Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II - Strona 39 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-05-11, 22:24   #1141
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Sabriel_ Pokaż wiadomość
Mam nadzieję. A co z długością ochrony? Czy za to odpowiedzialne jest tylko spf (w sensie za wyznacznik)? Może chodzi o to że nie chronią tak samo długo?
Wg mnie na długość ochrony wpływają dwie rzeczy: po pierwsze stabilność fitra, czyli zdolność do utrzymywania właściwości pomimo upływu czasu i ekspozycji na słońce oraz to, czy filtr ,,utrzyma" się na skórze (nie spłynie z potem, nie zetrzemy makijażem, dłonią, itp.). Nie wiem czy taką długość Ci chodziło?
Cytat:
Napisane przez Seona Pokaż wiadomość
zapytuje tutaj jeszcze Proszę o odpowiedź, bo teraz sprawdzam skład i chyba sie zmienił ten iwostin solecrin spf +50: czy on jest stabilny czy to, że zaraz po wodzie jest ethyl methoxycinnamate czyli filtr przenikający?:
Nie mogę teraz znaleźć, ale czytałam niedawno, że badania w których udowodniono przenikanie filtrów i ich wpływ na gospodarkę hormonalną, były niezbyt adekwatne do normalnego stosowania filtrów. Aplikowano dawki znacznie przewyższające te w produktach do opalania, reaplikowano bardzo często i smarowano dokładnie całe ciało - także dawka fitra była naprawdę potężna. Przy tej ilości filtrów, jaką stosuje się przeciętnie nie ma takiej opcji, żeby poziom hormonów się aż tak zmienił.
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-12, 00:54   #1142
Alessa80
Raczkowanie
 
Avatar Alessa80
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 154
krem aha a opalanie

Czy jeśli stosuję krem na noc z niskim stężeniem (Bandi albo Apis, 5% aha), muszę uważać na słońce również, jak w przypadku kuracji wyższymi stężeniami?
__________________
kto pije i pali, ten nie ma robali
Alessa80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-12, 10:58   #1143
e5f8e1654645f7f709e372d7f739a8569d1c32e2
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 025
Dot.: krem aha a opalanie

Tak.
e5f8e1654645f7f709e372d7f739a8569d1c32e2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-12, 11:21   #1144
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: krem aha a opalanie

Cytat:
Napisane przez Alessa80 Pokaż wiadomość
Czy jeśli stosuję krem na noc z niskim stężeniem (Bandi albo Apis, 5% aha), muszę uważać na słońce również, jak w przypadku kuracji wyższymi stężeniami?
Przy migdałowym nie. Co do glikola, to też bym chciała wiedzieć, bo ostatnio na innym forum dostałam odpowiedź, że przy czystym glikolu też nie ma takiej konieczności. Jednak na preparatach z tym kwasem producenci zalecają filtry.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-12, 13:30   #1145
Sabriel_
Zadomowienie
 
Avatar Sabriel_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 213
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Seona Pokaż wiadomość
Dzięki wielkie ale na opakowaniu jest info, że dla dzieci od 6 m-ca życia, czyli co, producent kłamie i jednak nie jest to stabilny filtr dla dziecka??
Po prostu filtry z eth.m. nie są polecane dla dzieci, a czy producent się zastosuje to już inna sprawa.
Cytat:
Napisane przez Ineso Pokaż wiadomość
Wg mnie na długość ochrony wpływają dwie rzeczy: po pierwsze stabilność fitra, czyli zdolność do utrzymywania właściwości pomimo upływu czasu i ekspozycji na słońce oraz to, czy filtr ,,utrzyma" się na skórze (nie spłynie z potem, nie zetrzemy makijażem, dłonią, itp.). Nie wiem czy taką długość Ci chodziło?
Tak, o to jak długo filtr będzie chronił przed promieniowaniem UVA.
Sabriel_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-12, 14:14   #1146
apows
Zadomowienie
 
Avatar apows
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 1 168
Dot.: krem aha a opalanie

Cytat:
Napisane przez Alessa80 Pokaż wiadomość
Czy jeśli stosuję krem na noc z niskim stężeniem (Bandi albo Apis, 5% aha), muszę uważać na słońce również, jak w przypadku kuracji wyższymi stężeniami?
Wydaje mi się, że to oczywiste.
__________________
Zapraszam na mój blog http://podwierzba.blogspot.com/
apows jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-12, 17:04   #1147
KiiNguuSIA
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 71
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Haj mam do was prośbę poszukuje mocnego filtra dla osoby pracującej w terenie nawet przy 30 stopniach. Moje wymagania to skuteczna ochrona i żeby nie zapychał, nawet jak będzie trochę tłuścił to nic strasznego sie nie stanie bo pięknie nie muszę wyglądać. Sam zupełnie sie na tym nie znam i szukam że tak powiem po omacku Prosiła bym o konkretne produkty
KiiNguuSIA jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-05-13, 21:57   #1148
nAtaL!a
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 972
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cały wątek dotyczy tego tematu, musisz poczytać. Od siebie mogę polecić Ducray Melascreen 50 spf, mnie nie zapychał, ale każda cera reaguje inaczej. Warto jednak wiedzieć, ze trochę bieli. Obecnie zastanawiam się nad https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...gel-cream.html . Ponoć nie bieli i wchłania się do matu. Poza tym zajrzyj tutaj https://wizaz.pl/kosmetyki/kategoria.php?kat=48 .

Edytowane przez nAtaL!a
Czas edycji: 2013-05-13 o 22:01
nAtaL!a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-14, 08:39   #1149
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez nAtaL!a Pokaż wiadomość
Cały wątek dotyczy tego tematu, musisz poczytać. Od siebie mogę polecić Ducray Melascreen 50 spf, mnie nie zapychał, ale każda cera reaguje inaczej. Warto jednak wiedzieć, ze trochę bieli. Obecnie zastanawiam się nad https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...gel-cream.html . Ponoć nie bieli i wchłania się do matu. Poza tym zajrzyj tutaj https://wizaz.pl/kosmetyki/kategoria.php?kat=48 .
nistety ten ducray chyba został wycofany
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-14, 13:58   #1150
Brendii
Raczkowanie
 
Avatar Brendii
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 33
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

ten mały do twarzy chyba nie, jest dostepny w aptekach internetowych i na allegro. Niestety wycofali chyba mleczka ducray 100 ml, skład podobny do wersji do twarzy, a cena w przeliczeniu na pojemność była ok połowę mniejsza... Stosowałam go całą zimę, byłam bardzo zadowolona. Teraz przerzuciłam się na soraye, dopóki nie trafię na jakąś fajną promocję ducraya
Brendii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-14, 16:49   #1151
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Brendii Pokaż wiadomość
ten mały do twarzy chyba nie, jest dostepny w aptekach internetowych i na allegro. Niestety wycofali chyba mleczka ducray 100 ml, skład podobny do wersji do twarzy, a cena w przeliczeniu na pojemność była ok połowę mniejsza... Stosowałam go całą zimę, byłam bardzo zadowolona. Teraz przerzuciłam się na soraye, dopóki nie trafię na jakąś fajną promocję ducraya
ten duzy ma trochę lepszy skład jak dla mnie, ma własnie ostatnią tubkę, a mała czeka w kolejce.

no własnie i cena była korzystna....
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-14, 18:24   #1152
czekoladka21
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladka21
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 12 861
GG do czekoladka21
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Dziewczyny a na filtr Ducraya moza dowolna kolorowke klasc?
soraya mnie wysusza
__________________
Weronika 30.07.2009



Dominika 04.11.2014
czekoladka21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-14, 19:41   #1153
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez czekoladka21 Pokaż wiadomość
Dziewczyny a na filtr Ducraya moza dowolna kolorowke klasc?
soraya mnie wysusza
tak
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-16, 11:51   #1154
Madziulena
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: OSW
Wiadomości: 47
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Hej dziewczyny
Dopiero zaczynam swoją przygodę z filtrami i mam do was pytanie. Czy jest jakiś krem z linii Sun Ozon lub Babydream, który nadawałby się do skóry tłustej traktowanej epiduo? Stosowałam wcześniej Sun Ozon Med SPF 25 jednak mnie podrażnia.
__________________
Life sucks and then you die...
Madziulena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-16, 13:35   #1155
orzech_w_karmelu
Rozeznanie
 
Avatar orzech_w_karmelu
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 613
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Madziulena Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny
Dopiero zaczynam swoją przygodę z filtrami i mam do was pytanie. Czy jest jakiś krem z linii Sun Ozon lub Babydream, który nadawałby się do skóry tłustej traktowanej epiduo? Stosowałam wcześniej Sun Ozon Med SPF 25 jednak mnie podrażnia.
Z Babydream moim zdaniem do cery tłustej żaden się nie nadaje.
Będziesz błyszczeć za bardzo.

---------- Dopisano o 14:35 ---------- Poprzedni post napisano o 14:29 ----------

Cytat:
Napisane przez orzech_w_karmelu Pokaż wiadomość
Dziewczyny, nie znam się na filtrach, nie umiem ich ocenić po składzie, ale oczywiście chciałabym mieć jak najwyższą ochronę (skoro i tak to świństwo noszę na twarzy;-)).
Wymyśliłam sobie więc, że będę używać filtrów z LRP, Vichy, Biodermy, Iwostinu 50 lub ew. 30, bo te firmy na pewno mają dobre parametry i mogę założyć, że ochrona jest wysoka. Wyprowadźcie mnie z błędu, jeśli się mylę. Mogę tak założyć i bez zastanowienia sięgać po filtry tych firm?

Przepraszam, że dubluję post, ale akurat ten czekał dość długo na akceptację moderatora i myślę, że żadna z was go nie przeczytała. Dlatego ponawiam pytanie. )))
orzech_w_karmelu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-16, 16:29   #1156
nagiAkt
Zadomowienie
 
Avatar nagiAkt
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 1 233
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Witam panie czy któraś z was miała w swoim posiadaniu krem z Sun Ozon Sonnecreme anti-age spf 25 ? jak oceniacie? Albo wogóle jakiś krem z filtrem z Sun Ozon godny polecenia
__________________
28.06

WIKTORIA

NASZ DZIUBEK
20.08.2014
15:10
nagiAkt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-16, 17:19   #1157
Sabriel_
Zadomowienie
 
Avatar Sabriel_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 213
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez orzech_w_karmelu Pokaż wiadomość
Przepraszam, że dubluję post, ale akurat ten czekał dość długo na akceptację moderatora i myślę, że żadna z was go nie przeczytała. Dlatego ponawiam pytanie. )))
Odpowiedziałam przecież na to pytanie wcześniej (na poprzedniej stronie) . No więc powtórzę, możesz bez zastanowienia sięgać po te filtry.

Edytowane przez Sabriel_
Czas edycji: 2013-05-16 o 17:20
Sabriel_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-16, 20:45   #1158
orzech_w_karmelu
Rozeznanie
 
Avatar orzech_w_karmelu
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 613
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Sabriel_ Pokaż wiadomość
Odpowiedziałam przecież na to pytanie wcześniej (na poprzedniej stronie) . No więc powtórzę, możesz bez zastanowienia sięgać po te filtry.
A to przepraszam, nie zauważyłam.
orzech_w_karmelu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-17, 17:21   #1159
95a9c0c0ad5413d91ca5eca5b0ed55ead7480bc2_60568caa65742
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 266
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

chciałabym się coś poradzić odnośnie 3ech kosmetyków przeciwsłonecznych.
chodzi o to, że szukam takiego kosmetyku, który łączy w sobie skuteczną, długotrwałą i stabilną ochronę przed słońcem jak również skład tego kosmetyku nie jest bardzo "chemiczny".

wzięłam pod uwagę 3 poniższe produkty
1. https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...na.html&next=1
produkt dla dzieci (zakładam więc, że jest ok)

2. https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...na.html&next=1
produkt mineralny

3. https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...na.html&next=1
produkt mineralny dla dzieci

który z powyższych kosmetyków, uważacie, że jest najlepszy biorąc pod uwagę moje kryteria oceny tj. stabilna porządna ochrona + małochemiczność.

z góry bardzo dziękuję za wszelkie odpowiedz na moje zapytanie
95a9c0c0ad5413d91ca5eca5b0ed55ead7480bc2_60568caa65742 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-17, 17:55   #1160
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Kasmi Pokaż wiadomość
chciałabym się coś poradzić odnośnie 3ech kosmetyków przeciwsłonecznych.
chodzi o to, że szukam takiego kosmetyku, który łączy w sobie skuteczną, długotrwałą i stabilną ochronę przed słońcem jak również skład tego kosmetyku nie jest bardzo "chemiczny".

wzięłam pod uwagę 3 poniższe produkty
1. https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...na.html&next=1
produkt dla dzieci (zakładam więc, że jest ok)

2. https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...na.html&next=1
produkt mineralny

3. https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...na.html&next=1
produkt mineralny dla dzieci

który z powyższych kosmetyków, uważacie, że jest najlepszy biorąc pod uwagę moje kryteria oceny tj. stabilna porządna ochrona + małochemiczność.

z góry bardzo dziękuję za wszelkie odpowiedz na moje zapytanie
Lirene mają stabilny Tinosorb M, trzeba by też sprawdzić na ile chronią przed UVA (PPD). Ziajka na pewno słabiej chroni przed UVA, bo ma filtry mineralne.

Wszystkie trzy są "chemiczne". Lirene mają Ethylhexyl Metoxycinnamate czyli filtr wnikający, silikon, glikol propylenowy, parabeny i Diazolidilnyl Urea. Ziajka ma parafinę i parabeny. Zależy czego chcesz unikać w kosmetykach.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-18, 08:40   #1161
95a9c0c0ad5413d91ca5eca5b0ed55ead7480bc2_60568caa65742
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 266
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Lirene mają stabilny Tinosorb M, trzeba by też sprawdzić na ile chronią przed UVA (PPD). Ziajka na pewno słabiej chroni przed UVA, bo ma filtry mineralne.

Wszystkie trzy są "chemiczne". Lirene mają Ethylhexyl Metoxycinnamate czyli filtr wnikający, silikon, glikol propylenowy, parabeny i Diazolidilnyl Urea. Ziajka ma parafinę i parabeny. Zależy czego chcesz unikać w kosmetykach.
Bardzo dziękuję za odpowiedź
jak mogę sprawdzić na ile filtr Lirene chroni przed promieniowaniem UVA? Z tych dwóch filtrów Lirene, który uważasz, że jest lepszy w ochronie? Czy ten filtr Lirene sensitive jakoś bardzo różni się od tego dla dzieci?
z tą parafiną trochę mnie zmroziło, nie dawno zakończyłam walkę z trądzikiem, nie chciałabym żeby wrócił, więc chyba Ziajka w takim razie odpada.

Wspomniałaś też, że wszystkie wymienione przeze mnie filtry to filtry chemiczne, czy mogłabyś podrzucić mi linka do filtrów stricte mineralnych?

Pozdrawiam
95a9c0c0ad5413d91ca5eca5b0ed55ead7480bc2_60568caa65742 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-18, 13:42   #1162
MnemeE
Raczkowanie
 
Avatar MnemeE
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Mielec
Wiadomości: 94
GG do MnemeE Send a message via Skype™ to MnemeE
Dot.: lepsza ochrona: Avene+podkład czy inny filtr

Odświeżam wątek
A ja właśnie wgłębiam się w tematykę filtrów, i z ciekawości po przeczytaniu tego wątku sprawdziłam skład swojego filtra Oriflame, Optimals, Day Shield SPF 30 (Ochronny fluid SPF 30) i jestem w wielkim szoku! Filtr ten posiada oczywiście Parsol, a do tego również Tinosorb M, więc wychodzi na to że jest dobry filtr, a szczerze nie spodziewałam się tego
__________________
Pamiętaj: Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.
Pamiętaj: o trzech magicznych słowach: PROSZĘ, PRZEPRASZAM, DZIĘKUJĘ.

Pozdrawiam i życzę miłego dnia
Mneme - grecka muza pamięci
MnemeE jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-18, 14:36   #1163
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Kasmi Pokaż wiadomość
Bardzo dziękuję za odpowiedź
jak mogę sprawdzić na ile filtr Lirene chroni przed promieniowaniem UVA? Z tych dwóch filtrów Lirene, który uważasz, że jest lepszy w ochronie? Czy ten filtr Lirene sensitive jakoś bardzo różni się od tego dla dzieci?
Trzeba sprawdzić czy na opakowaniu jest oznaczona wysokość PPD. Na karcie KWC tego nie ma.



Cytat:
Napisane przez Kasmi Pokaż wiadomość
Wspomniałaś też, że wszystkie wymienione przeze mnie filtry to filtry chemiczne, czy mogłabyś podrzucić mi linka do filtrów stricte mineralnych?

Pozdrawiam
Jeśli ktoś chce używać przede wszystkim ekologicznych kosmetyków, musi szukać filtra wśród marek, które mają certyfikaty, wtedy można mieć pewność, że "naturalny" i "organiczny" to nie są tylko puste nazwy zastosowane dla przyciągnięcia klienta.

Takiego filtra nie znajdzie się także wśród marek typu Vichy, Avene, bo niektóre ich produkty mogą mieć filtry mineralne (Titanium Dioxide i Zinc Oxide), ale reszta składu wcale nie będzie spełniać wymogów ekologicznej kosmetyki, a rozumiem na tym Ci zależy.

Przykłady ekologicznych filtrów:
John Masters
Lavera
Vivaness - ale nie widziałam ich składów, więc nie wiem na ile ich deklaracje są prawdziwe.
Sante, SOLEIL Lotion Przeciwsłoneczny dla Dzieci SPF 20
Eubiona, Krem do Opalania Faktor 30 (ma ECOCERT)
Macrovita, Mleczko do Opalania dla Dzieci i Wyjątkowo Wrażliwej Skóry SPF30
Eco Cosmetics, Krem na słońce faktor 45 dla dzieci i niemowląt (ma ECOCERT)
Organicum Sun: SPF 25 UVA/UVB Sunscreen Face and Body lub Mleczko przeciwsłoneczne SPF 50+ - nie są stricte ekologiczne, ale mają proste składy bez parabenów, PEG-ów, silikonów i parafiny.

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2013-05-18 o 14:37
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-19, 11:17   #1164
MnemeE
Raczkowanie
 
Avatar MnemeE
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Mielec
Wiadomości: 94
GG do MnemeE Send a message via Skype™ to MnemeE
Dot.: lepsza ochrona: Avene+podkład czy inny filtr

Cytat:
Napisane przez MnemeE Pokaż wiadomość
Odświeżam wątek
A ja właśnie wgłębiam się w tematykę filtrów, i z ciekawości po przeczytaniu tego wątku sprawdziłam skład swojego filtra Oriflame, Optimals, Day Shield SPF 30 (Ochronny fluid SPF 30) i jestem w wielkim szoku! Filtr ten posiada oczywiście Parsol, a do tego również Tinosorb M, więc wychodzi na to że jest dobry filtr, a szczerze nie spodziewałam się tego
oj wybaczcie, ten wpis miał być na inne forum
__________________
Pamiętaj: Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.
Pamiętaj: o trzech magicznych słowach: PROSZĘ, PRZEPRASZAM, DZIĘKUJĘ.

Pozdrawiam i życzę miłego dnia
Mneme - grecka muza pamięci
MnemeE jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-20, 20:49   #1165
201604131205
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 135
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

[1=95a9c0c0ad5413d91ca5eca 5b0ed55ead7480bc2_60568ca a65742;40868588]Bardzo dziękuję za odpowiedź
jak mogę sprawdzić na ile filtr Lirene chroni przed promieniowaniem UVA? Z tych dwóch filtrów Lirene, który uważasz, że jest lepszy w ochronie? Czy ten filtr Lirene sensitive jakoś bardzo różni się od tego dla dzieci?
z tą parafiną trochę mnie zmroziło, nie dawno zakończyłam walkę z trądzikiem, nie chciałabym żeby wrócił, więc chyba Ziajka w takim razie odpada.

Wspomniałaś też, że wszystkie wymienione przeze mnie filtry to filtry chemiczne, czy mogłabyś podrzucić mi linka do filtrów stricte mineralnych?

Pozdrawiam [/QUOTE]
Co do Eris- kiedyś pisałam do nich z pytaniem o PPD kremu z filtrem.
Dostałam taką odp:

Cytat:
Napisane przez Eris
Według zaleceń Unii Europejskiej preparaty przeciwsłoneczne powinny zawierać filtry chroniące zarówno przed promieniowaniem UVB jak i UVA. Zalecany minimalny współczynnik ochrony przed promieniowaniem UVA powinien wynosić co najmniej 1/3 wartości SPF podanej na opakowaniu. Nasze preparaty słoneczne spełniają te wymogi.

I nic dokładniejszego. Więc albo sami nie wiedzą jakie jest dokładne PPD, albo mają to gdzieś.
201604131205 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-20, 21:01   #1166
95a9c0c0ad5413d91ca5eca5b0ed55ead7480bc2_60568caa65742
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 266
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Dzięki dziewczyny za odpowiedzi kupiłam produkt Lirene, w ciągu kilku dni postaram się poszukać wartość PPD - oby tam faktycznie była!

zdarza wam się kupować kosmetyki w internecie np. na allegro? polecacie czy raczej odradzacie? bo tam te kosmetyki przeciwsłoneczne są często ponad 2x tańsze od tych ze sklepów i nawet się zastanawiałam czy by się nie skusić..
95a9c0c0ad5413d91ca5eca5b0ed55ead7480bc2_60568caa65742 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-20, 21:25   #1167
Sabriel_
Zadomowienie
 
Avatar Sabriel_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 213
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

[1=95a9c0c0ad5413d91ca5eca 5b0ed55ead7480bc2_60568ca a65742;40905886]Dzięki dziewczyny za odpowiedzi kupiłam produkt Lirene, w ciągu kilku dni postaram się poszukać wartość PPD - oby tam faktycznie była! [/QUOTE]

Pisałam do nich i odpowiedzieli mi mniej więcej to samo eris astrai (nie wiem jak odmienic ). PPD w spf50 wynosi co najmniej 16, czyli 1/3. Dokładnej wartości nie podali.
Sabriel_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-20, 22:16   #1168
Lui1234
Zadomowienie
 
Avatar Lui1234
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 119
Dot.: Krem na dzień z filtrem - o naturalnym składzie?

A mam pytanie, co sadzicie o mineralnej emulsji do opalania Lirene (ma rozne wielkosci filtra od 10 do 50)? Filtry niby mineralne...?
Lui1234 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-21, 14:16   #1169
acapella
Zadomowienie
 
Avatar acapella
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 1 049
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Mam prośbę o analizę składu:

Water, Titanium Dioxide (Cl 77891), Cyclopentasiloxane, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Dipropylene Glycol, Cyclohexasiloxane, Phenyl Trimethicone, Zinc Oxide (Cl 77947), Dicaprylyl Carbonate, Cetyl Peg/PPG-10/1 Dimethicone, Arbutin, Sodium Chloride, Methl Methacrylate Crosspolymer, Glycerin, Portulaca Oleracea Extract, Centella Asiatica Extract, Saussurea Involucrata Extract, Morus Alba Bark Extract, Vitex Agnus Castus Extract, Rosa Canina Fruit Extract, Hordeum Vulgare Extract, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Camellia Sinensis Leaf Extract, Cornus Officinalis Fruit Extract, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) roqt Extract, Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract, Pinus Sylvestris Bud Extract, Pinus Sklvestris Cone Extract, Avena Sativa (Oat) Kernel Extract, Cirtus Medica Limonum (Lemon) Fruit Extract, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Extract, Equisetum Arvense Extract, Citrus Grandis (Grapefruit) Peel Extract, Caviar Extract Thermus Thermophillus Ferment, Humulus Lupulus (Hops) Extract, Glycine Soja (Soybean) Oil, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Rosemarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Oil, Bertholletia Excelsa Seed Oil, Oryza Sativa (Rice) Bean Oil, Argania Spinosa Kernel Oil, Isoamyl P-Methoxycinnamate, Polyglyceryl-4 Isostearate, Hexyl Laurate, Sorbitan Isostearate, Disteardimonium Hectorite, Dimethicone, Cetyl Dimethicone, Aluminum Hydroxide, Stearic Acid Trihydroxystearin, Triethoxycaprylylsilane, Isopropyl Myristate, Dimethicone/Vinyl Dimethicone Corsspolymer, Butylene Glycol, Vinyl Dimethicone/Methicone Silsesquioxane Cosspolymer, Tocopheryl Acetate, Ascorbyl Tatraisopalmitate, Propylene Glycol, Alcohol, Ceramide 3, Caprylic/Carpic Triglyceride, Dehydroacetic Acid, Squalane, Ascorbic Acid Polypeptide, Ubiquinone, Trehalose, Hydrogenated Lecithin, Hydrolyzed Collagen, Ethylhexyl Palmitate, Tribehenin, Palmitoyl Oligopeptide, Phytosphinegosine, Lecithin, Retinol, Linoleic Acid, Cyclodextrin, Tocopherol, Adenosine, Disodium Edta, Methlparaben, Chlorphenesin, Propylparaben, Fragrance (Parfum), Iron Oxides (Cl77492), Iron Oxides (Cl77491), Iron Oxides (Cl 77499)

Jest to krem bb z deklarowaną ochroną UVB 50+ i UVA +++. Jestem ciekawa czy mogę na nim jedynie polegać, czy jednak w okresie wakacyjnym postawić na typowy filtr. Dodatkowo pod krem stosuję serum z witaminą C, a na krem puder sypki z inglota, także dodatkowe pytanie- czy nie następuje destabilizacja??
Bardzo proszę o odpowiedź, widzę w składzie filtry, ale nie wiem, czy są stabilne i wystarczające.
Liczę na pomoc mądrzejszych
acapella jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-21, 14:25   #1170
cocos1
Zakorzenienie
 
Avatar cocos1
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 4 387
Dot.: Krem na dzień z filtrem - o naturalnym składzie?

dziewczyny tak czytam i czytam i mam mętlik w głowie;( polecicie jakiś krem z filtrem do skóry naczyńkowej skłonnej do przebarwień(niestety już je mam) dla kobitki po 35rż?Cera mieszana nie za bardzo wrażliwa.Stosowałam ostatnio 50 z la roche ale jestem po nim strasznie biała
cocos1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-03-11 13:50:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:22.