Dla tych, co mają problemy ze snem. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kobieta 30+

Notka

Kobieta 30+ Forum dla trzydziestolatek, czterdziestolatek i innych -latek. Tutaj możesz podzielić się swoimi problemami, poradami i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-03-31, 00:13   #1
madziakonik
Raczkowanie
 
Avatar madziakonik
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 43

Dla tych, co mają problemy ze snem.


Cześć dziewczyny!
Czy Wy też macie czasem ten problem, że nie nie możecie zasnąć, a nawet jak zaśniecie i śpicie tyle i trzeba, to wstajecie jeszcze bardziej zmęczone niż się położyłyście dnia poprzedniego. Ja już nie daję rady. Być może to zwykłe przesilenie wiosenne i chandra.
Czasem muszę pracować w nocy, co zupełnie rozbija mój rytm. Czytałam dzisiaj artykuł o różnych czynnikach, jakie mają wpływ na jakość snu i przeraziłam się. Nie stosuję chyba do żadnych zaleceń, żeby poczuć się w końcu wyspaną.
madziakonik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-31, 11:01   #2
agniesiaa
Naczelna Wizażanka:)
 
Avatar agniesiaa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 42 846
Dot.: Dla tych, co mają problemy ze snem.

Niestety, ja też często mam problemy z zasypianiem. Nie mogę usnąć, przewracam się z boku na bok i tak pół nocy. W końcu wstaję po tabletki na sen i jakoś zasypiam. Ale tabletki to tylko chwilowe rozwiązanie. Ja staram się stosować do zaleceń zdrowego snu, ale nie zawsze to pomaga
agniesiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-31, 18:00   #3
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 16 387
Dot.: Dla tych, co mają problemy ze snem.

Cytat:
Napisane przez madziakonik Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny!
Czy Wy też macie czasem ten problem, że nie nie możecie zasnąć, a nawet jak zaśniecie i śpicie tyle i trzeba, to wstajecie jeszcze bardziej zmęczone niż się położyłyście dnia poprzedniego. Ja już nie daję rady. Być może to zwykłe przesilenie wiosenne i chandra.
Czasem muszę pracować w nocy, co zupełnie rozbija mój rytm. Czytałam dzisiaj artykuł o różnych czynnikach, jakie mają wpływ na jakość snu i przeraziłam się. Nie stosuję chyba do żadnych zaleceń, żeby poczuć się w końcu wyspaną.
i tu masz odpowiedź dlaczego nie możesz spać-organizm się rozregulowuje.
Cytat:
Napisane przez agniesiaa Pokaż wiadomość
Niestety, ja też często mam problemy z zasypianiem. Nie mogę usnąć, przewracam się z boku na bok i tak pół nocy. W końcu wstaję po tabletki na sen i jakoś zasypiam. Ale tabletki to tylko chwilowe rozwiązanie. Ja staram się stosować do zaleceń zdrowego snu, ale nie zawsze to pomaga
bo w zdrowym spaniu potrzebna jest RUTYNA, codzienne te same czynności.

-kolacja
-tv
-mycie
-ząbki
-chwilę komp
-i ta sama pora spać.
spię jak zabita.
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-31, 22:20   #4
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Dla tych, co mają problemy ze snem.

jesli macie problem z zasnieciem to polecam zakup melatoniny w aptece. ulatwi zasypianie.
skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-31, 23:10   #5
elaj
Raczkowanie
 
Avatar elaj
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 285
Dot.: Dla tych, co mają problemy ze snem.

Nie do konca jest tak, jak piszecie.
Prowadze zdrowy tryb zycia, cwicze regularnie, kladlam sie do lozka codziennie o 22.00. Pobudka o 6 rano.
Nieraz walkowalam sie do 2 nad ranem, czyli pozostawaly mi 4 godziny snu.
Im dluzej nie moglam zasnac, tym bardziej sie stresowalam, ze bede zmeczona rano i juz w ogole nie moglam spac.
W piatek zwykle bylam juz wycienczona maksymalnie. Niesamowicie nerwowa. Okropnie wygladalam, czerwone oczy.
Poniewaz internista niewiele mi pomogl przy bezsennosci, tzn. tabletki, ktore przepisywal nie pomagaly, udalam sie do specjalisty.
Mianowicie, psychiatry.
Jest to lekarz, ktory leczy miedzy innymi bezsennosc.
Dostalam tabletki, po ktorych nie zdazalam dojsc do lozka, a juz spalam.
Teraz biore inne, ale ciagle biore, bo niestety meliski i takie tam mi nie pomagaja.
A trzeba jakos egzystowac.
Spie, jak zabita. Jestem wypoczeta, wesola.
Inne zycie.
elaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-02, 17:33   #6
Ata77
Zakorzenienie
 
Avatar Ata77
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: "zawsze tam gdzie Ty" ;)
Wiadomości: 8 836
Dot.: Dla tych, co mają problemy ze snem.

a uzależnienie od tabletek? ciekawa jestem jak bedzie ze snem po ich odstawieniu....
__________________
www.pustamiska.pl POMÓŻMY ZWIERZAKOM -KLIKAJMY....



Ata77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-03, 00:00   #7
taszkin
Zakorzenienie
 
Avatar taszkin
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Podbeskidzie/BB
Wiadomości: 4 758
Dot.: Dla tych, co mają problemy ze snem.

Większość osób, które mają problemy ze snem przy odrobinie dobrej woli jest w stanie wypracować szereg nawyków, które pomogą pozbyć się problemu. Ja sama czasem mam problemy, zawsze miałam, ale wiem co robię źle... i mimo to ciągle popełniam błędy. Jeśli masz problemy ze snem:
-należy kłaść się spać TYLKO i wyłącznie gdy czujemy się senni,
-jeżeli czujesz, że nie możesz zasnąć WSTAŃ, przejdź się po pokoju, poczytaj i połóż się za 20 minut. Jeśli nie czujesz senności wstań znowu. -Nigdy nie wierć się w łóżku, to nagromadza nerwy, pobudza,
-nie czytaj w łóżku, nie jedz tam, nie wnoś laptopa, nie prowadź emocjonujących rozmów, nie rozwiązuj krzyżówek (kładź się tylko by spać, ponoć wyjątkiem od tego jest tylko seks),
-nie zrywaj się rano w pośpiechu z łóżka nawet gdy nie masz czasu, wstań spokojnie, najlepiej usiądź i posiedź chwile (minutę) pod kołdrą i dojdź do siebie,
-nie jedz 3h przed snem
-jeśli wcześnie wstajesz spróbuj zdrzemnąć się w połowie dnia, np. po powrocie z pracy/szkoły (góra 10-20 minut)
-zorganizuj sobie chwilę wieczorem na przemyślenie wszystkich spraw z dnia (dla mnie najlepszy do tego okazał się prysznic), żeby podczas tej czynności wróciły różne wydarzenia, wyrzuty sumienia, tlumione emocje itp, jak w łóżku powrócą jeszcze raz, jest już inny odbiór niż jakby to była pierwsza w ciągu dnia chwila na radzenie sobie z myślami, które i tak się pojawią.
-zrób sobie małą rutynkę, coś czego nie robisz w ciągu dnia, obojętne co to będzie, szklanka mleka/melisy, nałożenie maseczki, smarowanie stóp (po kilku razach mózg odnotuje impuls i to pierwszy krok do wyciszenia - tak, tak, jak u dziecka),
-uzupełnij noedobory w organiżmie (magnez, b6, potas, wapn),
-po południu zrezygnuj z kawy, słodkich napojów, słodyczy
-jedz 5 posiłków dziennie, mniej więcej o tych samych porach
-staraj się nie dopuścić do momentu, że jesteś za bardzo zmęczona by zasnąć (np będąc już śpiąca obejrzysz jeszcze film, nawet go dooglądasz do końca, bo to nie męczy, ale potem jest się zbyt zmęczonym i pobudzonym by się wyciszyć) no ale jak tu ostatni odcinek sezonu zostawić na jutro
Ja np. jestem osobą nerwową, do tego mam jakąś dziwną, skumulowaną wyobraźnię. Przed snem zwykłam przetwarzać różne sytuacje z dnia, dorabiać scenariusze. Albo gdy mnie coś czeka w przyszłości też tworzę na milion sposobów to wydarzenie, jakby napięcie emocjonalne musiało znaleźć jakieś ujście, wyrównać się. Wiem, że sporo osób tak ma, dlatego trzeba robić wszystko by skrócić moment samego zasypiania, by nie było wtedy czasu na rozładowywanie napięć, analizowanie konfliktów zbrojnych na świecie itp., robić to jakoś wczesniej.


Jest jeszcze mnóstwo innych przykazań, ale te zapamiętałam bo najtrudniej było mi (jest) się z nimi uporać. Często radząc sobie z prostymi nawykami, błędami które popełniamy, możemy ułatwić sobie zasypianie, ale to wymaga pracy. Mimo iż pozornie to takie proste, to tak na prawdę bardzo trudne i czasochłonne. Czasem musimy sobie uświadomić, ze problemy ze snem to nie tylko fakt, że nie możemy zasnąć tu i teraz, ale to odbicie całego przebytego dnia, tryb życia, radzenie sobie z emocjami, trzeba najpierw tu coś zmienić.

Wiadomo, ze czasem to nie wystarczy, musimy podratować się lekami, zwłaszcza, gdy mamy trudną sytuację, żyjemy w dużym stresie, problemy nas przerastają do tego stopnia, że ciężko nam żyje codziennością, a co dopiero śpi. Lepiej spać na lekach niż wcale, bo funkcjonować trzeba.

Ale, żadna z osób mi znanych, które poszły do lekarza z problemem ze snem nie otrzymało NIC poza receptą. Przykre, bo np. osoba bardzo mi bliska prawdopodobnie uzależniła się od leków w ten sposób, a lekarz (psychiatra) ani razu nie przeprowadził z nim normalnej rozmowy. Jedyne pytanie co wizytę, to czy dobrze toleruje lek, a może nie trzeba zmienić na mocniejszy.

Edytowane przez taszkin
Czas edycji: 2011-04-03 o 11:57
taszkin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-04-03, 02:20   #8
sweetish
Zakorzenienie
 
Avatar sweetish
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: ♥
Wiadomości: 6 333
Dot.: Dla tych, co mają problemy ze snem.

Fajny wątek...
z pewnością tu jeszcze zaglądnę
__________________
O urządzaniu wnętrz:
BLOG
wątek sweet


Dopóki robisz to, co zawsze, będziesz mieć to, co zwykle.
sweetish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-03, 22:51   #9
elaj
Raczkowanie
 
Avatar elaj
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 285
Dot.: Dla tych, co mają problemy ze snem.

Taszkin, swieta prawda. Wszystko co napisalas.
Poki co jestem na najmniejszej dawce leku.
Leki najnowszej generacji podobno nie uzalezniaja. Ale mysle, ze jezeli nawet, to i tak chyba wole sie wyspac, niz nie spac w ogole.
Bo nie da sie tak egzystowac.
elaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-04, 21:12   #10
madziakonik
Raczkowanie
 
Avatar madziakonik
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 43
Dot.: Dla tych, co mają problemy ze snem.

Kurcze! Dziewczyny, Wy tu o lekach nasennych a ja chyba wolę rady taszkin. Wiele z nich pokrywa się z tym, co czytałam w tym moim artykule na http://kobieceprawdy.pl/ . Wiecie, ja ostatnio przestałam jeść późno wieczorem i do tego nic ciężkostrawnego. Muszę przyznać, że czuję się nieco lepiej jak się budzę. Pracuję jeszcze nad zasypianiem.
madziakonik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-09, 20:03   #11
gorica
Raczkowanie
 
Avatar gorica
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 397
Dot.: Dla tych, co mają problemy ze snem.

Nie mam problemu z zasypianiem od dawna, chyba ze rzeczywiscie intensywnie o czyms mysle przed snem.
Za to nie chce mi sie wstawać, chociaż wiem ze jak mam coś ciekawego do zrobienia to nawet nie mysle ze mi sie nie chce.
Dla mnie złoty srodek i polecam go wszystkim to sie porzadnie zmeczyć!!!
Po intensywnym dniu, fitnesie padam na pysk
gorica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-17, 00:24   #12
madziakonik
Raczkowanie
 
Avatar madziakonik
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 43
Dot.: Dla tych, co mają problemy ze snem.

tylko trzeba uważać, żeby nie "przeholować" - ja czasem tak mam, że ze zmęczenia zasnąć nie mogę, jak przesadzę z tym wysiłkiem fizycznym...
madziakonik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-17, 12:21   #13
gorica
Raczkowanie
 
Avatar gorica
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 397
Dot.: Dla tych, co mają problemy ze snem.

Cytat:
Napisane przez madziakonik Pokaż wiadomość
tylko trzeba uważać, żeby nie "przeholować" - ja czasem tak mam, że ze zmęczenia zasnąć nie mogę, jak przesadzę z tym wysiłkiem fizycznym...
To prawda, też tak czasem miałam, bo po tym wysiłku trzeba sie zrelaksować, ja najbardziej lubie długi prysznic.
gorica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-16, 10:30   #14
Camomillae
Raczkowanie
 
Avatar Camomillae
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 35
Dot.: Dla tych, co mają problemy ze snem.

A mnie pomaga w zaśnięciu kubek gorącego mleka przed snem Polecam Ale rzadko mi się ostatnio zdarza bezsenność, bo obecnie prowadzę uregulowany tryb życia, chociaż, nie ukrywam, że były momenty, kiedy nie mogłam zasnąć przez pół nocy. Mleko oczywiście może być 0%.
Camomillae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-13, 13:19   #15
poprostumela
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 5
Dot.: Dla tych, co mają problemy ze snem.

Czasem to kwestia niewygodnego łóżka czasem pozycji w której śpisz lub tego że przed snem dużo zjesz. Jeśli zniwelujesz to wszystko powinno pomóc.
__________________
Lubię Vichy
poprostumela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-14, 17:56   #16
neska951
Zakorzenienie
 
Avatar neska951
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 8 001
Dot.: Dla tych, co mają problemy ze snem.

Cytat:
Napisane przez Ata77 Pokaż wiadomość
a uzależnienie od tabletek? ciekawa jestem jak bedzie ze snem po ich odstawieniu....
Dla czego od razu uzależnienie?
Brałam leki na sen przez 7 dni, po 4 nocach prawie bez snu czułam się jak ząbiak. Na dodatek lekarz przepisując leki powiedział że lepiej jest łyknąć tabletkę na sen, niż czekać aż organizm się "przemęczy" i sam zaśnie bo często się zdarza że organizm przez bezsenność "wybija się" z rytmu snu i potem są kłopoty z fazami snu , nie powiem Wam precyzyjnie bo używał bardzo naukowej terminologii.
Pobrałam leki dokładnie 7 tabletek nie uzależniłam się, sen powrócił , śpię normalnie bez leków

---------- Dopisano o 17:56 ---------- Poprzedni post napisano o 17:50 ----------

Cytat:
Napisane przez taszkin Pokaż wiadomość
Większość osób, które mają problemy ze snem przy odrobinie dobrej woli jest w stanie wypracować szereg nawyków, które pomogą pozbyć się problemu. Ja sama czasem mam problemy, zawsze miałam, ale wiem co robię źle... i mimo to ciągle popełniam błędy. Jeśli masz problemy ze snem:
-należy kłaść się spać TYLKO i wyłącznie gdy czujemy się senni,
-jeżeli czujesz, że nie możesz zasnąć WSTAŃ, przejdź się po pokoju, poczytaj i połóż się za 20 minut. Jeśli nie czujesz senności wstań znowu. -Nigdy nie wierć się w łóżku, to nagromadza nerwy, pobudza,
-nie czytaj w łóżku, nie jedz tam, nie wnoś laptopa, nie prowadź emocjonujących rozmów, nie rozwiązuj krzyżówek (kładź się tylko by spać, ponoć wyjątkiem od tego jest tylko seks),
-nie zrywaj się rano w pośpiechu z łóżka nawet gdy nie masz czasu, wstań spokojnie, najlepiej usiądź i posiedź chwile (minutę) pod kołdrą i dojdź do siebie,
-nie jedz 3h przed snem
-jeśli wcześnie wstajesz spróbuj zdrzemnąć się w połowie dnia, np. po powrocie z pracy/szkoły (góra 10-20 minut)
-zorganizuj sobie chwilę wieczorem na przemyślenie wszystkich spraw z dnia (dla mnie najlepszy do tego okazał się prysznic), żeby podczas tej czynności wróciły różne wydarzenia, wyrzuty sumienia, tlumione emocje itp, jak w łóżku powrócą jeszcze raz, jest już inny odbiór niż jakby to była pierwsza w ciągu dnia chwila na radzenie sobie z myślami, które i tak się pojawią.
-zrób sobie małą rutynkę, coś czego nie robisz w ciągu dnia, obojętne co to będzie, szklanka mleka/melisy, nałożenie maseczki, smarowanie stóp (po kilku razach mózg odnotuje impuls i to pierwszy krok do wyciszenia - tak, tak, jak u dziecka),
-uzupełnij noedobory w organiżmie (magnez, b6, potas, wapn),
-po południu zrezygnuj z kawy, słodkich napojów, słodyczy
-jedz 5 posiłków dziennie, mniej więcej o tych samych porach
-staraj się nie dopuścić do momentu, że jesteś za bardzo zmęczona by zasnąć (np będąc już śpiąca obejrzysz jeszcze film, nawet go dooglądasz do końca, bo to nie męczy, ale potem jest się zbyt zmęczonym i pobudzonym by się wyciszyć) no ale jak tu ostatni odcinek sezonu zostawić na jutro
Ja np. jestem osobą nerwową, do tego mam jakąś dziwną, skumulowaną wyobraźnię. Przed snem zwykłam przetwarzać różne sytuacje z dnia, dorabiać scenariusze. Albo gdy mnie coś czeka w przyszłości też tworzę na milion sposobów to wydarzenie, jakby napięcie emocjonalne musiało znaleźć jakieś ujście, wyrównać się. Wiem, że sporo osób tak ma, dlatego trzeba robić wszystko by skrócić moment samego zasypiania, by nie było wtedy czasu na rozładowywanie napięć, analizowanie konfliktów zbrojnych na świecie itp., robić to jakoś wczesniej.


Jest jeszcze mnóstwo innych przykazań, ale te zapamiętałam bo najtrudniej było mi (jest) się z nimi uporać. Często radząc sobie z prostymi nawykami, błędami które popełniamy, możemy ułatwić sobie zasypianie, ale to wymaga pracy. Mimo iż pozornie to takie proste, to tak na prawdę bardzo trudne i czasochłonne. Czasem musimy sobie uświadomić, ze problemy ze snem to nie tylko fakt, że nie możemy zasnąć tu i teraz, ale to odbicie całego przebytego dnia, tryb życia, radzenie sobie z emocjami, trzeba najpierw tu coś zmienić.

Wiadomo, ze czasem to nie wystarczy, musimy podratować się lekami, zwłaszcza, gdy mamy trudną sytuację, żyjemy w dużym stresie, problemy nas przerastają do tego stopnia, że ciężko nam żyje codziennością, a co dopiero śpi. Lepiej spać na lekach niż wcale, bo funkcjonować trzeba.

Ale, żadna z osób mi znanych, które poszły do lekarza z problemem ze snem nie otrzymało NIC poza receptą. Przykre, bo np. osoba bardzo mi bliska prawdopodobnie uzależniła się od leków w ten sposób, a lekarz (psychiatra) ani razu nie przeprowadził z nim normalnej rozmowy. Jedyne pytanie co wizytę, to czy dobrze toleruje lek, a może nie trzeba zmienić na mocniejszy.
Zgadzam się ze wszystkim , oprócz tego o lekarzu mój przeprowadził wywiad, zapytał jak wyglądają moje nawyki przed snem , przepisał lek stosowany w leczeniu krótkotrwałej bezsenności (opakowanie tylko 10 tab) powiedział jak go stosować, kazał przyjść jak bezsenność powróci. I nie był to psychiatra tylko pierwszy kontakt To chyba zależy od człowieka a nie od specjalizacji
neska951 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-14, 22:09   #17
Eshi
Zadomowienie
 
Avatar Eshi
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 1 765
Dot.: Dla tych, co mają problemy ze snem.

Może to stres, w pracy, w szkole. Też tak miałam kiedy były ciężkie tygodnie.

Edytowane przez Eshi
Czas edycji: 2013-04-15 o 22:37
Eshi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-15, 22:17   #18
ezilda
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 46
Dot.: Dla tych, co mają problemy ze snem.

Ja miałam kiedyś podobny problem... Męczyłam się z zaśnięciem, a jak już zasnęłam, to kilka razy wybudzałam się w nocy, mimo że następnego dnia nie miałam nic ważnego do zrobienia, więc to nie była kwestia stresu... Pomogło mi branie wieczorem Forsenu. To nie jest lek, tylko suplement diety, więc nie należy się go bać.
ezilda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-17, 11:53   #19
gorica
Raczkowanie
 
Avatar gorica
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 397
Dot.: Dla tych, co mają problemy ze snem.

Cytat:
Napisane przez ezilda Pokaż wiadomość
Ja miałam kiedyś podobny problem... Męczyłam się z zaśnięciem, a jak już zasnęłam, to kilka razy wybudzałam się w nocy, mimo że następnego dnia nie miałam nic ważnego do zrobienia, więc to nie była kwestia stresu... Pomogło mi branie wieczorem Forsenu. To nie jest lek, tylko suplement diety, więc nie należy się go bać.
Ostatno słyszałam ze Polska jest krajem gdzie się najwięcej sprzedaje suplementów diety. Wszystko się u nas ładnie sprzedaje. Nie zachecała bym nikogo do brania takich badziewi.
gorica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-10, 19:13   #20
izyda30
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 234
Dot.: Dla tych, co mają problemy ze snem.

Cytat:
Napisane przez gorica Pokaż wiadomość
Ostatno słyszałam ze Polska jest krajem gdzie się najwięcej sprzedaje suplementów diety. Wszystko się u nas ładnie sprzedaje. Nie zachecała bym nikogo do brania takich badziewi.
Bierzemy za dużo wszystkiego a za mało korzystamy z pomocy lekarza.
Dlatego że dostęp do specjalisty niełatwy i dlatego że "najlepiej" leczą sąsiadki, znajomi i koleżanki. Dobrze że z bólem zęba też nie idziemy po pomoc do znajomych . Do lekarza idziemy wtedy kiedy stan już jest opłakany po innych "cudownych" terapiach i nierzadko mamy pretensje że nic nie można zrobić tylko gdzie byliśmy jak problem się zaczął?
izyda30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-20, 15:28   #21
plumvalla
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 719
Dot.: Dla tych, co mają problemy ze snem.

Do końca się nie zgodzę niestety. Ostatnio jak poszłam zrobić badania w celu kontroli to lekarz pierwszego kontaktu spojrzał na mnie dziwnie, że po co przychodzę?
plumvalla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-21, 09:04   #22
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: Dla tych, co mają problemy ze snem.

ja odkad pamietam mam problemy ze snem. Nie wiem dlaczego. To juz nawet w LO sie zaczelo chyba. Strasznie to meczace. Ale lekow zadnych nie bralam i nie bede brac. Nie chce sobie zatruwac organizmu, bo zaden lek nie jest obojetny dla organizmu.

Jedyny sposob dla mnie to czytanie ksiazki przed sen. Bezpieczne lekarstwo
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-21, 14:02   #23
izyda30
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 234
Dot.: Dla tych, co mają problemy ze snem.

To fakt, zdarza się że skierowanie na badania trzeba wyłudzić, wszystkiemu winny durny system.
Oczywiście że lepiej nie brać tabletek wcale i nie chorować, mówimy tu o konieczności, kiedy nie ma innego wyjścia. Wtedy lepiej wziąć to co powinniśmy a nie to co nam gdzieś tam polecono
izyda30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-10, 17:49   #24
filomena004
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 1
Dot.: Dla tych, co mają problemy ze snem.

Cytat:
Napisane przez madziakonik Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny!
Czy Wy też macie czasem ten problem, że nie nie możecie zasnąć, a nawet jak zaśniecie i śpicie tyle i trzeba, to wstajecie jeszcze bardziej zmęczone niż się położyłyście dnia poprzedniego. Ja już nie daję rady. Być może to zwykłe przesilenie wiosenne i chandra.
Czasem muszę pracować w nocy, co zupełnie rozbija mój rytm. Czytałam dzisiaj artykuł o różnych czynnikach, jakie mają wpływ na jakość snu i przeraziłam się. Nie stosuję chyba do żadnych zaleceń, żeby poczuć się w końcu wyspaną.
Myślę że te problemy ze snem sprawia zupełnie coś innego.
Już od bardzo dawna mam problem ze snem ,często budze sie w nocy bez powodu na dobre kilka godzin a w dzień jestem senna otępiała i bez energii. Musze powiedzić że chodze do szkoły i potrafiłam nawet zasypiać na lekcjach. Nie mogłam powstrzymać mojej senności. Pod oczami zrobiły mi się wielkie wory a policzki mi opadły. Do tego musiałam sobie wyrobić okulary bo zaczęłam słabo widzieć. Rano bolały mnie uszy i czasami gardło. Zbyt wiele nocy nie przespałam żeby nie być tego pewna. To jest jakiś ☠☠☠any pasożyt, który szybko sie rozprzestrzenia. Wchodzi w tkanki i pasożytuje całe ciało. Myśle że roznosi sie przez powietrze ponieważ wszystko wyglada jakby sie poruszało a w ciemnościach w okolicy twarzy widze odbłyski. Wiem że brzmi to kretyńsko ale sami spróbujcie sie przyjrzeć. (Może to nie wszystkich dotyczy.)
Ale chyba mam pomysł jak sie tego pozbyć, tylko musiałaby współgrać cała rodzina i przyjaciele. To coś nie lubi zbyt wysokiej i zbyt niskiej temp. Rozwiązaniem aby pozbyć sie ich z ciała może być sauna oraz ciężkie ćwiczenia. Myslę że to gówno nie lubi ruchu dlatego kiedy śpimy ono działa. Żeby jednak pozbyć się ich z otoczenia
trzeba dużo sprzątać szczególnie w ciemnych od dawna nie saprzatanych miejscach.
Trzeba też wietrzyć kołdry, poduszki i prześcieradła szczególnie ziama kiedy beda niskie temp. Ja robie co moge żeby móc wrócić do normalności żebym mogła sie znów dobrze uczyć i skupić na lekcjach, (np zamienilam zwykłe poduszki na dmuchane ale to chyba niewiele pomogło.) Lecz moja rodzina nie chce mi pomóc, uznali że jestem jakaś głupia i żebym nie robiła problemów jednakże oni śpią całe noce i również maja wory pod oczami i żyły na skroniach. Nawet jesli myślicie podobnie nie lekceważcie dbania o siebie i o znajomych.
filomena004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-10, 21:06   #25
maryska80
Raczkowanie
 
Avatar maryska80
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 238
Dot.: Dla tych, co mają problemy ze snem.

Najgorzej jak się przed snem zacznie o czyms mysleć. Mam to bardzo często. I nie ważne, czy jestem zmęczona, czy nie, po prostu jak mnie dręczą jakieś myśli to mam calą noc z glowy. Nie daję sobie z tym rady...
__________________


Bo jeszcze nie pora na tych
Co przed złem uciekają
maryska80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-12, 17:58   #26
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: Dla tych, co mają problemy ze snem.

Cytat:
Napisane przez maryska80 Pokaż wiadomość
Najgorzej jak się przed snem zacznie o czyms mysleć. Mam to bardzo często. I nie ważne, czy jestem zmęczona, czy nie, po prostu jak mnie dręczą jakieś myśli to mam calą noc z glowy. Nie daję sobie z tym rady...

tez tak mam, a ostatnio mam dosc sporo stresow, wiec jestem na czasie z tym problemem
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-12, 18:54   #27
niv_
Zakorzenienie
 
Avatar niv_
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 6 831
Dot.: Dla tych, co mają problemy ze snem.

Mnie prześladuje:

- problem z zasnięciem jakieś przykre myśli,nie pozwalające zasnać, lęk przed kolejnym dniem,

- wybudzanie się kilka razy w nocy i problemy z ponownym zasnięciem.

- pobudka o godzinie 4, potem to już tylko sobie odliczam powoli czas do 7.00, bo budzę się dosłownie co 10-15 minut,

- koszmary,po których budzę się przerażona i czasami mam nawet zepsuty humor przez kilka dni.

Ogólnie to chyba nie potrafię się odprężyć.
__________________
Bóg stworzył człowieka ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował.
Mark Twain
niv_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-14, 09:20   #28
Laughingman8989
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 56
Dot.: Dla tych, co mają problemy ze snem.

Odswieze temat.

Moja sytuacja wyglada tak ze ... niepotrzebuje duzo snu. Mam tak chyba od dziecka. Spie 2-3 godzin w nocy. Budze sie i jestem jak nowy, w trakcie dnia jak jestem fizyczno-psychicznie zmeczony starcza mi 15 minutowa drzemka. Nie odczuwam zadnych negatywnych skutkow takiego trybu zycia. Nie mam zadnej depersji, problemow. Czasem tez mam problem zeby zasnac. Potrafie z godzine lezec w lozku i czekac na sen.
Od czasow licealnych tak mam, wczesniej sadze nie bylo to tak widoczne.
Moje rodzenstwo to typowe spiochy, rodzice spia klasycznie. Jak klade sie spac kolo polnocy zwykle i przed 4 juz jestem wybudzony.
Kiedys slyszalem ze to tzw. Sen Ludzi Pierwotnych, pozostalosc genetyczna powodujaca mala ilosc snu. Ludzie pierwotni musieli byc w ciaglej czujnosci stad musieli zmiejszac ilosc snu. Mozna powiedziec ze spali malo ale intensywnie. Nie wiem czy to prawda, zaslyszane kiedys.

Bywa to troche dziwne zwlaszcza jak sypiam z dziewczyna, bo gdy ona jest w polowie snu ja juz gapie sie w sufit i nie wiem co ze soba zrobic.
Laughingman8989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-11, 03:59   #29
Laura2112
Raróg
 
Avatar Laura2112
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: koniec internetu (ta da!!) :D Kujawianka :)
Wiadomości: 56 318
Send a message via Skype™ to Laura2112
Dot.: Dla tych, co mają problemy ze snem.

Cierpię na bezsenność od ponad 10 lat. Jak widać zresztą...
Dostaję ostatnio Chlorprothixen w dawce 50mg na wieczor, ale przyzwyczaiłam się już i bywa ze biore nawet 4, jesli chce sie wyspac. Ale potem rano musze sie liczyc z dluga pobudką. Dziś mi sie skończyły i siedzę świeża jak skowronek, ech...
__________________
Cytat:
Napisane przez lomo
opm drze gębę pod blokiem jak jest pijana
pe pe pe pe pe pe bla bla bla i *uj wie o co jej chodzi.


🌹14 lat z Wizaż.pl

Nie mogę chodzic, ale nie wolno mi prosic o pomoc...

Laura2112 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-18, 14:17   #30
Vespertine__Milo
Wtajemniczenie
 
Avatar Vespertine__Milo
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 138
Dot.: Dla tych, co mają problemy ze snem.

Cytat:
Napisane przez Laura2112 Pokaż wiadomość
Cierpię na bezsenność od ponad 10 lat. Jak widać zresztą...
Dostaję ostatnio Chlorprothixen w dawce 50mg na wieczor, ale przyzwyczaiłam się już i bywa ze biore nawet 4, jesli chce sie wyspac. Ale potem rano musze sie liczyc z dluga pobudką. Dziś mi sie skończyły i siedzę świeża jak skowronek, ech...
a jaki tryb życia prowadzisz? regularny? Pracujesz? bezsenność bierze się z:

-nadmiernego wypoczęcia (nie żartuję, opinia specjalisty od snu w PL)
-skumulowanego stresu, problemów emocjonalnych

a nie leczona odpowiednio wcześnie się pogłębia..
__________________
"Powiedział, że przypominam mu jego zmarłą żonę. Oby z czasów, kiedy jeszcze żyła." Allen

[I][COLOR=sienna]Poluję: ] Le Labo Patchouli, Le Labo Another 13, Arancia di Sicilia Perris, CdG Odeur 53, Tom Daxon Iridium Kliknij dla głodnych Zwierząt: www.pustamiska.pl
Vespertine__Milo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kobieta 30+


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-04-04 15:52:30


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:09.