Awersja do perfum - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-03-09, 20:26   #1
201707171618
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 158

Awersja do perfum


Zakładam ten wątek, bo mam pewien problem i może któraś z Was będzie wiedziała jak go rozwiązać.
Kiedyś uwielbiałam perfumy. Zawsze miałam kilka flakonów i codziennie się nimi psikałam. Teraz (od ok. roku, może dłużej, ciężko mi określić) mam straszną awersję do perfum zarówno na mnie jak i na kimś. Wszystkie zapachy mnie męczą, drażnią, serce mi bije jak oszalałe. Nie mogę znieść żadnego zapachu, nawet tych, które kiedyś były moimi ulubionymi. Wszystkie zapachy wydają mi się brzydkie i męczące. Czuję się tak (a właściwie to jeszcze gorzej) nawet po perfumach ekologicznych, które mają w składzie ponoć same olejki bez alkoholu i sztucznych dodatków. Chciałabym czymś pachnieć, no, ale... się nie da Czy któraś z Was wie czym to może być spowodowane i jak się tej awersji pozbyć. Dodam tylko, ze na 100% nie jestem w ciąży

Edytowane przez 201707171618
Czas edycji: 2017-03-09 o 20:39
201707171618 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-10, 04:10   #2
Małgosia791
spin doctor
 
Avatar Małgosia791
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 7 514
Dot.: Awersja do perfum

Cytat:
Napisane przez petit2 Pokaż wiadomość
Zakładam ten wątek, bo mam pewien problem i może któraś z Was będzie wiedziała jak go rozwiązać.
Kiedyś uwielbiałam perfumy. Zawsze miałam kilka flakonów i codziennie się nimi psikałam. Teraz (od ok. roku, może dłużej, ciężko mi określić) mam straszną awersję do perfum zarówno na mnie jak i na kimś. Wszystkie zapachy mnie męczą, drażnią, serce mi bije jak oszalałe. Nie mogę znieść żadnego zapachu, nawet tych, które kiedyś były moimi ulubionymi. Wszystkie zapachy wydają mi się brzydkie i męczące. Czuję się tak (a właściwie to jeszcze gorzej) nawet po perfumach ekologicznych, które mają w składzie ponoć same olejki bez alkoholu i sztucznych dodatków. Chciałabym czymś pachnieć, no, ale... się nie da Czy któraś z Was wie czym to może być spowodowane i jak się tej awersji pozbyć. Dodam tylko, ze na 100% nie jestem w ciąży
Przebadaj sobie hormony
__________________
"Wybrałam osobę, którą chcę być, i nią jestem."
Małgosia791 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-10, 06:26   #3
Arsonist
Zakorzenienie
 
Avatar Arsonist
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 3 157
Dot.: Awersja do perfum

Cytat:
Napisane przez Małgosia791 Pokaż wiadomość
Przebadaj sobie hormony


Autorko, a bierzesz może tabletki anty? Ja na nich miałam takie jazdy a'la kobieta w ciąży, w tym mdłości od wcześniej neutralnych zapachów i potraw...
__________________
Sprawy, które były i opadły w otchłań
wyłaniają się na nowo, wykuwają z ognia.
Arsonist jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-10, 09:36   #4
Vanilla
Zakorzenienie
 
Avatar Vanilla
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 5 115
Dot.: Awersja do perfum

a nie przeżywasz teraz jakiegoś silnego stresu? Ja tak miałam i mam, że jak jestem w silnym i długotrwałym stresie perfumy mnie bardzo męczą....dlatego wtedy używałam bardzo delikatnych woni i aplikowałam je bardzo oszczędnie, a i tak miałam prawie zero przyjemności z ich używania.
__________________
odlewki szukają nowego domu https://www.fragrantica.pl/board/viewtopic.php?id=7025
Vanilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-10, 11:29   #5
201707171618
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 158
Dot.: Awersja do perfum

Dzięki za odpowiedzi
Tabletek anty nie biorę. Hormony przebadałam i miałam podwyższone TSH, teraz biorę tabletki i od kilku miesięcy jest już w normie (mam niedoczynność tarczycy i Hashimoto - może to są przyczyny ), kortyzol mam też blisko górnej granicy, ale jeszcze w normie, poza tym wszystkie inne hormony w normie. A jakie konkretnie hormony mogą być za to odpowiedzialne? Może któreś przeoczyłam. Z tym stresem to coś może być na rzeczy, może nie jest to jakiś silny stres i nie permanentny od roku, ale czasem się zdarza.

Edytowane przez 201707171618
Czas edycji: 2017-03-10 o 11:32
201707171618 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-10, 12:50   #6
eudoxia
Raczkowanie
 
Avatar eudoxia
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 273
Dot.: Awersja do perfum

Cytat:
Napisane przez petit2 Pokaż wiadomość
Dzięki za odpowiedzi
Tabletek anty nie biorę. Hormony przebadałam i miałam podwyższone TSH, teraz biorę tabletki i od kilku miesięcy jest już w normie (mam niedoczynność tarczycy i Hashimoto - może to są przyczyny ), kortyzol mam też blisko górnej granicy, ale jeszcze w normie, poza tym wszystkie inne hormony w normie. A jakie konkretnie hormony mogą być za to odpowiedzialne? Może któreś przeoczyłam. Z tym stresem to coś może być na rzeczy, może nie jest to jakiś silny stres i nie permanentny od roku, ale czasem się zdarza.
Też mam hashi, ale u mnie takich objawów nie ma i nigdy nie było
Może to rzeczywiście kwestia stresu?
__________________
🙈 🙉 🙊
eudoxia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-03-10 12:50:48


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:18.