Blziny i wyzyta u dermatologa - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-03-07, 19:47   #1
Paulisss
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 19

Blziny i wyzyta u dermatologa


Mam 13,5 lat... no i kiedyś wyciskałam się strasznie, teraz tego nie robie bo wiem że to pogarsza tylko. Zostały mi blizny dziurki i przebarwienia na nosie, próbowałam Acne Derm i innych specyfików i nic nie pomogło. Czasami wyskakują mi pryszcze -wiadomo i mam także wągry na nosie, ale chce zlikwidować te blizny, więc zastanawiam sie nad pójściem jutro z mamą do dermatologa, ale nie wiem jak jej mam o tym powiedzieć, bo głupio mi jest mówic: mamo pójdziesz ze mna do dermatologa bo mam blizny? Zreszta ja z mamą nie rozmawiam o takich różnych sprawach bo nie lubie. Już chce jej powiedzieć żeby poszła ze mna od 2 tygodni i nie moge sie przełamać, a ona sama mi nie zaproponuje tego bo wie że nie zaaregowałabym bym najlepiej, że komentuje moją twarz. Nie wiem chyba nie powiem. A i ten dermatolog to jest medycyny estetycznej, więc czy dla mnie by coś mogła dać jakieś maści lub coś? Bo na rózne zabiegi oczywiscie wiadomo że nie, a taki derm. chyba zazwyczaj zabiegami sie zajmuje? Czy nie?
Paulisss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-07, 19:56   #2
Nierozumiany15
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Zachodniopomorskie .
Wiadomości: 367
Dot.: Blziny i wyzyta u dermatologa

Cytat:
Napisane przez Paulisss Pokaż wiadomość
Mam 13,5 lat... no i kiedyś wyciskałam się strasznie, teraz tego nie robie bo wiem że to pogarsza tylko. Zostały mi blizny dziurki i przebarwienia na nosie, próbowałam Acne Derm i innych specyfików i nic nie pomogło. Czasami wyskakują mi pryszcze -wiadomo i mam także wągry na nosie, ale chce zlikwidować te blizny, więc zastanawiam sie nad pójściem jutro z mamą do dermatologa, ale nie wiem jak jej mam o tym powiedzieć, bo głupio mi jest mówic: mamo pójdziesz ze mna do dermatologa bo mam blizny? Zreszta ja z mamą nie rozmawiam o takich różnych sprawach bo nie lubie. Już chce jej powiedzieć żeby poszła ze mna od 2 tygodni i nie moge sie przełamać, a ona sama mi nie zaproponuje tego bo wie że nie zaaregowałabym bym najlepiej, że komentuje moją twarz. Nie wiem chyba nie powiem. A i ten dermatolog to jest medycyny estetycznej, więc czy dla mnie by coś mogła dać jakieś maści lub coś? Bo na rózne zabiegi oczywiscie wiadomo że nie, a taki derm. chyba zazwyczaj zabiegami sie zajmuje? Czy nie?
Dermatolog medecyny estetycznej ;|? Dziewczyno co ty chcesz przeszczep skory zrobic xD?

Masz 13 lat..więc..hmm..na twoj wieku z zabiegow to raczej tylko kwasy AHA. Zabieg jeden kosztuje 100zł. A wykonuje się go zazwyczaj 5-10, na efekty można czekać nawet pół roku, gdyz skora sie wolno regeneruje. Na inne zabiegi jestes jeszcze niestety za mloda.

No chyba, że przepisze ci jakies maści..A co do ACNE DERM to mija pare miesiecy zanim zacznie dzialac. Sam go stosowalem, przez pierwsze 2 miesiace efekt jest praktycznie zerowy.

Pozdrawiam
Nierozumiany15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-07, 20:08   #3
Paulisss
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 19
Dot.: Blziny i wyzyta u dermatologa

Tak, tylko że u mnie w mieście innego dermatologa nie ma więc? Zresztą ona zajmuje się niby wszystkim... tak ten gabinet się nazywa: Dermestetica Gabinet Chorób Skóry i Dermatologii Estetycznej.

A nie wiedziałam że tak w młodym wiku w ogóle jakieś kwasy można stosować...
Paulisss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-07, 20:15   #4
Ciekawski90
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 174
Dot.: Blziny i wyzyta u dermatologa

Masz 13 lat i już trądzik... I z wyciskanych pryszczy zostały ci blizny? Też mam ten problem... Ale mi blizny znaczyły zapadać się po około 1,5-2 latach od wyciśnięcia pryszcza(y) Jeszcze tak strasznie mi się nie zapadły... I dlatego mam wybrać się do kosmetyczki na zabieg... Ale jakoś nie mogę "trafić" żeby się dokładnie zapytać czy to coś da : ))

I dziewczyno nie wyciskaj !!! Potem będziesz żałować jak cholera ! Ja tez żałuje i nie raz mam z tego powodu wyrzuty sumienie : //

Pozdrawiam : ))

//EDIT

I w żadnym wypadku nie wstydź się powiedzieć mamie że chcesz iść do dermatologa... Mama zrozumie Cię bardzo dobrze... I pamiętaj im szybciej się wybierzesz tym lepiej dla twojej buzi : ))
__________________


Ciekawski90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-07, 20:28   #5
Paulisss
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 19
Dot.: Blziny i wyzyta u dermatologa

O to chodzi że ja nie mam trądziku tylko kiedys najmniejszy pryszczek wyciskałam z całych sił i teraz te przebarwienie moje jakieś nierówne i w ogóle blizny.;/ No teraz zmądrzałam i nie wyciskam, a kilka prszyszczy to wychdzi mi czasami z 3 no chyba że to tez sie zalicza do trądziku... ale mi tylko te blizny przeszkadzaja.
Paulisss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-07, 20:44   #6
Ciekawski90
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 174
Dot.: Blziny i wyzyta u dermatologa

No to naprawdę idź do dermatologa i on Ci najlepiej doradzi czym to usunąć... Bo potem będziesz żałować... A z przebarwień/blizn z czasem zrobią się dołki a to nie fajnie wygląda : //
__________________


Ciekawski90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-07, 20:46   #7
Paulisss
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 19
Dot.: Blziny i wyzyta u dermatologa

No, nie wiem one same bez przyczyny to się nie zrobią, zresztą mam już je długo i mam tylke te dziurki co miałam. Tylko one nie są jakieś wielkie tylko leciuciutkie wklęśnięcia.
Paulisss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-03-07, 22:52   #8
Ciekawski90
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 174
Dot.: Blziny i wyzyta u dermatologa

Cytat:
Napisane przez Paulisss Pokaż wiadomość
No, nie wiem one same bez przyczyny to się nie zrobią,
"Dziury" zrobią się prędzej czy później(bardziej później) same z nie wyleczonej blizny... Z początku może i jest to małe... ale wraz kiedy blizna będzie bledła to dołek się powiększa jeżeli nie smarujesz niczym...
__________________


Ciekawski90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:35.