Kemon początek nowej drogi !!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-07-24, 16:12   #1
modnyfryzjer
Raczkowanie
 
Avatar modnyfryzjer
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 256

Kemon początek nowej drogi !!!


Napiszcie swoje odczucia związane z marką Kemon dystrybuowaną przez firmę Polwell.
__________________
modnyfryzjer- blog o fryzjerstwie
dodaj ulubiony salon
dodaj referencje swojego fryzjera
modnyfryzjer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-24, 17:18   #2
tootsie
Zakorzenienie
 
Avatar tootsie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 4 604
Dot.: Kemon początek nowej drogi !!!

Przyznam, że pierwszy raz słyszę o takiej firmie.
__________________


tootsie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-24, 17:40   #3
Emilcia_1616
Zakorzenienie
 
Avatar Emilcia_1616
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: zza horyzontu;)
Wiadomości: 20 599
Dot.: Kemon początek nowej drogi !!!

biorac pod uwage nazwe tytulu pomyslalam sobie ze to moze jaks reklama....
__________________
24.03.2016
Emilcia_1616 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-24, 18:31   #4
modnyfryzjer
Raczkowanie
 
Avatar modnyfryzjer
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 256
Dot.: Kemon początek nowej drogi !!!

Cytat:
Napisane przez tootsie Pokaż wiadomość
Przyznam, że pierwszy raz słyszę o takiej firmie.
Jest to nowa firma fryzjerska promowana przez firmę Polwell.Zastępuję markę Kadus, która niebawem zniknie z rynku. W jej miejsce pojawi się Kemon ( włoska firma ).

Nie mylić z Pokemonami.
__________________
modnyfryzjer- blog o fryzjerstwie
dodaj ulubiony salon
dodaj referencje swojego fryzjera
modnyfryzjer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-24, 19:02   #5
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Kemon początek nowej drogi !!!

Cytat:
Napisane przez tootsie Pokaż wiadomość
Przyznam, że pierwszy raz słyszę o takiej firmie.
Ja również, szukałam nawet w necie cos na ten temat i sie nie doszukałam więc... jak czegos nie ma w Google to znaczy ze to nie istanieje ))))
prosimy o jakieś bardziej szczegółowe info
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-25, 16:15   #6
modnyfryzjer
Raczkowanie
 
Avatar modnyfryzjer
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 256
Dot.: Kemon początek nowej drogi !!!

Cytat:
Napisane przez viki1988 Pokaż wiadomość
Ja również, szukałam nawet w necie cos na ten temat i sie nie doszukałam więc... jak czegos nie ma w Google to znaczy ze to nie istanieje ))))
prosimy o jakieś bardziej szczegółowe info

Kemon - profesjonalne kosmetyki do włosów.Już niebawem dostępne w salonach ( w szczególności Kadus-owych ).Bardzo duża oferta dla fryzjerów i klientów. Godne uwagi linia pielęgnacyjna "Actyva" nie zawiera SLS, i SLES oraz "Villa Lodola" naturalne składniki. http://www.kemon.it/it/prodotti/tree.asp?id=55

Trudno pisać o właściwościach ponieważ są jeszcze dla mnie nie znane.Czy są dobre ? Czas pokaże jak rynek zareaguję.

Polska strona jeszcze nie działa.
__________________
modnyfryzjer- blog o fryzjerstwie
dodaj ulubiony salon
dodaj referencje swojego fryzjera
modnyfryzjer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-07, 12:08   #7
modnyfryzjer
Raczkowanie
 
Avatar modnyfryzjer
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 256
Dot.: Kemon początek nowej drogi !!!

Z okazji 50 lecia marki Kemon klienci (kadusowi) mają okazję uczestniczenia w rejsie po Morzu Śródziemnym.
Niestety nie dla wszystkich starczyło miejsc ( 60 miejsc).

Szkoda ...
__________________
modnyfryzjer- blog o fryzjerstwie
dodaj ulubiony salon
dodaj referencje swojego fryzjera
modnyfryzjer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-08-07, 12:50   #8
fryzj
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 7
Dot.: Kemon początek nowej drogi !!!

Cytat:
Napisane przez modnyfryzjer Pokaż wiadomość
Z okazji 50 lecia marki Kemon klienci (kadusowi) mają okazję uczestniczenia w rejsie po Morzu Śródziemnym.
Niestety nie dla wszystkich starczyło miejsc ( 60 miejsc).

Szkoda ...
Trudno, żeby miejsc była nieograniczona ilość.
fryzj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-08, 17:02   #9
BRAVIA
Raczkowanie
 
Avatar BRAVIA
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 471
Dot.: Kemon początek nowej drogi !!!

byłam u mojego stylisty który zawsze pracował na kadusie i tym razem farbował mi wlosy i stylizował kemonem.
moje wrażenia są nastepujace:
- farba która miała być srednim brązem wyszła kruczoczarna... masakra
- wszystkie kosmetyki ( zarowno do stylizacji jak i farba) pachną obłednie
- dostałam kilka próbek do pielegnacji, krem do włosów podkreslający skręt pachnie pieknie, ale sprawia, ze wlosy są sztucznie sztywne i nieprzyjemne w dotyku, jakby wysuszone

nie mam innego wyjścia, zmieniam fryzjera, bo szkoda mi wlosów.
za farboowanie kadusem moich włosow do lopatek, z cięciem i stylizacja placiłam rzy Kadusie 130 zl, teraz przy Kemonie zapłaciłam 170 zl i jestem niezadowolona z efektu
BRAVIA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-09, 08:01   #10
bukmacher3
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 3
Question Dot.: Kemon początek nowej drogi !!!

Cytat:
Napisane przez BRAVIA Pokaż wiadomość
byłam u mojego stylisty który zawsze pracował na kadusie i tym razem farbował mi wlosy i stylizował kemonem.
moje wrażenia są nastepujace:
- farba która miała być srednim brązem wyszła kruczoczarna... masakra
- wszystkie kosmetyki ( zarowno do stylizacji jak i farba) pachną obłednie
- dostałam kilka próbek do pielegnacji, krem do włosów podkreslający skręt pachnie pieknie, ale sprawia, ze wlosy są sztucznie sztywne i nieprzyjemne w dotyku, jakby wysuszone

nie mam innego wyjścia, zmieniam fryzjera, bo szkoda mi wlosów.
za farboowanie kadusem moich włosow do lopatek, z cięciem i stylizacja placiłam rzy Kadusie 130 zl, teraz przy Kemonie zapłaciłam 170 zl i jestem niezadowolona z efektu
Witaj czy możesz więcej napisać na temat stylisty(miasto i ile wg Ciebie pracował na Kadusie). Wiesz może czy był on już po szkoleniu na nowych farbach bo ponoć proporcje tych farb są inne. Piszesz że wszystkie kosmetyki pachną obłednie tzn. napisz jaki to wg Ciebie zapach i co z tymi próbkami co dostałaś, czy wszystkie są do czterech liter. Ponadto jakbyś mogła napisz jeszcze parę swoich refleksji porównawczych Kemon-Kadus.
Wybieram się w tym tygodniu do fryzjera, który również zaczyna pracę na Kemonie.
Pozdrawiam
bukmacher3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-09, 10:46   #11
BRAVIA
Raczkowanie
 
Avatar BRAVIA
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 471
Dot.: Kemon początek nowej drogi !!!

moj fryzjer- stylista jest z bielska i chodziłam do niego od 2 lat i caly czas pracował na Kadusie. farby kadusa sprawiały, że włosy co prawda śmierdziały farbą przez dobrych kilka dni ( nawet po myciu), ale kolor zawsze był taki jak z próbnika, zawsze mialam kolorki mieszane na poziomie 6.
paleta kolorów kemona jest trochę inaczej skonstruowana, ale kolorek wlosów na probniku byl wyraźnie brązowy i daleko mu bylo do czerni. niestety efekt na wlosach zadziwił zarówno mnie jak i fryzjera. na kemonie pracują tam od ponad tygodnia, więc możliwe jest, że nie wiedzą jak się nim obchodzić, ale to nie zmienia faktu, że zapłacilam wiecej za niezamierzony efekt.. rozczarowujące.

zapach jest inny dla każdego kosmetyku i dla każdego odcienia farby!! ja miałam zapach farby taki jakby brzoskwiniowy, z nutką kwiatową.
szampon pachniał gumą turbo a kosmetyki do stylizacji jeszcze ładniej nie jestem w stanie ich przyrównać co jakiegokolwiek znanego mi zapachu. tylko pytanie jest jedno, co jest ważniejsze- zapach czy efekty.

próbki mam następujące:
- krem do włosów krręconych ( ten z literką C) i jak już pisałam wcześniej sprawil, że wlosy wyglądaja na wysuszone. Po kremie d takich włosów oczekiwałam uglaskania chociażby koncówek. moje wlosy nie są kręcone, tylko falują na różne strony i chciałam je po prostu podkreślić.. nie wyszło, musiałam wyprostować
- paste do włosów Glam T- pieknie pachnie i ma nablyszczać co robi, ale trudno mi powiedzieć czy to efekt świeżo farbowanych włosow czy tego nabłyszczacza.
- mam jeszcze próbki z literkami H, S i F ale jeszcze ich nie stosowałam. musze tez doczytać co to jest, bo to wszystko po wlosku... ale będę dawać znać
BRAVIA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-09, 11:21   #12
fryzj
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 7
Dot.: Kemon początek nowej drogi !!!

Mam na włosach kolor dokładnie taki, jaki sobie wybrałam z palety.
To, jaki kolor wychodzi w dużej mierze zależy do włosów.
Dziwne, że super fryzjera jesteś gotowa zmienić po jednej wizycie.
fryzj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-09, 17:55   #13
bukmacher3
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 3
Dot.: Kemon początek nowej drogi !!!

Cytat:
Napisane przez fryzj Pokaż wiadomość
Mam na włosach kolor dokładnie taki, jaki sobie wybrałam z palety.
To, jaki kolor wychodzi w dużej mierze zależy do włosów.
Dziwne, że super fryzjera jesteś gotowa zmienić po jednej wizycie.
Witaj, czy jak piszesz o kolorze to piszesz o farbie Kemon.
Napewno w dużej mierze zależy od włosów i umiejętności fryzjera(ki), ale również od zastosowanych kosmetyków.
Osobiście dużą uwagę zwracam na konsystencję produktów, zapach i wiele innych rzeczy. Zapach gumy od razu by mnie przekonał do tego że coś jest nie tak z produktem. Skoro to ma być coś lepszego niż Kadus to musi być to widoczne w wielu przypadkach.
Zapach to już duży minus dla nowego produktu.
Może niech na forum wypowie się jakiś fryzjer który już pracuje na Kemonie i porówna trochę Kadusa do Kemona. Wiem że będzie ciężko pisać o złych(minusowych) stronach porównania, ale może ktoś się odważy.
bukmacher3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-09, 19:19   #14
BRAVIA
Raczkowanie
 
Avatar BRAVIA
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 471
Dot.: Kemon początek nowej drogi !!!

to ile niewypałów mam mieć na glowie, żeby zmienić fryzjera??
obcinać będę się dalej u niego, ale farbę będę musiała jeszcze przemyśleć.
pytałam mojego fryzjera na czym mu się lepiej pracuje, na kadusie czy na kemonie, powiedział, że trudno to stwierdzić po kliku-klikunastu dniach, jednak mowił, że zapach jednym się podoba a inni nie mogą go znieść, bo jest bardzo intensywny i dluugo się utrzymuje

dodam jeszcze, że włosy mam zadbane i nie są przesuszone, żeby kolor wychodził ciemniejszy, bo zwykle na mocno wysuszonych kolor bywa inny niż zamierzony.
Jeżeli okaże się, że tylko ja miałam takie "przeboje" to może fryzjer pomylił numerki kolorow?

Edytowane przez BRAVIA
Czas edycji: 2009-08-09 o 19:31
BRAVIA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-10, 12:48   #15
modnyfryzjer
Raczkowanie
 
Avatar modnyfryzjer
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 256
Dot.: Kemon początek nowej drogi !!!

Cytat:
Napisane przez BRAVIA Pokaż wiadomość
to ile niewypałów mam mieć na glowie, żeby zmienić fryzjera??
obcinać będę się dalej u niego, ale farbę będę musiała jeszcze przemyśleć.
pytałam mojego fryzjera na czym mu się lepiej pracuje, na kadusie czy na kemonie, powiedział, że trudno to stwierdzić po kliku-klikunastu dniach, jednak mowił, że zapach jednym się podoba a inni nie mogą go znieść, bo jest bardzo intensywny i dluugo się utrzymuje

dodam jeszcze, że włosy mam zadbane i nie są przesuszone, żeby kolor wychodził ciemniejszy, bo zwykle na mocno wysuszonych kolor bywa inny niż zamierzony.
Jeżeli okaże się, że tylko ja miałam takie "przeboje" to może fryzjer pomylił numerki kolorow?
Koloryzacja Kemona jest na początku trudną dla fryzjera.Nawet na szkoleniu instruktor przyznał się do błędu ( 0,5 tonu wyszedł za ciemny kolor ).
Myślę, że farby Kemona są dobre tylko wyszkolenie fryzjera zawiniło.

Moje odczucia odnośnie produktów Kemona (testowałem tylko 3 ).

-hair manya actyve work lakier - śmierdzi niczym mucho zol - zawiera alkohol
-finishing eco - również nie należy do pięknych zapachów ( klientka kazała przestać fryzjerce używać lakieru do jej włosów - bez komentarza ) - zawiera alkohol
- hair manya diamond nabłyszczacz - cukierkowo landrynkowy zapach
( jak dla mnie nie trafiona nuta zapachowa -za słodka)

Są to moje odczucia z którymi nie każdy się zgodzi.

Myślę, że na rynku jest wiele innych zastępczych marek.Każdy ma wybór.Dla mnie linia liding i hair manya są mało atrakcyjne ( podobne produkty lata 90) w przeciwieństwie do linii pielęgnacyjnej Actyva i villa Lodola
__________________
modnyfryzjer- blog o fryzjerstwie
dodaj ulubiony salon
dodaj referencje swojego fryzjera
modnyfryzjer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-11, 19:17   #16
modnyfryzjer
Raczkowanie
 
Avatar modnyfryzjer
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 256
Dot.: Kemon początek nowej drogi !!!

Przetestowałem kolejny produkt firmy Kemon do stylizacji.

Jest to pasta modelująca z linii hair manya. Moje odczucia:
-zapach mniej uciążliwy niż inne produkty z linii - pachnie cytrusami
- zapach nie utrzymuje się we włosach ( całe szczęście)
- konsystencja dość luźna ( choć producent piszę, że jest to gęsta konsystencja)
- nie usztywnia włosów i nie nabłyszcza ( przynajmniej moich włosów)
- kolorowe opakowanie ( według mnie adresowane do młodych ludzi )
- pojemność bardzo mała w stosunku do opakowania (50 ml)
- cena sugerowana do odsprzedaży 54 zł

Jak dla mnie produkt nie wyróżnia się niczym w stosunku do innych produktów z konkurencyjnych firm. Czy jest warty swojej ceny? Musicie sami sobie dać odpowiedź.Miłego wyboru i testowania.
__________________
modnyfryzjer- blog o fryzjerstwie
dodaj ulubiony salon
dodaj referencje swojego fryzjera
modnyfryzjer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-11, 23:42   #17
2FeelU
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2
Exclamation Dot.: Kemon początek nowej drogi !!!

Cytat:
Napisane przez modnyfryzjer Pokaż wiadomość
Z okazji 50 lecia marki Kemon klienci (kadusowi) mają okazję uczestniczenia w rejsie po Morzu Śródziemnym.
Niestety nie dla wszystkich starczyło miejsc ( 60 miejsc).

Szkoda ...


A ja się wybieram właśnie na ten rejs... 7-12.11... Nie fair postąpiła firma Pollwell gdy zawiesiła pomysł wycieczki Kadus na Kretę... to mnie troszke wqrzyło... ale za to jest jeszcze w październiku wyjazd do Akademi Vidal Sassoon o której tu o dziwo nikt nic nie wspomniał... Zobaczymy jak się potoczy cała współpraca...
2FeelU jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-12, 07:02   #18
modnyfryzjer
Raczkowanie
 
Avatar modnyfryzjer
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 256
Dot.: Kemon początek nowej drogi !!!

Cytat:
Napisane przez 2FeelU Pokaż wiadomość
A ja się wybieram właśnie na ten rejs... 7-12.11... Nie fair postąpiła firma Pollwell gdy zawiesiła pomysł wycieczki Kadus na Kretę... to mnie troszke wqrzyło... ale za to jest jeszcze w październiku wyjazd do Akademi Vidal Sassoon o której tu o dziwo nikt nic nie wspomniał... Zobaczymy jak się potoczy cała współpraca...

No to miłego szkolenia ....
__________________
modnyfryzjer- blog o fryzjerstwie
dodaj ulubiony salon
dodaj referencje swojego fryzjera
modnyfryzjer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-12, 23:54   #19
2FeelU
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2
Dot.: Kemon początek nowej drogi !!!

Cytat:
Napisane przez modnyfryzjer Pokaż wiadomość
No to miłego szkolenia ....




Dzięęęęęki , na pewno będzie... Dziś widziałem zdjęcia statku jakim będziemy płynąć.... Zajefajny... Do tego jeszcze dzień na bieganie po Mediolanie i Genui...
2FeelU jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-14, 15:11   #20
fryzjerstwo
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 7
Talking Dot.: Kemon początek nowej drogi !!!

Cytat:
Napisane przez bukmacher3 Pokaż wiadomość
Witaj, czy jak piszesz o kolorze to piszesz o farbie Kemon.
Napewno w dużej mierze zależy od włosów i umiejętności fryzjera(ki), ale również od zastosowanych kosmetyków.
Osobiście dużą uwagę zwracam na konsystencję produktów, zapach i wiele innych rzeczy. Zapach gumy od razu by mnie przekonał do tego że coś jest nie tak z produktem. Skoro to ma być coś lepszego niż Kadus to musi być to widoczne w wielu przypadkach.
Zapach to już duży minus dla nowego produktu.
Może niech na forum wypowie się jakiś fryzjer który już pracuje na Kemonie i porówna trochę Kadusa do Kemona. Wiem że będzie ciężko pisać o złych(minusowych) stronach porównania, ale może ktoś się odważy.
Witam !

Kadusa nie da się porównać z Kemonem i nawet tego nie próbujcie gdyż obie marki są oparte na innych technologiach, doświadczeniach oraz zdobytym doświadczeniu. Osobiście znam produkty Kemon bo pracowałem na nich przez pewien czas - Kemon już od 2 lat był w Polsce za sprawą swojego dystrybutora firmy CATZY z Warszawy więc jakaś grupa fryzjerów miała styczność z tymi kosmetykami na naszym rynku ! Mnie zainteresowała linia styling gdyż była podróbką TIGI ( wizualnie bardzo zbliżona ) po testach raczej do tego produktu nie wróciłem gdyż jakość produktów mi nie odpowiadała. Co do pielęgnacji
też bez szczególnych zachwytów no i na koniec koloryzacja - tu już kompletna klapa. Obecne ceny w jakich ma byś sprzedawany Kemon
to jakiś żart u poprzedniego dystrybutora cena produktów była o jakieś 20-30 % niższa cena farby 22 zł 100 ml. Właściwie na naszym rynku jest dużo marek włoskich w ich gąszczu można sobie wyrobić opinie że to z reguły średniej klasy produktu - nic bardziej mylnego. Profesjonalne marki redem z Italli podzielone są ( jak ze wszystkim ) na marki bardzo dobre i średnie a nawet bardzo słabe. Jest kilka firm które są godne uwagi, gdzie cena produktu jest rozsądna a jakość produktu wyjątkowa. Dużą role w tym wszystkim odgrywa również opanowanie produktu. Osobiście lubię i pracuję na produktach włoskich
i tylko włoskich gdyż jakość i cena mi odpowiada a dostępność do produktów jest ograniczona ( nie ma ich w każdej hurtowni, na allegro też nie występują w nadmiarze tak jak Loreal,Wella i itp. ) Przez to odsprzedaż w salonie jest dużo wyższa, zachowany jest indywidualizm salonu i najważniejsze mój salon to moje nazwisko a ne mega koncern który powoduje że staje się nierozpoznawalny a przez co mniej indywidualny. Pozdrawiam
P.S. marki na których pracuję to : SelelctivE Professional - linia pielęgnacji On Care absolutny hit , Alfa-Parf, Roverhair Italy, Bietika Haircare ...
fryzjerstwo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-14, 16:15   #21
modnyfryzjer
Raczkowanie
 
Avatar modnyfryzjer
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 256
Dot.: Kemon początek nowej drogi !!!

Cytat:
Napisane przez fryzjerstwo Pokaż wiadomość
Witam !

Kadusa nie da się porównać z Kemonem i nawet tego nie próbujcie gdyż obie marki są oparte na innych technologiach, doświadczeniach oraz zdobytym doświadczeniu. Osobiście znam produkty Kemon bo pracowałem na nich przez pewien czas - Kemon już od 2 lat był w Polsce za sprawą swojego dystrybutora firmy CATZY z Warszawy więc jakaś grupa fryzjerów miała styczność z tymi kosmetykami na naszym rynku ! Mnie zainteresowała linia styling gdyż była podróbką TIGI ( wizualnie bardzo zbliżona ) po testach raczej do tego produktu nie wróciłem gdyż jakość produktów mi nie odpowiadała. Co do pielęgnacji
też bez szczególnych zachwytów no i na koniec koloryzacja - tu już kompletna klapa. Obecne ceny w jakich ma byś sprzedawany Kemon
to jakiś żart u poprzedniego dystrybutora cena produktów była o jakieś 20-30 % niższa cena farby 22 zł 100 ml. Właściwie na naszym rynku jest dużo marek włoskich w ich gąszczu można sobie wyrobić opinie że to z reguły średniej klasy produktu - nic bardziej mylnego. Profesjonalne marki redem z Italli podzielone są ( jak ze wszystkim ) na marki bardzo dobre i średnie a nawet bardzo słabe. Jest kilka firm które są godne uwagi, gdzie cena produktu jest rozsądna a jakość produktu wyjątkowa. Dużą role w tym wszystkim odgrywa również opanowanie produktu. Osobiście lubię i pracuję na produktach włoskich
i tylko włoskich gdyż jakość i cena mi odpowiada a dostępność do produktów jest ograniczona ( nie ma ich w każdej hurtowni, na allegro też nie występują w nadmiarze tak jak Loreal,Wella i itp. ) Przez to odsprzedaż w salonie jest dużo wyższa, zachowany jest indywidualizm salonu i najważniejsze mój salon to moje nazwisko a ne mega koncern który powoduje że staje się nierozpoznawalny a przez co mniej indywidualny. Pozdrawiam
P.S. marki na których pracuję to : SelelctivE Professional - linia pielęgnacji On Care absolutny hit , Alfa-Parf, Roverhair Italy, Bietika Haircare ...
20-30 % niższa cena farby 22 zł 100 ml.
O ile się orientuję to Kemon posiada tubki 60ml (coloro) i yocoloring 80 ml.
Uważam, że cały system koloryzacji jest dobry tylko wszystko zależy od wyszkolenia.

to jakiś żart u poprzedniego dystrybutora cena produktów była o jakieś 20-30 %
Całkiem możliwe tylko stary dystrybutor nie potrafił zapewnić odpowiedniego serwisu, dystrybucji i dlatego stracił swoją markę.Salony firmowe kupują jeszcze taniej produkty Kemona ( na poziomie 50% rabatu).

SelelctivE Professional - linia pielęgnacji On Care absolutny hit
W stosunku do jakiej firmy absolutny hit.W jakim odniesieniu to mierzyć.

...najważniejsze mój salon to moje nazwisko a ne mega koncern który powoduje że staje się nierozpoznawalny a przez co mniej indywidualny.
Oczywiście sam pracujesz na renomę. Produkty oraz koncern mogą tylko tobie ułatwić osiągnięcia w swojej pracy.
To że ktoś jest nierozpoznawalny nie jest winą koncernu. Koncern może jedynie przyspieszyć Twoją sławę i renomę ( tak jak Czajka,Wróblewski,Hupało, Babicz,Kaminski, i wszyscy inni których nie wymieniłem ).Często zdarza się, że koncern inwestuję w dobre nazwiska w prasie kolorowej, szkolenia oraz w autorskie kolekcje. Na co nie stać inne firmy.

Już trochę siedzę w tym fryzjerstwie i na tą chwilę nie potrafię wymienić żadnego nazwiska znanego fryzjera w Polsce pracującego markami , które są wyżej wymienione.
__________________
modnyfryzjer- blog o fryzjerstwie
dodaj ulubiony salon
dodaj referencje swojego fryzjera
modnyfryzjer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-07, 15:34   #22
fryzjer86
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 2
Dot.: Kemon początek nowej drogi !!!

te farby sa beznadziejne mozna je porownac do firmy z ce-ce tylko poszli na na jakis uklad i bardzo podniesli ceny tych farb ja kiedys mialam jedna farbe z tego i placilam za nia nie cale 20 zl! zenada nie bede sie wypowiadac bo szkoda gadac dla mnie najlepsza firma jaka moze byc jest keune holendreska nie ma porownan nie dawajcie sie wrabiac i nie wierzcie fryzjerom ze jest lepsza bo tylko was ciagna na kase u mnie klientki za farbe placa 1 kolor ok 80 zł (100 ml gotowej farby +mycie + modelowanie) a wlos jest piekny i blyszczacy i bardzo dobrze trzyma sie kolor farba nie mrowi ani nie piecze w skore a jak slicznie sie zmywa ze skory nie ma sladu.to jest to co najlepsze moglam zrobic to wejsc w ta firme
fryzjer86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-07, 18:07   #23
modnyfryzjer
Raczkowanie
 
Avatar modnyfryzjer
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 256
Dot.: Kemon początek nowej drogi !!!

Cytat:
Napisane przez fryzjer86 Pokaż wiadomość
te farby sa beznadziejne mozna je porownac do firmy z ce-ce tylko poszli na na jakis uklad i bardzo podniesli ceny tych farb ja kiedys mialam jedna farbe z tego i placilam za nia nie cale 20 zl! zenada nie bede sie wypowiadac bo szkoda gadac dla mnie najlepsza firma jaka moze byc jest keune holendreska nie ma porownan nie dawajcie sie wrabiac i nie wierzcie fryzjerom ze jest lepsza bo tylko was ciagna na kase u mnie klientki za farbe placa 1 kolor ok 80 zł (100 ml gotowej farby +mycie + modelowanie) a wlos jest piekny i blyszczacy i bardzo dobrze trzyma sie kolor farba nie mrowi ani nie piecze w skore a jak slicznie sie zmywa ze skory nie ma sladu.to jest to co najlepsze moglam zrobic to wejsc w ta firme
Również słyszałem dużo dobrego o Keune.
Co do jakości farb Kemona musimy jeszcze trochę poczekać na opinie większej grupy osób (klientów i fryzjerów).
__________________
modnyfryzjer- blog o fryzjerstwie
dodaj ulubiony salon
dodaj referencje swojego fryzjera
modnyfryzjer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-08, 08:37   #24
kasica_fryzjerka86
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 3
Dot.: Kemon początek nowej drogi !!!

witam. nie dawno byłam na szkoleniu marki kemon! i powiem tyle nie ma rewelacji, spodziewałam się całkiem czegoę innego..... czegoś super a tu zwykłe farby .......... no i inne szkolace się fryzjerki potwierdzały fakt ze farby wychodza ciemniej niz powinny !!!!!!!!!!! panowie od szkolenia chceieli sie pokazac i demonstrowali farby i trwała . trwała poraszka skret minimalny !!!!!!!! a farba blond miała zrównac dziewczynie odrost z koncami ...... i co wyszło hehehhehe jakies róde odrosty i oczywiscie konce inne hehehehehe . jedyne co super to kolorowe opakowania żucajace sie w oczy KEMON SIE CHOWA DO KADUSA.
kasica_fryzjerka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-09, 22:01   #25
scorpiowom
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 2
Dot.: Kemon początek nowej drogi !!!

Siema. Jestem klientka salonu fryzjerskiego w nowym targu od 5 lat farbuje włosy farbami KEMON i jestem bardzo zadowolona z efektów jakie moja fryzjerka dokonywała na moich włosach tymi farbami. Włos jest w takiej samej kondycji jak przed farbowaniami. Jest tylko problem gdyż już tych kosmetyków nie posiada i nie wie jak je zdobyć?!. Bywała na szkoleniach w siedzibie Kemon nie jedno krotnie wiec wiele wie na ten temat. A że ta firma jest poraz pierwszy na runku w polsce to stek bzdur.
scorpiowom jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-10, 07:40   #26
modnyfryzjer
Raczkowanie
 
Avatar modnyfryzjer
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 256
Dot.: Kemon początek nowej drogi !!!

Cytat:
Napisane przez scorpiowom Pokaż wiadomość
Siema. Jestem klientka salonu fryzjerskiego w nowym targu od 5 lat farbuje włosy farbami KEMON i jestem bardzo zadowolona z efektów jakie moja fryzjerka dokonywała na moich włosach tymi farbami. Włos jest w takiej samej kondycji jak przed farbowaniami. Jest tylko problem gdyż już tych kosmetyków nie posiada i nie wie jak je zdobyć?!. Bywała na szkoleniach w siedzibie Kemon nie jedno krotnie wiec wiele wie na ten temat. A że ta firma jest poraz pierwszy na runku w polsce to stek bzdur.
Firma Kemon była wcześniej dystrybuowana przez Catzy ( o ile się nie mylę od 3 lat).Nikt nie twierdzi, że firma jest po raz pierwszy na rynku polskim. Jeżeli Twoja fryzjerka pracuję marką Kemon od 5 lat to oznacza,że musiała znaleźć inne żródło dostaw.

Jest tylko problem gdyż już tych kosmetyków nie posiada i nie wie jak je zdobyć?
Gdybyś przeczytała wszystkie wcześniejsze posty mogłabyś jej w tym pomóc.
__________________
modnyfryzjer- blog o fryzjerstwie
dodaj ulubiony salon
dodaj referencje swojego fryzjera
modnyfryzjer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-15, 22:40   #27
wlosek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 2
Dot.: Kemon początek nowej drogi !!!

przewachalem juz chyba wszystko co w kemonie jest i zapach mi odpowiada... lakier moze i dziwnie pachnie ale chyba wszystkie lakiery nie maja przyjemnego zapachu... jesto zupelna nowosc przyjamniej dla mnie... jestem po dwoch szkoleniach kemona... na pierwszym byly instruktor kadusa chyba sam sie pogubil, ale drugie bylo juz ok... i prawda jezeli ktos nie odbedzie takiego szkolenia to moze zapomniec o prawidlowym uzyciu tych farb i zadowoleniu swojego klienta... zupelnie cos innego jak kadus (szkoda ze to juz koniec)... ale przyjajmniej opiekun ten sam zdecydowalem sie na kemona jak na razie nie zaluje - i tak wolalme kadusa
wlosek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-16, 23:49   #28
Figurka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 3
Dot.: Kemon początek nowej drogi !!!

Cytat:
Napisane przez kasica_fryzjerka86 Pokaż wiadomość
witam. nie dawno byłam na szkoleniu marki kemon! i powiem tyle nie ma rewelacji, spodziewałam się całkiem czegoę innego..... czegoś super a tu zwykłe farby .......... no i inne szkolace się fryzjerki potwierdzały fakt ze farby wychodza ciemniej niz powinny !!!!!!!!!!! panowie od szkolenia chceieli sie pokazac i demonstrowali farby i trwała . trwała poraszka skret minimalny !!!!!!!! a farba blond miała zrównac dziewczynie odrost z koncami ...... i co wyszło hehehhehe jakies róde odrosty i oczywiscie konce inne hehehehehe . jedyne co super to kolorowe opakowania żucajace sie w oczy KEMON SIE CHOWA DO KADUSA.
Witam!!Też nie dawno byłam na szkoleniu kemona ,ciekawa jestem czy czasem nie było to , to samo szkolenie....) - Ale powiem swoje zdanie, ja byłam zadowolona bardzo ze szkolenia, dowiedziałam się wszystkiego, co było mi potrzebne aby lepiej pracować tą marką, nie wiem jak u Ciebie ,ale u mnie instruktor jasno opowiedział dlaczego kolory wychodzą ciemniejsze, to jest normalne, bo w każdej marce czy to będzie kadus czy kemon, kolory nie są identyczne, ze szkolenia wyniosłam ,że powinno się kłaść kolory poziom wyżej niż w kadusie aby nie wyszedł ciemniejszy, 5 kadusa nie jest taka jak 5 kemona...( chyba słabo uważało się na szkoleniu ) Pracuję już od pewnego czasu tą marką i muszę powiedzieć ,że ja jestem zachwycona, kadusem nigdy uzyskałam takich pięknych blond włosów jak w kemonie, nareszcie nie muszę się stresować czy wyjdą żółte , są idealne ( oczywiście trzeba do tego trochę wiedzy )Ja i moje klientki jesteśmy spokojne, efekty są super.Co do trwałej to z tego co wiem, to na szkoleniach nie była jeszcze wykonywana ( byłaś na jakim dziwnym szkoleniu ) ja robiłam już trwała kemona w swoim salonie i wyszła dobrze, moje koleżanki też juz robiły ją w swoich salonach i też mają dobre zdanie.Nie da się porównac Kadusa do kemona bo to są dwie różne marki...Oczywiście kadus był bardzo prosty w użyciu i nawet mało znająca się na fryzjerstwie osoba mogła sobie poradzić... Kemon to trochę zakręcona marka ,wymaga dużej wiedzy .Błędy i negatywne nastawienie wynika z braku szkoleń.

---------- Dopisano o 23:49 ---------- Poprzedni post napisano o 23:08 ----------

[QUOTE=fryzjer86;14120695]te farby sa beznadziejne mozna je porownac do firmy z ce-ce tylko poszli na na jakis uklad i bardzo podniesli ceny tych farb ja kiedys mialam jedna farbe z tego i placilam za nia nie cale 20 zl! zenada nie bede sie wypowiadac bo szkoda gadac dla mnie najlepsza firma jaka moze byc jest keune holendreska nie ma porownan nie dawajcie sie wrabiac i nie wierzcie fryzjerom ze jest lepsza bo tylko was ciagna na kase u mnie klientki za farbe placa 1 kolor ok 80 zł (100 ml gotowej farby +mycie + modelowanie) a wlos jest piekny i blyszczacy i bardzo dobrze trzyma sie kolor farba nie mrowi ani nie piecze w skore a jak slicznie sie zmywa ze skory nie ma sladu.to jest to co najlepsze moglam zrobic to wejsc w ta firme[/QUOTE
Hmmm ciekawe porównanie.. kemon do ce-ce.. po jednej farbie ( zapewne nieumiejętnie użytej)ciężko wyrobić sobie zdanie.Kiedy pierwszy raz ,wykonałam koloryzację kemona ,byłam zachwycona do tego stopnia ,że mając pod ręką farby kadusa, nie chciałam już po nie sięgać... włosy błyszczące.. delikatne... a kolory nasycone... Fantastyczne jest to ,że farby mają zapach owoców.. np. kiwi, wiśnie..co na pewno jest bardzie przyjemne dla mnie i moich klientek ( wierzcie są zachwycone) Dla mnie "ŻENADĄ" jest wypowiadanie się , nie mając wiedzy o danym produkcie.Ja nie zamieniłabym kemona na kadusa...Ja i mój personel z kemonen mamy nowe możliwosci ,aby nasze klientki były jeszcze bardziej zadowolone. Kemon posiada aż 6 produktów, ułatwiających pracę przy koloryzacji....idealnie zabezpiecza skórę przed zabrudzeniem.

Edytowane przez Figurka
Czas edycji: 2009-09-17 o 00:07
Figurka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-17, 08:16   #29
kasica_fryzjerka86
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 3
Dot.: Kemon początek nowej drogi !!!

heheheh co? nie doświadczenie czyje??????? wiesz teraz sie okazało i nawet organizatorzy sie przyznali ,że szkolenie było złe ,że panowie szkolący nie tłumaczyli zbyt dobrze i jasno. na moim szkoleniu nie nie mówili o tym ze farba z kadusa a farba z kemona to jeden poziom róznicy.wychodzi na to że trafiłas na dobrego instruktora. a co do trwałej to tez było sprostowanie okazało sie ,że trwała była zbyt krótko trzymana dla tego tak wyszło ! na innym szkoleniu ale nie w moim mieście sprawdzali trwała i dłuzszy czas zastosowali niż na moim szkoleniu i ponoc trwała wyszła super acha a jezeli na twoim szkoleniu nie było trwałej to wychodzi na to ,że ty byłaś na dziwnym szkoleniu a nie ja :p faktem jest to ,że ja byłam na tylko jednym szkoleniu, a ty pewnie na wiekszej ilości!!!!! więc nie muszisz sie tak wymadrzać !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !! pozdrawiam
kasica_fryzjerka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-17, 17:58   #30
fryzjerkk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 10
Dot.: Kemon początek nowej drogi !!!

pracuję na Kemon'ie od trzech tygodni i jestem bardzo zadowolona
kolory są piękne i nasycone wszystko wychodzi

nie powiem że Kemon jest lepszy od Kadusa bo zacznie się dyskusja bez końca
na pewno nie jest gorszy

w razie pytań będę zaglądała
fryzjerkk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-06-08 11:14:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:40.