Sposoby Japonek na piękną cerę. - Strona 46 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-05-18, 14:26   #1351
paula-zla
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 14 179
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Wizaż cenzuruje niektóre linki.
__________________
don't leave my hyper heart alone on the water
cover me in rag and bone and sympathy
'cause i don't want to get over you
i don't want to get over you



wymienię
paula-zla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-19, 14:44   #1352
caroliiine
Raczkowanie
 
Avatar caroliiine
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 249
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

chciałam się pochwalić efektami stosowania olejku rycynowego kupiłam go zachęcona przez Was, ale nie odzywałam się, bo na początku nic takiego szczególnego mi z buzią nie robił

ale teraz, po kilku dniach stosowania cera mi baaardzo wyładniała, zrobiła się gładsza, pory są mniej widoczne, nie przybyło mi żadnych (!) nowych krostek, a po starych już nie ma śladu. cerę mam dość uciążliwą i niefajną, jestem bardzo zaskoczona i bardzo zadowolona

co prawda trochę mi wysuszył buzię, ale to nic takiego.
__________________
Myślałam o nas jak o dwojgu prostodusznych dzieciach przechadzających się swobodnie po Raju smutku.


caroliiine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-19, 14:48   #1353
Indios Bravos
Zakorzenienie
 
Avatar Indios Bravos
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 3 927
GG do Indios Bravos
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

No właśnie...bo ja użyłam tylko raz jak na razie...dziś szykuje się drugi
Dziewczyny tak tu się zachwycały efektami po pierwszym użyciu a ja po nocnym nałożeniu go wstałam...z dwoma wykwitami więcej Jednak jak się potem okazało- zbliżało mi się silne przeziębienie (zawsze mnie wtedy wysyfia brzydko ) no i okres już tuż tuż
Zobaczę jak dzisiaj...może u mnie też nie będzie efektów od razu?
__________________
"Look into my eyes
You will see...
You know it´s true

everything I do I do it for you..."

27.05.2009r.- najszczęśliwsza kobieta na Ziemi

www.radicalis.fbl.pl - strona mojego najzdolniejszego
Wybrałam kuszącą Lady Berry!

Indios Bravos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-19, 15:54   #1354
fenomena
Raczkowanie
 
Avatar fenomena
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 465
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Cytat:
Napisane przez caroliiine Pokaż wiadomość
chciałam się pochwalić efektami stosowania olejku rycynowego kupiłam go zachęcona przez Was, ale nie odzywałam się, bo na początku nic takiego szczególnego mi z buzią nie robił

ale teraz, po kilku dniach stosowania cera mi baaardzo wyładniała, zrobiła się gładsza, pory są mniej widoczne, nie przybyło mi żadnych (!) nowych krostek, a po starych już nie ma śladu. cerę mam dość uciążliwą i niefajną, jestem bardzo zaskoczona i bardzo zadowolona

co prawda trochę mi wysuszył buzię, ale to nic takiego.
to mam nadzieję, że u mnie będzie podobnie, bo teraz po dwóch użyciach (raz na 4h, i wczoraj na całą noc) nic szczególnego nie zauważyłam, też mi trochę wysuszył buźkę i tyle...
fenomena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-19, 18:34   #1355
jagoda83
Rozeznanie
 
Avatar jagoda83
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 795
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

ja tez wczoraj stosowałam olejek rycynowy..... miałam problem z rozsmarowaniem, byl strasznie tepy i gesty... jak wy go nakładacie?? moze z czyms wymieszac??

rano miałam dwa syfki... jeden co prawda był już "ukryty", a drugiego nie było wczesniej... nie wiem czy to wina olejku, czy tego ze zle rozsmarowałam, za duzo itp.
dzis dam mu druga szanse...
__________________
Lista fajnych sklepów w Trójmieście https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=342175
jagoda83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-19, 18:43   #1356
2-B
Rozeznanie
 
Avatar 2-B
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 515
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Znam Wietnamkę i ma nieskazitelnie gładką cerę, a niczego nie używa.. Oni to chyba mają w genach.. a nam to nawet wszelkie olejki nie pomogą...
__________________
Stop looking, start seeing...
2-B jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-19, 19:07   #1357
paspartu
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 088
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Cytat:
Napisane przez 2-B Pokaż wiadomość
Znam Wietnamkę i ma nieskazitelnie gładką cerę, a niczego nie używa.. Oni to chyba mają w genach.. a nam to nawet wszelkie olejki nie pomogą...
Ja naprawdę nie wiem o co chodzi.. moja mama nie używa żadnych kosmetyków do twarzy (ani pielęgnacyjnych, ani podkladów...), a ma tak śliczną cerę, że nawet tego się nie da opisać. W dodatku wszystkie kobiety w jej wieku mają zmarszczki, a ona ani jednej! Szkoda, ze tego po niej nie odziedziczyłam..
__________________
podpis zawierał niedozwolone treści - usunięty przez administrację forum
paspartu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-05-19, 19:29   #1358
Kira87
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 779
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Geny genami, a mogę się założyć, że wielu Azjatów po dłuższym pobycie na zachodzie (i rzecz jasna przejściu na nasz tryb życia) się "sypie" :p

Ja aż tak się na tych kwestiach nie znam ale sądzę, że nasze przetworzone jedzenie, tryb życia, klimat i zanieczyszczenie środowiska ma taki wpływ na organizm, że dobre geny nie koniecznie pomogą

Moi znajomi z Litwy są dobrym przykładem - przyjechali na kilka lat do Polski i praktycznie po kilku miesiącach cery im się popsuły, żołądki rozregulowały i zaczęli częściej się przeziębiać. U siebie jedli bardzo mało przetworzone produkty, a u nas gotowce z marketów.

Gdybym miała większe fundusze, to przerzuciłabym się na system ryba+świeże warzywa+ryż+zielona herbata. No, ale nawet jak fundusze pozwolą, to nie będę mieć dostępu do tak świetnych warzyw i ryb jak np. Japończycy

Ach...i znalazłam w końcu herbatę Macha (ta do ceremonii parzenia)...50zł za 100 gram...
__________________
"Wszechświat dopuszcza liczne sposoby straszliwego przebudzenia, na przykład ryk tłumu wyłamującego drzwi frontowe, wycie syren straży pożarnej czy nagła świadomość, że dziś jest właśnie poniedziałek, który jeszcze w piątek wieczorem wydawał się przyjemnie odległy."
~Lineage2 & Sigur Ros fan
Kira87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-19, 19:36   #1359
jyyli
Zakorzenienie
 
Avatar jyyli
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Pegasus galaxy
Wiadomości: 10 048
GG do jyyli
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Cytat:
Napisane przez Kira87 Pokaż wiadomość
Geny genami, a mogę się założyć, że wielu Azjatów po dłuższym pobycie na zachodzie (i rzecz jasna przejściu na nasz tryb życia) się "sypie" :p

Ja aż tak się na tych kwestiach nie znam ale sądzę, że nasze przetworzone jedzenie, tryb życia, klimat i zanieczyszczenie środowiska ma taki wpływ na organizm, że dobre geny nie koniecznie pomogą

Moi znajomi z Litwy są dobrym przykładem - przyjechali na kilka lat do Polski i praktycznie po kilku miesiącach cery im się popsuły, żołądki rozregulowały i zaczęli częściej się przeziębiać. U siebie jedli bardzo mało przetworzone produkty, a u nas gotowce z marketów.

Gdybym miała większe fundusze, to przerzuciłabym się na system ryba+świeże warzywa+ryż+zielona herbata. No, ale nawet jak fundusze pozwolą, to nie będę mieć dostępu do tak świetnych warzyw i ryb jak np. Japończycy

Ach...i znalazłam w końcu herbatę Macha (ta do ceremonii parzenia)...50zł za 100 gram...
To fakt, słyszałam, że większość Azjatów po wyjeździe do Europy albo Ameryki tyje i pogarsza im się cera
__________________
23.04.12 Bonifacy[*] ;(

http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/
jyyli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-19, 19:38   #1360
dotka95
Zakorzenienie
 
Avatar dotka95
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 9 177
GG do dotka95
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Czyli o pięknej cerze mogę zapomnieć
__________________
41 cm => 55 cm
Śpiewam i spełniam marzenia
dotka95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-19, 19:44   #1361
paspartu
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 088
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Możliwe to co mówicie, ale moja mama całe życie jest w naszej strefie klimatycznej, je co jej się podoba (więcej niezdrowego, niż zdrowego), a cery może pozazdrościć jej niejedna osoba.

dotka, ani mi się waż! Mi do ideału baaaardzo daleko, ale gdybym sobie odpusciła, to wtedy by dopiero było.. Główka do góry i zacznij lepszą pielęgnację
__________________
podpis zawierał niedozwolone treści - usunięty przez administrację forum
paspartu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-05-19, 19:47   #1362
dotka95
Zakorzenienie
 
Avatar dotka95
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 9 177
GG do dotka95
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Lepszą to znaczy jaką? Bo ja już nie mam siły
__________________
41 cm => 55 cm
Śpiewam i spełniam marzenia
dotka95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-19, 20:00   #1363
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Cytat:
Napisane przez Kira87 Pokaż wiadomość
Geny genami, a mogę się założyć, że wielu Azjatów po dłuższym pobycie na zachodzie (i rzecz jasna przejściu na nasz tryb życia) się "sypie" :p

Ja aż tak się na tych kwestiach nie znam ale sądzę, że nasze przetworzone jedzenie, tryb życia, klimat i zanieczyszczenie środowiska ma taki wpływ na organizm, że dobre geny nie koniecznie pomogą

Moi znajomi z Litwy są dobrym przykładem - przyjechali na kilka lat do Polski i praktycznie po kilku miesiącach cery im się popsuły, żołądki rozregulowały i zaczęli częściej się przeziębiać. U siebie jedli bardzo mało przetworzone produkty, a u nas gotowce z marketów.

Gdybym miała większe fundusze, to przerzuciłabym się na system ryba+świeże warzywa+ryż+zielona herbata. No, ale nawet jak fundusze pozwolą, to nie będę mieć dostępu do tak świetnych warzyw i ryb jak np. Japończycy

Ach...i znalazłam w końcu herbatę Macha (ta do ceremonii parzenia)...50zł za 100 gram...
ja widziałam gdzieś herbatę maccha (抹茶)za ok 25-30 zł/50 g; ona faktycznie jest bardzo droga (ale też pyszna) nawet chciałam ja kupić ale nie wiem jak ją parzyć bo nie interesuję się sado/chado (->ceremonia herbaty); dwa razy brałam udział w tej ceremonii ale polegało to tylko na siedzeniu w kimonie a potem wypiciu jednej czarki
pamiętam, jak raz zapytałam kolegę zajmującego się ceremonią herbaty czy - zamiast roztrzepywać ją tą specjalna miotełką - mogę użyć mikserka do cappucino, to zostałam obdarzona takim spojrzeniem jakby chciał mnie razić piorunem...
no cóż - mnie po prostu interesują w japońskiej kulturze inne rzeczy (np kendo)
__________________
Mój blog o dbaniu o urodę w Japonii i Korei: www.kiyora.pl
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-19, 20:00   #1364
jyyli
Zakorzenienie
 
Avatar jyyli
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Pegasus galaxy
Wiadomości: 10 048
GG do jyyli
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Ja modyfikowałam pielęgnację miliardy razy, a cera bez poprawy Była poprawa po Atredermie, ale używam już długo i jest coraz gorzej. W tamtym roku piłam przez pół roku codziennie drożdże i było lepiej, kiedyś piłam jakąś mieszankę ziołową, ale nie pamiętam składu, a jak chciałam wypróbować czegoś, co mi się zdawało podobne, to omal się nie zbełtałam
Teraz małą poprawę widzę po Acne Dermie, chociaż gule są nadal i na dodatek zrobiłam się buraczana
__________________
23.04.12 Bonifacy[*] ;(

http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/
jyyli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-19, 22:00   #1365
Kira87
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 779
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Cytat:
Napisane przez loss_lauri Pokaż wiadomość
ja widziałam gdzieś herbatę maccha (抹茶)za ok 25-30 zł/50 g; ona faktycznie jest bardzo droga (ale też pyszna) nawet chciałam ja kupić ale nie wiem jak ją parzyć bo nie interesuję się sado/chado (->ceremonia herbaty); dwa razy brałam udział w tej ceremonii ale polegało to tylko na siedzeniu w kimonie a potem wypiciu jednej czarki
pamiętam, jak raz zapytałam kolegę zajmującego się ceremonią herbaty czy - zamiast roztrzepywać ją tą specjalna miotełką - mogę użyć mikserka do cappucino, to zostałam obdarzona takim spojrzeniem jakby chciał mnie razić piorunem...
no cóż - mnie po prostu interesują w japońskiej kulturze inne rzeczy (np kendo)
Mnie akurat jakoś wybitnie ceremonia parzenia również nie interesuje, ale marzę o tym, by spróbować tej herbaty i użyć jej do robienia deserów

http://www.youtube.com/watch?v=ramzEoBjcV4

http://www.matchasource.com/matcha-recipes-s/6.htm

Natomiast bardzo lubię różne ciekawostki dotyczące życia codziennego w Japonii, ich zwyczajów, świąt no i rzecz jasna tamtejszej kultury masowej (mangaa...).

I bardzo bym chciała mieć w domu katanę. Nawet nie oryginalną, mogłaby być amerykańska firmy Cold Steel (śliczne są ).

---------- Dopisano o 22:00 ---------- Poprzedni post napisano o 21:59 ----------

Cytat:
Napisane przez jyyli Pokaż wiadomość
(...)kiedyś piłam jakąś mieszankę ziołową, ale nie pamiętam składu, a jak chciałam wypróbować czegoś, co mi się zdawało podobne, to omal się nie zbełtałam
Może w składzie był bratek? Bo ja po bratku miałam odruch wymiotny, choć do wrażliwych nie należę.
__________________
"Wszechświat dopuszcza liczne sposoby straszliwego przebudzenia, na przykład ryk tłumu wyłamującego drzwi frontowe, wycie syren straży pożarnej czy nagła świadomość, że dziś jest właśnie poniedziałek, który jeszcze w piątek wieczorem wydawał się przyjemnie odległy."
~Lineage2 & Sigur Ros fan
Kira87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-19, 22:04   #1366
jyyli
Zakorzenienie
 
Avatar jyyli
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Pegasus galaxy
Wiadomości: 10 048
GG do jyyli
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Cytat:
Napisane przez Kira87 Pokaż wiadomość


Może w składzie był bratek? Bo ja po bratku miałam odruch wymiotny, choć do wrażliwych nie należę.
Nie było, ale ja lubię bratka
__________________
23.04.12 Bonifacy[*] ;(

http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/
jyyli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-19, 23:53   #1367
Cogata
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 812
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Jak tak czytam te posty o marnym działaniu rycyny to aż się dziwię. i jeszcze raz co do nakładania: jak mi już została odrobina olejku trzymałam butelkę bezpośrednio nad policzkiem, skapnęła kropla i wystarczała na całą połowę twarzy z drugą to samo. a jak mam pełną to daję odrobinę na palce i rozsmarowuję na twarzy, efekt: tłusta powłoczka
mi wyrównywało koloryt i pozbyłam się drobnych wyprysków. obecnie nie używam wcale, bo olejek w połączeniu z żelem Nuno ziai, dał miękką, czystą cerę

a co do genów. całkiem możliwe, ale istotną rolę odgrywa właśnie klimat, kosmetyki, jedzenie. my tak czy inaczej, nawet starając się jeść to samo nie osiągniemy takiego efektu, bo tak jak już ktoś pisał, nasza żywność jest przetwarzana. nawet warzywa czy owoce, wbrew pozorom są nafaszerowane chemię, w tym momencie najlepiej się przerzucić na kiełki (pyyyycha na kanpkach i do sałatek ) i własny ogródek, bądź działka i nawożenie warzyw naturalnymi środkami... niestety nie wszyscy mamy taką możliwość. więc pozostaje się pogodzić z tym faktem albo walczyć dalej
Cogata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-20, 00:42   #1368
paula-zla
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 14 179
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Mnie żel Nuno wysuszył na wiór, używam go teraz do mycia pędzli. A rycyna działa!
__________________
don't leave my hyper heart alone on the water
cover me in rag and bone and sympathy
'cause i don't want to get over you
i don't want to get over you



wymienię
paula-zla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-20, 07:06   #1369
Indios Bravos
Zakorzenienie
 
Avatar Indios Bravos
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 3 927
GG do Indios Bravos
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Nałożyłam drugi raz rycynkę wczoraj
I jestem bardzo zadowolona Nie zlikwidował mi bulbazaura na czole (pozostałość po tych krostach sprzed choroby), ale buzia jest zdecydowanie gładsza i taka jakby...bardziej napięta
Będę stosować dalej...może za każdym razem będzie coraz lepiej?
__________________
"Look into my eyes
You will see...
You know it´s true

everything I do I do it for you..."

27.05.2009r.- najszczęśliwsza kobieta na Ziemi

www.radicalis.fbl.pl - strona mojego najzdolniejszego
Wybrałam kuszącą Lady Berry!

Indios Bravos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-05-20, 10:46   #1370
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Cytat:
Napisane przez Kira87 Pokaż wiadomość
Mnie akurat jakoś wybitnie ceremonia parzenia również nie interesuje, ale marzę o tym, by spróbować tej herbaty i użyć jej do robienia deserów

http://www.youtube.com/watch?v=ramzEoBjcV4

http://www.matchasource.com/matcha-recipes-s/6.htm

Natomiast bardzo lubię różne ciekawostki dotyczące życia codziennego w Japonii, ich zwyczajów, świąt no i rzecz jasna tamtejszej kultury masowej (mangaa...).

I bardzo bym chciała mieć w domu katanę. Nawet nie oryginalną, mogłaby być amerykańska firmy Cold Steel (śliczne są ).

---------- Dopisano o 22:00 ---------- Poprzedni post napisano o 21:59 ----------

ja jestem właśnie w trakcie kompletowania uzbrojenia
mam już shinai'a i zamówiłam sobie hakamę, keikogi,boken i już nie mogę się doczekać jak to założę i będę z mieczem ćwiczyć kata (ustalone formy zadawanych ciosów). niestety katanę ma tylko sensei a ja raz dostąpiłam zaszczytu jej potrzymania. a piękne są.
ja nawet wybrałam sobie takiego bokena (drewniany miecz) który wygląda jak katana. z reszta - jeśli chcesz - możesz kupić w sklepie internetowym katanę już od 300 zł.
w ogóle samo kendo to dla mnie esencja samurajskiego ducha, co widać już po samej nazwie
(kendo - 剣道 - to 'droga miecza').
ale o kendo mogę pisać i pisać, bo jestem tym zafascynowana po uszy nawet założyłam wątek o kendo, ale jakoś nie jest zbyt popularny, bo samo kendo jest chyba jeszcze mało znane.
__________________
Mój blog o dbaniu o urodę w Japonii i Korei: www.kiyora.pl
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-20, 11:35   #1371
paspartu
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 088
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Cytat:
Napisane przez dotka95 Pokaż wiadomość
Lepszą to znaczy jaką? Bo ja już nie mam siły
Na każdego działa coś innego. Zajrzyj na KWC i znajdź sobie jakieś zaminniki Twoich kosmetyków.
Rób sobie częściej maseczki, peelingi (albo jeśli już teraz robisz to często, to przystopuj i rób to zadziej.. co za dużo to nie zdrowo).
Sama musisz swierdzić co jest dla Ciebie dobre, a co złe..
__________________
podpis zawierał niedozwolone treści - usunięty przez administrację forum
paspartu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-20, 12:18   #1372
Apsik
Rozeznanie
 
Avatar Apsik
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 797
GG do Apsik
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Cytat:
Napisane przez Cogata Pokaż wiadomość
Jak tak czytam te posty o marnym działaniu rycyny to aż się dziwię. i jeszcze raz co do nakładania: jak mi już została odrobina olejku trzymałam butelkę bezpośrednio nad policzkiem, skapnęła kropla i wystarczała na całą połowę twarzy z drugą to samo. a jak mam pełną to daję odrobinę na palce i rozsmarowuję na twarzy, efekt: tłusta powłoczka
mi wyrównywało koloryt i pozbyłam się drobnych wyprysków. obecnie nie używam wcale, bo olejek w połączeniu z żelem Nuno ziai, dał miękką, czystą cerę

a co do genów. całkiem możliwe, ale istotną rolę odgrywa właśnie klimat, kosmetyki, jedzenie. my tak czy inaczej, nawet starając się jeść to samo nie osiągniemy takiego efektu, bo tak jak już ktoś pisał, nasza żywność jest przetwarzana. nawet warzywa czy owoce, wbrew pozorom są nafaszerowane chemię, w tym momencie najlepiej się przerzucić na kiełki (pyyyycha na kanpkach i do sałatek ) i własny ogródek, bądź działka i nawożenie warzyw naturalnymi środkami... niestety nie wszyscy mamy taką możliwość. więc pozostaje się pogodzić z tym faktem albo walczyć dalej
Ja też jestem pod urokiem olejku rycynowego. Bardziej niż rezultaty (genialne swoją drogą) dziwi mnie, ze taki zwykły, tani produkt działa tak spektakularnie. Zapycha mnie wszystko a to, co nie zapycha zwykle uczula, moja codzienna pielęgnacja kosztuje majątek a i tak efekty są jako takie. Odkąd dołączyłam do pielęgnacji olejek rycynowy cera jest świetna, bezproblemowa, nie wiem, czy to zasługa olejku ale nawet alergie tak mi nie dokuczają odkąd go używam. Oczywiście bałam się go położyc nawet na najmniejszy fragment twarzy ale dziś 2 razy w tygodniu kładę na cała strefę T, dzięki temu pozbyłam się błyszczenia i ta cześć przestała się tak szybko zanieczyszczać.
Cogata, a robiłaś z tym olejkiem jakieś wariacje? Bo ja już próbuję Np na przebarwienia (z którymi czysty olejek też sobie radzi) dodałam do olejku odrobinę kwasu salicylowego (rozpuszcz. w tłuszczach). I o ile po lżejszym olejku (np tamanu) schodziła mi skóra, tak po tej mieszance nic z tych rzeczy, łuszczenie zupełnie niewidoczne a przebarwienia blade. Wiem, wiem, że teraz słońca dużo i nie pora na kwasy. Ale punktowo na noc daję i już.
I mój hit oczyszczający pory: łyżeczka oleju rycynowego, 1/5 łyżeczki kwasu salicylowego i 1 łyzka gęstej śmietanki. Rewelacja.

Ja cały czas będę utrzymywała, że główną zasługą młodego i zdrowego wyglądu skóry jest klimat. Drugorzędną rzeczą jest odżywianie.

Muszę też wyrazić swój zachwyt herbatą kwitnącą. Efekty wizualne przepiękne ale i smak takiej herbaty wspaniały. To prawdziwy relaks parzenie i picie. W dzbanuszku rozkwita kwiat, herbata pyszna i niektóre (jaśminowe) wspaniale pachną, cały salon o zapachu kwiatów
Apsik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-20, 13:27   #1373
Cogata
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 812
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Nic z olejkiem nie kombinowałam, żadnych mieszanek, maseczek, nic. nie chcę przekombinować a jak czytam kwas... to aż dostaję gęsiej skórki.

gdzie można kupić tą herbatę kwitnącą? zbliża się dzień matki...

co do nuno, zero wysuszenia, wręcz mnie nawilżył no ale co skóra to inne efekty, tak jak w przypadku rycyny.
Cogata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-20, 15:06   #1374
iv3
Zakorzenienie
 
Avatar iv3
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 197
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Poczytałam,poczytałam i sie grubo zastanawiam nad zastosowaniem olejku na moją cere. Jakoś dużych problemów nie mam ale bardzo męczy mnie moja broda, zapchane pory bardzo widać jak napręże brode i takie malutkie białe krostki podskórne w zgięciu brody. Nie widać ich normalnie ale nie chce ich mieć bo bez pudru na twarzy też je widać no a nie zawsze puder stosuje. Jak myślicie, pomoże coś?
__________________
Kocham Cie !! - P

Ślub

Instagram
iv3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-20, 16:06   #1375
Indios Bravos
Zakorzenienie
 
Avatar Indios Bravos
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 3 927
GG do Indios Bravos
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

IV- musisz sama spróbować Nie będziemy przecież strzelać w ciemno
Mi za pierwszym razem wydawało sie, ze pogorszył- teraz (po drugim razie) widze juz pozytywy Trzeba próbować, moja droga
Ja neistety olejek rycynowy mogę używac tylko raz w tyg. Tak mi wypada, ponieważ mam maści i kremy na przebarwienia...i to musze stosować bardzo regularnie...a raz w tyg. postanowiłam fundować cerze wytchnienie i robić wtedy peeling z zielonej herbaty a potem kładąc jakąś porządnie nawilżającą maseczkę

Co do oddziaływania klimatu an cerę- zgadzam sie w 100% Przypominam jednak uprzejmie, że nasz klimat wcale nie jest taki zły Bywają gorsze

Jak byłam we Włoszech- przyjrzałam się kobietom w granicach 30 lat.
Są piękne, opalone, ale także...wydają się starsze przez zmarszczki...
Wiemy, ze o siebie dbają...dlaczego jednak są tak bardzo pomarszczone? (przynajmniej niektóre)
Od nadmiaru słońca My mamy zimę- oni raczej nie Przez cały rok mocniej lub słabiej- świeci słońce...Większość Włoszek nie unika słońca- i mamy tego efekty
Naprawdę- z daleka prezentują się pięknie. Cudownei prezentują się też dziewczyny w wieku ok. 20 lat...ale potem ta opalenizna nei dodaje a zdecydowanie odbiera im uroku...a tak wieloletniego nasłoneczniania chyba nie da się już niczym "wyleczyć"
Dlatego uwierzcie- w Polsce kobiety ok. 30 r.ż. mają o wiele piękniejsze cery

Wiec wcale nie mamy tak najgorzej
__________________
"Look into my eyes
You will see...
You know it´s true

everything I do I do it for you..."

27.05.2009r.- najszczęśliwsza kobieta na Ziemi

www.radicalis.fbl.pl - strona mojego najzdolniejszego
Wybrałam kuszącą Lady Berry!

Indios Bravos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-20, 17:45   #1376
Katoshi
Raczkowanie
 
Avatar Katoshi
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 174
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Ja jeszcze nie kupiłam nowego olejku rycynowego, tamten wyrzuciłam, ale muszę wkońcu przełamać moją traumę i iść do apteki po inny. A co do diety, mi dermatolog powiedziała, że dieta nie ma wielkiego wpływu na stan cery. Napewno jednak można poprzez dietę oczyszczać skórę z toksyn itp. ale to głównie głodówki, i wyeliminowanie mięsa czerwonego, ja np. na tygodniowej diecie polegającej na jedzeniu tego co zwykle, ale bez właśnie mięsa, widziałam różnicę, nawet przestałam się pocić . A skóra azjatów, myślę, że jest poprostu grubsza od naszej, przez co napewno później się starzeją, i ma lepszy koloryt, za to mają problemy z porami, zaskórnikami, myślę, że znaczna większość posiada tłustą cerę, która też chroni przed starzeniem...
Katoshi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-20, 18:04   #1377
dotka95
Zakorzenienie
 
Avatar dotka95
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 9 177
GG do dotka95
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Cytat:
Napisane przez paspartu Pokaż wiadomość
Na każdego działa coś innego. Zajrzyj na KWC i znajdź sobie jakieś zaminniki Twoich kosmetyków.
Rób sobie częściej maseczki, peelingi (albo jeśli już teraz robisz to często, to przystopuj i rób to zadziej.. co za dużo to nie zdrowo).
Sama musisz swierdzić co jest dla Ciebie dobre, a co złe..
KWC to ja śledzę namiętnie, niczego nie kupię bez sprawdzenia recenzji Staram się uprościć swoją pielęgnację, ale niewiele mi to daje...
__________________
41 cm => 55 cm
Śpiewam i spełniam marzenia
dotka95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-20, 20:01   #1378
illegale
Wtajemniczenie
 
Avatar illegale
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 464
GG do illegale
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Po prostu jedni mają szczęście inni nie taki mam stosunek. Praktycznie do wszystkiego : P

Ja niestety nie mam ładnej cery. Ale wierzę, że da się to uzyskać! Bo na prawdę dużo się już zmieniała. Ja się zmieniłam. Dzięki wizażowi... wiem, że się uda... niestety jest to bardzo powolny proces. Czytamy, że olejek rycynowy pomaga, że kwasy, biochemia, taki krem i taki, oliwa z oliwek... picie zielonej herbaty, białej. Zaczynamy. Nie ma poprawy- kończymy, lub zaczynamy to robić nieregularnie. Wszystko jest trudne, wymaga pracy, wytrwania, cierpliwości. To mój drugi stosunek do wszystkiego : D
Mi po kwasach... (4 miesiące używam kwasu salicylowego)... skóra stała się gładsza, jędrniejsza, bardziej miękka, pryszcze nie wyskakują. Ale wągry jak były, tak są. Postanowiłam używać Brevoxylu (kiedyś używałam, pomógł, ale przeszesuszył). Ale teraz będę nawilżać. Może się uda : >
__________________


Cierpisz na Hashimoto, niedoczynność tarczycy zaburzenia odżywiania? Brak Ci energii, nie tolerujesz glutenu, laktozy?
Potrzebujesz motywatora do zmiany sposobu odżywiania?
Zapraszam na:

KONSULTACJE DIETETYCZNE:
http://www.alpacasquare.coml


illegale jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-20, 20:24   #1379
dotka95
Zakorzenienie
 
Avatar dotka95
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 9 177
GG do dotka95
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Mnie Brevoxyl okropnie przesusza skórę, efekt chyba nie jest tego wart.
__________________
41 cm => 55 cm
Śpiewam i spełniam marzenia
dotka95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-20, 21:22   #1380
Kira87
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 779
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Cytat:
Napisane przez loss_lauri Pokaż wiadomość
ja jestem właśnie w trakcie kompletowania uzbrojenia
mam już shinai'a i zamówiłam sobie hakamę, keikogi,boken i już nie mogę się doczekać jak to założę i będę z mieczem ćwiczyć kata (ustalone formy zadawanych ciosów). niestety katanę ma tylko sensei a ja raz dostąpiłam zaszczytu jej potrzymania. a piękne są.
ja nawet wybrałam sobie takiego bokena (drewniany miecz) który wygląda jak katana. z reszta - jeśli chcesz - możesz kupić w sklepie internetowym katanę już od 300 zł.
w ogóle samo kendo to dla mnie esencja samurajskiego ducha, co widać już po samej nazwie
(kendo - 剣道 - to 'droga miecza').
ale o kendo mogę pisać i pisać, bo jestem tym zafascynowana po uszy nawet założyłam wątek o kendo, ale jakoś nie jest zbyt popularny, bo samo kendo jest chyba jeszcze mało znane.
Oooo Zazdroszczę

Niestety w chwili obecnej cała moja kasa idzie na obiady i podręczniki akademickie, więc o gadżetach mogę zapomnieć

BTW: mój tata trenował kendo, albo bardzo krótko. Natomiast mój facet w chwili obecnej trenuje ninjutsu, a w dalszych planach ma właśnie kendo W tej chwili walczy właśnie z użyciem bokkena i zamierza kupić kimono (notabene to chyba większy pasjonat ode mnie ). Ja też trochę trenowałam, ale d*pa wołowa ze mnie :d Zbyt spasiona się na to zrobiłam



-----


Na wągry dobra jest sauna twarzy połączona z masażem A po zabiegu koniecznie należy ochlapać twarz zimną wodą, żeby zwęzić pory rozszerzone gorącą parą.
__________________
"Wszechświat dopuszcza liczne sposoby straszliwego przebudzenia, na przykład ryk tłumu wyłamującego drzwi frontowe, wycie syren straży pożarnej czy nagła świadomość, że dziś jest właśnie poniedziałek, który jeszcze w piątek wieczorem wydawał się przyjemnie odległy."
~Lineage2 & Sigur Ros fan

Edytowane przez Kira87
Czas edycji: 2010-05-20 o 21:26
Kira87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-11-04 23:53:39


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:39.