Da się odstąpić od umowy? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-09-29, 19:04   #1
Agrh
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 721

Da się odstąpić od umowy?


Witajcie,

starsza, bliska mi osoba byla na pokazie urządzeń medycznych. Zakupiła masażer warty koło 2000zł, a że wzięła na raty wychodzi ponad 2tysie. Oczywiście masażer cena zawyżona, wpisałam nazwe firmy masażera i wychodzi jego koszt znaaacznie mniej. Wiadomo, sprzedać można wszystko i za każdą cenę jak jest chętny, ale czy można odstąpić od takiej umowy?Dostała kopię umowy i pisze, że do 10 dni może odstąpić, że sprzedawca wręcza wzór odstapienia od umowy i kupujący to potwierdza. :Podany adres firmy inne województwo i telefon nikt nie odbiera...
Agrh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-29, 19:11   #2
201803120851
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 907
Dot.: Da się odstąpić od umowy?

Cytat:
Napisane przez Agrh Pokaż wiadomość
Witajcie,

starsza, bliska mi osoba byla na pokazie urządzeń medycznych. Zakupiła masażer warty koło 2000zł, a że wzięła na raty wychodzi ponad 2tysie. Oczywiście masażer cena zawyżona, wpisałam nazwe firmy masażera i wychodzi jego koszt znaaacznie mniej. Wiadomo, sprzedać można wszystko i za każdą cenę jak jest chętny, ale czy można odstąpić od takiej umowy?Dostała kopię umowy i pisze, że do 10 dni może odstąpić, że sprzedawca wręcza wzór odstapienia od umowy i kupujący to potwierdza. :Podany adres firmy inne województwo i telefon nikt nie odbiera...
Jeżeli:
1) osoba kupiła jako konsument tj. dla celów niezwiązanych z działalnością zawodową i gospodarczą
2) umowa zawarta była poza lokalem przedsiębiorstwa

to tak, oczywiście w ciągu 10 dni można odstąpić.

Tu jest wszystko ładnie opisane:

http://www.uokik.gov.pl/faq_umowy_za...sc.php#faq1252

Z ostrożności polecam jednym listem (poleconym, najlepiej za zwrotnym potwierdzeniem odbioru) wysłać odstąpienie pisemne od umowy, a drugim (czy też paczką) - masażer (w analogiczny sposób).

Kontakt telefoniczny jest zbędny, a nawet niezalecany - jeszcze Cię spróbują odwieść od odstąpienia i naopowiadają głupot.

Powodzenia!
201803120851 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-29, 19:45   #3
Agrh
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 721
Dot.: Da się odstąpić od umowy?

Dzięki, czyli na adres firmy podanej na umowie... Gorzej jeśli owej firmy nie będzie. I ta osoba wzięła to na kredyt gdzie ratę ma płacić za 2 miesiące w takim wypadku źle by było gdyby wysłała a tu klops rata do zaplacenia...
Agrh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-29, 20:03   #4
fiolusiek
Zakorzenienie
 
Avatar fiolusiek
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Gdzieślandia
Wiadomości: 11 474
Dot.: Da się odstąpić od umowy?

Ja bym zadzwoniła i zgłosiła tez sprawe do Uokiku
fiolusiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-29, 20:04   #5
lza_slonca
Zakorzenienie
 
Avatar lza_slonca
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 4 056
Dot.: Da się odstąpić od umowy?

Cytat:
Napisane przez Agrh Pokaż wiadomość
Dzięki, czyli na adres firmy podanej na umowie... Gorzej jeśli owej firmy nie będzie. I ta osoba wzięła to na kredyt gdzie ratę ma płacić za 2 miesiące w takim wypadku źle by było gdyby wysłała a tu klops rata do zaplacenia...
ale tu klopsu nie ma.
Wysyłasz odstąpienie od umowy i to oni powinni zwrócić się do rezygnującego z prośbą o odesłanie towaru.
Ale najważniejsze to wysłanie odstąpienia od umowy do banku.
__________________
życie to nie bajka, nie głaszcze Cię po...nosie

Dukam po raz 2

start: 97kg
faza I od 16.11. do 24.11
koniec: 91,9kg

start II faza: 92,7 kg
faza II 25.11
lza_slonca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-29, 20:26   #6
201803120851
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 907
Dot.: Da się odstąpić od umowy?

Cytat:
Napisane przez fiolusiek Pokaż wiadomość
Ja bym zadzwoniła i zgłosiła tez sprawe do Uokiku
Ale na jakiej podstawie? Że sprzedawca telefonu nie odbiera?
201803120851 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-29, 20:49   #7
vilya
Zadomowienie
 
Avatar vilya
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 214
Dot.: Da się odstąpić od umowy?

wysłać szybko żeby się zmieścić w terminie 10 dni za zwrotnym potwierdzeniem odbioru listem poleconym na adres ten z umowy to samo z paczką za zwrotnym potwierdzeniem odbioru najlepiej też żeby się w tych 10 dniach zmieścić. Generalnie im prędzej tym lepiej, żeby dostali jak najszybciej.

Do wiadomości banku można wysłać również to pismo. Wtedy na dole pisma po lewej stronie piszesz do wiadomości: bank ...... Oczywiście pismo w takim przypadku w 3 egzemplarzach - 1 dla siebie, 2 dla adresta 3 dla banku

Edytowane przez vilya
Czas edycji: 2014-09-29 o 20:51
vilya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-09-29, 22:51   #8
fiolusiek
Zakorzenienie
 
Avatar fiolusiek
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Gdzieślandia
Wiadomości: 11 474
Dot.: Da się odstąpić od umowy?

Cytat:
Napisane przez lily marlene Pokaż wiadomość
Ale na jakiej podstawie? Że sprzedawca telefonu nie odbiera?
Tam nakierują i powiedzą co robić. Kiedyś się wypowiadał jakiś rzecznik z tej insytucji, że mieli podobny przypadek jak autorka przedstawiła, a jak chciała oddać to nikt telefonu nie odbierał.
Tak mi się skojarzyło
fiolusiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-30, 07:31   #9
lza_slonca
Zakorzenienie
 
Avatar lza_slonca
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 4 056
Dot.: Da się odstąpić od umowy?

co Wy się tak upieracie na odesłaniu?! Jakie będzie miała potwierdzenie, że to dotarło do Nich prócz potwierdzenia nadania?! Z doświadczenia i opowieści jednak lepiej czekać na kontakt od Nich.

A co do autorki...Polecam przeczytać umowę. Tam jest wszystko o odstąpieniu od umowy.

Ostatnie. Co to za "możesz" wysłać pisemko do banku..no ludzie kobita zawiera umowę o kredyt to również ona z niego rezygnuje!
__________________
życie to nie bajka, nie głaszcze Cię po...nosie

Dukam po raz 2

start: 97kg
faza I od 16.11. do 24.11
koniec: 91,9kg

start II faza: 92,7 kg
faza II 25.11
lza_slonca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-30, 11:15   #10
201803120851
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 907
Dot.: Da się odstąpić od umowy?

Cytat:
Napisane przez lza_slonca Pokaż wiadomość
co Wy się tak upieracie na odesłaniu?! Jakie będzie miała potwierdzenie, że to dotarło do Nich prócz potwierdzenia nadania?! Z doświadczenia i opowieści jednak lepiej czekać na kontakt od Nich.

A co do autorki...Polecam przeczytać umowę. Tam jest wszystko o odstąpieniu od umowy.

Ostatnie. Co to za "możesz" wysłać pisemko do banku..no ludzie kobita zawiera umowę o kredyt to również ona z niego rezygnuje!
Ponieważ obowiązkiem konsumenta w przypadku odstąpienia od umowy jest zwrot zakupionego towaru

Dlatego zaproponowałam opcję ZPO = za potwierdzeniem ODBIORU. Już nie wspominając o tym, że Poczta Polska dysponuje system śledzenia przesyłek / listów poleconych...

Co do umowy = z doświadczenia radzę skonfrontować informacje tam zawarte z przepisami i wskazówkami UOKiK. W umowach zawieranych z szemranymi sprzedawcami można znaleźć również takie rewelacje jak konieczność osobistego towaru na drugi koniec Polski (co oczywiście jest bzdurą).

Czekać również nie polecam bo upłynie termin 10 - dniowy.
201803120851 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-30, 14:37   #11
Agrh
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 721
Dot.: Da się odstąpić od umowy?

Z tą moją ciotką... zadzwoniła do nich, i mówi że chce odstąpić od umowy ,a kobieta proponuje, że da jej raty na trzy lata i ona ciotka sie zgodziła i ta sprzedawczyni mówiła, że odezwie sie do niej za 7 dni...To ja jej mówię czy zwariowała i znowu tam zadzwonila i mówi , że rezygnuje a ta kobieta do niej , że już za pożno bo już 2 raz zmieniła te raty, a ciotka jak to za pozno jak 10 dni do odstapienia od umowy, a ona ze sie nie da... i dala jej jakiegos faceta ktory mowil ze jak zerwie umowe z bankiem bedzie musial placic... i że ok on zerwie umowę i ona nie musi nic zadnego odstapienia od umowy wysyłac a oni za tydzien podjada po ten masazer... no ładne jaja. Ciotka ten dokument ma zamiar wysłać z rana jutro, ale czy wysyłać masażer skoro chca podjechać?
Agrh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-09-30, 14:56   #12
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Da się odstąpić od umowy?

O boze. No oczywiscie ze wyslac. Kreca wami jak ciuciubabką. Za tydzien bedziecie w tylku
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-30, 15:56   #13
Agrh
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 721
Dot.: Da się odstąpić od umowy?

A, co jeśli adres firmy będzie fikcyjny? ciotkę łapią już schizy... po masażer ten facet powiedział, ze podjadą jak będą w okolicy, sama nie wiem co już jej doradzić.
Agrh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-30, 16:02   #14
201803120851
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 907
Dot.: Da się odstąpić od umowy?

Cytat:
Napisane przez Agrh Pokaż wiadomość
A, co jeśli adres firmy będzie fikcyjny? ciotkę łapią już schizy... po masażer ten facet powiedział, ze podjadą jak będą w okolicy, sama nie wiem co już jej doradzić.
1. Sprawdzić adres na umowie jak się ma do adresu w rejestrze

Sprawdza się tutaj https://ems.ms.gov.pl/krs/wyszukiwaniepodmiotu?t:lb=t

2. Jeżeli są dwa różne adresy do tego samego podmiotu (inny na umowie, inny w rejestrze), wysłać na oba.

3. Dziś sporządzić oświadczenie o odstąpieniu od umowy i wysłać listem poleconym za zwrotnym potwierdzeniem odbioru

4. Następną przesyłką (ODDZIELNIE) odesłać masażer. Pamiętaj - na oddanie masażera masz 14 od odstąpienia (najbezpieczniej przyjąć - od wysłania oświadczenia). Można poczekać na odbiór towaru (a nuż odbiorą), ale jeżeli przez 7 dni nic się nie zadzieje, to radzę wysłać (przed wysłaniem sfotografować żeby udokumentować stan zwracanego produktu).

Stąd możesz pobrać wzór: http://www.uokik.gov.pl/wzory_pism.php

"Oświadczenie o odstąpieniu od umowy zawartej poza lokalem przedsiębiorcy"

Jeżeli nie wierzysz mi, zerknij na to samo co w moim pierwszym poście - link do strony UOKiK.
201803120851 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-30, 16:30   #15
Agrh
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 721
Dot.: Da się odstąpić od umowy?

Wierzę Ci, ale całkiem zgłupialam. Bo na dole tej umowy co ciotka podpisała jest na pisane takie oświadczenie

Oświadczam, że zgodnie z art 2. 1 ustawyz dnia 2 marca 2000 r. o ochronie niektórych praw konsumenta oraz odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny /Dz.U. z 2012,poź 1225 tekst jednolity/ odstepuje od umowy .......nr........zawartej w dniu ........w.............


i jak wejdzieszw to Dz.U.z 2012, póź 1225 tekst jednolity to tam pisze, że
/Podany w☠załączniku do niniejszego obwieszczenia tekst jednolity ustawy nie obejmuje:
1) art.☠18–20 i☠art.☠23 ustawy z☠dnia 2 marca 2000☠r. o☠ochronie niektórych praw konsumentów oraz o☠odpowiedzialności
za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny (Dz.☠U. Nr☠22, poz.☠271)/

Wzór odstąpienia od umowy UOKik zawiera właśnie Dz.U Nr 22 poz 271...
Agrh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-30, 17:09   #16
201803120851
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 907
Dot.: Da się odstąpić od umowy?

Cytat:
Napisane przez Agrh Pokaż wiadomość
Wierzę Ci, ale całkiem zgłupialam. Bo na dole tej umowy co ciotka podpisała jest na pisane takie oświadczenie

Oświadczam, że zgodnie z art 2. 1 ustawyz dnia 2 marca 2000 r. o ochronie niektórych praw konsumenta oraz odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny /Dz.U. z 2012,poź 1225 tekst jednolity/ odstepuje od umowy .......nr........zawartej w dniu ........w.............


i jak wejdzieszw to Dz.U.z 2012, póź 1225 tekst jednolity to tam pisze, że
/Podany w☠załączniku do niniejszego obwieszczenia tekst jednolity ustawy nie obejmuje:
1) art.☠18–20 i☠art.☠23 ustawy z☠dnia 2 marca 2000☠r. o☠ochronie niektórych praw konsumentów oraz o☠odpowiedzialności
za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny (Dz.☠U. Nr☠22, poz.☠271)/

Wzór odstąpienia od umowy UOKik zawiera właśnie Dz.U Nr 22 poz 271...
Serio, nie kombinuj. Jedno oznaczenie odnosi się do Dziennika Ustaw pierwotnego, drugi do dziennika z tekstem jednolitym. To nie ma znaczenia, to ta sama ustawa, odwołanie jest prawidłowe.
201803120851 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-30, 17:24   #17
Agrh
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 721
Dot.: Da się odstąpić od umowy?

Dzięki,bo ja mam już schizy...a słuchaj w zasadzie w tej umowie nie ma napisane gdzie była zawarta... od ciotki wiem nazwę tylko miejscowości.I w tym wzorze pisze, coś mniej więcej że prosi się o odebraniu towaru po wcześniejszym uzgodnieniu, robić tak? Mówią, że nie warto bo potem oni mogą stwierdzić, że tego nie dostali...W ogóle towary w umowie sa tak poduszka i kolo niej ponad 1000zł a niżej ten sprzet medyczny
Agrh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-01, 10:03   #18
lza_slonca
Zakorzenienie
 
Avatar lza_slonca
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 4 056
Dot.: Da się odstąpić od umowy?

odstąpienie na 2 adresy wysłać a masażer na 1? hahaha no jaja jakieś..mają rzucać monetą na który?
__________________
życie to nie bajka, nie głaszcze Cię po...nosie

Dukam po raz 2

start: 97kg
faza I od 16.11. do 24.11
koniec: 91,9kg

start II faza: 92,7 kg
faza II 25.11
lza_slonca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-01, 11:00   #19
Agrh
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 721
Dot.: Da się odstąpić od umowy?

Rzecznik powiedział w sumie to samo co Ty Lily Marlene...Tylko ja się teraz zastanawiam czy dpo Banku mam wysłać odstąpienie od umowy takie jak do nich czy odstąpienie od umowy kredytu konsumenckiego...
W zasadzie oni mieli jej ten kredyt załatwic przez bank, bo oni chyba wzieli i ona miala ratalnie spłacac więc jak to zrobić? Mam samą nazwe banku i nr konta... raty mialy dojsc za ok 2 miesiace, wiec ma wyslac list na ogolny oddzial banku czy np oddzial w moim miescie?
Agrh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-10-01, 17:09   #20
Agrh
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 721
Dot.: Da się odstąpić od umowy?

Odpiszcie coś
Agrh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-02, 10:52   #21
lza_slonca
Zakorzenienie
 
Avatar lza_slonca
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 4 056
Dot.: Da się odstąpić od umowy?

Cytat:
Napisane przez Agrh Pokaż wiadomość
Odpiszcie coś
na ogólny z podaniem wszelkich danych.
__________________
życie to nie bajka, nie głaszcze Cię po...nosie

Dukam po raz 2

start: 97kg
faza I od 16.11. do 24.11
koniec: 91,9kg

start II faza: 92,7 kg
faza II 25.11
lza_slonca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-25, 22:40   #22
Stawoska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 1
Dot.: Da się odstąpić od umowy?

Każdy z nas ma w rodzinie kogoś starszego. W sumie tak na przyszłość, to myślę, że warto by było porozmawiać poważnie z naszymi rodzicami, dziadkami, tak jak kiedyś oni przeprowadzali z nami "poważne rozmowy", i uczulić, żeby w żadnym wypadku nie podpisywali jakichkolwiek dokumentów bez naszej obecności, nie odbierali paczek od kurierów i listonoszy, a nawet nie prowadzili rozmów telefonicznych z obcymi osobami. Takie czasy, że łatwo coś "nabroić", a trudno to potem odkręcić. Starsi ludzie dzisiaj są chyba bardziej bezradni niż dzieci.
Stawoska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-26, 10:55   #23
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Da się odstąpić od umowy?

Obiecują dziadkom, że będą płacić mniej i nie podpisują umowy z nowym operatorem tel, a tylko aneks do umowy z TP ( która już nie istnieje, jest przecież Orange ).
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-26, 13:54   #24
userrr
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 869
Dot.: Da się odstąpić od umowy?

Cytat:
Napisane przez Agrh Pokaż wiadomość
Witajcie,

starsza, bliska mi osoba byla na pokazie urządzeń medycznych. Zakupiła masażer warty koło 2000zł, a że wzięła na raty wychodzi ponad 2tysie. Oczywiście masażer cena zawyżona, wpisałam nazwe firmy masażera i wychodzi jego koszt znaaacznie mniej. Wiadomo, sprzedać można wszystko i za każdą cenę jak jest chętny, ale czy można odstąpić od takiej umowy?Dostała kopię umowy i pisze, że do 10 dni może odstąpić, że sprzedawca wręcza wzór odstapienia od umowy i kupujący to potwierdza. :Podany adres firmy inne województwo i telefon nikt nie odbiera...
dlaczego ludzie się na to godzą ?

przecież jest o tym już w mediach, są kolejne przypadki i ostrzeżenia, że firmy tak robią, jest o tym w internecie, a ludzie dalej idą na pokazy i dalej się godzą na zakup i raty,

powie mi ktoś dlaczego ludzie dalej chodzą na pokazy i dlaczego się na to dalej godzą ?

---------- Dopisano o 13:48 ---------- Poprzedni post napisano o 13:44 ----------

Cytat:
Napisane przez Stawoska Pokaż wiadomość
Każdy z nas ma w rodzinie kogoś starszego. W sumie tak na przyszłość, to myślę, że warto by było porozmawiać poważnie z naszymi rodzicami, dziadkami, tak jak kiedyś oni przeprowadzali z nami "poważne rozmowy", i uczulić, żeby w żadnym wypadku nie podpisywali jakichkolwiek dokumentów bez naszej obecności, nie odbierali paczek od kurierów i listonoszy, a nawet nie prowadzili rozmów telefonicznych z obcymi osobami. Takie czasy, że łatwo coś "nabroić", a trudno to potem odkręcić. Starsi ludzie dzisiaj są chyba bardziej bezradni niż dzieci.

z takich rozmów może wynikać to, że może przytaknąć, powiedzieć, że nie będzie podpisywać umów, zgodzić się, potem niby spokój, żyjesz swoim życiem i po czasie możesz się dowiedzieć, że podpisała jakąś umowę ale nie mówił/a ci, żeby cię nie denerwować - tyle może być z takiego ustalenia, że i tak zrobią swoje,


było chyba na youtube już nie wiem czy to było zrobione przez dziennikarzy czy jak ale było, że osoby które przyszły na spotkanie wiedziały o tym jak działają takie firmy ale mimo to dalej chodzą ci ludzie po takich pokazach i niektóre osoby decydują się na zakup,

dlaczego chodzą po takich pokazach i dlaczego decydują się na zakup,
powie mi ktoś ?

---------- Dopisano o 13:54 ---------- Poprzedni post napisano o 13:48 ----------

Cytat:
Napisane przez Agrh Pokaż wiadomość
Z tą moją ciotką... zadzwoniła do nich, i mówi że chce odstąpić od umowy ,a kobieta proponuje, że da jej raty na trzy lata i ona ciotka sie zgodziła i ta sprzedawczyni mówiła, że odezwie sie do niej za 7 dni...To ja jej mówię czy zwariowała i znowu tam zadzwonila i mówi , że rezygnuje a ta kobieta do niej , że już za pożno bo już 2 raz zmieniła te raty, a ciotka jak to za pozno jak 10 dni do odstapienia od umowy, a ona ze sie nie da... i dala jej jakiegos faceta ktory mowil ze jak zerwie umowe z bankiem bedzie musial placic... i że ok on zerwie umowę i ona nie musi nic zadnego odstapienia od umowy wysyłac a oni za tydzien podjada po ten masazer... no ładne jaja. Ciotka ten dokument ma zamiar wysłać z rana jutro, ale czy wysyłać masażer skoro chca podjechać?

no, nie będzie miała potwierdzenia wysłania poleconego, minie czas na odstąpienie od umowy i potem może sobie odstępować...


a może te osoby powinny ponieść konsekwencje swoich decyzji czyli płacić te raty skoro tak chciały ? a nie jakieś skakanie koło nich, że się wszystko za nie zrobi, odkręci tą sytuacje bo to te osoby uczy, że nawet jak się tak zachowają to i tak znajdzie się ktoś kto będzie myślał za nie i wszystko załatwi, potem idą na inny pokaz i znowu podpisują i cała szopka zaczyna się od nowa, więc może trzeba pozwolić tym osobom płacić te raty na które się zdecydowały przez te lata na które chciały mieć raty,
ktoś powie, że nie będzie miała na leki albo na coś tam innego - no ok ale przecież sama się na to zdecydowała, jak zobaczy, że ma miesiąc w miesiąc mniej pieniędzy przez 2-3 lata tyle ile trwa umowa rat to może to ją nauczy myślenia

Edytowane przez userrr
Czas edycji: 2018-09-26 o 14:05
userrr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-09-26 13:54:15


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:54.