nieregularne cykle i brak miesiączki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-07-29, 08:23   #1
bez_nicku
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 24
Thumbs down

nieregularne cykle i brak miesiączki


Witam, wiem że było na forum pełno tego typu wątków ale może ktoś odpisze...
Moje ostatnie miesiączki wypadły 11 marca, potem 20 kwietnia, 18 maja i 17 czerwca. Zazwyczaj są właśnie trochę nieregularne.
Dziś mam 43 dzień cyklu i brak miesiączki. Z objawów: ból jajników promieniujący do pleców, PMS od jakichś 2 tygodni (ledwo do wytrzymania, źle się czuję na takiej huśtawce nastrojów). Co dziwne - zawsze bolały mnie piersi a tym razem kompletnie nic, nie są nabrzmiałe tak jak zawsze. Mam mnóstwo białej wodnistej wydzieliny (zazwyczaj pojawiała się przed krawieniem ale w dużo mniejszej ilości).
I teraz pytanie o ciażę. Współżyłam kilka dni temu 2 razy bez zabezpieczenia, oczywiście zakładając że jestem tuż przed okresem i mam dni niepłodne co dziwne za 1 razem od razu dzień po stosunku miałam śluz płodny (?). Doczytałam się że to normalne przed okresem i jest kwestią hormonów.. no ale oczywiście zrobiłam wczoraj test i wyszedł negatywny. I teraz się zastanawiam czy czekac jeszcze i dopiero zrobić za kilka dni kolejny test (chociaż nie sądzę żeby to jednak była ciąża - tym bardziej że takie długie cykle chyba nie są owulacyjne ) czy od razu zapisywać się do lekarza?
Zastanawiam się czy nie jest to kwestia zaburzeń hormonalnych ponieważ pół roku temu usuwali mi gruczolakowłókniaka z piersi, torbieli chyba nie mam bo w marcu miałam usg i lekarz raczej by zauważył...
bez_nicku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-29, 08:46   #2
Lia89
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 017
Dot.: nieregularne cykle i brak miesiączki

Gruczolako-włókniaki są m.in. skutkiem zbyt wysokiego poziomu prolaktyny. Nieregularne miesiączki też wynikają z hiperprolaktynemii. Jesteś pewna, że masz hormony w normie? Ciążą bym się nie martwiła, odwiedź lekarza, skoro masz nieregularności (dosyć spore).

Swoją drogą, nie ciekawiło Cię skąd ten guz? Duży był? Niektóre guzy da się wyleczyć farmakologicznie.
Lia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-29, 09:02   #3
bez_nicku
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 24
Dot.: nieregularne cykle i brak miesiączki

Witaj
guzek miał 7 mm, nie badałam hormonów bo takie guzku są podobno bardzo częste u młodych kobiet (ja mam 22 lata), ale wolałam usunąć bo takie guzy podobno rosną w ciąży pod wpływem hormonów itp.
Czy na badania hormonów skieruje mnie lekarz czy lepiej zrobić prywatnie i iść do niego już z wynikami? I ciekawi mnie czy podwyższony poziom prolaktyny może skutkować kłopotami z zajściem w ciążę? Może to rodzinne bo kuzynka ma gruczolakowłókniaka przysadki mózgowej i jest na jakichś lekach (kojarzę bromergon) ale dziecko urodziła

---------- Dopisano o 10:02 ---------- Poprzedni post napisano o 09:54 ----------

chciałam jeszcze dodać że na ostatniej wizycie u gina w marcu wspominałam o guzie, o tym że mam nieregularne cykle, ale nie zasugerował mi kłopotów z hormonami. Żadnych torbieli czy nadżerek nie stwierdził.
A w tym cyklu w ogóle nie zauważyłam śluzu płodnego.. Więc ciążę wykluczam..
I mam takie pytanie:
u mnie w przychodni jest lekarz do którego nie chciałabym iść i zapiszę się na wizytę do innej przychodni ale trzeba będzie czekać co najmniej kilka dni, więc zrobię prywatnie badania hormonów, ale czy wystarczy tylko prolaktyna czy konieczne będzie zbadanie jeszcze innych?
bez_nicku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-29, 10:20   #4
Lia89
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 017
Dot.: nieregularne cykle i brak miesiączki

7mm! Toż to idzie lekami wytępić. Mój miał co prawda 5mm, ale zniknął w przeciągu 3 tygodni leczenia! I nieprawda, że lepiej usuwać. Ja mam guza ponad 2cm i lekarz odradza mi usuwanie go, bo mając tendencję do tego typów guzów, szybko może pojawić się kolejny w tym samym miejscu. I po co tak szpecić sobie pierś, hm? Moja ciotka przestała je usuwać, bo co usunęła, to pojawiał się kolejny. A tak ma teraz 2 i święty spokój od dłuższego czasu.

Po tym co piszesz, bardzo prawdopodobne, że masz faktycznie problem z prolaktyną. Tak, można mieć problem z ciążą. Prolaktyna w końcu blokuje owulację.

Radzę Ci zmienić lekarza, jeśli ten ignoruje tak poważne objawy! On Cię przekręci. Ja uciekałam od takich ginów i w końcu trafiłam na specjalistę z powołania.

Na początek zrób samą prolaktynę, możesz prywatnie, tylko to koszt ~30zł. No i idź z wynikiem do dobrego lekarza.
Lia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-29, 20:19   #5
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: nieregularne cykle i brak miesiączki

Cytat:
Napisane przez bez_nicku Pokaż wiadomość
I teraz pytanie o ciażę. Współżyłam kilka dni temu 2 razy bez zabezpieczenia (…)
Więc możesz zajść w ciążę.

Cytat:
(…) oczywiście zakładając że jestem tuż przed okresem i mam dni niepłodne
Kalendarzyk jest bardzo nieskuteczny.

Cytat:
co dziwne za 1 razem od razu dzień po stosunku miałam śluz płodny (?). Doczytałam się że to normalne przed okresem i jest kwestią hormonów..
Nie, przed okresem nie ma śluzu typu płodnego (w prawidłowym cyklu) Ale tak, można mieć wówczas śluz przypominający trochę ten płodny.

Cytat:
no ale oczywiście zrobiłam wczoraj test i wyszedł negatywny.
Ile dni od współżycia zrobiłaś ten test?

Cytat:
(chociaż nie sądzę żeby to jednak była ciąża - tym bardziej że takie długie cykle chyba nie są owulacyjne )
A dlaczego miałyby być bezowulacyjne? Jak najbardziej mogą być owulacyjne.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-30, 12:21   #6
bez_nicku
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 24
Dot.: nieregularne cykle i brak miesiączki

jestem już po wizycie u lekarza.
moje endometrium powinno mieć ok. 12 mm a miało tylko 3,6 więc lekarz stwierdził że miesiączki bym się nie doczekała...
w ciąży nie jestem, za to dostałam luteinę i mam w piątek się jeszcze zgłosic zobaczyć czy coś "ruszyło" chociaż lekarz był sceptycznie nastawiony, i stwierdził że wątpi że po samej luteinie wystąpi okres.
Muszę też zrobić prolaktynę, i kolejnym krokiem będzie zbadanie tez estrogenu, nie pamiętam dokładnie co lekarz mówił bo było dużo opcji no ale stanęło na tym że mam jakieś zachwianie hormonalne i trzeba będzie to jakoś leczyć.
Teraz mi smutno, boję się że będę musiała brać anty (od razu mam wizje jak tyje do rozmiaru 42), wolałabym chyba usłyszeć że jestem w ciąży
Dziewczyny czy mam poważne powody do obaw? czy może się okazać że to jednorazowy problem czy czeka mnie jakieś długofalowe leczenie?

---------- Dopisano o 13:21 ---------- Poprzedni post napisano o 12:25 ----------

dodam jeszcze że torbieli na jajnikach nie stwierdził, tylko na prawym jakieś małe pęcherzyki które w jego ocenie nie mają dużego znaczenia. ale jednak coś tam jest
w ciągu 2-3 lat chciałabym mieć dziecko i strasznie się zaczęłam denerwować na myśl że mogłabym nie mieć.. zawsze miałam miesiączki, co prawda nieregularnie ale były.. aż do teraz.
na razie pozostaje mi czekać na badanie prolaktyny a potem estrogenu/progesteronu...
bez_nicku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-30, 12:37   #7
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: nieregularne cykle i brak miesiączki

bez_nicku, tak, to może być jednorazowa sytuacja, ale może też to być efekt poważniejszego problemu. Ale na razie się nie martw, nie ma czym. Postępuj zgodnie z zaleceniami lekarza
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-07-30, 12:57   #8
Lia89
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 017
Dot.: nieregularne cykle i brak miesiączki

Niby czemu miałabyś brać antyki? Przecież te tabletki nie leczą, tylko hamują kompletnie cykl. Wątpię, żeby to była jednorazowa sytuacja po tym co piszesz. Sama miałam problemy hormonalne i wiem, że to nie jest takie hop siup. Jeśli naprawdę będziesz miała problem z prolaktyną, to niestety raczej problem do końca życia.

Na chwilę obecną mam PRL w normie i pewnie bym zaszła w ciążę, tak że nie martw się o dziecko. Estrogeny też można unormować.
Lia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-30, 20:55   #9
bez_nicku
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 24
Dot.: nieregularne cykle i brak miesiączki

dziękuję za pocieszenie... zastanawiał się czy dać mi anty zeby podać estrogeny (nie wiem czy czegoś nie pomylilam?) ale wstrzymal sie dopoki badan nie przyniose a z reszta ja nie chcialam... zobaczymy w srode jakie bede miala wyniki
bez_nicku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-30, 22:44   #10
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: nieregularne cykle i brak miesiączki

Cytat:
Napisane przez bez_nicku Pokaż wiadomość
dziękuję za pocieszenie... zastanawiał się czy dać mi anty zeby podać estrogeny (nie wiem czy czegoś nie pomylilam?) ale wstrzymal sie dopoki badan nie przyniose a z reszta ja nie chcialam... zobaczymy w srode jakie bede miala wyniki
Lekarzem nie jestem, więc nie chcę podważać tego, co mówi Ci Twój lekarz, ale moim zdaniem podawanie środków antykoncepcyjnych na problemy ze zbyt niskimi hormonami płciowymi nie brzmi sensownie. Przecież tabletki anty „wyciszają” jajniki i przez to one wydzielają jeszcze mniej hormonów.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-30, 23:49   #11
Lia89
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 017
Dot.: nieregularne cykle i brak miesiączki

Dokładnie tak. Antyki NIE LECZĄ i jeśli kiedykolwiek ktoś Ci powie inaczej, jest w błędzie.
Lia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-31, 07:42   #12
Michalina83
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 690
Dot.: nieregularne cykle i brak miesiączki

z tymi antykami to właśnie słyszałam że lekarze je stosują żeby wyciszyć naturalne działanie wszystkich hormonów, w tym prolaktyny i to stosuje się jakieś silne środki typu Diana. Ale gdzie tu sens i logika to nie wiem, bo później trzeba te wszystkie hormony przywrócić do normy jakby kobieta chciała zajść w ciążę i prawdopodobnie problem wróci. Przecież sa leki na samo obniżenie prolaktyny chociażby ten wcześniej wspomniany Bromergon.

Co do twoich przemyśleń z pierwszego wątku to przy wysokiej prolaktynie albo nawet przy podniesionej możesz mieć wielokrotne podejście do owulacji w cyklu i ostatnie zakończy sie lub nie, owulacją. Stosowanie kalendarzyka w takiej sytuacji jest trochę nierozsądne, bo dni niepłodne sa przed faktycznym okresem a nie przed teoretycznym. Samym śluzem tez się nie sugeruj bo nie zawsze musi towarzyszyć owulacji. Jak chcesz bez zabezpieczenia to wysil się trochę i poczytaj o NPR
Michalina83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-31, 09:02   #13
Lia89
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 017
Dot.: nieregularne cykle i brak miesiączki

Prolaktyna PODNOSI się w czasie brania antyków. A antyki nie leczą (czy tam wyciszają) w żadnym wypadku prolaktyny.
Lia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-31, 21:16   #14
bez_nicku
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 24
Dot.: nieregularne cykle i brak miesiączki

Michalina dzięki za zabranie głosu, mało wiem o tabletkach antykoncepcyjnych bo zawsze się przed nimi broniłam, ale nigdzie nie napisałam że nie chcę mieć dziecka. Cieszyłabym się chociaż nie planowałam, ale byłam świadoma co robię i liczyłam się z ewentualnym zapłodnieniem chociaż nie nastawiałam się, na pewno cieszyłabym sie gdyby wynikiem zatrzymania mojej miesiączki była ciąża a nie zaburzenia hormonalne o których jest w tej chwili mowa.

Na pewno będę się broniła przed przepisaniem tabletek, w moim mieście jest też fajna klinika niepłodności i zapiszę się tam, na pewno są tam lekarze bardziej nastawieni na tą tematykę. Nigdy bym nie przypuszczała że będę miała z tym problem, mam takie wrażenie jakbym nigdy nie miała dostać już okresu i nie będę miała dzieci ;(
bez_nicku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-01, 00:03   #15
Lia89
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 017
Dot.: nieregularne cykle i brak miesiączki

Nie dobijaj się już! Zrób podstawowe badania hormonalne, będziesz miała obraz na tacy. I już nie wyskakuj z niepłodnością! Wystarczy za dużo prolaktyny i już się wszystko chrzani.
Lia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-01, 06:49   #16
Michalina83
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 690
Dot.: nieregularne cykle i brak miesiączki

Cytat:
Napisane przez Lia89 Pokaż wiadomość
Prolaktyna PODNOSI się w czasie brania antyków. A antyki nie leczą (czy tam wyciszają) w żadnym wypadku prolaktyny.
W rzeczywistości nie wiem jak jest, czy podnosi czy obniża bo mnie to nie interesowało. Przepraszam jeśli udzielam jakichś sprzecznych informacji. Po prostu czytałam kiedyś o tym na jakimś temacie na forum że dziewczynom wciskali tabletki między innymi mówiąc że wyciszają naturalne działanie hormonów lub z innych powodów. Piszę to na wypadek jakby ktoś autorce próbował wcisnąć podobną ściemę.

bez nicku
z tymi dziećmi to spokojnie, przy wysokiej prolaktynie też kobiety zachodzą w ciążę.
Michalina83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-01, 14:50   #17
bez_nicku
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 24
Dot.: nieregularne cykle i brak miesiączki

witam
prolaktyna w normie - 228 µlU/ml przy normie 72-511.
Nie wiem co o tym myśleć... Zrobiłam też morfologię i wszystko wyszło ok, dodam jeszcze że przez ostatnie 2 miesiące dodałam trochę ruchu i zmieniłam trochę sposób żywienia na zdrowszy, przy kaloryczności ok 1500-1600 dziennie + podjadanie (a zapotrzebowanie mam ok 1800-1900) , prawe nic nie schudłam więc nie sądzę żeby miało to wpływ na mój cykl.. ważę 47-48 kg przy 160cm.
W piatek znowu wizyta
bez_nicku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-01, 16:35   #18
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: nieregularne cykle i brak miesiączki

Cytat:
Napisane przez bez_nicku Pokaż wiadomość
witam
prolaktyna w normie - 228 µlU/ml przy normie 72-511.
Nie wiem co o tym myśleć... Zrobiłam też morfologię i wszystko wyszło ok, dodam jeszcze że przez ostatnie 2 miesiące dodałam trochę ruchu i zmieniłam trochę sposób żywienia na zdrowszy, przy kaloryczności ok 1500-1600 dziennie + podjadanie (a zapotrzebowanie mam ok 1800-1900) , prawe nic nie schudłam więc nie sądzę żeby miało to wpływ na mój cykl.. ważę 47-48 kg przy 160cm.
W piatek znowu wizyta
Wiesz, że okres mogłaś "zgubić" przed nadmierne odchudzanie się? 47-48 kg nawet przy 160 wzrostu to już zahacza o niedowagę , możliwe że masz za mało tkanki tłuszczowej aby Twój układ hormonalny pracował prawidłowo
A tak na marginesie zapotrzebowanie dzienne kcal zdrowej kobiety to ok.2000 do 2500 kcal dziennie, a nie żadne 1800...
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-03, 20:08   #19
bez_nicku
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 24
Dot.: nieregularne cykle i brak miesiączki

witam ponownie, jestem po kolejnej wizycie. moze ktos sie jeszcze wypowie.
po prolaktynie endometrium uroslo z 3,6 ma 7,5 mm i lekarz zadowolony z efektow i stwierdzil ze w jajniku rosnie pecherzyk ktory ma peknac. nie wiem czy chodzilo mu o pecherzyk graffa? czy jakas cyste w kazdym badz razie mam brac luteine do konca tygodnia (razem bedzie 7 dni 4x dziennie 50 mg) i poczekac do 8 dni na wystapienie krwawienia. jesli nie wystapi to max 8 dnia zaczac brac tabletki antykoncepcyjne "rigevidon", lub w przypadku wystapienia od razu w 1 dzien nowego cyklu.
Lekarz dal mi anty bo stwierdzil ze trzeba mi te cykle wyregulowac i teraz pytanie - czy w przypadku kiedy dostane normalnego krwawienia porywac sie na te hormony? czy dac sobie spokoj i poobserwowac kolejny cykl czy @ przyjdzie naturalnie? jesli teraz nie dostane to raczej zaczne je brac ale wolalabym uniknac.. zastanawiam sie nad wizyta u mojego lekarza ale kurcze, kasuje 180 zl na wizyte z usg ale jest b. dobrym specjalista leczenia m.in. nieplodnosci, moze on mi cos doradzi...

troche jest tych wypocin ale moze jeszcze ktos sie wypowie? dziekuje
bez_nicku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-04, 08:50   #20
Michalina83
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 690
Dot.: nieregularne cykle i brak miesiączki

Cytat:
Napisane przez bez_nicku Pokaż wiadomość
witam ponownie, jestem po kolejnej wizycie. moze ktos sie jeszcze wypowie.
po prolaktynie endometrium uroslo z 3,6 ma 7,5 mm i lekarz zadowolony z efektow i stwierdzil ze w jajniku rosnie pecherzyk ktory ma peknac. nie wiem czy chodzilo mu o pecherzyk graffa? czy jakas cyste w kazdym badz razie mam brac luteine do konca tygodnia (razem bedzie 7 dni 4x dziennie 50 mg) i poczekac do 8 dni na wystapienie krwawienia. jesli nie wystapi to max 8 dnia zaczac brac tabletki antykoncepcyjne "rigevidon", lub w przypadku wystapienia od razu w 1 dzien nowego cyklu.
Lekarz dal mi anty bo stwierdzil ze trzeba mi te cykle wyregulowac i teraz pytanie - czy w przypadku kiedy dostane normalnego krwawienia porywac sie na te hormony? czy dac sobie spokoj i poobserwowac kolejny cykl czy @ przyjdzie naturalnie? jesli teraz nie dostane to raczej zaczne je brac ale wolalabym uniknac.. zastanawiam sie nad wizyta u mojego lekarza ale kurcze, kasuje 180 zl na wizyte z usg ale jest b. dobrym specjalista leczenia m.in. nieplodnosci, moze on mi cos doradzi...

troche jest tych wypocin ale moze jeszcze ktos sie wypowie? dziekuje
Byłaś u tego samego lekarza? Kolejny kit ci wciska. Może ma jakiś odsyp od przepisywania tabletek. Tabletki nie regulują cykli. Podczas brania tabletek jest krwawienie z odstawienia które nie jest miesiączką. Owszem będzie ono regularne ale po odstawieniu tabletek problem prawdopodobnie wróci, albo może jeszcze się nasilić. Poczytaj trochę więcej o tym.
Michalina83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-04, 20:49   #21
bez_nicku
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 24
Dot.: nieregularne cykle i brak miesiączki

tak to był ten sam lekarz. on chciał mi dac tabletki juz podczas 1 wizyty ale odmówiłam i teraz mi już przepisał właśnie na wyregulowanie :/
no cóż chyba nie pozostaje mi nic tylko szukać opinii u innych lekarzy ale oni sa wszyscy tacy sami, dadzą tabletki i mają święty spokój zamiast szukać przyczyny...
bez_nicku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-05, 07:11   #22
Michalina83
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 690
Dot.: nieregularne cykle i brak miesiączki

Cytat:
Napisane przez bez_nicku Pokaż wiadomość
tak to był ten sam lekarz. on chciał mi dac tabletki juz podczas 1 wizyty ale odmówiłam i teraz mi już przepisał właśnie na wyregulowanie :/
no cóż chyba nie pozostaje mi nic tylko szukać opinii u innych lekarzy ale oni sa wszyscy tacy sami, dadzą tabletki i mają święty spokój zamiast szukać przyczyny...
Właśnie. Mojej siostrze ostatnio przepisała babka tabletki na wyregulowanie okresu i to bez żadnych badań co jej jest i co jest przyczyną nieregularnych miesiączek. Tylko że ona właśnie zanim coś weźmie to stara się dowiedzieć co i jak i też poszła do innego lekarza co jej przepisał luteinę, ale tez bez badań. W naszym miasteczku to za wielkiego wyboru też nie ma, ale wkurza człowieka że jak się sam czegoś nie dowie to na lekarza nie ma co liczyć.
Michalina83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:19.