Mydło ALEPPO - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-03-14, 07:04   #31
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 3 240
Dot.: Mydło ALEPPO

Treść usunięta
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-27, 11:47   #32
higienistka
Raczkowanie
 
Avatar higienistka
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 238
Dot.: Mydło ALEPPO

Cytat:
Napisane przez nie_ma_mnie Pokaż wiadomość
jak ktoś chce wypróbować to tanie kostki (10 i 12 zł) widziałam w sklepach Organique.
Dla wszystkich zainteresowanych znalazłam opis Allepo proponowany przez Organique. Swoją drogą ja mam cerę mieszaną stosuję to mydło (nie codziennie) i wcale nie przesusza mi skóry.

MYDŁO OLIWNE Z ALEPPO – syryjski skarb
Wytwarzane tradycyjnie i niezmiennie od 2000 lat w Syrii, w miejscowości Aleppo, z mieszanki oleju z oliwek i oleju laurowego (z wawrzyńca). To niezwykłe, naznaczone oryginalną pieczęcią mydło jest całkowicie naturalne, nie zawiera kompozycji zapachowych, barwników, konserwantów, ani żadnych składników pochodzenia zwierzęcego.
Delikatna formuła, sprawdzona i uznana przez klientów od setek lat, posiada właściwości nie tylko nawilżające i zmiękczające, ale również antyalergiczne, przeciwzapalne i odkażające. Dzięki połączeniu dwóch niezwykłych olejów cudownie myje i pielęgnuje skórę. Olej oliwny przyspiesza regenerację i wygładza skórę, zaś olej z wawrzynu posiada nieocenione właściwości lecznicze.
Produkt idealny dla higieny osobistej (twarz, ciało, włosy), dla każdego rodzaju skóry, przede wszystkim suchej i delikatnej (również skóry małych dzieci). Jest zalecane od lat przez dermatologów przy łuszczycy, łupieżu, egzemach i alergiach. Doskonałe również do prania delikatnych tkanin i ubranek dziecięcych.


Mydło dostępne jest w kostkach ok 200g, w dwóch wersjach:
  • 5-8% oleju laurowego, (do cery tłustej, trądzikowej, ze stanami zapalnymi)
  • 12-15% oleju laurowego (do cery bardziej problematycznej, suchej, dla osób z łuszczycą i stanami zapalnymi)
higienistka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-23, 16:19   #33
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Mydło ALEPPO



Chciałabym zminimalizować ilość kosmetyków w mojej łazience i myć ciało i twarz jednym mydełkiem;twarz jest bardziej wymagająca,więc mydło dostosowałabym do niej Jakkolwiek moim priorytetem jest wybór mydła dla dojrzałej skóry
Czy możecie coś polecić?
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-23, 23:43   #34
thealee
Zakorzenienie
 
Avatar thealee
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: z daleka :)
Wiadomości: 13 985
Dot.: Mydło ALEPPO

A próbowałaś już mydła z Aleppo właśnie?
Jeśli nie masz żadnych problemów skórnych to polecam to, z zwartością oleju laurowego do 50% (powyżej już stosuje się do cer problemowych - z alergiami, atopią, trądzikiem).
Do twarzy można stosować normalnie, jako myło, zamiast żelu, robić maseczki - zostawiając na dwie-trzy minutki pianę, potem normalnie zmyć.
Dodatkowo można nim myć włosy - świetnie nabłyszcza i mi dzięki niemu nawyrastało mnóstwo maleńkich włosków na głowie (do mycia włosów używam jednak 70% mydeł)

Gdzie kupić? Najlepiej w jakiejś mydlarni o dobrej renomie - poszukaj w swojej okolicy Tam na pewno nie sprzedadzą Ci podróbki
__________________
Aga.
Odchudzam się:
58kg - 49kg

thealee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-24, 07:56   #35
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Mydło ALEPPO

Używam mydeł aleppo
Tylko na stronie sklepu (biolander,organeo) coś nie mogę doczytać,które z tych mydeł jest najlepsze do skóry dojrzałej
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-24, 18:38   #36
thealee
Zakorzenienie
 
Avatar thealee
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: z daleka :)
Wiadomości: 13 985
Dot.: Mydło ALEPPO

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
Używam mydeł aleppo
Tylko na stronie sklepu (biolander,organeo) coś nie mogę doczytać,które z tych mydeł jest najlepsze do skóry dojrzałej
Spojrzałam na stronę biolandera
Troszkę pracowałam z tego typu kosmetykami (ogólnie naturalnymi), i do cery dojrzałej - Arganowe (działanie przeciwzmarszczkowe, sam olejek stosowany jest nawet zamiast kremu przeciwzmarszczkowego/nawilżającego na noc) albo z różą damasceńską - tu głownie działanie będzie nawilżające, ujędrniające skórę
__________________
Aga.
Odchudzam się:
58kg - 49kg

thealee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-24, 19:40   #37
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Mydło ALEPPO

Dzięki
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-07-24, 23:47   #38
neroza
Zadomowienie
 
Avatar neroza
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 385
Dot.: Mydło ALEPPO

Cześć dziewczyny mam pytanie 2 dni temu kupiłam sobie mydło z Aleppo w mydlarni. Śmierdzi koszmarnie no ale ma działać także wybaczam mu ten smród. Jak na razie moja skóra dobrze na nie reaguje nie wysusza mi twarzy. Mam jednak problem z włosami...umyłam nim włosy i nałożyłam maskę od fryzjera bo włosy były strasznie szorskie w dotyku. Normalnie po zastosowaniu tej maski mam idealnie wręcz rozczesane włosy, a po tym mydle...masakra! zrobił mi się mega push up jakby przysłowiowy piorun rąbnął w stodołę, mam wrażenie że włosy są sianowate ale jak je dotykam to wydają się być lekko klejące O_o. Już sama nic nie rozumiem włosy miały być lśniące itd. Tym bardziej że zastosowałam maskę. Nie wiem co robić czy kupić jakąś specjalną odżywkę w tym sklepie, czy jakoś płukać włosy sama nie wiem...
Nie chciałabym rezygnować z używania tego mydła do mycia włosów, gdyż mam problemy ze skórą głowy i zależy mi na właściwościach tego mydła (o ile w ogóle istnieją :P).
Z góry dziękuję za wszystkie cenne rady
__________________
neroza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-26, 18:26   #39
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Mydło ALEPPO

Ja nie próbowałam myć włosów mydłem w kostce - mój syn próbował i rzeczywiście jest to straszliwe doświadczenie.
Kupiłam mu w końcu szampon/mydło w płynie (Aleppo naturalnie i jest ok.
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-26, 19:26   #40
nie_ma_mnie
Rozeznanie
 
Avatar nie_ma_mnie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: jestem w PRL-u
Wiadomości: 813
Dot.: Mydło ALEPPO

czy mówisz może o tym http://biolander.com/produkty/katego...-plynie-250ml/ ?
nie_ma_mnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-27, 13:26   #41
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Mydło ALEPPO

tak,to właśnie kupilam.pare razu uzyte na razie ale wyglada,ze jest ok.
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-10-09, 19:27   #42
NaturalWomen
Rozeznanie
 
Avatar NaturalWomen
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: przeważnie ze swojego pokoju:)
Wiadomości: 1 001
Dot.: Mydło ALEPPO

Hej,
jakiś czas temu kupiłam Aleppo 35% w nowo powstałej mydlarni w moim mieście. Zakup był strzałem w 10kę, efekt przeszedł moje oczekiwania. Ale jak mydełko się skończyło postanowiłam, że trochę zaoszczędzę, więc poszukałam na Allegro i znalazłam Aleppo 30% w bardzo przystępnej cenie. Sklep miał same pozytywne komentarze, paczuszka przyszła bardzo szybko, wzorowa transakcja. Urzywam nowego Aleppo już tydzień i sama nie wiem czy to na pewno oryginał....
Kostka zakupiona w internecie wygląda niby tak samo jak z mydlarni, ale:
-kolor jest odrobinkę jaśniejszy, taki bardziej żółty
-to z mydlarni strasznie śmierdziało (naprawdę strasznie), a to ze sklepu internetowego po prostu brzydko pachnie, ale bez przesady
- obie kostki, zanim je zmoczyłam, były leciutkie i po pstryknięciu w nie palcami takie jakby puste w środku
-mydełko z mydlarni było niesamowite (postronne osoby mówiły mi, że poprawiła mi się cera), a to z netu niby jest dobre (nie powiem, że nie) ale nie działa tak spektakularnie.
Pierwsze mydło zlikwidowało mój problem ze świecącą cerą, a to drugie niby coś tak robi na twarzy, ale to nie to...
Między jednym mydłem, a drugim używałam żelu, który poczynił spore spustoszenie na mojej buzi.
Zastanawiam się czy mydełko z netu jest prawdziwe czy kupiłam jakąś podróbkę czy 5% różnicy w składzie robi aż taką różnicę?
__________________
"to, co uderza w Nas ma też swoją drugą twarz/ jak noc, która po to jest, by słońce mogło wschodzić"
N.K.
NaturalWomen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-19, 15:23   #43
inesce
Przyczajenie
 
Avatar inesce
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 14
Dot.: Mydło ALEPPO

Ja dostałam na mikołaja oryginalne mydło Aleppo zakupione w "Mydlarni u Franciszka", a sprowadzone przez firmę Lorient.
skład: 30% oliwa z oliwek, 70% olej laurowy, woda morska. Mydło jest ciemno brązowe, i na wierzchu miało wyżłobiony jakis wzorek, pachnie nie ładnie dość intensywnie po zamoczeniu, ale zapach przechodzi po czasie.

Używam mydła dwa tygodnie i jak na razie nie polecam, szkoda pieniędzy.
- do cery: mam wrażliwą bardzo cerę, na policzkach sucha, nie mam trądziku , ale skłonność do zaskórników. po dwóch tygodniach widzę, że jednak mi trochę cere wysuszyło, a po umyciu trochę ściąga skórę. ( co jest nie pożądanym objawem).
*więc na pewno nie jest lepsze niż physiogel do mojej skóry. Jak dotąd physiogel i miceralny hydro effect żel z biedronki, tani, używane na zmiane są najlepsze i nie wysuszają cery. Plus jeszcze używam próbek z aptek kremów nawilżających do wrażliwej skóry: normaderm, euricerin lub avene i to chyba najlepsza pielęgnacja jaką znam dla cery.
- do włosów: mam cieńkie włosy, które przetłuszczają się przy głowie, a końcówki mam suche, użyłam mydła raz do włosów i drugi raz raczej nie planuje. Włosy były szorstkie, mimo że użyłam odżywkę potem, na koncach suchsze niż zwykle, jedyny plus to troche wolniej się przetłuściły.
* do włosów niezły szampon to ten z joanny ze skrzypem przeciw wypadaniu, rzeczywiście miałam wrażenie że mniej wypada włosów, ale też troche przesuszał końcówki. Dobry jest różowy szampon z loreal, naprawdę nie wysusza włosów i ich tak nie przetłuszcza. plus dobra odżywka loral, dove itp
- a do skóry: myje się tym mydłem i z tego co widzę, to jak nie użyje jakiegoś kremu przez 2 dni to na nogach skóre mam suchą jak wiór kokosowy, więc na pewno jakoś super nie nawilża skóry. bez szału.
- chyba najlepszy, sposób to myc się jakimś nawilżającym żelem , czy mydłem i po prostu używać regularnie na przykład oliwy z oliwek po kompeli lub prysznicu, bądź jakiegoś balsamu i kremu nivea.

Podsumowując stwierdzam, że mydło z Aleppo to przereklamowany towar, jego nawilżających właściwości nie doświadczyłam jak na razie i podejrzewam że już raczej nie doświadczę , zanim skończe tą jedną kostkę mydła.
Warto moim zdaniem pielęgnować każda cześć ciała odpowiednio do jej potrzeb i dobrać odpowiednie kosmetyki i to chyba najlepszy sposób. Wyżej wypisałam jakie dla mnie sa jak na razie najlepsze sposoby i chyba przy nich zostanę.
Więc nie ma co wywalać kasy na to mydło, lepiej kupic wcale nie droższe normalne, odpowiednie kosmetyki do cery, skóry i włosów.

P.S jak po dłuższym czasie, jak skończe tą kostkę mydła, coś się zmieni to dam znać.
inesce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-26, 16:10   #44
gubis
Rozeznanie
 
Avatar gubis
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 536
Dot.: Mydło ALEPPO

warto pamiętać, że aleppo to jakby nie patrzeć... mydło. oczyszczanie jest jego główną funkcją. ze względu na skład mycie się nim nie będzie wysuszające tak jak w przypadku standardowych mydeł czy też kostek o niższej zawartości tłuszczu. mimo tego mydło nie zastąpi balsamu/oleju nakładanego po kąpieli, szczególnie w przypadku suchej skóry... dla mnie jest to logiczne i dziwię się, że ktoś oczekuje w przypadku mydła nawilżenia na poziomie balsamu aleppo ma nie wysuszać i z tym radzi sobie doskonale.

sama mam dość suchą skórę i używam aleppo. w lecie umożliwia mi dużo rzadsze stosowanie dodatkowego nawilżacza (nie częściej niż raz w tygodniu) natomiast w zimie, gdy skóra jest bardziej podatna na wysychanie, w awaryjnych sytuacjach mogę - jednorazowo - pominąć go bez większej szkody. stosując zwykły żel skończyłabym jako wąż w trakcie wylinki.
__________________
24.01.2010 daję szansę moim włosom
gubis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-26, 22:52   #45
sienna123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 25
Dot.: Mydło ALEPPO

czy któraś z was używała może
ALEPIA Glinka Beloun wzmocnienie włosów 90gr
???
Mam wrażliwą skóre głowy z pojawiającymi się wypryskami
(swoją drogą stan skóry głowy bardzo się poprawił po myciu (tylko skalpu)mydłem Alep 70% premium Laurie - skóra po tygodniu nie swędzi i ograniczyła się ilość pryszczy) i kręcone włosy.
Niestety mydło jest już na wyczerpaniu, a przypadkiem wpadłam na Glinke Beloun z alepii na BIOLANDER. Szukałam na wizażu opinii, ale nie znalazłam.
A nawiasem mówiąc mam już dość mycia włosów szamponem dla dzieci (co prawda lekka formuła dająca rade zmyć olej kokosowy, ale niestety gdy nie używam olejku- wysusza włosy + kołtun)
sienna123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-31, 11:02   #46
gubis
Rozeznanie
 
Avatar gubis
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 536
Dot.: Mydło ALEPPO

przy problemach skórnych, moim zdaniem, więcej zdziała 70% lauru niż dodatek glinki
na wzmocnienie cebulek, jeśli już, lepiej podziała dodatek czarnuszki.
__________________
24.01.2010 daję szansę moim włosom
gubis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-31, 12:07   #47
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: Mydło ALEPPO

Cytat:
Napisane przez gubis Pokaż wiadomość
warto pamiętać, że aleppo to jakby nie patrzeć... mydło. oczyszczanie jest jego główną funkcją. ze względu na skład mycie się nim nie będzie wysuszające tak jak w przypadku standardowych mydeł czy też kostek o niższej zawartości tłuszczu. mimo tego mydło nie zastąpi balsamu/oleju nakładanego po kąpieli, szczególnie w przypadku suchej skóry... dla mnie jest to logiczne i dziwię się, że ktoś oczekuje w przypadku mydła nawilżenia na poziomie balsamu aleppo ma nie wysuszać i z tym radzi sobie doskonale.

sama mam dość suchą skórę i używam aleppo. w lecie umożliwia mi dużo rzadsze stosowanie dodatkowego nawilżacza (nie częściej niż raz w tygodniu) natomiast w zimie, gdy skóra jest bardziej podatna na wysychanie, w awaryjnych sytuacjach mogę - jednorazowo - pominąć go bez większej szkody. stosując zwykły żel skończyłabym jako wąż w trakcie wylinki.
Ja mam mieszaną skórę twarzy i niestety Aleppo niesamowicie ją ściąga i wysusza. Tak samo ze skórą na ciele - szczególnie na dłoniach. Większość żeli z SLS nie robi mi aż takiej krzywdy.
Mam 25% z organeo.pl.

Edytowane przez alkaxy
Czas edycji: 2011-12-31 o 12:08
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-01, 12:27   #48
gubis
Rozeznanie
 
Avatar gubis
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 536
Dot.: Mydło ALEPPO

próbowałaś myć innymi naturalnymi mydłami? jaki był efekt?

z ciekawości zapytam, czy Twoje aleppo jest zielone w środku? czasami można spotkać mydła oliwno-laurowe które są nazywane mydłem aleppo/alepp ale mimo tych samych składników użytych do produkcji, oleju w kostce jest mniej (oryginalnie powinien przekraczać 90%) i wtedy skóra reaguje nieprzyjemnie...

a może to kwestia stężenia oleju laurowego? sama 'na pierwszy rzut' kupiłam 35% i choć nie wysuszyło, to jednak brakowało tego 'czegoś' po użyciu - 50% załatwiło sprawę
__________________
24.01.2010 daję szansę moim włosom
gubis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-01, 12:50   #49
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Mydło ALEPPO

Właśnie miałam zapytać: mam mydło z organique - wielka kostka,odkroiłam kawałek a ono tylko skórke ma jakby aleppową, w środku zielone jak dojrzałe kiwi
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-03, 18:59   #50
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: Mydło ALEPPO

Mój też jest zielony w środku. Nie powienien być?
Używałam kiedyś mydła afrykańskiego (tego z CS) i nie wysuszało mnie, ale też nie widziałam magicznego wpływu na cerę.
Od 1,5 tygodnia jestem na Atredermie, więc odstawiłam mydło, bo i tak mam przesuszoną skórę.
gubis, gdzie kupujesz swoje mydło?
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-03, 20:03   #51
majciaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 85
Dot.: Mydło ALEPPO

Uzywam mydla Alep od 2 tygodni. Mam ze sklepu Organeo jakby ktos pytal ( mam nadzieje ze nie robie jakiejs zakazanej reklamy?)

Moim zdaniem mydlo jest cudowne!
Od lat uzywalm tylko zelu do mycia twarzy vichy i nic innego mnie nie przekonywalo a tu to mydlo nagle sprawilo ze mam ochoty uzywac tylko jego


Moje tez jest zielone w srodku bo odkrajalam znajomym kawalki.

Bardzo wydajne

Podoba mi sie zapach, i to bardzo, cala lazienka nim pachnie!

Przyszlo do mnie zapakowane w taka papierowa torebke z okienkiem, mialo wyzlobione costam na gorze. Wygladalo bardzo "Eco"


Myje nim 2-3 razy dziennie twarz i czasami zdarza mi sie myc za pomoca niego i gabki cialo. Moim zdaniem swietnie oczyszcza, zmywa nawet ciezki makijaz. czasami myje wtedy buzie po splukaniu raz jeszcze. Masaz wykonany ta piana na twarzy jest niesamowity, bardzo doglebnie oczyszcza bo moje czarne pory na nosie po myciu sa niemalze niewidoczne!

Posiadam stezenie 25% ale na pewno wyprobuje mocniejsze.

Do wlosow nie probowalam bo jakos boje sie obciazenia
majciaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-03, 20:25   #52
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Mydło ALEPPO

Cytat:
Napisane przez alkaxy Pokaż wiadomość
Mój też jest zielony w środku. Nie powienien być?
Używałam kiedyś mydła afrykańskiego (tego z CS) i nie wysuszało mnie, ale też nie widziałam magicznego wpływu na cerę.
Od 1,5 tygodnia jestem na Atredermie, więc odstawiłam mydło, bo i tak mam przesuszoną skórę.
gubis, gdzie kupujesz swoje mydło?
No właśnie nie wiem, to już moje n-te mydełko aleppo, ale pierwszy raz odkroiłam
Może one wszystkie takie????
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-04, 11:04   #53
mari168
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 7
Dot.: Mydło ALEPPO

A czy jest jakaś różnica między mydłem aleppo ze sklepu organique (tam zawartośc oleju larie jest albo 5% albo 11-12%) a mydłem alepia z biolander; oprócz zawartości oleju laurowego?
mari168 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-04, 12:38   #54
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Mydło ALEPPO

dziewczyny to normalnie ze Aleppo w srodku jest zielone i ma na wierzchu warstwe ochry. Moga byc nawet Aleppo calkiem zielone, to wszystko zalezy od rodzaju uzytego oleju z oliwek.
Wlasciwosci na skore zaleza od ilosc oleju laurowego. Jedna skora bedzie lubila 5 czy 15%, a inne dopiero poczuje sie dobrze przy 50-70% oleju laurowego. Nie zapomnijmy, ze niektore wrazliwe cery gdy uzyje sie mydla odrazu po zakonczeniu jego lezakowania czyli 6-9m-cy( bo dopiero po takim czasie moze isc mydlo do sprzedazy) moze takie mydlo mimo to podrazniac, wysuszac, bo mimo tych 9 m-cy mydlo moze posiadac jeszcze nie zmydlona zasade. Wystarczy wtedy wlozyc mydlo do chldonego ciemnego miesjac, np do szafy i zapomniec o nim nawe na 2 lata. Mydlo bedzie dalej dojrzewac i stanie sie delikatniejsze i przestanie podrazniac i wysuszac. Jesli komus swieze Aleeppo nie pasuje to polecam, zeby to jego mydlo jeszcze troche polezakowalo i mocniej dojrzalo.
I niezapomniejmy tez ze olej laurowy moze podrazniac, a co za tym idzie nie kazda skora bedzie cieszyc sie z takiego mydla , nawet jesli dlugo bedzie dojrzewac.

Edytowane przez 201608040942
Czas edycji: 2012-01-04 o 12:41
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-05, 18:48   #55
Poli Mana
Raczkowanie
 
Avatar Poli Mana
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Pod stopami piasek a przede mną morskie fale :)
Wiadomości: 258
Dot.: Mydło ALEPPO

A czym powinno się sugerować w wyborze mydełka jeżeli chodzi o procent zawartości oleju laurowego? To ma znaczenie?
Pytam bo moze w zaleznosci od cery jaką mamy ten % jest ważny.
__________________
Wystarczy zwracać się do mnie Poli
Poli Mana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-05, 20:23   #56
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: Mydło ALEPPO

Aleppo może być zielone w środku, tak jak TU.
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-06, 12:09   #57
sweetdreams64
Raczkowanie
 
Avatar sweetdreams64
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 316
Dot.: Mydło ALEPPO

ja też mam to mydło ale jakoś specjalnie za nim nie przepadam, nie zauważyłam spektakularnych efektów, miał być dobry nawet na łupież, przez jakiś czas myłam nim włosy a łupież jak miałam tak mam nadal w środku kostka jest faktycznie zielona,gdzieś czytałam,że mydło wystarcza na 3 miesiące,ja w ciągu roku go chyba nie zużyję, jak skończę kostkę to pewnie kupię ponownie ale w płynie bo strasznie mnie to męczy
sweetdreams64 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-06, 12:59   #58
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: Mydło ALEPPO

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
dziewczyny to normalnie ze Aleppo w srodku jest zielone i ma na wierzchu warstwe ochry. Moga byc nawet Aleppo calkiem zielone, to wszystko zalezy od rodzaju uzytego oleju z oliwek.
Wlasciwosci na skore zaleza od ilosc oleju laurowego. Jedna skora bedzie lubila 5 czy 15%, a inne dopiero poczuje sie dobrze przy 50-70% oleju laurowego. Nie zapomnijmy, ze niektore wrazliwe cery gdy uzyje sie mydla odrazu po zakonczeniu jego lezakowania czyli 6-9m-cy( bo dopiero po takim czasie moze isc mydlo do sprzedazy) moze takie mydlo mimo to podrazniac, wysuszac, bo mimo tych 9 m-cy mydlo moze posiadac jeszcze nie zmydlona zasade. Wystarczy wtedy wlozyc mydlo do chldonego ciemnego miesjac, np do szafy i zapomniec o nim nawe na 2 lata. Mydlo bedzie dalej dojrzewac i stanie sie delikatniejsze i przestanie podrazniac i wysuszac. Jesli komus swieze Aleeppo nie pasuje to polecam, zeby to jego mydlo jeszcze troche polezakowalo i mocniej dojrzalo.
I niezapomniejmy tez ze olej laurowy moze podrazniac, a co za tym idzie nie kazda skora bedzie cieszyc sie z takiego mydla , nawet jesli dlugo bedzie dojrzewac.
Cytat:
Napisane przez carolinascotties Pokaż wiadomość
Aleppo może być zielone w środku, tak jak TU.
Już się bałam, że mam jakąś podróbkę.
Narazie poszło do szafy i będę próbować za jakiś czas.
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-06, 15:20   #59
fabregasowa
Zakorzenienie
 
Avatar fabregasowa
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 793
Dot.: Mydło ALEPPO

jakie mydło aleppo polecacie do cery naczynkowej, ale z niespodziankami?:rolleyes :
__________________
Wymiana kosmetyczna

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...0#post52630770
fabregasowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-06, 16:18   #60
nie_ma_mnie
Rozeznanie
 
Avatar nie_ma_mnie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: jestem w PRL-u
Wiadomości: 813
Dot.: Mydło ALEPPO

ja też nie polubiłam tych twardych jak kamień kostek. Wolę mydła z Syrii robione metodą na zimno - pisałam na ogólnym wątku https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...&postcount=230, http://noblesoap.pl/mydla-z-aleppo/s...-mydlo-laurowe.
Podobno mydło z Nablusu jest lepiej jakoś zrobione http://www.cedrowa-szkatulka.pl/prod...roducts_id=147

Edytowane przez nie_ma_mnie
Czas edycji: 2012-01-09 o 17:34
nie_ma_mnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-10-24 21:11:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:12.