Eko dom - w przyjaźni z naturą.:) - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-05-09, 21:53   #61
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Dot.: Eko dom-w przyjazni z natura:)

Cytat:
Napisane przez la songerie Pokaż wiadomość
Paranoja on zostal zdiagnozowany miesiac temu dopiero! Tutaj w UK nie cyrtola sie w jakis dietetykow. Wogole z diagnoza i leczeniem na cokolwiek to tu masakra! Jedynie porody fajne sa (wiem choc nie rodzilam). Tak na dobra sprawe to nie jestem tez pewna z ta skaza bialkowa. Zaobserwowalismy poprostu ze po nadmiarze nabialu wychodza mu krosty - cos jak to rogowacenie okolomieszkowe ktore jest wlasnie nasilane nadmiarem nabialu. Ehhh nie wiem co to bedzie. Nie mam pojecia co mu gotowac... A z ryb to wiem, ze sledzi nie moze. Reszte musze doczytac.

Wiesz, moim zdaniem to choroba jest zbyt poważna, by na własną rękę układać sobie dietę. Skonsultuj się dietetykiem w Polsce. Ale wiem, że mój ojciec też ma dnę moczanową i kiedy przyjechało do niego pogotowie, lekarka powiedziała od razu, że o mięsie i alkoholu może zapomnieć.
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-10, 12:25   #62
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Dot.: Eko dom-w przyjazni z natura:)

W temacie ekologii - wczoraj dostałam przesyłkę od Lush z kosmetykami i pewnie kojarzycie te pianki małe, którymi zwykle jest wypełnione pudełko z przesyłką, żeby produkty były bezpieczne? Wiecie z czego firma Lush robi te pianki? Ze skrobi ziemniaczanej. W 100% biodegradalne i to w krótkim czasie. Jedną zjadłam, żeby się przekonać, czy faktycznie skrobia.
Wielki plus dla Lush'a za to.
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-10, 19:20   #63
la songerie
Rozeznanie
 
Avatar la songerie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 555
Dot.: Eko dom-w przyjazni z natura:)

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Mam nadzieję, że nie leczysz tego tabletkami antykoncepcyjnymi?
Sekretny - narazie nie, zobaczymy co powie lekarz.

Paranoja z ta dieta to cie rozumiem. Tyle, ze teraz nie wybieramy sie do Polski. Maz nie je miesa chwilowo zadnego (choc podpbno biale mieso moze w postaci ugotowanej). Dzisiaj zrobilam mu sojowe bolonaise to az wykrecal mordka Biedaczek... Alkoholu tez zadnego nie pije. Ehhhh a ja mam tska chec na winko! Chyba se cichaczem wyzlopie...

Z tym Lushem to taki ciekawy marketing. Fajnie z ta skrobia, ale poza ta ich ekologia to niewiele natury w ich kosmetykach niestety. Ceny wysokie, smrod ze sklepu niesie sie po calej ulicy. Takie drogie nic. Ale czasem lubi sie wydac kase na ✂✂✂✂✂✂✂y, co nie? choc sama jeszcze nic od nich nie kupilam. Wolalam z iherb miec 4 produkty w cenie jednego lushowego.

Sluchajcie, kupilam u Hindusa za funciaka olej kokosowy. Cieszylam sie jak dziecko ze taki tani az tu die okazalo ze on kolo mojego drogiego kokosa nie wisual nawet na drzewie Wiem ze oddzielaja tez olej z jakiejs innej czesci kokosa i on wlasnie juz nie ma ani tego zapachu ani wlasciwosci. Nic sie nie stanie jesli uzyje go do smazenia?

Paranoja a mialas do czynienia/jadlas/slyszalas o innych superfoods takich jak: acai berry, zurawina, nasiona chia? Gdzie kupujesz swoje zarlo? W Polsce czy sprowadzasz z zagranicy? Duzo wychodzi ta twoja dieta w stosunku tygodniowym? (ale zabrzmialo ) Ciekawa jestem bo u mnie nie ma problemu z dostaniem takich rzeczy ale jak bylam w Polsce ostatnio to nawet oleju kokosowego nie moglam nigdzie dostac. Jakies porady gdzie kupowac kiedy wroce do kraju?
__________________
Redhead and proud!
la songerie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-10, 21:27   #64
_Czarodzielnica_
Rozeznanie
 
Avatar _Czarodzielnica_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 664
Dot.: Eko dom-w przyjazni z natura:)

paranoja, świetna wiedza i wynotuję to sobie w moim notatniku. Serio, posiadam już taki .
Z tego co piszesz, to ja np. uwielbiam pestki dyni i ze słonecznika. Ponadto są one dość kaloryczne, co jest dla mnie duzym plusem, bo walczę z niską wagą. Po Twojej rekomendacji, będę po nie sięgać jeszcze częściej.
Na parapecie stoi oczywiście bazylia, rzeżucha, w ogrodzie pietruszka, koperek.

A co do nabiału, postanowiłam go ograniczyć i obserwować reakcje mojej cery (nawrót trądziku po sześcioletniej kuracji o dermatologa, przeszłam izotek i inne cuda).

Tabletkę przeciwbólową biorę średnio raz na rok. Nawiązując do tego tematu, to zauważyłam, że Polacy zachłysnęli się tabletkami przeciwbólowymi oraz różnego rodzaju sublementami diety.

W radio można usłyszeć mnósto reklam na piękną cerę, paznokcie, włosy, wątrobę a nawet sprawność seksualną czy ochronę do antykoncepcji, można by wymieniać w nieskończoność... Moja dobra koleżanka ze studiów niestety bierze średnio co drugi dzień coś przeciwbólowego, a w torebce nosi kilka rodzajów proszków laboga:

Jeśli chodzi o chleb, to staram się jeść tylko ciemny i z ziarnami. Uważam, że taki jest bardzo zdrowy. Czy mógłby ktoś się do tego odnieść?
__________________
Świadomie dbam o siebie z wizażem

Zespół TŻ, zapraszam miłośniczki ciężkiego brzmienia: http://www.reverbnation.com/nilfgaard

Czarodzielnica na blogspocie

Edytowane przez _Czarodzielnica_
Czas edycji: 2011-05-10 o 21:34
_Czarodzielnica_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-10, 21:32   #65
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Eko dom-w przyjazni z natura:)

Paranoja-swietna dieta-staram sie jesc podobnieChociaz ciezko jest czasem i sie kusze na zlo..

Ogolnie unikam chleba i slodyczy.Nabialu nigdy nie lubilam.Uwielbiam ryby,za miesem nie przepadam.No i woda,woda najlepsza na oczyszczanie organizmu z toksyn,staram sie pic jej duzo ale ciezko jest np w zimie.

O co chodzi dokladnie z tym zakwaszaniem organizmu?Moze zrobilybysmy jakas liste produktow zakwaszajacych?

A moze bysmy tez tu podawaly przepisy na zdrowe potrawy?(u mnie dzisiaj salatka z ryzu czarnego z kurczakiem gotowanym i ananasem w sosie jogurtowym)
I wklejaly inspiracje/zdjecia naszych wymarzonych domow w stylu eco?(ja osobiscie marze o drewnianym domku na odludziu gdzie moglabym miec swoj wlasny ogrodek,lub dom w stylu minimalistycznym)

Edytowane przez CzarnyElf
Czas edycji: 2011-05-10 o 21:46
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-11, 01:44   #66
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Dot.: Eko dom-w przyjazni z natura:)

Cytat:
Napisane przez la songerie Pokaż wiadomość
Z tym Lushem to taki ciekawy marketing. Fajnie z ta skrobia, ale poza ta ich ekologia to niewiele natury w ich kosmetykach niestety. Ceny wysokie, smrod ze sklepu niesie sie po calej ulicy. Takie drogie nic. Ale czasem lubi sie wydac kase na ✂✂✂✂✂✂✂y, co nie? choc sama jeszcze nic od nich nie kupilam. Wolalam z iherb miec 4 produkty w cenie jednego lushowego.

Sluchajcie, kupilam u Hindusa za funciaka olej kokosowy. Cieszylam sie jak dziecko ze taki tani az tu die okazalo ze on kolo mojego drogiego kokosa nie wisual nawet na drzewie Wiem ze oddzielaja tez olej z jakiejs innej czesci kokosa i on wlasnie juz nie ma ani tego zapachu ani wlasciwosci. Nic sie nie stanie jesli uzyje go do smazenia?

Paranoja a mialas do czynienia/jadlas/slyszalas o innych superfoods takich jak: acai berry, zurawina, nasiona chia? Gdzie kupujesz swoje zarlo? W Polsce czy sprowadzasz z zagranicy? Duzo wychodzi ta twoja dieta w stosunku tygodniowym? (ale zabrzmialo ) Ciekawa jestem bo u mnie nie ma problemu z dostaniem takich rzeczy ale jak bylam w Polsce ostatnio to nawet oleju kokosowego nie moglam nigdzie dostac. Jakies porady gdzie kupowac kiedy wroce do kraju?
Ale Lush ma bardzo dobre składniki, szczególnie w produktach pielęgnacyjnych. Bardzo bogate oleje i wyciągi. Pomijam fakt, że w niektórych kosmetykach stosują paraben - w małej ilości i na końcu składu, ale jednak. Tylko tak jak Sicilia stwierdziła o benzoesanie sodu - że bez żadnego konserwantu zupełnie się nie da.
Sprawdź ich składy, mnie niektóre powalają swoim bogactwem.

Słyszałam o tych superfoods, ale ich nie próbowałam bo:
- jagód acai nigdzie nie spotkałam
- żurawiny świeżej też nie spotkałam, a ta niby suszona jest smażona w oleju, z dodatkiem cukru, zatem odpada
- nasionka chia miałam sobie zamówić, ale jakoś tak zostałam przy nasionach konopi i jagodach goji - jak będę robiła jakieś zamówienie, to pewnie je dorzucę


Niektóre produkty dostaję w zdrowym sklepie, a niektóre zamawiam z amerykańskiego lub angielskiego sklepu (np. syrop z agawy, organiczne pomidory suszone na słońcu). (Nie mieszkam w Polsce)

A olej kokosowy? Przez internet.



Cytat:
Napisane przez _Czarodzielnica_ Pokaż wiadomość
paranoja, świetna wiedza i wynotuję to sobie w moim notatniku. Serio, posiadam już taki .
Z tego co piszesz, to ja np. uwielbiam pestki dyni i ze słonecznika. Ponadto są one dość kaloryczne, co jest dla mnie duzym plusem, bo walczę z niską wagą. Po Twojej rekomendacji, będę po nie sięgać jeszcze częściej.
Na parapecie stoi oczywiście bazylia, rzeżucha, w ogrodzie pietruszka, koperek.

Jeśli chodzi o chleb, to staram się jeść tylko ciemny i z ziarnami. Uważam, że taki jest bardzo zdrowy. Czy mógłby ktoś się do tego odnieść?
Tylko nie przesadź z tymi pestkami, żeby ci wątroba nie siadła od nadmiaru tłuszczów.

Chleb ciemny z ziarnami jest bardzo zdrowy, tylko drogi chyba. Zwróć uwagę, czy to nie "podróbka" - często robią chleb z dodatkiem mąki pszennej i barwią go karmelem.

Cytat:
Napisane przez CzarnyElf Pokaż wiadomość
Paranoja-swietna dieta-staram sie jesc podobnieChociaz ciezko jest czasem i sie kusze na zlo..

Ogolnie unikam chleba i slodyczy.Nabialu nigdy nie lubilam.Uwielbiam ryby,za miesem nie przepadam.No i woda,woda najlepsza na oczyszczanie organizmu z toksyn,staram sie pic jej duzo ale ciezko jest np w zimie.

O co chodzi dokladnie z tym zakwaszaniem organizmu?Moze zrobilybysmy jakas liste produktow zakwaszajacych?

A moze bysmy tez tu podawaly przepisy na zdrowe potrawy?(u mnie dzisiaj salatka z ryzu czarnego z kurczakiem gotowanym i ananasem w sosie jogurtowym)
I wklejaly inspiracje/zdjecia naszych wymarzonych domow w stylu eco?(ja osobiscie marze o drewnianym domku na odludziu gdzie moglabym miec swoj wlasny ogrodek,lub dom w stylu minimalistycznym)
O zakwaszaniu można przeczytać np. w tym artykule http://www.obcasy.pl/index.php?art=1...=33&dzial2=188 (Pomijam fakt, że jest to artykuł sponsorowany przez pana Auera Ale sedno zakwaszenia jest dobrze opisane.)

A przepisy - ja mogę podać kilka z Raw Food, bo mam świetne ksiązki Ani Phyo, która jest moim guru.

Ja się dzisiaj skusiłam na zło i zeżarłam Bounty.

A z tym domkiem drewnianym u mnie nie wyjdzie, bo ja lubię styl skandynawski.


---------- Dopisano o 00:44 ---------- Poprzedni post napisano Wczoraj o 23:20 ----------

Dołączam link do świetnego artykułu o wodach mineralnych http://www.eioba.pl/a/28ih/cyrk-z-wodami-mineralnymi Polecam go przeczytać, zawiera cenne informacje, które mogą wpłynąć na naszą decyzję odnośnie wyboru wody.
Ja piję wodę z kranu, filtruję ją filtrem węglowym (dzbanek Britta) - nie uważam, by mój organizm na tym cierpiał.
A wy jaką wodę pijecie?

Edytowane przez d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Czas edycji: 2011-05-11 o 00:32
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-11, 14:01   #67
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Dot.: Eko dom-w przyjazni z natura:)

To może na zachętę przetłumaczę wam przepis na Raw Food Mleko Vaniliowe - jest słodziutkie i bardzo zdrowe.

Mleko nie zawiera cukru (tylko naturalną fruktozę) ani nabiału.


- 1/2 filiżanki migdałów (migdały powinny być w skórkach, bo te bez skórek są parzone wrzątkiem, żeby oddzielić od nich skórkę, a wrzątek zabija naturalne składniki) (najlepiej je na noc namoczyć w zimnej wodzie, żeby wytworzyły enzymy, bardzo dobre dla naszego organizmu; łatwiej się też zmiksują, na mokro można też ściągnąć skórkę)
- 1/2 filiżanki daktyli odpestkowanych (ja z braku świeżych używam suszonych organicznych - jeżeli są twarde, to można na godzinę namoczyć je w wodzie i dobrze wycisnąć przed robieniem mleka)
- 1 laska wanilii lub esencja waniliowa
- szczypta soli, najlepiej morskiej, himalajskiej, z Wieliczki (ważne, żeby nie była ratyfikowana); wielu osobom sól może wydać się dziwna, ale naprawdę podbija smak mleka, a w mleku krowim też sól się znajduje, dlatego nasz przepis będzie bardziej zbliżony smakiem do naturalnego

- 5 filiżanek wody

Trudności w wykonaniu nie ma żadnej, bo wrzucamy wszystkie składniki do blendera/robota kuchennego i miksujemy. Im szybszy blender, tym lepiej. Po zmiksowaniu przecedzamy mleko przez drobne sitko lub tetrę, żeby oddzielić skórki migdałów (chyba że używałyście migdałów bez skórek, to nie ma potrzeby).

Mleko można pić od razu lub lekko schłodzić - wtedy smakuje jak shake, można zamrozić na kilka godzin, żeby otrzymać deser lodowy lub dodawać do musli na śniadanie, lub polać nim naleśniki.

Zamiast wanilii można dodać kilka orzechów włoskich, wtedy otrzymamy mleko o orzechowym posmaku.

Można je przechowywać w lodówce 3-4 dni.

Edytowane przez d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Czas edycji: 2011-05-11 o 14:04
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-05-11, 14:22   #68
zai
Organizatorka
 
Avatar zai
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: jak zwykle nie tam gdzie powinnam
Wiadomości: 2 217
Dot.: Eko dom-w przyjazni z natura:)

[1=d61abbce58b52fe45ffe444 afc51ca0ea3c11859_65540a4 4484ab;26851904]To może na zachętę przetłumaczę wam przepis na Raw Food Mleko Vaniliowe - jest słodziutkie i bardzo zdrowe.

Mleko nie zawiera cukru (tylko naturalną fruktozę) ani nabiału.

[/QUOTE]



Chce więcej
__________________
zamówienia arkusz
mail w sprawie zamówień: zaimox@gmail.com
zai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-11, 14:39   #69
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Dot.: Eko dom-w przyjazni z natura:)

Cytat:
Napisane przez zai Pokaż wiadomość


Chce więcej
A już zrobiłaś mleko?
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-11, 14:51   #70
zai
Organizatorka
 
Avatar zai
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: jak zwykle nie tam gdzie powinnam
Wiadomości: 2 217
Dot.: Eko dom-w przyjazni z natura:)

[1=d61abbce58b52fe45ffe444 afc51ca0ea3c11859_65540a4 4484ab;26852675]A już zrobiłaś mleko?[/QUOTE]
Nie, ponieważ siedzę w pracy Ale w domu mam wszystkie składniki więc dziś będę działała. Ale ślina nie chce przestać lecieć
__________________
zamówienia arkusz
mail w sprawie zamówień: zaimox@gmail.com
zai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-11, 15:02   #71
_Czarodzielnica_
Rozeznanie
 
Avatar _Czarodzielnica_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 664
Dot.: Eko dom-w przyjazni z natura:)

Cytat:
Napisane przez CzarnyElf Pokaż wiadomość
Paranoja-swietna dieta-staram sie jesc podobnieChociaz ciezko jest czasem i sie kusze na zlo..

Ogolnie unikam chleba i slodyczy.Nabialu nigdy nie lubilam.Uwielbiam ryby,za miesem nie przepadam.No i woda,woda najlepsza na oczyszczanie organizmu z toksyn,staram sie pic jej duzo ale ciezko jest np w zimie.

O co chodzi dokladnie z tym zakwaszaniem organizmu?Moze zrobilybysmy jakas liste produktow zakwaszajacych?

A moze bysmy tez tu podawaly przepisy na zdrowe potrawy?(u mnie dzisiaj salatka z ryzu czarnego z kurczakiem gotowanym i ananasem w sosie jogurtowym)
I wklejaly inspiracje/zdjecia naszych wymarzonych domow w stylu eco?(ja osobiscie marze o drewnianym domku na odludziu gdzie moglabym miec swoj wlasny ogrodek,lub dom w stylu minimalistycznym)
Mieszkam na wsi i codziennie dojeżdżam do miasta na swój uniwersytet. Pomimo, że wszyscy się temu dziwią, ja sobie to chwalę.

U mnie na obiad dzisiaj naleśniki z brokułami i kurczakiem (tż obiadu bez mięsa nie tknie) w sosie ziołowo-czosnkowym.

paranoja proszę o więcej przepisów i dzięki za upomnienie z ziarnami, bo ostatnio chyba z nimi troszkę przesadziłam.
__________________
Świadomie dbam o siebie z wizażem

Zespół TŻ, zapraszam miłośniczki ciężkiego brzmienia: http://www.reverbnation.com/nilfgaard

Czarodzielnica na blogspocie

Edytowane przez _Czarodzielnica_
Czas edycji: 2011-05-11 o 15:05
_Czarodzielnica_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-11, 15:14   #72
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Dot.: Eko dom-w przyjazni z natura:)

To podam jeszcze szybki przepis na Budyń Czekoladowy (nie zawiera cukru, nabiału ani mąki), bardzo zdrowy:

(coś czuję, że zaraz polecę do sklepu po avocado)

- 2 miękkie avocado
- 2 żółte banany (dojrzałe, żeby były słodsze i zrównoważyły gorycz kakao, jeżeli lubimy gorzką czekoladę, to możemy użyć mniej dojrzałych bananów)
- 2 czubate łyżki kakao w proszku (najlepiej raw i organiczne, ale może też być "Holenderskie" lub DecoMorreno - to z wiatrakiem)

Wszystko znowu ląduje w blenderze i miksujemy na gładką masę.
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-11, 15:58   #73
Bruja
Rozeznanie
 
Avatar Bruja
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: ciemna strona księżyca
Wiadomości: 721
Dot.: Eko dom-w przyjazni z natura:)

Przepisy fantastyczne


Tylko dziewczyny, to jest podforum o budowaniu/ remontowaniu/ urządzaniu i ew. prowadzeniu domu/mieszkania.

Tematyka kulinarna tak trochę bez sensu w tym miejscu, lepiej się z tym na "moje gotowanie" przenieść.
__________________
Kot składa się z:
materii, antymaterii i fanaberii
Bruja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-11, 16:02   #74
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Dot.: Eko dom-w przyjazni z natura:)

Cytat:
Napisane przez Bruja Pokaż wiadomość
Przepisy fantastyczne


Tylko dziewczyny, to jest podforum o budowaniu/ remontowaniu/ urządzaniu i ew. prowadzeniu domu/mieszkania.

Tematyka kulinarna tak trochę bez sensu w tym miejscu, lepiej się z tym na "moje gotowanie" przenieść.

Mówiłam, że to nie jest dobre miejsce na ten watek.
A wątek nie jest o gotowaniu tylko o zdrowym i ekologicznym życiu.
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-11, 18:49   #75
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Eko dom-w przyjazni z natura:)

Świetne te przepisy.
A właśnie... Paranoja, co ci dało brak mleka i innych rzeczy? Jak to się odbiło na twoim zdrowiu (pozytywnie mam nadzieję). Możesz coś o tym więcej napisać, byłabym wdzięczna.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-11, 18:54   #76
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Dot.: Eko dom-w przyjazni z natura:)

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Świetne te przepisy.
A właśnie... Paranoja, co ci dało brak mleka i innych rzeczy? Jak to się odbiło na twoim zdrowiu (pozytywnie mam nadzieję). Możesz coś o tym więcej napisać, byłabym wdzięczna.

Nie wiem w sumie, bo jakoś tego nie obserwowałam szczególnie.
I nie wiem, czy to związek z mlekiem, czy przypadek, ale od jakiegoś czasu wzrosła mi odporność - np. mam kontakt z kimś chorym, łapię bakterie, 2 dni boli mnie gardło, zaczyna się katar i przechodzi. Organizm radzi sobie sam. I mniej wyprysków mam na twarzy, to zdecydowanie.
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-11, 21:10   #77
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Eko dom-w przyjazni z natura:)

Swietne przepisy dziewczyny

Czarodzielnica
-to podziwiam,ja mieszkam raczej w malym miasteczku ale blisko centrum.Jednak moim marzeniem jest sie przeprowadzic na pustkowieAha i nie jezdze i nie chce jedzic samochodem...

Paranoja-styl skandynawski tez ma w sobie ta prostote...
Ja oprocz domkow drewnianych uwielbiam styl southwestern.Jest taki eko-minimalistyczny

Wklajam kilka zdjec domow ktorymi bym nie pogardzila
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg new_house(1).jpg (22,0 KB, 10 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg istockphoto_1325840-southwestern-style-home.jpg (24,2 KB, 8 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg flat-roofed-house.jpg (42,9 KB, 9 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 665376295.jpg (53,0 KB, 10 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 653212_2.jpg (47,6 KB, 13 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 665411287.jpg (42,1 KB, 19 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 727256275.jpg (14,5 KB, 21 załadowań)

Edytowane przez CzarnyElf
Czas edycji: 2011-05-11 o 21:19
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-11, 21:11   #78
la songerie
Rozeznanie
 
Avatar la songerie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 555
Dot.: Eko dom-w przyjazni z natura:)

Dziewczyny z odpornoscia to racja. Ja tez zazywam minimalna ilosc tabletek i dopiero po tym jak jem lepiej widze ze odpornosc wzrasta.

Co do tabletek. Doszlam do smutnej konkluzji, ze Polacy to lekomani, wychodowani przez firmy farmaceutyczne. Nasza narodowa naiwnosc marketingowa siega zenitu! Mnogosc skaczacych tabletek w polskich reklamach jest nie do opisania. Bylam niedawno w Polsce i to zauwazylam wlasnie.

Co co domow eco - macie na mysli takie domy z bali albo slomy? Kiedys ogladalam tutaj program o tym jak facet wybudowal sobie taki slomiany dom z gliniana elewacja. Wygladal wprost genialnie. Wode pobieral z deszczowki, mial panele solarne i wiatraki. Cudo. Tyle, ze patrzac realistycznie na polskie realia (tato gadal z ekspertem od drewna) ilosc odpowiedniego drewna na polskim rynku do takiego projektu waha sie w granicach kilku procent. Do tego dochodza warunki pogodowe, konserwacja, itd. Choc dla zainteresowanych podam literature dodatkowa (sama nie posiadam tych ksiazek jednak swego czasu maz chcial taki dom stad to moje zainteresowanie):
http://www.amazon.co.uk/Building-Cob...d_bxgy_b_img_c
http://www.amazon.co.uk/Building-Str...ref=pd_sim_b_2
http://www.amazon.co.uk/Straw-House-...ref=pd_sim_b_5
http://www.amazon.co.uk/Green-Self-b...d_bxgy_b_img_c
http://www.amazon.co.uk/Green-Buildi...ref=pd_sim_b_1
http://www.amazon.co.uk/Ecohouse-Sue...ref=pd_sim_b_2
http://www.amazon.co.uk/150-Best-Eco...ref=pd_sim_b_5
http://www.amazon.co.uk/Natural-Flai...ref=pd_sim_b_1
http://www.amazon.co.uk/Green-Archit...ref=pd_sim_b_2
http://www.amazon.co.uk/Urban-Style-..._bxgy_b_text_c
http://www.amazon.co.uk/Straw-House-...ref=pd_sim_b_5
http://www.amazon.co.uk/Using-Natura...d_bxgy_b_img_b
http://www.amazon.co.uk/Building-Gre...ref=pd_sim_b_6

Moze i cos by sie jeszcze znalazlo. Ktos planuje budowac eco-dom? Co myslicie o farbach pochodzenia naturalnego?
__________________
Redhead and proud!

Edytowane przez la songerie
Czas edycji: 2011-05-11 o 21:16
la songerie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-11, 21:22   #79
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Eko dom-w przyjazni z natura:)

Ja kiedyś oglądałam program, w którym Polska była na 2 miejscu, tak na 2 miejscu jeżeli chodzi o lekomanię. Chyba Dania była na pierwszym, ale pewna nie jestem, a nie chcę skłamać. Osobiście znam człowieka, który codziennie rano łyka tabletkę przeciwbólową, ot tak. To pomyślcie ile to jest w ciągu roku... A czemu łyka? Aby mieć pewność, że nic go nie będzie poleć (psychika i tyle). Tak samo znam dziewczyny, które już przy lekkim bólu głowy biorą tabletki. I to nie jedną, a od razu trzy.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-13, 09:06   #80
lutien
Wtajemniczenie
 
Avatar lutien
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 319
Dot.: Eko dom-w przyjazni z natura:)

Cytat:
Napisane przez la songerie Pokaż wiadomość
Co co domow eco - macie na mysli takie domy z bali albo slomy?
No wlasnie eko dom to nie tylko drewno czy słoma. Mozna uzyc np cegiel rozbiorkowych (wydaje mi sie zreszta, ze takie cegly sa bardziej eko niz drewno) I nie zxapominajmy o tym, ze same materialy nie czynia domu ekologicznym. Trzeba brac tez pod uwage: lokalizacje dzialki, kubature budynku, rozmieszczenie okien i poszczegolnych pomieszczen, instalacje i technike wykonania
__________________
"Kiedy decydujesz się na dziecko,
zgadzasz się, że od tej chwili
twoje serce będzie przebywało poza twoim ciałem."
(Katharine Hadley )





Edytowane przez lutien
Czas edycji: 2011-05-13 o 09:07
lutien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-13, 12:02   #81
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Dot.: Eko dom-w przyjazni z natura:)

Cytat:
Napisane przez lutien Pokaż wiadomość
No wlasnie eko dom to nie tylko drewno czy słoma. Mozna uzyc np cegiel rozbiorkowych (wydaje mi sie zreszta, ze takie cegly sa bardziej eko niz drewno) I nie zxapominajmy o tym, ze same materialy nie czynia domu ekologicznym. Trzeba brac tez pod uwage: lokalizacje dzialki, kubature budynku, rozmieszczenie okien i poszczegolnych pomieszczen, instalacje i technike wykonania

A wg mnie domy eko to także te, których wyposażenie pochodzi z drugiej ręki w myśl zasady, że lepiej jest coś Reuse niż Recycle.
Jak już wyżej wspomniałam, lubię styl skandynawski i nawiązujący do skandynawskiego i tu świetnie pasują wszelkie meble, tkaniny, naczynia vintage.
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-13, 14:00   #82
lutien
Wtajemniczenie
 
Avatar lutien
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 319
Dot.: Eko dom-w przyjazni z natura:)

[1=d61abbce58b52fe45ffe444 afc51ca0ea3c11859_65540a4 4484ab;26888834]A wg mnie domy eko to także te, których wyposażenie pochodzi z drugiej ręki w myśl zasady, że lepiej jest coś Reuse niż Recycle.
Jak już wyżej wspomniałam, lubię styl skandynawski i nawiązujący do skandynawskiego i tu świetnie pasują wszelkie meble, tkaniny, naczynia vintage.
[/QUOTE]

Dokładnie
Poza tym pojęcie ekologicznego surowca jest względne. Dom z drewna nie będzie eko, gdy to drewno będzie trzeba sprowadzać Najlepsze są materiały lokalne. Np na Jurze Krak-Częst wiele domów wybudowanych jest z wapienia.
Zresztą jedną z głównych zasad eko jest korzystanie z surowców lokalnych
__________________
"Kiedy decydujesz się na dziecko,
zgadzasz się, że od tej chwili
twoje serce będzie przebywało poza twoim ciałem."
(Katharine Hadley )




lutien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-14, 20:04   #83
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Eko dom-w przyjazni z natura:)

Paranoja-swietne zdjecia

Ja wczoraj bylam ogladac dom eko budowany wlasnorecznie przez grupe hipisow-cala rodzina budowala podobno

Sciany byly b grube.Materialy to miedzy innymi drewno, glina,trawa,opony od samochodow i puszki.W domu byl ogrod,lazienki wygladaly jak dla ludzi pierwotnych,naprawde minimalizm.Material z ktorego zbudowali sprawial ze dom nagrzewal sie sam i nie musieli placic zadnych rachunkow typu prad,wode deszczowke zbierali do wielkiego kontenera ktory tez znajdowal sie w domu.

Jednak nie chcialabym w takim domu mieszkac-od poczatku uderzyl mnie straszny smrod(niewiem czy to material z jakiego budowali to sprawil czy to ze w domu bylo b cieplo i nawet najmniejszy smiec sie szybko rozkladal czy to ze Ci hipisi to chyba nie wiedzieli co to znaczy umyc podloge bo buty az mi sie do niej lepily.Ciekawa koncepcja ale za taki dom dziekuje-chcialam z niego wyjsc jak najszybciej....

Edytowane przez CzarnyElf
Czas edycji: 2011-05-14 o 20:08
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-15, 11:06   #84
la songerie
Rozeznanie
 
Avatar la songerie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 555
Dot.: Eko dom-w przyjazni z natura:)

Czarny elfie ciekawa koncepcja z tym domem choc jak widzialas (a raczej czulas) sama, nie do konca udana jako projekt juz koncowy.

Paranoja, wnetrza skandynawskie inspiruja i mnie, choc w zyciu nie zdecydowalabym sie na biale sciany. Uwielbiam kolor! Marzy mi sie wlasnie taki dom z rozbielona drewniana podloga i jasnymi meblami, pelen kolorowych scian i miedzynarodowych inspiracji. Moj styl to mieszanka stylow, tzw. hybrid interiors. Jest to cos na ksztalt stylu country pomieszanego z francuskim shabby chic z dodatkami skandynawskimi i marokanskimi. Mam romans ze starymi meblami, milosc do ceramiki i kutego metalu. Marzy mi sie wlasny dom...
__________________
Redhead and proud!
la songerie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-15, 11:59   #85
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Dot.: Eko dom-w przyjazni z natura:)

la songerie, białe ściany to jedyny słuszny kolor ścian.
Pokaż jakieś zdjęcia swoich inspiracji.
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-15, 13:02   #86
_Czarodzielnica_
Rozeznanie
 
Avatar _Czarodzielnica_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 664
Dot.: Eko dom-w przyjazni z natura:)

Pozwolę wkleić sobie swoje inspiracje.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg inspir.jpg (16,7 KB, 18 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg inspi.jpg (35,9 KB, 17 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg insp.jpg (98,0 KB, 17 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg ins.jpg (62,9 KB, 14 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg living-room24.jpg (333,2 KB, 16 załadowań)
__________________
Świadomie dbam o siebie z wizażem

Zespół TŻ, zapraszam miłośniczki ciężkiego brzmienia: http://www.reverbnation.com/nilfgaard

Czarodzielnica na blogspocie
_Czarodzielnica_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-15, 13:27   #87
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Eko dom-w przyjazni z natura:)

Dziewczyny, co do tego segregowania śmieci, to u mnie tez roznoszą ulotki w celu uświadamiania, wydaje mi się, że jest to podyktowane jedynie programewm unijnym, a nie jakąś szerszą strategią w polsce, a to dlatego, że pomimo iż mamy kontenery segregujące, to obok nich stoją też zwykle i tak naprawdę wszystkie śmieci są wywożone na to samo wysypisko, ( wiem o tym ,bo mieszkam w malym miasteczku i tu wszyscy wszystko wiedzą i widzą). Jedynie przedmioty, które można sprzedać są jednym slowem kradzione przez śmieciarzy, np szklo, a papier biorą prywatnie na opal, cala reszta, plastik, a nawet aluminium, akumulatory, baterie, zapalniczki ladują razem na kupie śmieci. Spodobala mi się ostatnia akcja w rossmanie, za przyniesienie do sklepu zużytych baterii rozdawali rabaty 10%. Akcja trwala przez 2 tygodnie, szkoda, że nie caly czas, ale zawsze coś.

A tak szczerze powiedziawszy to ja nawet nie wiem, co robić z takimi rzeczami, na które jest zakaz wyrzucania, np termometry rtęciowe to wiem, że trzeba do apteki zwracać, choć ja nie zwracam, bo są po prostu najlepsze, ale baterie, akumulatory, zapalniczki, pojemniki pod ciśnieniem nie mam pojęcia i tu też mnie nikt nie uświadamia, bo na opakowaniach pisze tylko: oddać do skladowiska, albo nie wyrzucać, albo zutylizować wg wskazówek o przedmiotach latwopalnych czy groźnych dla środowiska. Nic poza tym.



A co do oleju kokosowego ,to ja go jem lyżeczką, jak deser jakiś. Oczywiście jedna lyżeczka nie więcej.

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2011-05-15 o 13:29
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-15, 14:02   #88
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Dot.: Eko dom-w przyjazni z natura:)

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Dziewczyny, co do tego segregowania śmieci, to u mnie tez roznoszą ulotki w celu uświadamiania, wydaje mi się, że jest to podyktowane jedynie programewm unijnym, a nie jakąś szerszą strategią w polsce, a to dlatego, że pomimo iż mamy kontenery segregujące, to obok nich stoją też zwykle i tak naprawdę wszystkie śmieci są wywożone na to samo wysypisko, ( wiem o tym ,bo mieszkam w malym miasteczku i tu wszyscy wszystko wiedzą i widzą). Jedynie przedmioty, które można sprzedać są jednym slowem kradzione przez śmieciarzy, np szklo, a papier biorą prywatnie na opal, cala reszta, plastik, a nawet aluminium, akumulatory, baterie, zapalniczki ladują razem na kupie śmieci. Spodobala mi się ostatnia akcja w rossmanie, za przyniesienie do sklepu zużytych baterii rozdawali rabaty 10%. Akcja trwala przez 2 tygodnie, szkoda, że nie caly czas, ale zawsze coś.

A tak szczerze powiedziawszy to ja nawet nie wiem, co robić z takimi rzeczami, na które jest zakaz wyrzucania, np termometry rtęciowe to wiem, że trzeba do apteki zwracać, choć ja nie zwracam, bo są po prostu najlepsze, ale baterie, akumulatory, zapalniczki, pojemniki pod ciśnieniem nie mam pojęcia i tu też mnie nikt nie uświadamia, bo na opakowaniach pisze tylko: oddać do skladowiska, albo nie wyrzucać, albo zutylizować wg wskazówek o przedmiotach latwopalnych czy groźnych dla środowiska. Nic poza tym.



A co do oleju kokosowego ,to ja go jem lyżeczką, jak deser jakiś. Oczywiście jedna lyżeczka nie więcej.

W nas jest tak (Irlandia), że jest takie miejsce w mieście, do którego wjazd kosztuje 2 euro od samochodu, i można tam wywieźć wszystko - lodówki, pralki suszarki do włosów, komputery, mikrofalówki itd. Po prostu się to tam zostawia, a oni rozbierają to na części i odpowiednio utylizują. A baterie to do sklepu się oddaje, przy kasach są takie granatowe pojemniczki.
Wszystko jest kwestią zebrania informacji na temat polityki recyclingowej swojego miasta. Nie wiem jak jest u ciebie w mieście/województwie, ale na pewno są jakieś rozwiązania. Można napisać maila do Urzędu Miasta, na pewno udzielą jakichś informacji.


---------- Dopisano o 13:02 ---------- Poprzedni post napisano o 12:59 ----------

Cytat:
Napisane przez _Czarodzielnica_ Pokaż wiadomość
Pozwolę wkleić sobie swoje inspiracje.

Taki bardziej Country Living / Cottage. Dla mnie lekko za ciężki (za mało białych ścian - żart).
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-15, 16:09   #89
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Dot.: Eko dom-w przyjazni z natura:)

W czym pierzecie ubrania?
Ja używam żelek do prania, Bold albo Ariel, ale bankowo nie jest to ekologiczne.
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-15, 18:48   #90
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Eko dom-w przyjazni z natura:)

Tez uwielbiam biale sciany-i najlepiej nic lub malo na nich,sama w domu przez jakis czas mialam biale sciany i zero obrazow(ludzie sie dziwili).Nie mam tez kwiatkow na oknach i zaslon/firanek

---------- Dopisano o 09:48 ---------- Poprzedni post napisano o 09:45 ----------

Cytat:
Napisane przez _Czarodzielnica_ Pokaż wiadomość
Pozwolę wkleić sobie swoje inspiracje.
B ladne
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-02-23 17:07:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:45.