Tylko Serwetki??? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Decoupage

Notka

Decoupage Pod-forum decoupage to miejsce przygotowane specjalnie dla miłośników tej techniki. Lubisz decoupage? Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-04-24, 13:23   #1
renas
Przyczajenie
 
Avatar renas
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 3
GG do renas
Question

Tylko Serwetki???


Cześć!
Chciałam zadać kilka pytań dotyczących decoupage.
Mianowicie, chciałam dowiedzieć się, czy naklejając coś techniką decoupage da się to robić tylko z serwetek?
Czy np. można wydrukować coś i to też nakleić?
Właśnie. Z czego wyklejacie motywy?
Drugie pytanie dotyczy kleju. Zawsze jeden i ten sam? I czy ten klej nie brudzi? Czy zawsze (w Waszym przypadku) wysycha tak, że staje się niewidoczny i nie pozostawia plam?
Z góry dziękuję za odpowiedź i czekam na nią.
Pzdr.!

PS: Jeśli zna ktoś odpowiedź na jedno z moich pytań to też prosze o odpisanie
renas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-24, 13:48   #2
selfish
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 919
Dot.: Tylko Serwetki???

Nie tylko serwetki. Mozna zdekupażować nawet zdjęcia z gazet, wydruki na papierze śniadaniowym, czy kupić specjalny papier do deku. Generalnie można wszystko, w końcu deku to tak naprawdę w dużym skrócie przyklejanie czegoś do czegoś. Im cieńsza warstwa do przyklejenia - tym ładniej to potem wygląda. I tym mniej lakieru potem zużyjesz
Klej po wyschnięciu staje się niewidoczny i plam żadnych nie robi. Przynajmniej nie ten, którego używam (Merbau Serviettenlack). Można oprócz tego specjalnego używać też wikolu, ale ja nie próbowałam. Podobno przy braku gotówki świetnie klej zastępuje kurze białko
A plamy... może plami ci po prostu nadruk z serwetki, który się rozpuszcza? Może farba nie wyschła? A może brudny pędzel? Sama nie wiem
__________________
-----------------------


--------l
selfish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-25, 17:57   #3
renas
Przyczajenie
 
Avatar renas
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 3
GG do renas
Dot.: Tylko Serwetki???

Selfish, wielkie dzięki za info Tak naprawdę to ja jeszcze3 nic nie kleiłam, tylko chce najpierw uzyskać na ten temat jak nawięcej informacji. Właśnie zastanawiałam się jakiego kleju mam używać. Czy ten klej co Ty używasz można kupić tylko w sklepach z artykułami plastycznymi? A w jakiej jest cenie? Jeszcze raz dziękuję.
renas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-26, 07:23   #4
selfish
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 919
Dot.: Tylko Serwetki???

Ceny nie pamiętam, bo ja zawsze kupuję go w towarzystwie tony pędzli, fiksatyw, papieru i farb ale przypuszczam, że ok.10-15 zł. Ja kupuję go w sklepie z art. dla plastyków, ale można go też dostać na Allegro i w różnych e-sklepach. Czy jest w składach budowlanych - nie wiem
__________________
-----------------------


--------l
selfish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-26, 07:43   #5
aloopa
Rozeznanie
 
Avatar aloopa
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 849
Dot.: Tylko Serwetki???

Witaj renas, całkiem spokojnie możesz używać kleju Wikol. Wcale nie brudzi wspaniale klei i jest TANI. Buteleczka plastikowa tego kleju w sklepie chemicznym kosztuje w granicach 3 zł. Kupisz go też w każdym markecie budowlanym. Musisz go tylko troszkę rozwodnić. Ja zawsze wlewam troszkę kleju na nakrętkę od słoika i do tego parę dużych kropli wody. Po wymieszaniu pędzelkiem ma konsystencję niezbyt gęstej śmietany. Zresztą sama sobie dopasujesz proporcje. Powodzenia
aloopa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-28, 11:34   #6
Antarktyda
Raczkowanie
 
Avatar Antarktyda
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 449
Dot.: Tylko Serwetki???

Witam! Skorzystałam z podpowiedzi jakie udzieliłyście dla renas.
Mam jednak takie pytanie...
Gdy maluję (jakąkolwiek) powierzchnię farbą białą akrylową to nie mogę jej ładnie zamalować. Tzn. powstają takie jakby smugi..., nierównomiernie da się to nałożyć. No a to już wpływa na wygląd końcowy. Albo też powstają jakieś pęcherzyki powietrza...
To jeden mój problem.
Drugi to taki, że nie wiem jak naklejać. Bo powietrze przedostaje się pod serwetkę albo papier i już nic nie mogę zrobić. Ogólnie np.serwetka się roluje...
Robię to pierwszy raz i nie jestem zachwycona. Proszę o pomoc...
O jakieś wskazówki dotyczące właśnie tego nakładania farby a potem motywu. Swoją drogą...serwetki chyba się trudniej nakleja?
A i czy wybrany motyw należy wyciąć dokładnie po jego krańcach czy z tłem?
A czy biało-żółty kwiatek z serwetki wyjdzie na ciemnozielonej farbie?
Czekam na odpowiedz. z górty dzięki.
Pozdrawiam
Antarktyda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-08, 14:20   #7
selfish
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 919
Dot.: Tylko Serwetki???

Do nakładania farby spróbuj użyć gąbki (najlepiej pędzla z gąbki, kupisz go nawet w składach budowlanych), maczaj ją w farbie i dociskaj miejsce przy miejscu - jeśli pędzlem z włosiem jest Ci za trudno. Te smugi, o których piszesz, powstają najczęściej z nierównomiernego rozrzedzenia farby - czasem malujesz suchym pędzlem, czasem bardziej wilgotnym (pewnie maczasz pędzel w wodzie, co?) lub gdy malujesz po kraku - wtedy ze smugami kłopot, bo nie da się poprawić (krak będzie brzydko się łuszczył). Dobry pędzel do akryli nie może być zbyt miękki, włosie powinno być też niezbyt długie!

Kwestia naklejania serwetek - zawsze zaczynaj od środka serwetki i ciągnij klejem na zawnątrz. Jeśli tworzy ci się pęcherzyk - dociśnij (palcem, pędzlem) lub przekłuj. Serwetki nakleja się łatwo, pod warunkiem, że jest się cierpliwym

Wybrany motyw wycinasz jak chcesz - z tłem lub bez.

Biało-żółty kwiatek na ciemnym podkładzie może się za bardzo wtopić - ale przecież zawsze można motyw podmalować.

Nie bój się ćwiczyć, metodą prób i błędów dowiesz się najwięcej.
__________________
-----------------------


--------l
selfish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Decoupage


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:59.