Włosy kiedyś - włosy teraz. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-12-03, 00:37   #1
agnieshax
Przyczajenie
 
Avatar agnieshax
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3

Włosy kiedyś - włosy teraz.


Witam,
chciałabym zaczerpnąć wiedzy na temat moich włosów.
Otóż... do mniej więcej drugiej klasy gimnazjum miałam piękne, gęste i zdrowe włosy. Po pewnym czasie zaczęła się dziać jakaś tragedia. Zaczęłam raz na jakiś czas prostować włosy, później coraz częściej, teraz codziennie. Ilość moich włosów od czasu gimnazjum zmniejszyła się jakoś o 3/5 (czyli 5-6 lat później). Teraz moje pytanie, jeśli zaczęłabym dbać o włosy (oczywiście z umiarem, bez jakichś nietypowych terapii u fryzjera) nie susząc ich, nie prostując, używając delikatnych kosmetyków, to czy istnieje jakaś szansa, aby odzyskać tą "zgubioną" ilość włosów? Czy jednak gęstość już nie powróci? Jednak widok na swojej głowie pięciu włosów na krzyż jest dobijający

Z góry serdecznie dziękuję za wszelkie odpowiedzi.

Pozdrawiam!
agnieshax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-03, 09:35   #2
kasieni887
Wtajemniczenie
 
Avatar kasieni887
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 2 090
Dot.: Włosy kiedyś - włosy teraz.

mialam podobnie w dziecinstwie (gdzies do gimnazjum moze) mialam piekne geste PROSTE wlosy. to co jest teraz a to co bylo to niebo a ziemia, fakt ze zaczelam prostowac itd ale wydaje mi sie ze jednak to zwiazasne jest z dojrzewaniem , hormony itd...
zawsze lepiej dbac o wlosy niz nie poczytaj na wizazu rozne watki o wypadcsaniu itd moze uda Ci sie cos zdzialac
__________________

kasieni887 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-03, 16:59   #3
caskada
Zakorzenienie
 
Avatar caskada
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: BXL
Wiadomości: 9 124
Dot.: Włosy kiedyś - włosy teraz.

u mnie na odwrot
kiedys niewiadomo co mialam bo nie dbalam za bardzo chociaz wydawalo mi sie ze dbam bo kupuje odzywki z reklamy
dzis moje wlosy bardziej mi sie podobaja niz te sprzed 10 lat temu
__________________
dlugosc 74 /cel 80 cm
blond przyciemniony(7wn)
caskada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-03, 18:28   #4
Banshee666
Raczkowanie
 
Avatar Banshee666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 483
Dot.: Włosy kiedyś - włosy teraz.

też w gimnazjum miałam gęste włosy, do ramion.. teraz mam do tyłka i jest ich 10 razy mniej.. nie prostuję ich, nie suszę, odżywkę używam sporadycznie.. strasznie zaczęły mi wypadać po diecie.. kup jakieś tabletki na wzmocnienie włosów to przynajmniej się nie pozbędziesz tych co jeszcze masz
Banshee666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-05, 00:24   #5
uca
Rozeznanie
 
Avatar uca
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: desde muy lejos!
Wiadomości: 738
Dot.: Włosy kiedyś - włosy teraz.

Cytat:
Napisane przez agnieshax Pokaż wiadomość
Witam,
chciałabym zaczerpnąć wiedzy na temat moich włosów.
Otóż... do mniej więcej drugiej klasy gimnazjum miałam piękne, gęste i zdrowe włosy. Po pewnym czasie zaczęła się dziać jakaś tragedia. Zaczęłam raz na jakiś czas prostować włosy, później coraz częściej, teraz codziennie. Ilość moich włosów od czasu gimnazjum zmniejszyła się jakoś o 3/5 (czyli 5-6 lat później). Teraz moje pytanie, jeśli zaczęłabym dbać o włosy (oczywiście z umiarem, bez jakichś nietypowych terapii u fryzjera) nie susząc ich, nie prostując, używając delikatnych kosmetyków, to czy istnieje jakaś szansa, aby odzyskać tą "zgubioną" ilość włosów? Czy jednak gęstość już nie powróci? Jednak widok na swojej głowie pięciu włosów na krzyż jest dobijający

Z góry serdecznie dziękuję za wszelkie odpowiedzi.

Pozdrawiam!
To zalezy jaka jest dokladnie przyczyna tego przerzedzenia, jezeli to tylko zniszczenie mechaniczne to odpowiedz brzmi tak: jesli bedziesz onie dbala to wroca do stanu poprzedniego. A jezeli to z powodow hormonalnych czy jakis chorob to sprawa jest bardziej skomplikowana bo tutaj tylko lekarz moze pomoc. Z tego co piszesz rozumiem ze to jednak jestes przypadkiem nr 1 i jesli odstawisz prostownice i zaczniesz olejowac itd, mozesz miec wlosy jak kiedys a moze nawet lepsze
__________________
9.10.2013 zapuszczam włosy. Aktualna długość do ramion.
9.01.2014 włosy za linię obojczyków.
24.08. 2016 w połowie drogi do talii
uca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-05, 18:11   #6
agnieshax
Przyczajenie
 
Avatar agnieshax
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3
Dot.: Włosy kiedyś - włosy teraz.

Rozumiem... wydaje mi się, że żadna choroba mnie nie dopadła, bo pewnie już bym dawno o tym wiedziała, więc mam nadzieje, że jednak będzie dla moich włosów jakaś nadzieja
Zacznę stosować olejek rycynowy na włosy, jakieś witaminy, użyję delikatnych szamponów do włosów, w miarę możliwości odstawię suszarkę i prostownicę. Zobaczymy co z tego będzie ;p
Dziękuję za odpowiedzi !!
agnieshax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-05, 21:46   #7
201801220933
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 2 690
Dot.: Włosy kiedyś - włosy teraz.

Witam. Otóż muszę Ci powiedzieć, ze miałam dokladnie ten sam problem, ok 3 klasy gimnazjum moje włosy zaczęły marnieć i wypadać ( z przyczyn, których pozwole sobie nie wymieniać), sama się temu przysłużyłam.
Przedtem, jako dziecko miałam naprawdę grube i geste, ciemne włosy. Wiele osób je chwaliło, łącznie z fryzjerkami. Byłam naprawde dumna z mojej szopy.
Ale... no własnie, w trzeciej gimnazjum moje włosy w 5 miesiecy zamieniły się w kilka strąków zwisajacych na plecach, mniej wiecej połowa wypadła, a te które zostały były tak zniszczone, ze ich konce były dosłownie białe.
W tym czasie pisałam już na wizażu, ale w innych działach forum.
Gdy widok moich włosów doprowadzał mnie już do płaczu odwiedziłam ten oto dział.
Na początku cały boom informacji.
Pierwsze co zrobilam to zamówiłam olejek Amla, kupiłam szczotkę z naturalnego włosia (która mam do teraz). Zaczęłam też łykać Merz Special (o tym później). Pierwsze efekty zobaczyłam po pół roku i gdybym do teraz o nie tak dbała, a przede wszystkim jadła (!) pewnie w tej chwili mogłabym przeczesać palcami bujną czuprynę. Niestety moje problemy, z których wynikał zły stan włosów się pogłębiały. Na prostą wyszłam ok pól roku temu.

Edytowane przez 201801220933
Czas edycji: 2011-12-05 o 22:07
201801220933 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-12-05, 21:56   #8
201801220933
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 2 690
Dot.: Włosy kiedyś - włosy teraz.

Opiszę Ci tutaj, jak ja dbam o wlosy z widocznymi rezultatami. Myślę, że wiele wskazówek będzie dla Ciebie pomocnymi. Niby nic nowego, ale dojscie do tego zabrało mi troche czasu.
-obetnij to czego nie da sie uratowac ( żaden wysuszony wlos nie stanie sie zdrowy chocbyś nosiła maseczki 24h/dobe)
-delikatny szampon ziołowy (ja od dawna stosuje radical, bo rzeczywiście odżywia włosy), ostatnie płukanie lodowatą wodą, nie szarp, nie czesz mokrych wlosów, nie susz, nie prostuj (wiem -trudne ale możliwe)
-kup szczotkę z naturalnego włosia, na forum jest nawet opisany prawidłowy sposób szczotkowania włosów
-polecam najlepsze dla mnie tabletki "na włosy" czyli Merz Special; poprawia stan moich włosów w miesiąc, poza tym szybciej rosną; biorę je dwa razy w roku przez miesiąc (tendencja do wypadania spowodowanego zmianą temperatur)
-dopasowanie najlepszej dla Twoich włosów odżywki może trwać długo, ja jestem wierna Amli i olejkowi rycynowemu (wszystko raz w tygodniu); ponadto czasem oryginalny Wax lub Nafta Kosmetyczna, oliwa itp.
-nie sciskaj włosów cienką gumką, bo po prostu sie w ten sposób urywają

Taki zmasowany atak przeprowadzam juz od kilku miesiecy, a przy tym normalnie jem (a to przedewszystkim) i przy skorze widze mnóstwo nowych włosów różnej dlugosci. Sięgają mi za łopatki i konce są troche rzadkie, ale ważne ze zdrowe. Tak błyszczących włosów nie miałam chyba nigdy (nawet przed okresem chronicznego wypadania). Niestety, ale aby odzyskać swoją szopę bede musiala jeszcze troche poczekać. Mam nadzieje, że coś się przyda, zebrałam to ogólnie, jak masz pytania to śmiało.
Pozdrawiam.

Edytowane przez 201801220933
Czas edycji: 2011-12-05 o 22:05
201801220933 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-09, 13:16   #9
minthairr
Rozeznanie
 
Avatar minthairr
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 639
Dot.: Włosy kiedyś - włosy teraz.

Ja jeszcze rok temu miałam śliczne włosy, a teraz dzięki kobiecie uważającej się za fryzjerkę mam poszarpane, okropnie wycieniowane włosy. Zejdzie mi chyba ze 3 lata zanim dojdę do wymarzonej długości i jeszcze w miarę się wyrównają.
__________________
minthairr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-09, 19:53   #10
hahihehy
Rozeznanie
 
Avatar hahihehy
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Bdg/Poz
Wiadomości: 570
Dot.: Włosy kiedyś - włosy teraz.

minthair, po jaką ch*olerę odkopujesz wątki sprzed roku i nabijasz sobie posty?!
__________________
2A-3A/F/iii


blogujemy (nie tylko) włosowo
naturalna pielęgnacja, kosmetyki DIY, recenzje, teoria pielęgnacji włosów i inne
hahihehy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-09, 20:04   #11
Alex_07
Zadomowienie
 
Avatar Alex_07
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: podlasie
Wiadomości: 1 338
Dot.: Włosy kiedyś - włosy teraz.

Cytat:
Napisane przez hahihehy Pokaż wiadomość
minthair, po jaką ch*olerę odkopujesz wątki sprzed roku i nabijasz sobie posty?!
tak, to wkurzające i to odkopywanie wątków sprzed kilku lat ...
Alex_07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:57.