miałam usuniętą nadżerkę ale dalej mam upławy. czy to przejdzie po jakimś czasie? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-10-22, 20:24   #1
biterka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 4

miałam usuniętą nadżerkę ale dalej mam upławy. czy to przejdzie po jakimś czasie?


w piatek miałam usuniętą nadżerkę tj 20.10.2006 ale nie metodą wypalania tylką jakąś inną sama nie wiem jaką ale nic mnie nie bolało może trochę tak jak podczas okresu lekarka powiedziała że już wszystko ok tylko ok 4 dni wstrzemięzliwosci i dbać o higiene nie chodzic na basen i nie brac kąpieli w wannie. Problem jest taki ze ja nadal mam upławy i to silniejsze niż przed tym zabiegiem czy to normalne? czy może to mi przejdzie po kilku dniach. Może któraś z was sie ztym spotkała? prosze o opinie i mam nadzieje ze sie nie zdublowałam z wątkiem
biterka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-22, 20:27   #2
Marishka
Rozeznanie
 
Avatar Marishka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 620
Dot.: miałam usuniętą nadżerkę ale dalej mam upławy. czy to przejdzie po jakimś czasi

nie jestem znawcą, ale na chłopski rozum biorąc - jeśli podłożem powstania nadżerki była infekcja, to po 2 dniach od zabiegu się raczej nie skończy... I na rezultaty usuwania trzeba troszkę poczekać.


jeśli się mylę niech ktoś mnie poprawi.
Marishka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-22, 20:37   #3
margitta
Zakorzenienie
 
Avatar margitta
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 482
Dot.: miałam usuniętą nadżerkę ale dalej mam upławy. czy to przejdzie po jakimś czasi

Ja słyszałam, że po jakimkolwiek usuwaniu nadżerki, rana może się długo goić. Więc myślę, że poczekaj jeszcze trochę, może przejdzie.


A tak poza tym to ci powiem, że nigdy nie dałabym się dotknać zadnemu lekarzowi bez dokładnej wiedzy co będzie mi robił, po co, czy to koneiczne i czy nie ma innej metody. Więc bardzo ci się dziwię, że nie pamiętasz metody.
__________________
Bo reszta nie jest milczeniem, ale należy do nas
Boję się ludzi bez poczucia humoru
margitta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-22, 20:43   #4
bergamia
Rozeznanie
 
Avatar bergamia
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 724
GG do bergamia
Dot.: miałam usuniętą nadżerkę ale dalej mam upławy. czy to przejdzie po jakimś czasi

Ja też miałam usuwaną nadżerkę, metoda krioterapii, czyli zamrażania. Upławy miałam no, na pewno tydzień, jak nie dłużej (nie pamiętam dokładnie, bo to rok temu było). Dziwie się, że nie wiesz jaką metodę zastosowała lekarka w Twoim przypadku, powinnaś wątpliwosci wyjaśnić konsultując się z nią.
__________________
"Lata człowieka zaczynamy liczyć dopiero wtedy, kiedy w jego życiu nie liczy się nic prócz lat" Emerson

bergamia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-22, 20:48   #5
poissonivy
Zakorzenienie
 
Avatar poissonivy
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 6 658
Dot.: miałam usuniętą nadżerkę ale dalej mam upławy. czy to przejdzie po jakimś czasi

Jeśli miałaś wymrażaną nadżerkę (tak mi się skojarzyło z opisem bólu po zabiegu), to upławy byłyby jak najbardziej na miejscu. Natomiast trochę inaczej jest z wstrzenięzliwością, po wymrażaniu należy odczekać conajmniej 2 tygodnie.
Jakiś lekarz nie do końca dobry, skoro nie wytłmaczył Ci dokładnie co będzie robić i jak to się nazywa.
Poza tym, jak to metoda to nie była, to dopiero 2 dni minęły, więc na pewno za wcześnie na zagojenie rany po usunięciu nadżerki.
poissonivy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-23, 09:58   #6
justyce
Zadomowienie
 
Avatar justyce
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 190
Dot.: miałam usuniętą nadżerkę ale dalej mam upławy. czy to przejdzie po jakimś czasi

Ja po krioterapii miałam silne upławy przez ok. tydzień (nosiłam wtdy podpaskę), potem upławy się zmniejszyły i trwały ok. 4 tygodnie łącznie. Lekarz zalecił mi 6-8 tygodni wstrzemięźliwości, ponieważ tyle mniej więcej trzeba czasu na pełne zagojenie.
2 dni to na pewno za mało.

Poza tym jedno pytanie do autorki wątku - to jak to - decydujesz się na usunięcie nadżerki i nawet nie masz pojęcia, w jaki sposób?.. Jak dla mnie to dość dziwne..
__________________
Bluegirls come in every size,
Some are wise and some otherwise...
justyce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:19.