wyrwanie zeba - infekcja - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-06-19, 17:30   #1
frizz
Raczkowanie
 
Avatar frizz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Irlandia
Wiadomości: 73

wyrwanie zeba - infekcja


Witam. Przedwczoraj ( piatek , 17 czerwca ) niestety musialam udac sie do dentysty na wyrwanie zeba. Dostalam dwa zastrzyki znieczulajace, jednak nadal czulam lekki bol podczas wyrywania poniewaz zab byl zainfekowany (byl leczony kanalowo przez jakis czas ale nie moglam kontynuowac leczenia poniewaz bylo zbyt drogie a chwilowo mam problemy finansowe). Po wyrwaniu zeba, mimo nadal dzialajacego znieczulenia, czulam mocny bol. Biore silne leki przeciwbolowe poniewaz momentami bol jest nie do zniesienia, chociaz minely juz prawie 3 dni od wyrwania. Plucze usta woda z sola, oraz szalwia. Boje sie ze dostane suchego zebo-dolu, slyszalam ze jest to bardzo bolesne i dlugo sie to leczy.

Mialam juz wczesniej wyrwanego zeba ktory rowniez byl wczesniej leczony kanalowo,ale leczenie bylo zakonczone a zab dopiero po roku sie zepsul,pekl na pol i mocno sie ruszal,nie byl przymocowany do kosci szczeki wiec wyrwanie bylo calkowicie bezbolesne, mimo tego ze kawalek korzenia zostal w dziasle i musial byc usuniety chirurgicznie. Dostalam na to antybiotyk i z tego co pamietam bardzo malo bolalo, i juz po kilku dniach praktycznie nic nie czulam.

Bardzo martwie sie ze moge dostac jakiejs infekcji, tym bardziej ze nadal mocno boli mnie to dziaslo, najbardziej boli wieczorami ( bol jest tak okropny ze mam ochote czolgac sie po ziemi i plakac). Najgorsze jest to ze juz zjadlam tyle tabletek przeciwbolowych ze dostalam zgagi i zaczal bolec mnie zoladek, a dentysta nie przyjmie mnie az do nastepnego piatku (mam tzw. Medical Card i za wizyty nie musze placic), poniewaz oni na miejscu pierwszym stawiaja pacjentow ktorzy placa z wlasnej kieszeni a mnie niestety chwilowo nie stac zeby isc do prywatnego dentysty.

Zalozylam ten watek poniewaz ciekawi mnie czy ktoras z was miala kiedykolwiek podobny problem? Ile bolalo was dziaslo po wyrwaniu zeba? Czy bralyscie na to jakies antybiotyki? Dodam ze dentysta nic mi nie przepisal, zadnego lekarstwa aby dziaslo poprawnie sie zaroslo i zagoilo.
__________________
Życie z drugim człowiekiem polega na tym, że zaczyna się lubić jego dziwactwa.
— Jonathan Carroll
frizz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-19, 18:11   #2
Ayrine
Zakorzenienie
 
Avatar Ayrine
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: WrocLOVE
Wiadomości: 3 547
Dot.: wyrwanie zeba - infekcja

przy chirurgicznym usuwaniu ostatniej ósemki (noszę aparat, nie było żadnej infekcji) mocno bolało mnie też przez ok. 3 dni - przez taki okres brałam też leki przeciwbólowe. przez kolejne 4 dni wciąż bolało, ale już nie tak bardzo. codziennie rano, po obiedzie i wieczorem robiłam sobie płukanki z Dentoseptu, pomagało trochę na ból, no i oczywiście koniecznie po każdym posiłku myłam zęby i delikatnie płukałam miejsce po zębie (broń Boże nie płucz za mocno! inaczej wypłuczesz skrzep i suchy zębodół gwarantowany). tak jak pisałam, po tygodniu przeszło, z tym że nie miałam możliwości pojechania do swojego ortodonty z bólem (przy okazji miałam jeszcze nieprzyjemny zapach z ust właśnie przez skrzep), bo studiuję we Wrocławiu, a na kontrole jeżdżę do Złotoryi.

Tobie bym radziła jednak jak najszybciej udać się do ldentysty. u mnie wszystko skończyło się dobrze na szczęście, ale jeśli opisujesz ból jako bardzo silny, lepiej umów się na wizytę. mimo wszystko polecam Dentosept, nie jest może przyjemny w smaku, ale przyspiesza gojenie (moje dolne ósemki były na tyle problemowe, że rosły w dziąśle, nie na zewnątrz i też bardzo się bałam, że będę miała suchy zębodół). jeśli bardzo boli i czujesz nieprzyjemny posmak i zapach z ust, wizyta u dentysty jest konieczna. i pamiętaj, nie płucz ust zbyt mocno w miejscu, w którym miałaś wyrywanego zęba, to jest bardzo ważne! oczywiście o zakazie palenia nie wspominam, bo to chyba oczywiste powodzenia, oby to nie był jednak suchy zębodół!

poszukaj u siebie odpowiednika Dentoseptu, jeśli chodzi o skład (też zawiera szałwię, oraz inne zioła no i oczywiście alkohol), powinno pomóc, jeśli nie - dentysta.

choć tak osobiście myślę, że jeśli to była infekcja, boleć ma prawo jeszcze przez taki okres, tak jak pisałam - u mnie zdrowy ząb, a bolało tydzień... ale nie znam się na tym aż tak :3

Edytowane przez Ayrine
Czas edycji: 2011-06-19 o 18:16
Ayrine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-19, 18:25   #3
frizz
Raczkowanie
 
Avatar frizz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Irlandia
Wiadomości: 73
Dot.: wyrwanie zeba - infekcja

Cytat:
Napisane przez Ayrine Pokaż wiadomość
Tobie bym radziła jednak jak najszybciej udać się do ldentysty. u mnie wszystko skończyło się dobrze na szczęście, ale jeśli opisujesz ból jako bardzo silny, lepiej umów się na wizytę. mimo wszystko polecam Dentosept, nie jest może przyjemny w smaku, ale przyspiesza gojenie (moje dolne ósemki były na tyle problemowe, że rosły w dziąśle, nie na zewnątrz i też bardzo się bałam, że będę miała suchy zębodół). jeśli bardzo boli i czujesz nieprzyjemny posmak i zapach z ust, wizyta u dentysty jest konieczna. i pamiętaj, nie płucz ust zbyt mocno w miejscu, w którym miałaś wyrywanego zęba, to jest bardzo ważne! oczywiście o zakazie palenia nie wspominam, bo to chyba oczywiste powodzenia, oby to nie był jednak suchy zębodół!
Z tego co pamiętam, dentysta zaraz po wyrwaniu zęba kazał mi przygryźć kawałek opatrunku, po chwili go wyciągnął a do rany włożył coś brązowego co bardzo dziwnie pachniało, jakieś lekarstwo chyba, nie wiem dokładnie co to było. Powiedział że albo to samo wypadnie, albo się 'rozpuści' (o ile dobrze zrozumiałam). Od piątku okropnie śmierdzi mi z buzi tym lekarstwem i mam straszny posmak w ustach, jednak nie zauważyłam żadnej ropy ani krwi w ranie, wygląda jakby goiła się poprawnie, tyle że bardzo boli,chyba aż za bardzo.. Tego zęba nie miałam usuwanego chirurgicznie, dentysta musiał go trochę rozruszać, a ząb wyszedł po ok 2 minutach ..
__________________
Życie z drugim człowiekiem polega na tym, że zaczyna się lubić jego dziwactwa.
— Jonathan Carroll

Edytowane przez frizz
Czas edycji: 2011-06-19 o 18:26
frizz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-19, 19:17   #4
Ayrine
Zakorzenienie
 
Avatar Ayrine
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: WrocLOVE
Wiadomości: 3 547
Dot.: wyrwanie zeba - infekcja

jeżeli śmierdzi tym lekarstwem, to się nie przejmuj aż tak, tym bardziej że nie ma ropy i krwi nieprzyjemny posmak i zapach, o którym pisałam, był u mnie wynikiem właśnie tego, że w ranie zbierała się ropa, zresztą rana mi krwawiła jeszcze następnego dnia po wyrwaniu. tym bardziej wydaje mi się, że skoro była infekcja, to ból jest pewnie tym spowodowany

lekarz nie powiedział Ci, jak długo to lekarstwo ma się utrzymywać w ranie? ogólnie pierwszy raz słyszę o czymś takim, mi po wyrywaniu zawsze wciskali sam wacik i kazali trzymać przez pół godziny. może odpuść sobie wodę z solą i pozostań przy szałwii, może właśnie też przez tą sól Cię boli?
Ayrine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-20, 18:58   #5
frizz
Raczkowanie
 
Avatar frizz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Irlandia
Wiadomości: 73
Dot.: wyrwanie zeba - infekcja

Cytat:
Napisane przez Ayrine Pokaż wiadomość

lekarz nie powiedział Ci, jak długo to lekarstwo ma się utrzymywać w ranie? ogólnie pierwszy raz słyszę o czymś takim, mi po wyrywaniu zawsze wciskali sam wacik i kazali trzymać przez pół godziny. może odpuść sobie wodę z solą i pozostań przy szałwii, może właśnie też przez tą sól Cię boli?
Bylam dzisiaj u lekarza stomatologa, okazalo sie ze mam suchy zebodol, wrr. W sumie podejrzewalam ze tak wlasnie moze byc, duzo czytalam o tym na internecie i rozmawialam z kilkoma osobami ktorym kiedys przytrafilo sie to samo. Lekarz przemyl mi ta dziure po zebie jakims plynem, znowu wsadzil mi to lekarstwo do dziury, jest ono brazowe i dziwnie pachnie ( z buzi pachnie mi gabinetem dentystycznym, doslownie). Przepisal mi jakis silny lek przeciwbolowy, antybiotyk oraz specjalny plyn do plukania jamy ustnej. Po tym antybiotyku i tabletce przeciwbolowej czuje pewna ulge, pewna to za malo powiedziane..czuje sie o niebo lepiej niz wczoraj, ale nadal troche kluje mnie ta rana. Miejmy nadzieje ze szybciutko sie zagoi z pomoca lekarstw.
__________________
Życie z drugim człowiekiem polega na tym, że zaczyna się lubić jego dziwactwa.
— Jonathan Carroll
frizz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-20, 19:15   #6
Ayrine
Zakorzenienie
 
Avatar Ayrine
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: WrocLOVE
Wiadomości: 3 547
Dot.: wyrwanie zeba - infekcja

dobrze, że udało Ci się tak szybko dostać do lekarza szkoda, że to suchy zębodół... ale skoro tak szybko poczułaś ulgę, to bardzo dobrze no to trzymam kciuki żeby wszystko się jak najszybciej i bezboleśnie zagoiło
Ayrine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-21, 21:03   #7
frizz
Raczkowanie
 
Avatar frizz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Irlandia
Wiadomości: 73
Dot.: wyrwanie zeba - infekcja

Cytat:
Napisane przez Ayrine Pokaż wiadomość
dobrze, że udało Ci się tak szybko dostać do lekarza szkoda, że to suchy zębodół... ale skoro tak szybko poczułaś ulgę, to bardzo dobrze no to trzymam kciuki żeby wszystko się jak najszybciej i bezboleśnie zagoiło
Niestety antybiotyk, tabletki przeciwbólowe oraz to lekarstwo które stomatolog wsadził mi do rany w dziąśle,niewiele pomagają. Wczoraj czułam się już w miarę dobrze,mimo tego że troszkę mnie kuło. Dzisiaj kłucie było silniejsze w ciągu dnia, a teraz znowu umieram. Jutro znowu muszę wybrać się do dentysty. Boli mnie ! Okropne.
__________________
Życie z drugim człowiekiem polega na tym, że zaczyna się lubić jego dziwactwa.
— Jonathan Carroll
frizz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-06-21, 23:51   #8
frizz
Raczkowanie
 
Avatar frizz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Irlandia
Wiadomości: 73
Dot.: wyrwanie zeba - infekcja

Płukałam zęby takim specjalnym płynem, a później wychłodzoną szałwią. Całe lekarstwo wypadło mi z dziury po zębie. Poczułam maleńką ulgę,ale teraz zaczynam obawiać się że w środku dziury mogą zgromadzić się resztki jedzenia i zgnić, co spodowuje jeszcze większą infekcję i podwójny ból. Już sama nie wiem co zrobić, ciężki orzech do zgryzienia, dentysta niewiele pomaga a rana nie za bardzo chce się goić. Co zrobić?
__________________
Życie z drugim człowiekiem polega na tym, że zaczyna się lubić jego dziwactwa.
— Jonathan Carroll
frizz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-22, 09:07   #9
Ayrine
Zakorzenienie
 
Avatar Ayrine
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: WrocLOVE
Wiadomości: 3 547
Dot.: wyrwanie zeba - infekcja

na pewno nie rezygnuj z szałwii i tego płynu! tylko tak jak pisałam wcześniej, płucz delikatnie.
hm, jeżeli lekarstwo miało wypaść po jakimś czasie, to nic nie poradzisz, tak mi się wydaje. rana nie krwawi, nie ropieje? jeśli nie, to chyba jest ok, ale domyślam się, że wciąż Cię boli :<

sama dziura po zębie nie goi się tak szybko jak inne rany na ciele, niestety - po chirurgicznym usuwaniu ósemek moje goiły się przez miesiąc (żeby tak całkiem całkiem były zarośnięte). rozumiem Twój strach, jeśli chodzi o resztki jedzenia - po ostatniej ósemce miałam olbrzymią dziurę, jeszcze obszytą szwami i już miałam straszne wizje gnijących w niej okruszków... ale z tego co zauważyłam, samo "zarośnięcie" tam jakiegokolwiek jedzenia jest niemożliwe (a tym straszyła mnie moja mama ), bo dziurka zrasta się od dołu, nie od góry. samo jedzenie, no cóż - bólu nie unikniesz. nie polecam jogurtów mimo wszystko, bo właśnie one powodowały u mnie ostatnio ból, nieważne którą stroną byś nie jadła, one i tak Ci wejdą w ranę :/ po prostu po KAŻDYM posiłku, nawet najmniejszym batonie, musisz iść umyć zęby i delikatnie przepłukać rankę przy samym płukaniu ust wodą. możesz potem dodatkowo przepłukać szałwią, tak na wszelki wypadek.

a ten ból jest tak silny jak jeszcze niedawno był, czy po prostu boli mocno, ale już na pewno mniej niż wcześniej?
Ayrine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-23, 00:30   #10
frizz
Raczkowanie
 
Avatar frizz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Irlandia
Wiadomości: 73
Dot.: wyrwanie zeba - infekcja

Cytat:
Napisane przez Ayrine Pokaż wiadomość
na pewno nie rezygnuj z szałwii i tego płynu! tylko tak jak pisałam wcześniej, płucz delikatnie.
hm, jeżeli lekarstwo miało wypaść po jakimś czasie, to nic nie poradzisz, tak mi się wydaje. rana nie krwawi, nie ropieje? jeśli nie, to chyba jest ok, ale domyślam się, że wciąż Cię boli :<



a ten ból jest tak silny jak jeszcze niedawno był, czy po prostu boli mocno, ale już na pewno mniej niż wcześniej?
Witam ponownie. Rana nie krwawi. Dzisiaj kupiłam gaze (taki bandaż), odcięłam kawałeczek, namoczyłam go trochę wodą utlenioną i włożyłam do dziury po zębie, tak żebym na spokojnie mogła zjeść i nie martwiła się później o resztki jedzenia rozkładające się w ropiejącej, krwawiącej ranie..wrr. Po wyciągnięciu opatrunku, zauważyłam coś co wyglądało jak ropa, i odrobinka krwi. Dowiedziałam się również że często przy suchym zębodole występują różne infekcje i zakażenia, no i oczywiście ropa też. Szałwia ma załagodzić stan zapalny oraz pozbyć się ropy. Miejmy nadzieję że coś mi pomoże..dzisiaj w ciągu dnia ból był bardzo silny, prawie taki jak na początku,kiedy dowiedziałam się że to suchy zębodół. Tabletki nie pomagały, a moje złe samopoczucie nie pozwalało mi funkcjonować normalnie. Byłam rano u dentysty ale zostałam wręcz wyrzucona. Dziś,aż do następnego piątku (2tyg do przodu) przyjmują tylko pacjentów którzy przychodzą prywatnie. Co to ma być? Czy lekarz nie powinien pomagać chorym ludziom? Mam tą Medical Card, czyli gdyby byli w porządku to dentysta przyjąłby mnie za darmo, i coś na tą dziurę zaradził. To już zbyt długo się wlecze, niedługo (bo w sobotę rano) kończy mi się antybiotyk, przeciwbólowe też. A dentysta mówił że już w czwartek powinno być dobrze..coś mi się nie wydaje żeby miał rację. Czuję że powinnam wrócić do niego żeby mi coś na ten suchy zębodół zaradził, bo męczę siebie i swój organizm,przez to że ciągle tylko połykam tabletki przeciwbólowe. Pozdrawiam
__________________
Życie z drugim człowiekiem polega na tym, że zaczyna się lubić jego dziwactwa.
— Jonathan Carroll
frizz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-23, 08:03   #11
Ayrine
Zakorzenienie
 
Avatar Ayrine
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: WrocLOVE
Wiadomości: 3 547
Dot.: wyrwanie zeba - infekcja

dobrze, że rana nie krwawi.
sama korzystałam z wody utlenionej (przemywałam ranę), kiedy po raz pierwszy poczułam nieprzyjemny zapach i posmak w ustach, nawet pomagało, także przy jedzeniu możesz tak robić, bo sama woda utleniona nie zaszkodzi. ale sam pomysł wsadzania gazy do dziury po zębie nie wiem czemu, ale nie wydaje mi się zbyt dobry, bałabym się, że gdzieś ugryzę za mocno i sobie wszystko rozwalę ale skoro nic Ci się nie działo przez to, to ok.

interesuje mnie bardziej ten płyn, który wygląda jak ropa... wiem, że pewnie poproszę Cię teraz o straszną rzecz, ale jeśli jeszcze tego nie zrobiłaś, to... powąchaj ten gazik :p jeśli będzie naprawdę brzydko pachniał, już nie lekarstwem, ale, no, sam zapach będzie bardzo odrzucający (jeśli to tak będzie pachnieć to zrozumiesz o co mi chodzi...) a sam płyn jest właśnie taki kremowo-żółty, no cóż, to jest norma przy suchym zębodole, skoro wciąż Cię boli (aha, jeśli ból już przejdzie, ale zapach i płyn wciąż będą się utrzymywać - nie panikuj! miałam to przy każdym wyrywaniu - i chirurgicznym i zwykłym - zęba i z tego co mi powiedziała dentystka, taki płyn i zapach pojawia się również w momencie, w którym skrzep się jeszcze nie rozpuścił lub nie wypadł, więc może ten płyn jest u Ciebie również oznaką tworzenia się skrzepu?).

patrząc na skład Dentoseptu mogę Ci poza szałwią polecić jeszcze jakiś wyciąg z rumianku, kory dębu (te dwa składniki razem z szałwią dominują w tym leku), albo wyciąg z mięty pieprzowej czy tymianku, takie rzeczy powinny być w aptekach bez recept (znaczy, nie wiem jak w Irlandii,musisz poszukać...), więc możesz spróbować płukać także tym (oczywiście z szałwii nie rezygnuj). myślę, że w połączeniu z tą wodą utlenioną to coś da (nie od razu oczywiście, niestety...). kijowo, że sprawa z dentystą wygląda jak wygląda, ale dzisiaj jest czwartek, antybiotyki masz do soboty, może akurat się coś zmieni? trzymam kciuki...
Ayrine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-09-22, 03:59   #12
Felis pardina
Raczkowanie
 
Avatar Felis pardina
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 262
Dot.: wyrwanie zeba - infekcja

Mam problem. Wczoraj rano bylam zmuszona usunac zeba mleczaka. Byl leczony jakis miesiac temu, ale niestety wdal sie stan zapalny. Nie moglam wykonac leczenia kanalowego bo istnialo ryzyko zlamania zeba w trakcie leczenia. Znieczulenie nie zadzialalo. Od momentu ekstrakcji bardzo boli mnie dziaslo. Nie dostalam antybiotyku przed wyrwaniem ani po nim. Policzek mi spuchl. Leki nie dzialaja. Nie jestem pewna czy jest to zgorzel czy wyciek ropy, infekcja. Bardzo prosze o jakas porade. Wiem ze musze udac sie do dentysty. Nie wiem czy mam to zrobic juz dzis czy poczekac. Prosze o jakas porade.
Felis pardina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-09-22 03:59:27


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:08.