siusianie:( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-04-22, 16:30   #1
likuna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 4

siusianie:(


Witajcie mam ogromny problem z nauką siusiania mojego 3,5 rocznego dziecka niestety potrafi przez kilkanaście godzin wstrzymywać mocz i kończy się to zapaleniem cewki moczowej praszę o pomoc
likuna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-22, 17:21   #2
kycia1
Wtajemniczenie
 
Avatar kycia1
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Z łóżeczka ;)
Wiadomości: 2 845
Dot.: siusianie:(

Oglądałam kiedyś program (zagraniczny) o Nianiach i byla tam przedstawiona taka sytuacja, ze maluch siusial tylko i wyłacznie na dworze- jak piesek. Nie wiadomo skąd sie yto wzięło, ale notmalnie do nocnika, ani do kibelka nie chcial/płakał bał sie okropnie! Niania zrobiła eksperyment : w ubikacji poukładała duzo kwiatów/ roslinek wszelkiego rodzaju- wszytsko po to, aby maluch poczuł choć trochę, że to tak jak na dworze (taka terapia). Nie pomogło. Miał natomiast starszego brata, który zamknął sie razem z nim w ubikacji i pokazał mu, ze siusianie do kibelka to nic strasznego, ze nia ma tam ani potwora, ani nic co mogłoby mu zrobic krzywde i pomoglo.

Moja propozycja:

Niech Twój mąz/partner/chłopak/brat ktokolwiek- byle by płci męskiej pokazał Maluszkowi, ze siusianie tam to nic strasznego. On pewnie sie boi (glupie bajki tez moga miec wpływ - ile razy widzialam jak niby jakas postac jet tam spuszczana, dzieci moga sie bac, ze z nimi bedzie tak samo). Dodatkowo mozna zachecic maluszka wrzucając kolorowe kostki-tak zeby wode w barwily - najlepiej w ulubionym kolorze maluszka i wtedy kazde spuszczanie wody po siusianiu tez moze byc dla niego swego rodzaju zabawa.

Mam nadzieje, ze cos to pomoze bo współczyje Bidulkowi kilka razy mialam zapalenie pecherza i cewki i wiem co to za bol. Moze dodatkowo boi sie siusiania bo kojarzy mu sie z bólem podczas zapelnia. Ma 3,5 roczku (jak moja siostra ) i na pewno zrozumie jak mu powiesz, ze im czesciej bedzie siusial tym lepiej dla niego i dla jego siusiaka. Trzymam za Was kciuki
__________________
Wybrałam pielęgnację ciała z marką Braun
kycia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-22, 17:22   #3
kashka
Rozeznanie
 
Avatar kashka
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 806
Dot.: siusianie:(

Cytat:
Napisane przez likuna Pokaż wiadomość
Witajcie mam ogromny problem z nauką siusiania mojego 3,5 rocznego dziecka niestety potrafi przez kilkanaście godzin wstrzymywać mocz i kończy się to zapaleniem cewki moczowej praszę o pomoc
Ale chodzi Ci o to jak nauczyć dziecko korzystać z nocnika/toalety czy Twoje dziecko już to potrafi a problemem jest to, że nie chce tego robić i wstrzymuje mocz?
kashka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-22, 18:22   #4
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: siusianie:(

A jak nie wstrzymuje to gdzie robi ?nocnik czy pielucha?
chyba jest juz odpieluchowany ?
chodzi do przedszkola?
widzisz ,ze wstrzymuje ?zaciska nogi ?
robiliscie badanie moczu ?

jakies przykre wspomnienia z sikaniem ?wc?nocnikiem ?

czego juz próbowaliscie ?
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-22, 18:52   #5
likuna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 4
Dot.: siusianie:(

Dziękuję za podpowiedz...Moje dziecko na noc ma zakładaną pieluchę boję się że przez cały dzień wstrzymywania odbije się to na nerkach .Woła siusiu idziemy na ubikację i nic ...we wrzwśniu miał iść do przedszkola .Amoże zostawić go na noc bez pampersa co myślicie?
likuna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-22, 21:29   #6
taszkin
Zakorzenienie
 
Avatar taszkin
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Podbeskidzie/BB
Wiadomości: 4 758
Dot.: siusianie:(

Chyba powinnaś udać się do lekarza z synkiem.
taszkin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-22, 22:21   #7
kashka
Rozeznanie
 
Avatar kashka
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 806
Dot.: siusianie:(

Cytat:
Napisane przez likuna Pokaż wiadomość
Dziękuję za podpowiedz...Moje dziecko na noc ma zakładaną pieluchę boję się że przez cały dzień wstrzymywania odbije się to na nerkach .Woła siusiu idziemy na ubikację i nic ...we wrzwśniu miał iść do przedszkola .Amoże zostawić go na noc bez pampersa co myślicie?
Posadź synka na nocniku/toalecie i daj mu miskę z wodą i jakieś zabawki, żeby mógł się nimi bawić w tej wodzie (może też po prostu "pluskać" w niej rączkami ). Woda wyzwala chęć zrobienia siusiu. U mnie ten sposób zadziałał genialnie. Zastosowałam go tylko kilka razy i potem już bez miski z wodą mój synek bez problemu korzystał z nocnika. Sposób poleciła mi koleżanka, która stosowała go pracując jako au pair. Życzę powodzenia
kashka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-04-22, 22:34   #8
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: siusianie:(

Po pierwsze lekarz po drugie niech dziecko idzie do przedszkola-pomijam problem sikania ,przedszkole to mega rozwijace i twórcze miejsce dla dziecka.

Skoro woła to juz polowa sukcesu ,pytanie co daelj ?czy uskarza sie na jakies bóle ?
kiedy najczęsciej robi siku ?
oczywiscie wybranynocnk,nakldka na dorosly sedes,podglądniecie taty
robienie na dworze
podczas zabawu z wodą
podczas czytania bajek itp
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-23, 16:42   #9
likuna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 4
Dot.: siusianie:(

bardzo wszystkim dziękuję za podpowiedzi .Myślę że wizyta u lekarza to dobry pomysł ,wydaje mi się że blokada psychiczna jest tak silna (Mały miał ropne zapalenie cewki co skończyło się wizytami u chirurga) sama sobie nie poradzę a niestety jestem sama i to jeszcze po 10godzin w pracy....jeszcze raz dziękuję wszystkim .Miłego dnia
likuna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:13.