam go hydrolatem różanym, nabieram proszek i rozcieram. Na skórze robią się smugi, które szybko zasychają, jak próbuję je poprawić to albo ścieram warstwę podkładu albo robię kolejne smugi. Dołożenie większej ilości podkładu skutkuje efektem suchego tynku, który jest wyraźnie widoczny, w niektórych miejscach włazi w pory, co na sucho się nie zdarza.

Czy robię coś źle czy to kolejna rzecz, której moja cera nie lubi, chociaż innym służy (gdzieś ostatnio czytałam, że aplikacja na mokro jest najpopularniejsza)?
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-25, 09:40   #1516
Inspire
Kuźnia inspiracji
 
Avatar Inspire
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 30 455
Odp: Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Mam problem z trwałością makijażu mineralnego (LL i Annabelle). Zawsze nakładałam je na sucho, teraz próbuję na mokro, ale jest jeszcze gorzej.

Używam flat topa (Bdellium Tools, EDM, Hakuro), pryskam go hydrolatem różanym, nabieram proszek i rozcieram. Na skórze robią się smugi, które szybko zasychają, jak próbuję je poprawić to albo ścieram warstwę podkładu albo robię kolejne smugi. Dołożenie większej ilości podkładu skutkuje efektem suchego tynku, który jest wyraźnie widoczny, w niektórych miejscach włazi w pory, co na sucho się nie zdarza.

Czy robię coś źle czy to kolejna rzecz, której moja cera nie lubi, chociaż innym służy (gdzieś ostatnio czytałam, że aplikacja na mokro jest najpopularniejsza)?
Chimay, nie wiem czy Ci to pomoże, ale miałam dokładnie ten sam problem i jedyne wyjście dla mnie ti było nakładanie na sucho :banghead:

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Recenzuję w KWC
i na rossnecie


WYMIANA
Inspire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-25, 09:44   #1517
Soph
Zakorzenienie
 
Avatar Soph
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 17 053
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Mam problem z trwałością makijażu mineralnego (LL i Annabelle). Zawsze nakładałam je na sucho, teraz próbuję na mokro, ale jest jeszcze gorzej.

Używam flat topa (Bdellium Tools, EDM, Hakuro), pryskam go hydrolatem różanym, nabieram proszek i rozcieram. Na skórze robią się smugi, które szybko zasychają, jak próbuję je poprawić to albo ścieram warstwę podkładu albo robię kolejne smugi. Dołożenie większej ilości podkładu skutkuje efektem suchego tynku, który jest wyraźnie widoczny, w niektórych miejscach włazi w pory, co na sucho się nie zdarza.

Czy robię coś źle czy to kolejna rzecz, której moja cera nie lubi, chociaż innym służy (gdzieś ostatnio czytałam, że aplikacja na mokro jest najpopularniejsza)?
ja nie przepadam za nakładaniem na morko, jedynie czasami mieszam podkład z olejkiem i tak nakładam na twarz....

a na co nakładasz minerały? krem, olejek, czy coś innego?
i jak dokładnie nakładałaś na sucho?
__________________

Kontakt - zamówienia:
sophmineralnie@gmail.com
Arkusz rozliczeń: klik


Soph jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-25, 09:53   #1518
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Cytat:
Napisane przez Soph Pokaż wiadomość
ja nie przepadam za nakładaniem na morko, jedynie czasami mieszam podkład z olejkiem i tak nakładam na twarz....

a na co nakładasz minerały? krem, olejek, czy coś innego?
i jak dokładnie nakładałaś na sucho?
Na krem, zazwyczaj jakiś lekki, ostatnio na ślimaka Mizon, matujący Baikal Herbals.

Moje nakładanie na sucho to dowolna kombinacja różnych styli Zazwyczaj maczam pędzel w małej ilości proszku, trochę potrę nim o podstawkę i rozcieram na twarzy. Raczej nie robię stempelków, bo jak np dodatkowo użyję niekończącej się bazy pod minerały Blusche, to miejscu stempla całość się warzy.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-25, 10:22   #1519
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Cytat:
Napisane przez szalom Pokaż wiadomość
Cześć Dziewczyny.
Zastanawiam się, czy to dobre miejsce na mój pierwszy post - ale to chyba tu najmniej szkodliwym będzie ewentualny offtop. Nie zdecydowałam się na podkładową bibliotekę na początek, bo i ciężko byłoby zbudować wzorowy post.
Od soboty chłonę informację i wydaje mi się, że właśnie zaczynam swoją przygodę z kolorówką. Znamy się ze swoją skórą wciąż raczej słabo. Jest trądzikowa i problematyczna, mam jakoś dziwacznie nierówny koloryt, świecę się zawsze, przetłuszcza mi się strefa T. Od kilku miesięcy, po przygodach z ostrymi kuracjami dermakologicznymi, przerzuciłam się na oleje i naturalne kosmetyki. Zastanawiając się nad czymś więcej, niż samą pielęgnacją, trafiłam do Was. I to brzmi świetnie, a galerie są niesamowite. Mam jednak problem: po prostu nie wiem od czego zacząć. Nic mi nie mówią klasyfikacje zima/wiosna/lato, nie mówią mi nic nawet te prostsze, na osi ciepłe/zimne, czy, o zgrozo, jasne/ciemne. Widzę u siebie mieszane cechy, albo nie widzę ich wcale. Czy mogę liczyć na Waszą pomoc w dookreśleniu skóry i dobraniu pierwszego zestawu?
Prosimy o zdjecie mozesz tez napisac, jakie odcienie kosmetykow kolorowych sa dla Ciebie odpowiednie.



Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-25, 14:36   #1520
_Kari_
Zakorzenienie
 
Avatar _Kari_
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 6 523
Dot.: Dlaczego produkty MINERALNE np:Annabelle itp nie moga miec swoich stoisk w drog

Cytat:
Napisane przez motylemJestemm Pokaż wiadomość
sadze ze lepiej kupic cien do powiek, roz do policzkow,podklad mineralny ,blyszczyk niz firmy essence..
chyba nie zrozumialas mojego posta... oczywiscie ze lepiej kupic mineraly, ale przecietny klient nie patrzy co to jest tylko kupuje w normalnej drogerii bo ma ladny kolor czy ladnie pachnie... ja osobiscie nie kupuje absolutnie nic w drogeriach, jesli juz to sa to sporadyczne zakupu jakich rzeczy ktore maja wyjatkowo dobre sklady... reszta kuuje przez net, zarowno w polskich sklepach jak i zagranicznych.
_Kari_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-25, 17:59   #1521
Soph
Zakorzenienie
 
Avatar Soph
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 17 053
Dot.: Odp: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Cytat:
Napisane przez olkie Pokaż wiadomość
Dziewczynki mam pytanie: ktora marka oferuje roz do policzkow w kolorze tzw GUMY BALONOWEJ? Kupilam jeden co na zdjeciach dawal wlasnje taki efekt ale na zywo jest bardziej malinowy:/ potrzebubuje wlasnie cukierkowego rozu obojetnie czyblyszczacy czy matowy.

Wysłane z mojego GT-I8190 za pomocą Tapatalk
Meow ma bardzo duży wybór takich różnych odcieni, więc przejrzyj je sobie
__________________

Kontakt - zamówienia:
sophmineralnie@gmail.com
Arkusz rozliczeń: klik


Soph jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-26, 07:25   #1522
dacn
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 9 557
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Mam problem z trwałością makijażu mineralnego (LL i Annabelle). Zawsze nakładałam je na sucho, teraz próbuję na mokro, ale jest jeszcze gorzej.

Używam flat topa (Bdellium Tools, EDM, Hakuro), pryskam go hydrolatem różanym, nabieram proszek i rozcieram. Na skórze robią się smugi, które szybko zasychają, jak próbuję je poprawić to albo ścieram warstwę podkładu albo robię kolejne smugi. Dołożenie większej ilości podkładu skutkuje efektem suchego tynku, który jest wyraźnie widoczny, w niektórych miejscach włazi w pory, co na sucho się nie zdarza.

Czy robię coś źle czy to kolejna rzecz, której moja cera nie lubi, chociaż innym służy (gdzieś ostatnio czytałam, że aplikacja na mokro jest najpopularniejsza)?
A jak mocno spryskujesz pedzel? Bo wystarczy jeden maly psik na cala aplikacje.
dacn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-26, 10:08   #1523
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Cytat:
Napisane przez dacn Pokaż wiadomość
A jak mocno spryskujesz pedzel? Bo wystarczy jeden maly psik na cala aplikacje.
Może rzeczywiście pryskam za mocno, dwa - trzy razy, potem jeszcze poprawiam, jak podkład za tępo się rozprowadza. Mam wrażenie, że krycie przy aplikacji na mokro jest gorsze.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-26, 20:24   #1524
lilianatoja2
Rozeznanie
 
Avatar lilianatoja2
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 562
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Przyszlam sie pozalic, ze chyba jednak jestem minerałoholiczka wyszperalam ostatnio podklad AwGM i stwierdzilam, ze moze sprobuje z naszych polskich ( Amilie i Anabelle) ukręcić coś podobnego i znowu zamowłam kolene próbaski. Ja sie normalnie zastrzele

P.S. oczywiscie zeby nie bylo z kazdej firmy mamjuz po jednym bigu

Edytowane przez lilianatoja2
Czas edycji: 2013-06-26 o 20:27
lilianatoja2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-27, 08:23   #1525
jessica855
Zakorzenienie
 
Avatar jessica855
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 8 445
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

nie wiem co oni jeszcze dosypują do tych minerałów.. ale są bardzo uzależniające
trwałam dość długo przy jednej firmie, ale w ostatnich dniach chcę coraz więcej i więcej..
jessica855 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-28, 19:42   #1526
fabregasowa
Zakorzenienie
 
Avatar fabregasowa
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 793
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

ja nie wyobrażam sobie wrócić do kolorówki, nie mam swojego mineralnego ulubieńca, ale tak czy inaczej lubię ich delikatny efekt
__________________
Wymiana kosmetyczna

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...0#post52630770
fabregasowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-28, 19:51   #1527
EbonyLuna
Zakorzenienie
 
Avatar EbonyLuna
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 3 064
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Używałyście może beauty blendera do nakładania minerałów? Jakie efekty?
__________________
kosmetyki
odpisuj,proszę,u mnie (:
EbonyLuna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-28, 20:39   #1528
lilianatoja2
Rozeznanie
 
Avatar lilianatoja2
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 562
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Cytat:
Napisane przez EbonyLuna Pokaż wiadomość
Używałyście może beauty blendera do nakładania minerałów? Jakie efekty?
Ja używałam i w sumie to zależy. Bo jeśli teraz jest lato i nakłada się raczej filtry to chyba nie za bardzo da radę. Ale zimą, gdy nie robi się to już rzadziej (lub wcale) to jak najbardziej. Tyle tylko, że od strony logistycznej nie za bardzo mi ten sposób pasował. Gąbeczkę trzeba prać po każdej aplikacji, trudniej ją "domyć", miseczka też od razu brudna. Ja wolę pędzelkiem

Co do efektu to był całkiem dobry, bo generalnie robi się to gąbeczką zwilżoną, żeby była mięciutka i dobrze się dociskała. A skoro tak to nie trzeba było już nic potem psikać na twarz, jeśli oczywiście ktoś taką metodę stosuje.
lilianatoja2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-28, 21:32   #1529
EbonyLuna
Zakorzenienie
 
Avatar EbonyLuna
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 3 064
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Cytat:
Napisane przez lilianatoja2 Pokaż wiadomość
Ja używałam i w sumie to zależy. Bo jeśli teraz jest lato i nakłada się raczej filtry to chyba nie za bardzo da radę. Ale zimą, gdy nie robi się to już rzadziej (lub wcale) to jak najbardziej. Tyle tylko, że od strony logistycznej nie za bardzo mi ten sposób pasował. Gąbeczkę trzeba prać po każdej aplikacji, trudniej ją "domyć", miseczka też od razu brudna. Ja wolę pędzelkiem

Co do efektu to był całkiem dobry, bo generalnie robi się to gąbeczką zwilżoną, żeby była mięciutka i dobrze się dociskała. A skoro tak to nie trzeba było już nic potem psikać na twarz, jeśli oczywiście ktoś taką metodę stosuje.
Właśniena filtr obawiam się, że zrobi się ciasto lub tynk... Choć teraz, kiedy dni pochmirne i chłodne, a ja wyskakuję z domu sporadycznie i na chwilę, smaruję twarz emulsją olay spf 15. Jest na tyle lekka, że powinna dać radę.
Ja jakiś czas temu zapoznałam się z niesamowitym efektem nakładania na mokro; dotąd tylko pędzel, podkład, żadnego hydrolatu czy wody termalnej. Tylko ja po prostu psikam na pędzel, potem już nie mam styczności z 'mokrym' Dlatego pomyślałam o metodzie nakładania mokrym jajkiem. Pozostaje mi więc wypróbować i przekonać się na własnej skórze; dosłownie
__________________
kosmetyki
odpisuj,proszę,u mnie (:
EbonyLuna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-05, 13:25   #1530
mulier
Zakorzenienie
 
Avatar mulier
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 768
GG do mulier
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Cytat:
Napisane przez jessica855 Pokaż wiadomość
nie wiem co oni jeszcze dosypują do tych minerałów.. ale są bardzo uzależniające
trwałam dość długo przy jednej firmie, ale w ostatnich dniach chcę coraz więcej i więcej..
Mam te same objawy i chyba dopóki nie wypróbuję wszystkich firm chyba się nie uspokoję
W sumie to może nawet logiczne bo skąd mam wiedzieć, czy przypadkiem gdzieś tam nie czekają na mnie minerały mojego życia
__________________

mulier jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kosmetyki mineralne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-06-06 10:16:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:30.