Zwolenniczki modelu rodziny 2+2 i 2+więcej niż 2 :D - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-02-19, 12:27   #1
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Talking

Zwolenniczki modelu rodziny 2+2 i 2+więcej niż 2 :D


Czy sa na forum mamy, które chcą mieć więcej niż 1 dziecko? Może już mają? Które uważają, że można jednakowo kochać dwoje i więcej dzieci, dac im z siebie wiele, wychować je na dobrych i kochających się/i innych ludzi? Które uważają, ze potrafią być dobrymi matkami dla dwójki dzieci i nie wyrózniac jednego z nich?

Ja zgłaszam się pierwsza

Piszcie o blaskach i cieniach swoich wielodzietnych rodzin, o swoich nadziejach, obawach i o tym dlaczego chciałyście miec więcej niż jedno dziecko. Wątek o wszytskim dla rodzin 2+2 (lub więcej)

Powstanie wątku zawdzięczamy papryczce i jej ten wątek dedykuję
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-19, 13:13   #2
41606c31298bccbf4cae52b7859efbfee487d7f9
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 759
Dot.: Zwolenniczki modelu rodziny 2+2 i 2+więcej niż 2 :D

to ja się zgłaszam

chociaż na razie czekam na pierwsze, to wiem że chciałabym w przyszłości mieć dwójkę. nie dlatego, że jedynak to egoista, że dwójce łatwiej będzie się zając staruszkami w przyszłości itp... daleko mi do takich wniosków. zwyczajnie chciałabym dwójkę.

i zgadzam się ze wszystkim co Luba napisała: można wychować dwójkę kochającego się rodzeństwa, nie wyróżniać żadnego z nich, itp. pewnie trzeba do tego umiejętności, mądrości, sama nie wiem... delikatności? zdrowego rozsądku?

póki co, mam mocne postanowienie "nie robienia niektórych rzeczy" w przypadku kiedy już tą dwójkę będę miała. i opieram to trochę na tym, jak ja byłam w domu traktowana (jako najstarsza siostra), trochę mój mąż (jako starszy brat). obyśmy tylko nie przegięli w drugą stronę
41606c31298bccbf4cae52b7859efbfee487d7f9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-19, 13:41   #3
Kancia
Zakorzenienie
 
Avatar Kancia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 656
Dot.: Zwolenniczki modelu rodziny 2+2 i 2+więcej niż 2 :D

ja zawsze mówiłam, ze chcę dwójkę ale nie wiecej

zawsze mi się wydawało, ze we dwoje raźniej i łatwiej w życiu. Co prawda sama mam siostrę ale jakoś nigdy nie byłysmy ze sobą związane ale to głownie wina jej charakteru.

mam nadzieję, ze moi synowie będą ze soba bardziej związani i mając jako takie doświadczenie z siostra muszę ich przypilnowac

róznica wieku między moimi dziecmi będzie dokładnie 2,5 roku. Na drugiego synka na razie czekam
__________________
Kancia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-19, 15:35   #4
201710120930
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 4 741
Dot.: Zwolenniczki modelu rodziny 2+2 i 2+więcej niż 2 :D

A ja to mam gdzie się podziać ?

Mam 1 dziecko ,i tak chyba zostanie ,ale zwolenniczką jestem dwójki(i więcej)
201710120930 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-19, 16:01   #5
Impersona
Zakorzenienie
 
Avatar Impersona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 726
GG do Impersona
Dot.: Zwolenniczki modelu rodziny 2+2 i 2+więcej niż 2 :D

Cytat:
Napisane przez ŁAJKA Pokaż wiadomość
A ja to mam gdzie się podziać ?

Mam 1 dziecko ,i tak chyba zostanie ,ale zwolenniczką jestem dwójki(i więcej)
No to zdecydowanie tu

Luba, uwielbiam Cię

Ja zawsze chciałam mieć piątkę dzieci Pewnie nadal bym chciała, gdybym nie wiedziała ile kosztuje utrzymanie i kształcenie dziecka i nie wiedziała czym smakuje ciąża Na razie lada moment będę miała drugiego synka, z czego niezwykle się cieszę- bardzo nie chciałam , by Cypisek był sam. Zastanawiam się, czy będę chciała jeszcze trzecie dziecko- z jednej strony pewnie tak, bo szkoda marnować takie geny no i może córka mi się w końcu by trafiła? Z jednej strony jest taki moment, że marzy się o tym noworodku w domu, żeby tak pachniał oliwką, żeby patrzeć jak kolejna cudna istotka rośnie i dojrzewa z niej odrębny człowiek Z drugiej- nie cierpię być w ciąży. Uważam, że ciąża to stan patologiczny- pierwszą przechodziłam ciężko, tą ciężej i tylko czekam aż w końcu się rozdwoję Dlatego mężowi zapowiedziałam, że trzecie możemy mieć, gdy już mężczyźni zaczną chodzić w ciąży Może kiedyś zapomnę o tym, jak nie lubię być w ciąży i znów się zdecyduję, bo macierzyństwo uwielbiam i wpadam w wielki samozachwyt, gdy patrzę na syna, jakie genialne stworzenie mi wyszło

Edytowane przez Impersona
Czas edycji: 2010-02-19 o 18:08 Powód: zamiana ę w ą :D
Impersona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-19, 17:31   #6
201607291951
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 200
Dot.: Zwolenniczki modelu rodziny 2+2 i 2+więcej niż 2 :D

Zawsze chciałam mieć trojkę no ale wiadomo to się wiąże z kosztami .
Teraz jestem w ciąży i spodziewam się pierwszego dziecka i jeżeli finanse na to pozwolą to chciałabym by mój synek miał rodzeństwo
Ale podobnie jak Impersona nie znosze ciąży ,chce by się już skończyła , nie tak sobie ją wyobrażałam ..kolejnej przez najbliższe lata nie chce przechodzić

Edytowane przez 201607291951
Czas edycji: 2010-02-19 o 22:08
201607291951 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-19, 18:02   #7
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Zwolenniczki modelu rodziny 2+2 i 2+więcej niż 2 :D

Dziewczyny, dzięki za odzew
Impersono, wzajemnie
Łajko, zostań tutaj!

Ja zawsze chciałam mieć dwoje dzieci w pewnym momencie nie miałam szans nawet na jedno, więc teraz jako mama dwójki jestem w siódmym niebie Ja mam ze swoją siostrą b. dobry kontakt i zawsze tak było, chyba dlatego też chciałam mieć dwoje dzieci.

Myslę, że kiedy jestesmy mali to duzo zależy od rodziców, od tego jak funkcjonuje rodzina, jesli chodzi o kwestię życia rodzeństwa ze sobą. Ale nawet jeśli rodzice dali pod tym względem plamę, to mam wrażenie że ludzie juz jako dorosli mogliby się z rodzeństwem dogadać i znaleźć z bratem czy siostrą wspólny język.
Dlatego myślę, że mimo wszytsko posiadanie rodzeństwa to plus. Jeśli nie w dzieciństwie, to chociaz w dorosłym życiu, jesli potrafimy z tym rodzeństwem sobie życie ułożyć

Impersono, ja tez wpadam w zachwyt, jak patrzę na moje dzieci I własnie podpytałam moją siostrę, ona też wpada w zachwyt też ma dwoje dzieci
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-02-19, 19:29   #8
Monia2800
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: UK, Surrey
Wiadomości: 192
Dot.: Zwolenniczki modelu rodziny 2+2 i 2+więcej niż 2 :D

Ja chcialabym miec 3 lub 4 dzieci, poki co mam jedno swoje i jedno na weekendy z poprzedniego malzenstwa mojego narzeczonego. Sama jestem z modelu 2+2, ale wiadomo to taki standard w Polsce szczegolnie z lat 80 tych.
Monia2800 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-19, 19:56   #9
Kamin
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 32
Dot.: Zwolenniczki modelu rodziny 2+2 i 2+więcej niż 2 :D

ja mam już dwóch chłopaków, różnica jest między nimi dokładnie 2,5 roku (7 i 4,5), bardzo chciałabym mieć jeszcze córeczkę, ale żeby to tak można było sobie zaplanować płeć dziecka, niestety nie można :-(
Kamin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-20, 10:16   #10
***luna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 8 190
Dot.: Zwolenniczki modelu rodziny 2+2 i 2+więcej niż 2 :D

I ja się dołączę
Mam jednego malucha, już prawie starania o drugiego.
Po drugim chciałabym minimalną przerwę przed trzecim

A później zobaczymy

Luba dzięki wielkie za wątek
***luna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-20, 13:00   #11
evela28
na drugie mam Irena
 
Avatar evela28
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: mój raj
Wiadomości: 29 359
Dot.: Zwolenniczki modelu rodziny 2+2 i 2+więcej niż 2 :D

nie wyobrażałam sobie mieć jedynaka, zawsze myślałam co ja bym zrobiła gdybym była jedynaczką, do kogo na kawkę w niedzielę bym jechała, z kim na imprezkę ,do kogo na grilla
dlatego postanowiłam że ja jedynaka nie będę miała właśnie dlatego
mam dwie córki, może bym i chciała więcej dzieci ale ze względów mieszkalno finansowych na razie mówię dość
__________________

kiedy życie daje ci w twarz
uśmiechnij się i z politowaniem powiedz:
bijesz się jak ciota
evela28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-02-20, 15:36   #12
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Dot.: Zwolenniczki modelu rodziny 2+2 i 2+więcej niż 2 :D

Hej kobietki.
Ja mam dwójkę. Córka ma 11 lat, a synek ma 9 lat. Różnica jest dokładnie 2 lata i 5 m-cy. Nie dogadują się dobrze, córka zaczęła dojrzewać i nie chce się bawić z 'małolatem'

Więcej dzieci nie chcieliśmy.

No a na pocieszenie powiem Wam, że wczoraj na teście zobaczyłam 2 kreseczki, a więc bedzie 2+3

Edytowane przez Weronisia
Czas edycji: 2010-02-20 o 15:38
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-20, 16:39   #13
Ata77
Zakorzenienie
 
Avatar Ata77
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: "zawsze tam gdzie Ty" ;)
Wiadomości: 8 836
Dot.: Zwolenniczki modelu rodziny 2+2 i 2+więcej niż 2 :D

Cytat:
Napisane przez evela28 Pokaż wiadomość
nie wyobrażałam sobie mieć jedynaka, zawsze myślałam co ja bym zrobiła gdybym była jedynaczką, do kogo na kawkę w niedzielę bym jechała, z kim na imprezkę ,do kogo na grilla
dlatego postanowiłam że ja jedynaka nie będę miała właśnie dlatego
mam dwie córki, może bym i chciała więcej dzieci ale ze względów mieszkalno finansowych na razie mówię dość
dobrze, że masz tak dobre relacje rodzinne, ale posiadanie rodzeństwa nie jest gwarancją tego wszystkiego o czym piszesz

Cytat:
Napisane przez Weronisia Pokaż wiadomość
wczoraj na teście zobaczyłam 2 kreseczki, a więc bedzie 2+3
__________________
www.pustamiska.pl POMÓŻMY ZWIERZAKOM -KLIKAJMY....



Ata77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-20, 16:55   #14
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Zwolenniczki modelu rodziny 2+2 i 2+więcej niż 2 :D

Cytat:
Napisane przez Kamin Pokaż wiadomość
ja mam już dwóch chłopaków, różnica jest między nimi dokładnie 2,5 roku (7 i 4,5), bardzo chciałabym mieć jeszcze córeczkę, ale żeby to tak można było sobie zaplanować płeć dziecka, niestety nie można :-(
Podobno można

Cytat:
Napisane przez ***luna Pokaż wiadomość
I ja się dołączę
Mam jednego malucha, już prawie starania o drugiego.
Po drugim chciałabym minimalną przerwę przed trzecim

A później zobaczymy

Luba dzięki wielkie za wątek
Proszę bardzo


Cytat:
Napisane przez Weronisia Pokaż wiadomość
Hej kobietki.
Ja mam dwójkę. Córka ma 11 lat, a synek ma 9 lat. Różnica jest dokładnie 2 lata i 5 m-cy. Nie dogadują się dobrze, córka zaczęła dojrzewać i nie chce się bawić z 'małolatem'

Więcej dzieci nie chcieliśmy.

No a na pocieszenie powiem Wam, że wczoraj na teście zobaczyłam 2 kreseczki, a więc bedzie 2+3
Gratulacje
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-20, 22:38   #15
Vedma
Zadomowienie
 
Avatar Vedma
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wyspa
Wiadomości: 1 680
Dot.: Zwolenniczki modelu rodziny 2+2 i 2+więcej niż 2 :D

Cytat:
Napisane przez ***luna Pokaż wiadomość
I ja się dołączę
Mam jednego malucha, już prawie starania o drugiego.
Po drugim chciałabym minimalną przerwę przed trzecim

A później zobaczymy
Starania? O prosze, Luna, nic nie wiedzialam to moze Twoje trzecie pokryje sie z moim drugim? Bo chcialabym, zeby roznica wieku miedzy maluchami nie wynosila wiecej, niz 2 lata. Oczywiscie poki co nie mozemy sie doczekac, zeby wyklulo sie to pierwsze [termin na koniec lipca] A jak troche podrosna, to pomyslimy o kolejnej dwojce.

Sama pochodze z wielodzietnej rodziny (mam trzech braci) i uwielbiam walczyc ze stereotypami na temat tejze - zwykle taka ilosc dzieci oznacza juz patologię Mialo nas byc piecioro, ale moj najmlodszy brat narozrabial przy urodzeniu i lekarze zdecydowanie zabronili mamie myslec o kolejnym dziecku. Moi rodzice jakos nigdy nie mieli problemu z dzieleniem milosci i uwagi i mam nadzieje, ze ja rowniez dam sobie rade.
__________________
Tu jestem- w mrokach ziemi i jestem- tam jeszcze.
W szumie gwiazd, gdzie niecały w mgle bożej się mieszczę,
Gdzie powietrze, drżąc ustnie, sny mówi i gra mi,
I jestem jeszcze dalej poza tymi snami.
(...)I trwam, niby modlitwa, poza swa żałoba,
Ta, co spełnić się nie chce, bo woli być sobą.
Vedma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-20, 23:36   #16
taszkin
Zakorzenienie
 
Avatar taszkin
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Podbeskidzie/BB
Wiadomości: 4 758
Dot.: Zwolenniczki modelu rodziny 2+2 i 2+więcej niż 2 :D

No to i ja dołączę Mam jedno dziecko i choć na razie nie mam co myśleć o planowaniu drugiego to w przyszłości chciałabym jeszcze mieć.
Na razie wiem tyle, że jeśli będzie mi dane, to różnica wieku nie będzie taka jaką widziałam oczyma wyobraźni daaawno temu a dużo większa. Wydaje mi się, że sama też tak właśnie bym zdecydowała, pomijając obecne okoliczności.
Między mną a bratem jest równa dycha, jeździmy razem na koncerty i gadamy nawet, więc i tu może nie będzie źle.

Edytowane przez taszkin
Czas edycji: 2010-02-20 o 23:42
taszkin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-21, 10:25   #17
evela28
na drugie mam Irena
 
Avatar evela28
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: mój raj
Wiadomości: 29 359
Dot.: Zwolenniczki modelu rodziny 2+2 i 2+więcej niż 2 :D

Cytat:
Napisane przez Ata77 Pokaż wiadomość
dobrze, że masz tak dobre relacje rodzinne, ale posiadanie rodzeństwa nie jest gwarancją tego wszystkiego o czym piszesz



u mnie w rodzinie też nie było różowo , wojny ze starszym bratem, darcie kotów z młodszymi siostrami, dopiero jak założyliśmy własne rodziny jest pięknie
mam nadzieję że moje córki zawsze będą trzymać sie razem

Cytat:
Napisane przez Weronisia Pokaż wiadomość
Hej kobietki.
Ja mam dwójkę. Córka ma 11 lat, a synek ma 9 lat. Różnica jest dokładnie 2 lata i 5 m-cy. Nie dogadują się dobrze, córka zaczęła dojrzewać i nie chce się bawić z 'małolatem'

Więcej dzieci nie chcieliśmy.

No a na pocieszenie powiem Wam, że wczoraj na teście zobaczyłam 2 kreseczki, a więc bedzie 2+3
być może to trzecie dziecko zbliży do siebie pozostałą dwójkę


muszę sie przyznać, że młodsza ma u mnie fory, ale to dlatego że urodziła się wcześniakiem, więc zawsze była mniejsza, słabsza, potrzebowała więcej opieki ale pora z tym skonczyć ,ma już 5 lat i pracuję nad tym
__________________

kiedy życie daje ci w twarz
uśmiechnij się i z politowaniem powiedz:
bijesz się jak ciota
evela28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-21, 10:49   #18
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: Zwolenniczki modelu rodziny 2+2 i 2+więcej niż 2 :D

Ja choć nie ma nawet jednego dziecka jestem fanką modelu 2+2+ (proszę się nie śmiać).

Sama ma 3 siostry, z którymi ma dobry kontakt, kocham jej i nie wyobrażam sobie jakby to było jakby była sama.
Z kim bym dzisiaj po południu piła kawę i plotkowała

I choć dla rodziców posiadanie kilkoro dzieci to jakby nie patrzeć duży wysiłek to dla samych dzieci wydaje mi się, że jest to super sprawa mieć rodzeństwo

I wiem, że posiadanie rodzeństwa nie daje pewności, że w przyszłości będziemy mieć z nim dobry kontakty ale kiedy się jest jedynakiem to nie ma się nawet szansy na te relację.
__________________
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-21, 11:24   #19
***luna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 8 190
Dot.: Zwolenniczki modelu rodziny 2+2 i 2+więcej niż 2 :D

Cytat:
Napisane przez Vedma Pokaż wiadomość
Starania? O prosze, Luna, nic nie wiedzialam to moze Twoje trzecie pokryje sie z moim drugim? Bo chcialabym, zeby roznica wieku miedzy maluchami nie wynosila wiecej, niz 2 lata. Oczywiscie poki co nie mozemy sie doczekac, zeby wyklulo sie to pierwsze [termin na koniec lipca] A jak troche podrosna, to pomyslimy o kolejnej dwojce.

Sama pochodze z wielodzietnej rodziny (mam trzech braci) i uwielbiam walczyc ze stereotypami na temat tejze - zwykle taka ilosc dzieci oznacza juz patologię Mialo nas byc piecioro, ale moj najmlodszy brat narozrabial przy urodzeniu i lekarze zdecydowanie zabronili mamie myslec o kolejnym dziecku. Moi rodzice jakos nigdy nie mieli problemu z dzieleniem milosci i uwagi i mam nadzieje, ze ja rowniez dam sobie rade.

a jak. W dzieciakach siła.
Teraz już rozumiem czemu przymierzasz się do wózka P&T, który zresztą należy do mich faworytów
Teraz grzecznie łykam folik i snuję plany

Jedynactwo nigdy mnie nie przekonywało. Sama mam jedną siostrę i zawsze chciałam jeszcze jedną albo i brata

Mój mały już przedszkolak i jakoś cięzko mi wcześniej było się zdecydować na drugiego malucha, chyba między innymi dlatego, że po urodzeniu pierwszego nie czułam się najlepiej.

A teraz czuję, że mam wystarczająco energii i mocy. I latka lacą
***luna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-02-21, 12:54   #20
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Zwolenniczki modelu rodziny 2+2 i 2+więcej niż 2 :D

A ja... nie wiem
Jestem jedynaczką, żal mi tego, no ale nie zmienię Małż ma za to 3 rodzeństwa.
Z jednej strony chcę 2 dzieci, małż też, z drugiej - zwyczajnie się boję, że nie dam rady. Nie boję się, że nie dam tyle samo uczucia, w końcu nie jestem do tego sama, rodziców jest dwoje, a jak na razie pracujemy tak, że ten czas mamy. Boję się ciągłego zmęczenia, znużenia, finansowych problemów.
Co ciekawe - ciążę znoszę super, ale biorę pod uwagę opcję adoptowania czy ustanowienia rodziny zastępczej dla drugiego dziecka, i tu z małżem myśleliśmy nie o niemowlaku, ale o już nieco większym 2-4 letnim dziecku.

Cóż, życie pewnie pokaże, jak będzie
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-21, 14:49   #21
Ata77
Zakorzenienie
 
Avatar Ata77
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: "zawsze tam gdzie Ty" ;)
Wiadomości: 8 836
Dot.: Zwolenniczki modelu rodziny 2+2 i 2+więcej niż 2 :D

Cytat:
Napisane przez iizabelaa Pokaż wiadomość
posiadanie rodzeństwa nie daje pewności, że w przyszłości będziemy mieć z nim dobry kontakty ale kiedy się jest jedynakiem to nie ma się nawet szansy na te relację.
Masz rację. Jestem tego typu przykładem. Nie mam rodzeństwa. Nie potrafię więc tęsknić za relacją jak dla mnie czysto fantastyczną.
Drugi przykład to mój Tż i moja znajoma. Oboje posiadają rodzeństwo. Oboje bardziej mogli liczyć w życiu na obcych ludzi.
__________________
www.pustamiska.pl POMÓŻMY ZWIERZAKOM -KLIKAJMY....



Ata77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-21, 14:58   #22
Vedma
Zadomowienie
 
Avatar Vedma
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wyspa
Wiadomości: 1 680
Dot.: Zwolenniczki modelu rodziny 2+2 i 2+więcej niż 2 :D

Cytat:
Napisane przez Ata77 Pokaż wiadomość
Drugi przykład to mój Tż i moja znajoma. Oboje posiadają rodzeństwo. Oboje bardziej mogli liczyć w życiu na obcych ludzi.
Mysle, ze wlasnie na tym polega najwieksze zadanie rodzicow - pomoc dzieciom wypracowac takie wiezi, zeby w przyszlosci mogly sie wspierac i po prostu byc blisko. Nie sadze, zeby kiedykolwiek jakakolwiek obca osoba mogla byc dla mnie blizsza niz moi bracia. Zawsze sa rzeczy, ktore - niczym mafia - wolimy pozostawic w rodzinie
__________________
Tu jestem- w mrokach ziemi i jestem- tam jeszcze.
W szumie gwiazd, gdzie niecały w mgle bożej się mieszczę,
Gdzie powietrze, drżąc ustnie, sny mówi i gra mi,
I jestem jeszcze dalej poza tymi snami.
(...)I trwam, niby modlitwa, poza swa żałoba,
Ta, co spełnić się nie chce, bo woli być sobą.
Vedma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-21, 15:59   #23
Ata77
Zakorzenienie
 
Avatar Ata77
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: "zawsze tam gdzie Ty" ;)
Wiadomości: 8 836
Dot.: Zwolenniczki modelu rodziny 2+2 i 2+więcej niż 2 :D

Cytat:
Napisane przez Vedma Pokaż wiadomość
Mysle, ze wlasnie na tym polega najwieksze zadanie rodzicow - pomoc dzieciom wypracowac takie wiezi, zeby w przyszlosci mogly sie wspierac i po prostu byc blisko. Nie sadze, zeby kiedykolwiek jakakolwiek obca osoba mogla byc dla mnie blizsza niz moi bracia. Zawsze sa rzeczy, ktore - niczym mafia - wolimy pozostawic w rodzinie
zgadzam się z Tobą
znam też "2 rodziny", gdzie pomimo -wydawałoby się- równego wkładu miłości rodzicielskiej po obu stronach, pomiędzy rodzeństwem nie panowały ścisłe więzi
tak więc na nic nie mamy gwarancji
__________________
www.pustamiska.pl POMÓŻMY ZWIERZAKOM -KLIKAJMY....



Ata77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-22, 14:56   #24
Wisienki
Zakorzenienie
 
Avatar Wisienki
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: raz stąd, raz stamtąd ;)
Wiadomości: 3 944
Dot.: Zwolenniczki modelu rodziny 2+2 i 2+więcej niż 2 :D

Mimo, że jeszcze nie mam dzieci uważam, że powinna być przynajmniej 2 - moim zdaniem dzieci wychowywane razem lepiej się rozwijają, nabywają więcej umiejętności społecznych oraz dają 2xtyle szczęścia (sądząc po dzieciach mojej siostry i TŻta męża)
__________________
Wisienki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-22, 17:56   #25
Ata77
Zakorzenienie
 
Avatar Ata77
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: "zawsze tam gdzie Ty" ;)
Wiadomości: 8 836
Dot.: Zwolenniczki modelu rodziny 2+2 i 2+więcej niż 2 :D

a wczoraj moje Dziecko jakby wiedziało o czym pisze mama- "Chciałabym siostrzyczkę..."
ja--->
TŻ---> "Ty wiesz ile to roboty?"
ja--->
__________________
www.pustamiska.pl POMÓŻMY ZWIERZAKOM -KLIKAJMY....



Ata77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-22, 21:17   #26
papryczka
Wtajemniczenie
 
Avatar papryczka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 2 590
Dot.: Zwolenniczki modelu rodziny 2+2 i 2+więcej niż 2 :D

Cytat:
Napisane przez Luba Pokaż wiadomość
Powstanie wątku zawdzięczamy papryczce i jej ten wątek dedykuję
luba, dzieki! bede sledzic regularnie.


jednak na wypowiedzi osob, ktore nie maja jeszcze dzieci przymykam oko, bo gdy ich nie mialam, tez bylam zwolenniczka modelu 2+2...

i nadal nie upieram sie, ze 2+1 u nas zostanie na 100%, ale na dzien dzisiejszy nie przyjmuje do wiadomosci innej opcji.
papryczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-22, 21:34   #27
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Zwolenniczki modelu rodziny 2+2 i 2+więcej niż 2 :D

To do mnie?
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-22, 21:53   #28
papryczka
Wtajemniczenie
 
Avatar papryczka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 2 590
Dot.: Zwolenniczki modelu rodziny 2+2 i 2+więcej niż 2 :D

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;17379698]To do mnie? [/QUOTE]

ech, to nie bylo zlosliwe, a ty nie jestes jedyna bezdzietna, ktora sie tu wypowiadala.
po prostu wiem, ze pierwsze dziecko moze zweryfikowac poglady czlowieka.
papryczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-22, 22:18   #29
rafantynka1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 252
GG do rafantynka1
Dot.: Zwolenniczki modelu rodziny 2+2 i 2+więcej niż 2 :D

wtrące się ...
ja chce 3 dzieciaczków a mój Mężuś mówi że jesli będziemy mieć możliwośc to bedzie ich tyle na ile pozwoli nam sytuacja materialna
rafantynka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-23, 09:09   #30
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Zwolenniczki modelu rodziny 2+2 i 2+więcej niż 2 :D

Papryczko, w maju już "dzietna" będę
I tak, jak napisałam - chcę, ale się boję. A przecież można być zwolenniczką rodziny 2+2, a być rodziną 2+1
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:12.