Efekty olejowania paznokci - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-04-13, 16:40   #1
Majowa Rosa
Rozeznanie
 
Avatar Majowa Rosa
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 764

Efekty olejowania paznokci


Witam serdecznie
chciałabym porozmawiać o efektach wcierania olejków w paznokcie. Czy obserwujecie je u siebie?

Wiem, że "gołe" paznokcie nie prezentują się zbyt pięknie , ale to one właśnie są najlepszym dowodem i przykładem na skuteczną pielęgnację, dlatego zapraszam do dzielenia się zdjęciami i efektami waszych starań na niepomalowanych pazurkach

Od 5 miesięcy dbam o swoje naturalne paznokcie i otulam je:
* olejkiem do masażu Alterra (migdał i papaja)
* olejkiem Babydream fur Mama
* olejem kokosowym
* olejkiem arganowym
* olejem z oliwy
* olejkiem rycynowym

Raz w tygodniu po zmyciu lakieru robię kąpiel w podgrzanej oliwie z dodatkiem soku z cytryny oraz codziennie bez wyjątków natłuszczam dłonie przed snem (w ciągu dnia nie mam niestety okazji do pielęgnacji, wprost przeciwnie niestety...).


Efekty:
Zdrowe i mocniejsze paznokcie, wydłużenie się części różowej paznokcia, szybszy wzrost, zdrowe i nie wymagające żadnej pracy skórki. Tak jest u mnie. Dochodzi do tego, że kilka osób próbowało mi już wmówić, że mam sztuczne paznokcie... (co jakby nie było jest dla mnie pewnego rodzaju komplementem ).


************************* ****************
***********
Olejowe FAQ --- > KLIK KLIK
************************* ************************* **


Zdjęcia moich "gołych" paznokci robione od października 2012 (razem z datami):
Początki, zapuszczanie, szukanie odpowiedniego i pasującego mi kształtu, itd.:



Zmiany i efekty:
(długość i kształt jest sprawą drugorzędną, chcę bardziej zwrócić uwagę na przyrost oraz na to, że są mocne):

__________________

Majowa galeria z różą w tle



Edytowane przez Majowa Rosa
Czas edycji: 2014-01-23 o 12:32 Powód: Dołączenie linka do "olejowego FAQ"
Majowa Rosa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-14, 14:00   #2
Majowa Rosa
Rozeznanie
 
Avatar Majowa Rosa
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 764
Dot.: Efekty olejowania paznokci

Wstydzicie się dawać swoje "gołe zdjęcia"?
A może jeszcze ich nie macie, albo nie zaczęłyście pielęgnacji olejem?

W załączniku daję zbliżenie na skórki, na przyrost oraz na to, co z tego wynika; oto legenda:

Skórki - zero wycinania czy usuwania, ograniczam się wyłącznie do przesuwania ich paznokciem w trakcie kąpieli olejowej, ale nie częściej niż raz w tygodniu. Nie skubię, nie dotykam, tylko wcieram oleje wieczorem.

Przyrost - nigdy nie miałam czegoś takiego, czasami aż "ciągnie". Olejki docierają aż tam (stąd te małe paproszki przyczepione do oleju ).

"W ubraniu" - tak to wygląda, jak jest pomalowane. Pomalowane paznokcie także codziennie olejuję z każdej strony, także od spodu. Skórki w założeniu mają być wolne od bazy i lakieru, więc chłoną dobroczynne składniki normalnie.

Foto:
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg t. skórki.jpg (64,0 KB, 2814 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg t. przyrost.jpg (56,5 KB, 2800 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg róż-fiolet9.jpg (65,5 KB, 2297 załadowań)
__________________

Majowa galeria z różą w tle



Edytowane przez Majowa Rosa
Czas edycji: 2014-01-03 o 15:47 Powód: zamalowanie tekstu na czerwono, bo ciągle dostaję pytania, czy w trakcie olejowania wolno malować paznokcie. Oczywiście TAK
Majowa Rosa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-14, 18:29   #3
ananonda191
Zadomowienie
 
Avatar ananonda191
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 1 354
Dot.: Efekty olejowania paznokci

Powiedz mi, czy Ty masz końcówki pomalowane białym lakierem, czy one tak wyglądają "na goło", bo jestem w szoku o.0
ananonda191 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-14, 20:03   #4
martynusia222
Zakorzenienie
 
Avatar martynusia222
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 9 524
Dot.: Efekty olejowania paznokci

Pierwszy raz widzę u kogoś, że płytka paznokcia ( ta część bez białego - nie wiem jak to się profesjonalnie nazywa, nie jestem w temacie paznokci dobra ) wystaje poza palec
__________________
Wciąż nie rozumiem, już nigdy nie zrozumiem
czemu nie umiem odnaleźć się w ludzi tłumie.
martynusia222 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-14, 20:42   #5
Majowa Rosa
Rozeznanie
 
Avatar Majowa Rosa
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 764
Dot.: Efekty olejowania paznokci

Cytat:
Napisane przez ananonda191 Pokaż wiadomość
Powiedz mi, czy Ty masz końcówki pomalowane białym lakierem, czy one tak wyglądają "na goło", bo jestem w szoku o.0
Na goło, na goło, tu wszystko jest na goło. Na te naturalnie białe końcówki nigdy za bardzo nie narzekałam, bo zawsze je miałam, ale teraz stały się jeszcze bardziej białe i wyraźniejsze, bo paznokcie zrobiły się grubsze. Niestety czasami coś zabarwia się od lakieru, bo lubię ciemne i nasycone kolory, ale końcówka i tak odcina się wyraźnie.

Cytat:
Napisane przez martynusia222 Pokaż wiadomość
Pierwszy raz widzę u kogoś, że płytka paznokcia ( ta część bez białego - nie wiem jak to się profesjonalnie nazywa, nie jestem w temacie paznokci dobra ) wystaje poza palec
To jest właśnie ten "przyrost", który spowodował znaczne wydłużenie się części różowej paznokcia (jak się patrzy od góry) oraz sprawił, że nic mi nie wejdzie pod paznokieć (od dołu).

Dawniej też nie wiedziałam, że coś takiego w ogóle może być, ale widziałam już u Wizażanek podobne przyrosty , to chyba zjawisko jak najbardziej normalne, tylko być może rzadko fotografowane
To ten przyrost właśnie sprawił, że z małych, okrąglutkich pazurków zrobiły się lekkie owale.

PS. Kupowałam dzisiaj fajny, "oddychający" lakier w Inglocie, a Pani do mnie mówi: "Ale to jest lakier do naturalnych paznokci"
__________________

Majowa galeria z różą w tle



Edytowane przez Majowa Rosa
Czas edycji: 2013-04-14 o 21:07
Majowa Rosa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-14, 23:55   #6
Neuve
Przyczajenie
 
Avatar Neuve
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 12
Dot.: Efekty olejowania paznokci

Już od paru miesięcy regularnie używam olejku rycynowego, ale bez oszałamiających efektów. Tylko tyle, że skórki faktycznie są w lepszym stanie. Bardzo zależy mi na przyroście różowej części pazurków, bo bardzo długo je obgryzałam i chciałabym je doprowadzić do porządku.
Który z pozostałych olejków najbardziej polecasz? Jakoś nie wyobrażam sobie nakładać tego wszystkiego jednocześnie... Chyba, że właśnie w tym tkwi sekret?
Neuve jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-15, 00:11   #7
Majowa Rosa
Rozeznanie
 
Avatar Majowa Rosa
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 764
Dot.: Efekty olejowania paznokci

Mieszanki kochana są zbawienne, właśnie mieszanki
Jeśli chodzi o częstotliwość, to bezdyskusyjnie prym u mnie wiodą dwa produkty, które są gotowymi mieszankami:

* Alterra migdał i papaja , który ma już w sobie rycynę , a obok olejku migdałowego i wyciągu z papai ma też olej z pestek winogron, olej z jojoby i olej sezamowy
* oraz biały olejek Babydream fur Mama, z równie bogatym składem, bo zawiera olejki: migdałowy, makadamia, jojoba, sojowy i słonecznikowy, a także witaminę E

Stosuję je najczęściej, a to ze względu na śliczne zapachy, które mnie tulą do snu (ale nie każdemu odpowiada Alterra, słyszałam opinie, że jest zbyt dusząca).

Dwa/trzy razy w tygodniu olejuję włosy na noc, a wtedy mieszankę z głowy stosuję także na dłonie. Zamiennie i przemiennie stosuję ww. oleje z olejami jadalnymi (bo zapomniałam jeszcze o winogronowym napisać, który mieszam z oliwą z oliwek i o. rycynowym). Ostatnio pokochałam olej kokosowy i stosuję go solo. Na tyle dni w tygodniu zawsze można coś smakowitego dla włosów i paznokci przyrządzić
__________________

Majowa galeria z różą w tle


Majowa Rosa jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-04-15, 00:32   #8
Neuve
Przyczajenie
 
Avatar Neuve
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 12
Dot.: Efekty olejowania paznokci

Suuuper, bardzo dziękuję za rady!
Twoje zdjęcia niesamowicie mnie zmotywowały do walki o ładne paznokcie - jutro wybieram się do Rossmana i tym razem im nie odpuszczę!
Neuve jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-15, 12:56   #9
kosmetikwelt
Przyczajenie
 
Avatar kosmetikwelt
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Paderborn
Wiadomości: 29
Dot.: Efekty olejowania paznokci

ja tez tak chce :-( moje zawsze obgryzalam i brak jest im dluzszej rozowej czesci niestety :-( lece i kupuje olejki
__________________
Mit einer Nagelfeile fing alles an...
kosmetikwelt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-15, 14:08   #10
thecieniu
Raczkowanie
 
Avatar thecieniu
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Trójmiasto i okolice
Wiadomości: 64
Dot.: Efekty olejowania paznokci

Piękne paznokcie

Dla mnie też olejki są hitem, zawsze jak mam niepomalowane paznokcie (choćby to trwało tylko pół godziny), to wsmarowuje w płytkę paznokcia i skórki trochę olejków - różne, często mieszanki lub olejek rycynowy. U mnie również pojawił się ten taki przyrost skóry do paznokcia od spodu i wydłużenie różowej częsci, ale wciąż jest nierówno i wszystko powoli się zmienia, więc paznokcie jak na razie wyglądają przeciętnie, ale wiem że wystarczy być cierpliwym i będzie szałowo
__________________
nail art & nail style blogger cienistość.pl
thecieniu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-15, 14:18   #11
Majowa Rosa
Rozeznanie
 
Avatar Majowa Rosa
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 764
Dot.: Efekty olejowania paznokci

Cytat:
Napisane przez Neuve Pokaż wiadomość
Suuuper, bardzo dziękuję za rady!
Twoje zdjęcia niesamowicie mnie zmotywowały do walki o ładne paznokcie - jutro wybieram się do Rossmana i tym razem im nie odpuszczę!
Bardzo miło czytać takie rzeczy , w trakcie zakładania tego wątku myślałam sobie: "Niech chociaż jednej osobie to pomoże"
Cytat:
Napisane przez kosmetikwelt Pokaż wiadomość
ja tez tak chce :-( moje zawsze obgryzalam i brak jest im dluzszej rozowej czesci niestety :-( lece i kupuje olejki
Super, pamiętaj o systematyczności i bądź cierpliwa Najlepiej postaw olejki przy łóżku, wtedy łatwiej wyrobić rutynę olejowania.

Dodam jeszcze, że przez ostatnie miesiące paznokcie mam zawsze pomalowane (czasami z przerwą na noc), co oznacza, że nie wychodzę z domu i nie wykonuję żadnych prac domowych bez lakieru. Jak widzę, że lakier traci przyczepność, od razu zmywam i maluję od nowa, nie dopuszczając do tego, by chodzić z pęknięciami czy odpryskami. Dlaczego? Nie tylko z powodów estetycznych, które są oczywiste, ale przede wszystkim dlatego, że mam wrażenie, że gołe, niczym nie zabezpieczone paznokcie a także lakier z pęknięciami/odpryskami to zaproszenie do złamań i rozdwajania się.

Na szczęście topy Sally Hansen pozwalają nosić nienaruszony mani nawet 6 dni

---------- Dopisano o 14:18 ---------- Poprzedni post napisano o 14:16 ----------

Cytat:
Napisane przez thecieniu Pokaż wiadomość
Dla mnie też olejki są hitem
Brawo, rób zdjęcia i zachęcaj innych
Dziękuję
__________________

Majowa galeria z różą w tle


Majowa Rosa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-04-15, 19:06   #12
agaszak
Zakorzenienie
 
Avatar agaszak
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 4 487
Dot.: Efekty olejowania paznokci

Cytat:
Napisane przez Majowa Rosa Pokaż wiadomość
Dodam jeszcze, że przez ostatnie miesiące paznokcie mam zawsze pomalowane (czasami z przerwą na noc), co oznacza, że nie wychodzę z domu i nie wykonuję żadnych prac domowych bez lakieru. Jak widzę, że lakier traci przyczepność, od razu zmywam i maluję od nowa, nie dopuszczając do tego, by chodzić z pęknięciami czy odpryskami. Dlaczego? Nie tylko z powodów estetycznych, które są oczywiste, ale przede wszystkim dlatego, że mam wrażenie, że gołe, niczym nie zabezpieczone paznokcie a także lakier z pęknięciami/odpryskami to zaproszenie do złamań i rozdwajania się.

Na szczęście topy Sally Hansen pozwalają nosić nienaruszony mani nawet 6 dni [COLOR="Silver"]


Brawo, rób zdjęcia i zachęcaj innych
Dziękuję
Witaj

Do olejowania zmywasz lakier czy używasz olejków przy wale paznokciowym??
__________________
Zawsze wybieraj najtrudniejszą drogę. Tam nie ma konkurencji.
-Charles de Gaulle
9/2016
agaszak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-15, 21:17   #13
Majowa Rosa
Rozeznanie
 
Avatar Majowa Rosa
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 764
Dot.: Efekty olejowania paznokci

Cytat:
Napisane przez agaszak Pokaż wiadomość
Do olejowania zmywasz lakier czy używasz olejków przy wale paznokciowym??
Absolutnie nie zmywam, bo noszę to samo mani jak najdłużej, czasami po 6 dni, więc tak jak pisałam wcześniej:
Cytat:
Pomalowane paznokcie także codziennie olejuję z każdej strony, także od spodu. Skórki w założeniu mają być wolne od bazy i lakieru, więc chłoną dobroczynne składniki normalnie.
Nakładam olej na całe dłonie i smaruję, albo zanurzam paluszki w miseczce z wymieszanymi olejkami, więc cały teren i okolice są dokładnie i bez żadnych wyjątków natłuszczone.

Warto dodać, że po nałożeniu topa na świeże mani także warto dopieścić całość olejkiem, to nie narusza zmalowanego dzieła sztuki , o ile top jest dobry (moje ostatnie odkrycie to Sally Hansen, Advanced Hard as Nails Strengthening Topcoat, w przezroczystej buteleczce, schnie błyskawicznie).
__________________

Majowa galeria z różą w tle


Majowa Rosa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-15, 21:50   #14
agaszak
Zakorzenienie
 
Avatar agaszak
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 4 487
Dot.: Efekty olejowania paznokci

Cytat:
Napisane przez Majowa Rosa Pokaż wiadomość
Absolutnie nie zmywam, bo noszę to samo mani jak najdłużej, czasami po 6 dni, więc tak jak pisałam wcześniej:
Nakładam olej na całe dłonie i smaruję, albo zanurzam paluszki w miseczce z wymieszanymi olejkami, więc cały teren i okolice są dokładnie i bez żadnych wyjątków natłuszczone.

Warto dodać, że po nałożeniu topa na świeże mani także warto dopieścić całość olejkiem, to nie narusza zmalowanego dzieła sztuki , o ile top jest dobry (moje ostatnie odkrycie to Sally Hansen, Advanced Hard as Nails Strengthening Topcoat, w przezroczystej buteleczce, schnie błyskawicznie).

Dzięki za szybka odpowiedź
Jutro ruszam na zakupy olejowe i zazdroszczę- tak pozytywnie, pazurków
__________________
Zawsze wybieraj najtrudniejszą drogę. Tam nie ma konkurencji.
-Charles de Gaulle
9/2016
agaszak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-16, 13:21   #15
Majowa Rosa
Rozeznanie
 
Avatar Majowa Rosa
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 764
Dot.: Efekty olejowania paznokci

Ja również dziękuję

Najważniejsze jest to, by pielęgnacja sprawiała przyjemność, dlatego warto chyba przetestować olejki także pod względem zapachowym, bo to da większą gwarancję, że będziemy z nich korzystać systematycznie Ja naprawdę uwielbiam "swoje" olejki

A wczoraj na ten przykład pierwszy raz zastosowałam słynną keratynową rybkę GALa i smrodek odświeżacza do toalety mnie powalił, nie mogłabym z tym spać , a przecież wiem, że są osoby, które odnajdują w tym świeżość górskiego lasu
__________________

Majowa galeria z różą w tle


Majowa Rosa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-17, 14:06   #16
agaszak
Zakorzenienie
 
Avatar agaszak
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 4 487
Dot.: Efekty olejowania paznokci

Hej

Kupiłam alterrę i 2 dzień gwaciam po 5 razy dziennie . Troche denerwuje mnie tłustość na rękach i tak sobie pomyślałam żeby przelać jej troche do buteleczki po lakierze- umytym oczywiście Wydaje mi sie że olejek pędzelkiem bardziej precyzyjnie będzie można nakładać
A zapach ma cudny - nie wiem komu on przeszkadza- wcale nie jest intensywny
__________________
Zawsze wybieraj najtrudniejszą drogę. Tam nie ma konkurencji.
-Charles de Gaulle
9/2016
agaszak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-18, 15:09   #17
Majowa Rosa
Rozeznanie
 
Avatar Majowa Rosa
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 764
Dot.: Efekty olejowania paznokci

Bardzo się cieszę
Cytat:
Napisane przez agaszak Pokaż wiadomość
i tak sobie pomyślałam żeby przelać jej troche do buteleczki po lakierze- umytym oczywiście
Pomysł genialny, szczególnie dla osób, które nie lubią/nie chcą/nie mogą mieć tłustych całych rąk A jaka oszczędność produktu!
(Ja olejuję całą łepetynę, a przy okazji też dłonie i to w zasadzie do łokci bo bardzo lubię się tym paćkać nocami )

EDIT: Najbardziej aktualne, naolejowane golasy:



Jeśli zależy wam na przyroście od spodu, unikajcie jedzenia świeżego ananasa gołymi palcami, bo mam wrażenie, że potrafi on pięknie rozpuszczać i "zjadać" naskórek w tych miejscach.
__________________

Majowa galeria z różą w tle



Edytowane przez Majowa Rosa
Czas edycji: 2013-04-18 o 16:04
Majowa Rosa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-19, 22:32   #18
agaszak
Zakorzenienie
 
Avatar agaszak
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 4 487
Dot.: Efekty olejowania paznokci

Cytat:
Napisane przez Majowa Rosa Pokaż wiadomość
Bardzo się cieszę

Pomysł genialny, szczególnie dla osób, które nie lubią/nie chcą/nie mogą mieć tłustych całych rąk A jaka oszczędność produktu!
(Ja olejuję całą łepetynę, a przy okazji też dłonie i to w zasadzie do łokci bo bardzo lubię się tym paćkać nocami )

EDIT: Najbardziej aktualne, naolejowane golasy:
Cudne są A dla mnie motywacją do gwaciania

Mam jeszcze pytanko czy pamiętasz może czy na początku czułaś takie jakby ciągnięcie płytki ?? nie wiem jak to nazwać ?? Od kiedy zaczęłam olejować niektóre paznokcie lekko mnie pobolewają?? nawet to nie jest ból tylko takie odrętwienie ?? ciagnięcie?? Nie wiem jak to nazwać
__________________
Zawsze wybieraj najtrudniejszą drogę. Tam nie ma konkurencji.
-Charles de Gaulle
9/2016
agaszak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-20, 12:02   #19
Maartikrk
Zakorzenienie
 
Avatar Maartikrk
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 3 159
Dot.: Efekty olejowania paznokci

Niesamowite efekty ! Przeglądałam albumy i widać, że oleje i olejki mają zbawienne działanie nie tylko na włosy ale i paznokcie oraz często również na ciało i cerę Aktualnie zapuszczam pazury więc ten wątek stał się dobrą motywacją żeby dodatkowo je olejować !
Maartikrk jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-04-20, 16:55   #20
anqul
Raczkowanie
 
Avatar anqul
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: podkarpackie
Wiadomości: 78
Dot.: Efekty olejowania paznokci

O matko !! Śliczne paznokcie!! Też chcę takie.... ale ostatnio postawiłam sobie tyle zadań pielęgnacyjnych (włosy, ciało - ćwiczenia, blizny po trądziku) że nie wiem czy wyrobię!! Ale efekt powalający!! Szczere gratulacje i poooważniee PODZIWIAM Systematyczność, bo jak dla mnie to chyba największe wyzwanie

P.S. A mogłabyś dokładniej opisać zabieg olejowania? Jak to robisz, ile czasu trzymasz na dłoniach? Jest to dla mnie kompletna nowość (tzn. słyszałam kiedyś o nacieraniu skórek paznokci olejkami ale jakoś nie zainteresował mnie temat na dłużej) dodam, że nie lubię tłustych rąk więc czy istnieją może szybko wchłaniające się olejki? Ile razy w tygodniu wykonujesz taki zabieg? Proszę o odpowiedź
anqul jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-20, 17:15   #21
Inspire
Kuźnia inspiracji
 
Avatar Inspire
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 30 455
Dot.: Efekty olejowania paznokci

Osobiście próbowałam walić olej rycynowy na pazury, miałam też rybki z Gala i nic mi to nie dało.
Ale ja już tak mam, że jak kładę coś na paznokcie, to zamiast mi to robić dobrze po dłuższym czasie, to sprawia, że są jeszcze gorsze, dlatego teraz tylko wewnętrznie walczę.
__________________
Recenzuję w KWC
i na rossnecie


WYMIANA
Inspire jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-20, 21:09   #22
reneta12
Raczkowanie
 
Avatar reneta12
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 197
Dot.: Efekty olejowania paznokci

brawo, piękne
reneta12 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-21, 09:22   #23
Maartikrk
Zakorzenienie
 
Avatar Maartikrk
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 3 159
Efekty olejowania paznokci

anqul - wydaje mi się, że nie ma jakiegoś konkretnego olejku, który wchłaniałby się najszybciej. Wchłanianie jest raczej uzależnione od stanu nawilżenia np. skóry - tak uważam bo sama stosuję kilka rodzajów olejków i nie widzę różnicy we wchłanianiu ale może lepiej jak wypowie się autorka wątku bo ma w olejowaniu paznokci największe doświadczenie. Jeśli bardzo drażni Cię tłustość na dłoniach to możesz założyć bawełniane rękawiczki, które można kupić np w Rossmanie. Używałam ich jak ratowałam dłonie po zimie nakładając grubą warstwę ciężkiego, tłustegp kremu - świetnie się sprawdziły.


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Maartikrk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-21, 12:57   #24
Majowa Rosa
Rozeznanie
 
Avatar Majowa Rosa
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 764
Dot.: Efekty olejowania paznokci

Dzięki dziewczyny, się zarumieniłam normalnie
Do etapu „cudne” i „niesamowite” to mi duuuużo brakuje, ale za to moje paznokcie zdrowe i mocne są na pewno (tfu tfu odpukać). W tak zwanym międzyczasie wiele razy zaryłam palcami w ścianę i inne elementy wystroju wnętrz (sprzątanie oraz bycie ciocią dla małych dzieci to najbardziej urazogenne rozrywki na świecie ) albo zderzyłam się z moją drugą połową - i wychodzę z tego bez szwanku, a dawniej skończyłoby się to złamaniami.

A teraz odpowiem na pytania:
Cytat:
Napisane przez agaszak Pokaż wiadomość
Mam jeszcze pytanko czy pamiętasz może czy na początku czułaś takie jakby ciągnięcie płytki ??
Tak jak wspominałam w poście nr 2, do tej pory czuję to ciągnięcie; nie jest bolesne czy nieprzyjemne, ale wyraźne.

Cytat:
Napisane przez Maartikrk Pokaż wiadomość
oleje i olejki mają zbawienne działanie nie tylko na włosy ale i paznokcie oraz często również na ciało i cerę
To prawda, ja zaczęłam pielęgnację od włosów oraz olejowania buzi, paznokcie były tylko przy okazji, a ich poprawa to efekt uboczny OMO

Cytat:
Napisane przez anqul Pokaż wiadomość
A mogłabyś dokładniej opisać zabieg olejowania? Jak to robisz, ile czasu trzymasz na dłoniach? (…) dodam, że nie lubię tłustych rąk więc czy istnieją może szybko wchłaniające się olejki? Ile razy w tygodniu wykonujesz taki zabieg?

Olejowanie to u mnie codzienny, rutynowy, wieczorny zabieg.
Robię to na 3 sposoby:

1. W dni, w które olejuję włosy wygląda to tak, że rozrabiam mieszankę olejków paluszkami w miseczce i obficie nakładam na włosy oraz wsmarowuję w skórę głowy. Tak się właśnie zaczęło olejowanie pazurków - bo reszty olejków nie zmywałam, tylko wcierałam w dłonie i szłam spać. Bardzo szybko zauważyłam poprawę i postanowiłam to kontynuować.


2. Dni bez olejowania włosów to po prostu „kremowanie” dłoni olejkami , z tym, że ja bardzo lubię tłustość na dłoniach. Nie robię tego w ciągu dnia, bo nie mogę (praca z papierami, wodne hobby, itp.), ale wieczorem to mi w niczym nie przeszkadza. Tuż przed snem mam czas tylko dla siebie, więc mogę poleżeć na piłce do ćwiczeń albo porobić brzuszki, a olejki się w tym czasie wchłaniają. Tak idę spać Jeszcze leżąc w łóżku nakładam ostatnią porcję (tego samego albo innego olejku).


3. Raz na 4-6 dni, kiedy zmywam lakier (a staram się to robić jak najrzadziej), robię paznokciom taką „kąpiel”:
* szklana miseczka, do środka oliwa z oliwek, olejek rycynowy, sok z cytryny
* ustawiam to na zaparzonej herbacie czy pokrzywie w celu podgrzania
* moczę w tym paluszki, a w międzyczasie delikatnie odsuwam skórki paznokciem i oglądam coś fajnego, trwa to tak plus minus z 15 minut. Jak mam więcej czasu, to pozwalam olejkom dłużej siedzieć na gołych paznokciach (czasami udaje się na całą noc), a jak nie mam, to zmywam oleje, przelatuję paznokcie zmywaczem (żeby je odtłuścić) i nakładam lakier

Nie znam niestety szybko wchłaniających się olejków, a z tych, które mam, najszybciej wchłania się chyba mieszanka olejku arganowego, migdałowego i jojoba w produkcie przeznaczonym do włosów "NEAT" (używam go od niedawna, więc niewiele jeszcze mogę o nim powiedzieć oprócz tego, że ślicznie pachnie).

Ale ta podpowiedź jest doskonałym rozwiązaniem:

Cytat:
Napisane przez Maartikrk Pokaż wiadomość
Jeśli bardzo drażni Cię tłustość na dłoniach to możesz założyć bawełniane rękawiczki, które można kupić np w Rossmanie. Używałam ich jak ratowałam dłonie po zimie nakładając grubą warstwę ciężkiego, tłustegp kremu - świetnie się sprawdziły.

Cytat:
Napisane przez Inspire Pokaż wiadomość
Osobiście próbowałam walić olej rycynowy na pazury, miałam też rybki z Gala i nic mi to nie dało.
Spróbuj na moją odpowiedzialność przeprowadzić miesięczną kurację migdałowo-papajową Alterrą, a w międzyczasie miej zawsze pomalowane pazurki uważając na to, by skórki były wole od lakieru (oraz skubiących je paluszków ).


Róbcie zdjęcia golasów, bo potem same nie uwierzycie w zmianę
__________________

Majowa galeria z różą w tle



Edytowane przez Majowa Rosa
Czas edycji: 2013-04-21 o 12:58
Majowa Rosa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-21, 16:06   #25
Inspire
Kuźnia inspiracji
 
Avatar Inspire
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 30 455
Dot.: Efekty olejowania paznokci

Cytat:
Napisane przez Majowa Rosa Pokaż wiadomość
Spróbuj na moją odpowiedzialność przeprowadzić miesięczną kurację migdałowo-papajową Alterrą, a w międzyczasie miej zawsze pomalowane pazurki uważając na to, by skórki były wole od lakieru (oraz skubiących je paluszków ).
Oj, nie wpakuję się w taką butlę oleju, zwłaszcza, że moje włosy tolerują bardzo niewiele olei.
Ale czuję się skuszona tym
__________________
Recenzuję w KWC
i na rossnecie


WYMIANA
Inspire jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-22, 01:08   #26
Lou Lou
Raczkowanie
 
Avatar Lou Lou
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 58
Dot.: Efekty olejowania paznokci

Coś niesamowitego, są idealne Zawsze uważałam, że co, jak co, ale paznokcie mam bardzo ładne, jednak teraz widzę po Twoim przykładzie, że można mieć wręcz przepiękne, więc też wezmę się za swoje
Lou Lou jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-23, 15:41   #27
Maartikrk
Zakorzenienie
 
Avatar Maartikrk
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 3 159
Dot.: Efekty olejowania paznokci

Cytat:
Napisane przez Majowa Rosa Pokaż wiadomość
Róbcie zdjęcia golasów, bo potem same nie uwierzycie w zmianę
Zdjęcia cyknięte 3 dni temu. Teraz tylko trzeba dać im trochę czasu, choć już po 3 dniach maziania w ciągu dnia i wieczorem bardzo się z olejami polubiły - zarówno pazury jak i skórki Bardzo możliwe, że właśnie tego potrzebowały.
Maartikrk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-26, 19:50   #28
pemimi
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 523
Dot.: Efekty olejowania paznokci

Majowa Rosa, świetne masz paznokcie Sama muszę swoje zacząć olejować, bo od formaldehydu w odżywkach zaczęły mi pękać okropnie
pemimi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-05, 10:34   #29
izaa29
Zakorzenienie
 
Avatar izaa29
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 5 018
Dot.: Efekty olejowania paznokci

Majowa Rosa , piękne paznokcie
Mam takie pytanie czy kładziesz jakąś bazę/odżywkę pod lakier?
Także jestem w trakcie zapuszczania i właśnie przekonałaś mnie do olejowania
izaa29 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-05, 18:24   #30
alcia22
Rozeznanie
 
Avatar alcia22
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 797
Dot.: Efekty olejowania paznokci

Bardzo ciekawych rzeczy można dowiedzieć sie tutaj o wielu na prawde nie słyszałam
bardzo tu ciekawie i paznkietki boskie
alcia22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-07-30 20:54:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:00.