Problemy z tetracykliną - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-07-02, 23:46   #1
darkchestx
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 2

Problemy z tetracykliną


nie wiem czy dobrze trafiłam,ale problem męczy mnie już długo i nie wiem co mam z tym robic..mam 17 lat,od paru tygodni biorę tetracyclinum i od pewnego czasu w różnych miejscach pojawiają mi się wysypki,mam osuszoną skórę powiek,suche oczy(ale to akurat jest już pod kontrolą mojej okulistki),mimo tego kiedy zakładam soczewki obraz zamazuje się i boli mnie głowa,mam wysuszone usta,czytałam też,że tetracyklina ma wpływ na zęby.Może to głupie,ale dzisiaj ukruszył mi się kawałek zęba/plomby i nie wiem juz sama..czy to może miec jakiś związek?lekarstwo będę brała jeszcze przez około 6 tygodni na pewno..czy po skończeniu problemy z oczami i skóra miną? jak łagodzic te objawy?czy tetracyklina może miec też wpływ na moje włosy? bardzo o nie dbam,zazywam belisse i myje je szamponem przeciw wypadaniu wlosow i wzmacniajacym.
Bardzo proszę o odpowiedź,ponieważ mimo tego,że jestem bardzo zadowolona z kuracji jeśli chodzi o moją twarz, te objawy bardzo mnie niepokoją
dziękuję i pozdrawiam

Edytowane przez darkchestx
Czas edycji: 2013-07-03 o 02:16
darkchestx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-03, 04:13   #2
eveliska
Raczkowanie
 
Avatar eveliska
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 113
Dot.: Problemy z tetracykliną

Cytat:
Napisane przez darkchestx Pokaż wiadomość
nie wiem czy dobrze trafiłam,ale problem męczy mnie już długo i nie wiem co mam z tym robic..mam 17 lat,od paru tygodni biorę tetracyclinum i od pewnego czasu w różnych miejscach pojawiają mi się wysypki,mam osuszoną skórę powiek,suche oczy(ale to akurat jest już pod kontrolą mojej okulistki),mimo tego kiedy zakładam soczewki obraz zamazuje się i boli mnie głowa,mam wysuszone usta,czytałam też,że tetracyklina ma wpływ na zęby.Może to głupie,ale dzisiaj ukruszył mi się kawałek zęba/plomby i nie wiem juz sama..czy to może miec jakiś związek?lekarstwo będę brała jeszcze przez około 6 tygodni na pewno..czy po skończeniu problemy z oczami i skóra miną? jak łagodzic te objawy?czy tetracyklina może miec też wpływ na moje włosy? bardzo o nie dbam,zazywam belisse i myje je szamponem przeciw wypadaniu wlosow i wzmacniajacym.
Bardzo proszę o odpowiedź,ponieważ mimo tego,że jestem bardzo zadowolona z kuracji jeśli chodzi o moją twarz, te objawy bardzo mnie niepokoją
dziękuję i pozdrawiam
Każdy mocniejszy antybiotyk służący do walki z trądzikiem o szerokim spektrum działania może powodować liczne, poboczne dolegliwości. To bardzo indywidualna kwestia. Najlepiej udaj się do swojego dermatologa, który przepisał Ci tetracyklinę i opisz mu swoje problemy.
__________________
http://eweliska.blogspot.com/ Blog o życiu, kosmetykach, korepetycjach z angielskiego, prawie, mojej chorobie, filmach, muzyce. Oto mój eweliśkowy świat!
eveliska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-07, 13:31   #3
GreenNight
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 75
Dot.: Problemy z tetracykliną

Wiesz co brałam tetracyklinę jako tetralysal pół roku, gdy miałam taką fatalną cerę jak nigdy w życiu, pomogła mi trochę, ale trądzik cały czas był i po odstawieniu wrócił, nie tak tragicznie, ale nadal jest źle.
Miałam problem taki z oczami, suche oko, non stop je zakrapiałam, palenie oczu, piekło mnie tak że myślałam że to od tuszu, ale jednak nie, nawet miałam czasem światłowstręt, a po odstawieniu antybiotyku wszystko minęło.

Co do zębów też się bałam, bo mocnych nie mam i trochę przebarwione, ale nie wpłynął w żaden sposób na to, czytałam że to dotyczy tylko chyba osób do 12 roku życia, a jak już wyrosły wszystkie stałe zęby, to nie ma to już wpływu na nie.
Obawiałam się też o wątrobę czy jelita przy tak długim czasie brania, ale wyniki badań krwi były idealne, brałam codziennie na noc jakąś osłonę antybiotykową, piłam codziennie actimel i jadłam jogurty, kisiele (tak mi zaleciła dermatolog, bo różnie reagowałam na antybiotyki).
W międzyczasie i po skończeniu kuracji używałam maści clindacne, ale g... pomagała, jakbym się smarowała wodą, dosłownie nic.
Żal mi trochę tego, że jednak nie zaleczył mnie ten antybiotyk i nawet w trakcie takiej długiej kuracji cery świetnej nie miałam.
Ale ja to wypróbowałam nawet izotek 2 razy (!) pomógł mi świetnie na przetłuszczające się włosy (od jakiś 6-ciu lat muszę myć je codziennie a wtedy myłam raz na 3-4 dni, marzenie normalnie), wysyp był na początku, krwawienia z nosa cały czas, potem idealna cera, wielkie wow, po odstawieniu po iluś tygodniach zaczęło wracać i wracać aż było tragicznie.
Odżywiam się bardzo zdrowo od lat, jestem fizycznie zdrowa, nie mam ginekologicznych problemów, hormony zbadane i wszystko w normie i co z tego? Używam kosmetyków dla mojej cery, chodziłam do kosmetyczki, na kwasy a taka cera jest dalej...więc póki co staram się to akceptować i rozważam ewentualnie branie tabletek anty, bo niektórym to pomaga, ale wiele skutków ubocznych po nich jest...A z drugiej strony jeśli mam tak mieć do 30-tki, to aż żal patrzeć w lustro.
I tyle tych tabletek się nałykałam, tyle maści wykupiłam.
GreenNight jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:24.