Aparaty ortodontyczne cz. XVI - Strona 119 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2017-08-23, 18:10   #3541
czekoladowoo
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladowoo
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 27 236
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Czucie po osemkach to kwestia naruszenia nerwu. Ja mam lekko obnizone w jezyku po jednej stronie ale w sumie jakos nie odczuwam. Przeszło po kilku miesiacach

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
czekoladowoo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-23, 18:44   #3542
nusia114
Zadomowienie
 
Avatar nusia114
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 1 134
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Cytat:
Napisane przez Milesood Pokaż wiadomość
Ja mam leczenie w uk, dokładnie w Londynie 😱 Wcale nie uważam ze to jakoś super drogo. Mam aparat ceramiczny na gorze i metalowy ba dole. Za luki zapłaciłam £1000, wizyta co miesiąc £70. Na początku wizyta wstępna £20, zdjęcia i plan leczenia £50. Retainery bedą kosztować £400, scaling I piaskowanie £50. Niby mówili ze jak jakieś dodatkowe rzeczy bedą dokładać to bedzie trzeba płacić extra albo dodatkowe zdjęcia robić albo jak coś popsuje. Leczę sie juz rok i za nic extra nie zapłaciłam a miałam robione. Za dwa miesiące zdejmują mi aparat 🎉
Super, w koncu ktos z kim moge porownac ceny U mnie ceny bardzo zblizone z tego co widze, a mieszkam w Yorkshire. Ty zaplacilas za oba luki £1000? U mnie za tradycyjny aparat metalowy za 1 luk jest £400, ceramiczny £500, wizyty kontrolne co miesiac £50, retainery + czyszczenie £300 (ja mam damona, ale zakladam ze przy tradycyjnym jest tak samo ) Zdjecia i piaskowanie robilam akurat w polsce, takze nie wiem, ale podejrzewam ze tak samo A leczysz sie u Polskiego orto?

Plus, nosisz rok a za 2 miesiace sciagasz? Zazdroszcze ze tak szybko
__________________
Od 5.05.11r DBAM O KRĘCIOŁY!

Pracuję nad sobą
nusia114 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-23, 22:05   #3543
Milesood
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 8
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Klinika jest angielska akurat, moja pani doktor jest z Hiszpani i jest najlepsza na świecie ☺️ Leczenie bardzo bolesne ale zawsze mnie przytula i obiecuje ze warto 😂 A tak poważnie to podoba mi sie ze mnie słucha i tak jakby współpracujemy. Zawsze trzymam lusterko przed nosem i ona opowiada mi co robi i co oczekuje ze sie stanie za miesiąc. Także naprawdę spoko jest. A co do tego ze za dwa miesiące zdejmują to ja akurat nie miałam aaz takiej wady, plan leczenia miałam rozpisany na 1,5 roku a kończyny wcześniej także na plus. Ceramiczny kosztował £550 a metal £450 także wyszło £1000 za wszystko. Także is tak az dużo więcej jak u Ciebie . A co do polskich ortodontow w Anglii to sie nie przekonam m... byłam u 3 i wszyscy kazali wyrywać zęby wrr
Milesood jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-24, 08:37   #3544
Jenna__
Rozeznanie
 
Avatar Jenna__
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 676
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez IzzieSt Pokaż wiadomość
Skąd ta utrata czucia? Efekt znieczulenia? :O
Być może efekt wbijania znieczulenia przewodowego albo samego zabiegu - wiercenia w kości, wydłubywania korzeni z tej kości.
__________________
"Boże, chroń nas od tych, którzy chcą nam pomóc"
Jenna__ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-24, 16:17   #3545
trustmyself
Zakorzenienie
 
Avatar trustmyself
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 10 303
GG do trustmyself
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Jeśli będziecie miały kiedykolwiek usuwać zatrzymane ósemki w Warszawie, to z całego serca polecam Wam dr Artura Rycharskiego. Nie miałam nawet szczękościsku (co zdziwiło zarówno doktora, jak i asystentki). A wszystko goiło się ekspresowo
__________________


Narysuj mnie
Pociągnij kreskę
Dodaj uczucia
Stwórz...


To nie pech, że trafiamy na siebie, to głupie szczęście.
trustmyself jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-24, 17:07   #3546
nusia114
Zadomowienie
 
Avatar nusia114
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 1 134
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Cytat:
Napisane przez Milesood Pokaż wiadomość
Klinika jest angielska akurat, moja pani doktor jest z Hiszpani i jest najlepsza na świecie ☺️ Leczenie bardzo bolesne ale zawsze mnie przytula i obiecuje ze warto 😂 A tak poważnie to podoba mi sie ze mnie słucha i tak jakby współpracujemy. Zawsze trzymam lusterko przed nosem i ona opowiada mi co robi i co oczekuje ze sie stanie za miesiąc. Także naprawdę spoko jest. A co do tego ze za dwa miesiące zdejmują to ja akurat nie miałam aaz takiej wady, plan leczenia miałam rozpisany na 1,5 roku a kończyny wcześniej także na plus. Ceramiczny kosztował £550 a metal £450 także wyszło £1000 za wszystko. Także is tak az dużo więcej jak u Ciebie . A co do polskich ortodontow w Anglii to sie nie przekonam m... byłam u 3 i wszyscy kazali wyrywać zęby wrr
Ja akurat chodze do Polskiego, glownie dlatego ze w angielskich klinikach ceny byly duzo wyzsze i po wizycie kontrolnej stwierdzilam ze orto wydaje sie ok ma tez bardzo duzo dobrych opinii takze sie zdecydowalam ale tak na prawde zobaczymy na koniec po zdjeciu aparatu jak bedzie
Co mi sie podoba w tym co piszesz to to ze Twoja lekarz mówi Ci dokladnie co robi i co ma sie dziac, mi mój orto jak sie go nie spytam to duzo nie opowiada o tym co robi i czego mam sie spodziewac
__________________
Od 5.05.11r DBAM O KRĘCIOŁY!

Pracuję nad sobą
nusia114 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-24, 21:29   #3547
rejek_d
Raczkowanie
 
Avatar rejek_d
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 141
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez asik1503 Pokaż wiadomość
Jestem po kolejnej kotroli... orto już załamuje ręce bo stosuje przeróżne kombinacje a ząb ma to gdzieś i ani myśli się ruszyć dzisiaj dostałam łańcuszek, metalową ligaturę, grubszy łuk i w bonusie stripping... oby w końcu ząb się ustawił
U mnie też jeden taki uparty, teraz działamy wyciągami, bo nie chce się odwrócić. W moim przypadku jest to piątka dolna, która sobie rośnie bokiem. Przerabiałam już sprężynki, łańcuszki, metalowe ligaturki, zwykłe, różne druty i udało się obrócić może o milimetr.
__________________
01.02.2016 - góra
20.07.2016 - dół
rejek_d jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-08-24, 21:58   #3548
doma456
Raczkowanie
 
Avatar doma456
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Lubelskie
Wiadomości: 39
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Miałam dzisiaj wizytę. Zgryz już mi się poprawił (przez chwilę miałam zgryz krzyżowy ) a łuki się lekko poszerzyły. Niestety okazało się, że na jednym z zębów orto nie zauważyła, że zsunęła się ligatura (a ja głupia nie zapytałam i uznałam, że tam miało być), przez to ząb mi się jeszcze trochę bardziej obrócił... Dzisiaj już był problem z zahaczeniem o niego gumki... Ostatecznie mam na nim śliczną ósemeczkę Znowu mocniejszy drut na dole. Przy górnej dwójce dostałam sprężynę, żeby zrobić miejsce na dobudowanie jej. Ligaturki na górze jasno-różowe, na dole srebrne bo chciałam przetestować, a akurat różowych było za mało na 2 łuki. Jak na razie wszystko oprócz tej nieszczęsnej dolnej dwójki idzie zgodnie z planem.
__________________
Aparat stały metalowy
góra 20.02.2017 -
dół 20. 02.2017 -
instagram
doma456 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-24, 22:09   #3549
asik1503
Zakorzenienie
 
Avatar asik1503
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 24 707
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez rejek_d Pokaż wiadomość
U mnie też jeden taki uparty, teraz działamy wyciągami, bo nie chce się odwrócić. W moim przypadku jest to piątka dolna, która sobie rośnie bokiem. Przerabiałam już sprężynki, łańcuszki, metalowe ligaturki, zwykłe, różne druty i udało się obrócić może o milimetr.
O to to... u mnie trójka była obrócona bokiem i jej tylna ściana opierała się o bok czwórki. Ogólnie jest poprawa ale to wciąż mało (ząb dalej nie wchodzi w łuk i co gorsza nie ma za bardzo miejsca) i jak do następnej wizyty nie obróci się zgodnie z planami orto to ząb zostanie spiłowany mechaniczne
__________________
Exaparatka
29.06.16
07.09.16
22.08.18
IG
asik1503 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-24, 22:31   #3550
czekoladowoo
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladowoo
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 27 236
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

To jak u mnie zeby nie chcą sie cofnąć

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
czekoladowoo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-25, 20:33   #3551
kasia15051
Raczkowanie
 
Avatar kasia15051
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 79
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

U mnie też dół. Do tej pory, przez rok żeby przesuwaly się w zwrotnym tempie (zwrotnym dla mnie bo nie sądziłam że przy tak dużych stloczeniach będzie to tak szło ) niestety ostatnio jest gorzej... dolne jedynki miałam mega stloczone. Do tego stopnia że orto zastanawiała się czy nie lepiej będzie jedna wyrwać. Stanęło na tym że bedziemy walczyć. Przerabialam już łańcuszki, krewetki, stripping. Jakieś tam zmiany zaszły ale bardzo małe. Ostatnio orto nawet zmieniła mi zamek na jakiś inny, dała mocniejszy łuk i jeszcze striping był. Miało się już wszystko zacząć prostować a ja niestety nie widz3 poprawy. Może minimalną. Między dwójką i trójka zrobiła si3 już szpara a ta jedynka dalej stoi w miejscu. Trochę zaczyna mnie to załamywać, bo jak tak dalej będzie szło to czarno widzę wyrobienie się z leczeniem w 2 lata

Edytowane przez kasia15051
Czas edycji: 2017-08-25 o 20:35
kasia15051 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-08-26, 08:31   #3552
IzzieSt
Zakorzenienie
 
Avatar IzzieSt
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 8 763
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez kasia15051 Pokaż wiadomość
U mnie też dół. Do tej pory, przez rok żeby przesuwaly się w zwrotnym tempie (zwrotnym dla mnie bo nie sądziłam że przy tak dużych stloczeniach będzie to tak szło ) niestety ostatnio jest gorzej... dolne jedynki miałam mega stloczone. Do tego stopnia że orto zastanawiała się czy nie lepiej będzie jedna wyrwać. Stanęło na tym że bedziemy walczyć. Przerabialam już łańcuszki, krewetki, stripping. Jakieś tam zmiany zaszły ale bardzo małe. Ostatnio orto nawet zmieniła mi zamek na jakiś inny, dała mocniejszy łuk i jeszcze striping był. Miało się już wszystko zacząć prostować a ja niestety nie widz3 poprawy. Może minimalną. Między dwójką i trójka zrobiła si3 już szpara a ta jedynka dalej stoi w miejscu. Trochę zaczyna mnie to załamywać, bo jak tak dalej będzie szło to czarno widzę wyrobienie się z leczeniem w 2 lata
Chciała Ci wyrwać jedynkę?
IzzieSt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-26, 19:19   #3553
kasia15051
Raczkowanie
 
Avatar kasia15051
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 79
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

tak, dolną. Jedna jedynka była schowana za drugą do połowy...
kasia15051 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-26, 19:41   #3554
Micraell
Zakorzenienie
 
Avatar Micraell
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 3 760
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Masakra. :/
__________________

"Well, I guess it would be nice, if I could touch your body, you know not everybody, has got a body like you."

~George Michael

Micraell jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-28, 08:20   #3555
rejek_d
Raczkowanie
 
Avatar rejek_d
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 141
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

U mnie na szczęście ta piątka nie rzuca się w oczy, jak nie uda się jej obrócić to trudno, zostanie jak jest. Reszta zębów ładnie odpowiada na leczenie, co i tak zaskoczyła moją orto, bo nastolatką już nie jestem
__________________
01.02.2016 - góra
20.07.2016 - dół
rejek_d jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-28, 10:30   #3556
Jenna__
Rozeznanie
 
Avatar Jenna__
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 676
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Od zeszłej środy mam górny łuk, dół dopiero za kilka miesięcy. Dziś nad ranem obudziło mnie moje własne zgrzytanie zębami. Lekko starłam sobie górną jedynkę. Nigdy tak nie miałam. Jak zabezpieczyć zęby w nocy przed czymś takim? Wizytę u ortodonty mam dopiero 20 września.
__________________
"Boże, chroń nas od tych, którzy chcą nam pomóc"
Jenna__ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-28, 17:43   #3557
phobie
Raczkowanie
 
Avatar phobie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 134
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

dziewczyny a miałyście tak, że przy aparacie tylko na górze przesuwały wam się zęby na dole? boli mnie dziś dolna jedynka i o ile nie oszalałam, jest wykrzywiona bardziej niż zwykle.
__________________
park that car, drop that phone, sleep on the floor, dream about me.
phobie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-28, 18:13   #3558
czekoladowoo
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladowoo
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 27 236
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez phobie Pokaż wiadomość
dziewczyny a miałyście tak, że przy aparacie tylko na górze przesuwały wam się zęby na dole? boli mnie dziś dolna jedynka i o ile nie oszalałam, jest wykrzywiona bardziej niż zwykle.
Ja miałam odwrotnie. Od dolnego łuku przesunely mi się górne zęby.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
czekoladowoo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-28, 18:31   #3559
phobie
Raczkowanie
 
Avatar phobie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 134
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez czekoladowoo Pokaż wiadomość
Ja miałam odwrotnie. Od dolnego łuku przesunely mi się górne zęby.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
w sensie, że miałaś aparat tylko na dole, a przesunęła się góra?
jak to działa
__________________
park that car, drop that phone, sleep on the floor, dream about me.
phobie jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-08-28, 18:54   #3560
czekoladowoo
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladowoo
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 27 236
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez phobie Pokaż wiadomość
w sensie, że miałaś aparat tylko na dole, a przesunęła się góra?
jak to działa
Tak. Dziala to tak ze zeby sie do siebie dopasowuja po prostu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
czekoladowoo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-28, 19:09   #3561
phobie
Raczkowanie
 
Avatar phobie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 134
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez czekoladowoo Pokaż wiadomość
Tak. Dziala to tak ze zeby sie do siebie dopasowuja po prostu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
rozumiem, dzięki za odpowiedź, bo trochę spanikowałam. Na szczęście ból już minął, ale pogadam o tym z orto następnym razem.

ehhh, nie ma lekko.
__________________
park that car, drop that phone, sleep on the floor, dream about me.
phobie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-29, 19:07   #3562
owocelki
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 3 378
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

hej dziewczyny, dawno mnie tu nie było założyłam aparat rok temu w styczniu, powinnam ściągnąć do końca roku więc zejdzie ok 2 lat. Postaram się szybko wstawić fotki dla porównania efektów
owocelki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-30, 08:38   #3563
StupidAlice
Czekoladoholik
 
Avatar StupidAlice
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Na obłąkanej herbatce...
Wiadomości: 12 505
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Micraell Pokaż wiadomość
No, jedzenie będzie Ci wchodzić pod drucik i obok zamków, nie da się tego obejść. Kup szczoteczkę pęczkową, prościej tym się tego pozbyć. Gryzienie też w końcu ogarniesz, kilka dni będzie boleć i będzie dziwnie, ale przejdzie i potem będzie lepiej. Na razie polecam kaszki dla dzieci do jedzenia. Mannę, kaszę jeczmienną z pomidorami itd. Jak najmiększe jedzenie chwilowo.
Potem będzie lepiej.
Ludzie naprawdę nie zwracają na aparaty aż takiej uwagi, nie przejmuj się tym tak bardzo, naprawdę. Dużo obaw siedzi tylko w Twojej głowie. :0

---------- Dopisano o 18:47 ---------- Poprzedni post napisano o 18:42 ----------

Ja 11.08 usunęłam pierwszą ósemkę. Było nieprzyjemnie przy znieczuleniu, samo usuwanie bezproblemowe. Potem standardowo spuchłam, zsiniałam... i niestety o tej pory nie odzyskałam całości czucia po zabiegu - broda i język są znieczulone dalej. :< Prawdopodobnie uszkodzili mi jakiś nerw, ale cały czas czuję jakies mrowienie, więc mam nadzieję, ze niedługo to ustąpi.
Za to zaczęły mnie boleć przednie zęby i nie wiem jak wytrzymam jeszcze miesiąc do założenia dolnego łuku. Boli tak jakby znowu zaczęły się tłoczyć i boję się, że ta nieusunięta ósemka znowu się pcha na wolność. :<

Witam, jako przyszła aparatka

Mam pytanie do tej Twojej ósemki, byłas w stanie funkcjonować normalnie? Mam też do wyrwania ale planuje iśc do pracy po wyrwaniu, u kolegi tak sprawnie poszło, że rano rwali a po południu był w pracy ( pracuje w aptece więc trochę pogadał) i nie wiem czy nie jestem przesadnie optymistyczna

Chciałabym się z tymi rwaniami jak najszybciej wyrobić i zadrutować

---------- Dopisano o 09:38 ---------- Poprzedni post napisano o 09:36 ----------

Cytat:
Napisane przez Micraell Pokaż wiadomość
Tak, dolną. Wszystkie mam zatrzymane niestety, ale były tak ułożone, że wolałam je usunąć przed założeniem dolnego łuku. Z drugą niestety nie zdążę, ale zrobię to już pewnie po założeniu drugiego łuku. A tak czy siak bym je usuwała kwestia tego czy teraz na początku leczenia aparatem i ustawiania zębów czy potem, jak już wszystko będzie super i nie zaczną boleć i niszczyć efektów.
Ortodontka mi mówiła, że często zdarza się chorurgą uszkodzić aparat przy rwaniu ósemek. Sama chciałam zakładac górę i potem rwać dół ale powiedziała, że nie.
__________________
"Kiedy ludzie mówią Ci, że nie możesz czegoś zrobić, tak jakby chcesz spróbować...prawda?”

Margaret Chase Smith
63,5 kg
U
28.08.2014 - 55 kg
28.08.2015 - 54,9 kg
28.08.2016 - 55,2 kg
28.08.2017 - 52,6 kg
StupidAlice jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-30, 10:40   #3564
Micraell
Zakorzenienie
 
Avatar Micraell
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 3 760
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Byłam w stanie normalnie mówić, ale byłam opuchnięta z jednej strony i niestety pojawił się u mnie siniak, więc do pracy z ludźmi bym raczej nie poszła.

Ja górę mam założoną od kilku miesoęcy i nic mi przy wyrywaniu nie uszkodził. Jak pytałam ortodontki to powiedziała, że nawet z założonym aparatem mogę spokojnie wyrywać zęby i chodzić normalnie do dentysty na leczenie. Powiedziała, że w razie czeho to mi ściągnie drut, żeby nie przeszkadzał i założy po zabiegu z powrotem.
__________________

"Well, I guess it would be nice, if I could touch your body, you know not everybody, has got a body like you."

~George Michael

Micraell jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-30, 18:31   #3565
nusia114
Zadomowienie
 
Avatar nusia114
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 1 134
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Ja jestem dzisiaj po kontroli u orto i uwaga, mam dolozone kolejne wyciagi! Oprócz tych po bokach mam teraz tez jeden po lewej stronie od górnej 3 do dolnej lewej 3 plus RAINBOW - wstawiam Linka, bo nie jestem w stanie wytlumaczyc co to
Te dwa dodatkowe wyciagi na szczescie tylko na noc, ale juz mnie szczeka boli na sama mysl Ah, czego sie nie robi dla pieknych zebów
__________________
Od 5.05.11r DBAM O KRĘCIOŁY!

Pracuję nad sobą
nusia114 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-31, 01:40   #3566
ateris
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 5 897
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

To zależy od chirurga. Ja orto i wyrywanie ósemek miałam w jednym miejscu. Jak najbardziej tam i wyrywają i leczą w aparacie. Panie już wprawione i nie ma żadnego problemu. Nic nie mam uszkodzone.
A w pracy po usunięciu każdej ósemki nie było mnie 5 dni. Spuchnięta nie wychodziłam w ogóle z domu No, ale miałam zatrzymane.
Nadrobiłam wszystkie sezony Breaking Bad

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ateris jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-31, 05:19   #3567
czekoladowoo
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladowoo
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 27 236
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Ja po jednej osemce mialam 7 dni zwolnienia a po drugiej 10 dni.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
czekoladowoo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-31, 05:59   #3568
StupidAlice
Czekoladoholik
 
Avatar StupidAlice
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Na obłąkanej herbatce...
Wiadomości: 12 505
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Hmmmmm nie pocieszacie wszystkie ósemki mam zatrzymane a jedna jest w poziomie

Nieciekawie u was to wyglądało a do tego nie mam żadnych seriali do nadrobienia
__________________
"Kiedy ludzie mówią Ci, że nie możesz czegoś zrobić, tak jakby chcesz spróbować...prawda?”

Margaret Chase Smith
63,5 kg
U
28.08.2014 - 55 kg
28.08.2015 - 54,9 kg
28.08.2016 - 55,2 kg
28.08.2017 - 52,6 kg
StupidAlice jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-31, 06:13   #3569
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Pozwolę się wtrącić, czytam od dawna Wasz wątek, bo sama planuję założenie aparatu. Odnośnie usuwania ósemek to każdy to przechodzi indywidualnie. U mnie w jednym przypadku rekonwalescencja trwała tydzień, brałam antybiotyk i ketonal. Przy następnym zębie czułam się o wiele lepiej i w miarę normalnie funkcjonowałam. Na pewno uczucie po usunięciu nie należy do najprzyjemniejszyh, ale to jak się będziesz czuć i czy będzie konieczne zwolnienie lekarskie, to kwestia bardzo indywidualna.
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-31, 07:14   #3570
kaaarii
Zakorzenienie
 
Avatar kaaarii
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 21 107
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Ja zakładam druty w środę i mam pytanie dziewczyny co sobie kupić? Jaka powinna być ta "wyprawka" ? Jakie szczoteczki itp, itd

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kaaarii jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-09-18 11:10:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:04.