Xenea Błonnik!:) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-09-12, 17:00   #1
Ewusiek18
Zadomowienie
 
Avatar Ewusiek18
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1 366
Smile

Xenea Błonnik!:)


Nie wiem czy był już taki wątek...szukałam i nie znalazłam...jeśli przeoczyłam to prosze nie bić tylko przenieś!
A więc...czy któraś z szanownych koleżanek stosowała to cudo?
Bo rozważam możliwość zakupu..tylko wcześniej chciałabym dowiedzieć sie czy warto
Pozdrawiam.
__________________
Ja tylko...ja tylko chce być szczęśliwa
Ewusiek18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-12, 17:20   #2
olgicula
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Gdańsk / Heidelberg
Wiadomości: 259
Dot.: Xenea Błonnik!:)

Mialam ten blonnik :P
W smaku dobry, ale malo wydajny- mi starczyl na tydzien, dodawalam do jogurtu itd... Mi przypominal w smaku... kaszke ryzowa dla dzieci
Czy dziala? Nie zauwazylam, bo wiecej nie kupilam...
olgicula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-12, 17:41   #3
Ewusiek18
Zadomowienie
 
Avatar Ewusiek18
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1 366
Dot.: Xenea Błonnik!:)

Hm..ale jest głównie na problemy z wypróżnianiem?czy ma jakieś działanie odchudzające?:P
__________________
Ja tylko...ja tylko chce być szczęśliwa
Ewusiek18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-12, 23:13   #4
tapetka22
Zakorzenienie
 
Avatar tapetka22
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: K-ce/Ch-ów
Wiadomości: 15 816
Dot.: Xenea Błonnik!:)

lekturka

http://www.xenea.pl/
__________________
Życie bez pandzi to nie to samo
tapetka22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-13, 09:03   #5
Ewusiek18
Zadomowienie
 
Avatar Ewusiek18
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1 366
Dot.: Xenea Błonnik!:)

Wolałabym przeczytać wypowiedzi osób które same stosowały..) bo ono daje prawdziwy obraz...
__________________
Ja tylko...ja tylko chce być szczęśliwa
Ewusiek18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-13, 14:04   #6
olalola24
Wtajemniczenie
 
Avatar olalola24
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 2 022
Dot.: Xenea Błonnik!:)

stosowalam ten shit... nie polecam, gwarantowane ogromne wzdęcia, przy dluzszym stosowaniu rozleniwia jelita, w smaku ochydne
olalola24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-13, 14:47   #7
BeeAnn
Zakorzenienie
 
Avatar BeeAnn
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 858
Dot.: Xenea Błonnik!:)

też to stosowałam, niedobre, problemów z wypróżnianiem nigdy nie miałam, więc nie wiem, ale jeśli chodzi o działanie odchudzające to ja nie zauważyłam różnicy
__________________

BeeAnn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-09-13, 21:39   #8
Ewusiek18
Zadomowienie
 
Avatar Ewusiek18
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1 366
Dot.: Xenea Błonnik!:)

Tak myśłałam ,że to kolejny pic na wode...ale wolałam sie upewnić
__________________
Ja tylko...ja tylko chce być szczęśliwa
Ewusiek18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-13, 22:46   #9
kiciakasia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Miasto Ogrodów
Wiadomości: 3 195
Dot.: Xenea Błonnik!:)

wiesz, to babka plesznik i syfy aromatyzujace.plesznik dziala tak,ze zwieksza objetosc masy kalowej.trzeba duuuuuuuuuzo pic, zeby nie wzdelo i nie zaparlo, jak kolezanki u gory.aczkolwiek jezeli chcesz cos takiego, to lepszy bedzie "blonnik 90"- sa tez wersje smakowe- albo po prostu jakis ispagul. dzialanie odchudzajace sladowe, a poza tym zaburza wchlanianie lekow
kiciakasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-13, 15:02   #10
Zireael
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 11
Dot.: Xenea Błonnik!:)

Z tego co wiem, to nie zaburza pod warunkiem zachowania dwugodzinnego odstępu czasowego między lekami, a błonnikiem.

Zaparcia i wzdęcia mogą być spowodowane za dużą ilością przyjmowanego błonnika, trzeba pamiętać, że oprócz tego co bierzemy w proszku dostarczamy organizmowi błonnik poprzez pokarm - znajduję się on przede wszystkim w produktach, które są słabo przetworzone, np. brązowy ryż, chleb pełnoziarnisty, otręby, owoce itd. Ponadto jeśli całą dzienną porcję błonnika (wg WHO ok. 30-40g na dobę na dorosłego) przyjmiemy naraz to też niedobrze, trzeba błonnik podzielić między posiłki.

No i najważniejsze - WODA, dużo wody! Błonnik chłonie wodę, jeśli zapewnimy jej wystarczającą ilość pozwala usunąć "nieczystości" z jelit, jeśli będzie jej za mało, zwiąże tą, którą znajdzie, a "nieczystości" nam wyschną i zaparcie gotowe

A propos odchudzania - to, że nagle kupimy sobie opakowanie xenei i po jednym stwierdzimy, że jest do niczego, jest bez sensu. Błonnik powinien być częścią zdrowej diety i aktywnego stylu życia. Ja osobiście od proszków czy tabletek wolę jedzenie otrąb, zarodków czy ziaren, warto jeść np. siemię lniane, ale lubię od czasu do czasu raz dziennie dosypać łyżeczkę xenei do jogurtu.
Zireael jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-27, 10:59   #11
ania25szczecin
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 3
Smile Dot.: Xenea Błonnik!:)

ja stosuję Xenę Błonnik już 6 dzień i powiem że jestem jak na razie zadowolona. Miałam duże problemy z wypróżnianiem się i to od wielu lat. Na opakowaniu jest napisane że można stosować max 6 łyżek Xenei na dobę ja stosuje 2 łyżki pod wieczór i tyle mi styka. Teraz wyprózniam się 2 razy na dobę co kiedyś było nie dopomyślenia. Na ogół wypijam sporo wody ok 2 litrów dziennie. Ogólnie można spróbować opakowanie ok 17 zł, fakt małe bo małe ale jak będziesz stosować po 2 łyżki to myślę że na 2-3 tyg starczy.Osobiście mi nie smakuje i sądze że nie będzie za dużo problemu z dostarczeniem sporej ilości płynów ponieważ żeby zabić smak całej łyżeczki Xenei musze wypic ok. szklanki herbaty.Nie wiem czy działa to odchudzająco, fakt staram się trochę zrzucić ale radzę sobie z tym na silowni.Minus jest taki że na opakowaniu nie zauważyłam informacji ile taka jedna łyżeczka tego specyfiku ma błonnika a sądzę że to podstawowa informacja dla klienta, tak samo jak kupuje sie np witaminę C również jest napisane ile jedna pastylka zawiera tej witaminy.Dość niewybaczalne przeoczenie producenta
ania25szczecin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-28, 17:56   #12
Zireael
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 11
Dot.: Xenea Błonnik!:)

Mówisz, że ci nie smakuje i zapijasz herbatą??? Chyba nie bierzesz łyżeczki tego specyfiku prosto do buzi??? Wtedy to chyba rzeczywiście jest obrzydliwe, przecież to można dosypać do wody, a najlepiej do jogurtu, wtedy ma jabłkowy smak, dla mnie w jogurcie całkiem dobry.

Płaska łyżeczka ma około 3g, a czubata trochę mniej niż 6g. Płaska łyżka ma ok.10g. Tyczy się to mąki, ale myślę, że xenea będzie miała podobną wagę. To chyba tego błonnika będzie tyle co w pojemności łyżeczki...? Ale mogę się mylić Najlepiej zważyć pojemność tych dwóch łyżek i już będzie wiadomo

Edytowane przez Zireael
Czas edycji: 2010-03-28 o 17:58
Zireael jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-28, 18:26   #13
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Xenea Błonnik!:)

mi nie pomogl. Na odchudzanie, to trzeba po prostu zmiejszyc porcje jedzenia.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-29, 12:03   #14
ania25szczecin
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 3
Dot.: Xenea Błonnik!:)

oczywiście że do ...buzi, wsypywałam też do jogurtu ale i tak natrafiam na spore grudki Xenei. Ma jabłkowy smak ale i tak jakoś niespecjalnie mi smakuje. Opakowanie mogliby dac większe nie zwiększając ceny, albo pozostawic opakowanie takie jakie jest a zmiejszyć cenę
ania25szczecin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-30, 08:28   #15
Zireael
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 11
Dot.: Xenea Błonnik!:)

Ja to mieszałam z jogurtem i musli crunchy, wtedy wcale nie czułam grudek A jabłkowy smak całkiem nieżle uzupełnial smak słodkiego musli
Zireael jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-12, 23:09   #16
gusiak23
Zakorzenienie
 
Avatar gusiak23
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 7 705
GG do gusiak23
Dot.: Xenea Błonnik!:)

a ja wsypuję do kubka, zalewam wodą i piję. Mnie smakuje. Próbowałam na sucho i też mi smakowało chyba jestem tu wyjątkiem pod tym względem
__________________
Mikołaj
gusiak23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-19, 19:48   #17
Bogna_87
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 10
Dot.: Xenea Błonnik!:)

Ja także piję go wsypując do szklaki z wodą i dodaję soku z cytryny, w takiej wersji jest ok ale z jogurtem też mi smakuje
Bogna_87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-06, 17:41   #18
baba1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 1
Dot.: Xenea Błonnik!:)

Kupiłam kilka dni temu tą xeneę. W ten długi weekend poczytałam treść na opakowaniu. Okazuje się, że producentem tego jest firma Laboratoria Natury która to robi dla USP. Zadałam sobie trud i sprawdziłam co jest o niej na necie. I po tej lekturze nigdy więcej nie kupię tego produktu. Załączam link do tego
http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=3149292&start=60
baba1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-06, 13:00   #19
Karrrolaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1
Dot.: Xenea Błonnik!:)

Mam do sprzedaży Błonnik Xenea...jest ważny do końca września, kupiłam kiedyś hurtowo kilka opakowań. Pomógł mi i teraz nie muszę go uzywać...jesli ktoś chciałby odkupić proszę o kontakt na maila Dariaaa2802@poczta.fm , pozdrawiam
Karrrolaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-08-07, 19:33   #20
loko roko
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 12
Dot.: Xenea Błonnik!:)

moja siostra stosowala ten specyfik, jablkowy (nie wiem czy jest jakis inny smak) i mowila ze w smaku niedobry i tez go sobie dosmaczala

dodatkowo jadla jeszcze jakies jogurty z blonnikiem i ziarnami, pitne i niepitne (w zielonych opakowaniach) activia czy cos i to wszystko razem jej pomoglo na wzdecia
loko roko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-21, 16:36   #21
edikson
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1
Dot.: Xenea Błonnik!:)

Witam

Czy któraś z Was stosuje albo stosowała xena regular plus?
Mam poważne problemy z zaparciami i chciałabym kupić ten produkt, ale nie wiem czy warto
edikson jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-21, 19:09   #22
czarnaasia
Raczkowanie
 
Avatar czarnaasia
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 376
Dot.: Xenea Błonnik!:)

Błonnik Xenea na moje zaparcia wogóle nie działała. Rzeczywiście dobra w smaku, pyszna z jogurtem, ale mało wydajna.
czarnaasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-22, 19:25   #23
suszii
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 21
Dot.: Xenea Błonnik!:)

stosuje Xenea od paru dni, wiem, że za szybko na jakieś diametralne efekty, ale jedno wiem uczucie głodu zabija, i nie mam nawet ochoty podjadać (np moich ulubionych cukierków xD) na inne efekty poczekam pewnie jeszcze.
Mankament jest w tym że pani farmaceutka powiedziała że jedno takie opakowanie starcza na tydzień ;O 1 opakowanie na tydzień za 2 dychy ;O ooo nie! dawkowanie jest 6 łyżeczek max dziennie, ale ja jak na razie biorę 2 i wystarczy
i myślę że wykorzystam do końca i zamienię na tabletki Aplefit, koleżanka stosuje i jest zadowolona...
a Xenea najlepiej smakuje mi z jogurtem naturalnym co dziwne po 4 łyżeczkach takiego jogurtu już jestem pełna i najedzona ^^
__________________


suszii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-16, 01:09   #24
Salita
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 24
Dot.: Xenea Błonnik!:)

Na każdego działa coś innego. Na mnie Xenea nie zadziałała, mimo, że smak dzielnie znosiłam i to całkiem nieźle
Kiedyś stosowałam błonnik Vitalio i działał dużo lepiej. Moje dwie znajome też bardzo go sobie chwalą.
Salita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-09, 21:26   #25
crazy_day
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 39
Dot.: Xenea Błonnik!:)

Cytat:
Napisane przez Salita Pokaż wiadomość
Na każdego działa coś innego. Na mnie Xenea nie zadziałała, mimo, że smak dzielnie znosiłam i to całkiem nieźle
Kiedyś stosowałam błonnik Vitalio i działał dużo lepiej. Moje dwie znajome też bardzo go sobie chwalą.
A na mnie xenea podziałała... Moze to od człowieka zalezy?
crazy_day jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-11, 17:59   #26
Kasalenna
Raczkowanie
 
Avatar Kasalenna
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 87
GG do Kasalenna
Dot.: Xenea Błonnik!:)

taa, kupowałam to jakiś czas, brzuch mnie rozbolał. potem jakiś inny błonnik, którego nazwy nawet nie pamiętam. a teraz kupuję vitalio, smak dobry, najważniejsze - skuteczność, no i nic mnie potem nie boli
__________________
...egoiści, łamacze serc...
Kasalenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-12, 20:23   #27
Salita
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 24
Dot.: Xenea Błonnik!:)

Cytat:
Napisane przez crazy_day Pokaż wiadomość
A na mnie xenea podziałała... Moze to od człowieka zalezy?
Na pewno zależy od człowieka. Każdy jest inny. Na Ciebie zadziałała xenea, na kogoś Vitalio, a ktoś inny pewnie zadowoli się owsianką i jabłkami...
Salita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-20, 12:59   #28
Kasalenna
Raczkowanie
 
Avatar Kasalenna
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 87
GG do Kasalenna
Dot.: Xenea Błonnik!:)

Cytat:
Napisane przez Salita Pokaż wiadomość
Na pewno zależy od człowieka. Każdy jest inny. Na Ciebie zadziałała xenea, na kogoś Vitalio, a ktoś inny pewnie zadowoli się owsianką i jabłkami...
dokładnie, dla kogoś preparat może być za słaby i nie zadziałać, a ten sam preparat dla drugiego może być za mocny
__________________
...egoiści, łamacze serc...
Kasalenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-21, 05:55   #29
Chudzinka2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 6
Dot.: Xenea Błonnik!:)

Miałam okazję używać tego błonnika (nie regularnie, czasami - akurat moja mama kupiła 2 opakowania) i szczerze mówiąc nie polecam. W sumie jest to wyrzucenie pieniędzy w błoto.
Uważam, że lepiej działa naturalny błonnik w produktach pełnoziarnistych, owocach itd., wypicie szklanki wody z cytryną czy zjedzenie grejpfruta (przynajmniej na mnie to lepiej działa) i optymalna dieta. Poza tym dla mnie smak tego specyfiku jest wręcz okropny, ale to już kwestia gustu.
Ja jestem na nie
Chudzinka2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-10, 16:36   #30
Agaluk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 162
Dot.: Xenea Błonnik!:)

Chyba rzeczywiście zależy to od organizmu. Ja kiedyś bralam błonnik z ananasem nie pamietam juz jakiej firmy i mi nie pomógł, co więcej tylko brzuch mnie bolał po nim i przerwałam. Potem skusiłam się na inny błonnik pszenny Gala - ten już lepiej znosiłam i przy odchudzaniu był skuteczny. Xenea nie brałam, bo ten Gal już swoje zadanie spełnił.
Agaluk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:41.