Kierunek z matematyką? FiR? Warszawa, jaka uczelnia? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-06-17, 13:15   #1
nikaa941
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 6
Post

Kierunek z matematyką? FiR? Warszawa, jaka uczelnia?


Witam
Mam ogromny dylemat dotyczący studiów. Mam 22 lata, studiowałam na Wat, ale po roku zrezygnowałam. Tym razem chcę dobrze wybrać, dlatego każda opinia jest dla mnie ważna
Tak więc moim "hobby" od zawsze była matematyka. Bardzo ją lubiłam w liceum, na studiach zaliczyłam 2 semestry bez większych problemów, udzielałam korepetycji przez 2 lata. Stwierdziłam, że ciekawym dla mnie kierunkiem będzie Finanse i Rachunkowość. Jednak z tego co wyczytałam wcale nie ma tam tak wiele matematyki, a raczej "wkuwanie na pamięć", czego nie cierpię. Do tego mieszkam blisko Warszawy, więc jedynym wyborem jest UW(WZ) lub SGGW. Na SGH się nie dostanę, myślałam również o Koźmińskim i Łazarskim, jednak prywatna uczelnia to nie to samo, prawda? Dodam jeszcze, że w grę wchodzą tylko studia ZAOCZNE. Myślałam również o UEk Poznań/Kraków/Wrocław(około 300/400km).
Zastanawiałam się również nad matematyką, ale boję się jej. Wiem, że ten kierunek jest bardzo ciężki i często wiąże się z siedzeniem tydzień nad jednym twierdzeniem, co nie było moją mocną stroną. Do tego dochodzi wybór uczelni. UAM to 400 km, a UKSW chyba nie jest za dobrą uczelnią.
Tak więc może doradzicie mi jakiś zupełnie inny kierunek gdzie będę miała dużo matematyki? Analityka gospodarcza? Ekonomia? A może powinnam trzymać się pierwszego wyboru (FiR)? Jeśli tak to jaką uczelnię proponujecie?
Proszę o pomoc
nikaa941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-22, 12:53   #2
michagros
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 143
Dot.: Kierunek z matematyką? FiR?

Też na początku marzyłam o matematyce, i też zaocznej. Teraz w dobie niżu nie ma nigdzie matmy zaocznej. W ofertach uczelni to jedynie Poznań. Słyszałam, że w Poznaniu matma nie jest taka straszna. Można skończyć z powodzeniem.
FiR ma matematyki mało. Jedynie el. matematyki wyższej, statystyka oraz matematyka finansowa. Poza tym dużo finansów, ekonomii i liczenia na rachunkowości (arytmetyka).
To, co bym doradziła, to:
1. Poznań - matma zaoczna
2. Warszawa - FiR zaoczne
Trochę matmy jest też na informatyce, tylko nie wiem, czy Cię interesuje.
michagros jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-23, 14:16   #3
nikaa941
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 6
Dot.: Kierunek z matematyką? FiR?

marzyłaś o matematyce a co jednak wybrałaś?
nikaa941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-23, 16:36   #4
nikaa941
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 6
Post Finanse Warszawa gdzie?

.

Edytowane przez nikaa941
Czas edycji: 2016-06-24 o 11:39
nikaa941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-24, 08:26   #5
michagros
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 143
Dot.: Kierunek z matematyką? FiR?

Cytat:
Napisane przez nikaa941 Pokaż wiadomość
marzyłaś o matematyce a co jednak wybrałaś?
Wybrałam jednak język niemiecki, bo gramatyka tego języka jest przepełniona logiką i matematyką. Serio
A obecnie kończę szkołę policealną - technika rachunkowości i myślę nad pójściem na Mgr uzup. na FiR.
Nawet miałam okazję studiować matematykę dziennie na Politechnice Łódzkiej, ale wtedy miałam depresję i nie mogłam.
michagros jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-28, 12:12   #6
Sylv1aB3
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2023-09
Wiadomości: 4
Dot.: Kierunek z matematyką? FiR? Warszawa, jaka uczelnia?

Ja podobnie, też zawsze uwielbiałam matmę. I też mam dylemat na jakie studia się wybrać. Koleżanka zdecydowała się na WSKZ studiować finanse i rachunkowość i chyba też się zapisze, zwłaszcza, że jestem z małego miasta i chciałabym trochę oszczędzić na dojazdach.
Sylv1aB3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-09-28 13:12:39


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:23.