Używała któraś z Was ochronek na sutki? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-06-04, 12:32   #1
Szlachcianka
Rozeznanie
 
Avatar Szlachcianka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: podkarpackie
Wiadomości: 953

Używała któraś z Was ochronek na sutki?


Hejka,
kobiety powiedzcie czy uzywałyście ochronek na sutki do karmienia? Podobno są pomocne- mniej boli przy karmieniu. Ja własnie takie zakupiłam i chcialam poćwiczyć zakładanie przed porodem ale to mi jakoś nie idzie Jeśli macie jakiś doświadczenia z tym tematem to bardzo proszę o pomoc - przynajmniej tym nie chce się stresować po porodzie.
__________________
Małe szczęścia.... i

Szlachcianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-04, 12:58   #2
kampasiula
Zadomowienie
 
Avatar kampasiula
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 166
GG do kampasiula
Dot.: Używała któraś z Was ochronek na sutki?

Mi te osłonki uratowały zycie.Pierwsze kilka dni przechodziłam gehennęMiałam okropne rany,ciągle sutki mi krwiawiły.Karmienie to było golgota.Dopiero jak przyszła do domu na wizytę położna to powiedziała mi o osłonkach.Chwała temu,który to wymyślił.Córkę z osłonkami karmiłam 14 miesięcy.Trzeba dobrze sobie je dopasować,bo różne firmy mają różne kształty.Mi nie odpowiadały np. Aventu,bo były bardzo wąskie i po karmieniu sutki były strasznie wyciągnięte i bolały.Chyba uzywałam Baby Ono.

Sama nie przetestujeszDopiero dziecko jak będzie ssało pierś.Na początku na pewno będzie mały problem,bo dzidzia musi mocno ssać.
__________________
w miłości i w marzeniach wszystko jest możliwe





Edytowane przez kampasiula
Czas edycji: 2010-06-04 o 12:59
kampasiula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-04, 13:12   #3
Szlachcianka
Rozeznanie
 
Avatar Szlachcianka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: podkarpackie
Wiadomości: 953
Dot.: Używała któraś z Was ochronek na sutki?

Kampasiulo, kupiłam Canpolu S-ki i rozmiarowo są dobre, tylko sutek nie dochodzi do końca jak chce je założyć. Po porodzie one się zmienią i jakoś dopasują, bo jak na razie zostaje mi wolne miejsce tam? aha zakładać je do pierwszego karmienia?
__________________
Małe szczęścia.... i

Szlachcianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-04, 13:34   #4
drcron
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 3 410
Dot.: Używała któraś z Was ochronek na sutki?

Cytat:
Napisane przez Szlachcianka Pokaż wiadomość
Kampasiulo, kupiłam Canpolu S-ki i rozmiarowo są dobre, tylko sutek nie dochodzi do końca jak chce je założyć. Po porodzie one się zmienią i jakoś dopasują, bo jak na razie zostaje mi wolne miejsce tam? aha zakładać je do pierwszego karmienia?
u mnie po porodzie nadal zostawalo wolne miejsce a moja Julka nie chciala ciagnac cyca z tymi kapturkami <dla nas niewypal> miala odruch wyymiotny wiec przestalam ich stosowania wycierpialam sie niesamowicie <na poczatku plakalam jak ona jadla cyca > ale po miesiacu sie przyzwyczailam a wyprobowalam kapturki avent canpol medela i jeszcze jakies jedne nie pamietam nazwy
__________________
I w taką piękną wiosnę przyleciał do nas bociek, i przyniósł maleńką dziecinę, a razem z nią - sto pociech.
Juleczka 08.04.2010
nasz mały wielki cud TP 05.11.2013

drcron jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-04, 14:45   #5
anya_krk
Zakorzenienie
 
Avatar anya_krk
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 265
GG do anya_krk Wyślij wiadomość przez MSN do anya_krk
Dot.: Używała któraś z Was ochronek na sutki?

Cytat:
Napisane przez Szlachcianka Pokaż wiadomość
Kampasiulo, kupiłam Canpolu S-ki i rozmiarowo są dobre, tylko sutek nie dochodzi do końca jak chce je założyć. Po porodzie one się zmienią i jakoś dopasują, bo jak na razie zostaje mi wolne miejsce tam? aha zakładać je do pierwszego karmienia?
moim zdaniem nie ma potrzeby zakładać od pierwszego karmienia. Wszystko wyjdzie w praniu, ja również miałam s-ku Canpolu, jednak nigdy ich nie użyłam bo moja córka wcale bardzo boleśnie nie ssała. Brodawki były jakieś takie hmmm wysuszone, ale nie pękały. Po każdym karmieniu stosowałam natomiast maść b-panthen i to wystarczyło. Także polecam się zaopatrzeć do szpitala i w to.
__________________
Live long and prosper
anya_krk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-04, 19:41   #6
kotek81
Zakorzenienie
 
Avatar kotek81
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 4 690
Dot.: Używała któraś z Was ochronek na sutki?

Ja kupiłam "na wszelki wypadek" i w sumie to tylko z ciekawości w domku sobie chciałam sprawdzić jaka jest różnica w karmieniu z osłonkami i bez i jak dla mnie to w ogóle się nie sprawdziły - o wiele lepiej było mi karmic bez tych osłonek
kotek81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-04, 19:59   #7
kampasiula
Zadomowienie
 
Avatar kampasiula
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 166
GG do kampasiula
Dot.: Używała któraś z Was ochronek na sutki?

Cytat:
Napisane przez Szlachcianka Pokaż wiadomość
Kampasiulo, kupiłam Canpolu S-ki i rozmiarowo są dobre, tylko sutek nie dochodzi do końca jak chce je założyć. Po porodzie one się zmienią i jakoś dopasują, bo jak na razie zostaje mi wolne miejsce tam? aha zakładać je do pierwszego karmienia?
Jeżeli jest wolne miejsce to oki.Potem jak dziecko będzie ssało pierś to się miejsce wypełni.Poza tym będzie tam też mleko.Czy stosować od pierwszego karmienia?To zalezy jak Twoja dzidzia będzie ssała pierś.Może wcale nie będziesz potrzebowac osłonek
__________________
w miłości i w marzeniach wszystko jest możliwe




kampasiula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-06-04, 22:29   #8
bratek 06
Rozeznanie
 
Avatar bratek 06
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 543
Dot.: Używała któraś z Was ochronek na sutki?

też polecam maść b-panthen! Rewelacja
__________________
10 lutego 2009 zostałam mamą Kubusia
bratek 06 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-04, 23:17   #9
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 514
Dot.: Używała któraś z Was ochronek na sutki?

nigdy w życiu

(troje dzieci)
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-05, 17:21   #10
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Używała któraś z Was ochronek na sutki?

A ja używam od 3 dnia karmienia - artykuł pierwszej potrzeby w szpitalu Kupuję aventu, rozmiar standard, faktycznie ratują sutkom życie Teraz, 3 tyg. po porodzie, od czasu do czasu daję córeczce pierś bez osłonki, ale głównie na osłonkach jadę, mam też wrażenie, że ona z nimi lepiej ssie.

Aha, sutek nie dojdzie do końca, dzieciuch ssąc wciąga sutka w osłonkę - sama w szoku byłam, jak sutek może się wydłużyć!
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-05, 19:34   #11
lila12
Zadomowienie
 
Avatar lila12
 
Zarejestrowany: 2002-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 440
Dot.: Używała któraś z Was ochronek na sutki?

Ja karmię osłonkami już 6 miesiąc. Po przetestowaniu wszystkich najlepsze są Medela - doradzono większy rozmiar niż sądziłam (mam L).
__________________
Mój Bartuś 21 grudzień 2009
lila12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-05, 21:54   #12
alkamor
Zakorzenienie
 
Avatar alkamor
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Sk-ce
Wiadomości: 12 413
GG do alkamor
Dot.: Używała któraś z Was ochronek na sutki?

ja miałam 2 osłonki.jedne Canpol i Avent i choć używałam może tydzień o to tylko na jedną pierś bo bolała okrutnie to jednak zdecydowanie Canpol wygrał

a przed porodem się nie da tego przećwiczyć
__________________
Kuba

Maja
alkamor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-05, 23:01   #13
madziwnia
Zakorzenienie
 
Avatar madziwnia
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 6 105
Send a message via Skype™ to madziwnia
Dot.: Używała któraś z Was ochronek na sutki?

Cytat:
Napisane przez Szlachcianka Pokaż wiadomość
Kampasiulo, kupiłam Canpolu S-ki i rozmiarowo są dobre, tylko sutek nie dochodzi do końca jak chce je założyć. Po porodzie one się zmienią i jakoś dopasują, bo jak na razie zostaje mi wolne miejsce tam? aha zakładać je do pierwszego karmienia?
kochana ty przynajmiej masz sutki.. ja własnie zakupiłam dzien po porodzie CANPOL-a S ale i tak sa duze wiec giotara.. bo ja mam pąłskie sutki w sumie mozna powioedziec ze mam ich brak ale jak Michasia zaczyna ssac to moje suty sa taaakie długie jak ta osłonka dobrze że nie mam wiekszych hihihi
i juz ponad 2 msc karmie tylko przez osłonki bo nadal mam brak sutków po jedzeniu chwilke sa duze jak mała wyciągnie a tak wracaja to pozycji "leżącej "
__________________
Michalina ur. 1 kwietnia 2010 r.

Pola ur. 3 czerwca 2014!
madziwnia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-07, 16:56   #14
addicted to wizaz
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 1 830
Dot.: Używała któraś z Was ochronek na sutki?

Używałam Aventu na prawą pierś jak mi trochę brodawka popękała przy karmieniu. Karmienie bez osłonki to była masakra, w osłonce początkowo też trochę bolało, ale zdecydowanie mniej. Na szczęście po jakichś 3 tygodniach brodawka się zagoiła i osłonki nie były już potrzebne.
addicted to wizaz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-08, 11:27   #15
mc85
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 104
Dot.: Używała któraś z Was ochronek na sutki?

w pierwszej ciazy dostalam je w prezencie i lezaly tak kilka miesiecy. bylam pewna ze bede ich uzywac. w szpitalu karmienie byla tragedia. nie umialam malej przystawiac do piersi tym bardziej ze do sasiadki wciaz zlazila sie rodzina i wszyscy sie gapili. bylam tak skrepowana ze beczec mi sie chcialo. sutki pokrwawione, pociete... przyjechalam do domu, zamknelam sie w sypialni i nauczylam sie karmic na spokojnie. wyprobowalam te ochronki ale to nic nie dalo. nadia nie chciala jesc przez nie, wcale bolu nie zmniejszaly i w ogole czulam dyskomfort. na te ranki pomogla mi masc "bepanten" - pierwsza tubke dostalam w szpitalu a pozniej kupilam sobie sama w aptece. kosztuje pare zlotych, nie trzeba jej zmywac przy karmieniu. piersi szybko sie zagoily a dzieki umiejetnemu przystawianiu dzidzi wiecej ran mi sie nie zrobilo a karmic moglam zawsze i wszedzie szybko i bezbolesnie.
trzeba po porstu zlapac piers, troszke ja splaszczyc przy otoczce (zeby byla mniejsza) dzidziusia pomiziac np po nosku sutkiem zeby otworzyl mocno buzie i wtedy przystawic go. maluszek musi zlapac nie za sam sutek tylko az za otoczke - dzieki temu nie boli nic. tak mnie uczyla polozna w szpitalu wiec w domu na spokojnie przetestowalam. jak sie nauczylysmy z corcia to pozniej nawet nie czulam czy ona je czy spi
.

zobaczymy czy teraz tez tak dobrze pojdzie. za 2 tyg sie okaze
__________________
26.05.2008 NADINKA
20.06.2010 TRISTAN

mc85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-08, 11:39   #16
ASIULEK_23
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 5 553
Dot.: Używała któraś z Was ochronek na sutki?

Ja uzywam canpola. Miałam jeszcze jakies inne (nie pamiętam firmy) ale byly do kitu. Sztywne i się zginały podczas ssania. A te nam podpasowaly. Ale nie od poczatku ich używałam. Ja używam, bo mała nie umiala dobrze chwycić sutka bo mam płaskie. A z nakladkami je ładnie zasysa. Bez nich już nie umie jeść

A miejsce mam cały czas w nich, to niczemu nie szkodzi. Przynajmniej widać, czy jest mleko
__________________
Weroniczka (05.04.2010r)

"Ktoś" ( tp. 3.12.2014 )
ASIULEK_23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-11, 13:18   #17
mysia m
Zakorzenienie
 
Avatar mysia m
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: z mojego świata
Wiadomości: 3 020
Dot.: Używała któraś z Was ochronek na sutki?

Ja kupiłam, ale ani razu nie użyłam, nawet opakowania nie otworzyłam. Nastraszyli mnie w szpitalu, że mały będzie miał wade zgryzu, że nie oprózni dokłądnie piersi a sutki i tak będa bolec.. Wiec zaciskałam zeby i czasem zaskomliłam, bo bolały mnie strasznie sutki przez pierwsz2 tygodnie. W sumie najgorsze było pierwszych kilka dni, ale potem nauczyłam się przystawiac małego i juz mleko tryskało na samą myśl o karmieniu.
Pokąsane sutki smarowałam pamiętam jakims specjalnym niemieckim aptecznym kremem zawierajacym wosk czy jakos tak i bardzo szybko się goiły miedzy jedynm karmieniem a drugiem.
__________________
Włosy
mysia m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-20, 22:22   #18
kotikaa
Raczkowanie
 
Avatar kotikaa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: UK / Kraków
Wiadomości: 244
Dot.: Używała któraś z Was ochronek na sutki?

Nie przydały się wcale, nawet ich nie rozpakowałam.
kotikaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:05.