Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV - Strona 36 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-09-15, 19:13   #1051
d7fba8122b22c594085f089b68451cf83595ae2d_5dcc9902596ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-05
Wiadomości: 332
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Ten długi skład drugiego kremu Tołpy to przecież właśnie głownie wyciągi. A ten pierwszy wcale nie ma dłuższego składu od Vianka nad nim.



Co jest właściwie problemem? Masz już zdiagnozowany trądzik różowaty, czy tylko nadwrażliwość, przemijający rumień?
Mam cerę nadreaktywną i rumień zlewny, dlatego szukam takich jednorożców wśród kremów, które to złagodzą.
A o Biodermę pytałam, bo chcę kupić, ale nie chcę również przepłacić, bo cena jest dla mnie zaporowa.
d7fba8122b22c594085f089b68451cf83595ae2d_5dcc9902596ab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-16, 15:40   #1052
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

[1=d7fba8122b22c594085f089 b68451cf83595ae2d_5dcc990 2596ab;85869282]Mam cerę nadreaktywną i rumień zlewny, dlatego szukam takich jednorożców wśród kremów, które to złagodzą.
A o Biodermę pytałam, bo chcę kupić, ale nie chcę również przepłacić, bo cena jest dla mnie zaporowa.[/QUOTE]

Trudno tu coś poradzić, bo są różne "typy" pielęgnacji dla cery nadreaktywnej i z trądzikiem różowatym. Niektórym się sprawdza pielęgnacja naturalna, bo ich cera źle reaguje na glikole i modyfikowane nimi składniki (te z PEG- w nazwie). Ale innym może nie służyć gliceryna, a ona jest bardzo często stosowana we wszystkich kosmetykach. A jeszcze innym pomogą właśnie serie apteczne.

Te Biodermy to chyba nie są typowo do cer z acne rosacea i rumieniem, chociaż jednym z założeń pielęgnacji dla tego rodzaju cery jest stosowanie filtrów przez cały rok, chociaż jeśli akurat dana cera nie lubi wyżej wspomnianych syntetycznych składników, to będzie ciężko to założenie wprowadzić w życie, bo najskuteczniejsze filtry to są te chemiczne i mają one bardzo nieeko składy.

Kosmostolog polecała jakiś czas temu emulsję Synchroline Rosacure fast KLIK.
Bioderma ma dla takiej cery Sensibio AR KLIK, ale one jest na parafinie, która jednej cerze będzie pasować, a innej szkodzić. Sama musisz ocenić, do której grupy Twoja cera należy.
Trochę tańsze propozycje apteczne znajdziesz u Iwostinu i Pharmaceris.
Masz możliwość poproszenia o próbki?
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-16, 19:44   #1053
d7fba8122b22c594085f089b68451cf83595ae2d_5dcc9902596ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-05
Wiadomości: 332
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Trudno tu coś poradzić, bo są różne "typy" pielęgnacji dla cery nadreaktywnej i z trądzikiem różowatym. Niektórym się sprawdza pielęgnacja naturalna, bo ich cera źle reaguje na glikole i modyfikowane nimi składniki (te z PEG- w nazwie). Ale innym może nie służyć gliceryna, a ona jest bardzo często stosowana we wszystkich kosmetykach. A jeszcze innym pomogą właśnie serie apteczne.

Te Biodermy to chyba nie są typowo do cer z acne rosacea i rumieniem, chociaż jednym z założeń pielęgnacji dla tego rodzaju cery jest stosowanie filtrów przez cały rok, chociaż jeśli akurat dana cera nie lubi wyżej wspomnianych syntetycznych składników, to będzie ciężko to założenie wprowadzić w życie, bo najskuteczniejsze filtry to są te chemiczne i mają one bardzo nieeko składy.

Kosmostolog polecała jakiś czas temu emulsję Synchroline Rosacure fast KLIK.
Bioderma ma dla takiej cery Sensibio AR KLIK, ale one jest na parafinie, która jednej cerze będzie pasować, a innej szkodzić. Sama musisz ocenić, do której grupy Twoja cera należy.
Trochę tańsze propozycje apteczne znajdziesz u Iwostinu i Pharmaceris.
Masz możliwość poproszenia o próbki?
Kremy apteczne na rumień już stosowałam i Biodermę, i Iwostin, teraz przerabiam Tołpę, zobaczymy jak się sprawdzi. O nawilżającą Biodermę pytałam, bo porządkuję swoją pielęgnację cery i chcę przestawić się całkowicie (no może w 90%) na pielęgnację apteczną, zatem to było poza tematem rumienia. Twoja analiza przekonała mnie do Biodermy, spróbuję. A co do pielęgnacji naczynkowej, tutaj nie mam wątpliwości, że tylko apteka mi pomoże, nie zamierzam szukać niczego w drogeriach.
d7fba8122b22c594085f089b68451cf83595ae2d_5dcc9902596ab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-13, 13:49   #1054
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Co sądzicie o marce kosmetyków Erborian?

Konkretnie:

Bamboo Matte
Krem z efektem pudrowym
AQUA/WATER, BUTYLENE GLYCOL, METHYL METHACRYLATE CROSSPOLYMER, CYCLOMETHICONE, HYDROXYETHYL ACRYLATE/SODIUM ACRYLOYLDIMETHYL TAURATE COPOLYMER, BAMBUSA ARUNDINACEA STEM POWDER, PHYLLOSTACHYS BAMBUSOIDES EXTRACT, PHYLLOSTACHYS BAMBUSOIDES JUICE, PHENOXYETHANOL, SILICA, DIMETHICONE, CITRIC ACID, SORBITAN ISOSTEARATE, POLYSORBATE 60, ETHYLHEXYLGLYCERIN, TRIETHOXYCAPRYLYLSILANE, PARFUM/FRAGRANCE, LINALOOL, GERANIOL, LIMONENE, CI 77288/CHROMIUM OXIDE GREENS

CC Red Correct
Krem CC do twarzy
AQUA/WATER, CYCLOMETHICONE, ETHYLHEXYL METHOXYCINNAMATE, DIPROPYLENE GLYCOL, GLYCERIN, ZINC OXIDE-[nano], PEG-10 DIMETHICONE, METHYL TRIMETHICONE, CI 77891/TITANIUM DIOXIDE, TITANIUM DIOXIDE-[nano], C12-15 ALKYL BENZOATE, ETHYLHEXYL SALICYLATE, DIMETHICONE, VINYL DIMETHICONE/METHICONE SILSESQUIOXANE CROSSPOLYMER, DISTEARDIMONIUM HECTORITE, MAGNESIUM SULFATE, BUTYLENE GLYCOL, CENTELLA ASIATICA EXTRACT, TALC, DIMETHICONE/VINYL DIMETHICONE CROSSPOLYMER, ALUMINUM HYDROXIDE, TRIHYDROXYSTEARIN, PHENOXYETHANOL, MICA, METHICONE, PALMITIC ACID, STEARIC ACID, ETHYLHEXYLGLYCERIN, TOCOPHERYL ACETATE, POLYESTER-1, SILICA DIMETHYL SILYLATE, TRIETHOXYCAPRYLYLSILANE, PARFUM/FRAGRANCE, HEXYL CINNAMAL, ALPHA-ISOMETHYL IONONE, LINALOOL, CITRONELLOL, GERANIOL, EUGENOL, LIMONENE, CI 77492/IRON OXIDES, CI 77288/CHROMIUM OXIDE GREENS, CI 77491/IRON OXIDES, CI 77499/IRON OXIDES

Mogą zapychać?
Nadałyby się pod makijaż do skóry trądzikowej, mieszanej, ale jednocześnie wrażliwej i już nie nastoletniej?
__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-13, 14:14   #1055
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Cytat:
Napisane przez --Olka-- Pokaż wiadomość
Co sądzicie o marce kosmetyków Erborian?

Konkretnie:

Bamboo Matte
Krem z efektem pudrowym
AQUA/WATER, BUTYLENE GLYCOL, METHYL METHACRYLATE CROSSPOLYMER, CYCLOMETHICONE, HYDROXYETHYL ACRYLATE/SODIUM ACRYLOYLDIMETHYL TAURATE COPOLYMER, BAMBUSA ARUNDINACEA STEM POWDER, PHYLLOSTACHYS BAMBUSOIDES EXTRACT, PHYLLOSTACHYS BAMBUSOIDES JUICE, PHENOXYETHANOL, SILICA, DIMETHICONE, CITRIC ACID, SORBITAN ISOSTEARATE, POLYSORBATE 60, ETHYLHEXYLGLYCERIN, TRIETHOXYCAPRYLYLSILANE, PARFUM/FRAGRANCE, LINALOOL, GERANIOL, LIMONENE, CI 77288/CHROMIUM OXIDE GREENS

CC Red Correct
Krem CC do twarzy
AQUA/WATER, CYCLOMETHICONE, ETHYLHEXYL METHOXYCINNAMATE, DIPROPYLENE GLYCOL, GLYCERIN, ZINC OXIDE-[nano], PEG-10 DIMETHICONE, METHYL TRIMETHICONE, CI 77891/TITANIUM DIOXIDE, TITANIUM DIOXIDE-[nano], C12-15 ALKYL BENZOATE, ETHYLHEXYL SALICYLATE, DIMETHICONE, VINYL DIMETHICONE/METHICONE SILSESQUIOXANE CROSSPOLYMER, DISTEARDIMONIUM HECTORITE, MAGNESIUM SULFATE, BUTYLENE GLYCOL, CENTELLA ASIATICA EXTRACT, TALC, DIMETHICONE/VINYL DIMETHICONE CROSSPOLYMER, ALUMINUM HYDROXIDE, TRIHYDROXYSTEARIN, PHENOXYETHANOL, MICA, METHICONE, PALMITIC ACID, STEARIC ACID, ETHYLHEXYLGLYCERIN, TOCOPHERYL ACETATE, POLYESTER-1, SILICA DIMETHYL SILYLATE, TRIETHOXYCAPRYLYLSILANE, PARFUM/FRAGRANCE, HEXYL CINNAMAL, ALPHA-ISOMETHYL IONONE, LINALOOL, CITRONELLOL, GERANIOL, EUGENOL, LIMONENE, CI 77492/IRON OXIDES, CI 77288/CHROMIUM OXIDE GREENS, CI 77491/IRON OXIDES, CI 77499/IRON OXIDES

Mogą zapychać?
Nadałyby się pod makijaż do skóry trądzikowej, mieszanej, ale jednocześnie wrażliwej i już nie nastoletniej?
Zapychać mogą, to produkty emolientowe, głównie na bazie silikonow - kwestia indywidualnej podatności. Krem CC to juz jest makijaż, wiec jak jeszcze na to nałożysz kolejną warstwę makijażu, to zwiększysz stopień potencjalnego zapychania.
Co do cery wrażliwej - zależy na co jest ona wrażliwa. Pierwszy kosmetyk ma glikol - może podrażnić, ale może też nie, to kwestia indywidualna. Sporo składników kompozycji zapachowej, więc znów ryzyko dla pewnych osób jest.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-13, 20:19   #1056
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Dziękuję .

Btw kliknęłam w twoją notkę o cerze i jej pielęgnacji, i teoretycznie moja cera jest baaardzo podobna. Jednak z pielęgnacji (w interesującym zakresie) niewiele jestem w stanie ściągnąć, bo mam pracę wymagającą full make-upu. I nie mogę znaleźć pod niego niezapychajacego, matującego kremu.
__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-14, 04:44   #1057
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Cytat:
Napisane przez --Olka-- Pokaż wiadomość
Dziękuję .

Btw kliknęłam w twoją notkę o cerze i jej pielęgnacji, i teoretycznie moja cera jest baaardzo podobna. Jednak z pielęgnacji (w interesującym zakresie) niewiele jestem w stanie ściągnąć, bo mam pracę wymagającą full make-upu. I nie mogę znaleźć pod niego niezapychajacego, matującego kremu.
Sądzę, że na moją pielęgnację tzn na sera jak najbardziej można nakładać makijaż, to ze moja cera go nie lubi, to inna sprawa. Skoro się boisz zapychania, to może podkłady mineralne?
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-10-14, 08:43   #1058
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Skoro się boisz zapychania, to może podkłady mineralne?
Stosuję od dawna.
Twój wpis dał mi natomiast do myślenia, czy na pewno mi służą.

edit:
Poszperałam trochę w necie i w związku z tym jeszcze jedna duża prośba o ocenę. Czy teoretycznie te kosmetyki nadadzą się pod makijaż dla cery mieszanej, trądzikowej, ale i wrażliwej? Jak z tendencją do zapchania?

Bielenda, Green Tea, Essence in Pearls (Esencja w perłach `Zielona herbata)
Aqua (Water), Glycerin, Camellia Sinensis (Tea) Leaf Water, Butylene Glycol, Mica, Trehalose, Biosaccharide Gum- 4, Sacchomyces Ferment Filtrate, Potassium Azeloyl Diglycinate, Niacinamide, Calcium Alginate, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Oil, Hydroxyethylcellulose, Xanthan Gum, Carbomer, Propanediol, Hexanediol, Gellan Gum, Agar, Deceth- 7, PEG- 40 Hydrogenated Castor Oil, Ppg- 26 Buteth- 26, Potassium Hydroxide, Ethylhexylglycerin, Benzyl Alcohol, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Phenoxyethanol, DMDM Hydantoin, Parfum (Fragrance), Citronellol, Limonene, Linalool, CI 19140, CI 42090, CI 77891

Organic Therapy, Ściągające pory serum do twarzy do cery tłustej i mieszanej
Aqua with infusions of: Salix Nigra (Willow) Bark Extract, Hamamelis Virginiana (Witch Hazel) Leaf Extract, Leptospermum Scoparium Oil, Melaeuca Alternifolia (Tea Tree Oil), Crithmum Maritimum Extract, Glycerin, Zinc PCA, Coco-Glucoside, Glyceryl Oleate, Xanthan Gum, Chondrus Crispus Extract, Phos Pholipids, Salicylic Acid, Parfum, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Citric Acid

Pharmaceris, T, Matt Pro Control, Preparat sebo-normalizujący przeciw błyszczeniu skóry zwężający pory
Aqua (Water),Propanediol, Dimethicone/Vinyl Dimethicone Crosspolymer, Glycerin, Isopropyl Isostearate, Inulin, Sodium Polyacrylate, Silica, Dimethicone, Butylene Glycol, Galactoarabinan, Alpha-Glucan Oligosaccharide, Lens esculenta (Lentil) Seed Extract, Cydopentasiloxane, Xanthan Gum, Trideceth-6,ethylhexylglycerin, PEG/PPG-18/18 Dimethicone,
Caprylyl Glycol, Acetyl Tetrapeptide-40, Phenoxyethanol, Parfum (Fragrance)

I trochę wyższa połka cenowa:

Sensum Mare Dermocosmetics, Algolight, Advanced Anti Age Serum (Skoncentrowane serum do twarzy)
Aqua, Glycerin, Hydrogenated Starch Hydrolysate, Xanthan Gum,
Hydrolyzed Pearl, Alphanizomenon Flos-Aquee Extract, Caulerpa Lentillifera Extract, Enteromorpha Compressa Extract, Undaria Pinnatifida Extract, Porphyra Umbilicalis Extract, lithothamnium calcareum extract, Fucus Vesiculosus Extract, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Arginine, Sodium Lactate, Sodium Pca, Glycine,
Fructose, Urea, Niacinamide, Inositol, Lactic Acid, Citric Acid, Polysorbate 20, Gluconolactone, Calcium Gluconate, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Phenoxyethanol, Parfum

Hylamide, Booster Series, Pore Control, Daily Visible Oil and Pore Control Serum (Serum zmniejszające widoczność porów)
Aqua (Water), Pseudoalteromonas Ferment Extract, Niacinamide,
Panthenol, Glycerin, Butylene Glycol, Ppg-3 Isostearyl Methyl Ether, Isodecyl Neopentanoate, Myristoyl Nonapeptide-3,pistacia Lentiscus (Mastic) Gum, Fomes Officinalis (Mushroom) Extract, Zinc PCA, Allantoin, Lecithin, Dimethyl Isosorbide, Propanediol,
Pentylene Glycol, Sorbitan Isostearate, Isohexadecane, C12-14 Pareth-12, Methyl Methacrylate/peg/ppg-4/3 Methacrylate Crosspolymer, Dimethicone/Vinyl Dimethicone Crosspolymer,
Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Laureth-9,polysorbate 60, Trisodium Ethylenediamine Disuccinate, Citric Acid, Sodium Salicylate, Ethoxydiglycol,
Cyclopentasiloxane, Alcohol, Sodium Benzoate, Phenoxyethanol, Chlorphenesin

Origins, Original Skin, Matte Moisturizer with Willowherb (Krem wodny)
Eau; diméthicone; alcool dénaturé; glycérine; silice; butanediol; huile de pelure d'orange douce , huile de pelure de citron , huile de fleur de pélargonium malodorant , huile de lavande officinale , huile d'écorce d'Amyris balsamifera , huile de fruit de bergamote , huile de feuille de giroflier (Eugenia caryophyllus) , huile de fleur de Rosa damascena , huile de feuille d'Eucalyptus globulus , huile de racine de gingembre (Zingiber officinale) , huile de feuille de menthe verte (Mentha viridis) , alpha-limonène, alpha-linalol, citronellal, citral, géraniol, eugénol; polymère croisé de diméthicone; Polymère séquencé d'acryloyldiméthyltaurate d'ammonium/Copolymère de VP; extrait de pomme; extrait de concombre; extrait de fleur/feuille/tige d'Epilobium angustifolium; cistus incanus flower/leaf/stem extract; sucrose ; extrait de bambou; extrait de pois; extrait de graine de châtaignier; extrait d'écorce d'Albizia julibrissin; acide salicylique; caféine; arginine; hyaluronate de sodium; extrait de racine de scutellaire; extrait de laminaire sucrée; extrait de Laminaria digitata; phospholipides; hydrolyzed jojoba esters; chlorhydrate de glucosamine; lauryl peg-9 polydimethylsiloxyethyl dimethicone; polymère croisé de diméthicone/vinyl diméthicone; cire d'abeille; caprylylglycol; acrylate/copolymère acrylate; acétate de tocophéryle; trométhamine; silylate de silice; hexylèneglycol; sodium polyacrylate; EDTA de disodium; phénoxyéthanol; mica; dioxyde de titane; oxydes de fer
__________________
Dbam o siebie

Edytowane przez --Olka--
Czas edycji: 2018-10-14 o 10:38
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-21, 12:20   #1059
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Ktoś, coś?
__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-22, 08:48   #1060
mar_jolka
mar_jolka
 
Avatar mar_jolka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Slask
Wiadomości: 1 716
Send a message via Skype™ to mar_jolka
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Olka ja mysle zeusisz sama wpisac nazwe skladnika w goigle i przeczytac. Tam naprawde jest wszystko co trzeba. Dalas taka mase kosmetykow do analizy ze byloby to ok 4 godziny szukania. Na to trudno znalezc czas...
Do tego jak zaczniesz sama szukac to bardzo duzi waznych dla siebie informacji znajdziesz. I nastepne kosmetyki juz nie bedziesz kupowac w ciemno tylko poznasz co Ci sluzy a co nie. I czytsjac sklad sama bedziesz wiedziala co wybrac dla siebie aby bylo najlepsze.

Wysłane z mojego GT-I9301I przy użyciu Tapatalka
mar_jolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-22, 13:23   #1061
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Cytat:
Napisane przez --Olka-- Pokaż wiadomość
Stosuję od dawna.
Twój wpis dał mi natomiast do myślenia, czy na pewno mi służą.

edit:
Poszperałam trochę w necie i w związku z tym jeszcze jedna duża prośba o ocenę. Czy teoretycznie te kosmetyki nadadzą się pod makijaż dla cery mieszanej, trądzikowej, ale i wrażliwej? Jak z tendencją do zapchania?

Bielenda, Green Tea, Essence in Pearls (Esencja w perłach `Zielona herbata)
Aqua (Water), Glycerin, Camellia Sinensis (Tea) Leaf Water, Butylene Glycol, Mica, Trehalose, Biosaccharide Gum- 4, Sacchomyces Ferment Filtrate, Potassium Azeloyl Diglycinate, Niacinamide, Calcium Alginate, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Oil, Hydroxyethylcellulose, Xanthan Gum, Carbomer, Propanediol, Hexanediol, Gellan Gum, Agar, Deceth- 7, PEG- 40 Hydrogenated Castor Oil, Ppg- 26 Buteth- 26, Potassium Hydroxide, Ethylhexylglycerin, Benzyl Alcohol, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Phenoxyethanol, DMDM Hydantoin, Parfum (Fragrance), Citronellol, Limonene, Linalool, CI 19140, CI 42090, CI 77891

Organic Therapy, Ściągające pory serum do twarzy do cery tłustej i mieszanej
Aqua with infusions of: Salix Nigra (Willow) Bark Extract, Hamamelis Virginiana (Witch Hazel) Leaf Extract, Leptospermum Scoparium Oil, Melaeuca Alternifolia (Tea Tree Oil), Crithmum Maritimum Extract, Glycerin, Zinc PCA, Coco-Glucoside, Glyceryl Oleate, Xanthan Gum, Chondrus Crispus Extract, Phos Pholipids, Salicylic Acid, Parfum, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Citric Acid

Sera wodne maja mniejszy potencjał zapychający niż kremy, jeśli o ten aspekt chodzi. Na ile mniejszy - nie da się określić, bo każda cera inaczej reaguje na różne składniki.
Ta esencja Bielendy może dawać lekki glow, ma mikę dość wysoko w składzie, poza tym kilka składników aktywnych: fermenty, niacynamid, hydrolat herbaciany, eteryczny olejek herbaciany, azeloglicynę, ale tez sporo składników konystencjotwórczych i wypełniaczy w drugiej połowie składu - dla innych to wada, dla drugich zaleta.

Serum Organic Therapy ma poza olejkiem herbacianym także eteryczny olejek manuka oraz parę wyciągów i cynk.

Cytat:
Napisane przez --Olka-- Pokaż wiadomość
SB]Pharmaceris, T, Matt Pro Control, Preparat sebo-normalizujący przeciw błyszczeniu skóry zwężający pory[/B]
Aqua (Water),Propanediol, Dimethicone/Vinyl Dimethicone Crosspolymer, Glycerin, Isopropyl Isostearate, Inulin, Sodium Polyacrylate, Silica, Dimethicone, Butylene Glycol, Galactoarabinan, Alpha-Glucan Oligosaccharide, Lens esculenta (Lentil) Seed Extract, Cydopentasiloxane, Xanthan Gum, Trideceth-6,ethylhexylglycerin, PEG/PPG-18/18 Dimethicone,
Caprylyl Glycol, Acetyl Tetrapeptide-40, Phenoxyethanol, Parfum (Fragrance)
Wygląda na coś w rodzaju kondycjonera-bazy z inuliną, paroma nawilżaczami i jednym peptydem (Acetyl Tetrapeptide-40). Dla cer mocno tłustych raczej nie, chyba że ktoś potrzebuje czegoś trochę cięższego na zimę (silikony).

Cytat:
Napisane przez --Olka-- Pokaż wiadomość
I trochę wyższa połka cenowa:

Sensum Mare Dermocosmetics, Algolight, Advanced Anti Age Serum (Skoncentrowane serum do twarzy)
Aqua, Glycerin, Hydrogenated Starch Hydrolysate, Xanthan Gum,
Hydrolyzed Pearl, Alphanizomenon Flos-Aquee Extract, Caulerpa Lentillifera Extract, Enteromorpha Compressa Extract, Undaria Pinnatifida Extract, Porphyra Umbilicalis Extract, lithothamnium calcareum extract, Fucus Vesiculosus Extract, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Arginine, Sodium Lactate, Sodium Pca, Glycine,
Fructose, Urea, Niacinamide, Inositol, Lactic Acid, Citric Acid, Polysorbate 20, Gluconolactone, Calcium Gluconate, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Phenoxyethanol, Parfum
Dużo nawilżaczy i wyciągów na glicerynowej bazie, mało wypełniaczy, dość naturalny skład.

Cytat:
Napisane przez --Olka-- Pokaż wiadomość
Hylamide, Booster Series, Pore Control, Daily Visible Oil and Pore Control Serum (Serum zmniejszające widoczność porów)
Aqua (Water), Pseudoalteromonas Ferment Extract, Niacinamide,
Panthenol, Glycerin, Butylene Glycol, Ppg-3 Isostearyl Methyl Ether, Isodecyl Neopentanoate, Myristoyl Nonapeptide-3,pistacia Lentiscus (Mastic) Gum, Fomes Officinalis (Mushroom) Extract, Zinc PCA, Allantoin, Lecithin, Dimethyl Isosorbide, Propanediol,
Pentylene Glycol, Sorbitan Isostearate, Isohexadecane, C12-14 Pareth-12, Methyl Methacrylate/peg/ppg-4/3 Methacrylate Crosspolymer, Dimethicone/Vinyl Dimethicone Crosspolymer,
Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Laureth-9,polysorbate 60, Trisodium Ethylenediamine Disuccinate, Citric Acid, Sodium Salicylate, Ethoxydiglycol,
Cyclopentasiloxane, Alcohol, Sodium Benzoate, Phenoxyethanol, Chlorphenesin
Właśnie skończyłam to serum. Jest to bardzo lekki, nielepiący produkt, który moim zdaniem jest po prostu ok (na cerze tłustej). Nie jest to kosmetyk naturalny. Zanalizowany skład można spokojnie znaleźć w internecie, np tu KLIK


Cytat:
Napisane przez --Olka-- Pokaż wiadomość
Origins, Original Skin, Matte Moisturizer with Willowherb (Krem wodny)
Eau; diméthicone; alcool dénaturé; glycérine; silice; butanediol; huile de pelure d'orange douce , huile de pelure de citron , huile de fleur de pélargonium malodorant , huile de lavande officinale , huile d'écorce d'Amyris balsamifera , huile de fruit de bergamote , huile de feuille de giroflier (Eugenia caryophyllus) , huile de fleur de Rosa damascena , huile de feuille d'Eucalyptus globulus , huile de racine de gingembre (Zingiber officinale) , huile de feuille de menthe verte (Mentha viridis) , alpha-limonène, alpha-linalol, citronellal, citral, géraniol, eugénol; polymère croisé de diméthicone; Polymère séquencé d'acryloyldiméthyltaurate d'ammonium/Copolymère de VP; extrait de pomme; extrait de concombre; extrait de fleur/feuille/tige d'Epilobium angustifolium; cistus incanus flower/leaf/stem extract; sucrose ; extrait de bambou; extrait de pois; extrait de graine de châtaignier; extrait d'écorce d'Albizia julibrissin; acide salicylique; caféine; arginine; hyaluronate de sodium; extrait de racine de scutellaire; extrait de laminaire sucrée; extrait de Laminaria digitata; phospholipides; hydrolyzed jojoba esters; chlorhydrate de glucosamine; lauryl peg-9 polydimethylsiloxyethyl dimethicone; polymère croisé de diméthicone/vinyl diméthicone; cire d'abeille; caprylylglycol; acrylate/copolymère acrylate; acétate de tocophéryle; trométhamine; silylate de silice; hexylèneglycol; sodium polyacrylate; EDTA de disodium; phénoxyéthanol; mica; dioxyde de titane; oxydes de fer
Skład jest po francusku, nie znam tego języka, jedynie widzę, że na samym przodzie jest denaturat, więc może podrażniać niektóre cery.


Cytat:
Napisane przez mar_jolka Pokaż wiadomość
Olka ja mysle zeusisz sama wpisac nazwe skladnika w goigle i przeczytac. Tam naprawde jest wszystko co trzeba. Dalas taka mase kosmetykow do analizy ze byloby to ok 4 godziny szukania. Na to trudno znalezc czas...
Do tego jak zaczniesz sama szukac to bardzo duzi waznych dla siebie informacji znajdziesz. I nastepne kosmetyki juz nie bedziesz kupowac w ciemno tylko poznasz co Ci sluzy a co nie. I czytsjac sklad sama bedziesz wiedziala co wybrac dla siebie aby bylo najlepsze.

Wysłane z mojego GT-I9301I przy użyciu Tapatalka
Uważam podobnie. Obecnie informacje o składnikach kosmetycznych są na kliknięcie myszki. Skład jest w internecie, co to za problem zaznaczyć składnik, przekleić w google, ewentualnie dopisać "w kosmetyce" jak się chce wyniki po polsku? Może to trwać dłużej, ale i tak krócej niż czekanie, aż ktoś tu przyjdzie i zrobi analizę (z której i tak niekoniecznie musi coś wynikać, bo INCI to tylko część informacji o produkcie).

Fakt, że różne strony prezentują różne poglądy na temat składników kosmetycznych, ale to już każdy ma swój rozum i musi sam ocenić, czy bliżej mu do eko kosmetyki czy też nie wadzą mu glikole i parafiny.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-10-22, 14:10   #1062
mar_jolka
mar_jolka
 
Avatar mar_jolka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Slask
Wiadomości: 1 716
Send a message via Skype™ to mar_jolka
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Ten krem wodny na po wodzie silikon potem denaturat i nadtepnie oleje rozne. Trzeba sprawdzic ich komedogennosc. Z tym ze nie smarowalabym zadnej cery densturatem i silikonem. Silikon nie pielegnuje i nie odzywia. Antyoksydantem tez nie jest.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mar_jolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-22, 14:15   #1063
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Cytat:
Napisane przez mar_jolka Pokaż wiadomość
Ten krem wodny na po wodzie silikon potem denaturat i nadtepnie oleje rozne. Trzeba sprawdzic ich komedogennosc. Z tym ze nie smarowalabym zadnej cery densturatem i silikonem. Silikon nie pielegnuje i nie odzywia. Antyoksydantem tez nie jest.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak teraz patrzę, że to są raczej olejki eteryczne. Co prawda znam je z jednego francuskiego sklepu z półproduktami, w którym czasem kupuję, jako Huile essentielle, ale nie ma czegoś takiego jak oleje z pomarańczy, cytryny czy pelargonii, więc to będą raczej olejki eteryczne.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-22, 14:19   #1064
mar_jolka
mar_jolka
 
Avatar mar_jolka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Slask
Wiadomości: 1 716
Send a message via Skype™ to mar_jolka
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Rzeczywiscie na to wyglada. Spojrzalam tylko na ,,huile"
Z tym ze tyle oe? Po co? Niektore dzialaja leczniczo. Ale daje sie ich po mslenkiej kropli. Wiec albo tu ich duzo ( po co?) Albo malo i wtedy jest duzo denaturatu i silikonu.

Wysłane z mojego GT-I9301I przy użyciu Tapatalka
mar_jolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-22, 14:58   #1065
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Cytat:
Napisane przez mar_jolka Pokaż wiadomość
Rzeczywiscie na to wyglada. Spojrzalam tylko na ,,huile"
Z tym ze tyle oe? Po co? Niektore dzialaja leczniczo. Ale daje sie ich po mslenkiej kropli. Wiec albo tu ich duzo ( po co?) Albo malo i wtedy jest duzo denaturatu i silikonu.

Wysłane z mojego GT-I9301I przy użyciu Tapatalka
Przypuszczalnie nie jest ich dużo procentowo w całości produktu, ale że jest ich kilka, to nie dla każdej wrażliwej cery będzie się ten produkt nadawał (przez alkohol i przez te olejki).
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-23, 18:35   #1066
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Na ile to jest naturalny skład? Warto kupić ponownie czy nie?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 44391559_269999546842065_3706027361599225856_n.jpg (80,8 KB, 29 załadowań)
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-01, 19:25   #1067
maiia
Rozeznanie
 
Avatar maiia
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 607
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

chimay napisz proszę, czy skład poniższego kremu jest wystarczający do pielęgnacji skóry w naszym wieku Znalazłam krem, który mnie nie podrażnia i nie powoduje łzawienia oczu ale zastanawiam się, czy nie jest za lekki. Skład sama przeanalizowałam i wiem, że nie ma jakiś potencjalnych wysuszaczy czy innych składników podrażniających tylko zastanawiam się czy na dłuższą metę nie zaszkodzę sobie stosowaniem kosmetyku o tak lekkiej konsystencji. Skład jest raczej ok prawda? Ale może powinnam pod sam krem zastosować jeszcze jakiś olejek? Co sądzisz, napisz proszę Z góry pięknie dziękuję

Skład:
Ingredients: Aqua (Water), Caprylic/Capric Triglyceride,
Panthenol, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil,
Cetearyl Alcohol, Glycerin, Lanolin, Butyrospermum Parkii
(Shea) Butter, Glyceryl Stearate Citrate, Glyceryl Stearate
SE, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, Polysorbate 20, PEG-20
Glyceryl Laurate, Tocopherol, Linoleic Acid, Retinyl
Palmitate, Allantoin, Xanthan Gum, Disodium EDTA,
Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Parfum (Fragrance).
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: png 7b5293c37242a2fa940236e5b79c9c1929a12515.png (19,1 KB, 18 załadowań)

Edytowane przez maiia
Czas edycji: 2018-11-01 o 19:27
maiia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-01, 19:28   #1068
maiia
Rozeznanie
 
Avatar maiia
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 607
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Na ile to jest naturalny skład? Warto kupić ponownie czy nie?
Masz napisane na opakowaniu, w 57%
maiia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-02, 08:53   #1069
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Cytat:
Napisane przez maiia Pokaż wiadomość
chimay napisz proszę, czy skład poniższego kremu jest wystarczający do pielęgnacji skóry w naszym wieku Znalazłam krem, który mnie nie podrażnia i nie powoduje łzawienia oczu ale zastanawiam się, czy nie jest za lekki. Skład sama przeanalizowałam i wiem, że nie ma jakiś potencjalnych wysuszaczy czy innych składników podrażniających tylko zastanawiam się czy na dłuższą metę nie zaszkodzę sobie stosowaniem kosmetyku o tak lekkiej konsystencji. Skład jest raczej ok prawda? Ale może powinnam pod sam krem zastosować jeszcze jakiś olejek? Co sądzisz, napisz proszę Z góry pięknie dziękuję

Skład:
Ingredients: Aqua (Water), Caprylic/Capric Triglyceride,
Panthenol, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil,
Cetearyl Alcohol
, Glycerin, Lanolin, Butyrospermum Parkii
(Shea) Butter
, Glyceryl Stearate Citrate, Glyceryl Stearate
SE, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, Polysorbate 20, PEG-20
Glyceryl Laurate, Tocopherol, Linoleic Acid, Retinyl
Palmitate
, Allantoin, Xanthan Gum, Disodium EDTA,
Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Parfum (Fragrance).
Emolienty, nawilżacze, lanolina, witaminy.
Nie jest do kosmetyk naturalny.
To jest krem do mało wymagającej skóry w każdym wieku. Jak ktoś szuka czegoś prostego i nie ma specjalnych wymagań co do np składników anti-age, to będzie ok.
Co do konsystencji, to nie istnieje odpowiedź na Twoje pytanie poza taką, że musisz sama ocenić zapotrzebowanie Twojej skóry na okluzję. Dla Ciebie ten krem może być za lekki, dla mnie pewnie byłby smalcem.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-11-02, 18:35   #1070
maiia
Rozeznanie
 
Avatar maiia
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 607
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Emolienty, nawilżacze, lanolina, witaminy.
Nie jest do kosmetyk naturalny.
To jest krem do mało wymagającej skóry w każdym wieku. Jak ktoś szuka czegoś prostego i nie ma specjalnych wymagań co do np składników anti-age, to będzie ok.
Co do konsystencji, to nie istnieje odpowiedź na Twoje pytanie poza taką, że musisz sama ocenić zapotrzebowanie Twojej skóry na okluzję. Dla Ciebie ten krem może być za lekki, dla mnie pewnie byłby smalcem.
Ale ja mam zapotrzebowanie na składniki anti-age Własnie o to mi chodziło, że tam prawdopodobnie nie ma nic co by działało regenerująco czy w jakiś inny sposób przyczyniało się do poprawy stanu skóry. Tak jak napisałaś, jest to coś prostego dla każdego. Szukam dalej... Dzięki.
maiia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-10, 14:44   #1071
accpet89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 10
Analiza składu w kosmetykach

Cześć. Jako, że mam trochę wolnego to przyszła pora na analizę tego czym się myję, czego używam - generalnie pora zadbać trochę o zdrowie Dlatego też wybrałem 3 główne kosmetyki, które są najczęściej używane przeze mnie. Mam nadzieję, że pomożecie mi ocenić czy bardzo są szkodliwe czy nie.

1. Do stylizacji włosów: Aqua (Water/Eau), Ceteareth-20, Glycerin, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, PEG-7 Glyceryl Cocoate, PVP, Benzyl Alcohol, Parfum (Fragrance), Dimethicone, Sodium Benzoate, Sodium Dehydroacetate, Citric Acid, Tetrasodium Glutamate Diacetate, Phenoxyethanol, Citronellol, Alpha-Isomethyl Ionone, Limonene, Linalool, Coumarin, CI 15985 (FD&C Yellow No. 6), CI 60730 (Ext. D&C Violet No. 2).

2. Szampon: Aqua, Ammonium Lauryl Sulfate, Ccocamidopropyl Betaine, Disodium Cocoamphodiacetate, Menthol, Eucalyptus Globulus Lleaf Oil, Parfum, Benzyl Alcohol, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Salicylic Acid, Sodium Benzoate, Sodium Chloride, Citric Acid, Limonene, Linalool, Caramel.

3. Żel pod prysznic: Aqua, Potassium Cocoate, Potassium Oleate, Lauryl Betaine, Glycerin, Parfum, Benzyl Alcohol, Decyl Glucoside, Potassium Citrate, Benzyl Benzoate, Cinnamal, Coumarin, Eugenol, Evernia Furfuracea Extract, Evernia Prunastri Extract, Limonene, Linalool.
accpet89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-11, 11:53   #1072
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Analiza składu w kosmetykach

Cytat:
Napisane przez accpet89 Pokaż wiadomość
Cześć. Jako, że mam trochę wolnego to przyszła pora na analizę tego czym się myję, czego używam - generalnie pora zadbać trochę o zdrowie Dlatego też wybrałem 3 główne kosmetyki, które są najczęściej używane przeze mnie. Mam nadzieję, że pomożecie mi ocenić czy bardzo są szkodliwe czy nie.

1. Do stylizacji włosów: Aqua (Water/Eau), Ceteareth-20, Glycerin, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, PEG-7 Glyceryl Cocoate, PVP, Benzyl Alcohol, Parfum (Fragrance), Dimethicone, Sodium Benzoate, Sodium Dehydroacetate, Citric Acid, Tetrasodium Glutamate Diacetate, Phenoxyethanol, Citronellol, Alpha-Isomethyl Ionone, Limonene, Linalool, Coumarin, CI 15985 (FD&C Yellow No. 6), CI 60730 (Ext. D&C Violet No. 2).

2. Szampon: Aqua, Ammonium Lauryl Sulfate, Ccocamidopropyl Betaine, Disodium Cocoamphodiacetate, Menthol, Eucalyptus Globulus Lleaf Oil, Parfum, Benzyl Alcohol, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Salicylic Acid, Sodium Benzoate, Sodium Chloride, Citric Acid, Limonene, Linalool, Caramel.

3. Żel pod prysznic: Aqua, Potassium Cocoate, Potassium Oleate, Lauryl Betaine, Glycerin, Parfum, Benzyl Alcohol, Decyl Glucoside, Potassium Citrate, Benzyl Benzoate, Cinnamal, Coumarin, Eugenol, Evernia Furfuracea Extract, Evernia Prunastri Extract, Limonene, Linalool.
To coś do stylizacji włosów szału nie robi, sama chemia, szampon i żel są ok.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-17, 23:28   #1073
MariaFrancesca
Zakorzenienie
 
Avatar MariaFrancesca
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 913
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Hej Dziewczyny, mam pytanie odnośnie kremu z filtrem Le Cafe de Beaute klik. Poleciła mi go Pani w sklepie, jak zobaczyłam, że jest na filtrach mineralnych pomyślałam sobie "dziękuję, postoję, pewnie jakaś biała, gęsta pasta. Pani przekonywała, że tak nie jest, zaryzykowałam więc. Okazało się, że Pani miała rację, krem ma konsystencję lekkiej emulsji, ładnie się wchłania, nie bieli za bardzo. I tu mam pytanie: jak to możliwe? Czy może producent zapomniał dopisać, że żeby uzyskać opisaną ochronę trzeba nałożyć go tonę? Czy może fakt, że filtr jest nano powoduje takie cuda? (trochę ciężko mi jednak uwierzyć, a może po prostu nie jestem na bieżąco i w dobie obecnej technologii takie cuda są możliwe?
Z góry dziękuję za odpowiedź
__________________
"Problemy to tylko okazje w przebraniu" R.J.Graham

W avatarze Andie MacDowell.
MariaFrancesca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-18, 00:20   #1074
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Cytat:
Napisane przez MariaFrancesca Pokaż wiadomość
Hej Dziewczyny, mam pytanie odnośnie kremu z filtrem Le Cafe de Beaute klik. Poleciła mi go Pani w sklepie, jak zobaczyłam, że jest na filtrach mineralnych pomyślałam sobie "dziękuję, postoję, pewnie jakaś biała, gęsta pasta. Pani przekonywała, że tak nie jest, zaryzykowałam więc. Okazało się, że Pani miała rację, krem ma konsystencję lekkiej emulsji, ładnie się wchłania, nie bieli za bardzo. I tu mam pytanie: jak to możliwe? Czy może producent zapomniał dopisać, że żeby uzyskać opisaną ochronę trzeba nałożyć go tonę? Czy może fakt, że filtr jest nano powoduje takie cuda? (trochę ciężko mi jednak uwierzyć, a może po prostu nie jestem na bieżąco i w dobie obecnej technologii takie cuda są możliwe?
Z góry dziękuję za odpowiedź
Krem oprócz filtra fizycznego nanocząsteczkowego dwutlenku tytanu zawiera również filtr chemiczny i to niestabilny Butyl Methoxydibenzoylmethane, czyli awobenzon. Ponadto spf 30 będzie nieco przyjemniejszy w aplikacji, niż spf 50.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-18, 00:33   #1075
MariaFrancesca
Zakorzenienie
 
Avatar MariaFrancesca
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 913
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Krem oprócz filtra fizycznego nanocząsteczkowego dwutlenku tytanu zawiera również filtr chemiczny i to niestabilny Butyl Methoxydibenzoylmethane, czyli awobenzon. Ponadto spf 30 będzie nieco przyjemniejszy w aplikacji, niż spf 50.
Dzięki wielkie, ach rzeczywiście, ale jestem gapa, sama klepałam skład i sama tego nie zauważyłam. Nie wiem dlaczego, ale myślałam, że to naturalna marka, a te filtry zdaje się to wykluczają?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Problemy to tylko okazje w przebraniu" R.J.Graham

W avatarze Andie MacDowell.
MariaFrancesca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-18, 09:13   #1076
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Cytat:
Napisane przez MariaFrancesca Pokaż wiadomość
Dzięki wielkie, ach rzeczywiście, ale jestem gapa, sama klepałam skład i sama tego nie zauważyłam. Nie wiem dlaczego, ale myślałam, że to naturalna marka, a te filtry zdaje się to wykluczają?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dużo jest takich firm, że podają się za naturalne, a takie do końca nie są, jednak ten skład i tak jest o wiele lepszy od typowo drogeryjnych i aptecznych, można się jedynie obawiać stabilności tego filtra, no i nanocząsteczki też podobno wcale nie są zdrowe.
__________________


Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2019-01-18 o 09:14
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-18, 16:24   #1077
mijavik
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 1
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

frdasw
mijavik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-12, 10:45   #1078
Persefona_12
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 1 971
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Dziewczyny, co to za silikon w składzie:


Aqua, Vaccinium Angustifolium (Blueberry) Fruit Extract, Сосоs nucifera (Сосоs) Oil , Vegetable Glycerin, Cetearyl Alcohol, Caprylic/Capric Triglyceride, Behentrimonium Chloride, Behenamidopropyl Dimethylamine, Benzyl Alcohol, Ethylhexylglycerin, Perfume, Dipropylene Glycol, Polysilicone-29, Hydroxyethylcellulose, Panthenol (prowitamina B5), Hydroxypropyl Guar, Hydroxypropyl Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Lactic Acid


Nie mogę znaleźć o nim info. To jest maska Cafe Mimi do włosów zniszczonych.
Persefona_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-08, 19:26   #1079
MariaFrancesca
Zakorzenienie
 
Avatar MariaFrancesca
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 913
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Cześć Dziewczyny, mam pytanie o szampony micelarne Nivei np. ten https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...ytrynowej.html
Czy mi się wydaje czy one nie mają w składzie żadnych miceli?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Problemy to tylko okazje w przebraniu" R.J.Graham

W avatarze Andie MacDowell.
MariaFrancesca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-17, 10:55   #1080
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Cytat:
Napisane przez MariaFrancesca Pokaż wiadomość
Cześć Dziewczyny, mam pytanie o szampony micelarne Nivei np. ten https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...ytrynowej.html
Czy mi się wydaje czy one nie mają w składzie żadnych miceli?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mają, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil. To jest surfaktant i można zrobić na nim płyn micelarny. Inna sprawa, że ten składnik występuje też w zwykłych szamponach Nivei, a te micelarne bazują przede wszystkim na standardowych detergentach, SLES i Cocamidopropyl Betaine, które są bazą myjącą większości szamponów na rynku.
Więc wygląda na to, że "micelarność" tych szamponów to po prostu taka nazwa marketingowa, bo patrząc na skład, to one się nie różnią od zwykłych, znanych już formuł.

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2019-03-17 o 11:37
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-05-04 00:44:40


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:05.