mosty,koronki POMOCY!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-10-13, 19:30   #1
zabcia_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 28

mosty,koronki POMOCY!!


kochane,mam bardzo jak dla mnie wstydliwy problem ;( miałam bardzo zniszczona piątkę górna,która w dodatku mi się ułamala;( teraz z niej już praktycznie nic nie zostało ;( jestem załamana,pociesza,mnie tylko fakt ,ze gdy nie uśmiecham się mocno szeroko to nie widać ubytku. Jestem młoda,mam 22lata i chciałabym ten ubytek czymś zastąpić. Czy któraś z Was wstawiala sobie mostek albo koronkę? Jak wygląda i ile kosztuje taki zabieg ? Dodam tylko , ze ta piątka tak naprawdę wystaje tylko troszkę poza korzeń ,więc odbudowa jej jest nie możliwa. Proszę o porady , bo boję się , ze gdy pójdę do dentysty nieświadoma cen i opinii dam się namówić na jakaś nic nie warta droga metodę ;(

Wysyłane z mojego GT-I9070 za pomocą Tapatalk 2
zabcia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-13, 20:56   #2
GgochaA
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 420
Dot.: mosty,koronki POMOCY!!

Po pierwsze to powinnaś iść do dentysty nie z nastawieniem na protezę albo most, bo czasami ząb da się odbudować nawet na kawałku korzenia. Jak bez konsultacji z dentystą słyszę pierdoły że "odbudowa nie jest możliwa" to mi się coś dzieje. Nie jesteś stomatologiem i tego nie wiesz. Idź na konsultację, najpierw zrób zdjęcie RTG żeby zobaczyć w jakim stanie jest korzeń, a dopiero później zastanawiaj się nad wyborem metody rekonstrukcji zęba.
GgochaA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-13, 21:30   #3
zabcia_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 28
Dot.: mosty,koronki POMOCY!!

byłam u dentysty zanim mi się ukruszyl do końca i już wtedy dentystka stwierdziła , ze rekonstrukcja będzie trudna. A teraz gdy do końca mi się ukruszyl to wiem,ze z tego nic nie będzie . Zadałam pytanie tutaj,dlatego ze niewiem na jakie koszta mam się przygotowywac,a wizyta u dentysty do najtanszych też nie należy. Na nfz już dawno przestałam liczyć. Chodziłam regularnie i na każdym przeglądzie mówiono mi , ze wszystko jest w porzadku . Nagle pół roku temu zepsuła mi się siódemka,która już teraz mam wyleczona kanałowo,dodatkowo koszt wyrwania ósemki i zdjęcia rtg. Nie wierzę,ze wcześniej nie widzieli , ze coś się tam dzieje,ale pewnie nie ruszali bo mnie nie bolało ;/ Dlatego zaczęłam leczenie prywatnie-najpierw siódemki i ósemki , bo te ząbki najbardziej mi dokuczały. Wydałam na to około 800zł w ciągu miesiąca i piątkę miałam zacząć od następnej wyplaty,ale do niej nie wytrzymała ;(

Wysyłane z mojego GT-I9070 za pomocą Tapatalk 2
zabcia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-14, 07:32   #4
nynka_1987
Zadomowienie
 
Avatar nynka_1987
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Szczecinek :/
Wiadomości: 1 269
Dot.: mosty,koronki POMOCY!!

Zapytaj o możliwość przeleczenia kanałowego i zrobienie korony na wkładzie koronowo-korzeniowym (metalowym, odlewanym przez technika) .
__________________
nynka_1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-20, 10:35   #5
kinia7771
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 1
Smile Dot.: mosty,koronki POMOCY!!

Hej
Ja miałam taki sam przypadek mam założony mostek, w niczym nie przeszkadza nie widać że to mostek. Robiłam go około dwóch lat temu i zapłaciłam 800 zł. Nie martw się idź śmiało do dentysty, to nic strasznego.
kinia7771 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-10-20 11:35:02


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:36.