Solarium a tarczyca - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-01-07, 16:42   #1
karoolcik007
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 29

Solarium


.

Edytowane przez karoolcik007
Czas edycji: 2012-08-16 o 22:38
karoolcik007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-07, 17:33   #2
destiny666
Wtajemniczenie
 
Avatar destiny666
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 325
GG do destiny666
Dot.: Solarium

Przejrzyj archiwum. Osoby chore na serce, tarczyce i ogółem mające problemy ze zdrowiem nie powinny korzystać z solarium i ograniczac przebywanie na pełnym, mocnym słońcu na plaży.
destiny666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-07, 17:58   #3
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: Solarium

a leczysz się hormonalnie? jeśli tak, to opalanie po hormonach może powodować przebarwienia. ale może są jeszcze inne powiązania...
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-26, 10:07   #4
Iwa_iw
Zakorzenienie
 
Avatar Iwa_iw
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 489
GG do Iwa_iw
Solarium a tarczyca

Proszę Was o pomoc. Mianowicie od jakiegoś miesiąca biorę euthyrox na niedoczynność tarczycy. Na początku była 25, od kilku dni biorę 50. W związku z tym mam pytanie: Czy będąc leczona na tarczycę lekami hormonalnymi mogę chodzić do solarium? Nie są to długie seanse. Raz w tygodniu na 5 minut. Po takim opalaniu moja skóra wygląda ładniej, gdyż mam uczulenie na rękach, które po opalaniu jest mniej widoczne (sam dermatolog zalecił mi kiedyś solarium).
Z drugiej jednak strony wiem, że nie powinno się opalać biorąc leki hormonalne? Jak to wygląda w rzeczywistości? Jakie mogą być skutki opalania się przy hormonach? Czy w lecie wtedy też powinnam unikać plaży?
Dziękuję z góry za odpowiedzi.
Iwa_iw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-27, 14:03   #5
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Solarium a tarczyca

nie nie mozesz, sama nadczynnosc jest przeciwskazaniem a co dopiero zarzywanie srodkow hormonalnych. n
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-03, 10:19   #6
pchełka@123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 14
Dot.: Solarium a tarczyca

witam
ja chodze chociaz tez zazywam euthyrox 25, ale nie wiem czy mozna, a jak nie mozna to dlaczego? bo nie nie mozna to troche za mało...moze juz wiesz czy sa jakies skutki ?czekam na odp.
pchełka@123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-03, 11:23   #7
rzastin
Zakorzenienie
 
Avatar rzastin
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 3 478
Dot.: Solarium a tarczyca

To pytanie raczej do lekarza, a juz sam fakt, że nie można tego robić powinien dać do myślenia.

Leki na tarczycę to leki hormonalne, a branie jakichkolwiek hormonów jest przeciwwskazaniem do korzystania z solarium. Hormony uwrażliwiają skórę na promieniowanie, w najlepszym przypadku kończy się poparzeniami, reakcja alergiczną, rozległymi przebarwieniami skóry, które mogą ujawnić się po latach.

Poszukaj o tym na Wizażu przez wyszukiwarkę.
__________________


Edytowane przez rzastin
Czas edycji: 2006-12-04 o 16:49
rzastin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-12-03, 21:02   #8
Iwa_iw
Zakorzenienie
 
Avatar Iwa_iw
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 489
GG do Iwa_iw
Dot.: Solarium a tarczyca

W środę idę na usg tarczycy, więc dowiem się czegoś więcej. Niestety na 99% to co usłyszę zgodzi się z tym co tutaj przeczytałam
Tak się tylko zastanawiam, czy tylko solarium należy unikać? Wydaje mi się, że naturalnego ostrego słońca również a w moim przypadku to klapa totalna bo z kolei na rękach mam uczulenie, które staje się mniej widoczne po opalaniu. I gdzie tu znaleźć wyjście?
Pogadam o tym z lekarzem, ale się niestety nie łudzę, że usłyszę coś innego...
Iwa_iw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-04, 16:49   #9
rzastin
Zakorzenienie
 
Avatar rzastin
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 3 478
Dot.: Solarium a tarczyca

Tak, należy unikać też silnego słońca.
__________________

rzastin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-29, 01:26   #10
ewcik_1986
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 3
Angry Dot.: Solarium a tarczyca

co za ciołki sie tutaj wypowiadaja?? pytalam sie endo i mi powiedziala ze jak sie beirze hormony płciowe w stylu estrogen czy progesteron to jasne opalanie raczej do minium bo niewskazane...natomiast jak biore eutyrox n 25 i bylam na 2 tygodnie w cieplych karajach i nic... przed wyjazdem pytalam sie endo a ona powiedziala ze smialo bo sama tez bierze i sie opala... wiec jak reszta swiata truje sie hormonami przeciw ciąży to niech sie nie wypowiada o tarczycy....
ewcik_1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-30, 21:57   #11
Dualstar
Wtajemniczenie
 
Avatar Dualstar
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: ... Heaven ...
Wiadomości: 2 281
Dot.: Solarium a tarczyca

Cytat:
Napisane przez karoolcik007 Pokaż wiadomość
slyszlam ze gdy jest sie chorym na tarczyce to nie mozna korzystac z solarium.dlaczego?czy to samo tyczy sie opalania na plazy??prosze o wyjasnienie
Można się opalać sama mam tarczycę biorę leki i nie jest to przeciwwskazaniem, bynajmniej mnie jeszcze nic się nie stało opalam sie tylko na słoneczku naturalnym ale do solarki też możesz.

tylko wtedy jeżeli masz nadczynność albo niedoczynność powinnaś troszeczkę sie ograniczyć, natomiast jeżeli nie masz nic z tego a regulujesz hormonki lekami to wszystko jest ok.

---------- Dopisano o 22:57 ---------- Poprzedni post napisano o 22:52 ----------

Cytat:
Napisane przez Iwa_iw Pokaż wiadomość
Proszę Was o pomoc. Mianowicie od jakiegoś miesiąca biorę euthyrox na niedoczynność tarczycy. Na początku była 25, od kilku dni biorę 50. W związku z tym mam pytanie: Czy będąc leczona na tarczycę lekami hormonalnymi mogę chodzić do solarium? Nie są to długie seanse. Raz w tygodniu na 5 minut. Po takim opalaniu moja skóra wygląda ładniej, gdyż mam uczulenie na rękach, które po opalaniu jest mniej widoczne (sam dermatolog zalecił mi kiedyś solarium).
Z drugiej jednak strony wiem, że nie powinno się opalać biorąc leki hormonalne? Jak to wygląda w rzeczywistości? Jakie mogą być skutki opalania się przy hormonach? Czy w lecie wtedy też powinnam unikać plaży?
Dziękuję z góry za odpowiedzi.
możesz ty bierzesz tarczycę na regulowanie i nie maszwtedy nad. albo niedoczynn.

ale jak jestes teraz w fazie nadcz. to aż ak nie powinnaś.

dermatolog może i zlecił ci solarkę ale na trochę seansów natomiast nie cały czas bo będziesz miala to nasilone gorzej po pewnym czasie.

Endokrynolog powiedział że nie ma przeciwwskazan do opalania jak również nawet do depilacji laserowej. A lekarz ma ogromne doświadczenie w endokrynologii i dodatkowo jest chirurgiem
Dualstar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-02-26, 21:07   #12
201608251020
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 15 304
Dot.: Solarium a tarczyca

Dziewczyny, to jak w końcu jest z tym opalaniem?? Mam niedoczynną tarczycę, też zażywam l-tyroksynę (euthyrox, 25) ale nie usłyszałam nic o przeciwwskazaniu solarium A kurde chciałam zacząć ok.kwietnia małe opalanko stopniowe, żeby nie wyskoczyć na lato jak córka młynarza ...
201608251020 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:49.