Odleżyny-pomocy!!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-07-02, 11:26   #1
ceyda
Raczkowanie
 
Avatar ceyda
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 328
Question

Odleżyny-pomocy!!!


Moje drogie!
proszę o pomoc! Moze znacie jakis magiczny sposób na te przypadłośc.
opiekuje sie chora, leżącą, z dużą nadwagą i złamaniem kompresyjnym kręgosłupa ukochana babcią.Do tego cukrzyca i ogromny trud z gojeniem się wszelkich ran.Do tej pory- gdy nie miałam styczności z tym problemem myslałam ze odlezyny to sprawa niewłaściwej pielęgnacji chorego.Teraz wiem, że to bardziej skomplikowane.Mimo profilaktyki(oklepywanie, wszelkie profesjonalne pudry)pojawiły sie odlezyny na pupie.Waga+cukrzyca+pampe rs+upał.Przerobiłam juz wszystko dostępne i doradzane.Proszę podzielcie się swoimi doświadczeniami.Może przemyslimy jakaś miksturę?Mam dojście do wypozyczenia mazyny ultradźwiąków9kosmetyczna maszyna), ale co nimi wtłaczać?
Dzięki za wszelką pomoc
ceyda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-02, 11:49   #2
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: Odleżyny-pomocy!!!

Miałam podobny problem kilka lat temu Też babcia, cukrzyca, pampersy, upadł i odleżyny. Generalnie na odleżyny pielęgniarki poleciły nam Sudocrem oraz leżenie w ciągu dnia bez pampersa,by się wszystko wywietrzyło jednak tutaj przy złamaniu kręgosłupa to już może nie być takie łatwe. Mieliśmy też takie specjalne plastry-naklejane na skórę-one goiły ranę. Poszukam później,bo gdzieś to powinno być i dam Ci potem nazwę Ale Sudcrem na bank

Pozdrawiam i życzę dużo siły,bo wiem,że się przyda
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-02, 12:01   #3
ceyda
Raczkowanie
 
Avatar ceyda
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 328
Dot.: Odleżyny-pomocy!!!

Wielkie dzięki za odpowiedź.Sudokrem stosujemy i plastry tez(granuflex i comprigel)Niestety rany te sączące się- jak po zerwanym bąblu- nie goją sie, a sudokkrem nie łączy się z tą wiecznie mokrą skórą...ale i tak smarujemy...
ceyda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-02, 12:07   #4
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: Odleżyny-pomocy!!!

Cytat:
Napisane przez ceyda
Wielkie dzięki za odpowiedź.Sudokrem stosujemy i plastry tez(granuflex i comprigel)Niestety rany te sączące się- jak po zerwanym bąblu- nie goją sie, a sudokkrem nie łączy się z tą wiecznie mokrą skórą...ale i tak smarujemy...
O właśnie Granuflex to był W takim razie nie wiem co poradzić,a pytaliście kogoś ktoś kto do babci przychodzi,jakaś pielęgniarka środowiskowa albo lekarz? Może oni coś doradzą. Trudno powiedzieć-niestety odleżyny to nie jest nic prostego do pielęgnacji
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-02, 12:24   #5
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: Odleżyny-pomocy!!!

ceyda Twoja babcia powinna leżeć na specjalnym materacu zmiennociśnieniowym => http://www.revita.com.pl/index.php?p=690
Takie materace są w pewnym stopniu refundowane.

Cytat:
Materac zmiennociśnieniowy zbudowany jest z wielu komór (najczęściej poprzecznych), które są automatycznie i naprzemiennie wypełniane powietrzem. Dzięki temu cyklicznie zmieniane są punkty podparcia osoby na nim leżącej (nie ma miejsca stale uciśniętego) a jej ciało utrzymywane jest zawsze na stałej wysokości. Skuteczniejsze odciążenie oferują materace wyższe i zawierające większą liczbę komór powietrznych. Chory zapadając się w wysoki i miękki materac zwiększa powierzchnię ciała mającą bezpośredni kontakt z materacem. Jego ciężar „rozkłada się” na większą powierzchnię i w ten sposób zmniejsza się siła nacisku wywierana na jego ciało.

Edytowane przez Contax
Czas edycji: 2006-07-02 o 13:21
Contax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-02, 12:26   #6
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: Odleżyny-pomocy!!!

Cytat:
Napisane przez Contax
ceyda Twoja babcia powinna leżeć na specjalnym materacu zmiennociśnieniowym => Odleżyny: profilaktyka, systemy przeciwodleżynowe, materace, pompy zmiennociśnieniowe
Takie materace są w pewnym stopniu refundowane.
Moja babcia miała specjalne poduszki,ale to też nie do końca pomagało
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-02, 14:48   #7
syyyylwia
Raczkowanie
 
Avatar syyyylwia
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 414
Dot.: Odleżyny-pomocy!!!

Pollena-Aroma ma w swojej ofercie balsam przeciwko odleżynom, który nazywa się AnTicubit i więcej informacji o nim jest w informatorze "Aromoterapia", który dostałam po zakupie w PollenieAromie.
Może też cos będzie o tym balsamie na ich stronie.
syyyylwia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-07-02, 15:51   #8
ceyda
Raczkowanie
 
Avatar ceyda
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 328
Dot.: Odleżyny-pomocy!!!

babcia ma specjalny materac.Niestety nie przeciwdziała on w tym wypadku odlezynom, ale przynosi ulgę, bo jest mniejszy ucisk na te które juz są.
Zaraz poczytam o produkcie polleny.
Dzięki wszystkim!
ceyda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-04, 18:45   #9
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Może choć trochę Linomag pomoże?
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-17, 12:43   #10
aventino11
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 221
Dot.: Odleżyny-pomocy!!!

Może spróbuj opatrunków hydropolimerowych (granuflex to opatrunek hydrokoloidowy) ponoć są lepsze i ma je w ofercie firma johnson&johnson, pamiętam jedną nazwę: TIELLE, wrzuć to do wyszukiwarki.
aventino11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-26, 22:04   #11
Bambi2
Raczkowanie
 
Avatar Bambi2
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 210
Dot.: Odleżyny-pomocy!!!

Odleżyny są rzeczywiście dużym problemem. Mam niepełnosprawnego kuzyna, który nie rusza się z łóżka. Nie ma odleżyn dzięki temu, że leży na materacu z gorczycy. W jego przypadku jest to skuteczne. Kiedy niedawno trafił do szpitala lekarze dziwili się, że ma taką ładną zdrową skórę. O ile wiem ciocia, która się nim opiekuje stosuje także Sudokrem, ale to chyba bardziej na odparzenia.
Bambi2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-08-26, 22:15   #12
aneczka8
Zadomowienie
 
Avatar aneczka8
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 244
Dot.: Odleżyny-pomocy!!!

A moze Argosulfan (substancja czynna sol srebrowa sulfatiazolu 20mg) ja dostalam to na oparzenia ale napisane jest ze moze byc stosowany na odlezyny i przewlekle owrzodzenia podudzi
aneczka8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-02, 17:58   #13
dziewanna111
Przyczajenie
 
Avatar dziewanna111
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 8
Dot.: Odleżyny-pomocy!!!

Szukam właśnie informacji na temat leczenia ran po odleżynach, czym różnią się opatrunki hydropolimerowe od hydrokoloidowych? Co jest lepsze?
dziewanna111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-29, 09:08   #14
mysiaczeq
Rozeznanie
 
Avatar mysiaczeq
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 589
Dot.: Odleżyny-pomocy!!!

Hej jestem pielęgniarką powiem Ci jak to się robi w szpitalach:
- PC 30 V - na skórę narażoną na odleżyny + delikatne masaże + częsta co 2 godziny zmiana pozycji, materac przeciwodleżynowy, pilnować by nie było wilgoci, zagnieceń pościeli, okruchów (to tyle z profilaktyki)
- braunovidon - na istniejące już odleżyny
- do tego granuflex, medisorb, sorbalgon
- rane trzeba oczyszczać z tkanki martwiczej, ale sama tego nie rób, skonsultuj się ze specjalistą (pielegniarką np.), w przeciwnym wypadku nie zagoi się dobrze, ew. kup maść iruxol mono - oczyszcza skórę z tkanki martwiczej
- pilnuj cukrów, nie od dziś wiadomo, że cukrzyca utrudnia gojenie się ran.
- octenisept - do dezynfekcji rany (tylko musi być napisane, że się do tego nadaje)
- jałowy NaCl do przemycia rany

w razie problemow pisz
__________________
Instruktor Stylizacji rzęs Anna Chrostowska

Blog: Beauty Makes Sense
Fanpage: Sense of Beauty Studio Białystok
mysiaczeq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-27, 11:39   #15
TOBIASZ11
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 1
Dot.: Odleżyny-pomocy!!!

Cytat:
Napisane przez Bambi2 Pokaż wiadomość
Odleżyny są rzeczywiście dużym problemem. Mam niepełnosprawnego kuzyna, który nie rusza się z łóżka. Nie ma odleżyn dzięki temu, że leży na materacu z gorczycy. W jego przypadku jest to skuteczne. Kiedy niedawno trafił do szpitala lekarze dziwili się, że ma taką ładną zdrową skórę. O ile wiem ciocia, która się nim opiekuje stosuje także Sudokrem, ale to chyba bardziej na odparzenia.
No nie wiem czy materac gorczycowy w pełni w takich przypadkach pomoże, dzwoniłem do producenta materacy i powiedział mi, że lepiej dmuchany jak ktoś leży nieruchomo, a jak leży i może się ruszać to wówczas jak najbardziej zaleca sentien.eu materac z gorczycą - tutaj jest link do strony tego producenta
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg materac-gorczycowy-do-179-wzrostu-op-folia.jpg (168,5 KB, 7 załadowań)
TOBIASZ11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-27, 14:56   #16
kasiakluch
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 115
Dot.: Odleżyny-pomocy!!!

U NAS U babci nic nie pomagało materac, plasty, wietrzebia, zmiana pozycji czesta, sudokrem- nic niestety, a ból był straszny, jak mowiła
kasiakluch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-05, 14:33   #17
krys_77
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 11
Dot.: Odleżyny-pomocy!!!

Odleżyny to koszmar osób lezących obłożnie i trzeba zrobić co w mocy żeby nie powstały, bo leczenie jest długie i trudne... pierwsze to materac przeciwodleżynowy pneumatyczny, kosmetyki do pielęgnacji skory i obserwacja czy coś się nie dzieje.

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2016-11-15 o 11:17 Powód: Link.
krys_77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-11-05 14:33:14


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:08.