Amatorstwo. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-03-23, 12:23   #1
overtone
Raczkowanie
 
Avatar overtone
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 41
Smile

Amatorstwo.


Spotkałam się wczoraj z moim przyjaciółkami, dawno się nie widziałyśmy..gadałysmy i gadałyśmy.Każda tak ładnie wyglądała, naturalny makijaż robi swoje.Wiadomo jak bywa na takich spotkaniach, rozmawia się o wszystkim...i o kosmetykach. Jedna zachwalała taki fluid, druga tamten puder..a ja siedziałam i przysłuchiwałam się tylko. Nigdy nie zwracałam uwagi na to, żeby malować się na codzień (mam 19 lat). Do tej pory myślałam,że będę miała jeszcze czas wypróbować te wszystkie cuda..ale tak jakoś poczułam się jak szara myszka i chyba źle się z tym czuję..bo może warto w końcu o siebie zadbać?jakoś podkreślić rysy, oczy, zakryć peknięte naczynko na nosie.Tylko nie wiem od czego zacząć..co kupić, czym nakładać itd. Jestem amatorką przez duże A i bardzo proszę o jakieś podpowiedzi. naprawdę będę wdzięczna.
overtone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-23, 13:41   #2
cosma
Zakorzenienie
 
Avatar cosma
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 5 880
Dot.: Amatorstwo.

Skoro wcześniej się nie malowałaś to może zacznij małymi kroczkami.
Nie wiem czy masz ładną cerę(nic nie napisałaś) jeśli tak to wystarczy ci dobry puder
(np. True Match - Loreal, Colorstay - Revlon, Pastel Teint -Bourjois),ewentualnie lekki podkład. Pamiętaj, że przed nałożeniem fluidu czy pudru zawsze kładzie się krem dopasowany do rodzaju twojej skóry(najlepiej nawilżający)
Do pokrycia naczynek najlepiej użyć korektora ( ja polecam ArtDeco-Camouflage Cream).
Na oczy dobrze jest położyć cień-proponuje kupno zestawu dwóch pasujących do siebie cieni(ja lubię Isadorę, Artdeco ma spory wybór podobnie jak Inglot))
Do tego tusz-polecam 2000 calorie lub Stretch Classic Look Mascara oba Max Factor, Volume Express-Maybelline,Telescopic Clean Definition -Loreal.
Na usta można położyć błyszczyk w naturalnym odcieniu, np. Inglot,Isadora, Bourjois, Loreal.
cosma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-23, 13:53   #3
mOna01
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 6 108
Dot.: Amatorstwo.

Kilka dziewczyn, których urodą jestem zachwycona, nie używa właściwie żadnych kosmetyków kolorowych... Jeśli dziewczyna ma ładną cerę to nie warto kłaść na to podkładu - krem nawilżający/rozświetlający i jest pięknie tak jak jedna z nich - używa tylko kremu nivea, tuszu do rzęs, różu na policzki i czasem delikatnego błyszczyka. I wygląda cudownie wydaje mi się, że jeśli ktoś nie potrzebuje czegoś zakrywać na buzi to nie warto używać podkładów. Tylko zaszkodzić niektórym mogą ;>
__________________

mOna01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-23, 17:53   #4
overtone
Raczkowanie
 
Avatar overtone
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 41
Dot.: Amatorstwo.

wielkie dzięki za rady w sumie sama nie umiem okreslić czy powinnam nakładać podkład czy sam krem wystarczy. Nie mam poważniejszych problemów z cerą, kilka krostek i plamek po poprzednich na czole, ale zazwyczaj po czasie znikają. Ale zawsze warto ukryc coś, kiedy dni są nie sprzyjające. Jeszcze raz dzięki pozdrawiam
overtone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-23, 18:51   #5
maaddzziiaa
Zakorzenienie
 
Avatar maaddzziiaa
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 3 632
Dot.: Amatorstwo.

Cytat:
Napisane przez overtone Pokaż wiadomość
wielkie dzięki za rady w sumie sama nie umiem okreslić czy powinnam nakładać podkład czy sam krem wystarczy. Nie mam poważniejszych problemów z cerą, kilka krostek i plamek po poprzednich na czole, ale zazwyczaj po czasie znikają. Ale zawsze warto ukryc coś, kiedy dni są nie sprzyjające. Jeszcze raz dzięki pozdrawiam
Jeśli chcesz ukryć np. pojedynczą "kropkę" na buzi, proponuję korektor Po co od razu mazać całą twarz fluidem/pudrem, skoro wystarczy punktowo korektor ?! Pozdrawiam.
maaddzziiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:34.