Yasmin wątek zbiorczy. - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-07-15, 20:31   #151
smutasek222
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 23
Dot.: yasmin pomocy!

ojoj czytam do skutku i nie ma

---------- Dopisano o 21:31 ---------- Poprzedni post napisano o 21:04 ----------

wy się więcej mądrujecie na tym forum niż pomagacie ;/ ... masakra jedna druga krytykuje zamiast dać jakas szybką i konkretną odpowiedz
smutasek222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-15, 20:35   #152
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: yasmin pomocy!

Cytat:
Napisane przez smutasek222 Pokaż wiadomość
ojoj czytam do skutku i nie ma

---------- Dopisano o 21:31 ---------- Poprzedni post napisano o 21:04 ----------

wy się więcej mądrujecie na tym forum niż pomagacie ;/ ... masakra jedna druga krytykuje zamiast dać jakas szybką i konkretną odpowiedz
na takie pytanie jak Twoje odpowiadałam już conajmniej ze 30 razy i po prostu nie mam ani siły, ani ochoty pisać tego samego po raz kolejny w szczególności, że można to naprawdę łatwo znaleźć...
a Tobie się po prostu nie chce... zamiast marudzić, że my jesteśmy takie okropne, to byś poszukała i już dawno miała byś odpowiedź....
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-15, 20:39   #153
smutasek222
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 23
Dot.: yasmin pomocy!

przeszukałam forum i niestety znalazłam tylko odpowiedz jak brac kiedy pigułka jest jednofazowa ... ;/
smutasek222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-22, 12:52   #154
PinkyDoll
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 819
Dot.: Yasmin wątek zbiorczy.

spam

Edytowane przez PinkyDoll
Czas edycji: 2010-08-06 o 19:00
PinkyDoll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-05, 22:59   #155
cholerna romantyczka
Zakorzenienie
 
Avatar cholerna romantyczka
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 4 437
Dot.: Yasmin wątek zbiorczy.

A ja mam pytanie... Yasmin biorę od zeszłego piątku, to moje pierwsze tabletki, od wczoraj mam jakąś wysypkę na ręce i nie wiem czy to od tabletek czy to może tylko jakies uczulenie ?
cholerna romantyczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-06, 09:38   #156
mavika
Zakorzenienie
 
Avatar mavika
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 6 629
Dot.: Yasmin wątek zbiorczy.

Nie wzięłam wczoraj przedostatniej tabletki. Uświadomiłam sobie to dziś ok 8.30 i łyknęłam tą wczorajszą (tabletki biorę o 20.00). Czy w związku z tym muszę jutro zacząć nowe opakowanie?
__________________
Wątek ciuchowy
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...8#post38561988
mavika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-07, 20:05   #157
MoniaBRD
Raczkowanie
 
Avatar MoniaBRD
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 49
Dot.: Yasmin wątek zbiorczy.

NIE WIEM CO ROBIĆ
3 miesiące temu zaczełam brać Novynette (brałam je rok temu m.in. ze względu na problemy z cerą i było super!) jednak tragicznie się po nich czułam, zaczęły wyskakiwać krostki i to te straszne, bolące, długo gojące się gule na policzkach i w okolicach żuchwy.
Poszłam do swojej ginekolog, która od razu zmieniła mi na Yazmin twierdząc że po nich na pewno nie będę mieć problemów z cerą.. Dokończyłam opakowanie Novy. z myślą, że nowe pigułki uczynią cuda na mojej buźce a tu jak się okazuje zero poprawy (a zostało mi 9 pigułek z drugiego opakowania... ) czasami mam wrażenie, że jest lepiej a tu zaraz nowa niespodzianka =] a najlepsze w tym wszystkim jest to że po tych pigułkach czuję się świetnie, nie przytyłam i nie narzekam na spadek libida. Szkoda by mi było ich zmieniać, bo prawdę mówiąc się boję... Tylko nie wiem czy przemeczyć jeszcze 3 opak. licząc na cud
I teraz moje pytanie do was doświadczonych bardziej w temacie czy myślicie że po 3 opakowaniu mi się coś poprawi? ja wiem że to kwestia indywidualna itd. ale chciałabym obiektywnej oceny i wsparcia psychicznego heh bo na dzień dzisiejszy to się wstydzę chłopakowi na oczy pokazać!
MoniaBRD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-01-07, 23:13   #158
nicko
Zadomowienie
 
Avatar nicko
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1 752
Dot.: Yasmin wątek zbiorczy.

Monia poprawa cery to jakby skutek uboczny pigułek, tak samo jak tycie czy powiększenie piersi, nie każdej dziewczynie musi się przydarzyć. Jeżeli komuś pigułki pomogły na cerę nie znaczy, że i tobie pomogą. Pigułki, które mogą pomóc na cerę to diane, OC35 i syndi. Jeśli masz problemy z cerą najlepiej udać się do dermatologa lub kosmetyczki, a nie ginekologa.

Edytowane przez nicko
Czas edycji: 2011-01-08 o 11:27
nicko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-08, 13:53   #159
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Yasmin wątek zbiorczy.

Treść usunięta

Edytowane przez mm444
Czas edycji: 2011-01-08 o 13:54
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-08, 16:17   #160
MoniaBRD
Raczkowanie
 
Avatar MoniaBRD
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 49
Dot.: Yasmin wątek zbiorczy.

cóż kiedyś miałam przydogy z dermatologami i tak na prawdę poprawa nastąpiła dopiero po pigułkach, dlatego dziwię się że teraz jak zaczęłam znowu je brać to nagle wszystko wróciło eh przemęczę 3 opakowanie, a potem zobaczymy.
MoniaBRD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-10, 10:30   #161
nicko
Zadomowienie
 
Avatar nicko
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1 752
Dot.: Yasmin wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez mm444 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Ile ludzi tyle doświadczeń, może poprostu nie trafiłaś na właściwego lekarza. Prawda jest taka, że pigułki trądziku nie wyleczą, zwykle po ich odstawieniu cera wraca do stanu sprzed pigułek niestety, a poprawa jest tylko w trakcie ich brania. Trądzik to choroba, którą się leczy antybiotykami, ale to dopiero początek, ważny jest dobór odpowiednich kosmetyków, dieta i cierpliwość
nicko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-12, 06:56   #162
MoniaBRD
Raczkowanie
 
Avatar MoniaBRD
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 49
Dot.: Yasmin wątek zbiorczy.

a tak na marginesie widze ze zostalam zle zrozumiana, teraz zaczelam brac pigułki tylko i wylacznie ze wzgledu na bezpieczny sex, cere juz od dawna mialam w porządku. niestety pogorszyla mi sie dopiero teraz. i dlatego zapytalam was czy po 3 opakowaniu może byc poprawa czy znowu zmienic pigulki.

Nie chce chwalic dnia ale w sumie od kilku dni juz mi nic nie wyskakuje i widze ze wszystko sie ladnie goi, wiec moze już powoli ustepuje i bedzie dobrze. oby!
Napisze po 3 opakowaniu.
MoniaBRD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-12, 10:45   #163
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Yasmin wątek zbiorczy.

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-12, 16:46   #164
riliana
Zadomowienie
 
Avatar riliana
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 296
Dot.: Yasmin wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez mm444 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
doskonale Cię rozumiem, ja też przetestowałam terapie antybiotykowe i wszystkie dostępne mazidła na receptę i bez, od 1,70zł do prawie 100zł :p i nic nie pomogło... jestem prawie pewna, że u mnie to efekt nietolerancji pokarmowej, odstawiłam mleko i jest nieco lepiej.

tabletki nie dały super efektów, ale jednak poprawa była - 3 miesiące temu odstawiłam (brałam yasmin prawie 2 lata, robię przerwę) i od tego czasu cały czas mam krostki na plecach i dekolcie

Edytowane przez riliana
Czas edycji: 2011-01-12 o 16:48
riliana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-15, 12:21   #165
Bambusowy Kijek
Raczkowanie
 
Avatar Bambusowy Kijek
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 114
Dot.: Yasmin wątek zbiorczy.

Witajcie,

Ostatnio mniej zaglądam na Wizaż. No ale do rzeczy. Mam problem. Od 2008 roku brałam tabletki Logest, niestety moje libido było bardzo niskie. Niedawno byłam u swjego lekarza i przepisał mi Yasmin. Kończę teraz 3 opakowanie. Niestety libido się nie poprawiło (no może jest trochę lepiej ale zmiana nie jest o 180stopni). Na buzi pojawiły się pojedyncze wypryski, które wolno się goją. Mam co jakiś czas bolące piersi (powiększyły się). Dodatkowo stałam się senna, zmęczona, nic mi się nie chce (mam uczucie depresji - gdzieś od 2 tygodni). Być może moje zmęczenie nie jest związane z tabletkami, ale może mieć wpływ?



Co o tym myślicie? Może jakieś rady?
__________________


Edytowane przez Bambusowy Kijek
Czas edycji: 2011-03-15 o 12:23
Bambusowy Kijek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-15, 21:12   #166
david87
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 21
Dot.: Yasmin wątek zbiorczy.

witam wszystkie drogie Panie.
mam pytania jak to zatroskany chłopak martwię się o dziewczyna, mam nadzieję że znajdę tutaj jakąś odpowiedz.


dziewczyna bierze yasminelle już dłuższy okres czasu około 2 lat. obecnie jest w 3 tygodniu brania tabletek. tabletki bierze codziennie koło godziny 22. w piątek współżyliśmy (o 22 wzięła tabletkę), w sobotę nie współżyliśmy (o 22 również wzięła tabletkę) i niedzielę zapomniała tabletki wzięła w poniedziałek wieczorek te zaległą i poniedziałkową,
tak jak wyczytaliśmy w ulotce ma brać teraz tabletki nie robiąc przerwy i kontynuować z następnego blistra. czy jest jakieś ryzyko ciąży w tym przypadku przy pominięciu tabletki dwa dni po współżyciu ?

pozdrawiam serdecznie.
david87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-15, 22:16   #167
nicko
Zadomowienie
 
Avatar nicko
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1 752
Dot.: Yasmin wątek zbiorczy.

Jeżeli twoja dziewczyna postąpiła zgodnie z ulotką to ryzyka ciąży nie ma.
nicko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-21, 09:35   #168
Edsonka
Rozeznanie
 
Avatar Edsonka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Nie ważne gdzie, ważne z kim!!!
Wiadomości: 770
Dot.: Yasmin wątek zbiorczy.

A ja mam do Was pytanie. Biorę pierwszy raz w życiu tabletki i niestety nie wzięłam pierwszej pierwszego dnia okresu tylko drugiego, bo dopiero wtedy wykupiłam (nie linczujcie mnie za to ), czytałam, że przez pierwszy tydzień jest ryzyko zajścia w ciąże ale ja i tak nie uprawiam seksu więc mi to bez różnicy. Chciałam za to Was zapytać, czy skoro okres zaczął mi się w niedziele, a ja wzięłam pierwszą tabletkę w poniedziałek, to zjeść wszystkie tabletki, czy jedną, tę pierwszą (niedzielną) zostawić? Mam nadzieję, że wyraziłam się zrozumiale
__________________
Edsonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-21, 10:10   #169
Idioteque
Raczkowanie
 
Avatar Idioteque
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 51
Dot.: Yasmin wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Edsonka Pokaż wiadomość
A ja mam do Was pytanie. Biorę pierwszy raz w życiu tabletki i niestety nie wzięłam pierwszej pierwszego dnia okresu tylko drugiego, bo dopiero wtedy wykupiłam (nie linczujcie mnie za to ), czytałam, że przez pierwszy tydzień jest ryzyko zajścia w ciąże ale ja i tak nie uprawiam seksu więc mi to bez różnicy. Chciałam za to Was zapytać, czy skoro okres zaczął mi się w niedziele, a ja wzięłam pierwszą tabletkę w poniedziałek, to zjeść wszystkie tabletki, czy jedną, tę pierwszą (niedzielną) zostawić? Mam nadzieję, że wyraziłam się zrozumiale
Zjedz wszystkie. Mój ginekolog zawsze kazał mi rozpoczynać przyjmowanie tabletek anty od trzeciego dnia cyklu. Skutkowało to tym, że w pierwszym tygodniu zażywania trzeba było dodatkowo się zabezpieczać, bo jeśli rozpoczynasz od pierwszego dnia miesiączki, to jesteś w pełni zabezpieczona od samego początku
__________________
Don't be afraid of
Shadows on your path
'Cause they only mean that
Light's still shining in the dark.


Idioteque jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-21, 15:31   #170
Edsonka
Rozeznanie
 
Avatar Edsonka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Nie ważne gdzie, ważne z kim!!!
Wiadomości: 770
Dot.: Yasmin wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Idioteque Pokaż wiadomość
Zjedz wszystkie. Mój ginekolog zawsze kazał mi rozpoczynać przyjmowanie tabletek anty od trzeciego dnia cyklu. Skutkowało to tym, że w pierwszym tygodniu zażywania trzeba było dodatkowo się zabezpieczać, bo jeśli rozpoczynasz od pierwszego dnia miesiączki, to jesteś w pełni zabezpieczona od samego początku
Dziękuję za odpowiedź mojej siostrze ginekolog kazała brać od 5go dnia.
__________________
Edsonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-22, 05:58   #171
MoniaBRD
Raczkowanie
 
Avatar MoniaBRD
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 49
Dot.: Yasmin a tradzik

Cytat:
Napisane przez szprotka_mada Pokaż wiadomość
Witajcie.

Ja biorę Yasmin od czerwa 2006 roku- więc już siedem miesięcy będzie Wcześniej stosowałam Diane-35. Przepisała mi ją pani ginekolog, ale głównie na problemy z cerą, bo nie mogłam już niczym dermatologicznym sobie pomóc. A potem zaczęła już mi służyć jako anty...

No, ale do rzeczy. Otóż po Dianie, nawet podczas 6 miesięcznej przerwy jaką sobie zrobiłam moja cera nie była aż taka najgorsza. Od czasu do czasu pojawiły mi się jakieś wypryski, ale dużego wysypu nie było. W chwili obecnej (w sumie to od początku brania Yasminu) również większych zmian nie zauważam, aczkolwiek jest coś co mnie bardzo martwi. Otóż pojawiają się czerwonawe plamki. Są, bo są- nie swędzą, nie są jakimiś bulwami, nie dają się wycisnąć, ale są i szpecą. Być może to samo co u Ciebie Balbinka85. Dermatolog podejrzewała trądzik różowaty, ale wykluczyła go ze względu na brak swędzenia i innych objawów. Tak więc sama już nie wiem, czy nie jest to spowodowane braniem Yasmin, czy jakimiś innymi czynnikami. Mogę jednak śmiało potwierdzić, że Yasmin hamuje wyskakiwanie obleśnych syfków- zwłaszcza tych z ropką. Nie jest to jednak natychmiastowy efekt. Trzeba na niego trochę poczekać...
a po jakim czasie zauwazylas poprawe?
MoniaBRD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-22, 19:35   #172
nicko
Zadomowienie
 
Avatar nicko
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1 752
Dot.: Yasmin wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Edsonka Pokaż wiadomość
A ja mam do Was pytanie. Biorę pierwszy raz w życiu tabletki i niestety nie wzięłam pierwszej pierwszego dnia okresu tylko drugiego, bo dopiero wtedy wykupiłam (nie linczujcie mnie za to ), czytałam, że przez pierwszy tydzień jest ryzyko zajścia w ciąże ale ja i tak nie uprawiam seksu więc mi to bez różnicy. Chciałam za to Was zapytać, czy skoro okres zaczął mi się w niedziele, a ja wzięłam pierwszą tabletkę w poniedziałek, to zjeść wszystkie tabletki, czy jedną, tę pierwszą (niedzielną) zostawić? Mam nadzieję, że wyraziłam się zrozumiale
No ale jeżeli miesiączka zaczęła się w niedzielę np o 16.00 to 1wszy dzień cyklu kończy się w poniedziałek o 16.00, więc mogłaś się zmieścić w czasie.
Przyjmij wszystkie pigułki, zacznij od tej oznaczonej jako poniedziałek i tak do końca opakowania, ostatnim twoim dniem będzie ta pigułka niedzielna.
nicko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-29, 08:15   #173
ulenka1988
Raczkowanie
 
Avatar ulenka1988
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 147
Dot.: Yasmin wątek zbiorczy.

Hejka ja biore yasmin od pol roku, wczesniej bralam yaz i mialam okres przez caly miesiac az dostalam tabletki xzatrzymujace krwawienie straszne a cera okropna!!!! zachecona dobrymi opiniami o yasmin postanowilam go brac i po pierwszych 2 opakowaniach nie widzialam roznicy choc krwawienia nie bylo miedzy cyklami jak i cera byla tak jak byla dopiero kolo 3 opakowania mialam poprawe nei swieicla mi sie skóra ni i teraz pryszczy brak;p po pol roku wazna jest tu chyba cierpliwosc ,okres mam ze 3 dni jedynym minusem jest to iż mam lekko wzdety brzuszek w trakcie brania tabletek ale mi to az tak nie przeszkadza
ulenka1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-22, 11:34   #174
Skierka001
Rozeznanie
 
Avatar Skierka001
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 686
Dot.: Yasmin wątek zbiorczy.

Cześć wszystkim
Biorę Yasmin od poniedziałku, to moje pierwsze w życiu tabletki antykoncepcyjne. Od poprzedniej niedzieli schudłam 2 kg. Czy to możliwe, że tabletki już wpłynęły na wagę? Nie chcę chudnąć, już bardziej wolałabym przytyć Jestem szczupła i z każdym kg mniej będę wyglądać gorzej Dodam, że mam problemy z zaparciami i dziś powinnam mieć spory brzuszek, a jest płaski... Sama nie wiem czy to przez tabletki
Skierka001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:09.