Co polecacie na początku października? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-08-08, 09:07   #1
arquettewska
Rozeznanie
 
Avatar arquettewska
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 758

Co polecacie na początku października?


Pomóżcie, bo już sama nie wiem...
Na wakacje jesteśmy zmuszeni jechać na początku października. Bardzo chcielibyśmy miejsce, w którym byłaby konkretna pogoda, piaszczysta plaża + coś do zwiedzania. Rozważaliśmy Egipt , ale odpada bo bylibyśmy zamknięci w hotelu, a nie o to nam chodzi. Kreta, Rodos, ok... ale jak z pogodą? Znacie jakiś złoty środek?
__________________


Edytowane przez arquettewska
Czas edycji: 2013-08-08 o 09:08
arquettewska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-09, 18:19   #2
MyNameIsSophie
Rozeznanie
 
Avatar MyNameIsSophie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 617
Dot.: Co polecacie na początku października?

Madera, Cypr, Wyspy Kanaryjskie, Turcja, również grackie wyspy, o których wspominasz, Tajlandia, Maroko, można wymieniać i wymieniać .
MyNameIsSophie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-09, 21:45   #3
201604250941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22 811
Dot.: Co polecacie na początku października?

Włochy, Hiszpania, jest tam cieplo o tej porze ale nie goraco, wiec nie trzeba poludnia spedzac na siescie.
201604250941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-10, 17:24   #4
prostownica87
Raczkowanie
 
Avatar prostownica87
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 367
Dot.: Co polecacie na początku października?

Turcja, Tunezja, Wyspy Kanaryjskie, z Grecji mogę polecić Ci wyspę Kos My z mężem zawsze latamy pod koniec września/październik, bo nie lubimy strasznych upałów, zazwyczaj w hotelach jest już mniej dzieci, niektóre hotele mają mniejsze obłożenie, a wtedy wiadomo pracownicy też milsi (nic tak nie poprawia humoru pracownikom niż wizja nadchodzącego końca sezonu) . Zawsze mieliśmy super pogodę, w odróżnieniu znajomych którzy właśnie wrócili z Turcji i 3/4 czasu siedzieli w budynku/pokoju/barze, bo nie dawali rady
__________________
11.08.2012 NAJPIĘKNIEJSZY DZIEŃ W ŻYCIU


ZAKOCHANADOKOŃCA ŚWIATA
prostownica87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-14, 19:26   #5
medzia104
Zadomowienie
 
Avatar medzia104
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 046
Dot.: Co polecacie na początku października?

To wszystko zależy od tego, jaką dysponujecie kwotą. Jeśli rozważaliście Egipt, wnioskuję, że nie chodzi Wam o Meksyk czy Dominikanę
Polecam zatem Kanary. Każda z 4 wysp jest inna, ale jest tam masę rzeczy do zwiedzenia! Na mnie wrażenie robi Fuertaventura. Maroko jest też ciekawą opcją z tego, co mówią znajomi, sama się wybieram we wrześniu
__________________
Padłaś? Powstań, popraw koronę i zasuwaj!

obieżyświatka, pożeraczka lodów antylight, wiecznie spóźniona Śpiąca Królewna size plus, będąca jednocześnie nałogową coffeeholiczką i poszukiwatorką księcia z bajkiem

104-99-96,8...




medzia104 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-15, 15:43   #6
apows
Zadomowienie
 
Avatar apows
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 1 168
Dot.: Co polecacie na początku października?

Cytat:
Napisane przez arquettewska Pokaż wiadomość
Pomóżcie, bo już sama nie wiem...
Na wakacje jesteśmy zmuszeni jechać na początku października. Bardzo chcielibyśmy miejsce, w którym byłaby konkretna pogoda, piaszczysta plaża + coś do zwiedzania. Rozważaliśmy Egipt , ale odpada bo bylibyśmy zamknięci w hotelu, a nie o to nam chodzi. Kreta, Rodos, ok... ale jak z pogodą? Znacie jakiś złoty środek?
Wydaje mi się, że Włochy będą odpowiednie. Tam niezależnie od pogody jest pięknie i romantycznie więc zachęcam do wybrania się właśnie tam.
__________________
Zapraszam na mój blog http://podwierzba.blogspot.com/
apows jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-16, 13:57   #7
c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 4 727
Dot.: Co polecacie na początku października?

Oj, Egiptu to bym nie polecała ;/ http://www.msz.gov.pl/pl/informacje_...odrozujacych_3

Malta jest piękna, południe Hiszpanii, Sycylia, Grecja jeśli zależy wam na wysokich temperaturach.
c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-08-16, 21:35   #8
ana33
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 194
Dot.: Co polecacie na początku października?

Październik jest problematyczny jeśli chodzi o pogodę. W tropikach np. Tajlandia, Meksyk właśnie kończy się pora deszczowa i może być dużo opadów. We Włoszech też można trafić na ulewy. Znam osoby, które były w Turcji lub na wyspach greckich pod koniec września i miały kiepską pogodę - silny nieprzyjemny wiatr i opady. Oczywiście w październiku można trafić też na piękną pogodę. Ale jest pewne ryzyko....
Sama przerabiałam już tą kwestię: gdzie na urlop w październiku i zawsze przekładałam na koniec listopada/grudzień.
ana33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-07, 13:46   #9
fiosna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: z Gdyni
Wiadomości: 5
Dot.: Co polecacie na początku października?

właśnie wróciłam z Fuertaventura/2 tyg/ , w okresie wrzesień / pażdziernik jest najmniej wiatrów, pogoda wymarzona jak dla zmarźluchów, codziennie słońce , nawet czasami aż za gorąco, ja byłam w El Castillo/ Caleta de fuste to w cześci środkowo-wschodniej wyspy , zjeżdziłam północ i południe, dlatego polecałabym cześc północną wyspy - szerokie piaszczyste plaże z piasku nawianego z Sachary- okolice Coralejo/ dla amatorów surfingu lub południe Moro Jable również z przepięknymi białymi plażami i błekitną wodą oraz czarną plażę w Ajuy - ale chyba tylko jako odwiedziny bo tam morze jest tak wzburzone , że bałam się kąpać.
Można wypożyczyć samochód i w 1-2 dni zwiedzić wyspę./ za 2 dni- 64 euro + paliwo wg zużycia/ ok 22 euro tyle wyjeździliśmy/, mozna popłynać promem na Lanzarote/ urocza wyspa nieskażona reklamami i tam zwiedzić park wulkanów Timanfaya- niezapomniane przeżycie/ nakręcali tam sceny gwiezdnych wojen.
fiosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-07, 15:31   #10
mloda_fanatyczka
Raczkowanie
 
Avatar mloda_fanatyczka
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Gniezno
Wiadomości: 54
Dot.: Co polecacie na początku października?

Byłam z chłopakiem na Majorce ostatni tydzień. Polecam, temp cały czas powyżej 30 stopni
__________________
Zmieszaj jak największy błękit z jak największą czernią, wszyscy którzy wrócili z biegunów zawsze będą ze mną...
mloda_fanatyczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-08, 21:50   #11
cloes
Przyczajenie
 
Avatar cloes
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 28
Dot.: Co polecacie na początku października?

Tak naprawdę wybraliście super porę na wyjazd. Ciepło, ale nie na tyle, aby upał tylko uprzykrzył wyjazd, brak tłumów. Ja polecam Maroko
cloes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-10-10, 09:44   #12
tevarrena
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 99
Dot.: Co polecacie na początku października?

Znajomi byli teraz w Hiszpanii na Costa Brava i bardzo sobie chwalili, mówili, że cieplutko i słonecznie
tevarrena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-11, 08:02   #13
baryleczka
Raczkowanie
 
Avatar baryleczka
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 84
Dot.: Co polecacie na początku października?

Cytat:
Napisane przez arquettewska Pokaż wiadomość
Pomóżcie, bo już sama nie wiem...
Na wakacje jesteśmy zmuszeni jechać na początku października. Bardzo chcielibyśmy miejsce, w którym byłaby konkretna pogoda, piaszczysta plaża + coś do zwiedzania. Rozważaliśmy Egipt , ale odpada bo bylibyśmy zamknięci w hotelu, a nie o to nam chodzi. Kreta, Rodos, ok... ale jak z pogodą? Znacie jakiś złoty środek?
Zdecydowanie Kreta, moja koleżanka tam mieszka i mówi, że właśnie jest 30 stopni.
__________________
http://yourapps.info/ - najlepszy portal z aplikacjami dla kobiet
http://betweenblankpages.wordpress.com - recenzje, marudzenie, motywacja
baryleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-14, 18:55   #14
kaszanka85
Zakorzenienie
 
Avatar kaszanka85
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 367
Dot.: Co polecacie na początku października?

udało mi się w październiku zaliczyć Barcelonę, Rzym, Madryt oraz Wenecję i okolice W pierwszym mieście jest mnóstwo zwiedzania, więc się raczej nudzić nie będziecie, plusem jest bliskość plaży, no i pogoda Rzym i Madryt-wiadomo- raczej do łażenia niż do leżenia, Wenecja- na cały dzień, a później można pociągami zwiedzać okolice:Weronę, Bolonię, San Marino, Florencję, zależny chyba na co się nastawiacieoczywiście wszędzie dopisała pogoda
kaszanka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-16, 20:20   #15
Joesefin
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 111
Dot.: Co polecacie na początku października?

Cały czas piszecie o dalekich miejscach, ciepło, plaża, lenistwo... W sumie to Was podziwiam, mnie nigdy takie wakacje nie kręciły... Nuda Ja zdecydowanie na jesienny urlop wybieram Polskę Bieszczady, Dolny Śląsk... aktywnie oczywiście
Joesefin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-17, 08:10   #16
madziunia2
Zadomowienie
 
Avatar madziunia2
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 1 566
Dot.: Co polecacie na początku października?

Cytat:
Napisane przez Joesefin Pokaż wiadomość
Cały czas piszecie o dalekich miejscach, ciepło, plaża, lenistwo... W sumie to Was podziwiam, mnie nigdy takie wakacje nie kręciły... Nuda Ja zdecydowanie na jesienny urlop wybieram Polskę Bieszczady, Dolny Śląsk... aktywnie oczywiście
Każdemu wedle potrzeb Mnie na przykład Polska w ogóle nie kręci,potrzebuję słońca a w Polsce jak już nie ma pogody (co zdarza się często) i pada- to kiepsko
Poza tym wyjazd za granicę nie musi oznaczać tylko plaży i lenistwa- przecież zwiedzanie czy aktywny wypoczynek nie jest zakazany A widoki całkiem inne Warto zwiedzać świat i zobaczyć jaki jest różnorodny...
madziunia2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-05, 07:35   #17
tevarrena
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 99
Dot.: Co polecacie na początku października?

Cytat:
Napisane przez Joesefin Pokaż wiadomość
Cały czas piszecie o dalekich miejscach, ciepło, plaża, lenistwo... W sumie to Was podziwiam, mnie nigdy takie wakacje nie kręciły... Nuda Ja zdecydowanie na jesienny urlop wybieram Polskę Bieszczady, Dolny Śląsk... aktywnie oczywiście
Uważam, że nie masz racji. Po pierwsze - jeśli na październik polecamy dalekie kraje to dlatego, że tam wtedy jeszcze trwa pełnia lata, a u nas już zwykle tęskni się za słońcem i ciepłem. Po drugie to, że ktoś jedzie do innego kraju wcale nie oznacza, że przekreśla Polskę, po trzecie wakacje w obcym kraju wcale nie muszą wiązać się z leżeniem plackiem na plaży. Poza tym prawda jest taka, że u nas w miarę pewna pogoda jest tylko w sierpniu i to też nie zawsze, a zagraniczne wojaże można odbywać za porównywalne pieniądze, a przynajmniej deszcz nie przekreśli planów zwiedzania, czy innych rozrywek
tevarrena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-21, 12:34   #18
arquettewska
Rozeznanie
 
Avatar arquettewska
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 758
Dot.: Co polecacie na początku października?

Dzięki wszystkim piękne za pomoc. Ostatecznie wybraliśmy Maltę. Wyjazd 19 października i byliśmy tydzień. Pogodę mieliśmy wymarzoną każdego dnia - nie za ciepło, nie za zimno , idealnie do wylegiwania się na plaży i złapania koloru, jak i zwiedzania, którego na Malcie ogrom. Jakby ktoś się zastanawiał to bardzo polecam.
__________________

arquettewska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-25, 20:22   #19
Joesefin
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 111
Dot.: Co polecacie na początku października?

Cytat:
Napisane przez tevarrena Pokaż wiadomość
Uważam, że nie masz racji. Po pierwsze - jeśli na październik polecamy dalekie kraje to dlatego, że tam wtedy jeszcze trwa pełnia lata, a u nas już zwykle tęskni się za słońcem i ciepłem. Po drugie to, że ktoś jedzie do innego kraju wcale nie oznacza, że przekreśla Polskę, po trzecie wakacje w obcym kraju wcale nie muszą wiązać się z leżeniem plackiem na plaży. Poza tym prawda jest taka, że u nas w miarę pewna pogoda jest tylko w sierpniu i to też nie zawsze, a zagraniczne wojaże można odbywać za porównywalne pieniądze, a przynajmniej deszcz nie przekreśli planów zwiedzania, czy innych rozrywek
Też jest w tym racja. Ale ja strasznie lubię zwiedzać Polskę i poznawać nowe miejsca, mi pogodna nie straszna. Każdemu według potrzeb
Joesefin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:43.