Pytania i porady fryzjerskie - Strona 20 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Uroda > Pielêgnacja w³osów i fryzury

Notka

Pielêgnacja w³osów i fryzury Podyskutuj o pielêgnacji w³osów krêconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawd¼ modne fryzury: ciêcia, koloryzacje, fryzury na ¶lub, wesele, Komuniê, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2013-11-01, 21:48   #571
Yoko99
Raczkowanie
 
Avatar Yoko99
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomo¶ci: 422
GG do Yoko99
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

Cytat:
Napisane przez SceneQueene Poka¿ wiadomo¶æ
Wella Koleston. Mo¿e wobec tego spróbuj na 9%.
Dziêkujê - spróbujê. Dopiero siê przymierzam do koloryzacji profesjonalnymi farbami, wiêc zupe³nie ciemna masa ze mnie i za ka¿d± radê serdecznie dziêkujê
Yoko99 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-11-02, 12:18   #572
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomo¶ci: 19 655
Dot.: ile opakowañ farby wellaton zu¿y³y¶cie?

Cytat:
Napisane przez wopsie Poka¿ wiadomo¶æ
HejMalouje w³osy t± farb±, ale nie wiem czy starczy jedno opakowanie na w³osy do ³opatek, bo ró¿nie wszyscy pisz±, a dzisiaj nie kupiê drugiej bo jest ¶wiêto , wiêc farbowaæ dzisiaj czy w przysz³ym tygodniu?
Wszystko zale¿y od gêsto¶ci, mnie starcza³o. Na styk, ale zawsze.
__________________
Ka¿dy problem da siê rozwi±zaæ, o ile ma siê odpowiednio du¿y plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapu¶ciæ w³osy?
FAQ2- dekoloryzacja, k±piel rozja¶niaj±ca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-11-05, 18:11   #573
pezayn
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomo¶ci: 1
Question czy jedno opakowanie pianki do farbowania w³osów wystarczy?

Witam, mam pytanie dotycz±ce farby do w³osów. Chcia³abym zmieniæ kolor w³osów, ale nie mam pojêcia, czy jedno opakowanie farby wystarczy na moje pó³d³ugie w³osy. Chodzi o farbê w piance. Moje w³osy s± mniej wiêcej takiej d³ugo¶ci jak na zdjêciu. Przepraszam za za¶miecanie forum, ale nie wiem gdzie mog³abym zwróciæ siê z tym pytaniem. Z góry dziêkujê za odpowied¼
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg galeria_we_dwoje_14.jpg (33,7 KB, 4 za³adowañ)
pezayn jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-11-05, 18:47   #574
PiszacDniem
Wtajemniczenie
 
Avatar PiszacDniem
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomo¶ci: 2 511
Dot.: czy jedno opakowanie pianki do farbowania w³osów wystarczy?

Mi sie wydaje ze powinna 1 wystarczyc
__________________
LOVELINESS | blog

Believe in yourself and live happily !
PiszacDniem jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-11-05, 20:01   #575
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomo¶ci: 19 655
Dot.: czy jedno opakowanie pianki do farbowania w³osów wystarczy?

tak, wystarczy
__________________
Ka¿dy problem da siê rozwi±zaæ, o ile ma siê odpowiednio du¿y plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapu¶ciæ w³osy?
FAQ2- dekoloryzacja, k±piel rozja¶niaj±ca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-11-06, 08:47   #576
senira666
Zakorzenienie
 
Avatar senira666
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: woj.¶l±skie
Wiadomo¶ci: 3 870
Dot.: ile opakowañ farby wellaton zu¿y³y¶cie?

__________________
sent from iphone

Edytowane przez senira666
Czas edycji: 2013-11-06 o 08:53
senira666 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-11-06, 17:27   #577
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomo¶ci: 19 655
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

Cytat:
Napisane przez Yoko99 Poka¿ wiadomo¶æ
Dziêkujê - spróbujê. Dopiero siê przymierzam do koloryzacji profesjonalnymi farbami, wiêc zupe³nie ciemna masa ze mnie i za ka¿d± radê serdecznie dziêkujê
nie ma za co, powodzenia
__________________
Ka¿dy problem da siê rozwi±zaæ, o ile ma siê odpowiednio du¿y plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapu¶ciæ w³osy?
FAQ2- dekoloryzacja, k±piel rozja¶niaj±ca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2013-11-06, 18:47   #578
lakowkaliliowa
Raczkowanie
 
Avatar lakowkaliliowa
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Poznañ
Wiadomo¶ci: 53
Unhappy Farbowaæ farb± sta³± po kremie koloryzuj±cym Loreal? Czy ta farba starczy na d³u¿ej?

Mam kilka pytañ co do farbowania w³osów. Zastanawiam siê nad zamienieniem kremu koloryzuj±ego na farbê sta³±. Od 5 lat u¿ywam kremu koloryzuj±cego L`Oreal - Casting Creme Gloss kolor ciemna czekolada. Mój naturalny kolor to jasny br±z. Przeszkadza mi jednak to ¿e po 3 tygodniach kolor mi siê wyp³ukuje, staje siê nierówny i widaæ odrosty. Od mojej ostatniej koloryzacji tym kremem min±³ miesi±c i z w³osów kolor zszed³ bardzo nierówno, koñcówki mam bardzo jasne, ponadto widaæ du¿e odrosty.

1) Chcia³abym zapytaæ czy kiedy u¿y³abym farby trwa³ej(sta³ej?), to czy kolor pozosta³by d³u¿ej na w³osach? Nie chce mi siê co miesi±c biegaæ do fryzjera ¿eby nak³adaæ ten krem koloryzuj±cy na ca³o¶æ w³osów.

2) I czy mogê na³o¿yæ farbê sta³± na nie do koñca wyp³ukany kolor? Zanim ten kolor zszed³by mi ca³kiem minê³oby bardzo d³ugo. A chcia³abym ju¿ pofarbowaæ w³oski farb± sta³±, bo to co zosta³o z kremu koloryzuj±cego wygl±da nieelegancko (niechlujnie).

3) Jak± u¿yæ farbê sta³± ¿eby by³a bardzo podobna do kremu którego u¿ywam obecnie(ciemna czekolada)? Najlepiej ¿eby by³a to farba po której nie wypadn± mi w³osy, jakie¶ dobrej marki, ¿eby w³osy b³yszcza³y i nie ³ama³y siê. Niestety nigdy nie farbowa³am w³osów niczym innym ni¿ ten krem Loreala o którym mówi³am, dlatego bardzo proszê o jakiekolwiek sugestie.

Mam 22 lata, w³osy d³ugie, brak siwych w³osów, s± gêste ale zdarza im siê ³amaæ. Pozdrawiam
lakowkaliliowa jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-11-06, 18:47   #579
ametystek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomo¶ci: 18
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

Przekierowano mnie tu wiêc jeszcze raz...

Mój naturalny kolor w³osów to taki wyp³owia³y ciemny blond wiêc od kilku lat robi³am sobie jasne blond pasemka u fryzjera. Wczoraj uda³am siê do fryzjera bo chcia³am ca³kowicie przefarbowaæ w³osy na jasny blond.
I pope³ni³am 2 b³êdy. Po pierwsze posz³am do fryzjera u którego nigdy wcze¶niej nie by³am a po drugie da³am siê zrobiæ sta¿ystce.
Przez pierwsze minuty fryzjerka nadzorowa³a sta¿ystkê tzn. sta³a przy niej i patrzy³a jej na rêce ale pó¼niej zabra³a siê za swoj± robotê i tylko co raz dopytywa³a sta¿ystkê czy jest ok.
Ju¿ w trakcie farbowania zaczê³a mnie szczypaæ skóra g³owy co zupe³nie nie wzbudzi³o zainteresowania sta¿ystki.
Ale przejdê do sedna sprawy... Pomijaj±c to, ¿e w³osy wysz³y RUDO ZIELONE to wygl±daj± katastrofalnie. Gdy we¼mie siê w palce kosmyk w³osów (g³ównie z czubka g³owy) to w³osy siê naci±gaj± i urywaj± siê w po³owie d³ugo¶ci.
czy mo¿na chocia¿ trochê poprawiæ ich stan?
Najgorsze jest to, ¿e mam krótkie w³osy i nie bardzo jest z czego obcinaæ....
ametystek jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-11-06, 19:04   #580
megi1828
Raczkowanie
 
Avatar megi1828
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Polska
Wiadomo¶ci: 42
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

Witam. Czy jest tu jakas dobra Duszyczka ktora moglaby mi pomoc ? Juz nie wiem gdzie "zapukac" . Kopiuje moj post:

Cytat:
Napisane przez megi1828 Poka¿ wiadomo¶æ
Witam ponownie. Wciaz poszukuje koloru dla siebie. Teraz wypatrzylam sobie cos takiego:
http://www.naoprovoque.com.br/wp-con...comparadas.jpg
http://www.naoprovoque.com.br/wp-con...lfaparf866.jpg
To jest Alfaparf 8.34 + 8.66I ale... moje wlosy sa ciemniejsze i co mam zrobic - kapiel rozjasniajaca czy uzyc emulsji utleniajacej 9 % ? Przypomne, ze mam 75 % siwych odrostow, to bym musiala potraktowac je chyba natura ? A co nalozyc na reszte dlugosci ? Blagam o pomoc bo pisalam na 2 blogach ale cos mnie dziewczyny dyskryminuja nie wiem czemu . Zalaczam fotki obecnego koloru.
Link do postu ktory umiescilam wczoraj: https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...9#post43573899
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg 2005-04-15 19.29.15.jpg (97,8 KB, 11 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg 2005-04-15 19.25.50.jpg (96,7 KB, 2 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg 2005-04-15 19.25.32.jpg (90,8 KB, 5 za³adowañ)
megi1828 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-11-06, 19:06   #581
gusia825
Raczkowanie
 
Avatar gusia825
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Poznañ
Wiadomo¶ci: 422
Dot.: Farbowaæ farb± sta³± po kremie koloryzuj±cym Loreal? Czy ta farba starczy na d³

My¶lê, ¿e sta³a farba bêdzie Ci siê trzymaæ na .. sta³e Kolor mo¿e nieco zja¶nieæ, ale nie powinien siê tak wyp³ukaæ. Co do odrostów, to i tak siê pojawi±, bo w³osy przecie¿ rosn± My¶lê równie¿, ¿e mo¿esz ¶mia³o siê farbowaæ i nie czekaæ na ca³kowite wyp³ukanie Castinga. Z moich do¶wiadczeñ poleci³abym Ci delikatn±, ale fajn± farbê Color & Soin, jakby¶ by³a zainteresowana, to mam akurat tanio do zbycia kolor 3N ciemny szatyn, który chyba móg³by daæ Ci efekt podobny do Castinga.
__________________
Eliza, 22.02.2015, 3640g
gusia825 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2013-11-06, 21:44   #582
lakowkaliliowa
Raczkowanie
 
Avatar lakowkaliliowa
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Poznañ
Wiadomo¶ci: 53
Smile Dot.: Farbowaæ farb± sta³± po kremie koloryzuj±cym Loreal? Czy ta farba starczy na d³

Dziêkujê za odpowied¼, jednak chcia³abym ¿eby kto¶ jeszcze siê wypowiedzia³. Zw³aszcza co do marki farby.
Pozdrawiam
lakowkaliliowa jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-11-06, 21:53   #583
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomo¶ci: 19 655
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

Cytat:
Napisane przez ametystek Poka¿ wiadomo¶æ
Przekierowano mnie tu wiêc jeszcze raz...

Mój naturalny kolor w³osów to taki wyp³owia³y ciemny blond wiêc od kilku lat robi³am sobie jasne blond pasemka u fryzjera. Wczoraj uda³am siê do fryzjera bo chcia³am ca³kowicie przefarbowaæ w³osy na jasny blond.
I pope³ni³am 2 b³êdy. Po pierwsze posz³am do fryzjera u którego nigdy wcze¶niej nie by³am a po drugie da³am siê zrobiæ sta¿ystce.
Przez pierwsze minuty fryzjerka nadzorowa³a sta¿ystkê tzn. sta³a przy niej i patrzy³a jej na rêce ale pó¼niej zabra³a siê za swoj± robotê i tylko co raz dopytywa³a sta¿ystkê czy jest ok.
Ju¿ w trakcie farbowania zaczê³a mnie szczypaæ skóra g³owy co zupe³nie nie wzbudzi³o zainteresowania sta¿ystki.
Ale przejdê do sedna sprawy... Pomijaj±c to, ¿e w³osy wysz³y RUDO ZIELONE to wygl±daj± katastrofalnie. Gdy we¼mie siê w palce kosmyk w³osów (g³ównie z czubka g³owy) to w³osy siê naci±gaj± i urywaj± siê w po³owie d³ugo¶ci.
czy mo¿na chocia¿ trochê poprawiæ ich stan?
Najgorsze jest to, ¿e mam krótkie w³osy i nie bardzo jest z czego obcinaæ....
Kochana, jak w³oski siê ci±gn± to s± spalone, zniszczone... Spróbuj koniecznie reklamowaæ us³ugê. Co do stanu- zrób sobie olejowanie na noc, wszelkie nawil¿aj±ce maski do zniszczonych, próbuj nawil¿yæ jak siê da. Oby da³o radê co¶ z tym zrobiæ.

---------- Dopisano o 22:53 ---------- Poprzedni post napisano o 22:51 ----------

Cytat:
Napisane przez megi1828 Poka¿ wiadomo¶æ
Witam. Czy jest tu jakas dobra Duszyczka ktora moglaby mi pomoc ? Juz nie wiem gdzie "zapukac" . Kopiuje moj post:
Link do postu ktory umiescilam wczoraj: https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...9#post43573899

K±piel rozja¶niaj±ca powinna daæ radê. Potem mo¿esz sobie na³o¿yæ tê mieszankê, ale minimalnie na 6%, bo inaczej siwo¶ci nie pokryjesz.
__________________
Ka¿dy problem da siê rozwi±zaæ, o ile ma siê odpowiednio du¿y plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapu¶ciæ w³osy?
FAQ2- dekoloryzacja, k±piel rozja¶niaj±ca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-11-06, 22:00   #584
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomo¶ci: 19 655
Dot.: Farbowaæ farb± sta³± po kremie koloryzuj±cym Loreal? Czy ta farba starczy na d³

Cytat:
Napisane przez lakowkaliliowa Poka¿ wiadomo¶æ
Mam kilka pytañ co do farbowania w³osów. Zastanawiam siê nad zamienieniem kremu koloryzuj±ego na farbê sta³±. Od 5 lat u¿ywam kremu koloryzuj±cego L`Oreal - Casting Creme Gloss kolor ciemna czekolada. Mój naturalny kolor to jasny br±z. Przeszkadza mi jednak to ¿e po 3 tygodniach kolor mi siê wyp³ukuje, staje siê nierówny i widaæ odrosty. Od mojej ostatniej koloryzacji tym kremem min±³ miesi±c i z w³osów kolor zszed³ bardzo nierówno, koñcówki mam bardzo jasne, ponadto widaæ du¿e odrosty.

1) Chcia³abym zapytaæ czy kiedy u¿y³abym farby trwa³ej(sta³ej?), to czy kolor pozosta³by d³u¿ej na w³osach? Nie chce mi siê co miesi±c biegaæ do fryzjera ¿eby nak³adaæ ten krem koloryzuj±cy na ca³o¶æ w³osów.

2) I czy mogê na³o¿yæ farbê sta³± na nie do koñca wyp³ukany kolor? Zanim ten kolor zszed³by mi ca³kiem minê³oby bardzo d³ugo. A chcia³abym ju¿ pofarbowaæ w³oski farb± sta³±, bo to co zosta³o z kremu koloryzuj±cego wygl±da nieelegancko (niechlujnie).

3) Jak± u¿yæ farbê sta³± ¿eby by³a bardzo podobna do kremu którego u¿ywam obecnie(ciemna czekolada)? Najlepiej ¿eby by³a to farba po której nie wypadn± mi w³osy, jakie¶ dobrej marki, ¿eby w³osy b³yszcza³y i nie ³ama³y siê. Niestety nigdy nie farbowa³am w³osów niczym innym ni¿ ten krem Loreala o którym mówi³am, dlatego bardzo proszê o jakiekolwiek sugestie.

Mam 22 lata, w³osy d³ugie, brak siwych w³osów, s± gêste ale zdarza im siê ³amaæ. Pozdrawiam
1- farby sta³e trzymaj± sê na w³osach co najmniej miesi±c- przy czym zaczynaj± siê oczywi¶cie pojawiaæ refleksy i odrosty od ró¿nyc czynników
2- mo¿esz na spokojnie. farba poziomu 3 trwa³o¶ci, oczywi¶cie przy odpowiednio dobranym kolorze, pokryje poprzedniczkê.
3- zdecydowanie uwa¿aj na wszelkiego rodzaju czekolady. we farbach trwa³ych prawie zawsze wychodz± one czarne. proponujê wzi±æ farbê o ton ni¿sz±. je¶li szukasz profesjonalnych, ja tam sobie chwalê Wellê Koleston / Colour Touch i ogólnie ka¿d± z nich. spokojnie, ³amaæ siê nie bêd±.
__________________
Ka¿dy problem da siê rozwi±zaæ, o ile ma siê odpowiednio du¿y plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapu¶ciæ w³osy?
FAQ2- dekoloryzacja, k±piel rozja¶niaj±ca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-11-06, 23:28   #585
mcromance
Zakorzenienie
 
Avatar mcromance
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: D¿emowe Zag³êbie
Wiadomo¶ci: 4 284
Dot.: Farbowaæ farb± sta³± po kremie koloryzuj±cym Loreal? Czy ta farba starczy na d³

Najwa¿niejsze: Casting to te¿ farba, tyle ¿e na mo¿na j± okre¶liæ jako pó³trwa³±. Jedyna ró¿nica miêdzy castingiem a "trwa³±" farb± to forma amoniaku, która dzia³a w czasie farbowania. Casting ma w sobie amoniak pod postaci± soli amonowych (MEA), a farby trwa³e maj± zwyk³y amoniak.

No to lecim z reszt±:

1) Kolor zostanie d³u¿ej je¶li podbierzesz sobie dobr± farbê - niestety metoda prób i b³êdów. Jednak cudów nie ma - farba bêdzie siê lekko sp³ukiwaæ i pojawi± siê np. z³ote lub rudawe refleksy (czerwony barwnik jest najwiêkszy cz±steczkowo i najmocniej siedzi we w³osie).

Dodatkowo farby nie ma potrzeby nak³adaæ po ca³o¶ci na pe³ny czas w ulotce. Na pe³ny czas nak³ada siê mieszankê na odrost, a na d³ugo¶æ na ostatnie 10 minut farbowania wystarczy do od¶wie¿enia koloru.

2) Ten kolor nigdy nie zejdzie ci do koñca, bo to tez farba. Mo¿esz k³a¶æ ju¿ teraz normaln± farbê, je¶li w³osy s± w dobrej kondycji.

3) Nigdy, przenigdy nie sugeruj siê nazw± odcienia wed³ug producenta! Nawet zdjêcie na kartoniku mo¿e byæ czasem myl±ce.
Patrz zawsze na ten numerek na farbie.
Twój obecny Casting ma numer 323, czyli pierwsza cyfra oznacza poziom koloru, a dwie kolejne odcieñ. Ten twój Casting to wed³ug "fryzjerskiej" nomenklatury ciemny br±z opalizuj±co-z³ocisty. Czekolada jak widaæ tylko w nazwie

Tu na szybko u Blond Bunny masz rozpiskê co oznaczaj± numerki: http://blogblondbunny.blogspot.com/2...yczne-ich.html

Jedno co mogê poradziæ, to we¼ najpierw farbê z poziomu ni¿ej (pierwsza cyferka 4), ¿eby nie wysz³o za ciemno na pierwszy raz.
Dodatkowo je¶li poszukasz i porównasz sobie ró¿ne marki farb z odcieniami /23 po przecinku to powinna¶ trafiæ na podobny do Castinga.

Ja ze swojej strony polecam popatrzyæ na farby profesjonalne - wiêkszy wybór odcieni.
Z profesjonalnych mogê poleciæ ci Inebryê, która obecnie farbujê, a znowu Matrixa SoColor za nic nie polecê - wysusza³ mi lekko w³osy
Dziewczyny chwal± sobie jeszcze Kollestona, Illuminê i Color Touch z Welli, Matrixa ColorSync oraz Majirel od L'Oreala.
Przy czym Color Touch od Welli i Matrix ColorSync s± pó³trwa³e tak jak Casting, bo bazuj± na MEA.
__________________
Powa¿ne uzale¿nienie od k-popu i k-dram.
Na szczê¶cie jedyne.


Nie udzielam ¿adnych porad przez PW, proszê nie pisaæ.
mcromance jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-11-07, 07:26   #586
ametystek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomo¶ci: 18
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

Cytat:
Napisane przez SceneQueene Poka¿ wiadomo¶æ
Kochana, jak w³oski siê ci±gn± to s± spalone, zniszczone... Spróbuj koniecznie reklamowaæ us³ugê. Co do stanu- zrób sobie olejowanie na noc, wszelkie nawil¿aj±ce maski do zniszczonych, próbuj nawil¿yæ jak siê da. Oby da³o radê co¶ z tym zrobiæ.
Szczê¶cie w nieszczê¶ciu pieniêdzy nie wziêli. W ramach rekompensaty oferowali...kolejne farbowanie parê minut pó¼niej. Oczywi¶cie nie zgodzi³am siê na to co spotka³o siê z okropnym zdziwieniem pani fryzjerki która nie widzia³a problemu w stanie w³osów. Ma³o tego, stwierdzi³a, ¿e w³osy wygl±daj±...zdrowo.
Wczoraj porz±dnie kilka razy umy³am g³owê i kolor trochê siê stonowa³ ale w³osy tragedia. Na³o¿y³am jakich mia³am od¿ywek na godzinê.
W³osy co prawda jako¶ szczególnie wiêcej nie wypadaj± przy czesaniu ale w niektórych miejscach to katastrofa, Wystarczy lekkie poci±gniêcie i kosmyk jest krótszy o po³owê bo dos³ownie siê rwi±....
Mo¿e mog³a by mi Pani jakie¶ od¿ywki i maseczki do tak zniszczonych w³osów? Na rynku jest tego ogrom.
ametystek jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-11-07, 12:41   #587
megi1828
Raczkowanie
 
Avatar megi1828
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Polska
Wiadomo¶ci: 42
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

Cytat:
Napisane przez SceneQueene Poka¿ wiadomo¶æ

K±piel rozja¶niaj±ca powinna daæ radê. Potem mo¿esz sobie na³o¿yæ tê mieszankê, ale minimalnie na 6%, bo inaczej siwo¶ci nie pokryjesz.

O dziekuje pieknie ! Nareszcie zostalam wysluchana

A moglbys mi jeszcze pomoc i wytlumaczyc jak zrobic taka kapiel ?

Czy mam kupic jakis rozjasniacz dp pasemek np. Schwarzkopf, Loreal czy Garnier ( Joanny tu nie kupie). Bo czytam o kapieli rozjasniajacej na jednym blogu i nic nie rozumiem, czy musze miec rozjasniacz np. Schwarzkopf do pasemek i jeszcze dodatkowo musze miec emulsje utleniajaca ? Mam w domu ale 6% . Czy wystarczy ? I jak zrobic taka miksture ?

Acha, a jak juz bede po kapieli rozjasniajacej farbowac napisales, ze minimalnie 6%, a na 9% emulsji kolor lepiej wyjdzie ?
megi1828 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-11-07, 13:05   #588
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomo¶ci: 19 655
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

Cytat:
Napisane przez megi1828 Poka¿ wiadomo¶æ
O dziekuje pieknie ! Nareszcie zostalam wysluchana

A moglbys mi jeszcze pomoc i wytlumaczyc jak zrobic taka kapiel ?

Czy mam kupic jakis rozjasniacz dp pasemek np. Schwarzkopf, Loreal czy Garnier ( Joanny tu nie kupie). Bo czytam o kapieli rozjasniajacej na jednym blogu i nic nie rozumiem, czy musze miec rozjasniacz np. Schwarzkopf do pasemek i jeszcze dodatkowo musze miec emulsje utleniajaca ? Mam w domu ale 6% . Czy wystarczy ? I jak zrobic taka miksture ?

Acha, a jak juz bede po kapieli rozjasniajacej farbowac napisales, ze minimalnie 6%, a na 9% emulsji kolor lepiej wyjdzie ?
ABSOLUTNIE NIE KUPUJ JOANNY. TO USTROJSTWO PALI W£OSY. co do rozja¶niaczy w sklepowych- to s± po prostu rozja¶niacze. i zdecydowanie nie polecam ich do k±pieli. je¶li wziê³aby¶ jaki¶ sklepowy rozja¶niacz- w pude³ku masz ju¿ gotowy zestaw, utleniacz (9 lub O ZGROZO 12%) plus sam proszek rozja¶niaj±cy. wniosek z tego taki, ¿e musia³aby¶ dodaæ tylko szampon. jednak nie polecam. fryzjerskie rozja¶niacze s± lepsze.

we¼ sobie saszetkê Vincenta Lediera zielony moim zdaniem najlepszy (jest obecnie na fryzomanii chyba), kosztuje oko³o 5 z³. do tego potrzebujesz oxydantu. 6% rozja¶ni Ci mniej ani¿eli 9%. no i potrzebujesz jeszcze lekkiego szamponu. w zale¿no¶ci od d³ugo¶ci w³osów, bierzesz np. (robi³am tak ostatnio na w³osach do stanika) 40g rozja¶niacza + 40g oxydantu + 20-15g szamponu. mieszasz, nak³adasz na w³oski jak farbê, trzymasz 30-50 minut. kontrolujesz kolor podczas k±pieli. dok³adnie zmywasz i finito. nie przykrywasz, nie podgrzewasz podczas zabiegu. efekt nie jest tak mocny jak po zwyk³ych rozja¶niaczach, które s± mocno inwazyjne.

---------- Dopisano o 14:05 ---------- Poprzedni post napisano o 13:57 ----------

Cytat:
Napisane przez ametystek Poka¿ wiadomo¶æ
Szczê¶cie w nieszczê¶ciu pieniêdzy nie wziêli. W ramach rekompensaty oferowali...kolejne farbowanie parê minut pó¼niej. Oczywi¶cie nie zgodzi³am siê na to co spotka³o siê z okropnym zdziwieniem pani fryzjerki która nie widzia³a problemu w stanie w³osów. Ma³o tego, stwierdzi³a, ¿e w³osy wygl±daj±...zdrowo.
Wczoraj porz±dnie kilka razy umy³am g³owê i kolor trochê siê stonowa³ ale w³osy tragedia. Na³o¿y³am jakich mia³am od¿ywek na godzinê.
W³osy co prawda jako¶ szczególnie wiêcej nie wypadaj± przy czesaniu ale w niektórych miejscach to katastrofa, Wystarczy lekkie poci±gniêcie i kosmyk jest krótszy o po³owê bo dos³ownie siê rwi±....
Mo¿e mog³a by mi Pani jakie¶ od¿ywki i maseczki do tak zniszczonych w³osów? Na rynku jest tego ogrom.
o zgrozo, takie salony powinni od razu zamykaæ. nie pojmê tego, naprawdê, co tam siê czasami wyprawia.
kochana, tylko proszê Ciê ja bardzo- ¿adna pani. tutaj na forum wszyscy na 'Ty', taka starowinka jeszcze nie jestem.
musisz je olejowaæ i maskowaæ jak najlepiej siê teraz da. wa¿ne jest nawil¿enie. i absolutnie, ale to absolutnie nie ci±gnij ich ¿adnymi grzebyszkami, nawet, je¶li bêd± siê pl±taæ. tym sposobem bêdziesz je tylko bardziej rozci±gaæ.
co do olejów, zaopatrzy³abym siê przede wszystkim w rycynowy (w aptece za jakie¶ 3 z³, mnie genialnie pomóg³ kiedy mia³am zniszczone w³osy), z pestek winogron, lniany (ale ten ma du¿o bia³ka, nie wszystkie w³osy go lubi±) lub nawet zwyczajn± oliwê z oliwek. oleje mo¿esz nak³adaæ na tak d³ugo jak masz czas- mo¿esz pod foliê i rêcznik. albo nawet na noc i pod czapkê.
co do masek polecam najbardziej Waxa do w³osów zniszczonych (apteka lub miejsca typu Superpharm), Kallosa kokosowego (hurtownie fryzjerskie albo sklepy internetowe typu iperfumy.pl), czarn± Elseve z olejkami, Sleek'a.
co do od¿ywek i innych takich- Garnier awokado i karite, Regenerum (apteka), Garnier oliwa z rozmarynem, Fructis goodbye damage kuracja ekspresowa w tubie (super!).
generalnie, stosowa³am bardzo wiele rzeczy do w³osów suchych i zniszczonych, ale te mi zapad³y w pamiêæ jako te zdecydowanie najlepsze. trzymam kciuki! jak siê wahasz co do jakiegokolwiek produktu- pisz, mo¿e akurat bêdê mog³a pomóc.
__________________
Ka¿dy problem da siê rozwi±zaæ, o ile ma siê odpowiednio du¿y plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapu¶ciæ w³osy?
FAQ2- dekoloryzacja, k±piel rozja¶niaj±ca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-11-07, 15:20   #589
megi1828
Raczkowanie
 
Avatar megi1828
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Polska
Wiadomo¶ci: 42
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

Cytat:
Napisane przez SceneQueene Poka¿ wiadomo¶æ
ABSOLUTNIE NIE KUPUJ JOANNY. TO USTROJSTWO PALI W£OSY. co do rozja¶niaczy w sklepowych- to s± po prostu rozja¶niacze. i zdecydowanie nie polecam ich do k±pieli. je¶li wziê³aby¶ jaki¶ sklepowy rozja¶niacz- w pude³ku masz ju¿ gotowy zestaw, utleniacz (9 lub O ZGROZO 12%) plus sam proszek rozja¶niaj±cy. wniosek z tego taki, ¿e musia³aby¶ dodaæ tylko szampon. jednak nie polecam. fryzjerskie rozja¶niacze s± lepsze.

we¼ sobie saszetkê Vincenta Lediera zielony moim zdaniem najlepszy (jest obecnie na fryzomanii chyba), kosztuje oko³o 5 z³. do tego potrzebujesz oxydantu. 6% rozja¶ni Ci mniej ani¿eli 9%. no i potrzebujesz jeszcze lekkiego szamponu. w zale¿no¶ci od d³ugo¶ci w³osów, bierzesz np. (robi³am tak ostatnio na w³osach do stanika) 40g rozja¶niacza + 40g oxydantu + 20-15g szamponu. mieszasz, nak³adasz na w³oski jak farbê, trzymasz 30-50 minut. kontrolujesz kolor podczas k±pieli. dok³adnie zmywasz i finito. nie przykrywasz, nie podgrzewasz podczas zabiegu. efekt nie jest tak mocny jak po zwyk³ych rozja¶niaczach, które s± mocno inwazyjne.

Chyba zaczynam rozumiec. Czyli musialabym dac emulsje utleniajaca plus rozjasniacz ( proszek) i szampon . Tylko ja mieszkam w Holandii wiec nie mam tych co w Polsce. Juz patrze, w malych opakowaniach mam Elgon :
Super
Niebieski
Bez amoniaku
Bialy

Ktory najlepiej?

Ewentualnie holenderskiej marki Kis, reszta w duzych opakowaniach. ktory polecasz ?
megi1828 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2013-11-07, 15:37   #590
201607040946
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomo¶ci: 20 500
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

Cytat:
Napisane przez ametystek Poka¿ wiadomo¶æ
Przekierowano mnie tu wiêc jeszcze raz...

Mój naturalny kolor w³osów to taki wyp³owia³y ciemny blond wiêc od kilku lat robi³am sobie jasne blond pasemka u fryzjera. Wczoraj uda³am siê do fryzjera bo chcia³am ca³kowicie przefarbowaæ w³osy na jasny blond.
I pope³ni³am 2 b³êdy. Po pierwsze posz³am do fryzjera u którego nigdy wcze¶niej nie by³am a po drugie da³am siê zrobiæ sta¿ystce.
Przez pierwsze minuty fryzjerka nadzorowa³a sta¿ystkê tzn. sta³a przy niej i patrzy³a jej na rêce ale pó¼niej zabra³a siê za swoj± robotê i tylko co raz dopytywa³a sta¿ystkê czy jest ok.
Ju¿ w trakcie farbowania zaczê³a mnie szczypaæ skóra g³owy co zupe³nie nie wzbudzi³o zainteresowania sta¿ystki.
Ale przejdê do sedna sprawy... Pomijaj±c to, ¿e w³osy wysz³y RUDO ZIELONE to wygl±daj± katastrofalnie. Gdy we¼mie siê w palce kosmyk w³osów (g³ównie z czubka g³owy) to w³osy siê naci±gaj± i urywaj± siê w po³owie d³ugo¶ci.
czy mo¿na chocia¿ trochê poprawiæ ich stan?
Najgorsze jest to, ¿e mam krótkie w³osy i nie bardzo jest z czego obcinaæ....
No niestety je¶li w³osy siê krusz±, to nic nie da siê zrobiæ. Przeczekaj to. O us³ugach fryzjerskich ju¿ nic nie napiszê

Cytat:
Napisane przez megi1828 Poka¿ wiadomo¶æ

A moglbys mi jeszcze pomoc i wytlumaczyc jak zrobic taka kapiel ?
Fajny w±tek o k±pieli rozja¶niaj±cej https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=243662&page=20
201607040946 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-11-07, 16:01   #591
ametystek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomo¶ci: 18
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

Cytat:
Napisane przez SceneQueene Poka¿ wiadomo¶æ
o zgrozo, takie salony powinni od razu zamykaæ. nie pojmê tego, naprawdê, co tam siê czasami wyprawia.
kochana, tylko proszê Ciê ja bardzo- ¿adna pani. tutaj na forum wszyscy na 'Ty', taka starowinka jeszcze nie jestem.
musisz je olejowaæ i maskowaæ jak najlepiej siê teraz da. wa¿ne jest nawil¿enie. i absolutnie, ale to absolutnie nie ci±gnij ich ¿adnymi grzebyszkami, nawet, je¶li bêd± siê pl±taæ. tym sposobem bêdziesz je tylko bardziej rozci±gaæ.
co do olejów, zaopatrzy³abym siê przede wszystkim w rycynowy (w aptece za jakie¶ 3 z³, mnie genialnie pomóg³ kiedy mia³am zniszczone w³osy), z pestek winogron, lniany (ale ten ma du¿o bia³ka, nie wszystkie w³osy go lubi±) lub nawet zwyczajn± oliwê z oliwek. oleje mo¿esz nak³adaæ na tak d³ugo jak masz czas- mo¿esz pod foliê i rêcznik. albo nawet na noc i pod czapkê.
co do masek polecam najbardziej Waxa do w³osów zniszczonych (apteka lub miejsca typu Superpharm), Kallosa kokosowego (hurtownie fryzjerskie albo sklepy internetowe typu iperfumy.pl), czarn± Elseve z olejkami, Sleek'a.
co do od¿ywek i innych takich- Garnier awokado i karite, Regenerum (apteka), Garnier oliwa z rozmarynem, Fructis goodbye damage kuracja ekspresowa w tubie (super!).
generalnie, stosowa³am bardzo wiele rzeczy do w³osów suchych i zniszczonych, ale te mi zapad³y w pamiêæ jako te zdecydowanie najlepsze. trzymam kciuki! jak siê wahasz co do jakiegokolwiek produktu- pisz, mo¿e akurat bêdê mog³a pomóc.
Nale¿y wspomnieæ, ¿e to salon hmm "profesjonalny" reklamuj±cy siê znan± mark±.
jutro postaram siê co¶ kupiæ z Twojej listy poleceñ, mam nadziejê, ¿e choæ trochê to pomo¿e...
A powiedz mi jeszcze jedn± rzecz... Czy powinnam codziennie teraz myæ w³osy i nak³adaæ te maseczki lub olejki? Czy myæ raczej co 2 -3 dni.
Aha no i dzis na szybko kupi³am szampon Loreal Elseve Total Repair Extreme, nie wiem czy to dobry wybór ale w³osy po umyciu by³y wyczuwalnie g³adsze. Teraz na³o¿y³am maseczkê odbudowuj±c± Provit.

Edytowane przez ametystek
Czas edycji: 2013-11-07 o 16:14
ametystek jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-11-07, 17:21   #592
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomo¶ci: 19 655
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

Cytat:
Napisane przez megi1828 Poka¿ wiadomo¶æ
Chyba zaczynam rozumiec. Czyli musialabym dac emulsje utleniajaca plus rozjasniacz ( proszek) i szampon . Tylko ja mieszkam w Holandii wiec nie mam tych co w Polsce. Juz patrze, w malych opakowaniach mam Elgon :
Super
Niebieski
Bez amoniaku
Bialy

Ktory najlepiej?

Ewentualnie holenderskiej marki Kis, reszta w duzych opakowaniach. ktory polecasz ?
dok³adnie cieszê siê, ¿e dobrze wyt³umaczy³am. Elgon te¿ dobra marka, wiêc ten bym wziê³a. wziê³abym ten bez amoniaku. rozja¶nia do 7 tonów i wygl±da na najmniej szkodliwy. tylko pamiêtaj, ¿eby nie przedobrzyæ z czasem. ewentualnie mo¿esz te¿ do k±pieli dodaæ z 5g od¿ywki, tylko nie za mocnej, ¿eby nie zniwelowa³a dzia³ania k±pieli.

---------- Dopisano o 18:21 ---------- Poprzedni post napisano o 18:18 ----------

Cytat:
Napisane przez ametystek Poka¿ wiadomo¶æ
Nale¿y wspomnieæ, ¿e to salon hmm "profesjonalny" reklamuj±cy siê znan± mark±.
jutro postaram siê co¶ kupiæ z Twojej listy poleceñ, mam nadziejê, ¿e choæ trochê to pomo¿e...
A powiedz mi jeszcze jedn± rzecz... Czy powinnam codziennie teraz myæ w³osy i nak³adaæ te maseczki lub olejki? Czy myæ raczej co 2 -3 dni.
Aha no i dzis na szybko kupi³am szampon Loreal Elseve Total Repair Extreme, nie wiem czy to dobry wybór ale w³osy po umyciu by³y wyczuwalnie g³adsze. Teraz na³o¿y³am maseczkê odbudowuj±c± Provit.
profesjonalny, mówisz. dobrze, ¿e w ³apkach napisane.
równie¿ mam tak± nadziejê, ¿e w³oski Ci siê szybko odbuduj±. a jak to by³o wcze¶niej z Twoim myciem? ja zawsze myjê codziennie i robiê sobie tak, ¿e jednego dnia z 2-3 godziny przed myciem maska albo olej pod czepek, potem myjê, potem od¿ywka na 15-30 minut, p³uczê, od¿ywka w spray'u. a na drugi dzieñ tylko mycie lekkim szamponem i spray. u mnie taki system najlepiej siê sprawdza, jednego dnia nawil¿anie maksymalne, drugiego dnia dajê w³osom odpocz±æ.
__________________
Ka¿dy problem da siê rozwi±zaæ, o ile ma siê odpowiednio du¿y plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapu¶ciæ w³osy?
FAQ2- dekoloryzacja, k±piel rozja¶niaj±ca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-11-07, 20:17   #593
megi1828
Raczkowanie
 
Avatar megi1828
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Polska
Wiadomo¶ci: 42
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

Cytat:
Napisane przez SceneQueene Poka¿ wiadomo¶æ
dok³adnie cieszê siê, ¿e dobrze wyt³umaczy³am. Elgon te¿ dobra marka, wiêc ten bym wziê³a. wziê³abym ten bez amoniaku. rozja¶nia do 7 tonów i wygl±da na najmniej szkodliwy. tylko pamiêtaj, ¿eby nie przedobrzyæ z czasem. ewentualnie mo¿esz te¿ do k±pieli dodaæ z 5g od¿ywki, tylko nie za mocnej, ¿eby nie zniwelowa³a dzia³ania k±pieli.

---
Jeszcze raz dzieki piekne. Mam nadzieje, ze sie uda. O efektach powiadomie za jakis Pozdrawiam
megi1828 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-11-08, 19:28   #594
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomo¶ci: 19 655
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

Powodzenia
__________________
Ka¿dy problem da siê rozwi±zaæ, o ile ma siê odpowiednio du¿y plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapu¶ciæ w³osy?
FAQ2- dekoloryzacja, k±piel rozja¶niaj±ca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-11-10, 15:06   #595
Szuszunia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomo¶ci: 3
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

Witam serdecznie

Piszê w nastêpuj±cej sprawie: moja przygoda z farbowaniem zaczê³a siê dosyæ spokojnie - u¿ywa³am kremu Casting Creme Gloss w kolorze ciemny br±z, jednak¿e po oko³o roku stosowania kolor wychodzi³ czarny, a najciemniejsze by³y oczywi¶cie koñcówki. Postanowi³am wtedy ufarbowaæ ca³e w³osy na czarno - hebanowa czerñ tej samej firmy. Kolor mi nie pasowa³ i wróci³am do ciemnego br±zu. D³ugo zbiera³am siê na odwagê, ¿eby udaæ siê na dekoloryzacjê do fryzjera, w koñcu siê zdecydowa³am. Fryzjerka na³o¿y³a dekoloryzator (nie wiem niestety jakiej firmy) na ca³e w³osy, przez co po zmyciu koñcówki by³y ciemnobr±zowe, a czubek g³owy kurczakowo-¿ó³ty i na to zosta³a na³o¿ona farba (niestety nie wiem jaka, gdy¿ Pani fryzjerka nie udzieli³a mi odpowiedzi) w kolorze miedzianego blondu. W³osy wygl±da³y przeciêtnie, ale nie by³y jako¶ specjalnie zniszczone. Koloryzacjê chcia³am kontynuowaæ w domu, u¿y³am wiêc farby Goldwell Topchic 8K (przez 2 koloryzacje), nastêpnie 8Kg (1 koloryzacja), a potem zapragnê³am miedzianej czerwieni, któr± mia³a mi daæ farba Goldwell Topchic 6KR. ¯aden z kolorów jednak mi nie pasowa³. Zmieni³am farbê na Matrixa SoColor 8M ( http://static1.tradoro.pl/2790/SCMokka.jpg ) i od 2-3 miesiêcy u¿ywam w³a¶nie tej farby, jednak moim marzeniem jest taki odcieñ: https://encrypted-tbn2.gstatic.com/i...Y4gp44yIJTpoxL
wydaje mi siê, ¿e móg³by to byæ kolor 7A lub 7N z palety Matrixa. Problem polega na tym, ¿e pragnê koloru zimnego/naturalnego, a mam na w³osach kolor ciep³y w dodatku w wyniku dekoloryzacji mam na w³osach niezamierzone ombre (ciemniejsze koñcówki) z rudo-czerwonymi refleksami widocznymi tylko w s³oñcu - zdjêcie z za³±cznika to moje obecne w³osy. Ponowna wizyta u fryzjera na tê chwilê z przyczyn finansowych nie wchodzi w grê, jednak¿e je¿eli nie bêdzie innej opcji, oddam siê w rêce profesjonalisty chcia³abym siê dowiedzieæ czy jest jaki¶ sposób na uzyskanie takiego efektu i wyrównanie koloru oraz co trzeba zrobiæ, aby unikn±æ zieleni oraz zniszczonych w³osów.

Z góry dziêkujê za wszystkie odpowiedzi!
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg Zdjêcie2046.jpg (59,7 KB, 11 za³adowañ)
Szuszunia jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-11-10, 15:29   #596
Misseczka
Zadomowienie
 
Avatar Misseczka
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomo¶ci: 1 047
Bardzo dziwny efekt farbowania - dlaczego?

Witam, farbujê w³osy ju¿ od dawna, oscylujê zawsze w rejonach jasnego rudego i z³otego blondu. Niegdy¶ farbowa³am w³osy Vitalitys 8.44, wysz³y idealnie jak chcia³am. Ostatnie kilka koloryzacji przeprowadzi³am blondami, z³otym Perfect Mousse i Miodowym Blondem z Syoss. Miodowy wyszed³ piêknie, jednak zachcia³am znowu typowej rudo¶ci, wypróbowa³am Syoss P³omienn± Lawê i... i nic. Na w³osach praktycznie ¿adnej zmiany, my¶la³am ¿e to wina farby. Kupi³am wiêc Vitalitkê, na³o¿y³am... i znowu zonk Rudy z³apa³ bardzo delikatnie, a na w³osach dalej mam tylko nieco pog³êbiony Miodowy Blond. Przy farbowaniu Vitalitys mog³am wzi±æ nieco za ma³o utleniacza, zobaczy³am to na ¶ciance kubeczka gdy p³yn osta³ i opad³ ze ¶cianek. Wiêc chcia³abym prosiæ o opiniê, czy taki efekt móg³ byæ przez mniejsz± ilo¶æ oxydantu, czy jest to kwestia jakiego¶ sk³adnika w Syossie, który teraz uparcie bêdzie mi blokowa³ farbowanie? Jest to mo¿liwe?
Misseczka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-11-10, 15:35   #597
mcromance
Zakorzenienie
 
Avatar mcromance
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: D¿emowe Zag³êbie
Wiadomo¶ci: 4 284
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

Szuszunia, jak nak³ada³a¶ tego Castinga? Za ka¿dym razem po ca³o¶ci? Jaki w ogóle masz naturalny kolor w³osów?

Dodatkowo moim zdaniem trafi³a¶ na niezbyt dok³adn± fryzjerkê Dekoloryzacjê powinna zrobiæ tak, aby na ca³ej d³ugo¶ci kolor by³ zbli¿ony, a je¶li nie mog³a tego osi±gn±æ od razu powinna robiæ do skutku nawet kilka zabiegów w jakim¶ odstêpie czasu.
Ciekawa jestem te¿ czy na³o¿y³a ci rzeczywi¶cie dekoloryzator czy zwyczajnie rozja¶niacz, bo przy dekoloryzatorze kolor przy skalpie raczej nie powinien byæ ¿ó³ty. Chocia¿ zale¿y jaki masz kolor naturalny.
No a fakt, ¿e nie chcia³a ci powiedzieæ co ci za farbê na³o¿y³a to szczyt wszystkiego Klient ma prawo wiedzieæ co ma na g³owie, bo to nie jest tajemnica pañstwowa i ja na pewno bym siê pyta³a o markê i odcieñ do skutku - jak nie pro¶b± to gro¼b±.
Ale niewa¿ne ju¿.

Kolor, który ci siê podoba to jak dla mnie jaka¶ be¿owa 9 lub nawet 10 (odcieñ - /03 ; /13 ; /23; GB lub B zale¿nie od firmy). Twój bazowy (obecny) kolor jest za ciemny, ¿eby ci wysz³o co chcesz.
Ale my¶lê, ¿e nie potrzebujesz kolejnej dekoloryzacji, a jedynie k±pieli rozja¶niaj±cej. Wpisz sobie w wyszukiwarkê na wiza¿u (lub w google), to powinien ci wyskoczyæ w±tek z k±piel± rozja¶niaj±c±. Tam ci dziewczyny doradz± lepiej co robiæ i jak robiæ.

Po k±pieli najlepiej bêdzie po³o¿yæ odcieñ naturalny o 1 poziom ni¿ej ni¿ chcesz docelowo, ¿eby unikn±æ zielonki na w³osach i zgasiæ rudy odcieñ. Mo¿liwe, ¿e naturê bêdzie trzeba k³a¶æ kolejne 2 lub nawet 3 razy, ¿eby zagruntowaæ poziom i wygasiæ rude refleksy.
Dopiero potem mo¿esz k³a¶æ farbê w odcieniu docelowym, czyli be¿owym


P.S. to tylko moje zdanie, poczekaj a¿ inne dziewczyny siê te¿ wypowiedz±
__________________
Powa¿ne uzale¿nienie od k-popu i k-dram.
Na szczê¶cie jedyne.


Nie udzielam ¿adnych porad przez PW, proszê nie pisaæ.

Edytowane przez mcromance
Czas edycji: 2013-11-10 o 15:36
mcromance jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-11-10, 15:42   #598
Szuszunia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomo¶ci: 3
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

Cytat:
Napisane przez mcromance Poka¿ wiadomo¶æ
Szuszunia, jak nak³ada³a¶ tego Castinga? Za ka¿dym razem po ca³o¶ci? Jaki w ogóle masz naturalny kolor w³osów?

Dodatkowo moim zdaniem trafi³a¶ na niezbyt dok³adn± fryzjerkê Dekoloryzacjê powinna zrobiæ tak, aby na ca³ej d³ugo¶ci kolor by³ zbli¿ony, a je¶li nie mog³a tego osi±gn±æ od razu powinna robiæ do skutku nawet kilka zabiegów w jakim¶ odstêpie czasu.
Ciekawa jestem te¿ czy na³o¿y³a ci rzeczywi¶cie dekoloryzator czy zwyczajnie rozja¶niacz, bo przy dekoloryzatorze kolor przy skalpie raczej nie powinien byæ ¿ó³ty. Chocia¿ zale¿y jaki masz kolor naturalny.
No a fakt, ze nie chcia³a ci powiedzieæ co ci za farbê na³o¿y³a to szczyt wszystkiego Klient ma prawo wiedzieæ co ma na g³owie, bo to nie jest tajemnica pañstwowa i ja na pewno bym siê pyta³a o markê i odcieñ do skutku - jak nie pro¶b± to gro¼b±.
Ale niewa¿ne ju¿.

Kolor, który ci siê podoba to jak dla mnie jaka¶ be¿owa 9 lub nawet 10 (odcieñ - /03 ; /13 ; /23; GB lub B zale¿nie od firmy). Twój bazowy (obecny) kolor jest za ciemny, ¿eby ci wysz³o co chcesz.
Ale my¶lê, ¿e nie potrzebujesz kolejnej dekoloryzacji, a jedynie k±pieli rozja¶niaj±cej. Wpisz sobie w wyszukiwarkê na wiza¿u (lub w google), to powinien ci wyskoczyæ w±tek z k±piel± rozja¶niaj±c±. Tam ci dziewczyny doradz± lepiej co robiæ i jak robiæ.

Po k±pieli najlepiej bêdzie po³o¿yæ odcieñ naturalny o 1 poziom ni¿ej ni¿ chcesz docelowo, ¿eby unikn±æ zielonki na w³osach i zgasiæ rudy odcieñ. Mo¿liwe, ¿e naturê bêdzie trzeba k³a¶æ kolejne 2 lub nawet 3 razy, ¿eby zagruntowaæ poziom i wygasiæ rude refleksy.
Dopiero potem mo¿esz k³a¶æ farbê w odcieniu docelowym, czyli be¿owym


P.S. to tylko moje zdanie, poczekaj a¿ inne dziewczyny siê te¿ wypowiedz±
Castinga niestety nak³ada³am na ca³ych w³osach, bo moje do¶wiadczenie w farbowaniu by³o ¿adne i sama sobie zas³u¿y³am na te ciemne koñcówki mój naturalny kolor jest ciê¿ko okre¶liæ, bo latem wygl±da³ podobnie do mojego wymarzonego koloru, a zim± by³ to bardzo jasny br±z - wszystko w tonacji naturalnej. Niestety masz racjê co do fryzjerki, mój nowy fryzjer powiedzia³ mi to samo, kiedy z bólem ¶cina³ moje koñcówki, które by³y jeszcze ciemniejsze ni¿ obecne widoczne na zdjêciu. Gdybym wiedzia³a jak to bêdzie wygl±da³o, to w ¿yciu bym tam nie posz³a i nie zostawi³a, uwaga, 300 z³ za ten "powalaj±cy" efekt. Dziêkujê Ci bardzo za odpowied¼ o k±pieli ju¿ gdzie¶ czyta³am, ale nie wiedzia³am czy w³a¶nie tego moim w³osom potrzeba

Jeszcze jedno pytanie: czy przy pomocy k±pieli rozja¶niaj±cej da siê w jaki¶ sposób pozbyæ tych ciemnych koñcówek?

Edytowane przez Szuszunia
Czas edycji: 2013-11-10 o 15:54
Szuszunia jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-11-10, 15:43   #599
201607040946
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomo¶ci: 20 500
Dot.: Bardzo dziwny efekt farbowania - dlaczego?

Cytat:
Napisane przez Misseczka Poka¿ wiadomo¶æ
Witam, farbujê w³osy ju¿ od dawna, oscylujê zawsze w rejonach jasnego rudego i z³otego blondu. Niegdy¶ farbowa³am w³osy Vitalitys 8.44, wysz³y idealnie jak chcia³am. Ostatnie kilka koloryzacji przeprowadzi³am blondami, z³otym Perfect Mousse i Miodowym Blondem z Syoss. Miodowy wyszed³ piêknie, jednak zachcia³am znowu typowej rudo¶ci, wypróbowa³am Syoss P³omienn± Lawê i... i nic. Na w³osach praktycznie ¿adnej zmiany, my¶la³am ¿e to wina farby. Kupi³am wiêc Vitalitkê, na³o¿y³am... i znowu zonk Rudy z³apa³ bardzo delikatnie, a na w³osach dalej mam tylko nieco pog³êbiony Miodowy Blond. Przy farbowaniu Vitalitys mog³am wzi±æ nieco za ma³o utleniacza, zobaczy³am to na ¶ciance kubeczka gdy p³yn osta³ i opad³ ze ¶cianek. Wiêc chcia³abym prosiæ o opiniê, czy taki efekt móg³ byæ przez mniejsz± ilo¶æ oxydantu, czy jest to kwestia jakiego¶ sk³adnika w Syossie, który teraz uparcie bêdzie mi blokowa³ farbowanie? Jest to mo¿liwe?
a ten miodowy blond to jaki poziom? Bo vitalitys mia³a¶ 8.
201607040946 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-11-10, 15:52   #600
mcromance
Zakorzenienie
 
Avatar mcromance
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: D¿emowe Zag³êbie
Wiadomo¶ci: 4 284
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

Cytat:
Napisane przez Szuszunia Poka¿ wiadomo¶æ
Castinga niestety nak³ada³am na ca³ych w³osach, bo moje do¶wiadczenie w farbowaniu by³o ¿adne i sama sobie zas³u¿y³am na te ciemne koñcówki mój naturalny kolor jest ciê¿ko okre¶liæ, bo latem wygl±da³ podobnie do mojego wymarzonego koloru, a zim± by³ to bardzo jasny br±z - wszystko w tonacji naturalnej. Niestety masz racjê co do fryzjerki, mój nowy fryzjer powiedzia³ mi to samo, kiedy z bólem ¶cina³ moje koñcówki, które by³y jeszcze ciemniejsze ni¿ obecne widoczne na zdjêciu. Gdybym wiedzia³a jak to bêdzie wygl±da³o, to w ¿yciu bym tam nie posz³a i nie zostawi³a, uwaga, 300 z³ za ten "powalaj±cy" efekt. Dziêkujê Ci bardzo za odpowied¼ o k±pieli ju¿ gdzie¶ czyta³am, ale nie wiedzia³am czy w³a¶nie tego moim w³osom potrzeba
Trzymaj siê obecnego fryzjera, bo wydaje siê ogarniêty i m±drzejszy ni¿ tamta pani.
No niestety, szkoda ¿e jak idziesz do fryzjera to nie wiesz, czy jest fryzjerem z powo³ania...

Je¶li kolor naturalny ci siê tak zmienia³ to stawiam na blond lub ciemny blond u ciebie. Czyli poziomy 7 lub 6.

Farbê docelow± te¿ wybieraj zawsze o 1 ton ja¶niejsz±, ni¿ to co ci siê na palecie podoba, bo na próbnikach s± bia³e w³osy potraktowane danym odcieniem. W³osy ludzkie ju¿ jaki¶ barwnik maj± i wyjd± ciemniej ni¿ na palecie, dlatego ten "1 poziom ni¿ej" to takie zabezpieczenie przed "o mój Bo¿e, jak cieeeemo!!!"

K±piel dodatkowo jest do¶æ ³atwa, bo mo¿esz sobie efekt stopniowaæ. Czyli najpierw delikatnie, ¿eby sprawdziæ czy zadzia³a i ewentualnie nied³ugo powtórzyæ zabieg.
Jedno co ci powiem to lepiej robiæ k±piel na jak najni¿szej wodzie i d³u¿ej, ni¿ na wy¿szej i szybko. Tak bêdzie bezpieczniej i zdrowiej dla w³osków

¯yczê powodzenia w walce o wymarzony kolor
__________________
Powa¿ne uzale¿nienie od k-popu i k-dram.
Na szczê¶cie jedyne.


Nie udzielam ¿adnych porad przez PW, proszê nie pisaæ.
mcromance jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Pielêgnacja w³osów i fryzury


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 
Narzêdzia

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2019-11-14 10:44:40


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:03.