Co ze sobą zrobić... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-03-05, 14:42   #1
dayaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 5

Co ze sobą zrobić...


Hej dziewczyny,

nie wiem nawet jak zacząć... może od tego, że studiowałam anglistykę, drugi rok, nie zdałam i od tego zaczęły się moje problemy. Ponieważ nie zdałam nie z mojej winy, ale zorientowałam się za późno, minął czas i tak teraz siedzę w domu i nie wiem co z sobą począć.

Nie chcę wracać na tę samą uczelnię, nie pytajcie dla czego, po prostu sama myśl o powrocie tam doprowadza mnie do płaczu.

Chciałabym tak jakby zacząć od nowa, bo wiem że popełniłam błąd idąc na filologię, język znam, a wiedza o kulturze/książkach i innych takich mi się nie przyda. WOlałabym zrobić teraz certyfikat i iść na nauczanie metodyczne, a przy okazji zrobić inny kierunek, ale problem w tym, że... szkoda mi dwóch lat, z czego jeden rok kompletnie zmarnowany. Ale myslę, że chociaż za bardzo lubię wygodne życie w domu, powinnam w końcu wyprowadzić się stąd i być może studiować daleko od domu, nawet wieoczorowo, iść do pracy, albo nawet studia dzienne, ale coś innego...

Pewnie to wszystko brzmi chaotycznie, ale sama nie wiem co zrobić. Mam jeszcze dużo czasu żeby się zastanowić, wracałabym znów w październiku, ale jezeli chciałabym zacząć od nowa, od 1 roku, rekrutacja już niedługo... co powinnam zrobić? Nie jestem przyzwyczajona do życia poza domem, jestem blisko z rodziną, ale z powodu tych błędów które narobiłam w życiu, nie jestem teraz szczęśliwa. Chciałabym wreszcie zacząć życie, poznać ludzi, zacząć się bawić i cieszyć z życia, a nie żyć w ciasnych, ciemnym kącie domu.

Czy warto marnować ten rok/dwa lata i zacząć od nowa, czy ciągnąć to pomimo wszystko... myślałam o filogii niderlandzkiej albo szwedzkiej, ale wszyscy mówią mi że szkoda roku.

Więc... hmm... czy lepiej zacząć wszystko od nowa? Mówią że nigdy nie jest za późno, prawda?
dayaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-05, 15:38   #2
blueon
Raczkowanie
 
Avatar blueon
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 282
Dot.: Co ze sobą zrobić...

Ja tu widze pytanie: co zrobić? Zmarnowac kolejne dwa lata swojego życia siedząc w domu czy za dwa lata być na super kierunku i być super samodzielnym?
Lol, jasne. Jak masz możliwości to wyprowadzaj się. Jeśli mieszkasz z rodzicami w bardzo dużym mieście to przemyśl dokładnie. Można się przecież usamodzielnić mieszkając z nimi. Chyba, że rodzice Cię ograniczają (jak np. mnie - stale mnie traktują jakbym miała 14 lat ;o)
Jeśli masz plan na inne studia, inny kierunek no to składaj. Ja tez mam dwa lata w tyle, dwa razy rzucałam studia I do tej pory nawet nie martwiłam się tym, że będe dwa lata w bo szczerze? Jeśli za dwa lata miałabym być na super kierunku z super perspektywami to mogę i zmarnować 5 lat swojego życia.
blueon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-05, 16:35   #3
dayaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 5
Dot.: Co ze sobą zrobić...

Cytat:
Napisane przez blueon Pokaż wiadomość
Ja tu widze pytanie: co zrobić? Zmarnowac kolejne dwa lata swojego życia siedząc w domu czy za dwa lata być na super kierunku i być super samodzielnym?
Lol, jasne. Jak masz możliwości to wyprowadzaj się. Jeśli mieszkasz z rodzicami w bardzo dużym mieście to przemyśl dokładnie. Można się przecież usamodzielnić mieszkając z nimi. Chyba, że rodzice Cię ograniczają (jak np. mnie - stale mnie traktują jakbym miała 14 lat ;o)
Jeśli masz plan na inne studia, inny kierunek no to składaj. Ja tez mam dwa lata w tyle, dwa razy rzucałam studia I do tej pory nawet nie martwiłam się tym, że będe dwa lata w bo szczerze? Jeśli za dwa lata miałabym być na super kierunku z super perspektywami to mogę i zmarnować 5 lat swojego życia.
Też czasami patrzę na to z tej strony, ale czasami w środku czuję ten tak stres, nawet nie wiem czemu. Mam wygodne życie, ale nie chcę żeby moje życie było tylko wygodne, w domu, z rodzicami etc. Akurat nie jestem tu ograniczana, żyję jak chcę, ale jednak to nie do końca to. Być może muszę jednak się wyprowadzić i przyzwyczaić się do tego

Problem w tym, że nie mam pojęcia czy ten drugi kierunek mi przypasuje, szybko się nudzę rzeczami, jestem bardzo niestała, zmieniałam kierunek też już raz, uczelnię, grupy, miasto, wszystko zmieniałam po nic mi nie pasuje :P

Nie żeby ten mój kierunek był zly... wręcz przeciwnie, chcę to dalej zrobić, ale być może w nieco inny sposób i zacząć też inny język. Mam jeszcze trochę czasu do czerwca, muszę się w końcu zdecydować.

Dzięki za odpowiedź
dayaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-05, 18:11   #4
blueon
Raczkowanie
 
Avatar blueon
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 282
Dot.: Co ze sobą zrobić...

Trochę przypominasz mnie, bo mi też jest wspaniale jak mama mnie utrzymywała a ja nic nie musiałam robić
Ale zdałam sobie w końcu sprawę z tego, że prędzej czy później to się skończy i rodzice mnie odetną od kasy (bo ile można) a wtedy zostanę bez jakiekolwiek doświadczenia, bez edukacji, bez planów, bez niczego Więc spięłam się i robię coś w tym kierunku. Życie nie zawsze będzie takie super jak u mamusi ;<
blueon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-06, 06:09   #5
kalinka 007
Raczkowanie
 
Avatar kalinka 007
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 145
Dot.: Co ze sobą zrobić...

Może wizyta u doradcy zawodowego i (osobno) u psychologa? Bo niepokojące jest to, że jesteś niestała, to może być problem niezależnie od zainteresowań i perspektyw po kierunkach studiów.
kalinka 007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-06, 12:10   #6
dayaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 5
Dot.: Co ze sobą zrobić...

Cytat:
Napisane przez kalinka 007 Pokaż wiadomość
Może wizyta u doradcy zawodowego i (osobno) u psychologa? Bo niepokojące jest to, że jesteś niestała, to może być problem niezależnie od zainteresowań i perspektyw po kierunkach studiów.
Nie wiem... nie myślałam o tym w ten sposób. Mi się bardziej wydaje, że to dlatego że jestem leniwa... mam tysiąc pomysłów na minutę, ale siły, żeby cokolwiek zrealizować w 100% nieco mniej. Lubię mieć wszystko dopięte na ostatni guzik, więc wolę zrezygnować, nić cokolwiek zrobić byle jak. Dlatego nigdzie mi nie pasuje, zawsze coś zawadza. Jeszcze nie odnalazłam miejsca, gdzie byłabym szczęśliwa, więc dlatego szukam tak często zmieniając.
dayaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-06, 21:40   #7
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Co ze sobą zrobić...

Rok to jest nic. Ja przez problemy ze zdrowiem straciłam więcej, ale zawzięłam się i idę do przodu. Teraz muszę się spiąć i w czerwcu obrona.
Nie ma nic złego w poszukiwaniu siebie i tego co che się robić w życiu. O ile dobrze pamiętam to Ewa Chodakowska też tak często zmieniała zainteresowania aż w końcu wyjechała do Grecji i tam na dobre odkryła pasję do fitnessu. Może na Ciebie na końcu tych poszukiwań też czeka pasja życia?
Jeżeli rodzina daje Ci szczęście to może poszukaj studiów niedaleko od domu?
Niepokoi mnie to, że nie czujesz się szczęśliwa- może to jakiś epizod depresyjny? Z tym bym do psychologa poszła. Tak na wszelki wypadek.
Rok, 2 lata to nic. Minie jak sen. Mnie ubiegły pracowity rok tak przeleciał, że aż byłam zdziwiona jak ten czas pędzi.
Myślę, że praca to niegłupi pomysł, ale możesz też iść na studia i szukać praktyk, staży. Przez uczelnię i ze statusem studenta często jest z tym łatwiej.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-03-07, 09:09   #8
kalinka 007
Raczkowanie
 
Avatar kalinka 007
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 145
Dot.: Co ze sobą zrobić...

Dayya, to naprawdę brzmi jak dobry powód, żeby iść do psychologa. Nigdy i nigdzie nie będzie idealnie, bo ludzie nie są idealni...
kalinka 007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-07, 11:38   #9
dayaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 5
Dot.: Co ze sobą zrobić...

Psycholog to ogromny wydatek, a ja teraz jedyne oszczędzone pieniądze mam na rozpoczącie nowego roku, a pracy szukam i znaleźć nie mogę... zresztą nawet nie wiedziałabym co powiedzieć. Nie miałam jeszcze w życiu takiej sytuacji
dayaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-10, 21:49   #10
gottsu
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 77
Dot.: Co ze sobą zrobić...

Weź dziewczyno powiedz co było dokładnie powodem, że rzuciłaś tą anglistykę Sytuacja się rozjaśni
__________________
Yo amo al
DEFTONES
Sacramento, CA
gottsu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-11, 11:08   #11
DaenerysT
Raczkowanie
 
Avatar DaenerysT
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 122
Dot.: Co ze sobą zrobić...

Cytat:
Napisane przez gottsu Pokaż wiadomość
Weź dziewczyno powiedz co było dokładnie powodem, że rzuciłaś tą anglistykę Sytuacja się rozjaśni
Dokładnie

O jakich innych studiach myślisz?
__________________
You're the reason why I'm thinking
I don't wanna smoke on these cigarettes no more


DaenerysT jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-03-13, 10:21   #12
Radioactiv
Raczkowanie
 
Avatar Radioactiv
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: na granicy
Wiadomości: 197
Dot.: Co ze sobą zrobić...

Cytat:
Napisane przez DaenerysT Pokaż wiadomość
Dokładnie

O jakich innych studiach myślisz?
Zdaje sie, że już napisała, że myśli o filologii szwedzkiej lub niderlandzkiej ale jaki to ma sens jeśli autorka stwierdziła, że nauka o kulturze, literaturze itd. to nie dla niej?
Radioactiv jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-13, 10:31   #13
unachica17
Rozeznanie
 
Avatar unachica17
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Łódzkie
Wiadomości: 625
Dot.: Co ze sobą zrobić...

Dokładnie tak samo myśle
unachica17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-14, 14:26   #14
DaenerysT
Raczkowanie
 
Avatar DaenerysT
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 122
Dot.: Co ze sobą zrobić...

Cytat:
Napisane przez Radioactiv Pokaż wiadomość
Zdaje sie, że już napisała, że myśli o filologii szwedzkiej lub niderlandzkiej ale jaki to ma sens jeśli autorka stwierdziła, że nauka o kulturze, literaturze itd. to nie dla niej?
Przeoczylam ten fakt W takim razie to bez sensu, wkopie się znów w studia które rzuci.
__________________
You're the reason why I'm thinking
I don't wanna smoke on these cigarettes no more


DaenerysT jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-03-14 15:26:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:40.